Nazwa kategorii

Jak szydełkować kwiat

Szydełkowe kwiaty dla początkujących z wzorami

Ten artykuł pomoże trochę nowicjuszom. Dzianie za pomocą haczyka ma w zasadzie te same nici, co na drutach na drutach. Ale różnica w pracy z haczykiem polega na tym, że za pomocą haczyka możesz robić na drutach i bardzo cienką przędzę. Bezpośrednio wybierz haczyk do dziania, w zależności od wyboru nici i gęstości tkaniny. Same haki różnią się grubością. Średnica odpowiada liczbie. Szydełkowanie kwiatów to bardzo fascynująca działalność.

Materiał haka musi być również wybrany. Najlepsze jest hak wykonany z metalu. Aby nie zranić palca, hak nie jest bardzo ostry.

Wszelkie dziewiarskie zaczyna się od łańcucha powietrza, liczba pętli w nim zależy od produktu. Roboczy wątek jest zawsze rzucany na palec wskazujący, a wolna końcówka pozostaje w dłoni. Artykuł pokaże krok po kroku szydełkowe wzory dla początkujących.

Powyższy schemat pokazuje, jak prawidłowo trzymać roboczy wątek w dłoniach i jak zrobić pętlę szydełkową.

Poniższy diagram pokazuje jak zawiązać kolumnę bez szydełka, ale w oparciu o pętlę powietrzną.

System dziewiarski do kolumny z szydełkiem

Następny jest schemat wiązania kolumny łączącej:

Ułożone w szydełku w jednej pętli:

Wzór na drutach kolumny z szydełkiem ze wspólnym wierzchołkiem:

Schemat wykonywania dziewiarstwa z kolumny "popcorn9raquo;:

Schemat, jak dopasować niewłaściwą wytłoczoną kolumnę:

Ostatni schemat to jak zrobić na drutach kolumnę reliefową:

Schematy te pomogą początkującym tkaczom opanować podstawy technik dziewiarskich.

Szydełkowanie kwiatów to bardzo fascynująca działalność. Mogą ozdobić każdą rzecz od małej serwetki po odzież. Ogólnie biorąc, jeśli dodasz więcej wyobraźni, możesz stworzyć wiele cudów. Szydełkowe kwiaty mogą być dzianinowe w różnych rozmiarach: zarówno najmniejszych, jak i dużych. Oto zdjęcia gotowych kwiatów związanych z hakiem:

Dziany kwiat dla początkujących

Kwiat, który pokazany jest na zdjęciu, będzie w stanie związać nawet najbardziej niedoświadczoną osobę. Ten kwiat może ozdobić każdą część ubrania dziecka.

Najpierw sześć pętli powietrza jest ze sobą powiązanych i połączonych w pierścień. Aby połączyć podstawę płatków, musisz podłączyć cztery pętle powietrza i przymocować je do pierścienia, wykonując półpętlę. Nici do środka pierścienia. Tak więc trzeba powtórzyć pięć razy.

Aby wykonać wiążących płatków: jedną pętlę wiążącą polustolbikom bez sc drugiej kolumny, od trzeciego do siódmego z SC ósmy ponownie związać z pętli, bez sc końca dziewiątego polustolbikom. To jest szczyt kwiatu.

Dolna warstwa płatków jest dziana z pięcioma pętlami powietrza, które następnie łączą się z tylną stroną płatków.

Dolne płatki są dziane przez system: jedną pętlę wiązać polustolbikom bez sc drugi, trzeci do jedenastego z sc dwunasty ponownie bez SC i zakończyć XIII polustolbikom. Tak więc trzeba powtórzyć pięć razy. Zbierz kwiaty razem.

Piękny przykład z dzianiny kwiatowej

Aby zawiązać kwiatek pokazany na poniższym zdjęciu, będziesz potrzebował przędzy i haczyka o numerze 2.5.

Knitting ten kwiat powinien być wykonany w dwóch strunach. Przede wszystkim łańcuch 75-ciu pętli powietrza jest zamocowany. W drugim rzędzie należy dodać dwie kolumny z jednym nawisem w każdej pętli. W trzecim rzędzie od poprzedniego rzędu pomiń dwie pętle, aw trzecim rzędzie połącz siedem kolumn szydełkiem. Następnie z poprzedniego rzędu przepuść obie pętle, aw trzeciej kolumnie już bez szydełka. Powtarzaj od początku do końca. Poniżej znajduje się schemat szydełkowanego kwiatu dla początkujących:

Gotowy wałek z kwiatkiem w spirali i na odwrotnej stronie nici. Kwiat jest gotowy.

Mamy na drutach kwiat "nasiona kukurydzy"

Zwiąż sześć pętli powietrza i podłącz je do pierścienia za pomocą pętli ślepej. Następnie wykonuje się jedną pętlę powietrzną podnoszenia, a dwanaście kolumn łączy się bez szydełka. Nadmiar nici musi zostać odcięty, a pierścień zamknięty. Aby wykonać trzy kolejne pętle podnoszenia, następna pętla jest dziergana czterema szwami za pomocą szydełka, wyciągając pętelkę i haczyk. Narysuj szydełko między wszystkimi pętlami do podnoszenia i pierwszą kolumną, w ten sposób zaczepij nić i uformuj ziarno kukurydzy.

Następnie należy podłączyć trzy dodatkowe pętle powietrza, a następna kolumna jest powiązana z trzema pętlami do podnoszenia powietrza i kolumną bez szydełka. Zwiąż cztery paski na szydełku i pozostaw je w pętli poprzedniego rzędu. Wyciągając pętlę, pociągnij za zaczep. Włóż zaczep między pierwszą kolumną a pętlami do podnoszenia. Chwyć pętlę i rozciągnij.

Więc związaj sześć płatków. Stwórz martwą pętlę i zwiewaj się. Wytnij nić do żądanej długości. Okazuje się, że kwiat.

W tym artykule możesz obejrzeć film o tym, jak robić na drutach kwiaty szydełkowe dla początkujących:

Szydełkowe kwiaty w szydełkowy wzór z opisem - jak wiązać kwiat

Kwiaty z dzianiny stały się bardzo popularne. Kwiaty na drutach szydełkują, a następnie dekorują ubrania, kapelusze, używamy jako bibeloty na telefon lub plecak. Bardzo piękne bukiety można stworzyć w prezencie: kwiaty jako dekoracje będą pasować każdej dziewczynie lub kobiecie!

Na poniższym zdjęciu znajdziesz wiele opcji użycia takiego akcesorium. Ale oprócz tego, proste mikronów (mogą oglądać filmy na YouTube za darmo) pomoże Ci zrozumieć, jak robić na drutach, szczegółowe opisy lekcji i użyteczne zrozumiały program będzie bardzo pomocne dla początkujących! Więc zaczynajmy!

Jak zawiązać kwiatową szydełkę dla początkujących?

Link piękny kwiat, rysowanie na schematach ze zdjęciami jest bardzo proste. Możesz nie tylko wybrać żądany kolor, ale także sam kwiat: lilie, róże, rumianek. Takie produkty mogą nie tylko działać jako osobna kompozycja, ale mogą również służyć jako element dekoracyjny. Przy okazji, możesz użyć perełek do robienia na drutach lub ozdabiania koralików, by stworzyć unikalne designerskie ozdoby.

W tej klasie mistrzowskiej nauczysz się jak robić najprostszy kwiat dla początkujących w tego rodzaju robótkach. Będziemy potrzebować przędzy w dwóch kolorach: żółtego odcień środkowy i białego od liści. Oczywiście możesz wykonać pracę w jednym kolorze - wtedy nie zobaczysz środka.

Potrzebujemy dużo przędzy, możesz użyć resztek. A także - haczyk numer 3.

 • 1 R: 5 С.Б.Н. w pierścieniu amigurumi.
 • 2 R: (2 VP, PR od SSN, 2 VP, SS w tym samym P.) * 5.

W ten sposób pierwsza ilość SBN. odpowiada uzyskanej liczbie płatków. Jeśli nie chcesz pięć, ale sześć płatków - wybierz 6 С.Б.Н.

W ten sposób uzyskaliśmy piękny kwiat, który można zszyć na panamie dzieci, zrobić broszkę na ubrania, ozdobić dziecięcą czapkę lub małą oprawną sylwetkę amigurumi, jak na poniższej lekcji wideo. Co udekorować - sam wybierasz, ale jak właściwie połączyć taki kwiat powie nam wideo:

Szydełkowe szydełkowe w etapach

W klasie mistrzowskiej powyżej nauczyłeś się już robić na drutach kwiaty z 5 płatków. A teraz oferujemy waszą uwagę ładny kwiat ośmiu płatków. To - bardzo praktyczna opcja, można ją wykorzystać do dekoracji czapek, w postaci broszki lub udekorowania ich zapakowaniem prezentów.

Wybraliśmy bogatą zielony odcień, z którym można skojarzyć 10 V.P. i zamknięty w pierścieniu przy pomocy SS.

Kwiaty szydełkowały wzory i opisy

Hak i dwie szprychy mogą być kojarzone z absolutnie dowolnymi elementami, serwetkami, tworzyć piękny wzór rzeczowy. Najważniejsze, że praca była fajna! Dla początkujących polecamy wypróbować szydełkowane kwiaty. Każda szwaczka poradzi sobie z nimi!

Szydełkowe kwiaty w doniczkach szydełkowe wzór z opisem

Świetnym prezentem będą kwiaty w wazonie. Udekorują wnętrze dobrze!

Wybraliśmy przędzę "Iris»Kolory różowy, żółty, brązowy i zielony.

Nasza praca zaczyna się od waz wazonów vyvjazyvanija. Dla niej bierzemy hak pod numerem 0.9. Wpisujemy brązowy odcień 5 V.P. w kręgu SS.

Kwiaty robimy w ilości 12 sztuk. W kolorze różowym wpisujemy 6 V.P. w kręgu SS.

1 Р.: 6 VP, 3 niedokończone SS2 N., powiązane w ringu, 5 VP, (SSN w ringu, 5 VP, 3 niedokończone C .С.2Н., 5 В.П.) * 4. S.S.

Środek kwiatu w liczbie 12 sztuk: żółta tarcza 3 VP. w kółko. 1 R .: VPP 10 S.B.N. S.S. Pozostaw gwint o długości 20 cm - wytnij resztę.

Pytanie (12 szt.): Kawałek drutu owinąć żółtą włóczkę, którą właśnie zostawiliśmy. Rozprowadź klej na pvam - m na górze.6 kawałków liści: zielona tarcza 12 VPP. 1 R: S.B. N., 9 S.B.N. w następnym. 9 VP, 2 VP, 8 SBN, w następnym. 8 V.P. 2 R: V.P.P., 7 S.B.N. w następnym. 7 С.Б.н. wcześniej. R., 2 S.B.N. w łuku, 2 VP, 2 S.B.N. w łuku 8 С.Б.Н. Dalej postępujemy zgodnie ze schematem przez bezpośrednie i odwrotne R.

Zbieramy zgrabnie, wszystkie szczegóły skrobia, W pewnym sensie zakładamy wazę, jest lepsza niż plastikowa. Takie dzianinowe kwiaty w doniczkach będą wyglądać bardzo pięknie na biurku przy komputerze.

Kolejna klasa mistrzowska z filmowym samouczkiem na temat dziania róże z różowej nici. Wpisujemy 48 V.P.

Wytnij nić, pozostawiając 5 cm, włóż je do igły, sprzedaj w pętli łańcuszka. Ciągniemy. Jeśli opis wydawał Ci się zbyt skomplikowany, sugerujemy prosty lekcja wideo.

Szydełkowe kwiaty na kwiaty: schematy z opisem klasy mistrzowskiej

Najczęściej kwiaty masowe stają się takie ze względu na wykorzystanie dziewiarskich bujne kolumny. Jak zrobić to dobrze - teraz się nauczymy! Tak więc kwiat z bujnymi płatkami zaczyna się od wyboru haczyka (mamy numer trzy) i przędzy (czerwony, 100% bawełna).

 • Łańcuch 6 V.P. w ringu za pomocą SS.
 • 1 R: VPP, 12 С.Б.Н., kończymy R. z pomocą SS.
 • 2 R: 6 łuków z 3 V.P. (skonsoliduj swoje SNN przez 1 P. pre.R.)
 • 3 R: w każdym archechku. Które osiodłaliśmy powyżej - 5 VP, 1 P. ST, 5 V.P. Pomiędzy każdym otrzymanym płatkiem nie zapomnij związać SS.

Teraz opiszemy bardziej szczegółowo proces dziania P.ST: zaczynamy, jako S.S.N. (N., P. pull), do 2 P. (łącznie 2 P.), powtórz jeszcze raz H., wyciągnij P., robimy na drutach 2 P. (łącznie 3 P.), kończymy, by związać 3 ST. (tylko 6 pozycji). Łączymy razem 5 P., a następnie tych 2-tych, którzy zostali.

Zróbmy jeszcze jeden kwiat wolumetryczny. Różni się on od poprzedniego tym, że będzie wielowarstwowy. Dla niego wzięliśmy cieńszą przędzę i mniejszy haczyk.

 • Zaczynamy od 5 PZ, które zbieramy na ringu przy pomocy SS.
 • 1 R: 8 С.Б.Н. w ringu.
 • 2 R: w każdym P. 2 SSN, pierwszym P. - 3 VP, zamknij z SS. Łącznie uzyskaliśmy 16 p.
 • 3 R: 8 archek od 5 VP, 2 S.B.N. w S.S.N. Poprzedni R. knit zgodnie z następującym schematem: arch, 2 SBN, archka, 2 SBN ....
 • 4 R: w łukach SNN, 5 SSN, SBN, oraz w tych miejscach, gdzie łuki łączą się ze sobą - podłoga ST.
 • 5 R: 8 archek od 7 V.P. wypukła kolumna wklęsła z szydełkiem (RVSSN) za tylną ścianą. z 2 R. (RVS.S.N.) wykonuje się w następujący sposób: N., sparva po lewej, wprowadzamy hak pod PSSN poprzednika R. tak, że cały ST znajduje się za szydłem, P. stretch - kontynuuj jako SSN)
 • 6 R: w każdym archeku - SNN, 7 SSN, SBN, płatki m / u - semi ST.
 • 7 R: 8 łuków 10 V.P. z pomocą S.B.N.
 • 8 R: we wszystkich łukach - SNN, 10 SSN, SBN, między płatkami podłogi ST. Każdy z nich na krawędzi wiązania VP. i semi ST.

Szydełkowe kwiaty, szydełkowane filmy z klasy mistrzowskiej

W klasach mistrzowskich poniżej pokażemy, jak tworzyć wyjątkowe arcydzieła!

Szydełkowe kwiaty do dekoracji - akcesoria szydełkowe

Często needlewomen dzianiny kwiaty nie jako element dekoracja, ale jako dodatek do tego, Do szycia na kapelusze lub marynarki dziecięce. Dzisiaj czekasz na schemat i opis dziewiarskich dokładnie tych kwiatów!

Jak szydełkować kwiat na czapce?

Objętościowa róża na głowie z czerwoną nicią.

 • Typ 9 V.P. w ringu.
 • Tie jego 18 SNN, następnie schemat poniżej.
 • Płatki: S.B.N., semi-ST., S.S.N. (numer SSN na schemacie), semi ST, SBN. W 4 i 6 R. - RSKSN.

Tak więc róża jest bardzo trójwymiarowy i piękne i bardzo nadaje się do ozdabiania nakrycia głowy!

Na ubrania proponujemy zrobić piękną broszkę z bratki z ciemnofioletowej i liliowej przędzy. Nadal potrzebuję trochę żółtego na środek kwiatu. Tak, weź hak na numer 2. Zrób obrączkę z VP, a następnie dziergamy zgodnie ze schematem.Inna opcja, już bardziej skomplikowana dla doświadczonych needlewów z opisem na zdjęciach.

Szydełkowe kwiaty do biżuterii

Kwiaty szydełkowane mogą być używane jako aplikacja na odzież. Gotowe dzianiny mogą być motywami do robienia na drutach szalika, bluzki, bluzki. Małe kwiaty z cienkiej przędzy będą dobrą podstawą dla ręcznie robionej biżuterii, na przykład dla broszek.

Schematy i opcje, jak bardzo przywiązać kwiaty.

Rozważmy trzy z nich.

Zacznijmy od najbardziej elementarnego i prostego.

Materiał do pracy:

1. Przędza przędzy Art Summer, 70% bawełny, 30% wiskozy, 100 gr. - 350 m.

Wzory dziania są wskazane na Schemacie 1

Bn - pętla powietrza

Sb - jedna kolumna bez szydełka

С1н - kolumna z jednym szydełkiem

Zacznijmy więc od elementarnego, dziewiarskiego kwiatu.

Wpisujemy łańcuch 5 cali.

Wsadzamy haczyk w ostatnią pętlę z haka i naciągamy przez nią nitkę. Łączymy łańcuch w pierścień.

Wykonujemy jedną pętlę do podnoszenia.

Przywiązujemy łańcuch dziesiątek wpisanych razem.

Wstawiamy hak na pierwszą płytę na początku rzędu, wyciągamy pętlę.

Rozciągamy nić i łączymy dwie pętle za pomocą półruty.

Wpisujemy 3 jako pętle do podnoszenia.

Wykonujemy jedną pelerynę i wiążemy ją w tej samej pętli, z której wypisaliśmy 3 cd, 1 cn.

W tej samej ciasnej pętli (sb) szyjemy kolejne 2 cl.

W poprzedniej rundzie serii wiążemy sb. Aby to zrobić, rozciągnij wątek.

I podłącz 2 pętle.

W następnej rundzie poprzedniej cyklicznej serii szyjemy 3 cn. Schemat pokazuje opcję dla trzech c1n.

I tak dziergamy do końca serii, tworząc płatki naszego kwiatu. Kończymy serię półkolumnami.

Mamy tutaj prosty kwiatek.

Drugi kwiat, będziemy robić na drutach trudniejsze do wykonania, ponieważ będzie obszerne.

Dla niego musisz zacząć pracę z zestawem 5 vp.

Z zawiasów tworzymy pierścień, łączący pierwszą i ostatnią pętlę na haku.

Wybieramy 6 jako pętle do podnoszenia. Trzy z nich zastąpią nas 1 c.

Wysyłamy 1 cl na ring.

Ponownie wybierz pętlę powietrza 3 szt.

Wysyłamy te same kolumny do tego samego pierścienia z 1N.

Powtarzaj więc do końca serii. Ustawiamy haczyk na trzeci w łańcuchu 6 cali na początku rzędu.

Rozciągnij jedną pętlę w drugą.

Teraz umieszczamy hak pod trzema pomiędzy c1n. Wysyłamy 5 с1н.

Włożyliśmy hak w c1n poprzedniego rzędu i związamy sb.

Pomiędzy następnym c1n z poprzedniej serii będziemy wiązać kolejne 5 dn.

Nadal dziergamy w tej samej alternacji do końca serii.

Wybieramy 4 - 5 pętli powietrza.

Teraz zwracamy się do tworzenia drugiej dolnej warstwy kwiatu. Dzięki niemu będzie obszerny.

Ustawiamy haczyk w poprzednim rzędzie na odwrotnej stronie kwiatu.

Wykonujemy półpętlę i ponownie splotamy 4-5 vol.

Łączymy łańcuchy do końca serii.

Następna seria będzie serią prostowania płatków.

Wykonujemy hak pod jednym z łańcuchów.

Naprawiamy go na łańcuchu 7-8 c1n. Im więcej hałasu, tym bardziej bujny będzie kwiat.

Wysyłamy sb do kolumny bez obręczy z poprzedniego rzędu.

W następnym łańcuchu ponownie rozpinamy 7-8 s1n i tak dalej na końcu rzędu.

I ostatni kwiat, który robimy na drutach w postaci rumianku.

Zaczynamy robić na drutach zestaw Bp w ilości 12 sztuk.

Łańcuch bp jest zamknięty w pierścieniu za pomocą półruty.

Przesyłamy jedną pętlę podnoszenia.

Teraz w łańcuchu rozpinamy 12 sc.

W drugim rzędzie dodaj pętle. W każdej z poprzednich serii będziemy wiązać 2 sc.

Do zawiązania płatków wpiszemy 8 cali.

Weź hak do następnej cb z poprzedniego rzędu i uformuj płatek.

W następnym cbn z poprzedniej serii związaj sb.

Wybierz ponownie 8 pz i zawiąż kolejny płatek.

Więc w okrągłym rzędzie, dzianiny na końcu serii płatków.

Przekręć hak pod płatek. Pociągnij jedną pętlę do drugiej i przejdź do opasywania płatków.

Płatki wiązane z sb.

Każdy płatek zostaje zakończony przez zawiązanie pół-dołu.

My dziergamy w kółko, wiążąc wszystkie płatki.

Oto kolejny gotowy kwiat.

W każdym gotowym kwiatostanie należy naprawić nitkę i pociąć ją tak, aby nie przeszkadzała w dalszej pracy z tymi szczegółami.

Takie kwiaty można skojarzyć nie tylko monochromatycznie, ale także kolorowo.

Dodaj komentarz

87 − = 80