Nazwa kategorii

Sklejka koryta

Karmnik dla ptaków ze sklejki własnymi rękami. Master class na temat produkcji

W przedszkolu postanowili spędzić dzień z ptakami i poprosili każde dziecko o zrobienie karmnika dla ptaków z rodzicami. Wracając do domu, moja mama i ja długo dyskutowaliśmy, co z tym zrobić: plastikowe butelki, tetrakpaki z soku lub mleka, plastikowe słoiki i tak dalej. Ale po powrocie do domu przypomnieliśmy sobie, że po naprawie były małe kawałki sklejki, postanowili z nich korzystać. Proponuję klasę mistrzowską ze zdjęciami krok po kroku, które pomogą zrobić karmnik dla ptaków z rąk sklejki.

Jak zrobić karmnik dla ptaków ze sklejki własnymi rękami

1) do produkcji trafiła w ciągu pół arkusza sklejki (około 50 x 60 cm), listew, kleju, małe kołki, akryl (z których jeden malowania sufitu) centymetrem, linijki, ołówka, układanka, papier ścierny.

2) Najpierw stworzyli rysunek i przenieśli go na sklejkę, podając wszystkie szczegóły na niej.

3) Cała rodzina była zaangażowana w produkcję koryta, nawet domowe zwierzę było aktywnie zaangażowane.

4) Pierwsza część pracy została wykonana przez szorstką męską siłę, pozostali uczestnicy tego procesu zajęli miejsca w audytorium i czekali na swoją kolej. Linie wycięły wszystkie szczegóły za pomocą elektrycznej układanki.

5) I krawędzie zostały potraktowane szmerglem, aby usunąć zadziory.

6) okazał prostokątnym dnem koryta (20 x 20 cm), ścianki boczne - cienkie paski sklejki (4 x 20 cm) w ilości 4 sztuk, dachu - 2 prostokąta o wymiarach 15 * 20 cm.

7) Shtapiki przecinały i polerowały końce szmergla. Wymiary listew przyszybowych:

  • na obwodzie dna - 4 kawałki o rozmiarze 19 cm;
  • pionowe żebra - 4 kawałki o wielkości 10-12 cm;
  • pokrycia dachowe - 2 szt. 22 cm;
  • listwa przyszybowa do hartowania dachu - 1 szt. rozmiar 24 cm.

8) Usuń wszystkie trociny i przystąp do montażu. Najpierw skleimy każdy detal, a następnie zestrzelimy go paznokciami. U dołu wzdłuż obwodu klejone koraliki długości 19 cm, nie osiągające 5 mm na każdą krawędź. Następnie przybijamy je w kilka miejsc od spodu dna.

9) W pozostałych 5 milimetrowych szczelinach wstaw pionowe żebra, nasmaruj ich końce klejem, a następnie przybij je od dołu gwoździami.

10) Aby dach utrzymywał nachylenie, najpierw przyklej w nim koralik, aby stwardniał dach, a następnie zestrzel go za pomocą gwoździ.

11) Wklejamy, a następnie przybijając ściany boczne. Wszystkie szczeliny są obficie wypełnione klejem, dzięki czemu w wilgotną pogodę podajnik nie traci swojej wytrzymałości i nie kruszy się.

12) Po wyschnięciu kleju przyklejamy i zachodzimy na zakładki dachowe na sąsiednich parach pionowych żeber, po przeciwnych stronach i mocujemy dach do góry.

13) Podajnik jest gotowy. Teraz go pomalujemy (tę pracę powierzono matce i dziecku).

14) Malowanie jest również potrzebne, aby zapobiec zmoknięciu sklejki przed deszczem i śniegiem. Do pracy używamy farby akrylowej (lewa po naprawie), gumy piankowej, szczotek. Można również zastosować dowolny kolor, aby nadać farbie kolor (do malowania wzoru za pomocą wzoru).

15) Najpierw pomalujemy całą beczkę pożywienia białą farbą: płaskie części z piankową gąbką, żebra i cienkie części z chwostem.

16) Teraz pozwól farbę dobrze wysuszyć. Farba akrylowa schnie szybko, po godzinie pracy można kontynuować.

17) Liczby z Internetu wybrano jako szablony. Wydrukowaliśmy je i wycięliśmy nożyczkami.

18) Teraz czas pracować "w parach". Mama trzymała wzór, a mój syn postukał rysunkiem za pomocą pędzla.

19) Dziecko jest jeszcze młode, ma zaledwie 5 lat, więc mama, jak tylko mogła, poprawiła niedokładności w rysowaniu obrazu.

20) Tak samo było z szablonami na dachu (obraz na dachu powtarza się 2 razy).

21) Karmnik dla ptaków jest gotowy.

Przywiązujemy do niego sznurek (aby lina nie odleciała, wpuściliśmy go na spód, a w rogach przymocowaliśmy go za pomocą uchwytów do mebli).

Artykuł został zabrany do przedszkola. Teraz na święto ptaków, każdy upierzony przyjaciel będzie miał zestaw "stołowy".

Umieszczanie linków w komentarzach jest zabronione!

Karmnik dla ptaków własnymi rękami z rysunkiem

W tym artykule rozważymy produkcję podajnika własnymi rękami wykonanymi z drewna, a raczej z płyty wiórowej pobranej ze starego pudełka opakowaniowego, o grubości rzędu 6 mm. Gruba sklejka jest bardziej preferowana do produkcji podajnika, ponieważ jest bardziej odporna na warunki klimatyczne, ale jej wadą jest to, że będzie trudniejsza do manipulowania.

Jak już powiedziałem, dla podajników dopasowanie sklejka b / r, z już zużytych opakowań, a to było w moim przypadku. Kiedy zatrzymał się na budynku sklepu, w którym mogliby sprzedawać sklejki, a potem zapytał: „Czy sprzedaż małych kawałków sklejki?”. W rezultacie, pracownik magazynu stracił łono iw ciągu pięciu minut, byłem dumnym posiadaczem starego pokrywie skrzynki, którą przekazał mi za darmo, najwyraźniej czując, że materiał trafi do dobrej sprawie, przeciwko ptaka.

Karmnik dla ptaków z własnymi rękami ze sklejki (1 opcja)

Narzędzia i materiały do ​​karmnika dla ptaków

Aby zrobić drewniany karmnik dla naszych ptaków, potrzebujemy:

- elektryczna wyrzynarka lub piła do cięcia drewna;

- wkręty samogwintujące 16 mm - 10 sztuk i 25 mm - 14 sztuk;

- liny, w celu zawieszenia żłobie;

- można stosować sklejkę (od 2 do 8 mm);

Poniżej znajduje się rysunek piłowania części sklejki dla podajnika. Oczywiście jest to bardziej jak szkic, ale mimo to daje pełny obraz tego, jakie dane powinny zostać użyte do stworzenia karmnika dla ptaków. (na zdjęciu: w środku - na dole podajnika, na bokach - bokach i jednocześnie dachu podajnika)

Jedynym elementem niewymiarowym jest boczne wejście. U mnie jest wykonywany w formie paraboli (wysokość rzędu 15 cm), jest narysowany ręcznie. Możesz zaprojektować go na podstawie wyobraźni lub praktyczności.

Stosowane będą również pręty, ale wszystkie piłowane na miejscu podczas produkcji podajnika.

Technologia karmienia ptaków

Następnie weź pręt i wytnij dwie listwy wzdłuż dna podajnika. Reiki będzie utrzymywał karmę podajnika, ponieważ może wypaść z podmuchu wiatru lub z działania samych ptaków, z dzieleniem się jedzeniem.

Następnie wjeżdżamy na miejsce jeszcze dwie listwy o podobnych funkcjach, ale z końcami dna. Mocujemy listwy na odwrotnej stronie do wkrętów samogwintujących o długości 16 mm. Reiki wzdłuż dłuższego boku są skręcone z przesunięciem o 5 mm od boków (na zdjęciu widać przesunięcie). To przesunięcie w przyszłości zapewni możliwość zamocowania boków.

Mocujemy na długich szynach u podstawy, bocznych ścianach podajnika. Do tego używamy śrub samogwintujących 25 mm.

Teraz nasz podajnik jest już prawie gotowy, ale nie ma wystarczającej ilości wiążących drewnianych listew, aby przymocować boczne ściany u góry.

Mierzymy rozmiar pręta, wzdłuż długości dachu podajnika. Obejrzeliśmy poręcz.

Wkładamy go od wewnątrz i mocujemy za pomocą 6 wkrętów samogwintujących na 25 mm. Podczas wkręcania śruby dążyć do dostarczania w oparciu o stojaku w centrum, można zredukować nóż rękę i wyregulować kąt szyny pod stron, ale będzie to wzrost złożoności podajnika, który nie jest całkiem właściwe, gdy zrobisz coś własnymi rękami! Co zrobić, wybór należy do Ciebie.

Następnie weź linę i przejdź pod dachem naszego koryta. Byłoby możliwe przymocowanie śrub, haków lub czegoś innego, zwłaszcza liny, ale myślę, że nie jest to konieczne. Podajnik przed zawieszeniem na ulicy można traktować lakierem i lakierem, co znacznie wydłuży okres jego eksploatacji.

Ponieważ zrobiłem podajnik ptak w zimie, nie malować ją jako olej lniany po wyschnięciu zapach przez długi czas konkretnie, że wydawało mi się natychmiast odstraszyć ptaki i podajnik ptak jak poveshat.

Jedyną rzeczą, której brakuje nam naszego podajnika, wykonanego własnymi rękami, jest jedzenie na dnie, które uratuje wiele ptaków w miesiącach zimowej pogody.

A tutaj jest nasz karmnik dla ptaków, używany zgodnie z jego przeznaczeniem.

Karmienie koryta dla ptaków własnymi rękami ze sklejki i deski (druga wersja)

Inna wersja karmnika dla ptaków również nie jest skomplikowana i nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności i drogiego materiału. Szkic planowanego karmnika dla ptaków pokazano na zdjęciu.

Wykonujemy ramę - fundament, do którego przymocujemy dno podajnika.

Teraz wyciąć spód sklejki i przymocować go małymi ćwiekami lub zszywaczem do mebli.

Aby podeprzeć dach podajnika, mocujemy podpory po 3 z każdej strony.

Wytnij kartonowy dach i wypróbuj go na miejscu.

Aby karton nie był mokry po pierwszym deszczu, należy przykryć go samoprzylepną folią i przymocować do podpór.

To wszystko, druga wersja karmnika wytwarzanego własnymi rękami jest również "żywotna", jak pierwsza.

Karmienie koryta dla ptaków własnymi rękami z desek (trzecia opcja)

Jeśli nie podoba ci się dwóch pierwszych opcji dla karmników dla ptaków lub uważasz, że nie ma żadnych szczegółów dotyczących rozmiarów i rysunków, to w przedstawionej wersji niemożliwe jest przedostanie się na dół.

Tutaj podane są używane części, ich wymiary oraz specyfikacja wraz z nazwami części i ich liczbą.

Podajnik może być wykonany z płyty o grubości 10-15 mm. Części można łączyć ze sobą za pomocą wkrętów do drewna. Nie zaleca się stosowania gwoździ, ponieważ mogą one dzielić deski.

Karmienie korytem dla ptaków dłońmi z plastikowej butelki 1,5, 2, 5 litrów (4 opcja)

Rozpoczynając nasz artykuł, nawet na poziomie podświadomości nie mogliśmy zignorować opcji, gdy karmnik dla ptaków jest wykonany z plastikowej butelki. W rzeczywistości jest to najtańsza, łatwa i szybka opcja. Wziąłem puste półtora, pocięłem go we właściwe miejsce, przyczepiłem nić i wszystko, można ją powiesić na drzewie.

Aby ptaki nie przecinały łapek, twarze, które pojawiły się w wyniku przecięcia butelki, można przykryć taśmą elektryczną lub po prostu podgrzać łyżeczkę i przeciągnąć ją do krawędzi plastiku.

Inną opcją jest wykończyć plastikową butelkę, nie wycina ona żadnych dziur i kupić jedną lub dwie drewniane łyżki lub wziąć grzędę, która przebije butelkę. Następnie wlej jedzenie, które obudzi się przez małe otwory.

W takim przypadku ptak usiądzie i zabierze go z podajnika w razie potrzeby. W tym samym czasie żywność będzie chroniona przed wpływami atmosferycznymi.

Cóż, najbardziej popularną opcją jest zastosowanie butelki o pojemności 5 litrów. Podajnik jest duży, ale nie sztywny, co jest jego główną wadą.

Jeśli wykonasz mały wysiłek i dodasz wyobraźnię, możesz zrobić dekoracyjny dom z butelki. Boki w tym samym czasie owijają sznurek, a dach wykorzystuje sygnalizator.

Tak będzie wyglądać zmodyfikowana plastikowa butelka jako podajnik.

Podajnik ptaków własnymi rękami z kanistra (opcja 5)

Jeśli do podajnika użyjesz kanistra lub puszki z grubszego plastiku niż butelki, to esencja projektu zostanie zachowana, ale stanie się bardziej niezawodna. Grubsze ścianki z tworzywa sztucznego lepiej zachowują kształt, a zatem obsługa takiego podajnika będzie łatwiejsza dla Ciebie i dla ptaków.

Podajnik ptaków z własnymi rękami wykonanymi z naturalnych materiałów (szósta wersja)

Możesz zrobić koryto dyniowe. Często pozostają w ogrodnikach w rezerwie, na zimę, w wyniku czego po prostu leżą przez całą zimę. I można tylko wyciąć środek, wlać jedzenie, powiesić na "ogon".

Oczywiście, wiosną taki podajnik "rośnie", ale na zimę wystarczy. I tam już ptaki będą mogły znaleźć dla siebie własne pożywienie.

Podsumowując, możemy podsumować, że zasilacz dla naszych mniejszych braci może być wykonany niemal z niczego lub ze wszystkich rzędów, co w gruncie rzeczy jest tym samym. Tutaj główne pragnienie i gorliwość, aby uczynić nasz świat nieco lepszym. A ten, kto tego chce, z konieczności wykona poczęte. Jeśli spotkasz się z takimi ludźmi lub w twoim blasku czegoś, co stanie się przewodnią nicią ucieleśnienia jednego z pomysłów opisanych przez nas powyżej, spróbuj poprzeć to przedsięwzięcie i doprowadzić je do końca. W końcu, jeśli nie myślimy o innych na tym świecie, nasza przyszłość jest skazana na najgorsze.

Komentarze

Myślę, że nasze pierwsze miejsce. DZIĘKI za pomysł.

Nowe artykuły o budowie

© 2018 Projektowanie, projektowanie, budowa, wykończenie i naprawa własnymi rękami

Budowanie sezonu

Toaleta na letnią rezydencję, letni prysznic, budki dla psów.

Nawigacja według zapisów

Karmnik dla ptaków własnymi rękami. Podajnik do rysowania.

Witajcie, Drodzy czytelnicy strony season-building.ru

Kontynuując temat troski o naszych młodszych braci, wcześniej pisałem o tym, jak zrobić budkę dla psa i birdhouse dla szpaków, dzisiaj nauczymy się budować karmnik dla ptaków. Jest to szczególnie ważne w zimie, kiedy nie ma wystarczającej ilości naturalnego pożywienia, a przynęta pozostająca do zimy u naszych ptaków jest najbardziej potrzebna.

W tym artykule proponuję moją wersję karmnika dla ptaków ze szczegółowymi schematami i rysunkami.

Dokonywanie karmnika dla ptaków. Podajnik do rysowania.

Zanim przejdziemy bezpośrednio do procesu przygotowania karmnika dla ptaków, przygotujemy miejsce pracy.

Do pracy potrzebne jest następujące narzędzie - elektryczna wyrzynarka, piła do metalu, młotek, śrubokręt. Zamocujemy konstrukcję za pomocą wkrętów samogwintujących, gwoździ i kleju stolarskiego.

Jako materiał używamy pręta, sklejki - 4 mm, listwy przyszybowej, drewnianego narożnika, w zasadzie są to resztki z poprzednich produktów.

1. Rozpocznij montaż koryta od podstawy. Aby to zrobić, używamy wstępnie wyciętych prętów. Rozsunęliśmy je jak pokazano na rysunku i przymocowaliśmy za pomocą samarez, przyklejając miejsca zaczepienia. Okazało się takie pudełko.

2. Wycinamy z sklejki kwadrat o wymiarach 23 x 23 cm, który będzie służyć jako spód podajnika. Po przybiciu go gwoździami do powstałego pudełka.

3. Ustalamy pręty boczne w ilości 2 sztuk, a następnie wykonujemy na nich boksy. Używamy pręta o długości 33 cm, wkręcamy go na śruby, tak aby koniec każdego boku kończył się 5 cm.

4. Zamontuj stojaki pod dachem. Cztery filary o długości 20 cm są mocowane na wewnętrznych bokach pudełka, jak następuje.

5. Przystąpić do montażu dachu. W tym celu zbieramy dwie ramki zgodnie ze schematem.

Teraz przymocuj ramy do regałów za pomocą wkrętów samogwintujących i kleju. Jedna uwaga: że pręt nie pęka podczas wkręcania śruby, pożądane jest wstępne wywiercenie dla niej otworu.

6. Wykonujemy dach. Jako takie używamy sklejki, ciętej na dwa prostokąty 21 x 33 cm. Wyrównaj i przygnij do ramy na paznokciach.

7. Aby nadać dachowi skończony wygląd, zrób konia. Do kalenicy odpowiedni jest drewniany narożnik przyklejony do kleju stolarskiego.

8. Pozostaje robić poprzeczki, tak zwane okonie. Do tego użyłem zwykłego listwy przyszybowej i kleju stolarskiego.

9. Mam zamiar zawiesić podajnik na drzewie i rozwiązać ten problem, ponieważ te śruby były użyteczne.

Wstępnie wywiercić otwór o pożądanej średnicy w kalenicy, przykręcić dwie śruby.

Produkt będzie wyglądał bardziej precyzyjnie i estetycznie, jeśli zakryjesz śruby wkrętami szpachlą na drewnie, a następnie przeszlifujesz papierem ściernym aż będzie równy.

Aby przedłużyć żywotność naszego rzemiosła wykonanego z drewna, potraktowano go roztworem ochronnym. Nie zalecam w tym przypadku stosowania impregnacji rozpuszczalnikiem lub benzyną lakową, lepiej jest zrobić preparat na bazie wody.

Cóż, aby dodać atrakcję do naszego stworzenia, postanowiliśmy pomalować koryto żywieniowe. Dostałam aerograf od przyjaciela, narysowałam małą farbę, przygotowałam szablon i to się stało w końcu.

Teraz pozostaje tylko powiesić i wlać jedzenie. Jako takie odpowiednie są owies, suszone jagody, nasiona słonecznika, proso, kawałki owoców itp. Dla podajnika wybieramy miejsce zamknięte od wiatru i niedostępne dla kotów.

Po spędzeniu trochę czasu zrobili dobry uczynek. Jestem pewien, że każdy może to zrobić karmnik dla ptaków, i w ten sposób przyczyniają się do opieki nad zwierzętami.

Jeśli artykuł był dla Ciebie przydatny, zasubskrybuj stronę i udostępnij ją znajomym w sieci społecznościowej. sieci.

Karmnik dla ptaków własnymi rękami. Podajnik do rysowania. : 6 komentarzy

Bardzo dobry podajnik

Cześć, A ostatnie dwa takty nad dolną skrzynką, oprócz estetyki, odgrywają inną rolę? Myślę, że do tego samego podajnika, ale bez tych kratek, bo bez nich będzie łatwiej, inaczej boję się, że klej między grzbietem a dachem nie przetrwa całej masy 🙂

Świetny pomysł! Przygotowałem podajnik z kilkoma pomysłami na twoją opcję, a później mogę przygotować własną wersję!

Dokładna Zdravstvuyte.Sdelal samo kormushku.Nemnogo zmniejszyć rozmiar kraty 20 * 30.Mozhno użyć kleju do mocowania kryshi.Stolyarny „moment” zejdzie i dokładnie podajniki podoydot.Ne rukami.Massa pewnością wielki, więc szukać oddział silniejsza.

Bardzo ładny birdhouse.

Dobrym rozwiązaniem. Córka świata wokół nich w pierwszej klasie zadano aby Dokarmianie ptaków, niosąc w sumie 45 minut. Okazało się świetnie. Zamiast sklejki na dachu przy użyciu laminatu zamiast kleju do drewna klej do linoleum (kolor jest idealny do drewna). Dzięki za pomysł.

Dodaj komentarz

8 + = 15