Nazwa kategorii

Jak zdemontować pilota z telewizora Samsung

Jak zdemontować pilota z telewizora Samsung w 7 etapach

Telewizor jest urządzeniem technicznym, złożonym systemem mechanicznym, działa Aby zdemontować pilota z telewizora Samsung, wystarczy użyć standardowych narzędzi, na przykład śrubokrętu topiącego się na fizyczno-optyczne, falowe i inne zasady i, podobnie jak cała technika, charakteryzuje się awariami. To samo dotyczy znanego panelu sterowania, którego główny przykład został stworzony przez samego Nikola Tesli na przełomie XIX i XX wieku. Do tej pory podział centrali nie jest rzadkością, ale co zrobić w takiej sytuacji i czy istnieje możliwość poradzenia sobie z problemem samemu - o tym dalej.

Czym jest pilot do telewizora?

Wraz z upływem czasu konsole stały się coraz doskonalsze i bardziej samowystarczalne, co doprowadziło do stworzenia w drugiej połowie XX wieku zdalnego sterowania (zdalnego sterowania) zdolnego do pracy na oddalonej maszynie przemysłowej.

To urządzenie jest wciąż ulepszane i pozwala już nie tylko na niewielką odległość, ale także z innych pomieszczeń i pomieszczeń do sterowania urządzeniami gospodarstwa domowego, w szczególności telewizorem, bez większych trudności.

Za pomocą pilota do telewizora możesz łatwo przełączać kanały siedząc na kanapie

Co mogę powiedzieć, gdy udało mi się stworzyć maszynę do pisania lub nawet helikopter na pilocie. Wśród zakorzenione na rynku i zyskał nazwę dla producentów himself łagodnego technologii można wyróżnić kilka - Samsung (o którym więcej szczegółów, patrz niżej), Philips (Philips), Sony (Sony), Panasonic (Panasonic), LG (LDZHI) oraz zbiór wspólnych modeli na przykład Supra, Mystery, modele oparte na płycie adam24p20g, rmctph1ap1, rmctpj1ap2, z1025, rmctpf2ap1.

Klasyfikacja paneli sterowania dla telewizorów zależy od różnych kryteriów, na przykład:

 1. Konsole z jednym wbudowanym programem działającym tylko na jego podstawie.
 2. Uniwersalne panele sterowania - te, które zawierają kilka programów jednocześnie.
 3. Tak zwane wyszkolone konsole, co oznacza, że ​​z właściwym pragnieniem i minimalnymi umiejętnościami, możesz zaprogramować takie urządzenia według własnego gustu i zrobić to dosłownie, dodając nowe programy.

Pilot do telewizora działa najczęściej na podstawie podczerwonego promieniowania elektromagnetycznego, którego ludzkie oko nie widzi, ale pozwala wydawać polecenia dosłownie z niemal dowolnej odległości. Zasada działania w ogólności jest połączonym systemem zaprogramowanych poleceń aktywowanych przez naciśnięcie pewnego przycisku, dając sygnał do dalszych szczegółów i tak dalej przez fale magnetyczne do samego telewizora.

Analiza pilota z telewizora Samsung

Jak już wspomniano, jednym z najbardziej rozpowszechnionych i znanych producentów urządzeń telewizyjnych i pilotów do nich jest Samsung, który dziś ma dobrą reputację i zdecydowanie utrzymuje pozycję na rynku.

Osobna uwaga zasługuje na stosunkowo niedawny rozwój Samsung Smart TV.

Przez krótki czas Smart TV zyskała publiczne uznanie i wysoki współczynnik pozytywnych opinii. Wbudowany wygodny i czuły touchpad (czujnik), który pozwala szybko i normalnie pracować w dostępnej przeglądarce lub wykonywać inne polecenia, a także wiele innych oczywistych zalet.

Inteligentny system, taki jak panel sterowania dla telewizora, to wygodna usługa oferująca następujące funkcje i zalety:

 1. Pozwala kontrolować kilka urządzeń naraz, zaczynając od samego telewizora, mając program Smart, w tym podłączony prefiks, a kończąc na innych natywnych programach i odtwarzaczach.
 2. Wygoda i nowoczesność, ponieważ ten program jest połączony z siecią i pozwala w najlepszy sposób dostosować telewizor i podzielić go na gusta i szybko dostosować się do nowych preferencji.
 3. Możliwość produkcji, która wynika np. Z możliwości sterowania poprzez wyszukiwanie poleceń głosowych, obecność nowoczesnego tunera high-tech.

Aby prawidłowo zdemontować pilota z telewizora, warto wcześniej zapoznać się z jego projektem, w przeciwnym razie można coś złamać

Nie ma znaczenia, czy zgubisz pilota, ponieważ program pozwala zainstalować aplikację na telefonie - będzie to jak jej zastąpienie, a także zapewnienie niektórych funkcji w radiotelefonie. Łatwe podłączanie, ponieważ prawie wszędzie potrzebny jest tylko kabel audio.

Powody: dlaczego telewizor nie reaguje na panel sterowania

Większość z nas borykają się z problemami, kiedy rozpaczliwie próbuje przejść do swojego ulubionego kanału, klikając na wszystkich możliwych kluczy i podjęcie wszelkich możliwych prób, ale niestety, zdalne żadnych oznak życia, niektóre ciepło po włączeniu, a telewizor nie reaguje na jego nakazów, a kanały nie zmieniają się lub tylko z trudem, a same przyciski albo nie są naciskane, albo bezskutecznie, tak, że nie. Cóż, jeśli włączysz telewizor.

Charakter tych problemów można objąć następującymi możliwymi aspektami:

 1. Po prostu zmarnował baterie energii, więc pilot zaczął tracić kontakt z telewizorem, ponieważ jest za jego pomocą i istnieje podstawowe popychanie do obsługi urządzenia.
 2. Przywierają, spadają (chwytają), same przyciski nie działają prawidłowo, co można znaleźć na pilocie, który wcześniej był wypełniony płynami, otrzymał mechaniczne uszkodzenia lub był niewłaściwie używany, co jest również dość powszechną dolegliwością wszystkich pilotów.
 3. Naturalne zużycie, które pociąga za sobą wymazanie lub mechaniczne uszkodzenie powierzchni odbierającej sygnał, tak że cała konsola w kompleksie (guziki rozpryskowe lub płytki sensorowe pod przyciskami) przestała działać.

zużycie Interim także całkiem prawdopodobne, ponieważ nie zawsze myć ręce przed użyciem pilota, a wielu fanów coś do jedzenia, pozostawiając duże kawałki zaprawy, frytki i tym podobne, należy ostatecznie zdobyć wewnętrzną wnękę pilocie.

Podział ten nie pozwoli na działanie wszystkich lub tylko niektórych ważnych szczegółów.

Nie spiesz się, aby wyrzucać urządzenia do „zerwania” z czarnym napisem i wstrząsnąć w oczekiwaniu na nową torebkę, ponieważ często Usterka może rozwiązać samodzielnie i w krótkim czasie w domu, po przeprowadzeniu analizy i szybką naprawę.

Instrukcje: jak wyczyścić pilota z telewizora

Zacznijmy od najbardziej powierzchownego i prostego zadania - wyczyścić własne panele sterowania, a tym samym przywrócić jego wydajność i funkcjonalność. Należy również określić, że należy okresowo czyścić pilota.

Aby zrealizować koncepcję, należy najpierw zrozumieć główne elementy każdego pilota zdalnego sterowania, których obwód wygląda następująco:

 1. Ciało jest podstawą, na powierzchni której znajduje się tabliczka dotykowa lub przyciski, aw całym - cały mechanizm działania.
 2. Obejmuje niektóre obszary ciała, mające na celu ukrycie i dalszą instalację baterii i wszystkich innych elementów konsoli.
 3. Płytka z obwodem drukowanym lub mikroukład, do którego przymocowana jest gumowa płytka stykowa i przymocowana w celu przekształcenia sygnału określonego naciśniętego przycisku w sekwencję impulsów elektromagnetycznych, a następnie przesłania ich do telewizora.
 4. Emiter (układ dwóch tranzystorów, rezonatorów, kondensatorów i rezystorów), faktycznie pełniący funkcję genezy fal elektromagnetycznych.
 5. Talerz z plastikowych lub gumowych przycisków.

Wyczyść pilota z telewizora za pomocą zwykłej szmatki i chemii gospodarczej

Jeśli chodzi o sam proces, oczyszczenie wnętrza tricolor wygląda łatwo. Konieczne jest przygotowanie zestawu naprawczego z niezbędnymi narzędziami podstawowymi, dzięki którym ożywimy urządzenie. Odkręcić śruby lub wkręty, zaczepy i odsłonić otwarte wnętrze pacjenta, to najlepiej aby otworzyć kartę urządzenia cienki metalowy lub z tworzywa sztucznego, w taki sposób, aby nie oderwać lub zerwać zaciski i zatrzaski.

Ostrożnie wyjmij deskę iw obecności zacisków - otwórz je. Następnie należy zaopatrzyć się z reguły w guziki gumowe. Umyj części, ale wszystko powinno być zrobione bardzo ostrożnie.

Części elektromagnetyczne najlepiej wyczyścić dokładnie wilgotną ściereczką lub szmatką, aby usunąć kurz.

Płytkę drukowaną (chip) należy delikatnie przetrzeć niewielką ilością alkoholu, ale smarowanie gumowej płytki jest niedopuszczalne, ponieważ istnieje ryzyko zmywania i usuwania wszystkich niezbędnych kontaktów.

Wskazówki, jak zdemontować pilota z telewizora LG

Charakterystyczną cechą pilotów LG jest to, że przyciski są głównie osadzone w górnej ściance obudowy i nie mogą zostać usunięte wraz z elementami wewnętrznymi, co komplikuje ich oczyszczanie, ale zostanie podjęta decyzja, czy zużycie na nim albo że folię izolacyjną.

Schematycznie, pilot LG wygląda tak:

 • Wcześniej musisz mieć baterie za pokrywą z tyłu konsoli;
 • Ostrożnie do cienkiej powierzchni, aby wydać na pęknięcie, po odłączeniu zacisków, aby otworzyć pokrywę;
 • Usuń płytę i usuń gumową płytkę stykową;
 • Po wykonaniu niezbędnych procedur, zmontuj w odwrotnej kolejności pilota zdalnego sterowania.

Zasadniczo demontaż pilota z telewizora LG nie różni się od demontażu jakiejkolwiek innej konsoli, z wyjątkiem kilku specjalnych właściwości związanych z konkretnym producentem. Po tym wszystkim konieczne jest osuszenie elementów za pomocą klimatyzatora i montaż w odwrotnej kolejności, po czym należy sprawdzić działanie i panel pod kątem operatywności i prawidłowego montażu.

Możesz to zrobić za pomocą dowolnej kamery, na którą wskazuje czujnik zdalnego sterowania i którykolwiek przycisk jest zaciśnięty.

Po ostatecznym sprawdzeniu - bezpiecznie korzystamy z pilota. Dzięki tej procedurze można znacznie poprawić wydajność, a nawet przywrócić pilota do oryginalnej jakości, nawet przez tych, którzy nie są szczególnie zorientowani w technologii.

Niuanse remodelowania konsol telewizyjnych

Jak już wspomniano powyżej, możliwe jest przeprowadzenie wstępnej konserwacji i renowacji lub dokładniejszej naprawy pilota telewizyjnego bez przygotowania.

Jeśli nie wiesz, jak naprawić panele z telewizorów, lepiej skontaktować się z profesjonalistami, którzy zrobią to szybko i niedrogo

Należy jednak pamiętać, że:

 1. Z właściwą chęcią naprawy pilota, możesz zrobić to sam.
 2. Za pracę wykonają przyzwoitą sumę na banalne operacje, jeśli nie jest to kwestia zastąpienia głównych składników, które zresztą również mogą być zastąpione przez siebie.
 3. Najprawdopodobniej zajmie to trochę czasu, kiedy osobiste naprawy będą kosztować maksymalnie jedną godzinę wolnego czasu.

Jeśli jednak dojdzie do poważnego uszkodzenia, takiego jak karta lub styki na gumowym pasku, aby go zastąpić, usługi wykwalifikowanej osoby mogą być przydatne do naprawy i naprawy.

Kroki naprawy konsoli z telewizora własnymi rękami

Rozpatrujemy przypadek poważnej awarii wewnętrznej, gdy całkowita masa przycisków działa, oraz najczęściej przypadkowe przyciski, takie jak przewodnik w modelach Philips, zestaw, wybór, źródło, parowanie i inne standardowe.

W takim przypadku wykonaj następujące czynności:

 • Konieczne jest rozmontowanie konsoli zgodnie ze schematem opisanym powyżej;
 • Następnie należy wszystko wyczyścić zgodnie ze schematem opisanym powyżej;
 • Dokładnie wyczyść płytkę i płytkę ze smaru i kurzu;
 • Nałóż klej na niedziałający przycisk;
 • Wlać niewielką ilość wstępnie przygotowanego grafitu (możesz oderwać grafitowy talerz lub ołówek);
 • Po wyschnięciu kleju pozbądź się nadmiaru;
 • Zmontuj konsolę i sprawdź działanie przycisku opisanego wcześniej.

Naprawa pilota telewizora własnymi rękami (wideo)

Podsumowując, warto zauważyć, że usługi naprawcze mogą być świadczone wszystkim dobrze znanym i przystępnym firmom, które naprawiają sprzęt, np. Rostelecom, Beeline, Zala (hala) lub inną organizację. Uważaj na swoje instrumenty i będą trwać długo.

Kopiowanie jest dozwolone tylko z odniesieniem wstecznym do źródła

Jak mogę zdemontować pilota Samsunga?

Jak mogę zdemontować pilota Samsunga?

Zwykle podczas próby naprawienia źle naciśniętych przycisków lub innych problemów, parsowanie konsoli jest dodatkową manipulacją. O wiele lepiej jest w przypadku awarii skontaktować się z centrum serwisowym lub nawet nabyć nowe urządzenie sterujące, jeśli nie masz doświadczenia z mikroukładami.

Potrzebujesz: - małego śrubokręta Phillipsa; - plastikowa karta.

Sprawdź obudowę konsoli, czy są na nim śruby. Sprawdź również komorę baterii, a jeśli znajdziesz elementy złączne, należy je wyjąć małym śrubokrętem o odpowiednim rozmiarze. Następnie upewnij się, że ściany obudowy nie są przymocowane specjalnym klejem. Następnie wciśnij korpus pilota po bokach i włóż plastikową kartę z boku, trzymając ją wokół obwodu urządzenia. Ale staraj się nie uszkodzić krawędzi twojego pilota.

Teraz otwórz panel obudowy i odkręć mikroukład. Po odłączeniu sprężyny komory baterii, wyciągnij przyciski z przedniej pokrywy obudowy, naciskając je na zewnątrz. Wyczyść klawiaturę pilota za pomocą alkoholu, pomoże to uniknąć problemów z ich naciśnięciem w przyszłości. Jeśli układ urządzenia jest spalony, lepiej kupić nowy pilot, zamiast szukać zastępstwa dla wadliwej karty. Nie zaleca się również odłączania czujnika od chipa.

W przypadku, gdy połączenie obudowy telefonu wokół obwodu wykonano za pomocą kleju, weź płaski śrubokręt lub ostry nóż kuchenny, aby go otworzyć. Konsola musi znajdować się w pozycji poziomej. Wkrętak musi być zainstalowany na połączeniu ścianek obudowy, a następnie bez wysiłku uderz rączką w uchwyt urządzenia. Po niewielkim otworze skrzyni powinien zostać zaciśnięty przez śrubokręt lub nóż i przytrzymany wokół obwodu urządzenia. Następnie użyj kleju do złożenia pilota zdalnego sterowania.

Jeśli konieczna jest naprawa panelu dotykowego, użyj śrubokrętu o odpowiednim rozmiarze. Konieczne jest również odłączenie czujnika, który zwykle znajduje się bezpośrednio pod klawiaturą. Ostrożnie wyjmij ekran, aby nie uszkodzić pętli łączących. Ale najlepszym wyjściem w tej sytuacji jest złożenie wniosku o naprawę do specjalistów.

Wdrażamy pilne i wysokiej jakości naprawy małych i dużych urządzeń AGD wszystkich marek i modeli!

Zdalne sterowanie z telewizora Samsung: jak rozmontować

Wadliwy panel sterowania ze strony telewizora nie jest tak rzadki. Czasami załamanie jest nieistotne, na przykład przycisk spada. Ale to nie jest powód do zmiany pilota. Po prostu otwórz i napraw problem. Jak zdemontować pilota z telewizora Samsung?

W jaki sposób zdemontować pilota z telewizora Samsung pomoże prostych narzędzi. Należy pamiętać, że takie prace są wykonywane w celu oczyszczenia urządzenia. Jeśli na poziomie chipów występują bardziej złożone problemy, należy skonsultować się ze specjalistą. W celu demontażu będziesz potrzebować:

 • Wkrętak Phillips o małych rozmiarach, do śrub;
 • nie ostry nóż.

Te proste obiekty ułatwią zdemontowanie pilota. Trzeba również wiedzieć, że piloty nowoczesnych technologii, na przykład takich jak LG czy Sony, nie różnią się zbytnio od siebie, jak na przykład Philips. Zasada działania elementów sprzęgających jest w przybliżeniu taka sama, a naprawa ograniczona jest tylko przez czyszczenie elementów, aby guziki nie spadły.

Aby wyczyścić pilota lub naprawić odłożone części, musi być w stanie prawidłowo rozmontować i złożyć. Do tego potrzebujesz:

 • znajdziemy w skrzynce małe śruby, są one otoczone małym śrubokrętem krzyżowym;
 • ponieważ zawory są najprawdopodobniej sklejone, trzeba działać zgrabnie i bez pośpiechu;
 • nożem, sklejony prześwit zostaje odcięty, aby nic nie uległo uszkodzeniu, a następnie zdejmij pokrywę;
 • Po zdjęciu pokrywy odkręć mikroukład, aby całe urządzenie zostało zdemontowane.

Możesz więc zdemontować pilota na krótki czas. Nie wymaga wiele wysiłku i kosztów, teraz jest otwarty do naprawy w domu. Dla nas jest to ważny składnik dalszych napraw.

Jest to najważniejszy moment samonaprawy, z tym wyjątkiem, że żadne inne działanie nie jest możliwe. Po zdemontowaniu urządzenia, mikroukład jest usuwany, moment czyszczenia tych wszystkich szczegółów przychodzi z pomocą bawełnianej tarczy i alkoholu. Po przeprowadzeniu inspekcji zewnętrznej staje się jasne, jaka jest przyczyna awarii, jeśli jest oczywiste, że chip jest uszkodzony, dalsze działania powinny mieć na celu wymianę konsoli. Jeśli nie, to wszystko, co musisz wyczyścić bawełnianym wacikiem i umieścić w oryginalnym miejscu. Ważne jest, aby wiedzieć, jak prawidłowo oczyścić pilota z telewizora.

Czynności podczas korzystania z innych pilotów

Nowoczesne systemy telewizyjne nie zależą od zainstalowanych urządzeń sterujących. Pilot Sony nie różni się zbytnio od tego, jak wygląda pilot Philipsa. W obu przypadkach niezależne ustanawianie połączeń z klientem zależy od sposobu rozmieszczenia elementu kontrolnego. Jednak w przypadku Philipsa najbardziej odpowiednim urządzeniem sterującym jest Philips. Lepiej niż on dla tego systemu nie jest, dlatego nie należy go demontować, ale lepiej kupić nowy. Przeczytaj także, jak wybrać odpowiedni pilot zdalnego sterowania.

Dodaj komentarz

61 − 59 =