Jak zrobić przesuwaną bramę

Jak wykonać przesuwne (ślizgowe) bramy: robimy konsolę - fotoreportaż, wideo

Wszyscy są dobrzy w bramach skrzydłowych: proste i tanie. Ale zimą, przy dużej ilości śniegu, można je otworzyć dopiero po dokładnym pokryciu łopatą. Kiedy potrzebujesz pracy, w ogóle nie odpowiada. Ta wada nie jest pozbawiona przesuwnych lub, jak to się mówi, przesuwnych / przesuwnych bram. Jednoczęściowa konstrukcja, która obejmuje cały otwór, przesuwa się na bok, chowając się za płotem. Mogą wisieć na belce konwencjonalnej lub wspornikowej lub po prostu jeździć po szynach. W każdym razie możesz zrobić przesuwaną bramę własnymi rękami. To nie jest łatwe, ale możliwe.

Typowo przesuwne (przesuwne, przesuwne) bramy to:

 • Konsola - z belką, której jeden koniec jest nieruchomy, drugi jest zawieszony w powietrzu. Belka ma profil w kształcie litery U ze stopniami wewnątrz. Na nim poruszają się rolki. Całe obciążenie od skrzydła bramy poprzez rolki przenoszone jest na belkę.

Bramki konsoli z dolnym strumieniem

W miejscu jego lokalizacji są to:

 • z dolną wiązką;
 • środkowa belka;
 • górna belka.
 • Zawieszony. Również w tym projekcie jest belka, ale spoczywa ona na obu filarach po bokach bramy. Ma również specjalną strukturę, podobną do litery "P" tylko z krawędziami zakrzywionymi do środka. Wewnątrz są także rolki, a na nich zawieszony jest skrzydło drzwi. A więc płótno się rusza.

  Bramy rolowane na szynach

  Co jest lepsze - trudno powiedzieć. Jeśli mówimy o niezawodności, najlepszym wyborem jest konstrukcja do powieszenia. Wszystko jest łatwe i niezawodne, prawie bez uboju. Bramy tego typu są obsługiwane przez przedsiębiorstwa od dziesięcioleci. Ich brak - wiązka ogranicza wysokość przychodzącego transportu, co niekiedy jest ważne. Ale dziś są modele z belkami zespolonymi, które pozwalają otworzyć bramę z bramą otwartą nad wejściem, a następnie przywrócić ją na swoje miejsce.

  Najtańszym i najprostszym osiągnięciem jest system na szynie. Te składane bramy własnymi rękami zbierają najłatwiej. Ale problemy wynikające z wyzysku czynią go niepopularnym.

  Ze wszystkich powyższych konstrukcji najdroższym i najtrudniejszym do wykonania jest konsola, jednak najczęściej jest to: jest prawidłowo wykonany, nie powoduje niedogodności podczas pracy. Po wybraniu należy przypomnieć, że w swoim urządzeniu z prawej lub lewej strony bramy jest wymagane odległości, półtora razy większej niż szerokość tkaniny: z wyjątkiem liści znajduje się część techniczna, która stoi obok około połowę.

  Szczegóły dotyczące rodzajów bram przesuwnych, cech konstrukcji i konstrukcji są omówione w wideo.

  Jak wykonać wysuwaną bramę wspornikową

  Ta konstrukcja jest dobra, ponieważ nad przejściem nie ma żadnych belek. Ale jest najdroższy w urządzeniu. To nie tyle w systemie rolek, ile w potrzebie zbudowania fundamentu z wiązaniami metalowymi, do którego następnie przymocowana będzie belka wspornikowa. Jeśli filary już tam są, fundament wylewa się przed nim i wzdłuż ogrodzenia przez długość technicznego usunięcia, co jest konieczne, aby zrekompensować ładunek wytworzony przez płótno.

  Bramy konsolowe

  Nawet jeśli wykonują przesuwne bramy własnymi rękami, zestaw składający się z belki prowadzącej, rolek, rolek końcowych i łapaczy zwykle kupowany jest w firmie. Wszystkie części zamienne są obliczane na podstawie wymiarów tkaniny, materiału osnowy i rodzaju skóry: masa ma istotne znaczenie. Dlatego pożądane jest, aby z góry ustalić wszystkie te parametry.

  Znając długość belki nośnej, można obliczyć wymagany rozmiar fundamentu. Styl - podstawą taśmy, kopanie rowów pod nią pod ziemią zamrażania głębokość (który jest różny dla każdego regionu), leżącym pod wzmacnianą płyty nośnej rolki i licznika zadaną. Te filary następnie mocuje górny zestaw rolek, które posiadają tkaninę i nie dać mu kołysać.

  Jak obliczyć podstawę pod wspornikiem dla belki wspornikowej

  Złożony w obliczaniu niczego. Podstawa długości stanowi prawie połowę długości przęsła. Jeżeli rozpiętość 4 m (szerokość przejścia lub rozstaw kolumn), przy czym podstawa powinna być 1,8-2 m Jego szerokość 40-50 cm, głębokość -. Poniżej głębokości gleby zamrażania region.

  Fundament pod belką wspornikową do budowy bram przesuwnych

  Pit jest wykopany na kolejne 10-15 cm głębiej - pod poduszką z żwiru. Ten fundament jest wzmocniony (przez rodzaj taśmy), w górnej części spawane zbrojenie kanału (18 lub 20) i wszystko to jest wylana z betonu. Kanał jest wystawiony na poziom "zero", to znaczy musi stać na poziomie z poziomem gruntu lub materiału, z którego stocznia jest wykończona.

  Przygotowane zbrojenie i wbudowany kanał

  Istnieje tańsza i szybsza opcja, ale jest ona gorsza pod względem niezawodności niż opisana powyżej. Trzy metalowe słupy śrubowe są wkręcane w ziemię, do nich przyspawany jest kanał.

  Szpilki są spawane za pomocą kołków, a następnie do nich przykręcone połączenia są przymocowane do platform za pomocą rolek. Czasami możesz znaleźć opcje, gdy platforma jest przyspawana natychmiast do kredytu hipotecznego. To jest złe. Istnieje raczej duże prawdopodobieństwo, że fundament lub kolumna ogrodzenia ulegną zmniejszeniu. Nawet niewielkie przesunięcie - a twoja brama nie zadziała. Jeśli klipsy z kołków można usunąć, to można je przetrawić i zmontować, jak poprawić, jeśli platforma jest spawana? Wytnij? Trudne, długie, bez gwarancji. Dlatego w tym przypadku lepiej jest robić wszystko zgodnie z zasadami.

  Przykład mocowania platform rolkowych

  Przy zakupie zwracaj uwagę na wózki rolkowe i rolki. Są to z konieczności zamknięte łożyska toczne. Zazwyczaj są one rozmieszczone w dwóch rzędach po 4 sztuki. Smarowanie w nich musi być mrozoodporne - dolna granica temperatur wynosi -60 ° C. Sprawdź platformę, na której są one zamocowane. Powinien to być stal, odlew, dobry metal z ocynkowaną powierzchnią, pokryty smarem ochronnym.

  Belka podpierająca toczy się na rolkach, więc przenoszą główny ładunek

  Roluj rolki. Każdy powinien jeździć bez wysiłku i nie powinien mieć luzów (nie powinny się chwiejać z boku na bok). Wtedy możesz być pewny, że brama będzie się łatwo poruszać, a mechanizm odrzutu będzie działał przez długi czas (niektóre firmy dają gwarancję 10 lat). W końcu większość ładunku spada na rolki, ponieważ ich jakość jest kluczowym punktem, a także zrównoważony projekt płótna.

  Pozostałe etapy instalacji zostaną lepiej opisane w raporcie fotograficznym: bramki są zbierane niezależnie, bez udziału specjalistów.

  Bramka przesuwna własnymi rękami: fotoreportaż z objaśnieniami

  Bramy te wykonane są na bazie gotowego zestawu, rama została wykonana przez nas samych, również zamontowana niezależnie

  Bramy zostały umieszczone w Moskwie, odpowiednio, ceny - metropolitalne. Włożyli je w 2010 roku, od tego czasu zestawy stały się znacznie tańsze. Na przykład "świeża" cena dysku dla materiału o wadze nie większej niż 400 kg (są do 1,2 tony) wynosi około 100 USD, ale jest to opcja budżetowa. W trakcie budowy zakupiono komponenty Rolling Center (najlepiej wówczas dostępne na rynku) z belką wiodącą o długości 6 metrów. Osobno zamówiono górny chwytacz i wspornik. Wszystko z dostawą kosztuje około 600 $.

  Zakupiono również następujące materiały:

  Schemat bram przesuwnych o wymiarach

  Pierwszą rzeczą do zrobienia było zespawanie ramy bramy z przeciwwagą. Rama (czarna) została wykonana z rury profilowej 60 * 40 mm, mostów i ramy wewnętrznej (liliowej) z rury 40 * 20 mm. Belka prowadząca jest przyspawana do dołu u dołu.

  Jak powstała rama

  Wewnętrzna rama została ugotowana z wcięciem od krawędzi - po 20 mm z każdej strony. Dlatego wygodniej jest przymocować blachę falistą, w razie potrzeby można ją również zakryć od wewnątrz.

  Jak spawać profil rurkowy 40 * 20 mm

  Najpierw wylał fundament. W nim zainstalowano zbrojenie, a górną część kanału z powrotem do góry. Dwa stojaki z profilowaną rurą 80 * 60 mm znajdują się blisko kanału. Jeden słupek przylega do słupa, drugi jest odsłonięty pionowo w odległości 120 cm, a następnie powieszony rolkami, które utrzymują płótno na górze. Z drugiej strony wzdłuż licznika zainstalowano kanał o średnicy 180 mm.

  Szyna 180 mm została przymocowana do słupka zwrotnego

  Dopasowanie w miejscu

  W części odwrotnej łapacze są przymocowane do kanału na górze i na dole, co nie pozwoli bramom na przebywanie na wietrze.

  Ograniczniki zamocowane na kolumnie odbiorczej

  Górny i dolny chwytacz

  Następnym krokiem jest instalacja płyt z rolkami. Są one związane z hipotekami. W tym przypadku jest to kanał, ponieważ przestrzeń okazała się świetna. Kiedy fundament został wykonany, był zbyt wysoki, więc płyty zostały przyspawane bezpośrednio do hipoteki. Jest to niepraktyczne: jeśli film się zepsuje, zmiana jego ustawień będzie problematyczna. Zwykle spawana podkładka, która jest następnie przykręcana do podkładki za pomocą rolek.

  Platformy rolkowe są do nich przyspawane i są "napędzane" przez rolki

  Gotową ramę bramy po prostu nawija się na stałe rolki.

  Zdjęcie żaluzji na rolkach pod różnymi kątami

  Po zamontowaniu na belce nośnej, na obu końcach założone są zaślepki końcowe. Po drugiej stronie jest zamontowane kolejne koło oporowe, które w pozycji zamkniętej wjeżdża do dolnego łapacza, podnosząc bramę i usuwając ładunek z rolek.

  Montaż wtyczki i rolki dociskowej (wiązka na zdjęciu jest odwrócona)

  Teraz, aby nie "chodzić" bramami w górnej części (nie są one teraz ustalone), zestawy górnych rolek są mocowane do słupków (80 * 60 mm) - po jednym na szafę. Są prawie noszone na ramie. Teraz dostępne w rolkach utrzyma go na górze.

  Górne rolki przyczepiają się do słupków, chwytając górną krawędź bramki

  Tak wyglądają zainstalowane górne rolki

  Wszystkie przesuwne bramy są zmontowane i gotowe do pracy.

  Jak wyglądać bramą przesuwną od podwórza

  Jeśli masz jakieś pytania, obejrzyj film. Zbiera kompletny zestaw, cały proces staje się bardziej przejrzysty.

  Kilka filmów z różnymi projektami bram przesuwnych. Pierwsza to konsola na środkowej belce. Problemy ze śniegiem nie będą, ale wygląd z podwórka jest poniżej średniej.

  Bramy przesuwne produkowane niezależnie

  Rozprowadzane bramy do dystrybucji są nieco gorsze od bram skrzydłowych, ale teraz są na szczycie popularności. W niedawnej przeszłości, drzwi przesuwne były kupowane tylko przez zamożnych ludzi, a bramy napędzane elektrycznie były marzeniem kierowców. Jednak świat się zmienia i coraz więcej ludzi dochodzi do wniosku, że całkiem możliwe jest samodzielne wykonanie bram przesuwnych, ponieważ wyposażenie bram przesuwnych pojawiło się w wolnej sprzedaży, a cena stała się bardziej przystępna.

  Automatyczna brama zwijana

  Zalety i wady bram przesuwnych

  Wady obejmują funkcję projektowania, która wymaga wolnego miejsca do wycofywania podczas instalacji.

  Bramy, które cofają się w lewo

  Zalety tego projektu są liczne. Najważniejszym z nich jest to, że wysuwane bramy wspornikowe nie wymagają prowadnic zamocowanych w przejściu. Pozwala to na wejście na wewnętrzne terytorium pojazdów o dowolnej wysokości.

  Cofanie odbywa się dzięki sztywnej szynie prowadzącej przyspawanej do dolnej części ramy, która pokrywa cel. Szyna prowadząca porusza się wzdłuż podpór rolkowych (wózków) przymocowanych do hipoteki, betonowanych w fundamencie bramy konsoli. W celu wycofania bramy zainstalowane są tylko zamknięte łożyska kulkowe. Wózki rolkowe są zwijane w wewnętrznej przestrzeni szyny prowadzącej. Takie ustawienie chroni łożyska przed zabrudzeniem, deszczem i śniegiem, co znacznie zwiększa żywotność bramy. Wózki rolkowe są zaprojektowane do 50 000 produktów walcowanych i nie wymagają smarowania.

  Płótno przesuwanych drzwi zamykają materiały wykonane z drewna, tektury falistej, blachy, poliwęglanu, bocznicy aluminiowej i ozdobione kuciem. Wybierz materiał według upodobań i przystępną cenę. Na bramie przesuwnej można łatwo zainstalować automatykę, prawie nie wymagają konserwacji i konserwacji.

  Bramy przesuwne są dwojakiego rodzaju:

  Wszystko zależy od częstotliwości otwierania i zamykania cykli i oczywiście od budżetu. Napęd elektryczny przestał być elementem komfortu. Oszczędza zdrowie i oszczędza czas dla osób, które często prowadzą interesy.

  Roboty betonowe do montażu bram

  Schemat betonowania bram przesuwnych

  Ich konstrukcja jest dość prosta, jeśli weźmiemy pod uwagę schemat lub rysunek ze szczegółowym obrazem urządzenia bramki. Jeśli zdecydowałeś się na samodzielne złożenie zsuwanego urządzenia blokującego, spójrzmy szczegółowo na proces budowy.

  Rozpocznij od faktu, że konieczne jest zainstalowanie słupków, które ograniczają część przesuwną bramy i zapewniają granicę dla ruchu przesuwnych bram. Jako słup można zainstalować stalową rurę, kanał, drążek z litego drewna lub cegły. Zaleca się instalację i cementowanie kolumny na głębokości jednego metra, biorąc pod uwagę głębokość zamarznięcia gleby w twoim klimacie.

  Zamontować bieguny, kontrolując ich pionowe położenie z poziomem, w razie potrzeby wzmocniona część jest wzmocniona w celu uzyskania większej stabilności i wypełniona zaprawą cementową. Beton po stwardnieniu osiąga wytrzymałość w ciągu tygodnia. W filarach z cegły nie zapomnij umieścić trzech hipotek, które są w jednej linii z cegłą.

  Po zainstalowaniu słupków przejdź do urządzenia fundamentowego do obsługi konsoli bramy. Przybliżone wymiary pokazano na schemacie. W wykopie przygotowanym do fundamentu konstrukcje wzmacniające zanurzone są w formie pionów, nad którymi jest przyspawany kanał. Struktura jest podobna do ławki, zainstalowana w wykopie, kontrolująca poziomą pozycję górnej płaszczyzny na poziomie budynku, wylana betonem, a fundament przesuwnego urządzenia bramy jest gotowy. Powierzchnia kanału musi znajdować się na poziomie powierzchni Ziemi. Podczas instalacji przymocowane są do niego śruby, które mocują podpory pod wózkami rolkowymi.

  Prace przy montażu ramy ruchomego skrzydła drzwi

  Schemat ramy bramy rolowanej

  Podczas utwardzania fundamentu (od jednego do czterech tygodni) rozpoczynają spawanie ramy nośnej zwijanej tkaniny migawki. Do produkcji ramy stosowana jest profilowana rura o odpowiednim przekroju. Rury są czyszczone w przystępny sposób, usuwając kamień i rdzę z powierzchni. Następnie są odtłuszczone za pomocą rozpuszczalnika i pokryte podkładem. Następną operacją będzie spawanie zewnętrznej ramy ramy.

  Najczęstsze typy stawów

  Jeśli chcesz uzyskać sztywną strukturę o wysokiej jakości, następnym krokiem będzie spawanie wewnętrznej listwy, która posłuży do zamocowania materiału okładziny. Do gotowej ramy od dołu spawać szyny prowadzące szwem zwanym "szachy". Odbywa się to po to, aby rama nie zwijała się po spawaniu. Szwy spawalnicze są również czyszczone i zagruntowane. Po wyschnięciu podkładu farba nakładana jest na ramę, która jest odporna na warunki naturalne, a także na właściwości galwaniczne i antykorozyjne.

  Po wyschnięciu wysuniętej ramy przesuwnej można przejść do poszycia skrzydła drzwi. Panele są mocowane do ramy za pomocą śrub lub nitów. Wkręty samogwintujące są mocowane za pomocą wiercenia. Dzięki tej technologii pracochłonność procesu jest znacznie ułatwiona, a okładzina zostanie wykonana dość szybko.

  Proces montażu urządzenia odrzutu

  Na utwardzonym fundamencie w kanale zainstalowane są wsporniki rolek. Optymalne jest mocowanie wózków na kanale za pomocą spawania, ale tak, aby w razie potrzeby łatwo było przeciąć wózki. Jeśli wydaje Ci się, że wygodniej jest instalować rolki na śrubach, użyj prefabrykowanych stojaków ze śrubami do rolek produkcji przemysłowej.

  Jeden z wariantów mocowania wózków rolkowych

  Przewóz z rolkami na stojaku ze śrubami

  Na stałych wspornikach rolek, przenosząc je na koniec szyny prowadzącej, zwinąć ramę lub całkowicie wykończony skrzydło drzwi, które znajduje się w pozycji pionowej, ustawić położenie na poziomie, jeśli wszystko pasuje, a następnie zamocować rolki w tej pozycji w końcu.

  Górny ogranicznik ramy rolek

  Rolki ustalające i chwytacze

  Następnie montowane są górne rolki ograniczające, które ściśle trzymają ramę w pozycji pionowej i ograniczają ruch skrzydeł drzwi pod wpływem podmuchów wiatru.

  Następnie zamocowane są górne i dolne łapacze na kolumnie odbiorczej i rolce końcowej w przednim końcu szyny prowadzącej.

  Walec powinien swobodnie przebiegać na dolnym łapaczu, opierać się o niego i usuwać trochę ładunku z wózków rolkowych.

  Łapacze są spawane, jeśli to możliwe, bezpośrednio na słupie lub w gniazdach, a także przymocowane do śrub. Do niezależnej produkcji wysuwanej bramy wspornikowej potrzebne będą akcesoria. Ich koszt nie jest bardzo wysoki, a ich przejęcie ułatwi pracę, a skrzydło drzwi będzie wyglądało bardziej estetycznie.

  W wyniku wykonanej przez ciebie pracy dostaniesz bramę wejściową do posiadłości podobną do tego, co widzisz na filmie.

  Jak szybko i skutecznie zainstalować bramę przesuwną własnymi rękami

  W niedalekiej przeszłości instalacja bram przesuwnych nie mogła sobie pozwolić na nikogo, okucia kosztowały zbyt wiele. A sprzęt automatyczny był dalekosiężnym marzeniem.

  Teraz sytuacja się zmieniła, wiele wysokiej jakości i niedrogich okuć pojawiło się na rynku i wielu z nich woli zrobić takie bramy ze względu na prostotę konstrukcji i oszczędność miejsca.

  Każdy, kto zna podstawy budowy, może je zbudować.

  Bramy przesuwne są funkcjonalnym, niezawodnym mechanizmem blokującym, który pasuje praktycznie do otaczającej przestrzeni.

  Bramy poruszają się wzdłuż ogrodzenia, używając minimalnej powierzchni, którą można obliczyć według następującego wzoru: szerokość bramy, z uwzględnieniem mechanizmu ruchu, jest pomnożona przez długość sektora mobilnego.

  Istnieją trzy rodzaje konstrukcji:

  1. Typ konsoli. Prowadnik łożyska jest umieszczony na dolnym ostrzu, poruszając się, brama nie dotyka ziemi i swobodnie przesuwa się na górze. Jest to najbardziej powszechny projekt;
  2. Typ zawieszenia. Zawieszone na wózkach rolkowych bramy są montowane z prowadnicą umieszczoną nad otworem. Obszar wejścia / wyjścia jest ograniczony na górze. Takie projekty są umieszczane w hangarach do przechowywania i produkcji, które mają ograniczenie w górnej przestrzeni;
  3. Bramy na kółkach. Szyna nośna jest zainstalowana w otworze, a koła są montowane do samych wrót. W tym samym czasie znajduje się w drzwiach, na fundamencie.

  Bramy typu konsoli

  Zalety takich bram to:

  • możliwość podróżowania dowolnym transportem (wysokość jest nieograniczona);
  • proces otwierania odbywa się wzdłuż linii ogrodzenia, na której zainstalowana jest brama, co pozwala zaoszczędzić znaczny obszar na terenie;
  • aby je otworzyć, musisz użyć minimalnego wysiłku, w przeciwieństwie do huśtawki;
  • dobra odporność na włamanie (może wytrzymać barana potężnej ciężarówki);
  • mniejszy wpływ żagla;
  • wymagane koszty automatyzacji są znacznie mniejsze niż wahania;
  • prestiż posiadania takich bram.
  • cena, która obejmuje niedrogi sprzęt markowy i specjalną podstawę;
  • ciężkość i objętość konstrukcji (długość bramy musi być większa niż długość otworu o 30-50%, a ciężar większy niż dwa do trzech razy większy od wymiaru);
  • dostępność wolnej przestrzeni wzdłuż ogrodzenia (zwykle 5-8 metrów).

  Przydatna i piękna roślina Yoshta: sadzenie i pielęgnacja rośliny, jej reprodukcja i sposoby wykorzystania w projektowaniu krajobrazu.

  Okucia do montażu

  Dzięki akcesoriom bramy są stabilne i napędzane. Sukces i niezawodność instalacji zależy od prawidłowego wyboru. Na rynku budowlanym można kupić gotowe zestawy.

  Przy wyborze następujących reguł:

  • Liść powinien być o 40% szerszy niż otwór;
  • Zestawy są wybierane z uwzględnieniem długości belki prowadzącej, jak również nadchodzącego obciążenia i proponowanej instalacji automatyki.

  Tak więc, w przypadku otworów, nie większych niż 4 metry, kupuje się zestaw komponentów do wymaganego obciążenia, nieprzekraczający 500 kg.

  W takim zestawie zawarta jest belka prowadząca o przekroju 71x65 mm, długości 6 mi grubości ścianki 3,5 mm. A w przypadku otworów nie więcej niż 5 metrów to elementy, które wytrzymują obciążenie do 600 kg.

  Możesz również zakupić kompletny zestaw akcesoriów indywidualnie. Są to:

  1. Wózki rolkowe, Za pomocą którego brama swobodnie toczy się po ziemi.
  2. Szyna prowadząca lub prowadnicę, która jest przyspawana do ramy od dołu i jest umieszczana na wózkach rolkowych za pomocą szmatki. Ta podstawa, mocująca wózki i skrzydło drzwi, i tocząca je na rolkach.
  3. Rolki nośne. Zamontowany z góry na filar apertury znajdującej się w pobliżu. Utrzymują konstrukcję drzwi przesuwnych w pozycji pionowej.
  4. Wałek i łapacz. Rolka jest zamontowana w prowadnicy, a pułapka do najbliższej kolumny drzwi. Kiedy brama jest zamknięta, walec walcowy stopniowo przesuwa się w pułapkę.
  5. Czapki. Jest to materiał ochronny, który zapobiega przenikaniu deszczu, brudu, śniegu, piasku do szyny prowadzącej.

  Zazwyczaj konstrukcja rozpoczyna się od sporządzenia rysunków. Poniżej kilka schematów i rysunków bram przesuwnych, które są zalecane do samodzielnego montażu. Wybór jest odpowiedni dla ciebie.

  Ponadto, łącząc wszystkie niezbędne i niepotrzebne cięcia, możesz stworzyć własny rysunek dla swojej daczy lub domu. Przy wyborze materiału należy kierować się jego zgodnością z istniejącymi budynkami.

  To najprostszy schemat bez silnika elektrycznego i napędu:

  Na rysunku automatyczne metalowe drzwi przesuwne:

  Przekrój powinien wynosić 6 m przy szerokości wejścia 4 m. Jednocześnie konieczne jest prześwicie co najmniej 75 mm, a podstawa musi być zamontowana na słupach betonowych, tj. W fundamencie wykopanym na głębokości 1,5 m. Aby zapobiec osiadaniu bram pod ich ciężarem, główna część jest wzmocniona przez mocowanie za pomocą specjalnych łapaczy.

  Poniżej znajduje się kolejny schemat prefabrykowanej konstrukcji z sekcją, słupami podtrzymującymi i fundamentem pod podstawą.

  Rysunek z napędem elektrycznym, który automatyzuje ruch przekrojowy. Schemat budowy, która ma zostać zbudowana, biorąc pod uwagę dalszą instalację napędu. Instalacja będzie oczywiście listem przewozowym, ale usprawiedliwi się poprzez ułatwienie otwarcia i zamknięcia bramy, ich kontroli.

  Ruchoma metalowa sekcja, wyposażona w przeciwwagę i gotowa do instalacji. Można go tylko osłaniać.

  Taki odcinek nie może być ciężki, aby ułatwić jego otwieranie / zamykanie. Lekki, nie ugnie się i nie odkształci. Pozwoli to zaoszczędzić Ci od niepotrzebnych awarii.

  A przy dalszym montażu automatycznego napędu dla takiej sekcji, wymagany jest mniej wydajny silnik, co pozwoli zaoszczędzić pieniądze. Poniżej znajduje się mobilna sekcja drzwi przesuwnych, wykonanych z poliwęglanu, znanego ze swoich doskonałych właściwości lekkich.

  Ostatni schemat pokazuje prawidłowe parametry i stosunek przesuwnych bram. Wszystko to znajduje się w górnych obwodach, ale powtarzające się użyteczne informacje nie będą przeszkadzać.

  Po tym wszystkim możesz przejść bezpośrednio do instalacji struktury.

  Pierwszą rzeczą do zrobienia jest stworzenie fundamentu i prowadnic. W tym celu w ziemię wpychane są dwa lub trzy słupy o wysokości 1,5 m. Wartość ta może się różnić i zależy od parametrów budowanej bramy.

  Wykopywane są pestki, które są posypywane warstwą drenażową i wzmacniane. Następnie filary i fundamenty leją między nimi. Tutaj będzie główna jednostka, która zabezpieczy sekcję mobilną (i być może napęd sekcji).

  Następnie instalowane są słupki bramki. Mogą być wykonane z cegieł, betonu, spawanych rur. Przy montażu należy wziąć pod uwagę, że odległość między nimi będzie wykorzystana do dalszego montażu bramy.

  Na poniższym rysunku zaciągnięte są wszystkie mocowania, które będą musiały być zainstalowane na słupach i podstawie dla zabezpieczenia ruchomego odcinka.

  1. Belka prowadząca; 2. Obsługuje rolki lub wózki; 3. Zdejmowalna rolka końcowa; 4. Dolny chwytacz; 5. Górny łapacz; 6. Górny ustalacz z rolkami; 7. Płyta do mocowania łożysk tocznych

  Na podstawie fundamentu podstawy konieczne jest zainstalowanie kanału, a następnie na drążkach lub ścianie (w zależności od konstrukcji) wózka i wsporników z rolkami. Na nich w przyszłości przeniesie się część bramy.

  Po drugiej stronie konstrukcji montujemy chwytacz sekcji i wałek końcowy.

  W bramach przesuwnych wymagana jest sekcja metalowa, która otwiera i zamyka wejście / wyjście na miejsce. Jej i ramka są zaparzane dokładnie w rozmiarze, zależy to od prawidłowego działania urządzenia. Przykład i schemat sekcji pokazano powyżej.

  Po tym, konstrukcja jest pokryta nitami, śrubami, samogwintującymi śrubami.

  Podsumowując, część ruchoma jest zamontowana na przygotowanej konstrukcji. Mocowanie klipsów usunąć i naprawić sekcję na kanale (szyny prowadzącej). Następnie zamki mocujące zostają wymienione. Praca na ogół nie jest skomplikowana, wymagana jest tylko dokładność i dokładność.

  Po przestudiowaniu schematów i zaleceń dotyczących instalacji bram przesuwnych, należy określić własne projekty i algorytmy do montażu tego projektu, który odpowiada parametrom i wymaganiom niezbędnym dla danej witryny.

  Jak zrobić bramę przesuwaną własnymi rękami z tektury falistej, którą można zobaczyć na wideo:

  Inna opcja:

  Większość budowniczych, którzy własnymi rękami budują przesuwaną bramę we własnym miejscu, montuje się na platformie z przyspawanymi kolcami rolkowymi.

  "To, oczywiście, jest wygodne i praktyczne. W końcu zastąpienie awarii będzie łatwe i szybkie! ": Myślą. Ale to pomyłka.

  Jeśli instalacja zostanie wykonana nieprawidłowo, konieczne będzie ponowne wywiercenie kanału, wykonanie wątków, ustawienie wymaganego rozmiaru i tak dalej.

  Niewielka odległość zmusi cię do skorygowania na kilka dni, a kończy się wycięcie kołka i spawanie wózka z podstawą fundamentu.

  Dlatego konieczne jest przestrzeganie zweryfikowanych instrukcji, co pozwoli na ustalenie tego projektu w minimalnym zakresie, z ekonomią sił i środków pieniężnych.

  Tak, bramy przesuwne nie będą kosztować taniej, ale prostota i łatwość produkcji urządzenia, dadzą początek ruchomym i podnoszonym bramom. Zainstalowane ściśle według właściwych technologii, są mniej zdeformowane i zakleszczone.

  Cześć, Powiedz mi, czy zamiast betonować podstawę walców, użyj stosów śrub?

 • Leave a Reply

  Your email address will not be published.

  + 85 = 87