Nazwa kategorii

Jak zrobić wazon z tektury własnymi rękami

Wazon z tektury własnymi rękami: szczegółowe warsztaty dla początkujących ze zdjęciem i opisem pracy

Wazy o różnych kształtach i rozmiarach są integralnym elementem wystroju wnętrza, co tworzy przytulną i niepowtarzalną atmosferę w domu. Możesz zrobić wazon własnoręcznie z różnych materiałów. Dla tych, którzy chcą udekorować dom sztucznymi kwiatami lub suszonymi kwiatami, doskonałym rozwiązaniem będzie wazon z kartonu własnymi rękami. Materiał na taki wazon jest dostępny dla wszystkich i wygląda na to, że gotowy produkt nie będzie gorszy od porcelany.

Master class do produkcji wazonów z tektury

Wazem z tej klasy mistrzowskiej może być podłoga lub stół, w zależności od wybranej wysokości. Ponadto, jeśli jest impregnowany podkładem budowlanym w 2 - 3 warstwach i przezroczystym lakierem w 3 - 4 warstwach, całkiem możliwe jest umieszczenie żywych kwiatów.

 • Średniej wielkości kartonowa tuba (dostępna w sklepie budowlanym) i tektura arkuszowa
 • Klej PVA i superglue
 • Stare gazety lub czasopisma
 • Farby
 • Bezbarwny lakier

Rozpoczynamy pracę nad naszym wazonem

Najpierw musisz odciąć kawałek tekturowej rury o odpowiedniej długości. Zakręć spód na kartonie, wytnij go i przyklej superglue.

Ponieważ nasz wazon będzie wykonany z kartonu i papieru, zaczniemy z nim pracować. Arkusze czasopisma są cięte na paski, składane na pół i składane na małe rolki, mocowane za pomocą kleju.

Przyklejamy rolki do rury szczelnie względem siebie.

Również górna część jest wklejona.

Odstęp między rolkami można wypełnić dowolnymi koralikami lub przyciskami lub jak w tym przykładzie - fasolą.

Jasna farba zabarwia cały produkt i pozostawia go do wyschnięcia.

Następnie nakładamy ciemną farbę i nie czekając aż wyschnie, usuwamy nadmiar gąbką.

Po wyschnięciu nakładamy półprzezroczystą złotą farbę, aby nadać wazonowi szlachetny połysk. Następnie pokryć 2 - 3 warstwami czystego lakieru. Waza jest gotowa!

Niezwykła waza z kawałków kartonu

Zastanów się nad innym ciekawym sposobem zrobienia kartonowego wazonu, który przyjemnie zaskoczy Cię swoją prostotą i efektem.

 • Karton używany do tworzenia pudeł
 • Szklany słoik o małej średnicy
 • Marker
 • Nożyczki
 • Władca
 • Klej

Zaczynamy robić wazon

Aby wyciąć dno wazonu, prześledzimy dół puszki na tekturze i dodajemy 1 - 1,5 cm wzdłuż promienia.

Resztę kartonu należy pociąć na cienkie paski o tej samej szerokości 1 - 1,5 cm, lepiej jest narysować linijkę.

Paski pocięte na kawałki o wielkości 3 lub 4 cm, w zależności od średnicy przyszłego wazonu.

Zaczynamy zbierać kartonową wazę. Fragmenty kartonowe są przyklejane wzdłuż krawędzi dna, dzięki czemu nie pokrywają wewnętrznego konturu.

Drugi rząd jest rozłożony w stosunku do pierwszego.

Kontynuujemy pracę nad tym samym wzorem, okresowo wkładając słoik, aby upewnić się, że wchodzi.

Po zamknięciu całego banku prace mogą zostać zakończone. Pozostaw sztuczność do wyschnięcia na noc, a następnie można jej użyć. Jeśli zostawisz słoik w środku, możesz w nim umieścić żywe kwiaty.

Jak zrobić wazon z kartonu

W tym przykładzie dowiesz się, jak zrobić ten oryginalny wazon z kartonu:

 • Mały prostokątny karton
 • Tektura falista
 • Klej
 • Putty
 • Farby

Etapy produkcji wazonów kartonowych:

Najpierw musisz nadać polu sześciokątny kształt.

Z tektury falistej wycinamy trójkąty o różnych kształtach. Klej nakładamy na powierzchnię pudła i przyklejamy trójkątami pozostawiając szczeliny. Robimy to samo z innymi twarzami.

Po wyschnięciu kleju wkładamy kit do przestrzeni.

Wazon wyschnęliśmy i pomalowaliśmy kontrastowymi kolorami, ciemniejszymi w przestrzeniach, lżejszymi trójkątami. Waza jest gotowa!

Odkryty kartonowy wazon z oryginalnym wystrojem

Taki wazon zdobi wnętrze pokoju, a jego produkcja nie wymaga dużo czasu i pieniędzy.

Do wazonu na świeżym powietrzu potrzebujesz:

 • Duże kartonowe pudełko
 • Taśma klejąca
 • Ołówek
 • Papier
 • Klej PVA i klej do płytek sufitowych
 • Zszywki
 • Pociski pistacjowe do dekoracji

Etapy produkcji zewnętrznego wazonu:

Wykonujemy wzór wazonu o wysokości 60 cm lub większej. W centralnej części powinny znajdować się 4 twarze o tej samej szerokości, z których dwie są prostokątne, a dwie kręcone. Łączymy je taśmą samoprzylepną i wycinamy dno.

Łączymy się za pomocą taśmy samoprzylepnej o twarzy, do której mocujemy dno. Wytnij paski papieru i przyklej je do szyi. Gdy wszystko jest jeszcze suche, napraw je za pomocą spinaczy.

Po wyschnięciu przystępujemy do dekoracji wazonu. Na skorupkach nakładamy klej i kleimy je chaotycznie. Możesz również wymyślić odpowiedni wzór. Na życzenie wazę można ozdobić dowolnymi innymi materiałami.

Waza podłogowa jest gotowa!

Dla tych, którzy chcą nauczyć się nowych oryginalnych pomysłów na kreatywność, przygotowaliśmy dla Ciebie wybór klas wideo do robienia wazonów kartonowych własnymi rękami:

Wazon wykonany z kartonu (własne ręce). Proces produkcyjny

Wazon to temat wnętrza, który pozwala umieścić akcenty i stworzyć atmosferę przytulności. Oczywiście asortyment takich produktów jest dość duży. Jeśli chcesz, możesz kupić naczynie o dowolnej wielkości i kształcie. Jednak wykwintne i eleganckie produkty nie są tanie. Jak ozdobić pokój bez wydawania dużych pieniędzy? Wygra wazon z tektury. Każda osoba może stworzyć taki produkt własnymi rękami. Co jest potrzebne do tego?

Do wazy z tektury, stworzonej przez ciebie, okazało się dokładne, powinieneś wcześniej przygotować wszystkie materiały i narzędzia. Do pracy będziesz potrzebował:

 1. Pudełko z tektury. Powinien mieć prostokątny kształt i niewielki rozmiar.
 2. Klej.
 3. Dwa arkusze tektury falistej.
 4. Putty.
 5. Farby.

Cały proces produkcyjny zajmuje trochę czasu. W wyniku wykonanej pracy uzyskuje się schludny i piękny produkt.

Jak zrobić wazon z tektury własnymi rękami? Klasa mistrzowska jest przydatna dla tych, którzy chcą zaoszczędzić pieniądze i uzyskać oryginalny produkt. Przede wszystkim konieczne jest stworzenie postaci z sześcioma twarzami z małego kartonowego pudełka. To będzie podstawa wazonu.

Potem możesz zacząć go ozdabiać. Tektura falista powinna być wycinana trójkątami. Będą one nieco mniejsze niż szerokość jednej strony obrabianego przedmiotu. Nie jest konieczne, aby były one równoramienne i takie same. Gdy elementy są gotowe, klej jest na krawędzi. Każda strona obrabianego przedmiotu powinna być pokryta trójkątami z tektury falistej, pozostawiając między nimi małą szczelinę: szerokość nie większą niż 0,5 centymetra.

Wazon wykonany z kartonu własnymi rękami może być wykonany w niemal dowolnym kształcie. Najważniejsze to śledzić sekwencję. Gdy przedmiot obrabiany jest całkowicie pokryty trójkątami, konieczne jest wypełnienie przestrzeni między nimi za pomocą szpachli. Gdy materiał wyschnie, musisz pomalować wazon. W tym celu użyj kontrastujących kolorów. Przerwy między trójkątami powinny być pokryte ciemniejszą kompozycją niż same figury geometryczne. To wszystko. Waza jest gotowa. W razie potrzeby produkt można polakierować.

Odkryty wazon z tektury własnymi rękami

Jeśli to konieczne, możesz zrobić wazon z tektury, który idealnie wpisze się do wnętrza każdego pomieszczenia. Aby stworzyć takie akcesorium, potrzebujesz:

 1. Pudełko z tektury dużego rozmiaru.
 2. Ołówek.
 3. Scotch.
 4. Papier.
 5. Klej PVA.
 6. Zszywki.
 7. Klej do sufitu z płytek.
 8. Powłoka pistacjowa.

A więc, jak zrobić wazon z tektury własnymi rękami z wymienionych materiałów? Przede wszystkim konieczne jest stworzenie wzorca przyszłego produktu. Ponieważ wazon będzie miał podłogę, jego wysokość powinna wynosić co najmniej 60 centymetrów. Element wymaga 4 ścian. Dwa z nich muszą być prostokątne, a dwa - kręcone. Jednak szerokość środkowej części półfabrykatów powinna być taka sama. Uzyskane wzory powinny być połączone ze sobą za pomocą taśmy samoprzylepnej. Następnie należy wyciąć dno odpowiedniego kształtu i rozmiaru.

Teraz możesz użyć taśmy do przymocowania krawędzi, łącząc je w żebra. Aby upewnić się, że części są bezpieczniej przymocowane, można użyć pasków papieru pokrytych klejem PVA. Są również warte przymocowania do szyjki produktu. Można to zrobić za pomocą spinaczy do papieru.

Produkt jest gotowy. Pozostaje tylko ozdobić go. Teraz wiesz, jak zrobić wazony z tektury. Możesz stworzyć prawdziwe arcydzieło własnymi rękami. W tym przypadku można użyć muszli z pistacji do dekoracji akcesoriów. Ta dekoracja będzie wyglądała nadzwyczajnie i bardzo oryginalnie. Wystarczy nałożyć trochę kleju na skorupę na płytkę sufitową, a następnie zamocować ją na powierzchni twarzy. Z tego materiału możesz stworzyć ozdobę. W razie potrzeby powłokę można przykleić chaotycznie.

Aby ozdobić wazon, użyj innych materiałów. Możesz ozdobić produkt kolorową przędzą, małymi skorupami, guzikami, a nawet koralikami. W razie potrzeby wazon staje się gładki, pokryty specjalną substancją barwiącą. Najważniejsze, że produkt idealnie pasuje do wnętrza pomieszczenia i podkreśla jego cechy.

Wazon z tektury własnymi rękami: wybór popularnych lekcji dla początkujących

Aby ozdobić wnętrze doskonale pasuje do wszystkich rodzajów wazonów. Podłoga, stół, zawieszone. Oczywiście można je kupić w sklepie, ale częściej piękne wazony mogą mocno uderzyć w portfel. Co robić w takiej sytuacji, gdy wazon chce i nie ma możliwości jej zakupu? Stwórz wazon z tektury własnymi rękami!

Zwykle wazony kartonowe nie umieszczają żywych kwiatów, ponieważ tektura przepływa przez wodę, ale tutaj w przypadku suszonych kwiatów i dekoracyjnych sztucznych kwiatów takie wazony są idealne!

Wykonany przez siebie wazon będzie interesującym i zabawnym sposobem spędzania wolnego czasu, a rezultat sprawi przyjemność Tobie i Twoim bliskim. Oferujemy kilka kursów mistrzowskich dotyczących samodzielnego tworzenia wazy z kartonu, schematy wykonania znajdziesz poniżej.

Aby stworzyć piękny wazon na zewnątrz własnymi rękami, będziemy potrzebować:

 • tuba z kartonu;
 • tektura falista lub gęsta;
 • klej PVA i termo-klej;
 • nożyczki;
 • gazety;
 • szpachlówka;
 • papier ścierny.

Z tekturowej rury tworzymy podstawę wazonu. Można go przyciąć do pożądanego rozmiaru.

Teraz zróbmy wymyślone ściany wazy. Aby to zrobić, na grubym tekturze narysujemy i wytniemy blanki. Spraw, aby potrzebowały jak najwięcej, aby wazon był mocny.

Przyklejamy rurę do podstawy (wycinamy okrąg o większej średnicy niż sama rura). Kęsy przyklejone wzdłuż obwodu wazonu, jak pokazano na zdjęciu.

Przygotuj gazetę. Wycinamy szerokie paski i za pomocą kleju PVA przyklejamy wszystkie nasze kęsy wazonów. Ponownie przyklejamy klej i pozostawiamy do wyschnięcia. Następnie przetwarzamy kształt papier-mache: poziom i osuszamy wokół akumulatora przez co najmniej 24 godziny, najlepiej więcej.

Następnie rozcieńczamy kit wodą i klejem PVA, a powstałą masę pokrywamy całą wazą. Następnie musisz wyrównać powierzchnię papierem ściernym.

I wreszcie ostatni etap - malowanie wazonu. Możesz wybrać jeden lub więcej kolorów i pokolorować wazon w jakikolwiek sposób. Lepiej jest zabrać farbę akrylową lub lakier.

Piękny i oryginalny wazon podłogowy, wykonany własnymi rękami, gotowy!

Aby wykonać tak interesujący wazon, potrzebujemy następujących materiałów:

Mierzymy pożądaną długość rury. Możesz zrobić wazon na biurko lub podłogę. Dno jest wycinane z tektury i klejone termo-klejem, niech wyschnie.

Nasz wazon będzie wykonany z tektury i papieru, więc następnym krokiem będzie pobranie gazet i wycięcie wąskich pasków papieru. Zwinąć każdy pasek na pół, a następnie skręcić w spiralę, klej PVA lub klej termiczny promazyvaya. Przyklejamy je do kartonowej rurki. Przestrzeń pomiędzy spiralami może być wypełniona paciorkami lub koralikami, a można użyć zbóż lub fasoli.

Po sklejeniu wszystkich spiral i wyschnięciu kleju można rozpocząć malowanie. Na wazon nakładamy kilka warstw farby, pozostawiając ją do całkowitego wyschnięcia. Następnie nakładamy kilka warstw lakieru, czekamy aż wyschnie.

Bardzo ciekawy wygląd to wazon z tektury. Robi się to jak najprościej, a do jego stworzenia będziesz potrzebował:

Po pierwsze, wycinamy pudełko na części, aby wygodniej było pracować. Następnie narysuj okrąg z okręgami. Ich rozmiar będzie zależał od wielkości waszego wazonu. Możesz zrobić duży lub mały, jak chcesz. Zaczynamy od największego kręgu. Każde następne koło powinno być o 3 mm mniejsze. Wazę można zbierać w różnych kształtach - zwężanych do dołu lub do góry. Wycinamy koła. I zaczynamy zbierać naszą wazę. W zależności od tego, jak zdecydowałeś się zebrać wazon, połóż kółka na sobie nawzajem, uprzednio nasmarowując każdy z nich klejem.

Waza jest gotowa. Może być pokryty farbą, a następnie lakierem, można użyć tylko lakieru, zachowując oryginalny kolor tektury i jego fakturę. Wygląda bardzo stylowo!

Co więcej, możliwe jest przystosowanie takiego wazonu nie tylko do kwiatów, ale do wszystkiego.

Aby stworzyć tak interesujący dekoracyjny wazon, weź:

 • tuba z kartonu;
 • gęsta tektura na dole;
 • sznurek;
 • klej PVA;
 • akrylowa farba w sprayu dowolnego koloru.

Potnij rurę na żądaną wysokość wazonu, z tektury wycinamy okrąg o średnicy nieco większej niż rura - będzie to dno wazonu. Zamiast tektury można wziąć kawałek sklejki. Przyklejamy dno do tekturowej rury za pomocą kleju. Najlepiej jest wziąć klej budowlany.

W zbiorniku rozpuść klej za pomocą niewielkiej ilości wody, dodaj sznur do pojemnika do pełnej impregnacji materiału.

W przypadku tej dekoracji odpowiedni jest tylko naturalny sznur, ponieważ syntetyczny po prostu nie będzie impregnowany i przyklejony.

Teraz zaimpregnowane nici owijaj rurę od dołu do góry. Uzwojenie musi być ciasne, aby pomiędzy gwintami nie powstawały przerwy.

Przejdźmy do kolorowania wazonu. Farba w sprayu najlepiej malować produkt na balkonie lub na ulicy. Powierzchnia i przestrzeń wokół najlepszego miejsca na papier lub folię spożywczą, załóż na ręce rękawiczki.

Takie ciekawe wazony można tworzyć własnymi rękami, używając jedynie tektury, fantazji i niektórych elementów dekoracyjnych. Świetnie!

Dodaj komentarz

86 − = 79