Nazwa kategorii

Jak zrobić drzwi do wanny

Jak zrobić drewniane drzwi dla siebie

"Mam dacza, aw wiejskiej łaźni i w łaźni - sam je zrobiłem."

Pozdrowienia, drogi czytelniku!

Ktoś pomyśli, że ogólnie wszystko jest jasne. Drewniana wanna - drewniane drzwi. Dlatego postanowiłem otworzyć "wąski" motyw - jak samemu zrobić drzwi do łaźni. I jak łatwo jest podjąć decyzję. Dlaczego to mówię?

Tak, ponieważ wiem: na papierze wszystko jest szybkie, łatwe i proste. W rzeczywistości - kompletne przeciwieństwo, zwłaszcza jeśli jesteś mieszkańcem miasta i nie masz praktycznych umiejętności. A przy braku dobrych narzędzi - ogólnie rzecz biorąc - "biznes trąbki".

Natychmiast na konsekwencje "złych" drzwi w łaźni parowej. Oto prawdopodobnie najbardziej rozpowszechniony, który spotykasz najczęściej:

 • Szkic. To jest, gdy jesteś w temperaturze "poniżej stu", czujesz chłód na nogach. Zdarzyło się?
 • Źle pracujące drzwi na bramie / ganku. Wydaje się nie przerażające, ale denerwujące, a im częściej, tym bardziej.
 • Powstanie szronu na drzwiach. Występuje natychmiast po rozpaleniu. Jak widać, natychmiast rozumiesz - coś jest nie tak.

Te horrory mają jedną wspólną przyczynę - niekompetencja producenta.

Przede wszystkim mile widziane drzewa liściaste, wśród których najlepsze są rasy "kąpielowe" - z lipy, dębu. Aspen nie jest zalecany, ponieważ bardzo lubi "merdać". Mam nadzieję, że cieśle i stolarze mnie rozumieją. Jest to odpowiednia sosna, wybiera tylko kilka sęków, ponieważ w tych miejscach jest wysoka zawartość żywicy. I wcale tego nie potrzebujemy.

"Wariant kompromisu - główne płótno drzew iglastych wyłożone jest deskami z twardego drewna".

Po wybraniu tarcicy należy zwrócić uwagę na następujące momenty:

 • a) Materiał powinien być względnie suchy, ale jednocześnie mieć naturalną wilgotność;
 • b) Nie powinno być śladów jakichkolwiek zgnilizn na powierzchni. Lub ciemne plamy, pod którymi jest zamaskowany;
 • c) Wybierz deski o najmniejszej liczbie węzłów.

Wybierając rodzaj drzewa i określając, jak będzie wyglądać twoja kreatywność, możesz zacząć "robić rękodzieło9raquo;.

Produkcja i instalacja własnymi rękami

Prawdopodobnie od czasów starożytnych, starając się utrzymać ciepło w jak największym stopniu, drewniane drzwi w łaźni parowej były jednopłatkowe i małe. Z reguły ich wysokość mieści się w przedziale 150-170 cm, a szerokość 60-70 cm. Wyjątkiem jest rosyjska kąpiel "na czarno". Tutaj podwójne drzwi są całkiem odpowiednie.

«Ważne! Drzwi muszą otwierać się w jednym kierunku - na zewnątrz! Nawiasem mówiąc, dotyczy to nie tylko łaźni parowej, ale także szatni, mycia, a nawet przedpokoju. " Jeśli jest to rama, wówczas drzwi do wanny są instalowane po jej skurczeniu. Zrób to wcześniej, podejmij ryzyko w postaci zniekształceń i pęknięć powstałych w wyniku naruszenia geometrii. Jest alternatywa - zostaw szczelinę na skurcz 5-8 cm u góry ramy drzwi. "

W przypadku rosyjskiej łaźni najbardziej odpowiednie są niewidome drewniane drzwi z desek. Rozważymy to. Do produkcji potrzebujemy następujących elementów narzędzia:

 • Piłowanie lub elektryczna wyrzynarka;
 • Rubanok, a jeśli jest taka możliwość, grubiarka (do strugania desek o tej samej grubości i natychmiast wzdłuż całej szerokości) jest idealnym rozwiązaniem;
 • Dłuto lub dłuto, młotek;
 • Śrubokręt lub śrubokręt;
 • Fraser do pobierania próbek "ćwiartek", (choć jest to możliwe i samolot ze specjalną dyszą);
 • Nazhdachka, lub lepiej - szlifierka taśmowa;
 • Ruletka, poziom (lepszy laser), kwadrat, ołówek.

 • płyta rowkowana: grubość 30 mm i szerokość 150 mm;
 • Belka: 60 x 80 mm, ale mniejsza;
 • Zawiasy (zawiasy): 2 szt .;
 • Wkręty samogwintujące;
 • Klej do mebli (typ PVA)
 • Ciąć na płyty o pożądanej długości i dobre prostrugayte je ze wszystkich stron płaszczyzny (wyrówniarko). Ponieważ drzwi do eksploatacji w warunkach nadmiaru wilgoci, aby wymiar 5 mm mniejsza od odległości, która znajduje się pomiędzy czwarte ramie drzwi (myślę zrozumieć - ten czas się w drzwiach pęcznieje przed wilgocią).
 • Zmierz lustrzane odbicie o ćwierć na każdej stronie. Z boków, jednak z różnych płaszczyzn. Tak więc po połączeniu tablice się pokrywają. Wybierz jedną z dwóch opcji mocowania desek. Na dobrze przetworzonej fugie z klejem lub z kwartalnym wyborem (ale także na bazie kleju).

"Najlepszym rozwiązaniem dla niezawodności jest spike rowek. Jeśli możesz zrobić na sprzęcie - idź! Właściciele routera, podpowiedź zrozumiała? "

 • Zmontuj płyty tak, aby szczelina nie była większa niż 1 mm. Oznacz je numerami i etykietami po stronie krycia. Zaczynamy kleić się razem. Aby uzyskać ciśnienie, użyj klinów i ograniczników. Zmierz przekątne w celu uzyskania jednolitości i szmatkę do równoległości.

Po wyschnięciu całą płaszczyznę należy poddać szlifierce za pomocą stempla o dużym ziarnie (60 - 80 sztuk).

 • Napraw płótno za pomocą poprzeczek. W tym celu użyj śrub samogwintujących.

"Utnij wkręty samogwintujące na płycie lub użyj sprzętu z powłoką antykorozyjną."

 • Zaczynamy naprawiać wiązanie. Bary razem ze sobą łączymy w half-boardach (lagging lub spike). Do mocowania używamy kleju (typ PVA) i wkrętów samogwintujących - 2 szt. Każdy. za krótkie i 3 szt. na długie.

"Jeśli produkcja taśmy jest dla Ciebie trudna lub nie uważasz jej za obowiązkową, pamiętaj o przymocowaniu poziomych prętów do końców płótna. Zmniejszą wilgotność drzewa. "

Aby upewnić się, że deski na drzwiach nie "chodzą" z czasem, mocujemy splajn po przekątnej. To jest najprostsza opcja. Dla zwykłej wioskowej kąpieli - właśnie to.

 • Umieściliśmy okucia. Uchwyty mogą być wykonane z resztek paska lub kupionych półfabrykatów. Zdecydowanie nie powinny to być metalowe ani plastikowe (nie muszę wyjaśniać dlaczego). Najlepsza opcja - drzewo, cóż, są jeszcze opcje z rogu kości. Jak zrobić długopisy, nie zgłoszę, to jest twórcze zadanie.
 • Planujemy więc miejsce przyszłego zapięcia. Na końcu klamek wykonujemy otwory. Następnie przyłóż uchwyt do drzwi i używając nieco mniejszego niż poprzedni, przewierć (wyjmując drzwi). Następnie weź śrubę samogwintującą (o dużej długości) i wkręć ją do końca tak, aby wpadła do płytki 2,5-3 cm. Podobna czynność jest wykonywana z innym otworem do mocowania uchwytu. W otworach wstawiamy pinezkę, najlepiej z tego samego drzewa i przetwarzamy to miejsce przez zagnieżdżanie.

  • Ostatnim etapem jest wykończenie polerowania i impregnacji. W tym celu obrabiamy powierzchnię drobnym papierem ściernym (wielkość ziarna 180-240). Następnie stosujemy środek antyseptyczny, ale proszę zauważyć - powinien on "utrzymywać temperaturę" bez problemów. Po wyschnięciu przykryć 1-2 warstwami oleju suszącego. Dotyczy to tylko drzwi wejściowych, nie trzeba dopracowywać swojego dzieła w łaźni parowej.

  Skrzydło drzwi jest gotowe, zbieramy pudełko

  1. Bierzemy pręty o przekroju prostokątnym lub kwadratowym przyciętym na wymaganą długość. Następnie wybierz ćwiartkę za pomocą noża. Pamiętaj, aby zrobić rezerwę co najmniej 5 mm. Jest to konieczne, aby zapobiec zakleszczeniu, gdy płyty drzwiowe pęcznieją od wilgoci.
  2. I więcej. Pionowy pasek powinien mieć szerokość nieco mniejszą niż drzwi. Próg jest wykonywany na wysokości nie mniejszej niż 10-15 cm.
  3. Aby przymocować belki skrzyni, rowki są wycinane na krawędziach górnych i dolnych głowic, a wzdłuż krawędzi górnego pręta i kolca są szpikulce.
  4. Zbieramy pudełko i obserwujemy je pod kątem dokładności kątów. W razie potrzeby modyfikujemy rowki.
  1. Wytnij otwór w ścianie. Powinien być większy o 5-10 mm od szerokości pudełka. Pozwoli to na zamocowanie drzwi pionowo podczas instalacji, rasperev jej kliny;
  2. Teraz możesz zainstalować skrzynkę (ale nie pomylisz się, ze stroną otwierającą);
  3. Ustawiamy poziomą górną belkę i podpieramy słupki. Na podłodze ustawiamy próg. Sprawdź poziom pionowych i poziomych skrzynek;
  4. Istniejące szczeliny między ścianą a skrzynką klinują kliny o odpowiedniej wielkości. To naprawi jego lokalizację. Następnie przymocuj skrzynkę śrubami do ściany przez wstępnie wywiercone otwory;

  Na koniec chcę powiedzieć jedno: istnieje wiele opcji i sposobów na zamontowanie drzwi do wanny. Ale każdy może wybrać najbardziej odpowiedni dla siebie. Więc, jak myślisz, odważ się, zrób to! Następnym razem opowiem ci, jak zrobić proste drzwi bez kleju, używając tylko śrub samogwintujących. Poradzić sobie nawet nowicjuszowi. I wideo poniżej pokazuje inny sposób robienia - poprzeczne kraty są przymocowane do jaskółczego ogona. "

  Anegdota o drzwiach : "Pijany mąż puka do drzwi, jego żona nie pozwala.

  Mąż krzyczy: "Kto jest panem w domu?"

  Żona: - Kto jest w domu, on jest panem!"

  Czy to było pouczające? Następnie zapisz się na aktualizacje bloga i zaprzyjaźnij się z nami. Powodzenia i dobre drzwi do twojej kąpieli! Do zobaczenia wkrótce!

  Cytat mądrości: Możesz wiedzieć wszystko oprócz siebie.

  Możesz być także zainteresowany:

  Podwójnie szklone okna do kąpieli

  Instalujemy drzwi w wannie

  Jakie są drzwi do sauny i sauny? Przegląd wszystkich możliwych opcji

  Szklane drzwi do wanny. Sprawdź wszystkie za i przeciw

  Jak wykonać drzwi do kąpieli własnymi rękami: opis krok po kroku i rysunki

  Każda osoba, która ma doświadczenie w pracy z narzędziami do obróbki drewna, może własnoręcznie wykonać drzwi do wanny. Jeśli jednak nie zauważysz tej technologii, w pomieszczeniu pojawią się przeciągi, ciepło wyjdzie na zewnątrz, a procedura higieniczna nie będzie tak wygodna.

  Jeśli zdecydujesz się zrobić drzwi prowadzące do wanny, to wiesz: do tego nie nadaje się każdy rodzaj drewna. Do tego projektu najlepiej użyć brzozy, egzotycznych odmian, dębu lub osiki. Zasadniczo opłacalna tradycyjna sosna może być wykorzystywana do produkcji drzwi, ale lepiej jest używać tego materiału do konstrukcji wejściowej, a nie do prania lub pary. Szklane drzwi są często używane dzisiaj, ponieważ są doskonałe do wytrzymywania wysokich temperatur, wilgotności i łatwości konserwacji. Jedyną wadą jest wysoki koszt, a produkcja takiego płótna jest dość trudna.

  Drzwi w wannie własnymi rękami, można wykonać z metalu, który charakteryzuje się wytrzymałością i wytrzymałością. Najczęściej te drzwi działają jako wejście. Żaroodporne tworzywo sztuczne ma również doskonałe parametry, między innymi: trwałość, trwałość, odporność na zmiany temperatury i wilgotności oraz niezawodność. Jeśli chcesz, możesz zamówić płótno, którego powierzchnia imituje naturalne gatunki drewna lub inne materiały.

  Drzwi w wannie własnymi rękami zaleca się wykonać z drewna, mimo że na współczesnym rynku takie produkty są reprezentowane w szerokim asortymencie. Aby to zrobić, należy przygotować desek, którego wymiary są 30h200 mm, należy również do drewna do spinania kwadratowy płótno o boku 30 mm, wkrętów samogwintujących wzmacniającej belki 30 x 20 mm, klej do wypełnienia rowków i zamocowane na zawiasach. Jeśli planujesz budować przednie drzwiczki, a następnie dodatkowo izolacja musi być przygotowany, gwoździe do mocowania przez samego Opcje kolorów Opcje kolorów żyłki lub drutu, jak również akcesoria. Rama drzwi wykonana jest z belek 11h6 cm. Trzeba będzie pianę, udawaną paski, klamry, śrubokręty, samolot, taśmy mierniczej, młot, młotek wiertarka z kompletem wierteł i kotwic. Do cięcia drewna można użyć elektrycznej wyrzynarki, a materiałem do tego materiału jest płaszczyzna. W żaden sposób nie obejść się bez zacisków, poziomu i nożyczek.

  Zanim zrobisz drzwi do wanny własnymi rękami, musisz określić rozmiar płótna. Wcześniej wymiary tego projektu były mniejsze w porównaniu ze zwykłymi dzisiaj. Małe wymiary pomogły zmniejszyć straty ciepła. Stare rosyjskie łaźnie ogrzewano tylko mchem, dlatego potrzeba utrzymywania ciepła była aktualna. Nowoczesne budynki charakteryzują się wysoką izolacyjnością cieplną, dzięki czemu można je montować w drzwiach pełnowymiarowych. Standardowe wymiary tego projektu to 2000 x 800 mm.

  Zastanawiasz się, jak zrobić drzwi do wanny własnymi rękami. Jaka będzie kolejność pracy? W pierwszym etapie płyty rowkowane są otwierane wzdłuż długości. W wyżej wymienionym wymiarze wysokości występuje również wiązanie wstęgi, w tym celu należy zastosować pręt o szerokości 30 mm.

  Bruce jest ustalony na obwodzie tkaniny, więc trzeba wykonać dość proste obliczenie: z 2000 konieczne wzięcie 60, który zapewni 1940 mm, jest to niezgodne z tą opcją i powinno zostać wycięte z planszy.

  Drugim krokiem jest ustalenie liczby desek na płótnie. Szerokość elementu wraz z opaskowaniem będzie wynosić 800 mm, natomiast bez wiązania parametr ten wynosi 740 mm. Standardowa szerokość płyty rowkowanej wynosi 200 mm, więc jedną taką jednostkę należy przeciąć razem z piłą. Z planszy należy usunąć wystający kolec, który odbywa się za pomocą samolotu. Część końcowa powinna być idealnie wyrównana, nie powinny występować na niej zniekształcenia i zagłębienia. Po przygotowaniu płyt należy je zmontować w jeden arkusz, co pozwoli na kontrolę. Pasek łączenia jest cięty na 4 segmenty, z których dwa będą miały rozmiar 2000 mm, podczas gdy pozostałe dwa będą miały 740 mm.

  Teraz musimy zebrać drzwi (do wanny). Nie jest trudno to zrobić własnymi rękami. W następnym etapie można skleić deski razem, do tego używa się białego kleju. W rowku należy wylać klej, mocując narożniki elementów za pomocą zacisków. Podczas montażu master radzę użyć drewnianego kyanik do zaciśnięcia rowków. W obecności stołu roboczego znajduje się na nim płótno, natomiast możliwe jest odtworzenie efektu prasy w celu lepszego klejenia. Następnie płótno pozostawia się na kilka dni, aby wysuszyć klej. Następnie jest przetwarzany przez samolot. Zwróć uwagę: nie trzeba usuwać dużej ilości materiału, wystarczy nieco przetrzeć powierzchnię, aby stała się gładka, bez odłamków i skosów.

  Kiedy drzwi do wanny są wykonywane przez siebie, krok po kroku zaleca się rozważenie tej technologii z wyprzedzeniem. W kolejnym etapie wiąże się wiązanie tkaniny. Belka jest przymocowana do końców za pomocą samogwintujących śrub, a w rogach przedmiotu obrabianego są docierane lub z czopem. Wkręty samogwintujące należy dobierać w taki sposób, aby ich długość była większa niż szerokość pręta. Akcesoria muszą być zanurzone w płytach na 3 cm.

  Aby zwiększyć sztywność, konieczne jest wzmocnienie poprzecznych pasów. Jeśli robisz drzwi wejściowe, listwy powinny być instalowane na zewnętrznej powierzchni. Pomiędzy nimi w przyszłości będzie można ustawić grzejnik. Jeśli drzwi dzielą pomieszczenia w środku, wtedy będzie wystarczająco dużo dwóch prętów, które są ustalone w tej samej odległości od dna i od góry.

  Jeśli mistrz postanowił wykonać drzwi do wanny własnymi rękami, może przejść przez technologię w tym artykule. Na ostatnim etapie możesz rozpocząć montaż okuć, a mianowicie klamek i zawiasów drzwiowych. Jeśli struktura znajduje się w środku, najlepiej zrezygnować z użycia metalowych uchwytów, ponieważ będą się nagrzewać pod wpływem wysokiej temperatury. Może to prowadzić do oparzeń. Lepiej jest używać drewnianych produktów, które są bezpieczne w obsłudze i mogą być wykonane przez Ciebie. Do wykończenia czaszy najlepiej jest pokryć drewno impregnacją głęboką penetracją, kompozycja musi być przyjazna dla środowiska, nie wydzielać szkodliwych substancji i chronić materiał przed procesami gnicia.

  Montaż drzwi z rękami w łaźni odbywa się w taki sposób, aby zapobiec przechylania lub oporne osnowę, w przeciwnym razie drzwi będą otwierać i zamykać z pasowaniem ciasnym. Do stojaków najlepiej stosuje się 11-calowego drewna, której grubość wynosi 6 cm. Szerokość stojaków powinna być większa niż szerokość wstęgi 7 cm. Brus zaleca się przygotowanie Drank niej rowek, w którym umieszczone jest skrzydło drzwiowe. Przerwa między nim a pudełkiem powinna wynosić kilka milimetrów, ponieważ drewno rozszerzy się pod wpływem wilgoci i temperatury. Jak widać, nie jest tak trudno wykonać drzwi do kąpieli własnymi rękami. Rysunki, które możesz sam przygotować lub wypożyczyć z artykułu.

  Nawiasem mówiąc, drzwi mogą otwierać się na zewnątrz, a listwy muszą się tam znajdować. Pozwoli to zmniejszyć straty ciepła i zminimalizować przeciągi.

  Jeśli podczas rowkowania zauważysz, że jest zbyt duży, można użyć silikonowych uszczelek umieszczonych na obwodzie pudełka. Mocowanie tego ostatniego do otworu odbywa się za pomocą długich kotew, otwory między pudłem a ścianą powinny być uszczelnione pianką konstrukcyjną i ozdobione listwami. Drzwi wejściowe do wanny własnymi rękami można zawiesić, gdy pudełko jest całkowicie gotowe. Jeśli projekt jest wystarczająco ciężki, należy zakupić wzmocnione zasłony w ilości trzech sztuk. Dwa z nich znajdują się na górze płótna, a trzecie na dole. Aby zapobiec nieuprawnionemu wyjmowaniu drzwi, jedna zasłona jest zamocowana w przeciwnym kierunku, wzmacniając element w masie.

  Produkcja drzwi z podszewki

  Drzwi do wanny z vagonki własnymi rękami mogą być wykonane przy użyciu tej samej technologii co opisane powyżej, ale następnym krokiem będzie wykończenie materiału. W tym celu przygotowuje się wyściółkę, której długość musi być nieco większa niż linia przechodząca pod kątem 45 ° od dłuższego boku do drugiego. Materiał jest mocowany za pomocą wkrętów do rowka, następnie montaż wszystkich płyt odbywa się tą samą metodą. Podszewka nie powinna kolidować z taśmą, a przecięte końce powinny być ukryte. Każdy słupek jest ponumerowany od góry do dołu, po wykończeniu jest rozmontowywany i przycinany piłą wzdłuż linii. Taką pracę należy wykonać po obu stronach płótna.

  Jeżeli są wykonane z drewna drzwi w łaźni z rąk, po cięciu tkaniny muszą ponownie ustanowić półwyrobów ciętych na miejscu przez mocowania do elementów łopatkowych trzech śrub samogwintujących do szczelin pod kątem 45 °. Ekstremalne deski powinny być zamocowane od góry, tak aby uprząż zakrywała ich głowy. Ważne jest, aby wykluczyć pękanie rowka, ponieważ otwory są w nim wywiercone o 0,5 mm większe niż średnica śruby.

  Drzwi do kąpieli własnymi rękami można obrabiać drobnoziarnistą skórą. Powinien przechodzić przez wszystkie rogi, usuwając powierzchnię z nierówności, a także zaokrąglając ostre krawędzie. Niektórzy mistrzowie radzą używać ręcznego routera, za pomocą którego będzie można skutecznie obrabiać krawędzie za pomocą kształtowych frezów.

  Więc drzwi do łaźni są gotowe! Dłońmi możesz udekorować projekt. W tym celu tkanina jest obszywana listwami dekoracyjnymi, profilowanymi materiałami i listwami.

  Najlepszą opcją jest, jeśli zrobisz drzwi z jednej klasy drewna liściastego. Może to być olcha czarna lub lipa. Na korzyść tych materiałów mówi współczynnik rozszerzalności temperatury, który wpływa na deformację produktów. Przy wykonywaniu konstrukcji tego samego rodzaju drewna, możliwe będzie osiągnięcie tego, że odkształcenie jest najmniejsze. Wyjątkiem może być tylko wtedy, gdy płótno wykonane jest z desek sosnowych, a pozostałe elementy wykonane są z lipy. Tkanina zostanie przykryta przez skórę przed działaniem wilgoci i pary, więc współczynnik rozszerzalności temperatur można pominąć.

  Szczególną uwagę zwraca się na jakość tarcicy, która nie powinna mieć węzłów ani wad. Ich obecność jest dopuszczalna tylko w przypadku, gdy drewno zostanie użyte do wykonania skrzydła drzwi, które jest zamknięte przez wykończenie. Jeśli twój arsenał nie ma piły tarczowej lub routera, możesz wymienić te narzędzia na dłuto i piłę do metalu. Ale żeby zrobić drzwi "na kolanach", może tylko prawdziwy profesjonalista z jego biznesu.

  Stwórz drzwi do kąpieli własnymi rękami

  Kąpiel na miejscu - to duma każdego właściciela, miejsce do relaksu z przyjaciółmi i spokoju ducha. A jeśli łaźnia zostanie zbudowana samodzielnie, prawdopodobnie stanie się ulubionym miejscem właściciela, w którym można zyskać siłę i energię.

  Budowa wanny własnymi rękami wymaga przemyślanego schematu, wyboru wysokiej jakości materiałów i technologii. Każdy drobny błąd może drastycznie wpłynąć na funkcjonalność pomieszczenia. Na przykład niewłaściwa instalacja drzwi w wannie może powodować przeciągi.

  Montaż drzwi do wanny własnymi rękami składa się z trzech ważnych etapów:

  • przygotowanie ramy drzwi;
  • wysokiej jakości izolacja;
  • Właściwa instalacja.

  Warto rozważyć kilka podstawowych wymagań. Drzwi powinny otwierać się szybko i łatwo, a podczas otwierania minimalny wyciek ciepła. Zachowanie ciepła w pomieszczeniu uzyskuje się dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów termoizolacyjnych.

  Planowanie i prace przygotowawcze

  Jeśli dana osoba ma do czynienia z pytaniem, jak własnoręcznie wykonać drzwi do wanny, pierwszą rzeczą, na którą powinien zwrócić uwagę, jest: rozmiar struktury i materiału.

  Aby uniknąć wycieku cennego ciepła, wysokość produktu nie powinna przekraczać 170 cm. Pomiędzy filarami optymalna odległość mieści się w zakresie 60-70 cm, a szerokość zaleca się wybrać tak, aby zachować ciepło. Jeśli chodzi o projekt, najlepiej jest, aby w łazience odpowiednie drzwi jednoskrzydłowe otwierały się na zewnątrz. W kąpieli z reguły powstają dwa wzory - wejście i ten, który prowadzi do łaźni parowej. Jeśli planuje się zamontować szybę, to zrobi to hartowany.

  Drzwi do łazienki własnymi rękami muszą być dobry izolator ciepła. Nie jest konieczne skupianie się na ochronie i ustanowienie złożonej i ciężkiej konstrukcji. Łatwy i prosty produkt w tym przypadku będzie doskonałą opcją. Tak, aw przypadku pożaru to drugie może zostać rozebrane i bezpiecznie wydostać się z pokoju lub wyeliminować źródło z minimalnymi konsekwencjami.

  Popularne użycie produkty drewniane. Są dużo bardziej funkcjonalne w kąpieli niż jakiekolwiek inne drzwi. Główną zaletą drewna jest jego zdolność do wytrzymywania zmian temperatury i wysokiej wilgotności. Ponadto samo drzewo jest doskonałym izolatorem ciepła. Proste drewniane wzory o wyszukanych wzorach można zobaczyć na zdjęciach przedstawiających stare rosyjskie łaźnie.

  Aby uchwycić klamkę, warto również użyć drzewa. Jeśli, na przykład, włożymy żelazny uchwyt, wysoka przewodność cieplna metalu spowoduje nagrzanie elementu i możliwe będzie spalenie dłoni wokół niego. Ponadto, nie powinieneś robić drzwi do łazienki własnymi rękami z tworzywa sztucznego.

  Traktowanie wewnętrznej powierzchni konstrukcji jest pożądane stosować antyseptyki. Przetworzyli również ściany wanny. W żadnym wypadku nie powinno to być olej lniany lub lakier, ponieważ podczas przyjmowania kąpieli ludzie wdychają trujące opary, które w połączeniu z gorącym, wilgotnym powietrzem mogą negatywnie wpływać na zdrowie ludzi. Często takie substancje powodują silne bóle głowy, osłabienie, zmęczenie, a zamiast polepszać efekt kąpieli, przyniosą dodatkowe problemy zdrowotne.

  Pod uwagę bierze się najlepszy materiał na drzwi kąpielowe osika lub fałszywe deski, zestrzelony gęsto w jednej warstwie. Ta sprawdzona opcja jest używana i polecana przez doświadczonych rzemieślników. Drzwi do łaźni parowej własnymi rękami można również wykonać z osiki lub lipy. Drewno wytrzymuje zmiany temperatury i wysoką wilgotność, jest higieniczne, higroskopijne, jego produkty są łatwe w produkcji, montażu i eksploatacji.

  Po tym, podobnie jak w przypadku fundacji, należy zadbać o izolację. Tutaj często używa się włókien mineralnych, filcu, polistyrenu, bawełny, waty. Zewnętrzne wykończenie konstrukcji odbywa się ze względu na tapicerkę dermataminową, deski, a nawet sklejki. Materiały do ​​drzwi kąpielowych nigdy nie mogą być zdeformowane ani ogrzewane z gorącego i wilgotnego powietrza.

  Drewniane drzwi do kąpieli własnymi rękami

  Rynek oferuje ogromny wybór drzwi do wanny, które różnią się między sobą jakością, wartością, używanym materiałem i technologią. Ale jest o wiele przyjemniej, gdy produkt jest wytwarzany ręcznie. Niezależnie od tego, jak może to zaskakiwać, większość osób zajmujących się kąpielą zauważyła, że ​​drzwi do samodzielnej kąpieli różnią się znacznie dłuższym okresem użytkowania i jakością niż w przypadku zakupu na rynku lub w sklepie.

  Powodem jest tu użycie dobrego materiału, pracowitości i małej duszy, którą mistrz inwestuje w proces tworzenia drzwi do własnej kąpieli. Tutaj zwraca się uwagę na najdrobniejsze detale i wszystko jest uważane za milimetr, więc trwałość i jakość takiej konstrukcji jest na wysokości.

  Początkowy etap pracy łączy wybór odpowiedniej wielkości (z reguły wynosi 1,8 m * 0,7 m) i materiału (lipa, osika, olcha). Wybierając drewno iglaste, należy je najpierw poddać specjalnej powłoce, aby zapobiec uwolnieniu żywicy.

  Proces tworzenia drzwi do łazienki składa się z kilku kroków.

  1. Przygotowanie wysokiej jakości planszowych płyt o grubości 5 cm Możesz kupić kupki w sklepie lub zrobić to sam, ale z wybranym językiem i wpustem.
  2. Ułożenie desek w szeregu i wyrównanie. Wypełnienie odbywa się za pomocą kleju PVA.
  3. Po wyschnięciu płótna, nakładamy ślady na próbki rowków.
  4. Wybierz rowki na znakach za pomocą piły.
  5. Za pomocą dłuta usuń drewno między nacięciami i umieść kołki, których minimalna grubość wynosi 5 cm.
  6. Zbieramy drzwi na kołkach i sprawdzamy gęstość i geometrię. Wyeliminuj niedociągnięcia, jeśli takie istnieją.
  7. Za pomocą kleju lub suchych paznokci splot w rowkach, cięcie stożka na ich końcach.

  Tak więc mamy już skrzydło drzwiowe. Kolejny etap pracy - montaż drzwi do ramy.

  Jeśli występują defekty w instalacji drzwi do ramy, możesz napotkać takie problemy, jak ekspansja podczas używania i zbierania wilgoci, a następnie grzyb i stopniowe niszczenie. W tym przypadku żywotność struktury będzie bardzo krótka. Dlatego zaleca się stosowanie konstrukcja ramowa z panelami.

  Montaż drzwi do wanny własnymi rękami powinien odbyć się nie wcześniej niż sześć miesięcy po pobraniu domu z bali. W przeciwnym razie może dojść do naruszenia geometrii, w której pojawiają się pęknięcia i zniekształcenia.

  Do tej pory następujące są popularne technologia instalacji drzwi do ościeżnicy: podczas wykonywania drzwi z pływakiem na skrzyni używaj specjalnego zawiasu śrubowego, który pozwala na wykonanie luki bocznej o prześwitach 5 mm. Można w nią wepchnąć dowolny środek uszczelniający i pozostanie on niewidoczny zarówno od strony przedniej, jak i tylnej, a charakterystyka jakościowa konstrukcji znacznie wzrośnie.

  Montaż drzwi wejściowych do łaźni lub łaźni parowej - bardzo odpowiedzialny etap pracy, z których pod wieloma względami będzie zależeć od dalszych cech wydajności produktu.

  • Najpierw musisz określić rozmiar. Będziesz potrzebował dwóch poziomych poprzecznic i przedmiotów obrabianych dla zawiasów i pozornego stojaka pionowego.
  • Następnie musisz wykonać dwa pionowe i dwa poziome paski i wybrać ćwiartki dla płótna. Można to zrobić za pomocą ręcznego routera lub dłuta. Na wszystkich półfabrykatach wybrana ćwiartka powinna być równoległa do ich powierzchni wzdłużnych. Pomoże to uniknąć szczelin.
  • W kolejnym etapie rysujemy kontury zawiasów na blacie. Przez grubość skrzydła na zawiasach frezujemy siedzenia. Na płaskiej płaszczyźnie układamy na nich długie blanky i ćwiartki.
  • Używanie drewnianych klinów, robimy przerwę 2-3 mm Od strony zawiasów i 5 mm od pozostałych stron.
  • Stosujemy poziome półfabrykaty i mierzymy ich długość tak, aby odpowiadała odległości między powierzchniami pionowych wykrojów. Odcinamy kordelas przez wycięcie.
  • Następnie w rogach należy wykonać ćwiartki i połączyć wszystkie elementy ościeżnicy. Płaszczyznę kładziemy na niezmontowanym pudełku, wstawiamy zawiasy w ich miejsca i nakładamy klin wzdłuż całego konturu. Pamiętaj, aby sprawdzić rogi.
  • Na ostatnim etapie zakończyć ostateczny montaż ze stałymi pętlami, odsłonić szczeliny, przykręcić śruby do pudła (dla każdego złącza 2 sztuk). Aby zapobiec pojawianiu się pęknięć w złączach, otwory wierci się o pół milimetra większego niż średnica śruby.

  Sprawdzamy drzwi pod kątem gęstości i otwartości. Jeśli wszystko zostało wykonane prawidłowo, wynikiem powinny być dobre, wysokiej jakości drzwi o atrakcyjnym wyglądzie i wysokiej wydajności.

  Szklane lub drewniane drzwi do łaźni parowej

  W łaźni parowej drzwi dobierane są według nieco innej zasady niż drzwi wejściowe. Najczęściej są uważane za drewniane i szklane drzwi.

  Zaletą zastosowania szkła jest to, że zwiększają przestrzeń, wygodę i światło. Przy wyborze materiału należy wziąć pod uwagę takie cechy jak wytrzymałość, udarność, odporność na ciepło, bezpieczeństwo. Drzwi szklane nie podlegają odkształceniom, nie wydzielają smoły, w porównaniu do konstrukcji drewnianych, różnią się odpornością na wilgoć.

  Niewątpliwymi zaletami tego materiału jest jego długa żywotność. Ponadto produkty szklane są wygodne, praktyczne i łatwe w utrzymaniu. Ale bardzo trudno jest stworzyć taką konstrukcję samodzielnie, dlatego zaleca się zamówić szklane drzwi w warsztacie lub kupić gotowy.

  Własnymi rękami możesz zrobić drewniane drzwi w łaźni parowej. Jego główną zaletą jest możliwość doskonałego zatrzymania ciepła w łaźni parowej. Wykonuj takie drzwi ze specjalnego materiału do kąpieli. Być może nie ma to zastosowania w przypadku wyrobu szklanego, a mianowicie dekoracji z różnymi wzorami, rzeźbieniami lub wzorami.

  Alternatywnie możesz zrobić drewnianą drzwi z szklanymi wkładkami. Wyszukana dekoracja ze szkła znacznie poprawia wygląd wszelkich drzwi. Ponadto, w tym projekcie, najlepsze strony zarówno jednego, jak i drugiego materiału są harmonijnie odnalezione.

  Wybór drzwi do wanny jest indywidualną sprawą i zależy od osobistych preferencji mistrza. Każdy właściciel chce nadać pomieszczeniu estetykę, funkcjonalność, wygodę. Prawidłowo wybrane i zainstalowane drzwi nada pomieszczeniu integralność i kompletność. Czas spędzony w takiej kąpieli przyniesie nie tylko cielesną, ale także duchową przyjemność właścicielowi i jego gościom.

  Odpowiedzi na pytania

  W sprawie współpracy prosimy o kontakt przez e-mail:

  #&400; 2018g. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  Kopiowanie materiałów witryny jest możliwe bez uprzedniej zgody w przypadku zainstalowania aktywnego indeksu linku do naszej strony.

  Dodaj komentarz

  7 + 1 =