Nazwa kategorii

Jak rozmieścić meble w prostokątnym pokoju

Jak ustawić meble w prostokątnym pokoju?

Niezależnie od tego, jak piękna i stylowa jest naprawa, atrakcyjność wnętrza w dużej mierze zależy od "ostatniego etapu" - aranżacji mebli. Za pomocą elementów wyposażenia wnętrz można nadać znajomym pomieszczeniu zupełnie nietypowy wygląd, zmienić jego kształt, zmniejszyć wady. Podkreślenie godności pomoże w odpowiednim ustawieniu mebli, z którymi nie każdy może sobie poradzić. Poszukiwanie porady od profesjonalnego projektanta nie jest konieczne, jeśli poznasz podstawowe zasady harmonijnego ułożenia mebli w mieszkaniu.

Jak rozmieścić meble w prostokątnym pokoju 3x5

Wąskie prostokątne pokoje są bardzo powszechne. Ale właściwe utwory w nich - wielka rzadkość. Mieszkańcy postsowieckich przestrzeni "grzech" ze zwykłym rozmieszczeniem przedmiotów wnętrza, co nie podkreśla godności, a nawet podkreśla braki lokalu. Na przykład w wąskim pomieszczeniu nie można umieścić wszystkich mebli wzdłuż jednej długiej ściany. W ten sposób pomieszczenie tylko "rozszerza się" bardziej i zaczyna przypominać korytarz. Zamiast tego lepiej jest podzielić pokój na różne segmenty: biuro, pokój dziecięcy, jadalnię. Dzięki temu nie tylko sprawisz, że pokój będzie funkcjonalny i wygodny, ale także optycznie zmieni kształt pomieszczenia.

Innym częstym błędem jest rozkład wszystkich mebli na całym obwodzie pomieszczenia. Wydawałoby się, że to podejście całkowicie odciąża pomieszczenie. Ale granice, które tworzą meble, zaczynają "naciskać" na osobę i optycznie zmniejszać obszar. Projektanci powinni zrezygnować z takiego sposobu dystrybucji mebli, zwłaszcza dużych przedmiotów. Lepiej jest preferować grupowanie według oddzielnych stref.

Rada. Spróbuj odejść od zwykłego symetrycznego podejścia. Asymetria pomaga poszerzyć granice wąskiego pomieszczenia.

Jak rozmieścić meble w prostokątnym pokoju w Chruszczow

Specyfika pokoi w takich standardowych apartamentach jest ich mały rozmiar. Sypialnia lub przedpokój, zasady aranżacji mebli są takie same:

  • porzucić wszystko, co jest zbędne;
  • korzystaj z wielofunkcyjnych mebli;
  • grupować duże przedmioty wnętrza.

Jeśli nie wiesz, jak ustawić meble w prostokątnym pokoju, to pokusa dystrybucji duże elementy w rogach, aby reszta przestrzeni nie była zagracona. I wydaje się, że w ten sposób można uzyskać stylowe i nowoczesne wnętrze. Ale nadal, projektanci polecają unikać "pustych stref" pomiędzy masywnymi elementami kompozycji. Najlepiej grupować obiekty tak, aby pasowały do ​​siebie. Na przykład w Chruszczow będzie świetnie wyglądać Sofa w kształcie litery L. Jeśli pozwala na to rozmiar pomieszczenia, w środku można wyjąć kanapę lub kilka foteli, a za nimi ukryć miejsce pracy.

Jak rozmieścić meble w prostokątnym pokoju z balkonem

Kolejnym problemem, z którym mają do czynienia właściciele apartamentów, jest balkon. Niektórzy wolą łączyć go z pokojem, podczas gdy inni opuszczają klasyczny układ. Jak zmienia się aranżacja mebli w zależności od dostępności balkonu? Podstawowa zasada - nie zasłaniaj przejścia do drzwi balkonowych. Oczywiście, nikt nie będzie blokował go szafką. Ale bardzo często właściciele apartamentów mają nocne stoliki lub krzesła po drodze lub bardzo blisko drzwi. Tak więc dostęp do balkonu jest bardzo skomplikowany, co utrudnia poruszanie się po pokoju.

Wyróżnij środek kompozycji i zacznij planować rozmieszczenie mebli, w tym niewielką pustą przestrzeń umożliwiającą bezpłatny dostęp do balkonu. Wtedy możesz dopasować wszystko, czego potrzebujesz i uzyskać funkcjonalny design.

Jak prawidłowo ustawić meble w pokoju: komfort i wygoda

Ułożenie mebli w pokoju nie jest takie proste, szczególnie jeśli nie masz szczęścia pod względem wielkości, a po prostu nie możesz znaleźć kompromisu z innymi domownikami. Jak ustalić - czego potrzebujesz, a co nie jest konieczne? Gdzie umieścić telewizor, gdzie łóżko, gdzie jest sofa, a gdzie komoda?

Wydaje się, że nie ma nic trudnego w umieszczeniu mebli w pokoju, ale musisz podejść do sprawy z całą powagą, aby przestrzeń była wygodna i nie zagracona.

Przytulność w pomieszczeniu jest całkowicie uzależniona od prawidłowego ustawienia mebli, więc po prostu meble na ścianie nie są tego warte.

JAK SKŁADAĆ MEBLE NA KUCHNI

Wszyscy pamiętają Julię Wysocką, która mówi, że kuchnia jest sercem domu. Dzięki temu nie można się nie zgodzić. Jeśli twoja kuchnia ma duży obszar, możesz bezpiecznie eksperymentować z układem kołowym.

Centralne miejsce zajmuje duży stół jadalny, robocza wyspa lub kontuar barowy, umieszczenie krzeseł i wokół środka zabawy poprzez ustawienie powierzchni roboczej i urządzeń gospodarstwa domowego. Oddzielnie zorganizuj strefę rekreacyjną z miękką sofą i telewizorem.

Częściej jednak są mieszkania z małymi kuchniami, które nękają gospodynie domowe - nie ma gdzie się odwrócić. W małych kuchniach trudno jest zastosować okrągłą metodę układania mebli, dlatego łatwiej jest zastosować położenie wzdłuż ścian. Aby zaoszczędzić miejsce, używaj małych i składanych mebli.

W przypadku wąskich i długich kuchni należy korzystać z równoległego układu linii roboczych. Aby zachować maksymalną wygodę, zachowaj szerokość pomiędzy powierzchniami co najmniej 110 cm Układ w kształcie litery U jest idealny do małych kuchni, a ważne urządzenia gospodarstwa domowego są instalowane zgodnie z zasadą "Triangle9raquo;. W bardzo małych kuchniach meble w kształcie litery L są szeroko rozpowszechnione.

JAK SKONTROLOWAĆ MEBLE W SYPIALNI

Najczęściej w sypialni stosuje się symetryczną metodę aranżacji mebli, ponieważ ekstrawagancja nie jest zbyt odpowiednia, ponieważ w sypialni odpoczywamy po trudnych dniach pracy.

Łóżko jest umieszczone pośrodku ściany, z zagłówkiem przy ścianie, a po obu stronach łóżka umieszczone są dwie szafki nocne z kolorami. Naprzeciwko ustawiono komodę z lustrem lub telewizorem, a jedna ze ścian ma szafkę.

Jeśli w sypialni nie tylko śpisz, ale i pracujesz, symetria jest trudniejsza do osiągnięcia: obszar roboczy zostanie wybity z ogólnego planu pomieszczenia. W tym przypadku można zmiękczyć pokój, równoważąc go z podobnymi elementami, umieszczając je w przeciwnej części sypialni. Prawdopodobnie nie osiągniesz symetrii, ale na pewno możesz osiągnąć jedność.

Na przykład można zrównoważyć biurko z podobnym materiałem lub wzorem z komody lub szafki. Obszar roboczy najlepiej jest ogrodzony ekranem lub ścianą działową, bawić się oświetleniem i kolorami zonirovat.

Jeśli sypialnia jest mała, łóżko powinno być umieszczone wzdłuż ściany, aby nie zakłócało przejścia. Pamiętaj o teorii Feng Shui, kiedy łóżka nie mogą znajdować się na tej samej linii z drzwiami. Aby ustawić ton całej aranżacji mebli pomoże szafa.

Po ustaleniu swojego miejsca w sypialni można tańczyć w odniesieniu do aranżacji reszty mebli. Toaletka może być umieszczona u stóp łóżka lub w wolnym kącie pod oknem. Będzie miejsce - postawię wygodną otomanę lub fotel z jasnymi poduszkami.

W JAKI SPOSÓB ZLOKALIZOWAĆ MEBLE W POKÓJ DZIENNYM

Najbardziej luksusową i gościnną częścią domu jest salon. W czasie spędzania czasu z całą rodziną, dopóki wszyscy nie będą się błąkać w swoich norach, zbierają gości na święta, cała zabawa dzieje się tutaj.

W bardzo dużych pomieszczeniach, w środku pokoju znajduje się kominek lub duża plazma, a wokół niego uformowana jest strefa miękka (sofa, krzesła, tafta). Można je zamienić na kominek (TV) lub na środek pokoju. Nie zapomnij o stoliku do kawy.

Po bokach telewizora znajdują się te same półki lub półki (można zrobić ze ścianą, gdzie wszystko jest już zapewnione). W jednym z narożników można postawić biurko, a obok stołu stoi biblioteczka (ale nie powinna być zbyt uciążliwa). Pamiętaj - a na dużym i w małym salonie nie posuwaj się za daleko z mnóstwem mebli.

Nie ma potrzeby zaśmiecania salonu, lepiej trzymać się minimalizmu. Jeśli salon pełni funkcję jadalni, ustaw stół przy oknie. Według Makss.org.ua znakiem poprawnego ułożenia mebli w salonie jest dostępność wolnej przestrzeni po zainstalowaniu wszystkich niezbędnych przedmiotów. Cóż, dekorowanie i akcesoria decydują następnie o sposobie aranżacji.

JAK SKŁADAĆ MEBLI W POKÓJ DZIECI

Harmonia i bezpieczeństwo są ważne w pokoju dziecięcym. Dzieci uwielbiają się poruszać, więc w przedszkolu najlepiej trzymać się minimalizmu, aby nadal było miejsce na gry. Najlepszym rozwiązaniem do aranżacji mebli w przedszkolu będzie przestrzeń zagospodarowania przestrzennego: kącik dla kreatywności i nauki, miejsce do gier, przytulne miejsce do spania i relaksu.

W pobliżu źródła światła dziennego (przy oknie lub na balkonie) zainstalowane jest biurko z różnego rodzaju szufladami i regałami. Nowoczesne meble i rozwiązania konstrukcyjne pozwalają na dowolne wykorzystanie przestrzeni (na przykład warianty, w których łóżko znajduje się na drugim piętrze, a pod nim biurko, szafa lub sofa - dość wygodny zestaw, w którym nie trzeba łamać głowy).

Opuść środek pokoju do gier. Jeśli to konieczne, zainstaluj dziecięcy kompleks sportowy, huśtawki, szwedzką ścianę na jednej z wolnych ścian.

W JAKI SPOSÓB DYSTRYBUJEMY MEBLI W MAŁYM POKÓJ: ZDJĘCIA

Duży wybór wielofunkcyjnych i składanych opcji wyposażenia pozwoli ci udoskonalić nawet najmniejsze apartamenty. Zasady aranżacji mebli w małych pomieszczeniach są standardowe. Duży stół jadalny w przestronnej kuchni z powodzeniem zastąpi wąski stół umieszczony wzdłuż ściany lub narożny stół ustawiony w dyskretnym rogu.

Ogromne szafki na trumny można łatwo zastąpić przestronnymi komodami lub szafami, które można zainstalować w rogu i zaoszczędzić dużo miejsca. Sofa narożna zastąpi pełną strefę miękkości i zaoszczędzić miejsce. Dwa składane krzesła zastąpią masywne opcje, a jeśli nie będą potrzebne, zostaną łatwo usunięte i uwolnione. Lepiej wybrać biurko z półką lub półkami. Zaleca się wybrać łóżko z szufladami.

Aby nie dać się złapać, przed zakupem mebli, najlepiej przemyśleć to i narysować plan na papierze o rzeczywistych wymiarach. Takie podejście pozwoli wyraźnie zobaczyć, co otrzymasz podczas aranżacji mebli, aby uniknąć niepotrzebnych i nieporęcznych przedmiotów i odpadów.

Aby ułatwić pokój pomoże wbudowane urządzenia (zmywarka, piekarnik, pralka, lodówka, itp.). Telewizor można zawiesić na wsporniku, unikając zakupu ściany lub szafki.

W JAKI SPOSÓB DYSTRYBUJEMY MEBLI W WNĘTRZNYM POKÓJ

Meble do wąskiego pomieszczenia powinny być wygodne, zwarte i funkcjonalne. Wąski pokój można podzielić na kwadraty za pomocą półek. Określ cel strefy. Podział nie powinien być całkowicie głuchy, w przeciwnym razie strefy będą ciemne i ponure.

Doskonałą opcją jest umieszczenie sofy na granicy stref. Jeśli nie podzielisz wąskiego pomieszczenia na kwadratowy obszar, zaleca się zamontowanie mebli na jednej ze ścian i użycie innej ściany jako strefy ruchu. Angle też angażują się w aranżację mebli.

Odrzuć chęć instalacji dużo i natychmiast. Aby nie zrobić jeszcze pokoju, ułóż meble prostopadle do długiego boku pomieszczenia i odrzuć duże, nieuszkodzone przedmioty. Meble gabinetowe w wąskim pomieszczeniu rozwiążą problem bezużytecznego zagracenia przestrzeni. Aby uniknąć uczucia "tunelowania" 9raquo, spróbuj umieścić meble o dużych rozmiarach pod kątem.

JAK DYSTRYBUJĆ MEBLE W POMIESZCZENI PROSTOKĄTNYCH

W pomieszczeniach o regularnych kształtach (prostokątnych i kwadratowych) idealną opcją będzie symetryczny układ mebli. Symetrię można tworzyć za pomocą par mebli znajdujących się na jednej osi. Na środku umieścić jasne przedmioty (dywan, biurko, sofa).

Okrągły układ mebli nadaje się również do prostokątnych pomieszczeń. Wybierz centrum warunkowe (stół, telewizor, kominek) i ustaw meble w stosunku do tego centrum.

W pokojach prostokątnych nie zaleca się posiadania mebli na całej długości pomieszczenia, w przeciwnym razie wystarczy je wyciągnąć. Jeśli wypełnisz tylko jeden narożnik meblami, ogólnie pokój stanie się pusty, jednostronny i niezrównoważony.

Aby nie popełnić błędu, warunkowo podziel pokój na dwie połowy - strefę rekreacyjną i pracę. W obszarze roboczym zainstaluj komputer lub biurko, krzesło, lampę, półki, regał.

Druga strefa jest zainstalowana na środku pokoju: miękki kącik, stolik do kawy, fotel, sofa, telewizor, kino domowe, bar, łóżko, szafa ... Ważne jest, aby strefy były oddzielone jakimś przedmiotem.

Projekt długiego prostokątnego salonu

z 29 września 2014 r

Właściciel kwadratowego pokoju nie musi długo zastanawiać się nad sposobem dekoracji salonu. Nie zależy od żadnych zasad i ograniczeń. Kwadrat jest idealnym kształtem do każdego pomieszczenia, wymagającym bardzo niewiele: definiując jego funkcjonalność i tworząc projekt pasujący do gustów właścicieli. Właściciel wydłużonej prostokątnej przestrzeni ma więcej problemów i mniej okazji do wyzbycia się fantazji. Musi zastosować różne techniki, które pomagają wizualnie poszerzyć przestrzeń.

Jak ustawić meble w prostokątnym salonie?

Przede wszystkim należy określić funkcjonalność swojego pokoju. Powinien zawierać wszystko, co niezbędne do uroczystości rodzinnych, odwiedzin gości, przyjacielskich spotkań i wygodnego wypoczynku z rodziną.

Samo, prostokątny kształt, jeśli pomieszczenie jest długie, musi ograniczać cały dostępny obszar do stref. To sprawia, że ​​pokój jest wygodniejszy i sprawia, że ​​nie jest to najbardziej udana konfiguracja. Często w przestronnym salonie oddzielony jest obszarem, w którym urządzona jest jadalnia. Tutaj postawiono stół, krzesła, meble przeznaczone do przechowywania sztućców, a w drugiej - tzw. Centrum kompozycji (kino domowe, kominek elektryczny), otoczone miękkimi meblami. W tym pokoju sofy i fotele można ustawiać zarówno wzdłuż ścian, jak i bliżej środka. Nie należy jednak zapominać o wolnej przestrzeni, która pozwala poruszać się po pokoju.

Długi salon jest podzielony na część wypoczynkową i ...

Projekt długiego prostokątnego salonu

Przeznaczenie gruntu w długim wąskim pokoju

Długi prostokątny salon

Rozmieszczenie mebli w prostokątnym pomieszczeniu o wydłużonym kształcie

Należy wziąć pod uwagę, że sztywna symetria podkreśli kształt salonu. Dlatego jest to preferowane asymetryczne meble. Przedmioty mebli powinny być umieszczone wzdłuż długich ścian i prostopadle do nich. Optymalny do prostokątnych sof narożnych do salonu. Stolik najlepiej umieścić w środku miękkiej grupy lub przed sofą. Niektóre elementy - na przykład krzesła - można zainstalować po przekątnej. Środek kompozycji w długim wąskim salonie lepiej jest umieścić na długiej ścianie. Wszystko to wizualnie "zakvadrachivaet" pokój.

Kątowa sofa jest zainstalowana, część mebli znajduje się bliżej centralnej osi: jest to właściwe podejście

W prostokątnym salonie meble powinny być ustawione nie tylko równolegle do długich ścian, ale również prostopadle do nich. To sprawia, że ​​pokój jest przytulny

Wszystko, co niezbędne do narożnika roboczego (biurko, półka na książki, półki), jest wygodne do umieszczenia w pobliżu okna, szczególnie jeśli pokój jest z niego wyciągnięty.

Jeśli okno znajduje się na sąsiedniej, większej ścianie, zaleca się inny wariant aranżacji mebli - wzdłuż wąskiej strony buduje się szafę z drzwiami o tym samym odcieniu co ściany. Pokój staje się krótszy o głębokość szafki, co sprawia, że ​​jest bliżej kwadratu.

Ważne jest, aby unikać powtarzania najczęstszych błędów, na które często pozwalają właściciele niestandardowych pomieszczeń. Pierwszy błąd - umieszczanie mebli wzdłuż ścian na całej długości pomieszczenia. Drugi - koncentracja mebli w jednym rogu. Jeden błąd prowadzi do wizualnego wydłużenia pomieszczenia, a nawet do całkowicie niepożądanego wzmocnienia "efektu korytarzowego", drugi - do nadmiaru pustki i utraty harmonii przestrzeni.

Rejestracja drzwi wejściowych i podłogi

Poczucie przestronności uzyskuje się dzięki szerokim drzwiom. Najlepiej jest zainstalować drzwi przesuwne. Trudno wymyślić bardziej odpowiednią opcję odróżniającą kuchnię od salonu, ale tylko wtedy, gdy wygląd drzwi odpowiada projektowi tych pomieszczeń.

Na podłodze często dość lekki laminat. Ta powłoka może wizualnie nadać łatwość wszystkim trójwymiarowym elementom wnętrza. Wizualnie skrócić długi pokój może za pomocą parkietu wyłożone równolegle do krótkich ścian (po drugiej stronie pokoju). Na podłodze będzie odpowiednia postać z kwadratów. Nie przeszkadzaj i miękki kwadratowy dywan na środku pokoju, który podkreśli przytulną i relaksującą atmosferę w strefie rekreacyjnej.

Rozwiązanie kolorystyczne prostokątnego salonu

Projektując pomieszczenie warto wysłuchać zaleceń doświadczonych projektantów.

1. Jasne kolory skutecznie maskują minusy układu, wizualnie powiększając pomieszczenie. Służy do dekoracji sufitu i ścian materiałów w kolorach białym, beżowym, jasnoszarym, jasnoniebieskim, jasnozielonym, liliowym, kremowym.

2. Stylowo wyglądaj na ścianach, których górna część jest pomalowana farbą, a dolna - wklejona wzorzystą tapetą tego samego odcienia (lub pomalowaną na inny kolor lub panelami). Ten podział ścian w poziomie przyczynia się do wizualnej ekspansji pomieszczenia.

3. Czy chcesz jasności? Dodaj żółty, różowy, niebieski, pomarańczowy, ale staraj się nie przeciążać wnętrza. Twój salon będzie bawił się kolorami, jeśli tkaniny i inne elementy dekoracyjne zostaną wybrane poprawnie.

4. Wybierając kolorystykę, rozważ położenie swojego salonu względem stron świata. Jeśli okna są skierowane na południe, możesz wybrać chłodniejsze odcienie niebieskiego, brązowego, fioletowego, szarego i białego. W salonach, których okna wychodzą na stronę północną, wybierz ciepłe odcienie żółtego, pomarańczowego i zielonego.

5. Aby wyrazić wnętrze, warto użyć kontrastów w jego projekcie. Na przykład nadaj bardziej nasycony ton niszom w pomieszczeniu o jasnych ścianach.

Aby wizualnie przybliżyć krótkie ściany bliżej środka (a tym samym uczynić pokój bardziej zbliżonym do kwadratu), do dekoracji należy użyć "gorących" lub ciemnych odcieni: na przykład pomarańczowy, czerwony, terakota, ciepły brąz lub czarny. Długie ściany w tym samym czasie pozostają lekkie, chłodne.

Projekt wąskiego salonu w stylu loftu

Duży prostokątny salon jest podobny do kwadratu dzięki grze kolorów

Aby wyposażyć salon w długim i wąskim pokoju, powinny stosować wyżej wymienione podejścia do rejestracji. Istnieje jednak kilka dodatkowych sposobów, aby nadać przestrzeni pokojowej "ołówkowi" więcej harmonii.

Eksperci radzą, aby nie ograniczać się tylko do właściwych aranżacji różnych elementów wnętrza. Nie używaj masywnych mebli. Powinieneś preferować lekkie zaciągnięcia, małe otwarte półki, szklane elementy, meble, które są zdolne do transformacji. Istnieje ciekawe rozwiązanie do dekoracji podłogi w wąskim salonie - dywan w pasie, którego linie są prostopadłe do długości ściany. Rysunek przekrojowy można również zastosować do sufitu (lekkie ozdobne belki, malowanie na szerokim pasku itp.).

Złudzenie kwadratu, o wiele bardziej realnego, pomaga tworzyć nowoczesne tapety. Ich rola w tworzeniu wnętrza długiego i wąskiego salonu jest naprawdę nieoceniona. Możesz dostosować przestrzeń za pomocą wysokiej jakości zdjęć naturalnych krajobrazów, zabytków, krajobrazów kosmicznych, miejsc, które już odwiedziłeś lub marzysz o nich odwiedzić.

Nie poddawaj się powierzchniom lustrzanym i dużym obrazom, które mogą "otworzyć" przestrzeń.

Do procesu budowania domu szczęśliwych rezultatów i dawania pozytywnych emocji, bądź odważniejszy w eksperymentach, pokaż wyobraźnię i skorzystaj z doświadczenia zdobytego przez projektantów wnętrz.

Projekt wydłużonego salonu: dobre przykłady i pomyłki

Duży prostokątny salon. Wydaje się jednak zbyt wydłużony. Można to ułatwić dzięki ustawieniu rzędów lamp wzdłuż długich ścian, które wizualnie przedłużały pomieszczenia. Warto zmienić pozycję urządzeń.

Czerwone żaluzje wizualnie narysują krótki mur, dzięki czemu pokój bliżej placu. Część mebli jest prostopadła do długich ścian. Jasna podłoga tworzy poczucie przestronności. Tutaj wszystko dzieje się poprawnie. Ale zdjęcie byłoby warte wyboru neutralnego.

Ciemne kolory. Wąski pasek i częsty wzór. Wszystko to optycznie zawęziło pomieszczenie jeszcze bardziej. Lustro nie ratuje sytuacji. Stylowy, ale błędy są oczywiste.

Kolor zielony, kolor przestrzeni, został wybrany z powodzeniem. Pasiasty dywan na podłodze służy jako przedłużenie wizualne. Meble są odpowiednio ułożone. Zarówno projekt, jak i wystrój są przemyślane.

Przestrzeń za sofą jest przeciążona, ale pokój wciąż wygląda dość szeroko. Jest to ułatwione dzięki kolorystyce i półkom za kanapą, dając iluzję objętości.

Mały wąski pokój wcale nie przypomina piórnika. Salon był harmonijny i przytulny dzięki kolorystyce, asymetrii, poprawnemu ułożeniu elementów we wszystkich kierunkach (wzdłuż długich ścian, poprzez pokój, wzdłuż centralnej osi).

W długim prostokątnym salonie mebel musi zawsze stać prostopadle do długich ścian i / lub po przekątnej.

Bardzo długi, przedłużony salon. Niewygodne i nudne. Przeznaczenie strefy nie jest planowane. Aby naprawić sytuację, wystarczy postawić duży stolik kawowy przed sofą, a na skraju salonu umieścić parę foteli lub małą kanapę prostopadle do długiej ściany.

Okazało się piórnik. Pokrycie podłogowe będzie musiało zostać umieszczone po drugiej stronie pokoju. Przynajmniej jeden mebel musiał być umieszczony prostopadle do długiej ściany lub wzdłuż centralnej osi.

Pełna harmonia! Jednak kierunek deski podłogowej jest kontrowersyjny.

Materiał zawiera zdjęcia z serwisu fotograficznego depositphotos.com

Cześć, Mamy salon o wymiarach 4 na 6 metrów. Okna w podłodze znajdują się na krótkiej ścianie, jeśli stoisz plecami do okien, po lewej stronie znajduje się długa, długa, 6-metrowa ściana, a po prawej stronie wchodzisz do kuchni, kawałek ściany i przejście do korytarza. Na ścianie między nawami będzie telewizor. Używamy: układu laminatu po drugiej stronie pomieszczenia, dwóch krótkich sof naprzeciwko telewizora, prostopadle do długiej ściany, między nimi stolik do kawy. Myślimy, gdzie umieścić kominek: albo na ścianie między sofami, a bliżej okna, aby umieścić stół jadalny, a na ścianie lustro w podłodze. Albo między sofami plakat leży na podłodze, a kominek jest bliżej okien, a krzesło jest ziemne. Pytanie brzmi: czym jest ściana ciemnoszara, z pozostałymi prawie białymi ścianami. Wydaje mi się, że bardziej racjonalnie jest zrobić ciemną ścianę przed oknem, krótką (ale jest mała szkopułka - nie kończy się ona w salonie, ale przechodzi w belkę w korytarzu-litrze d). Wszyscy radzą, aby przyciemnić ścianę za pomocą telewizora. Dwie z tych ścian, pomalowane, znajdują się w określonej pozycji (widok z okna) łączą się.

Yuri, prawdopodobnie kominek, powinien znajdować się bliżej środka długiej ściany. To znaczy, między sofami, jeśli dobrze zrozumiałem z opisu.

W jakim celu chcesz pomalować jedną ze ścian w ciemności? Po prostu tak?

"Wydaje mi się, że bardziej racjonalnie jest zrobić ciemną ścianę naprzeciwko okna, krótko" - tak.

W jakim celu chcesz pomalować jedną ze ścian w ciemności? Po prostu tak?

1. Większość zrewitalizowanych wnętrz lubianych ma kontrastujące ściany. Wszystkie monofoniczne wydają się nudne (zwłaszcza, że ​​główny kolor prawie całego mieszkania jest bardzo jasnoszary), to jest jak ciemny kolor ścian, ale także białe ściany.3. Meble kuchenne to ciemnoszare, ciemne sofy, stolik kawowy pod Telewizja będzie z elementami grubej kuźni czarnej w stylu industrialnym.

Dzięki za jasne "tak", potrzebowałem takiej odpowiedzi.

Dzięki za dobry artykuł! Ze wszystkiego, co przeczytałem na ten temat w Internecie, twój był dla mnie najbardziej przydatny. Zdjęcia z przykładami pomyłek pomogły zrozumieć istotę sprawy. Uważa się, że autor naprawdę chciał pomóc czytelnikom.

Dodaj komentarz

+ 55 = 56