Nazwa kategorii

Jak zdemontować klawiaturę na komputerze i wyczyścić ją

Jak wyczyścić klawiaturę komputera?

Komputery mają ugruntowaną pozycję we współczesnym życiu, są wszędzie. Klawiatura jest wygodnym i praktycznym elementem ułatwiającym wprowadzanie danych, ale powinna być czyszczona od czasu do czasu. Szczególnie dotyczy to miłośników łączenia pracy na komputerze z pożywieniem, w klawiaturach takich użytkowników jest dużo okruchów i innych śmieci. Szczerze mówiąc, zauważamy, że nawet w klawiaturze przykładowych środków czyszczących, kurz i inne niewielkie zanieczyszczenia gromadzą się z czasem.

Jak prawidłowo wyczyścić klawiaturę?

Najlepsze czyszczenie wymaga demontażu i umycia klawiatury. Tylko w tym przypadku można pozbyć się brudu, który już udało się skleić i nie można go wyeliminować przez proste potrząsanie lub dmuchanie.

Najprostszą metodą czyszczenia klawiatury jest ekspozycja na powietrze. Aby to zrobić, możesz użyć konwencjonalnego odkurzacza lub suszarki do włosów, która zapewnia tryb "zimny". Wystarczy wlać silny strumień powietrza do otworów między kluczami i wydmuchać cały nagromadzony pył. W wyspecjalizowanych sklepach na sprzedaż znajdziesz butle ze sprężonym powietrzem, które są używane podczas czyszczenia klawiatury lub jednostki systemowej.

Innym prostym sposobem, jak wyczyścić klawiaturę, jest proste przewrócenie i łatwe stukanie w stół. Z powodu tego mechanicznego działania, brud i okruchy rozlewają się na stół. Ta metoda nie pozwala uzyskać idealnej czystości, więc nie oczekuj, że "wybicie" pomoże utrzymać urządzenie w czystości.

Zanim przystąpisz do demontażu i czyszczenia klawiatury tak ostrożnie, jak to możliwe, musisz zaopatrzyć się w układ przycisków, po prostu znajdź zdjęcie podobnej klawiatury w sieci i wydrukuj ją lub po prostu wyświetl na monitorze. Wiele osób woli usunąć wszystkie klucze za pomocą cienkiego śrubokrętu i wytrzeć uwolnioną powierzchnię wewnętrzną specjalnymi serwetkami lub alkoholem. Jednak ta metoda wymaga nie tylko dużej ilości czasu, ale także pewnych umiejętności usuwania i instalowania kluczy. Odłączone klucze również muszą zostać wyczyszczone, a dopiero potem, aby odebrać klawiaturę.

Jest o wiele prostszy i szybszy niż czyszczenie klawiatury, całkowicie usuwając z niej klucze. Przy okazji, jeśli myślisz, jak wyczyścić zalaną klawiaturę, na przykład z herbatą lub piwem, ta metoda jest bardziej odpowiednia niż inne podobne. Użyj śrubokrętu, aby odkręcić klawiaturę i oddzielić górę od dołu. Ostrożnie zabierz kabel, który służy do podłączenia urządzenia do komputera i wyciągnij gumową uszczelkę odpowiedzialną za naciskanie klawiszy. Ta część klawiatury, jak i górna, na której znajdują się litery, można dokładnie spłukać pod strumieniem ciepłej wody, w razie potrzeby za pomocą detergentu. Paleta klawiatury z umieszczoną w niej częścią elektroniczną delikatnie przetrzeć, a następnie, po wysuszeniu umytych części, złożyć z powrotem klawiaturę. Aby szybciej wysuszyć części, możesz użyć suszarki do włosów lub umieścić je w pobliżu źródła ciepła. Wadą tej metody jest oczekiwanie całkowitego wysuszenia części.

Jak wyczyścić klawiaturę netbooka?

Specyfika tego urządzenia polega na tym, że klawiatura w nim jest wbudowana, co oznacza, że ​​nie będzie w stanie go umyć i nie będzie można odłączyć przycisków we wszystkich modelach. W takim przypadku bardziej odpowiednie jest użycie sprężonego powietrza lub strumienia suszarki do włosów, a niektórzy użytkownicy, uzbrojeni w miękką szczotkę, przechylają netbook pod kątem i "zamiatają" śmieci szczoteczką ze szczelin między klawiszami. Oczywiście, takie czyszczenie nie przywróci nieskazitelnej czystości do wnętrza klawiatury, jednak dla jakościowego czyszczenia, zwłaszcza jeśli coś jest rozlane na klawiaturze laptopa, lepiej jest skorzystać z pomocy specjalistów centrum serwisowego lub punktu naprawy takiego sprzętu.

Kopiowanie informacji jest dozwolone tylko z bezpośrednim i indeksowanym odnośnikiem do źródła

5 sposobów czyszczenia klawiatury komputera i laptopa

O dziwo, ale klawiatura jest najbardziej wrażliwą częścią urządzenia komputerowego. W końcu cały cios z powodu niewłaściwego i niedokładnego potraktowania komputera, przejmuje kontrolę.

Mimo, że zatkany okruchami i kurzem, klawiatura nie zawsze symbolizuje niechlujstwa i zaniedbania właściciela. Jest to raczej zwyczajne zjawisko, nieuniknione dla prawie wszystkich użytkowników.

A wszystko dlatego, że komputery osobiste, laptopy i różne gadżety stały się tak mocno w naszym życiu, że czasem po prostu nie mamy czasu na zjedzenie i wypicie kawy, aby nie przegapić niczego ciekawego dzieje się w Internecie i świecie gry.

Wyprodukowane na czas zapobiegawcze czyszczenie klawiatury komputera może przedłużyć jej żywotność na długi czas

Tak więc głodny użytkownik bierze filiżankę słodkiej (lub innej) kawy z komputerem, a także kilka kanapek, aby Bóg nie umarł z głodu z ciężkiej pracy (studiowanie, granie).

Naturalnie, wcześniej czy później stan klawiatury staje się tak żałosny, że praca nad nią staje się prawie niemożliwa. Nadszedł czas, kiedy tak ważna część komputera musi podjąć natychmiastowe kroki, aby doprowadzić do normalnego boskiego wyglądu.

Chociaż lepiej nie wchodzić w stan skrajnego zaniedbania, lepiej regularnie regularnie czyścić klawiaturę. O tym, jak to zrobić poprawnie i zostaną omówione w tym artykule.

Wykonujemy czyszczenie klawiatury komputera

Tak więc istnieje kilka sposobów czyszczenia klawiatury komputera lub laptopa. Zastanów się nad główną piątką, którą możesz łatwo stworzyć własnymi rękami.

Ale zanim zaczniesz pracować, musisz coś jasno zrozumieć - przed czyszczeniem klawiatura musi być koniecznie odłączona od urządzenia komputerowego, przez co nie jest zasilana.

Uwaga: przed czyszczeniem klawiatury laptopa należy ją wyłączyć i, o ile to możliwe, wyjąć baterię.

Metoda 1 st. Miękki pędzel i serwetka w ręce

Ta metoda jest do przyjęcia, jeśli regularnie i regularnie przeprowadzamy procedurę czyszczenia klawiatury z brudu i pyłu, to znaczy utrzymujemy urządzenie w czystości i nie dopuszczamy do silnego zabrudzenia.

Aby wyczyścić klawiaturę, możesz użyć miękkiej szmatki

Ten rodzaj pielęgnacji jest odpowiedni dla konwencjonalnego pędzla z miękkim włosiem, który jest zwykle używany do czyszczenia mebli z kurzu. Szczotkowanie, łatwo usuwamy kurz, który gromadzi się między kluczami, a serwetka może oczyścić ich powierzchnię.

Jeśli chodzi o serwetkę, jest specjalnie zaprojektowany do tych celów, można go łatwo znaleźć w wyspecjalizowanych sklepach.

W szczególności, dla różnych modeli laptopów oferują własną opiekę prewencyjną.

Metoda 2. Pomaga nam sprężone powietrze

Ta metoda jest idealna, jeśli musimy wydobywać pył, nagromadzony brud i wióry spod samych kluczy.

Tak więc dostajemy zwykłą puszkę ze sprężonym powietrzem, ponieważ teraz można je łatwo kupić w każdym sklepie samochodowym. Następnie, naciskając nasadkę cylindra, uzyskujemy silny strumień powietrza, który powstaje w wyniku bardzo silnego nacisku wewnątrz.

Kierując ten dysz na klawiaturę, będziemy w stanie wydmuchać cały kurz na przyciskach, między nimi, a także na wszystkich dostępnych kontaktach bez większego wysiłku, ale jednocześnie jest bardzo skuteczny. Cząstki zanieczyszczeń są natychmiast wydobywane z urządzenia, ale bez dostania się do środka.

Uwaga: Wydmuchiwane cząsteczki kurzu i brudu spod klawiszy, najprawdopodobniej będziesz bardzo zaskoczony tak dużą akumulacją tego gruzu w pozornie czystej na pierwszy rzut oka klawiaturze.

Do głębokiego czyszczenia klawiatury możliwe jest zastosowanie metody alternatywnej do metody sprężonego powietrza,

Mały odkurzacz to kolejne narzędzie do czyszczenia klawiatury

ale za pomocą improwizowanych narzędzi dostępnych w każdym domu, takich jak konwencjonalny odkurzacz.

Po włączeniu trybu rozdmuchu można osiągnąć ten sam efekt, co w przypadku puszki.

Nie jest również zbyteczne stosowanie zwykłego trybu odkurzacza - absorpcji kurzu, okruchów i cząstek brudu.

Uwaga: Specjalne odkurzacze są produkowane do czyszczenia laptopów, które, jeśli są wyszukiwane, można znaleźć w wyspecjalizowanych sklepach.

Metoda 4. Uzbrojenie w specjalny zestaw

Obecnie wyspecjalizowane sklepy komputerowe oferują konsumentom nie tylko same urządzenia komputerowe, ale także różne sposoby ich obsługi.

Teraz w wyspecjalizowanych sklepach można znaleźć wiele różnych zestawów do czyszczenia komputera

Na przykład istnieją specjalne zestawy do czyszczenia klawiatury komputera, a jeśli chodzi o laptopy, istnieją nawet specjalne wersje tych narzędzi w zależności od konfiguracji.

Taki uniwersalny zestaw składa się z reguły z kilku przedmiotów:

Jeśli zestaw ten jest systematycznie używany zgodnie z jego przeznaczeniem, ogólne czyszczenie urządzenia może nie być konieczne lub nie nastąpi to zbyt wcześnie.

Metoda 5. Ogólne czyszczenie klawiatury

Jest to tak poważna i odpowiedzialna procedura, że ​​zasługuje na oddzielny rozdział, ponieważ zakłada całkowity demontaż klawiatury, dokładne czyszczenie gumek, mycie i suszenie każdego klucza.

O tym, jak to zrobić krok po kroku w następnej sekcji artykułu.

Tak więc, jeśli wszystko jest naprawdę złe - klawiatura przypadkowo zrzuca słodką herbatę (kawę) i powoduje przywieranie poszczególnych klawiszy, lub nigdy nie wykonałeś czyszczenia zapobiegawczego, wtedy nadszedł czas, aby pomyśleć o "ogólnym czyszczeniu" urządzenia.

Czas na ogólne czyszczenie klawiatury przy demontażu wszystkich kluczy

Pierwszą rzeczą do zrobienia przed ogólnym czyszczeniem klawiatury jest wyłączenie komputera (laptopa), odłączenie go od systemu zasilania (laptop również wyjmuje baterię).

Następnie ściśle przestrzegaj instrukcji poniżej.

Niezależne "ogólne" czyszczenie klawiatury komputera

Zanim przystąpisz do demontażu klawiatury, musisz zrobić jej zdjęcie, abyś wiedział, gdzie umieścić klucz.

Przed demontażem klawiatury fotografujemy

Następnie przygotuj niezbędne narzędzia do wykonania tej procedury:

 • nóż stołowy lub śrubokręt;
 • pakiet;
 • Detergent (może być detergentem);
 • niepotrzebna szczoteczka do zębów.
 1. Wyciągamy naszą klawiaturę, wcześniej odłączoną od komputera, i odwracamy ją do góry nogami, a następnie odkręcamy wszystkie śruby i zdejmujemy tylną pokrywę.

Odwróć klawiaturę do góry nogami

 • Pod dolną osłoną i cienką warstwą przyczepioną do deski ze ścieżkami stykowymi ostrożnie zdejmij - w tym celu odkręć dwie śruby na przewodzie, przez które ta folia jest przymocowana do płyty.

  Pod dolną osłoną znajduje się cienki film ze ścieżkami stykowymi

 • Teraz usuwamy klucze. Za pomocą noża stołowego lub konwencjonalnego śrubokrętu wciskamy jeden z narożników klucza i próbujemy go podnieść, musi ulec i łatwo się rozłączyć. Ta czynność jest wykonywana przy każdym klawiszu.

  Mocowanie kluczy

 • Wszystkie rozłączone klucze są umieszczone w torbie, do tego dodajemy detergent lub proszek i wlewamy niewielką ilość ciepłej wody. Następnie zwiąż opakowanie i zacznij dobrze trząść, starając się mieć większą piankę i bardziej intensywne czyszczenie kluczy.

  Klucze w torbie z detergentem

 • Po pewnym czasie "mycie" otwiera opakowanie, spuszcza wodę z mydłem, a klucze są dobrze myte pod strumieniem bieżącej wody. Następnie pozwól wodzie spłynąć i osuszyć klawiaturę.
 • Główną część klawiatury dobrze czyści się szczoteczką do zębów, od czasu do czasu zwilżając ją piankowym roztworem mydła. Spłucz również czystą wodą i dobrze wysusz.
 • Przystępujemy do budowy klawiatury, którą wykonujemy w odwrotnej kolejności z demontażu - najpierw włóż wszystkie klucze, umieszczając zdjęcie przed nim i sprawdzając. Następnie, dla każdego przycisku, umieść styk sprężysty, a następnie umieść klawiaturę z powrotem na miejscu, zakryj folię przewodami, a następnie przykręć ją do korpusu klawiatury.

  Montujemy umytą klawiaturę

 • Kładziemy kabel klawiatury i przykręcamy pokrywę.
 • Podłączamy klawiaturę do komputera.

  Nasza oczyszczona klawiatura błyszczy czystością

 • To wszystko, iskrzące urządzenie jest gotowe do pracy.

  Demontujemy i czyścimy klawiaturę laptopa

  Proces demontażu klawiatury laptopa jest podobny do opisanej powyżej metody demontażu klawiatury komputerowej, dlatego nie warto powtarzać i opisywać wszystkiego ponownie.

  Nauka właściwego obchodzenia się z klawiaturą laptopa

  Ale chcę omówić takie kwestie, jak to, czego nie należy robić podczas demontażu i czyszczenia klawiatury laptopa, jak również komputera.

  Demontaż klawiatury laptopa jest podobny do demontażu klawiatury komputerowej

  Jest to surowo zabronione:

  • zakłócać klucze podczas demontażu i niedbale obsługiwać płytę komputera;
  • Klucze do mycia agresywnych środków czyszczących i korozyjnych lepiej zakupić specjalną roztwór płuczący klucze Komputer może być także użyty do oczyszczania rozcieńczonego w proporcji 2: 1 alkoholu medycznego;
  • nieostrożna obsługa przy demontażu klawiatury laptopa za pomocą kabla łączącego go z obudową.

  Reszta to odrobina cierpliwości, a klawiatura znów posłuży Ci wiernie do kolejnej przewróconej filiżanki kawy (żart).

  Z nieprzewidzianych sytuacji nikt nie jest ubezpieczony

  Jak rozmontować i umyć klawiaturę Mitsumi

  Nie możesz zdemontować walizki, ale po prostu wyjmij guziki i umyj je, a sam korpus wyczyść serwetkami i wacikami bawełnianymi. Ale patrząc na moją klawiaturę w jasnym świetle, postanowiłem nie zajmować się mazahizmem za pomocą bawełnianych pączków, ale całkowicie go zdemontować i umyć. Nie zapomnij zrobić zdjęcia z klawiatury, zanim zaczniesz je demontować, trochę łatwiej będzie rozmieścić przyciski w ich miejscach. 🙂

  Kategorycznie nie zaleca się mycia klawiatury z pełnym zanurzeniem w wodzie, bez jej demontażu. Przynajmniej tak, jak na zdjęciu poniżej, ponieważ nowe klawiatury mogą być ustawione nieco inaczej. Ponieważ konstrukcja tych klawiatur przypomina ciasto francuskie, które składa się z kilku folii ze stykami i gumowej maty z guzikami. Dlatego woda między nimi, do pewnego stopnia, zamknie wszystkie kontakty, oprócz suszenia tego ciasta bez parsowania klawiatury nie będzie jednego miesiąca.

  Klawiatura firmy Mitsumi, to ponad pięć lat, działa bezbłędnie.

  Tak to wygląda przed kąpielą.

  Usunięto guziki, przykręcając śrubokrętem jeden koniec, nie głęboko pod nim, drugą ręką trzymałem przycisk po przeciwnej stronie, aby przycisk nie przechodził do przerwy i był uniesiony pionowo, dopóki nie zeskoczył z zatrzasków.

  Klucz "Spacja9quot; zatrzask znajduje się trochę, więc podnosimy przycisk nie na krawędzi, ale na środku.

  Przyciski są usuwane, teraz czarnoziemy, które nagromadziły się pod przyciskami przez lata działania, stały się jeszcze jaśniejsze 🙂

  Obracamy i odkręcamy wszystkie śruby, mają one różne kształty, jeden obwód i inne w środku.

  Zdejmij tylną pokrywę.

  Odkręcamy żelazne zapięcie z przymocowaną gumową uszczelką, uwalniając gumową matę z przyciskami i podłożem z trzech arkuszy, z całym układem ścieżek do przycisków.

  Wyciągamy to wszystko "mattress9quot; całkowicie. 🙂

  Wyciągamy opłatę, już jej nie ma.

  Prawie wszystko jest gotowe do kąpieli 🙂

  Pozostaje tylko usunąć sprężyny i metalowe szelki z największych guzików.

  Zszywki są trudne do zmylenia, ale uważność podczas ponownej instalacji nie stanowi problemu. 🙂

  Na tym z demontażu wszystko, przyciski w torbie i iść pływać.

  Opakowanie napełniło trochę ciepłą wodą i przykryło garść Persilu, wszystko to wymieszało, o dziwo, ale mieszanie trwało pięć minut, a na guzikach nie było śladu smaru i brudu. Ciało zostało oczyszczone za pomocą pędzla, wszystkie z tego samego proszku, tego rodzaju kąpieli nie można znieść naklejki papierowe, jeden na górze i parę fabrycznych z dołu. Mycie zajęło mi 15 minut.

  Wytrząśnij wodę z przycisków, szczególnie z wnętrza zatrzasku i wyschnij.

  Myślałem, że spędzę dużo czasu na myciu walizki i przycisków, okazało się, że większość czasu spędziłem na montażu tej układanki z miejsc. Programista ode mnie nie, tak jak w świetle i przy zdjęciu wciąż pogrzebałem z rozmieszczeniem guzików w ich miejscach 🙂

  Najtrudniejsza rzecz, teraz najmilsza, zgromadzenie. 🙂

  Wszystko w odwrotnej kolejności, opłata, materac, zapięcie. Przed instalacją karty umyłem kabel klawiatury.

  Pokrywa na miejscu.

  Oczyszczamy zszywki ze starego smaru i brudu.

  Zwracamy sprężyny i wsporniki na miejsce.

  Naoliwić miejsce kontaktu zszywek za pomocą guzików i korpusu, jeśli nie ma oleju, można go pominąć, którego oleju nie należy wylewać (oleju nie należy spożywać plastikiem). W tym celu użyłem burżuazyjnego oleju silikonowego, kiedy go kupiłem, gwizdałem, że nie jest agresywny w stosunku do plastiku.

  Umieścić klucze na miejsce, zacząłem z dużym, ponieważ ich instalacja jest nieco bardziej skomplikowana, konieczne jest utrzymanie sprężyny osiągnęły swoje miejsca na ciele wspornika prowadnicy dostała się pod haki do ciała, dobrze, najbardziej kluczowym, aby dostać się do zamka aż do zatrzaśnięcia.

  Teraz klawiatura wygląda jak nowa. Te zdjęcia wykonane z lampą błyskową, z jej kolorami bliższymi rzeczywistości.

  Klawiatury różnią się od producentów, więc nie możesz pójść tak prosto jak ja, ale dla posiadaczy standardowych klawiatur ten temat może być przydatny.

  Dodaj komentarz

  77 − = 75