Nazwa kategorii

Jak zdemontować żuraw za pomocą jednego uchwytu

Jak prawidłowo zdemontować kran lub kran: Instrukcja

Każdy staje przed takim problemem, jak rozbicie miksera w kuchni lub w łazience. W takim przypadku nie można zrobić nic innego, jak przystąpić do demontażu żurawia, aby ustalić i naprawić istniejące usterki. Ale aby wykonać całą pracę, tylko osoba, która jest dobrze zorientowana w urządzeniu, jest demontowana. Przeanalizujmy podstawowe niuanse parsowania różnych typów mikserów.

Do ukończonego zadania konieczne jest zaopatrzenie się w odpowiednie narzędzia. Tutaj nie można obejść się bez klucza, wkrętaka i nowych gumowych uszczelek. Teraz możesz przystąpić do bezpośredniego demontażu miksera. Przed rozpoczęciem demontażu należy odciąć dopływ zimnej i ciepłej wody.

Na zdjęciu - urządzenie i schemat analizy miksera kulowego

Jeśli w kuchni lub łazience jest mikser z jedną dźwignią, możesz spróbować zdemontować samą dźwignię. W tym celu najpierw zdejmij ozdobną pokrywę, a następnie za pomocą śrubokrętu odkręć śrubę pod nią. Aby wykonać to zadanie, należy dołożyć starań, ponieważ częściej ten element mocujący jest bezpiecznie zamocowany.

Niektóre modele mieszalników kulowych mogą mieć dźwignię zamontowaną na pręcie. Następnie nie wykręcaj śruby. Trzeba tylko ostrożnie ustawić dźwignię w górnej pozycji, a następnie ją wyjąć.

Film opowiada, jak zdemontować zawór kulowy z jedną dźwignią:

Po zakończeniu wyjmowania dźwigni należy otworzyć pokrywę korpusu mieszacza. Ma gwintowane połączenie, w wyniku którego nie będzie można dokonać demontażu "gołymi rękami". Dodatkowo do jego dodatkowego mocowania używana jest śruba łącząca. Najpierw weź śrubokręt i zdejmij pokrywę. Po tym będziesz mógł wykryć nakrętkę mocującą. Aby ją odkręcić, należy użyć klucza o wymaganej średnicy.

Po pomyślnym zakończeniu tej pracy, będziesz w stanie wykryć wkład w mikserze. To on zawiera piłkę, a pod nią gumowa uszczelka. Jest to spowodowane faktem, że ta uszczelka uległa pogorszeniu lub jest odkształcona, a żuraw ulega zniszczeniu. W przypadku takiej usterki uszkodzony element należy natychmiast wymienić.

Ta procedura nie powinna zająć dużo czasu, ponieważ konstrukcja dźwigu dwudrzwiowego jest bardzo prosta. Do tych celów należy zaopatrzyć się tylko w śrubokręt i klucz. Pamiętaj, aby wyłączyć dopływ ciepłej i zimnej wody. Teraz możesz przystąpić do wyjmowania wtyczek z kranów.

Na zdjęciu - mikser z dwoma przewietrznikami

Po ich instalacji można znaleźć śruby. Powinny być usunięte za pomocą śrubokręta. Następnie dostęp do gumowych uszczelek jest otwarty. Ale ustalenie ich obrażeń z jednego widoku zewnętrznego nie zadziała. Najczęściej uszczelki będą wymagały wymiany lub skręcania wszystkich połączeń, aby mikser nie zawiesił się.

Inną przyczyną złamania może być osadzanie się kamienia wewnątrz dźwigu. Aby go wyeliminować, użyj płaskiego śrubokręta i użyj go do usunięcia kamienia.

Film opowiada, jak rozebrać kran w łazience z dwoma ręcznikami:

Podobna zasada demontażu dostępna jest również dla zaworu kulowego, którego konstrukcja jest wyposażona w dwie dźwignie. To urządzenie jest oczywiście trochę prostsze. Jeśli zastosujesz się do zaleceń poprawnie, cały proces demontażu nie sprawi ci żadnych problemów, a ty nie poświęcisz w tej sprawie czasu.

Konstrukcja takiego urządzenia zakłada obecność rdzenia i wydrążonej kuli wykonanej ze stali nierdzewnej. Kula ma 3 otwory, z których 2 służą do dostarczania cieczy, a jedna pozwala na wyjście cieczy zmieszanej z rury wylotowej.

Na zdjęciu schemat urządzenia miksera z jedną dźwignią

Kula jest skoncentrowana w kulowym wkładzie, a wewnątrz znajdują się siodła. Do ich wytworzenia użyto gumy o wysokiej wytrzymałości. W wyniku nacisku wytwarzanego przez wodę piłka styka się ściśle z siedzeniami. Piłka zaczyna poruszać się dzięki prętowi. To dostosowanie tego elementu determinuje wymianę głowicy i doprowadzenie wody. Jeśli obszar kontaktu jest mały, ciśnienie będzie duże.

Film opowiada, jak rozebrać żuraw za pomocą jednego uchwytu:

Mechanizm kulowy ma długą żywotność. W przypadku awarii często konieczna jest wymiana żurawia. Spośród wszystkich możliwych awarii, które można wyeliminować dzięki naszym wysiłkom, na wyjściu urządzenia występuje jedynie osłabienie strumienia. Jest taki problem z powodu zatkania aeratora. Aby go rozwiązać, konieczne jest zdemontowanie miksera, wykorzystam następujący plan działania:

 1. Odkręć nakrętkę w wylewce miksera.
 2. Usuń siatkę, wyczyść ją i opłucz w przeciwnym kierunku.
 3. Ustaw siatkę z powrotem w pierwotnym położeniu, a następnie przykręć nakrętkę.

Wszystkie prace naprawcze muszą zostać zakończone w ciągu 10 minut. Jeśli chcesz, aby mikser dłużej działał, skorzystaj z następujących wskazówek:

 • Uważaj, aby zainstalować na rurach filtrów jakości zimnej i gorącej wody;
 • Regularnie stosuj żuraw jednoręczny, niezależnie od jego rodzaju, jeśli produkt będzie przez dłuższy czas bez pracy, może skakać i pękać;
 • Kupuj produkty tylko od zaufanych firm, które gwarantują jakość swoich produktów.

Szczególnym przypadkiem jest analiza Frap

Jeśli w kuchni i łazience zainstalowana jest bateria miksująca, proces jej demontażu wiąże się z następującym planem działania:

 1. Odciąć dopływ wody w domu lub mieszkaniu.
 2. Za pomocą klucza na 21 odkręcić śrubę pod wskaźnikiem wody i wyjąć uchwyt miksera.
 3. Następnie wyjąć kapsułkę urządzenia, na którym znajduje się gumowa uszczelka. Wymień ten element na nowy, a na schemacie odwrotnym zmontuj mikser.

Film pokazuje, jak rozebrać frapę:

Jak zwykle na początku konieczne jest odcięcie dopływu zimnej i gorącej cieczy. Czynności te mogą być wykonywane za pomocą zaworów, skupionych na rurach. Kiedy zawory są zamknięte, możesz otworzyć kciuki i uwolnić cały nagromadzony płyn w mikserze.

Aby naprawić zawór wody, potrzebne będą następujące narzędzia:

Procedura wygląda następująco:

 1. Wymontuj pokrętło zaworu. Odbywa się to po prostu za pomocą śrubokręta.
 2. Po wyjęciu jagnięcia, weź klucz nastawny i odkręć oś dźwigu. Po tym będziesz mógł wykryć pręt z gumową uszczelką. To właśnie ta część najczęściej służy jako przyczyna awarii.
 3. Usuń starą uszczelkę za pomocą śrubokrętu. Jeśli uszczelka jest przymocowana za pomocą śruby, odkręć ją.
 4. Po wymianie starej uszczelki na nową, weź czystą ściereczkę i wyczyść nić na literze oraz w otworze, w którym zostanie zamontowana.
 5. Oś dźwigu owinąć kilkoma nitkami liny, ustawić oś na miejscu. W tym przypadku należy zauważyć, że konieczne jest nawijanie pługa w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, ale skręcanie osi odbywa się w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara.
 6. Jeśli przyczyną awarii jest pogorszenie "siodła" żurawia, to nawet nowa uszczelka szybko z czasem ulega pogorszeniu. Aby rozwiązać problem, należy zastosować specjalny nóż. Można go przewijać za pomocą wiertarki. W ten sposób można wyeliminować wszelkie nierówności dostępne na "siodle".

Film pokazuje, jak rozmontować baterię kuchenną:

Cechy żurawia w kuchni i łazience

Dziś można znaleźć nowoczesne modele kranów, zainstalowane w łazience lub w kuchni. Mogą być wyposażone w timer lub wrażliwe części. Aby zdemontować taki żuraw, warto przestrzegać następującego planu działania:

 1. Zdejmij pokrywę, która zabezpiecza baterie. Następnie można przystąpić do dalszego demontażu żurawia, ale dopiero przed tym ważne jest, aby wyłączyć wodę i elektryczność.
 2. Odłącz przewód czujnika od obwodu sterującego.
 3. Teraz usuń uszczelkę, która znajduje się pomiędzy skrzynką kontrolną a rurką miksującą.
 4. Odłącz złączki prowadzące od rur wody grzewczej i zimnej wody.
 5. Zdejmij sprężyny i uchwyty przytrzymujące obudowę na dnie zlewu. Podobne czynności wykonuje się przy demontażu modeli z termostatem i timerem.

Kiedy demontaż został wykonany prawidłowo, możesz przystąpić do naprawy. Gdy problem z pęknięciem jest w jednostce sterującej, nie zaleca się wykonywania napraw przez własne wysiłki, ponieważ znajdują się tam delikatne elementy. Pomoc w rozwiązaniu problemu pomoże tylko doświadczonemu specjaliście.

Na wideo - jak rozmontować mikser w łazience i kuchni, funkcje demontażu:

Mikser, jak każde urządzenie hydrauliczne, może w końcu stać się bezużyteczny. Ale to nie znaczy, że powinieneś natychmiast go wyrzucić. Najpierw należy zdemontować urządzenie i zobaczyć, co spowodowało awarię. Jeśli jest to uszkodzona uszczelka, należy ją wymienić i zainstalować ponownie mikser na swoim miejscu.

Nieustannie zastanawiają się, co to jest problem z mieszaczami w łazience i z kabiną prysznicową, że wąż złamie, że należy odkręcić żuraw. Cały problem polega prawdopodobnie na tym, że kupujemy najtańsze chińskie miksery, a wtedy nie możemy nawet tego naprawić. Gdy nawet hydraulik nie poradził sobie z zadaniem, po prostu poradził nam, aby zastąpić go innym. I bez względu na to, jak bardzo staram się robić tak, jak napisałem i pokazałem w artykule, na pewno zapomnę o czymś od szczegółów z powrotem do ich pierwotnego miejsca.

Na pierwszy rzut oka nie ma nic trudnego w demontażu i montażu miksera, nawet dla jednej kobiety. Ale to nie za darmo, że te urządzenia w kuchni i łazience są tak często łamane. Producenci za każdym razem komplikują konstrukcję miksera od modelu do modelu, ale wysoka cena nie może zagwarantować pracy bez przerw. Dlatego musisz znać zasady działania mikserów i algorytmów ich analizowania, abyś mógł szybko rozwiązać problem w swojej kuchni lub łazience za pomocą miksera.

Instrukcja demontażu zaworu kulowego z jedną dźwignią i samodzielnej naprawy

Aby zdemontować mikser jednouchwytowy, należy postępować zgodnie z instrukcjami. Niedrogi i łatwy w obsłudze mikser kulowy szybko zyskał popularność wśród kupujących. To tylko w przypadku, gdy potrzebujesz naprawy lub miksera do naprawy, dla wielu istnieje pytanie, ale jak to zdemontować. Co się stanie, jeśli mikser kulowy wymaga naprawy?

Aby ułatwić zrozumienie kwestii demontażu, konieczne jest zrozumienie zasady działania miksera urządzenia. Jest to kran z jednym rączką regulacyjną przymocowaną za pomocą jednej śruby pod pokrywą. Taka konstrukcja w zasadzie nie wiąże się z problemami związanymi z demontażem, jeżeli naprawy mają być wykonywane lub wykonywane w celach prewencyjnych.

Jednouchwytowa bateria to bateria jednouchwytowa do regulacji ciśnienia wody i jej temperatury

Mikser kulowy nazywany jest tak ze względu na głowę całej konstrukcji, którą można regulować. Wykonana ze stali nierdzewnej. Sama piłka jest pusta w środku, znajduje się w korpusie dźwigu. Woda jest dostarczana poprzez elastyczne przewody i mosiężne rury. Na sworzniu znajduje się rączka, dzięki czemu piłka jest ruchoma. Nabój otworu jest uszczelniony ze względu na obecność specjalnych uszczelek.

Jednodźwigniowy mikser może być dostarczany z nabojami, aby otwory kartridża nie były zatkane cząstkami stałymi, filtrami

System chroniący przed ewentualnymi oparzeniami przy podawaniu gorącej wody jest również przemyślany. Nabój takiego żurawia jest wyposażony w pierścień, który ogranicza kąt obrotu rękojeści.

Sam wkład zawiera dwa cermetale, które są gęste względem siebie, są dokładnie polerowane. Szlifowanie ultradźwiękowe pozwala płytkom zapobiegać przesiąkaniu wody. Dzięki nim woda nie płynie. Urządzenie nie wymaga dodatkowych uszczelek.

Jednodźwigniowe baterie kuchenne mogą mieć różny wygląd, ale jednocześnie ich wygląd jest identyczny.

Przegląd baterii kuchennych z jedną dźwignią (wideo)

Jeśli przepływ miksera i naprawy są wymagane, naprawę można naprawić samodzielnie. Aby to zrobić, potrzebujesz następujących narzędzi:

Przed tym, jak rozmontować mikser, mieszkanie musi wyłączyć centralne zaopatrzenie w wodę.

Naprawa miksera jednouchwytowego (wideo)

Jak rozmontować mikser jednouchwytowy

Przed przystąpieniem do demontażu miksera konieczne jest odcięcie wody w kuchni

Postępuj zgodnie z instrukcjami, a proces będzie szybki:

 1. Najpierw musisz usunąć uchwyt miksera. Wykonuje się to w następujący sposób: zawory odcinające są zamknięte, sześciokąt jest luzowany przez śrubę, na której jest trzymany sam uchwyt, uchwyt jest usuwany.
 2. Teraz użyj śrubokrętu, aby lekko nacisnąć na rowek gwintowanego pierścienia, obróć pierścień w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Jednak mieszalnik kulowy nie powinien się całkowicie obracać, rury wodne pod nim nie powinny być uszkodzone.
 3. Szczypce są zabierane, a chromowana kopuła jest usuwana. Robi się to ostrożnie, aby zapobiec deformacji czterozębnego pierścienia znajdującego się tuż pod kopułą. Plastikowy pierścień odkręcony jest od chromowanej kopuły. Odbywa się to w celu sprawdzenia integralności połączenia gwintowego, obecności brudu na nim i możliwości swobodnego obrotu.
 4. Otrzymuje się plastikową część tarczycy, składa się ona z dwóch części - białej i czarnej. Czarna część jest pieczęcią, z powodu naruszenia integralności, z której przepływa woda. Jeśli skrzynia jest w zagęszczarce, czyszczenie rozwiąże problem i nic więcej nie zrobi.
 5. Jeśli uszczelka zostanie wyczyszczona, ale woda nadal płynie, żuraw musi zostać dalej rozmontowany. Należy usunąć kulkę z samego kranu, po prostu poruszając się w górę. Na kuli widać dziurę, która wyznacza zakres zwojów całego mechanizmu. Sprawdź samą kulkę: może być zabrudzona lub powłoka może zostać uszkodzona. Jeśli powłoka jest uszkodzona, kulę należy wymienić.
 6. Jeśli instalujesz nową kulkę w kurku, wycięcie, które biegnie po prawej stronie części, powinno znaleźć się na półce w pobliżu górnej części zaworu.
 7. Następnie włożona jest tarcza, która zostanie umieszczona w gnieździe od strony kranu za pomocą plastikowego wypełniacza.
 8. Pod czarną uszczelką można zobaczyć sprężyny podczas demontażu, powinny one być wykonalne. Jeśli tak nie jest, należy je również wymienić, wyjmując płaski śrubokręt.
 9. Wymieniając uszczelki, nie jest zbyteczne stosowanie smaru silikonowego, co wydłuży żywotność części.
 10. Trudniej jest zdemontować dźwig, niż go złożyć. W przypadku zbierania wszystkie działania muszą być wykonywane w odwrotnej kolejności. Po tym naprawę można uznać za kompletną.
 11. Włączyć dopływ wody, sprawdzić, czy woda płynie z kurkiem wyłączonym. Jeśli wykryty zostanie wyciek (szczególnie u podstawy lub u góry kranu), prawdopodobnie w misce znajduje się przedmiot. Należy usunąć piłkę, unieść nos u podstawy i delikatnie pociągnąć w górę.
 12. Kulka jest uszczelniona przez dwa pierścienie, te uszczelki i prowadzić do tego, że woda przepływa z czasem z zamkniętego kranu. Pierścienie te są usuwane małym płaskim wkrętakiem i wymieniane.
 13. Przed wymianą pierścieni przetrzyj uszczelki smarem. Teraz naprawa jest skończona.

Po poluzowaniu śruby można zdemontować pokrętło miksera Podczas obracania gwintowanego pierścienia kurek nie może się obracać

Jeśli zamiast wkładu kulowego, jest on demontowany w ten sam sposób W przypadku problemów podczas montażu dźwigu należy postępować zgodnie z rysunkiem złożenia

Należy pamiętać, że z nowoczesnym mikserem miksera jest inny, więc niektóre rzeczy mogą się różnić. Ale możesz naprawić kran samodzielnie przy użyciu niemal każdego miksera.

W takim urządzeniu, zamiast kuli, wkład, oparty na dwóch ceramicznych płytkach. Wkład ma dolną część z trzema otworami na wodę i górną, w której miesza się woda. Zasada działania jest następująca: położenie joysticka zmienia się, jeden z otworów w płycie poniżej jest wyrównany z dyskiem komory mieszania u góry.

Aby upewnić się, że wkład, a raczej jego otwory nie dostają cząstek stałych, należy zainstalować specjalne filtry. To nie jest naprawa, ale środek zapobiegawczy.

Co mogę zrobić, aby przedłużyć żywotność miksera? W przypadku kartridża w mikserze, przed zakupem, usuń stary dysk, już niepracujący. Z uwagi na to, że wkłady mają różną średnicę, istnieje ryzyko pominięcia i zakupu części nie w rozmiarze.

Naprawy lub prewencyjnego demontażu mieszalnika (gdy nie ma widocznych przyczyn jego naprawy, a woda nie płynie), instalując mieszalnik kulowy, zaleca się dokręcenie każdego połączenia gwintowego za pomocą kołnierza PTFE.

Przed demontażem miksera można zakupić gwintowaną uszczelkę w kasetach. Uzbrojony w dowolny rodzaj uszczelek, możesz samodzielnie naprawić zawór.

Demontaż miksera jednouchwytowego (wideo)

Za kuchnię kobiecą uważa się kuchnię lub łazienkę. Dzisiaj kobieta może nie tylko gotować obiad, ale nawet wyrabiać mikser. Zachowaj instrukcje, śledź je, oznaczaj przydatne łącza internetowe i nie będzie żadnych problemów z samodzielną naprawą urządzeń kuchennych.

Jak zdemontować i naprawić kogut z jedną dźwignią w łazience

W przypadku niewielkich codziennych napraw konieczne jest zdemontowanie kranu w łazience; Mikser jednouchwytowy zyskał szeroką popularność stosunkowo niedawno. Dlatego nie każdy właściciel wie, jak wymienić uszczelkę lub wykonać inne niezbędne czynności, aby zapewnić bezproblemową pracę urządzenia.

Mikser z jednym uchwytem zastąpił przestarzałą "jodełkę" i inne podobne konstrukcje. Taki dźwig jest łatwy w obsłudze i konserwacji, trwały i niezawodny.

Stylowy wygląd kranu z pojedynczym uchwytem zmieni wnętrze łazienki. Nawet najbardziej powszechna łazienka uzyska elegancki i nowoczesny wygląd, jeśli zainstaluje jednouchwytowy kran.

Temperaturę wody i wielkość strumienia w mieszalniku jednouchwytowym reguluje się za pomocą 1 uchwytu. To pozwala ci stworzyć głowę od bardzo słabej do bardzo potężnej, w zależności od przypadku.

Mycie i czyszczenie zaworów jednodźwigniowych nie jest trudne. Można to zrobić za pomocą zwykłych środków czyszczących i miękkiej gąbki. Mikser zawsze będzie miał elegancki i błyszczący wygląd.

Jednouchwytowe urządzenie mieszające

Dźwigi jednokierunkowe również wymagają drobnych napraw. Aby samodzielnie naprawić takie urządzenie, musisz wiedzieć, jak rozebrać mikser jednouchwytowy, z jakich elementów składa się i tak dalej.

Główne elementy miksera z pojedynczym chwytakiem to:

 • dźwignia (dźwignia sterująca);
 • dysza regulująca strumień;
 • ciało;
 • element mocujący;
 • kula lub element wkładu;
 • uszczelki wykonane z gumy lub silikonu;
 • okrągła nakrętka;
 • elastyczne rurki (węże) do zaopatrzenia w wodę.

Główną różnicą między zaworami jednodźwigniami różnych konstrukcji jest komora mieszania. Może to być wydrążona kulka wykonana ze stali nierdzewnej lub wkład wykonany z bardzo mocnej ceramiki.

Przez 2 otwory gorąca i zimna woda jest dostarczana do komory mieszania. Jest dodatkowy kanał do wyjścia z dyszy. Obieg wody, regulacja głowicy i temperatura strumienia w komorze odbywa się za pomocą uchwytu roboczego.

Komora mieszania kuli podczas prac jest poddawana drobnym naprawom, czyszczeniu itp. W przypadku awarii należy wymienić wkład ceramiczny. Przedłużenie żywotności tych mikserów pomoże specjalne filtry, przez które przepłynie woda z rury wodnej.

Samodzielny demontaż zaworów jednodźwigniowych wykonywany jest w celu wyeliminowania takich usterek, jak:

 • wyciek naboju;
 • słabe zasilanie wodą, gdy mikser kulowy jest włączony przy pełnej wydajności;
 • nieprawidłowe działanie przełącznika przyciskowego;
 • jednoczesne dostarczanie wody do głowicy natryskowej i do dziobka.

Aby wyeliminować poważniejsze awarie, lepiej zaprosić specjalistę. Mikser może wymagać całkowitej wymiany. Takie sytuacje zdarzają się jednak rzadko przy właściwym użytkowaniu urządzenia.

Aby naprawić bez żadnych problemów, musisz przygotować wszystko, czego potrzebujesz z góry. Do pracy będziesz potrzebował:

 • szczypce;
 • szczypce;
 • zestaw śrubokrętów;
 • metalowy pręt;
 • nóż techniczny;
 • kluczem jest huśtawka i nakrętka;
 • zestaw sześciokątów;
 • młot;
 • latarka;
 • szmaty.

Przed demontażem miksera konieczne jest odcięcie dopływu wody.

Demontaż miksera nabojowego

Demontaż miksera nie jest trudny. Zajmuje 15-20 minut. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że musisz działać ostrożnie, wybierając odpowiednie narzędzie według rozmiaru. Szczególną ostrożność należy zachować, jeśli w nakrętce znajdują się karb.

Demontujemy mikser w następującej kolejności:

 1. Najpierw wyjmij korki wskazujące położenie uchwytu dla zimnej i / lub gorącej wody.

Po rozmontowaniu miksera można rozwiązać problem.

Jak wyeliminować wycieki? Przepływ żurawi często rozpoczyna się, gdy kaseta z tonerem ulegnie uszkodzeniu. Najczęstszą przyczyną takich sytuacji jest wnikanie i gromadzenie się gruzu i / lub przypadkowe złapanie małych obiektów w przestrzeni interdisk.

Aby nie popełnić błędu przy zakupie nowego wkładu, musisz zabrać ze sobą zużyty element jako próbkę lub szablon. Podobne komory mieszania różnią się średnicą otworów (3 lub 4 cm), a także elementami mocującymi na dolnej płycie.

Uszczelki powinny być dobrane nie z gumy, ale z silikonu. Ten materiał mniej psuje pod wpływem wilgoci. Dlatego silikonowa uszczelka wytrzyma dłużej niż gumowa uszczelka i będzie bardziej niezawodna w zapewnieniu hermetycznego uszczelnienia mieszacza.

Po zakupie wkładu należy go umieścić w obudowie, wyrównując wszystkie otwory. Mikser jest następnie montowany w odwrotnej kolejności. Wszystkie części muszą być starannie zainstalowane na miejscu i ostrożnie dokręcić nakrętki. Teraz możesz uruchomić wodę, aby sprawdzić wynik naprawy.

Jak rozmontować przełącznik "kran / prysznic"

Główną przyczyną takiej awarii jest zużycie uszczelek zainstalowanych wewnątrz urządzenia. Mają kształt pierścienia. Zapasowe uszczelki są sprzedawane w komplecie z zaworem jednodźwigniowym. Możesz zrobić je sam, używając gumy o grubości co najmniej 3 lub 4 cm. Zużyta uszczelka posłuży jako szablon.

Prace mające na celu wymianę zużytego elementu należy wykonać w następującej kolejności:

 1. Obróć uchwyt do pozycji "zamkniętej".
 2. Wymontuj elastyczny wąż prysznicowy.
 3. Zdejmij ozdobną pokrywę (pokrywę).
 4. Usuń śruby mocujące.
 5. Usuń przycisk przełącznika za pomocą szczypiec lub szczypiec.
 6. Odkręć adapter od dziobka za pomocą śrubokręta lub pręta.
 7. Usuń zużytą gumę.
 8. Zamontować nowe uszczelki wstępnie nasmarowane masą uszczelniającą.
 9. Zbierz mikser w odwrotnej kolejności.

Chromowaną powierzchnię kranu można łatwo zniszczyć za pomocą metalowego narzędzia. Dlatego do pracy trzeba przygotować mały kawałek miękkiej, gęstej tkaniny. Pozwoli to zachować wygląd miksera.

Demontaż mieszadła do wymiany sprężyn

Podczas używania sprężyna w przełączniku zaczepu z jednym uchwytem może się rozciągać. Przycisk nie powraca do pozycji wyjściowej. Aby wymienić rozciągniętą sprężynę, żuraw jest demontowany w następującej kolejności:

 1. Adapter został usunięty.
 2. Trzon ze sprężyną jest usunięty.
 3. Napięta sprężyna jest usuwana.
 4. Nowa sprężyna jest nawinięta na nóżkę za pomocą szczypiec.
 5. Przełącznik jest zmontowany i zainstalowany na miejscu.

Ważne! Kupując nową sprężynę pamiętaj, że jej średnica powinna być nieco mniejsza niż średnica użytego elementu. Najlepszym materiałem do takich produktów jest stal ocynkowana. Taka sprężyna potrwa dłużej.

Konstrukcja miksera kulowego jest znacznie prostsza niż kran z pojedynczą dźwignią. Zapewnia to trwałość urządzenia i łatwy demontaż w celu wymiany poszczególnych zużytych elementów i / lub wyeliminowania słabej głowicy wody.

Przed demontażem zaworu kulowego konieczne jest przygotowanie narzędzi i urządzeń do pracy na powyższej liście. Pamiętaj, aby zablokować przepływ wody z rury wodnej!

Demontaż zaworu kulowego należy wykonać w następującej kolejności:

 1. Ostrożnie odkręć nakrętkę mocującą.
 2. Zdejmij rozporek zaworu kulowego.
 3. Zdejmij nakrętkę mocującą filtr siatkowy do dyszy.
 4. Opłucz usunięty filtr pod bieżącą wodą i przedmuchaj go w przeciwnym kierunku.
 5. Gusak dokładnie spłukać strumieniem wody i / lub oczyścić.
 6. Ostrożnie zebrać wszystkie elementy konstrukcji, postępując w odwrotnej kolejności.

Podczas wykonywania pracy zaleca się nie spieszyć się i chronić przed uszkodzeniem przez metalowe narzędzie chromowane powierzchnie miksera. Aby uniknąć błędów, możesz robić zdjęcia i filmy.

Aby wymienić górną uszczelkę, zawór kulowy jest demontowany w następującej kolejności:

 • usunięcie uchwytu;
 • ekstrakcja dwuskładnikowego składnika tarczycy z tworzywa sztucznego;
 • mycie czarnej strony wyekstrahowanej części, to jest samej uszczelki.

Aby wymienić dolne uszczelnienie, aby wyeliminować nieszczelności, należy:

 • zdemontuj urządzenie kulkowe;
 • uzyskać pieczęć znajdującą się poniżej;
 • umieść mechanizm kulowy wewnątrz urządzenia;
 • uszczelnić uszczelki specjalną nakrętką z tworzywa sztucznego;
 • wymienić uchwyt.

Teraz możesz otworzyć wodę i sprawdzić jakość pracy. Aby zwiększyć szczelność i wydłużyć żywotność uszczelek gumowych, można użyć smaru silikonowego.

Przestrzegając prostych zasad leczenia, można znacznie wydłużyć okres bezawaryjnej pracy mieszalników jednouchwytowych. Unikaj pęknięć i innych kłopotów pomoże następujące środki:

 • zakup urządzenia od znanego producenta i niezawodnego punktu sprzedaży detalicznej;
 • kupowanie ciężkiego miksera z mosiądzu;
 • poprawna instalacja miksera;
 • obowiązkowe stosowanie filtrów do otworów zasilających;
 • regularne działanie zaworu jednodźwigniowego w celu uniknięcia nakłuwania i suszenia gumowych lub silikonowych uszczelek;
 • terminowe eliminowanie przecieków i innych drobnych problemów;
 • obowiązkowe wstępne badanie instrukcji, materiałów wideo i / lub konsultacji ze specjalistą;
 • przetwarzanie wszystkich łączących części za pomocą uszczelniacza;
 • mocowanie połączeń gwintowanych za pomocą taśmy фум;
 • regularne badanie profilaktyczne urządzenia;
 • natychmiastowa wymiana uszczelek po zużyciu.

W przypadku braku wystarczających umiejętności i / lub doświadczenia z narzędziami roboczymi, lepiej zaprosić doświadczonego specjalistę.

Dodaj komentarz

− 2 = 6