Nazwa kategorii

Jak obliczyć liczbę tapet na pokój

Kalkulator do obliczania tapety w pomieszczeniu - jak policzyć, ile rolek potrzebujesz

Siedem razy zmierzyć, wyciąć raz. Z popularną mądrością nie można się kłócić, zwłaszcza gdy trzeba liczyć własną tapetę w pokoju.

Konieczne jest dokładne obliczenie liczby tapet na ściany i sufity, ponieważ nie jest to materiał, który należy przechowywać.

Pozostałe kawałki paneli, a tym bardziej dodatkowe rolki nie nadają się praktycznie do niczego (tak, zawsze zarezerwować „na rezerwie”, ale z reguły rzadko korzystają). Z drugiej strony, jeśli kupisz tapetę, możesz wpaść w kłopoty. W końcu odcień tapety czasami różni się od przyjęcia na przyjęcie.

Więc racjonalnym pytaniem dla racjonalnych właścicieli jest to, ile musisz kupić tapetę, aby wystarczyło do wklejenia i nie pozostały żadne dodatkowe metry.

Wybierz złoty środek - aby obliczyć zużycie i liczbę rolek, pomoże Ci kalkulator do obliczania tapety do pokoju.

Aby pracować z programem jest czymś więcej niż prostym, formuła obliczeniowa jest intuicyjnie czysta, wystarczy wskazać rozmiar pokoju i charakterystykę tapety. Chciałbym jednak zwrócić uwagę na kilka niuansów.

Jak policzyć, ile tapet potrzebujesz do pokoju

 • długość, szerokość i obwód pomieszczenia. Jeśli masz prostą konfigurację pomieszczenia, podaj jego długość i szerokość. A jeśli jest złożony, to obwód;
 • szerokość tapety. Określa szerokość roboczą, ponieważ nadal istnieją tapety, które należy skleić;
 • rapport - podstawowy element ozdoby na płótnie tapety.
 • stronniczość. Wskazuje ilość, o jaką przesunięcie na tapecie jest przesunięte. Zwykle ta wartość jest wskazana na rolce. Wymagana długość paska zwiększy się o tę samą ilość.
 • Wysokość pomieszczenia oznaczona jest marginesem 5 cm. Jest to konieczne, aby uniknąć niedoboru długości paska tapety, gdy istnieje różnica w wysokości i rezerwy na piękne przycinanie.

Zwróć uwagę, okna i drzwi nie są odejmowane od obwodu ścian, ponieważ ich lokalizacja wpływa na kolejność tapetowania. Jeśli to konieczne, możesz zrobić to sam. Materiał jest przygotowany na stronę www.mydomik.net

Tabela tapet - obliczanie zużycia tapety według schematu

Oprócz kalkulatora stosowana jest metoda - obliczanie tapety zgodnie z tabelą o standardowych parametrach. Oczywiście wyniki są przybliżone i do otrzymanej kwoty lepiej jest dodać dodatkową rolkę.

Tabela nr 1 - obliczanie liczby rolek tapety o szerokości pół metra

Szerokość rzutu pół metra (0,52 cm) i długości 10 metrów (10,05 m)

Tabela nr 2 - obliczenie liczby rolek o szerokości 70 cm

Szerokość roli wynosi 70 cm (0,68 m) i 10 metrów (10,05 m)

Obliczanie liczby rolek tapety o szerokości 70 cm (0,7 m) - stół (obwód pomieszczenia od 9 do 19 m) Obliczanie liczby rolek tapety o szerokości 70 cm (0,7 m) - stół (obwód pomieszczenia od 20 do 30 m)

Tabela nr 3 - obliczanie liczby tapet o szerokości jednego metra

Szerokość roli wynosi 1 metr (106 cm) i 10 metrów (10,05 m)

Czasami długość tapety może osiągnąć 15 metrów, więc obliczenia będą musiały zostać dostosowane do dostępnej długości.

Kalkulator do obliczania tapety do pokoju

Poniżej znajduje się program - internetowy kalkulator tapet, który pomoże określić koszt tapety: papierowej, winylowej, włókninowej, tekstylnej i szklanej.

Komentarze (0)

Projekt informacyjny dotyczący budowy domu własnymi rękami. Pełne lub częściowe kopiowanie materiałów witryny jest możliwe tylko po uzgodnieniu z administratorem

Obliczanie liczby rolek tapety na pokój

Narzędzie, które mówi, jak obliczyć liczbę tapet, to nasz kalkulator online.

Wymagane jest obliczenie kosztu tapety oraz samoprzylepne, a także w przypadku kontaktu z profesjonalistami. Ten środek ilościowy wejdzie z czasem w wysokość naprawy lub nowej konstrukcji, a tylko właściciel mieszkania lub domu zależy od wyboru wykończeniowego materiału dekoracyjnego i ilości materialnych kosztów jego nabycia.

Jak obliczyć koszt tapety za pomocą kalkulatora

Jeśli dana osoba nie może z jakiegokolwiek powodu lub nie chce ręcznie określić liczby tapet na pokój, musi dokonać dokładnych pomiarów lub zwrócić się do paszportu technicznego. Następnie musisz określić parametry wybranej tapety.

Jest już dostępny w sprzedaży, a materiał z tradycyjnej rosyjskiej rozmiarze 0,53 mx 10 m oraz „metr” tapety 1,06 mx 10 m. Europejski producent dostarcza do rosyjskiego rynku tapety o szerokości od 70 cm do 140 cm.

Wymagane pola do wypełnienia kalkulatora to:

 • długość pokoju;
 • jego szerokość;
 • wysokość pokoju;
 • ustawienia tapety: długość i szerokość rolki.

Prawidłowe wprowadzenie wartości cyfrowych implikuje zgodność jednostek miary. Błędem jest na przykład wprowadzanie szerokości tapety w calach i ich długości w metrach. Jeśli wymiary pokoju lub tapety są wyrażone za pomocą mieszanych liczb dziesiętnych, należy wprowadzić te liczby, oddzielając całą część od ułamków nie przecinków i kropek (10.05 - poprawne!).

Ostatnia akcja podczas pracy nad tapetą kalkulatora - kliknij przycisk "Oblicz!". Uzyskana wartość może nieznacznie różnić się od rzeczywistej prędkości przepływu w przypadku dekoracji powierzchni ściany w złożonym pomieszczeniu konfiguracyjnym.

Dostosowanie powtórzenia wzoru wpływa również na zwiększenie liczby zwojów. Tak więc, na obliczonych niezbędnych sześciu rolkach materiału ze złożonym ornamentem dodaje się jeszcze jeden.

Przykład obliczenia wymaganej liczby tapet w rolkach

Ustalamy wymaganą liczbę tapet za pomocą tabeli, która odzwierciedla zależność zużycia materiału od powierzchni pomieszczenia, ale nie od powierzchni ścian.

Na przykład tapeta jest tapetowana w pokoju o następujących wymiarach:

Przyjmuje się następującą procedurę obliczeniową dla powierzchni pomieszczenia:

  • 1. Określenie powierzchni lokalu z zastosowaniem formuły obliczeniowej
  • S = A x B, m², gdzie: A - długość, B - szerokość pomieszczenia:
  • S = 6 x 3 = 18 m², gdzie S jest obszarem pomieszczenia.
  • 2. Znajdź żądaną wartość w poniższej tabeli dla obszaru pomieszczenia. Jeśli używasz tapet o wymiarach 0,53 mx 10 mw pokoju z parametrami tego przykładu, musisz kupić 12 rolek. Przy stosowaniu tapety o szerokości 0,7 m przy tej samej długości rolki, takie rolki wymagają 8 sztuk.

Przykład obliczenia liczby tapety potrzebnej do obszaru ściany

Przykład pokazuje ten sam prostokątną pomieszczeniu zbiorcze 6 m x 3 m, wysokość 2,6 m, posiadające jeden obszar okna z 2,59 metrów kwadratowych (o wymiarach 1,4 m x 1,85 m) i obszaru drzwiowego 2,625 metrów kwadratowych (1,25 mx 2,1 m). Konieczne jest obliczenie liczby tapet do zdobienia ścian za pomocą pomiarów i prostych obliczeń. Procedura obliczania wygląda następująco:

Obliczanie obwodu pomieszczenia (2 x 6) + (2 x 3) = 18 m.

Określ liczbę pasków tapety:

18: 0,53 = 33,96 pasków. Przyjmujemy ich ilość równą 34 sztukom.

Biorąc pod uwagę wysokość pomieszczenia z niewielkim marginesem (2,65 m), należy określić liczbę pasków w rolce: 10: 2,65 = 3,7 szt. Akceptujemy 3 sztuki, z wyłączeniem pasków 0,7, których nie można wykorzystać.

Oblicz liczbę zwojów, dzieląc wymaganą liczbę pasm według ich liczby w jednym rzucie: 34: 3 = 11,3 rolek. Przyjmujemy 12 rolek, które są równe liczbie rolek zdefiniowanych w poprzednim przykładzie z tabel. Potwierdza to poprawność obliczeń.

Raz w tygodniu wysyłamy podsumowanie z najpopularniejszymi artykułami.

Kopiowanie materiałów witryny jest możliwe bez uprzedniej zgody w przypadku zainstalowania aktywnego indeksu linku do naszej strony.

Obliczanie tapety.

Oblicz liczbę tapet, niezbędne do sklejenia pokoju, jest znacznie łatwiejsze niż się wydaje. Aby to zrobić, wystarczy zmierzyć pomieszczenie, zbadać etykietę wybranej tapety i wykonać proste obliczenia za pomocą kalkulatora tapet.

Jak obliczyć liczbę tapet do pokoju: instrukcja krok po kroku.

Od czego zależy koszt tapety? Istnieją trzy główne czynniki liczba rolek tapety, niezbędne do przyklejenia ścian w pomieszczeniu:

 • Wielkość i kształt pomieszczenia. Dzięki temu wszystko jest jasne: nie znając co najmniej długości, szerokości i wysokości ścian pomieszczenia, które planuje się tapetować, nie będzie można wykonać żadnych obliczeń.
 • Szerokość i długość rolki wybranej tapety. Najczęściej są dwa rodzaje tapet - o szerokości 0,53 mi szerokości 1,06 m. Długość tapety w standardowym rolce wynosi 10 m plus minus 5 cm. rodzaje tapet mogą różnić się między sobą szerokością i długością, więc kiedy idziesz do sklepu po tapetę, powinieneś zabrać ze sobą kalkulator, aby w razie potrzeby ponownie przeliczyć.
 • Rozmiar i złożoność obrazu na wybranej tapecie. Tak więc tapeta z dużym lub skomplikowanym wzorem wymaga połączenia wzoru, z powodu czego zużycie tapety znacząco wzrasta. Dla porównania, pojedynczej rolki tapety bez wzoru lub wzorkiem, który nie wymaga dołączania dostać 3-4 ściereczkę i zwinąć się z dużym wzorem - tylko 2-3 w zależności od wysokości ścian pomieszczenia.

Oznacza to, że przed przystąpieniem do obliczeń, trzeba zmierzyć pomieszczenie (najlepiej oparty na drzwi, okna, wnęki, wykusze i inne wklęsłych i wypukłych części), wybierz swoją ulubioną tapetę i dowiedzieć się ich dokładne wymiary, badając etykietę lub informacje zawarte na stronie internetowej producenta.

Zmierz pomieszczenie przed zakupem tapet.

Aby zmierzyć pokój, potrzebna będzie długa i elastyczna ruletka, asystent, który przytrzyma drugi koniec taśmy mierniczej i drabina, jeśli sufity w pokoju są wysokie.

Najpierw należy zmierzyć pomieszczenie od rogu do rogu wzdłuż jednej ściany długości, a następnie na prostopadłej ścianie - szerokości. A ostatni został zamrożony - wysokość ściany od podłogi do sufitu.

Jeżeli pomieszczenie jest złożona forma, na przykład, w oknie polowego belki stropowe, konieczne jest niezależne odmierzanie ściany, na której znajduje się element o planie kostki ruletki na wszystkich zagłębień i występów.

Oddzielnie, musisz zmierzyć szerokość i wysokość okna i drzwi, aby następnie odjąć ich powierzchnię od całkowitej liczby paneli tapety.

Wszystkie wartości uzyskane w wyniku pomiarów należy zapisać - będą one wymagane do dalszych obliczeń liczba tapet w pokoju.

Zbadaj informacje o wybranej tapecie.

Najłatwiejszy sposób uzyskania niezbędnych informacji o wielkości rolki wybranej tapety na stronie sprzedawcy lub producenta. Jeśli znajdziesz tapetę, która Ci się podobała, nie możesz wyjść z domu, musisz iść do sklepu i studiować etykietę na miejscu.

Etykieta tapety pokazuje wymiary rolki (długość i szerokość), rodzaj tapety (włóknina, winyl, itp.), kraj pochodzenia i numer serii. Przede wszystkim musisz znaleźć wymiary rolki - są one potrzebne do obliczenia liczby tapet. Rodzaj tapety pomoże ci wybrać właściwą pastę do tapet, a ten sam numer partii sprawi, że rolki tapety nie będą różnić się kolorem.

Obliczanie liczby tapet do sklejenia pomieszczenia.

Po wykonaniu wszystkich pomiarów i uzyskaniu informacji o wybranej tapecie, możesz przejść do obliczeń.

Przede wszystkim musisz obliczyć obwód pomieszczenia. Jeśli pokój jest prostokątny lub kwadratowy, obliczenia dokonuje się za pomocą następującego wzoru:

 • Długość pomieszczenia × 2 + Szerokość pomieszczenia × 2 = Obwód pokoju (suma długości jego ścian).

Jeśli pokój ma złożony kształt, obwód oblicza się w następujący sposób:

 • Długość pierwszej ściany + Długość drugiej ściany + Długość trzeciej ściany + Długość czwartej ściany = Obwód pokoju (suma długości jego ścian)

Odebrana wartość powinna zostać zapisana, a jeśli okaże się ułamkowa, to zaokrąglić ją do liczby całkowitej.

Przykład:: obwód pomieszczenia = 5 m (długość pokoju) × 2 + 3,75 m (szerokość pomieszczenia) × 2 = 17,5 m (obwód pomieszczenia).

Liczba ułamkowa musi być zaokrąglona do najbliższej = 18 m. Jest to obwód pomieszczenia, który jest potrzebny do dalszych obliczeń.

Następny krok - obliczenie liczby paneli tapetowych, na pokrycie ścian pokoju. Będzie to wymagało wartości obwodu pomieszczenia i szerokości rolki tapety. Te dane należy zastąpić wzorem:

 • Obwód pokoju ÷ Szerokość rolki tapety = Liczba paneli tapety.

Przykład:: 18 m (obwód pomieszczenia) ÷ 1,06 m (szerokość rolki wybranej tapety) = 16,981.

Liczba paneli nie może być liczbą ułamkową, więc musi być zaokrąglona do liczby całkowitej = 17 paneli.

I wreszcie, musisz obliczyć, ile rolek tapety potrzebujesz, aby przykleić pokój. Będzie to wymagało danych na temat liczby paneli, wartości wysokości ścian, długości rolki wybranej tapety i wzoru:

 • Liczba paneli × (Wysokość ściany + 15 cm) ÷ Długość rolki tapety = Liczba rolek.

Zanim dodasz wysokość ścian do wzoru, musisz dodać kolejne 10-15 cm do danych pomiarowych, ponieważ ściany w mieszkaniach rzadko są idealnie płaskie, a różnica wysokości może osiągnąć takie same 10-15 cm.

Przykład: 17 (liczba paneli) × 3 (wysokość ściany = 2,75 m + 15 cm) ÷ 10 m (długość tapety) = 5,1 (liczba rolek).

Tabela obliczająca liczbę tapet według obszaru.

Obliczanie liczby tapet na całym obwodzie pomieszczenia.

Zasadniczo wystarczy pięć rolek tapety, zwłaszcza jeśli odejmiesz od nich obszar drzwi i otworów okiennych, a do sklejenia powierzchni wokół nich użyj pozostałości tapety. Jednak doświadczeni mistrzowie radzą, aby zaokrąglić się zawsze na dużą imprezę i kupić tapetę z marginesem. Oznacza to, że lepiej będzie kupić nie sześć, ale sześć rolek, a jeśli tapeta ma duży wzór, to siedem, zwłaszcza, że ​​w niektórych rolach może być małżeństwo lub podczas operacji tapeta będzie wcierana lub zabrudzona. Mając zapas tapety, napraw je łatwo bez ponownego klejenia całego pomieszczenia.

Dobrą wiadomością jest to, że wystarczy tylko obliczyć liczbę tapet w pokoju i przy kolejnych naprawach po prostu użyć swoich notatek, o ile oczywiście zachowa się je w notatniku lub notatniku.

Umiejętność Policz liczbę tapet - przydatna umiejętność, która pozwoli zaoszczędzić zarówno siłę, jak i budżet rodzinny, zwłaszcza, że ​​nie będzie trudno poradzić sobie z tym zadaniem.

Dodaj komentarz

58 + = 63