Nazwa kategorii

Jak zrobić ptaszarnię dla psa

Woliera dla psa - jak zrobić przytulny dom dla zwierzaka

Obecnie praktycznie każdy prywatny dom ma psa. A jeśli właściciel nie chce doświadczyć wielu kłopotów z tak bliskiej okolicy, zaczynając od wykopanej ziemi i kończąc na kurczach zabranych z sąsiadów, to musi dbać o mieszkanie dla swojego zwierzaka.

Co więcej, tradycyjne stoisko z różnych powodów nie jest odpowiednie. W końcu zdrowie i dobre samopoczucie Zwierzę może zapewnić tylko osłonę. Ale ponieważ skończony projekt nie jest tani, wielu właścicieli psów decyduje się na budowę własnymi rękami.

Jak wybrać materiał do obudowy

Najlepszym materiałem do budowy ścian obudowy jest drzewo. W tym celu należy wybrać płyty o grubości co najmniej dwadzieścia milimetrów. Ponadto muszą być dobrze traktowane, to znaczy, aby nie mieć sęków i pęknięć na ich powierzchni. Ale w każdym przypadku, przed użyciem płyt, muszą być one poddane działaniu jakiegokolwiek związku antyseptycznego. Również inne materiały mogą być użyte jako podstawa do budowy ścian, w szczególności łupka, profilowanego arkusza lub profilu metalowego.

Jeśli chcesz szybko i skutecznie ogrzać pomieszczenie, musisz wiedzieć, jak zrobić samojezdny zgrabiarka.

Czy chcesz mieć technologiczny i skuteczny ogród kwiatowy lub szklarnię? Przeczytaj ten artykuł.

Jedna ze ścian obudowy, z reguły, wykonana jest w formie kratownicy. Dzięki temu pies może monitorować wszystko, co dzieje się na podwórku. Najczęściej do tego celu używana jest siatka metalowa. Ale jak pokazuje praktyka w większości przypadków zwierzę wcześniej czy później ją gryzie, notabene psując zęby. Dlatego jako materiał na przednią ścianę celi najlepiej użyć metalowych rur, ale w żadnym wypadku nie ocynkowanych.

Jeśli chodzi o seks, najlepszy zasięg beton lub asfalt. Najczęściej właściciele psa dokonują wyboru na korzyść pierwszej opcji, ponieważ jest to o wiele łatwiejsze. Ale jednocześnie nie powinniśmy zapominać, że beton źle chłodzi się na mrozie, więc leżące na nim zwierzę może w pełni zyskać reumatyzm. Aby tego uniknąć, należy ułożyć deskę z desek na betonie o wymiarach od 2 do 2 metrów.

Jak zrobić wolierę dla psa własnymi rękami, przykłady można zobaczyć na tym filmie.

Jako materiał na pokrycia dachowe możesz używać dowolnych materiałów. Pożądane jest jednak dobranie miękkiego materiału, na przykład gontów bitumicznych, aby odgłosy deszczu nie drażniły receptorów słuchowych zwierzęcia.

Wybierz miejsce dla przyszłego domu dla psa

Aby zaaranżować obudowę, najlepiej wybrać południowo-wschodnia strona dziedzińca. Jeśli umieścisz go na północy, to z wysokim prawdopodobieństwem w budce w zimie będzie stale wypełniony śniegiem.

W każdym przypadku miejsce, w którym stoi kabina, musi zostać zabetonowane i umieszczone na drewnianej podłodze. I nie powinno być blisko powłoki między nimi Musisz zostawić miejsce na co najmniej pięć centymetrów. To samo dotyczy budki, nie musi być bezpośrednio na podłodze. Aby drzewo nie gniło, musisz zostawić wystarczająco dużo miejsca na cyrkulację powietrza. Najlepiej jest zainstalować go na cegłach i na podłodze, aby zapewnić specjalne nogi.

Budując stoisko, musisz budować na wielkości psa. Tak więc, zwierzę powinno być w stanie swobodnie rozciągać się w swoim domu, a także mieć wystarczająco dużo miejsca, aby się wewnątrz niego. Ale jednocześnie zbyt duża kabina nie wytrzymuje wysokiej temperatury, więc przy silnych mrozach pies zamarznie.

Jako materiał na stoisko są doskonałe drzewa iglaste, które zachowują w nim optymalny mikroklimat i mają właściwości dezynfekujące. Dach kabiny jest zamontowany na podstawie płyty, która utrzymuje ciepło wewnątrz konstrukcji. Musi być koniecznie usuwalna. Po pierwsze ułatwi to czyszczenie kabiny, a po drugie, pozwoli na pozbycie się zwierzęcia w przypadku jego choroby przy minimalnych nakładach. Jeśli chodzi o kształt dachu, pożądane jest, aby był płaski lub z lekkim nachyleniem. Umożliwi to piesowi wykorzystanie dachu budki jako stanowiska obserwacyjnego.

Budujemy wolierę (szczegółowa klasa mistrzowska)

Budowa obudowy zaczyna się od instalacji jej fundamentu. Większość właścicieli psów wybiera powłokę betonową jako najprostszą opcję. Aby go zainstalować, musisz położyć dwa betonowe słupy równolegle, a następnie wylać poduszkę żwiru na obwodzie przyszłej obudowy i wypełnić całą przestrzeń zaprawą. Wystarczy, że osłona wzrośnie powyżej poziomu gruntu o dziesięć centymetrów. Podłoga powinna mieć niewielkie nachylenie w kierunku fasady, tak aby opady nie kumulowały się wewnątrz obudowy, ale wypływały.

W celu budowy samej obudowy konieczne jest przede wszystkim ustalenie jej głównego obwodu. Aby to zrobić, musisz wbić się w ziemię wzdłuż granicy metalowych narożników na głębokość od siedemdziesięciu do osiemdziesięciu centymetrów. Następnie należy spawać, a jeśli nie ma spawarki, następnie umieścić poprzeczne rogi na śrubach. Następnie, stosując poziom na kątowych konstrukcjach nośnych, konieczne jest dokręcenie ramy. Jeśli pies jest duży, używa się do niego szkieletu. Powyżej na ścianach obudowy od wewnątrz układane są drewniane deski. Na zewnątrz jego skóra może być najbardziej zróżnicowana, od metalu po specjalne panele wykonane z materiałów odpornych na warunki atmosferyczne. I najpierw zewnętrzna strona obudowy jest ubrana, a dopiero potem wewnętrzna strona.

W procesie budowania obudowy konieczne jest zapewnienie przestrzeni furtki w ścianie fasady oraz mały otwór w kratownicy, aby można było w niej umieścić miskę jedzenia. Drzwi w komorze powinny się otworzyć tylko wewnątrz, w przeciwnym razie istnieje ryzyko, że po otwarciu duży pies wyskoczy na podwórko. A drzwi powinny mieć wygodny zamek od zewnątrz i rygiel od środka, co pozwoli właścicielowi na spokojne oczyszczenie pomieszczenia bez martwienia się o zwierzę.

Przy konstruowaniu obudowy najważniejsze jest prawidłowe określenie jej długości. To zależy od wielkości psa, który go zajmie. Biorąc pod uwagę, konieczne jest przyjęcie parametrów dorosłego zwierzęcia, nawet jeśli teraz jest jeszcze szczeniakiem. Aby prawidłowo określić przyszły rozmiar Twojego zwierzaka, musisz skupić się na wielkości łap, obwodzie klatki piersiowej itp. Bardziej szczegółowe informacje można uzyskać od doświadczonych hodowców psów.

Jeżeli wysokość zwierzęcia w kłębie nie przekracza pięćdziesięciu centymetrów, wówczas woliera o długości sześciu metrów będzie dla niego optymalna. Pies o wysokości pięćdziesięciu do sześćdziesięciu pięciu centymetrów poczuje się swobodnie w ośmiometrowym pokoju. Cóż, w przypadku dużych psów konieczne jest skonstruowanie konstrukcji o długości co najmniej dziesięciu metrów. Należy zauważyć, że określony rozmiar pomieszczenia zakłada, że ​​zwierzę będzie przebywać w nim przez całą dobę. Jeśli właściciel planuje codzienne spacery z nim, jego długość może być mniejsza.

Przygotowujemy wszystkie szczegóły dotyczące obudowy

Do budowy obudowy potrzebne będą następujące materiały:

 • czterdzieści metrów metalowego narożnika,
 • sześćdziesiąt metrów prętów z żelaza lub odpowiedniej wielkości kute ruszty,
 • wybrane pokrycia dachowe o powierzchni czterech metrów kwadratowych,
 • drewniane deski do pokrycia obudowy od wewnątrz w ilości dwudziestu pięciu sztuk. Optymalnym dla nich rozmiarem będzie wysokość czterech metrów i szerokość dwudziestu centymetrów,
 • betonowa zaprawa i kruszony kamień do fundamentowania. Ich liczba zależy bezpośrednio od obszaru, który właściciel psa planuje przejąć.
 • Może wykonać fundament wzdłuż całego obwodu pomieszczenia lub po prostu wypełnić jego część, pozostawiając na wspólnej powierzchni trawę,

Podłoga z desek do zabudowy o powierzchni co najmniej czterech metrów kwadratowych.

Konstrukcja obudowy zgodnie z powyższymi zaleceniami pozwoli na zbudowanie wygodnej i wygodnej obudowy dla Twojego zwierzaka.

Jak zbudować wolierę dla psa własnymi rękami?

Właściciele psów, którzy mają daczy lub wiejską posiadłość, prędzej czy później stają w obliczu potrzeby budowy lub zainstalowania osłony dla swojego zwierzaka. Tutaj możesz skorzystać z dwóch opcji: kupuj lub zbuduj samodzielnie. W takim przypadku większość preferuje drugą opcję. Jest to nie tylko bardziej ekonomiczne, ale także pozwala dostosować strukturę do warunków i potrzeb Twojego zwierzaka.

Ogólne zasady budowy klatek

Tuż przed zbudowaniem płaszcza psa własnymi rękami, musisz zapoznać się z ogólnymi zasadami jego konstrukcji i tymi parametrami, które należy wziąć pod uwagę. Przede wszystkim obudowa powinna być wygodna i bezpieczna dla psa. Nie ostatnia rola polega na tym, że podczas budowy należy brać pod uwagę jej wymiary. Ogólnie rzecz biorąc, minimalna powierzchnia bariery powinna wynosić około 6 metrów kwadratowych.

Podczas budowania nie próbuj oszczędzać miejsca, ale zbyt duża woliera do budowania też jest niecelowa: w zimnych porach trudno będzie skoncentrować ciepło, pies może zamarznąć.

Zanim zbudujesz ogrodzenie dla psa, musisz dokładnie przemyśleć, jaki rodzaj podłogi jest odpowiedni w tym budynku. Chodzi o to, że nawet opinie ekspertów nie mogą zbiegać się w tej kwestii. Niektórzy uważają, że powłoka powinna być tego samego typu, podczas gdy inni utrzymują pogląd, że nieprzykryty kawałek ziemi powinien pozostać w obudowie.

Wielu poleca standardowy rodzaj podłogi w tego typu konstrukcji - jest to podłoga desek. Jednakże pies może być bardzo nietypowy, aby poradzić sobie z potrzebą takiego seksu. Dlatego też inne zalecenia są zredukowane do pozostawienia części przestrzeni wolnej od fundamentu i desek. Jednak w tym przypadku Twoje zwierzę może zacząć kopać pod osłoną i wyjść z dzikiej przyrody. W tym przypadku konieczne jest wzięcie pod uwagę osobliwości jego charakteru i zachowania.

Zalecenia dotyczące montażu ścian

Jeśli już na krótko zapoznałeś się z budową woliery dla psa własnymi rękami, czas pomyśleć o rozmieszczeniu ścian. W żadnym wypadku nie powinni być głusi. Faktem jest, że psy są strasznie ciekawskimi stworzeniami, więc muszą obserwować, co się dzieje. Co najmniej jedna lub dwie ściany muszą być wykonane z materiału kratowego. Nie zaleca się stosowania siatek na ścianach, ponieważ może to łatwo zranić psa i złapać jego splot. Aby zbudować ślepą ścianę, lepiej wybrać oddychający materiał. Przykładem mogą być wszystkie te same tablice lub cegły. Ogólnie rzecz biorąc, idealna opcja - jeśli obudowa będzie wykonana z drewna i kutego żelaza.

W obudowie musi być budka, a przy pewnych modyfikacjach może stać się częścią obudowy.

Wstępne przygotowanie do budowy obudowy

Budowanie ogrodzenia dla psa z budką nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Najważniejsze jest prawidłowe podejście do problemu i dobrze zaplanować pracę. Najlepiej, narysuje rysunek z planem dla przyszłej struktury. Jeśli myślisz o tym, jak zbudować ciepłą ptaszarnię dla psa, to stoisko w niej może nie być potrzebne, ponieważ jej funkcja może w pełni wykonać rozgrzany blok.

Konieczne jest określenie, czym będzie wejście, wysokość, z jakiego materiału będzie wykonywana budowa, gdzie powinna się ona znajdować.

Wybór lokalizacji obudowy

Woliera dla psów nie jest tak trudna do zbudowania, ale jednym z najważniejszych momentów jest wybór lokalizacji tego budynku.

Woliera nie powinna znajdować się w pobliżu ogrodzenia, szczególnie jeśli w pobliżu znajduje się ruchliwa ulica. W takim przypadku ludzie będą nieustannie rozpraszani i denerwowani przez przejeżdżający pojazd i pobliskie osoby.

Idealną opcją jest zaaranżowanie domu dla psów tak, aby w polu widzenia zwierzęcia znajdowały się drzwi wejściowe do domu. A jeśli istnieje możliwość wzniesienia go na wzniesionym miejscu, jest to z reguły bajka. Dzięki tej opcji pies będzie mógł monitorować wszystko, co dzieje się na stronie. Pozwoli to także uniknąć zalania w przypadku deszczu.

Nie umieszczaj obudowy obok wgłębień kompostu lub innych silnie pachnących przedmiotów. Może to uszkodzić węch zwierzęcia.

Najlepiej byłoby, gdyby wejście znajdowało się na zachodzie lub wschodzie, ponieważ po południowej stronie psa może być bardzo gorąco, a jeśli umieści się je z północy, to w zimie bardzo często trzeba oczyścić śnieg.

Zbuduj wolierę dla psa własnymi rękami, czego zdjęcie można zobaczyć w tym artykule, nawet zwykły amator, który nie ma umiejętności zawodowych, może to zrobić. Najważniejsze to nie bać się załatwić sprawy i doprowadzić ją do końca.

Konstrukcja obudowy dla psa zaczyna się od najbardziej elementarnego: ułożenia fundamentu i urządzenia podłogi. Są podstawą fundamentów tego procesu. Jeśli masz zamiar zbudować ptaszarnię dla psa, której zdjęcie można zobaczyć w tym artykule, musisz zwrócić uwagę na fakt, że podłoga w nim jest zbudowana z pewną uprzedzeniem. Odbywa się to w celu ułatwienia czyszczenia pomieszczenia i zapobiegania gromadzeniu się w nim wody.

Po ułożeniu fundamentu i ułożeniu podłogi, zaczynają instalować ogrodzenie. Materiał do tego jest wybierany z góry. Najpierw zainstaluj ramę rur, a dopiero potem zacznij ją wypełniać, wyposażając ściany.

Jednym z ostatnich działań jest budowa dachu. Może być wykonany z dowolnego materiału. Dach jest zwykle z reguły dwuspadowy, rzadziej jednospadowy. Zapięcia są wykonane w taki sposób, że pies nie może się zranić.

Drewniane elementy budynku są zabezpieczone papierem ściernym i lakierem. W ten sposób nie tylko przedłuża się żywotność ich działania, ale także znacznie poprawia wygląd.

Pewne chwile bezpieczeństwa w konstrukcji obudowy

Dla tych, którzy zdecydowali się na budowę ptaszarni dla psa własnymi rękami, należy zawsze brać pod uwagę fakt, że zwierzę w jego domu powinno być bezpieczne, a jednocześnie wygodne. Głównym niuanse, o którym często zapomina się przy konstruowaniu tych konstrukcji, jest to, że deski podłogowe albo się wyginają, albo nie są zbyt mocno ze sobą połączone. Jest to obarczone tym, że zwierzę może łatwo dostać pazur w taką pułapkę i być przerażonym.

Że pies nie jest ranny, trzeba uważnie obserwować, że w konstrukcji nie ma przylepnych sęków i gwoździ. Drzewo musi być potraktowane specjalnymi rozwiązaniami, aby grzyb się nie zaczął. W przeciwnym razie zginą i staną się traumatyczne.

Przybliżone obliczenie wielkości obudowy?

Parametry obudowy, jak wspomniano powyżej, zależą bezpośrednio od parametrów psa. Jeśli twoje zwierzę powiększy się w kłębie do 50 cm, wtedy idealna obudowa będzie miała około 6 metrów kwadratowych, jeśli jego wzrost przekroczy 65 cm, wtedy wielkość struktury powinna osiągnąć granicę 10 metrów kwadratowych. Jeśli chodzi o wysokość pomieszczenia, powinien on być taki, aby pies mógł z łatwością stać na tylnych łapach i nie dotykać jednocześnie dachu.

Jeśli w kabinie znajduje się kabina, wówczas nie jest ona do tego zbyt duża. Pies musi ogrzać go ciepłem w chłodną pogodę. Jednak w tym domu musi mieć możliwość pełnego rozciągnięcia i rozciągnięcia łap.

Jeśli zastanawiasz się, jak zbudować ptaszarnię dla dużego psa, nie powinieneś zbytnio odbiegać od proponowanych proporcji. Jedyne, co można dodać to materiały, za pomocą których powstanie konstrukcja. Musisz wybrać silniejszy, ponieważ duże psy są zazwyczaj bardzo silne fizycznie. Delikatny materiał, mogą łatwo złamać lub odkształcić, a następnie, w konsekwencji, wydostać się lub zranić siebie.

Dla zwierzęcia było najwygodniej w jego mieszkaniu, ważne jest, aby wiedzieć, jak prawidłowo zbudować obudowę dla psa. Latem należy zapewnić cyrkulację powietrza i cień, a zimą to miejsce jest odizolowane od przeciągów i izolowane w jak największym stopniu.

Aby podłoga nie była tak zimna, lepiej ją zbudować na betonowej piwnicy zaizolowanej żwirem.

Aby utrzymać ciepło lepiej zimą, nie buduj zbyt dużej konstrukcji. Ponadto miejsce budowy nie musi wybierać takiego, które znajduje się w otwartym projekcie.

Uwzględnienie warunków klimatycznych podczas budowy obudowy

W różnych warunkach klimatycznych izolację można przeprowadzić na różne sposoby. Na przykład w regionach o bardzo zimnym klimacie ściany głuchotowe mogą być podwójne i wyposażone w grzejnik. Jeśli w twoim rejonie uderzają stałe zimne wiatry, możesz zrobić dmuchaną ścianę z nieporuszającego materiału.

Podczas budowy dachu należy zadbać o to, aby sam sufit (np. Drewno) znajdował się bezpośrednio pod pokryciem dachowym. Będzie promował akumulację ciepła.

Jeśli masz więcej lub mniej zorientowałeś się, jak zbudować ptaszarnię dla psa i wszystko zaplanowałeś, a także przeprowadziłeś wstępne szkolenie, możesz przejść bezpośrednio do instalacji. W tym celu przydatna jest umiejętność pracy z urządzeniem spawalniczym i drewnem.

Wszystkie elementy konstrukcyjne są najpierw przygotowywane osobno, a następnie, w kolejności pierwszeństwa, montowane w gotowej obudowie. W takim przypadku musisz wziąć pod uwagę, że będziesz potrzebować pomocy od co najmniej jednej osoby, która będzie trzymała załączone części i naprawi ich pozycję. Same, operacje te są niezwykle trudne do wykonania, a niezawodność projektu może być zagrożona. Lepiej jest przygotować wszystko z góry, a następnie co najmniej kilka godzin, aby przyciągnąć asystenta.

Budowa obudowy i rejestracja standardów sanitarnych i higienicznych

Jeśli poważnie zastanawiasz się, jak zbudować obudowę dla psa, nie musisz zapominać, że w tym budynku będziesz musiał okresowo czyścić i dezynfekować, aby zachować standardy higieny i higieny. W tym celu konieczne jest zaplanowanie konstrukcji w taki sposób, aby zapewnić swobodny i łatwy dostęp zarówno zwierzęciu, jak i gospodarzowi.

Dach kabiny można zdejmować, co znacznie ułatwia czyszczenie i dezynfekcję wewnątrz. Ponadto, jeśli Twój zwierzak zachoruje, możesz go przewieźć przez dach i udzielić mu niezbędnej pomocy.

Deski można otworzyć za pomocą lakieru. Chroni to psa nie tylko przed drzazgami, ale także ułatwia czyszczenie i dezynfekcję podłogi: bakterie nie rozmnażają się w drzewie. Szczeliny w podłodze powinny być uszczelnione lub zminimalizowane, aby nie dopuścić do gromadzenia się w nich gruzu i odpadów, a także aby zapobiec urazom psa.

Zanim zbudujesz wolierę dla psa, musisz pomyśleć o tym, gdzie będzie jadła i piła wodę. W tym celu konieczne jest wyposażenie oddzielnego miejsca w niezbędne przybory i zapasy, które są okresowo czyszczone i dezynfekowane.

Konserwacja obudowy podczas pracy

Łóżko psa i jego zabawki, które znajdują się w komorze, muszą być również wstrząsane od czasu do czasu i odkurzone, umyte. Należy pamiętać, że higiena zwierzęcia to w pewnym stopniu własna higiena. Przecież regularnie odwiedzasz też jego klatkę, karmisz go, bawisz się z nim, dotykasz jego rzeczy. I jak odpowiedzialnie podchodzisz do kwestii opieki nad psem, twoje własne zdrowie zależy po części.

Ponadto właściwa opieka nad psem uratuje jej zdrowie, uniknie niepotrzebnych wycieczek do weterynarza i kosztów leczenia. Dlatego staraj się uwzględniać wszystko w najdrobniejszym szczególe, aby zapewnić maksymalny komfort i wygodę dla Ciebie i Twojego zwierzaka.

Okresowo należy sprawdzić obudowę pod kątem uszkodzeń lub deformacji, wymienić lub naprawić uszkodzone części.

Nawet z przestronnej i dobrze wyposażonej obudowy, pies musi być okresowo wypuszczany na spacer, a jeśli nie, to powinien być wyświetlany na smyczy i przy użyciu odpowiednich urządzeń zabezpieczających. W końcu woliera jest nadal klatką, a pies jest zwierzęciem kochającym wolność. I nie każdy pies może się przyzwyczaić do radzenia sobie z potrzebą w zamknięciu. Większość tego wymaga znacznie więcej otwartej przestrzeni i większej wolności. Jest to po części dobre, ponieważ czystość i porządek są obserwowane w obudowie, ale z drugiej strony może to zabrać więcej czasu od właścicieli.

Jak zrobić ptaszarnię dla psa własnymi rękami

Przyzwoity właściciel nie pozostawi czworonożnego zwierzaka bez specjalnej osłony. Podczas budowy konieczne będzie wzięcie pod uwagę wielkości zwierząt domowych, warunków przetrzymywania i rasy. Woliera dla psa własnymi rękami ma do czynienia z duszą i miłością.

Konieczne będzie podjęcie decyzji w sprawie materiałów i zastanowić się nad szczegółami obudowy, jak ją prawidłowo zbudować, aby dom był przyjacielem o czterech nogach.

Gdzie zacząć i co zrobić obudowę

Rozważ montaż etapowy w stopniach. Podłoga jest zalecana do leżenia z lekkim nachyleniem w kierunku fasady. Umożliwi to spływanie cieczy, co ułatwia czyszczenie. W przypadku podłogi lepiej jest użyć betonu lub asfaltu. Aby zwierzę nie uszkodziło łap, pożądane jest pokrycie betonowej podłogi drewnianymi deskami. Unikaj tworzenia się stęchłego zapachu i zapewnij wentylację obudowy, pomagając pozostawić przestrzeń pod podłogą podczas budowy.

W obudowie trzy ściany wykonane są z metalu, na nich są wyłożone narożnikami, listwami lub drewnianymi deskami zaimpregnowanymi specjalnym rozwiązaniem.

Jeśli obudowa ma być izolowana, ściany są wyłożone dodatkowymi materiałami izolacyjnymi. Spowoduje to piana, eko-wełna i tym podobne. Ściana kratowa jest ustawiona tak, aby pies patrzył na wydarzenia na zewnątrz i całkowicie obserwował podwórko.

Nie zaleca się używania metalowego grilla do ściany. Po pierwsze, zwierzę stopniowo obgryza przeszkodę, a po drugie jest w stanie doznać obrażeń przez złapanie zadziorów wścieklizny. Używając spawania, pokaż foresight, niskiej jakości spoiny pozwalają zwierzęciu wybić część konstrukcji za pomocą łap.

Pręty ściany kratowej umieszcza się w odstępie 5-10 cm, w zależności od rasy psa i wielkości. Spójrz na obudowę po budowie na obecność wystających gwoździ, zadziorów, aby zapobiec możliwym obrażeniom zwierzęcia. Do budowy dobrej woliery zaleca się stosowanie narzędzi: śrub, śrub i wkrętów. W razie potrzeby można zbudować obudowę z cegły.

Drzwi są zainstalowane w ścianie kratowej i otwierają się do wnętrza obudowy. Śruba, zainstalowana na drzwiach, jest zdefiniowana w drzwiach od strony ulicy. Wymagana jest trwała i niezawodna migawka. Zaleca się, aby oczy. Gdy przesłona jest uszkodzona, można zawiesić kłódkę.

Najważniejszą rzeczą w konstrukcji dachu jest niezawodny system krokwi. Aby pokryć dach, wybierz dowolny materiał na dach. Odpowiednie materiały: łupek, blacha falista, metal i inne.

Psy mają wysoką wrażliwość na uszy, więc zwierzę nie odczuwa dużego obciążenia słuchu, pomyśl o miękkości pokrycia dachu. Pozwoli to podczas gradu ratować zwierzę przed niepotrzebnym stresem. Nie zaleca się stosowania gwoździ w budownictwie. Zapewnij nachylenie dachu, aby na powierzchni nie pozostały żadne osady.

 • otwarte klatki;
 • z częściową izolacją i ścianą kratową;
 • z izolowanymi ścianami.

Pierwszy i drugi przypadek obejmuje instalację kabiny w obudowie. W tym ostatnim przypadku instalacja kabiny jest możliwa w razie potrzeby, ale jest niezbędna dla ras psów z krótką wełną.

Powierzchnia pomieszczenia dla zwierząt powinna w pełni odpowiadać rozmiarowi. Przy wzroście poniżej 50 cm pies będzie miał 6 m². W przypadku zwierząt o wymiarach od 50 do 65 cm przestrzeń w komorze przekracza 8 m².

Woliera dla dużych psów wymaga największej przestrzeni, powierzchnia obudowy osiąga 10 m². Jeśli w środku mieszkają dwa psy, obszar ten zwiększa się od półtora do dwóch razy.

 1. dno (podłoga) stoiska jest ułożone;
 2. naprawić tylną ścianę;
 3. Montujemy zakładkę ściany po każdej stronie;
 4. ustaw przednią ścianę, włóż zworkę.

Do pracy zaleca się stosowanie wkrętów samogwintujących.

Aby nakarmić zwierzę, lepiej jest zająć oddzielne miejsce. Aby zainstalować podajnik z przodu ściany, konieczne jest wykonanie otworu przypominającego małe drzwi, które zamykają się na drążku przez oczy. Otwór wykonuje się na poziomie dogodnym dla osoby i zwierzęcia, wyjątkowo nad powierzchnią podłogi. Podajnik pomaga karmić zwierzę bez całkowitego otwarcia klatki, pozostawiając jedynie miskę jedzenia w drzwiczkach podajnika.

Utrzymanie konstrukcji klatki

Po dwóch latach eksploatacji obudowy dom wymaga sprawdzenia stolarki co trzy miesiące. Zasadniczo, co zostało powiedziane dotyczy dolnej części, określenie drewnianych desek z drewna iglastego osiąga średnio od 7 do 8 lat.

Terytorium pomieszczenia jest czyszczone co najmniej dwa razy w miesiącu. W środku okresu wiosennego narożniki wewnętrzne traktuje się specjalnym rozwiązaniem z wyglądu ektopasożytów. W okresie letnim wykazano co miesiąc, że należy go podawać środkami dezynfekcyjnymi, a zaleca się stosowanie 3% roztworu kreatyny lub formaliny w zimnym okresie zimowym.

Rozpoczynając przetwarzanie, przeprowadzane jest dokładne czyszczenie mechaniczne. W momencie zbioru pies wyjmuje się z osłony.

Jak przyzwyczaić zwierzę do życia w zamknięciu

Szkolenie psa do ogrodzenia jest częścią szkolenia. Zwierzę uczy się poleceń z ogrodzenia i wejścia. Po przeprowadzonych działaniach zwierzę jest zachęcane. Następnie musisz zamknąć drzwi i wyjść. Po powtórzeniu powtarzania, zwierzak przyzwyczai się do scenariusza.

Różne klatki - woliera wewnętrzna

Dzisiaj ludzie często sadzą mały dom dla zwierząt wielkości kota. Wynalezione małe klatki w pokoju. Są wygodne, zwierzę w domu czuje się komfortowo. Kształt obudowy dobierany jest w zależności od smaku hostessy i wielkości zwierzęcia.

Do pomieszczenia w pokoju nadaje się miękka siatka o wysokości 40 - 80 cm, kwadratowa, okrągła lub w innym kształcie. Wynalezione składane, prefabrykowane, składane, kompaktowe i inne woliery. Urządzenia są wygodne do zabrania w podróż. Zrób rabitę z rabitsy. W obudowie jest koniecznie kanapa i zabawka dla zwierzaka.

Zwierzę będzie mogło się tam ukryć przed zgiełkiem domowników i małych dzieci.

Jeśli wolisz kupować i zbierać woliery, niż robić to sam, rynek akcesoriów dla zwierząt reprezentuje duży wybór pięknych urządzeń w różnych cenach.

Głównie na koszt obudowy ma wpływ rozmiar. Klatka na wolnym powietrzu o powierzchni 6 m² sięga 1500 dolarów, 8 m² - 1850 dolarów, 10 m² - 2200 dolarów. Ptaszarnia w pokoju można kupić w cenie od 50 USD do 140 USD.

Do woli właściciel jest dodatkowo uprawniony do zamówienia niezbędnych elementów do budowy. Każdy potrzebuje osobistej przestrzeni. Jeśli zdecydujesz się wypuścić czworonożnego przyjaciela, powinieneś pomyśleć z wyprzedzeniem o domu do życia.

Plus samokonstrukcja: można pokazać wyobraźnię i wybrać odpowiednie materiały.

Dodaj komentarz

8 + 2 =