Nazwa kategorii

Jak wyciąć płytki

Błąd 502 Promień ID: 3df3b59274ee9abe • 2018-01-18 18:45:05 UTC

Przeglądarka

Co się stało?

Serwer WWW zgłosił błąd nieprawidłowej bramy.

Spróbuj ponownie za kilka minut.

Identyfikator Cloudflare Ray: 3df3b59274ee9abe • Twoje IP: 2a02: c207: 2008: 7822 :: 1 • Wydajność & bezpieczeństwo przez Cloudflare

Metody cięcia płytek: jak i jak pociąć płytki i płytki porcelanowe?

z 21 stycznia 2014 r

Jeśli zdecydujesz się sam zrobić płytki ceramiczne, nie da się tego uniknąć. Będziesz potrzebował pewnych umiejętności i zestawu narzędzi. Jeśli jednak dokładnie rozważysz optymalną lokalizację płytek, liczba płytek, które można przyciąć, może zostać zminimalizowana. Podstawowa zasada: nie używaj zbyt wąskich pasków, aby cegła wyglądała dostojnie. Połączenia w rogach powinny składać się z odpowiednio szerokich pasków (co najmniej połowa płytki).

Cięcie płytek jest konieczne - z idealnie gładkim cięciem. Kupując jeszcze kilka płytek, możesz zostać przeszkolony, aby sam je wyciąć. A wkrótce rezultat ci się spodoba. Istnieje kilka sposobów dokładnego cięcia płytek.

Jak wyciąć kafelek? Narzędzia do cięcia płytek

Najczęstszym narzędziem do cięcia płytek wśród budowniczych i wykonujących samodzielne naprawy jest mała ręczna przecinarka do płytek. Jego szerokość odpowiada rozmiarowi jednej płytki. Koło tnące o dużej średnicy pozostawia głęboki rowek w płytce, dzięki czemu dachówka jest łatwo i płynnie łamana w miejscu cięcia.

Ręczne cięcie płytek: optymalne narzędzie do cięcia płytek (oraz do ceny, szybkości pracy i jakości wyniku)

Aby delikatnie ciąć płytkę, musisz najpierw narysować linię płytki na kafelku, a następnie poziomo przenieść ją do urządzenia i zablokować za pomocą linijki. Aby go uciąć konieczne jest przesunięcie z siebie, podnosząc uchwyt. Ponadto pozostaje tylko niewielka presja na miejsce usterki.

Za pomocą ręcznego noża do płytek można wycinać zarówno cienkie płytki ścienne, jak i grubsze płytki podłogowe. Koszt takiego narzędzia jest nieco poniżej energii elektrycznej: najtańsze koszty wynoszą około 40 USD. Ale w przypadku wysokiej jakości urządzenia ze sztywną ramą i wsparciem cena osiąga 300 USD. Wycinanie płytek z tworzywa sztucznego jest odpowiednie dla płytek ściennych, a dla ciężkich płytek podłogowych należy wybrać metalową obudowę.

Przy pomocy ręcznych wycinarek do płytek trudno jest wykonać zakrzywiony dekolt, ale jest to również kwestią profesjonalistów. Oczywiście trzeba trenować i ćwiczyć umiejętność. Jak korzystać z ręcznego obcinacza do glazury i jak z niego korzystać, aby wykonać cięcie płytek, spójrz na wideo.

Cięcie płytek kaflami ręcznymi

Elektryczne płytki kroją płytki szybko i przy zachowaniu najwyższej jakości. Aby uzyskać gładkie, gładkie cięcie, używa się tarczy diamentowej. Woda jest podawana do miejsca złamania, które nie pozwala wzbić się kurzu do powietrza. Szczególnie wygodne płytki wspornikowe.

Takie urządzenie nie wymaga wysiłku fizycznego - wystarczy nacisnąć przycisk. Ale ponieważ urządzenie elektryczne jest drogie, ponad 300-500 dolarów, zaleca się go używać do dużych nakładów pracy.

Na cięcia jednej strony szczypce-płytek (albo noży szczypce-płytka) są wyposażone w płytę poprzecznie, a z drugiej strony -. Rolka metalu o średnicy 1,5 cm grubości metalu może zmniejszyć posadzek, koło z tworzywa sztucznego nadaje się tylko dla cienkich płytek.

Aby wyciąć płytki, musisz narysować znak i narysować linię z rolką z lekkim naciskiem na ciebie. Na płytce pozostanie przezroczysty pasek rowkowy. Następnie musisz umieścić płytkę we wtyku wzdłuż wzdłużnej linii cięcia.

Poprzeczna płytka kleszczyków powinna być umieszczona na przeszklonej powierzchni, a prostoliniowa podstawa jest dociśnięta do niewłaściwej strony. Oznaczenie cięcia musi przebiegać wyraźnie wzdłuż środka górnej płyty. Podczas ściskania kleszczyków płytka pęknie dokładnie wzdłuż zamierzonej linii.

Frez rolkowy do cięcia płytek

Tego typu narzędzie jest znane od czasów starożytnych, kiedy technologia budowlana nie była jeszcze zbyt doskonała. Nie jest to najwygodniejszy sposób cięcia zwykle tylko cienkich płytek ściennych. Płytki podłogowe mogą być zbyt grube, aby idealnie je przecinać za pomocą obcinaka walcowego.

Jak wyciąć płytkę za pomocą obcinaka walcowego? Prostym sposobem uzyskania prostego cięcia jest użycie przecinaka do szkła, aby zaznaczyć linię na powierzchni płytki, a następnie oderwać niepotrzebną linię. Metoda jest dobra tylko do cięcia połowy płytki lub paska o szerokości co najmniej 1/3. Połóż płytkę (wierzchem do góry) na stole, aby zamierzone cięcie pokrywało się z krawędzią stołu. Lepiej jest przeszkolić niepotrzebne materiały.

W razie potrzeby stosowane są krajarki i szczypce do cięcia szkła przeciąć płytkę krzywoliniowo - na przykład po stronie łazienki lub za kręcone połączenie powłok. Jak zrobić figurki do cięcia płytek? Aby to zrobić, na twarzy markera farby płytki wymagany kształt wyłącznik, ostrożnie „porysowany” jej nóż do szkła, a następnie przyciąć off trochę za dużo. Kiedy zbliżasz się do fastrygowania, odgrywaj mniejsze kawałki płytki. Za pomocą pilnika i papieru ściernego szlifuj miejsce cięcia.

Do cięcia grubych płytek używane są często szlifierki. Jednak ta metoda ma jedną bardzo istotną wadę: dużo kurzu. Metodę tę należy stosować tylko wtedy, gdy inne są nieskuteczne. Jeśli to możliwe, warto zaangażować się w wycinanie płytek przez bułgarski poza ścianami gotowego mieszkania, w przeciwnym razie trudno będzie później pozbyć się kurzu.

Jak wycinać płytki podłogowe w domu: sposoby, narzędzia, wskazówki

Tego rodzaju podłogi, takie jak płytki, ceramiczny granit lub sztuczny kamień, mają wiele zalet. Wszystkie te rodzaje powłok nie tylko pięknie wyglądają, ale również nie boją się wilgoci, są łatwe do czyszczenia i służą przez długi czas. Montaż takich materiałów również nie jest zbyt trudny. Jednak praca z kaflami ma jedną cechę - podczas instalacji prawie zawsze trzeba ją przyciąć. Tę procedurę należy wykonać, na przykład, dostosowując ją do rozmiaru lub, w razie potrzeby, parując z różnymi komunikatami lub powierzchniami.

Istnieje kilka sposobów cięcia płytek. Wszystkie są stosunkowo proste i nie wymagają obecności żadnych specjalnych umiejętności. W dalszej części artykułu we wszystkich szczegółach i zastanowimy się, jak wyciąć płytki podłogowe w domu.

Najczęściej przy pokryciu podłogi ceramiczny granit lub dachówka jest dopasowywana rozmiarami za pomocą narzędzi takich jak:

Oczywiście najlepszą odpowiedzią na pytanie, jak przyciąć płytkę, jest użycie noża do glazury. W fabrykach produkujących ceramikę wykończeniową stosowane są profesjonalne zmechanizowane wersje tego sprzętu. W domu warto oczywiście użyć zwykłego wycinarki do płytek. Takie modele nie różnią się specjalną wydajnością, ale jednocześnie są niedrogie. Prawie każdy mistrz domu może sobie pozwolić na tak prosty sprzęt.

Co to jest narzędzie

Najpierw dowiemy się, jak wycinać płytki podłogowe w domu przy użyciu tego konkretnego sprzętu. W rzeczywistości bardzo łatwo jest użyć noża do płytek. Istnieje wiele modeli takich narzędzi. Ale w większości przypadków kuter do płytek składa się z:

Metalowa podstawa, do której przymocowane są wszystkie pozostałe elementy;

prowadnice rurkowe zaprojektowane do przesuwania rzeczywistej rolki tnącej;

Uchwyty, za pomocą których można przesuwać karetkę;

właściwie sam element tnący.

Narzędzie do cięcia płytek jest bardzo proste. Jednak wykonując pracę z jej użyciem, należy postępować zgodnie z określoną procedurą. Przed rozpoczęciem cięcia płytki konieczne jest:

dokładnie sprawdź urządzenie pod kątem wad (zwłaszcza prowadnic);

Sprawdź, jak płynnie porusza się wózek;

Sprawdź stan wałka tnącego (powinien swobodnie się obracać).

Na rękach przed rozpoczęciem pracy należy nosić rękawiczki, a na oczach - okulary.

Jak prawidłowo ciąć płytki podłogowe w domu

Po sprawdzeniu narzędzia można przystąpić do rzeczywistego cięcia. Aby nie pomylić się z wymiarami, należy najpierw zaznaczyć płytkę. Użyj do tego możesz albo prosty prosty ołówek, albo cienki znacznik. Aby narysować linię prostą, warto użyć drewnianego drążka lub zwykłej linijki szkolnej.

Oczywiście materiał nie powinien poruszać się podczas cięcia. W niektórych nożach do glazury zapewnione są specjalne haczyki. Jeśli nie są, płytki z płytek lub granitu będą musiały być trzymane jak najmocniej ręką. Musisz ułożyć wycięty materiał dokładnie wzdłuż linii oznaczania.

Podczas pracy uchwyt narzędzia powinien być przesuwany tak płynnie, jak to tylko możliwe. W tym przypadku obcinają metodę "na siebie", starannie kontrolując siłę nacisku. Jeśli nacięcie ma niewystarczającą głębokość, nie będzie możliwe złamanie płytki dokładnie w następujący sposób. Nie można również zbyt mocno nacisnąć uchwytu. W przeciwnym razie kafelek może wyglądać na brzydkie pęknięcia.

Po wykonaniu ryzyka materiał należy umieścić na twardej, płaskiej powierzchni. Następnie delikatnie podnieś najdalszy brzeg płytki z miejsca cięcia i nie przykładaj do niego zbyt dużego nacisku. W wyniku tego materiał musi rozkładać się równomiernie w zależności od ryzyka.

Teraz już wiesz, jak prawidłowo ciąć płytki podłogowe w domu, używając specjalnie zaprojektowanego do tego celu narzędzia. Stosowanie obcinarki do płytek jest stosunkowo łatwe. Jednak aby ryzyko było jak najbardziej precyzyjne. Tylko jedno dokładne nacięcie jest dozwolone na materiale. Po raz drugi nie można wykonać ruchu wzdłużnego wózka. Nowe ryzyko w pierwszym przypadku nie pasuje, a materiał zostanie zepsuty.

Jak wyciąć płytkę podłogową z bułgarskim: przygotowanie

To narzędzie do cięcia płytek lub kamionki porcelanowej powinno być stosowane tylko w ostateczności. To znaczy, gdy w domu nie ma przecinarki do płytek. Faktem jest, że praca z takim materiałem jest dość niebezpieczna dla Bułgara. Aby nie doznać obrażeń podczas cięcia przy użyciu tego narzędzia, należy spełnić szereg warunków:

przygotować stabilną tabelę;

sprawdź tarczę bułgarskiego (powinna być używana do pracy na sztucznym kamieniu);

Sprawdź, jak swobodnie obraca się dysk;

dostosować bulgark do średniej prędkości.

Podobnie jak w przypadku obcinarki do płytek, w tym przypadku należy nosić okulary i rękawice.

Podczas korzystania z tego narzędzia praca jest wykonywana metodą "od siebie". Płytki, granit lub sztuczny kamień są wstępnie umieszczane na stole w taki sposób, że linia ryzyka wychodzi poza jej powierzchnię. Praca powinna przebiegać tak gładko, jak to tylko możliwe. Nie naciskaj płytki wokół. Jak tylko wycięty kawałek spadnie na podłogę, bułgarski powinien zostać wyłączony.

Praca z tym narzędziem na płytkach jest bardzo trudna. Dlatego szczypce tnące są zwykle używane tylko wtedy, gdy trzeba wykonać nacięcie. Korzystanie z tego prostego narzędzia jest dobrą odpowiedzią na pytanie, w jaki sposób ciąć płytki podłogowe w półokręgu. Znaczniki w tym przypadku są wykonywane przy użyciu wzorów, kompasu, kątomierza, kwadratu itp.

Szczypce tnące są wytwarzane przez ostrożne zerwanie płytki, stopniowo zbliżając się do narysowanego ołówka lub kształtu znacznika. I robią to na całej długości linii. Jeśli zaczniesz przesuwać nożyce do cięcia bezpośrednio na oznaczenie z jednej strony, płytki mogą bardzo łatwo pęknąć.

Bardzo trudno jest pracować z nożami do drutu z płytkami. Ponadto sama linia cięcia na płytce nie jest zbyt schludna. Jego krawędzie "ugryzły". Dlatego przy używaniu takiego narzędzia w końcowym etapie końce wyciętej figury muszą być wyrównane do pliku.

Wielu właścicieli mieszkań i domów, którzy zdecydowali się na naprawę podłóg przy użyciu płytek lub porcelanowych kamionek, z pewnością chcieliby wiedzieć, między innymi, jak ciąć płytki podłogowe bez obcinarek do glazury. Narzędzie nie jest zbyt drogie, ale oczywiście nie każde gospodarstwo domowe. Nie wszyscy w domu mają Bułgarów. W przypadku braku tych dwóch narzędzi można spróbować przyciąć płytki lub granitowe płytki za pomocą krajalnicy do szkła.

Praca z tym narzędziem odbywa się w następujący sposób:

płytki układane są na płaskiej, stabilnej powierzchni;

dysk jest ustawiony na punkt początkowy;

jest wykonywany metodą "na sobie".

Nacięcie w tym przypadku, podobnie jak przy użyciu innych narzędzi, powinno być wykonane tylko jedno, bez nadmiernego wysiłku. W końcowym etapie płytka układana jest na stole i robi przerwę.

Mamy więc nadzieję, że mamy wystarczająco rozwinięte odpowiedzi na pytanie, jak prawidłowo ciąć płytki podłogowe. Ta procedura jest stosunkowo prosta. Podczas pracy ze szkłem lub nożem do płytek ważne jest, aby dokładnie określić ryzyko po raz pierwszy. Pracując z bułgarskim, musisz być bardzo ostrożny. Stosując te same szczypce tnące, ważne jest, aby złamania były natychmiast wzdłuż całej linii cięcia.

Dodaj komentarz

24 − = 22