Nazwa kategorii

Jak zrobić decoupage z serwetki

Master class "Jak robić decoupage"

Wielu dzisiaj lubi tę kreatywność jako decoupage. Jest wiele materiałów na taki element wnętrza: wydruki, serwetki, specjalny film, karty decoupage. Rozważymy najpowszechniejszy sposób - jak zrobić decoupage z serwetek. Zasadniczo w decoupage z serwetkami nie ma nic skomplikowanego, najważniejsze jest poznanie kilku tajemnic jego realizacji.

Idealnie do decoupage używana jest tylko górna warstwa serwetki. Zazwyczaj pożądany motyw jest wyciągany ręcznie lub wycinany, w zależności od pożądanego rezultatu. W ogóle, jeśli wyraźnym motywem, korzystne jest, aby starannie wyciąć, a jeśli po przyklejeniu serwetki trzeba będzie malować dodatkowo modyfikując ogólnego tła, lub zrobić kilka dodatkowych rysunków, to najlepiej, aby przełamać motyw jak poszarpane krawędzie lepiej leżą na powierzchni. Więc, jakie serwetki są preferowane do użycia w decoupage.

Zwykle takie serwetki są w każdym sklepie dla kreatywności. Z reguły są sprzedawane pojedynczo, różnią się pięknymi wzorami o standardowym rozmiarze 33x33 cm. Istotną wadą tego materiału jest cena, około 15-20 rubli za sztukę.

Rada! Jeśli dopiero zaczynasz opanować taką kreatywność i decoupage jak właściwie jeszcze nie wiesz, lepiej nie kupować tak drogich akcesoriów, ale pozostać przy opcji tańszej.

Są to proste serwetki, które zwykle sprzedawane są w pakietach w sklepach. Czasami wśród takich serwetek można spotkać naprawdę piękne, nadające się do decoupage. Mają standardowe rozmiary i niedrogie koszty. Szczególnie piękne opcje można znaleźć w sklepach przed świętami noworocznymi.

Zazwyczaj te chusteczki mają cztery warstwy, ale ich rozmiar jest nieco mniejszy niż chusteczek. Chusteczki mają stosunkowo niski koszt, ale wśród nich rzadko można znaleźć piękne okazy.

Opcje klejenia wycieraczek

Przed przyklejeniem kawałka serwetki powierzchnia powinna być pomalowana białą farbą, a wzór serwetki będzie wyraźnie i wyraźnie widoczny, gdy obraz będzie zniekształcony na ciemnych powierzchniach.

Zwróć uwagę! Nie martw się perforowanymi krawędziami serwetki, po zmoczeniu na pewno zostaną wygładzone. Jeśli nagle pojawiły się nieistotne guzy, łatwo można się ich pozbyć naciskając gwóźdź.

Ogólnie rzecz biorąc, istnieje kilka sposobów przyklejania serwetek. Nie można powiedzieć, że konkretne urządzenie jest bardziej poprawne, po prostu każdy producent narkotyków znajduje dla siebie najbardziej dogodną opcję, która jest dla niej najlepsza.

Ta metoda dobrze pasuje do płaskiej powierzchni. Do pracy trzeba podgrzać żelazko, a także przygotować bibułę pergaminową, klej decoupage lub ołówek-ołówek, serwetkę. Najpierw nałóż klej na powierzchnię, trochę osuszyć, a następnie połóż serwetkę, przykryj papierem pergaminowym i wygładź wszystko starannie. Po wyschnięciu wysuszony klej przykleja się do serwetki, którą po prasowaniu należy ponownie przykleić klejem.

Wiele dekupuzhnitsy są zwolennikami tej metody, jak najbardziej proste i wygodne. Nadaje się do wszystkich powierzchni. Na pliku kładziemy serwetkę, a obraz powinien wyglądać w dół. Pośrodku wlej trochę wody i polej (lub klej) w stosunku 10: 1. Następnie delikatnie zwilż serwetkę tak, aby praktycznie unosiła się w wodzie. Ostrożnie wyprostuj zagniecenia i zmarszczki, usuwając powietrze spod serwetki.

Następnie nadmiar płynu zlewa się, a plik z leżącą na nim serwetą delikatnie przylepia się do pożądanej powierzchni. Wygoda sposobu polega na tym, że mokry kawałek serwetki łatwo obraca się na powierzchni pod wymaganym kątem. Powstały fałd można łatwo wygładzić wodą.

Jeśli jesteś bardzo wrażliwy i dokładny, to metoda będzie Ci odpowiadać. Istota metody jako całości jest prosta: kładziemy serwetkę na powierzchni i polejemy małą kałużę wody na jej środek. My bierzemy pędzel wentylatora i zaczynamy ostrożnie naciągać tę kałużę na całą serwetkę (motyw). Utworzone zmarszczki wyprostowały się starannie unosząc krawędź serwetki. Według doświadczonych dekupuzhnits, metoda jest idealna do dekorowania wypukłych lub zakrzywionych powierzchni.

Przygotowujemy drewnianą powierzchnię

Dekoracja różnych powierzchni ma własne niuanse, warto więc rozważyć bardziej szczegółowo opcję: jak zrobić decoupage na drzewie. Ponieważ zdobiona powierzchnia może służyć do krojenia, trumny, mebli itp. Wstępne przygotowanie powierzchni oznacza łatwe szlifowanie za pomocą drobnoziarnistego papieru ściernego. Podobna procedura jest potrzebna do wyrównania i wyeliminowania możliwych wyszczerbień.

Następnie powierzchnia jest polakierowana i zagruntowana. Następnie jest ponownie pokryty lakierem akrylowym, a następnie przeszlifowany papierem ściernym. Teraz przyklejamy serwetkę i pokrywamy pracę lakierem. W obecności nieregularności powinny być delikatnie przepuszczone przez gniazdo, a następnie ponownie pokostać.

Bardzo często zdarza się, że do dekorowania wykwalifikowanych pracowników wybierają zwykłe szklane butelki. Jak zrobić decoupage na butelce, tak, że rezultatem jest małe arcydzieło ręcznej produkcji? Butelkę wybraną do dekoracji należy starannie oczyścić z nalepek i odtłuścić alkoholem lub acetonem. Następnie szkło powinno być polakierowane akrylem i zagruntowane, a następnie pokryte lakierem. Teraz powierzchnia butelki powinna być delikatnie przeszlifowana papierem ściernym.

Nasza butelka jest gotowa do przyklejenia serwetki. Wklejamy wybrany motyw i pokrywamy powierzchnię lakierem. Zmiel i ponownie pomaluj powierzchnię. Jeśli to konieczne, wynikowy wystrój można zakończyć malowaniem artystycznym lub zastosowaniem tła, po czym butelkę należy ponownie polakierować warstwą akrylową w kilku warstwach.

Zwróć uwagę! Decoupage można wykonać nie tylko na powierzchniach drewnianych lub szklanych. Metal, plastik, tekstylia i inne powierzchnie mogą służyć jako podstawa, w zależności od fantazji decoupage.

Dekupaż serwetek: jak wykonać własne dłonie

Nie jest tajemnicą, że rzeczy (prezenty, przedmioty wyposażenia wnętrz, ubrania) są wykonane w naszych czasach i są warte więcej rzeczy z produkcji fabrycznej. Istnieje wiele odmian i technik wykonywania ręcznie robionych produktów. Spróbujmy w domu, co jest pod ręką, aby stworzyć coś oryginalnego i wyrafinowane, wybierając jedną z tych technik - technika decoupage, czyli decoupage serwetki.

Co potrzebujemy do pracy

 1. Tak więc, na początek, czujemy się komfortowo w pokoju, w którym jest wystarczająco dużo światła i jest duży stół - stanie się on twoją powierzchnią roboczą.
 2. Jednym z ważnych momentów przygotowań będzie wybór obiektu dekoracyjnego. Rozejrzyj się wokół. Wybierzmy coś drewnianego, na przykład deskę do krojenia w kuchni. Jego powierzchnia jest mniej lub bardziej gładka i gładka, a papierowe serwetki mogą dobrze uchwycić drewniane powierzchnie za pomocą kleju.

 1. Do decoupage z rękami out serwetki okazało się jasne i kolorowe, musimy ten sam jasne i kolorowe bibułki albo zwykłe białe serwetki z wzorem koloru na nich. jest obecnie dość łatwo znaleźć takich chusteczek w każdym sklepie, a prawdopodobnie w domu po wakacjach jest kilka sztuk „prazdnichnyh9raquo; serwetki z kwiatami, sercami itp.
 2. Doświadczeni mistrzowie decoupage na serwetki stosują specjalne kleje, lakiery i odpowiednie mieszanki do łączenia elementów ornamentu i obiektu dekoracyjnego. Jesteśmy w domu jest całkiem odpowiedni zwykły klej PVA, który może być bardzo słabo rozcieńczony wodą, aby rozcieńczyć konsystencję.
 3. Klej nakładamy za pomocą pędzla, więc przygotuj go z góry.
 4. Jeśli wzór na serwetkach, które planujesz przenieść do obiektu dekoracyjnego, jest wystarczająco mały, możesz potrzebować nożyczek do paznokci. Chociaż z pewną gorliwością i precyzją, można się bez nich obejść - ręcznie przełamać rysunek, co w przyszłości spowoduje efekt rozmycia krawędzi.
 5. Ostatnim krokiem będzie nabycie lakieru powlekającego. Być może jest to jedyna rzecz, która może nie być w twoim domu i po prostu trzeba kupić w sklepie na robótki. Zapytaj sprzedawcę o lakier, który nadaje się do decoupage z serwetek. Aby uzyskać bardziej równomierną aplikację, lepiej kupić lakier w aerozolu, aerozolu.

Kiedy przygotowanie się zakończy, a wszystko, co jest potrzebne, już znajduje się na naszej powierzchni roboczej, określimy sekwencję tego, jak zrobić decoupage z serwetek.

 1. Oddzielić serwetki od górnej warstwy wzorkiem.

 1. Ostrożnie wyciąć lub przełamać ręcznie nasz rysunek.

 1. Na powierzchni przedmiotu dekoracyjnego nałóż klej.
 2. Nakładamy wycięty wzór na kleistą powierzchnię i ostrożnie rozprowadzamy wszystkie utworzone zmarszczki i bąbelki. Usuń nadmiar resztek kleju z serwetek.

 1. Po wklejeniu wszystkich elementów wymyślonego ornamentu i wyschnięciu kleju lakierujemy całą powierzchnię obiektu dekoracyjnego. Pożądane jest naniesienie lakieru w 2 warstwach z pewnym odstępem czasowym do wyschnięcia.

Przydatne wskazówki dla potrzebujących

Nie zapominaj, że wiele z techniki decoupage zależy od Ciebie: od Twojej dokładności, wytrwałości i wyobraźni. W razie potrzeby, można utworzyć cały obraz ze sceny i używać tego jako obiektów zdobiących wiele drewnianych elementów, tkanin, metalu, tworzyw sztucznych, ceramiki, kartonu i innych materiałów.

Więc teraz wiesz, jak używać serwetki do decoupage, aby stworzyć naprawdę wyjątkowy, niepowtarzalny i znakomity ręcznie coś, co daje drugie życie jest całkiem przytulne zwykłe przedmioty codziennego użytku.

Wykorzystanie materiałów ze strony jest możliwe tylko ze wskazaniem bezpośredniego aktywnego hiperłącza do żeńskiej strony Diana

Serwetki do decoupage: turowe techniki dekoracji

Ze wszystkich różnorodnych dzieł sztuki dekoracyjnej technika decoupage zawsze była popularna. Robótki są oparte na zastosowaniu papierowych serwetek trójwarstwowych do decoupage, które mają ciekawy rysunek, jasny obraz. W rezultacie nawet najbardziej zwykły przedmiot gospodarstwa domowego staje się prawdziwym arcydziełem myśli projektowej. Jak to zrobić, przeczytaj artykuł dalej.

Technika decoupage z powodzeniem zastępuje malarstwo artystyczne. Dekorowanie odbywa się poprzez przyklejenie wzoru na powierzchni przedmiotów gospodarstwa domowego. Do tego wykorzystywane są specjalne serwetki decoupage lub papierowe, na których nakłada się ciekawy nadruk. Serwetki decoupage wymagają użycia drewnianych przedmiotów, dobrze jest robić na starych meblach. Często zdarza się, że świece, szklane butelki, naczynia ceramiczne, serwetki, długopisy i wiele więcej są ścięte.

Jak zrobić decoupage z serwetek

Decoupage to rodzaj aplikacji. Wszystko, czego potrzeba, to chęć stworzenia pięknego wystroju i odrobiny wytrwałości. Sekwencja pracy jest prosta. Do tego potrzebujemy:

 • Serwetki, specjalny papier decoupage lub obrazy drukowane na cienkim papierze.
 • Przedmiot dekoracji. Możesz pracować na dowolnych powierzchniach.
 • Nożyczki. Zwykle zwykle, ale lepiej - z zaokrąglonymi końcami.
 • Klej PVA. W sprzedaży dostępne są specjalne kompozycje klejowe.
 • Lakier jest matowy lub błyszczący.
 • Płaska szczotka do przyklejania obrazu i wygładzania zmarszczek.

Sposoby przyklejania serwetek są liczne. Wszystkie są połączone jedną zasadą: jedna warstwa jest przyklejona, górna. Jest zgrabnie, z najcieńszą warstwą, oddzielony od serwetki. Zrób to ostrożnie. Jeśli wkleisz więcej niż dwie warstwy, istnieje duże prawdopodobieństwo pozostawienia niezamkniętego miejsca, które po wyschnięciu będzie bardzo widoczne - te miejsca będą wyglądać białawo.

Powszechną techniką decoupage z serwetek jest plik. Obraz jest umieszczony twarzą do dołu. Wszystko jest bogato nawilżone wodą. Nadmiar cieczy został osuszony. Plik obrazu nakłada się na wklejaną powierzchnię. Wszystko jest wyrównane naraz. Po usunięciu folii nie można tego zrobić bez powtórzenia procesu od samego początku. Jest posmarowany klejem od środka, nie ma już pustych przestrzeni.

Do nakładania serwetek używa się kleju w sztyfcie i żelazka. Metoda nadaje się tylko do płaskich powierzchni. Po pierwsze, podłoże należy nasmarować klejem i pozostawić do wyschnięcia. Do obiektu wkładamy przygotowaną serwetkę o rozmiarze 33x33, na nim - papier do pieczenia. Wszystko jest wyprasowane żelazem. Następnie powierzchnia jest ponownie nasmarowana klejem. Minusem jest to, że wszystko robi się bardzo ostrożnie, ponieważ żelazo może pozostawiać fałdy na papierze.

Do klejenia różnych motywów tkankowych na wypukłym lub wklęsłym obiekcie stosuje się technikę pędzla wentylatora. Metodę można nazwać inaczej, ale zasadą pierwszą: przygotowany rysunek zostaje umieszczony na temacie. Kolor tła nie ma znaczenia. Środek jest wypełniony wodą i rozciąga się po bokach miękką szczotką. Poza tym można go łatwo ułożyć na nierównej powierzchni. Minus - wszystkie zmarszczki będą musiały zostać wygładzone rękami, a to jest bardzo pracochłonna praca.

Jak wkleić serwetkę bez fałd

Aby ostateczna praca wyglądała imponująco, przyjemnie dla oka, powinna być bardzo dokładnie wygładzona zmarszczkami na mokrym papierze. Serwetki decoupage, które są nakładane na wolumetryczną powierzchnię za pomocą specjalnego kleju, będą koniecznie ze zmarszczkami. Muszą jednak być w stanie dokładnie wyciąć i zrobić niezauważalne. Oto kilka sposobów:

 1. Używaj pistoletu natryskowego z wodą. Przed sklejeniem serwetka jest wstępnie posypana wodą. Odbywa się to bezpośrednio na dekorowanym przedmiocie. Papier powinien wyschnąć i uzyskać kształt powierzchni. Pozwoli to zabezpieczyć się przed lukami. Obraz wklejamy na bazę w dowolny dogodny sposób, ale bardziej odpowiednia jest technika pędzla wentylatora.
 2. Do klejenia na szkle, podłoże musi być wstępnie pokryte klejem. To nie pozwoli, żeby papier się poślizgnął. Jeśli są rowki, delikatnie uderzają w nie mokrą serwetką. Szczotkę należy stale zwilżać klejem, aby zapobiec rozdarciu papieru. Wszystko pokryte jest kilkoma warstwami lakieru.
 3. Powierzchnię metalu należy traktować średniej wielkości nazhdachkoy dla lepszej przyczepności. Montowane wszystko za pomocą kleju PVA i płaskiej szczotki. Okresowo krawędzie należy podnosić w celu usunięcia powietrza. Jeśli po wyschnięciu powstają zmarszczki, należy je lekko obrobić przy pomocy najmniejszego, zerowego papieru ściernego. Ważne jest, aby go nie natrzeć, ponieważ obraz zostanie uszkodzony i wszystko będzie musiało zacząć od nowa. Może to zająć całą paczkę papieru.

Gdzie kupić serwetki do decoupage

Możesz dziś kupić materiał na kreatywność nie tylko w specjalistycznym sklepie. Zawsze istnieje możliwość zakupu serwetek do decoupage w sklepie internetowym. W takim przypadku możesz zamówić jako kawałek towaru, a także kupić dużą liczbę. Miłośnicy zakupów mogą nie tylko zobaczyć towary osobiście, ale także wykonać indywidualne zamówienie. Wydruk rysunku odbywa się na cienkim papierze specjalnym.

Wybór serwetek do robótek ręcznych zależy nie tylko od ich jakości, ale również od kosztów. Ktoś bierze pod uwagę, który producent, ktoś woli najtańszą opcję. Tabela pokazuje przykłady zestawów do decoupage w regionie Moskwy:

Serwetki 35 * 50 ryż 12

Papier i serwetki Craft Premier Gzhel. Ceremonia herbaty. 282 x 384 mm

Papier do ryżu decoupage 282x384 mm SHEBBY ROSE

Trójwarstwowa 33x33cm "Julietta"

Trójwarstwowy 33x33cm "Kolor czerwony"

Trójwarstwowy 33 * 33cm "Merlot"

Jak wybrać serwetkę do decoupage

Popularnymi materiałami do decoupage są chusteczki, z których główną różnicą jest zwykła obecność ciekawej, jasnej i niezapomnianej postaci. W sprzedaży są również specjalne próbki w kilku warstwach. Ważne jest, aby górna warstwa, na której nałożony jest obraz, była tak cienka, jak to tylko możliwe. Na tym polega iluzja obrazu. Oto kilka wskazówek, jak je wybrać:

 1. Kupując serwetki na kilka kawałków lub ze wzorem podobnym stylowo, z tym samym tłem, można zrobić zestaw.
 2. Zestawy trójwarstwowe należy wybrać z dużym wzorem. Są to dobrze zdobione wazony, doniczki, małe taborety. Ze zwykłych trójwarstwowych serwetek uzyskuje się interesujące szkatułki i półki na ręczniki w łazience.
 3. Chusteczki jednowarstwowe służą do dekoracji płaskich przedmiotów.
 4. Próbki ryżu są używane do odkażania szkła, plastiku, metalu.

Recenzje

Postanowił kreatywnie eksperymentować. Sam nie jest zbyt przyjazny sztuce. W kuchni znajdowały się stare słoiki na towary luzem. Kupiłem zestaw i postanowiłem trochę je ozdobić. Okazało się. To prawda, że ​​nad pierwszym słojem była długa praca. Użyłem metody pędzla wentylatora. Zrobiłem zdjęcie. Przyjaciele to lubili.

Raz poszedłem i poszedłem do sklepu na robótki. Czego nie ma! Naturalnie chciałem "stworzyć". Nie potrafię się narysować, ale bardzo lubię malowane rzeczy. Sprzedawca zasugerował, że dobrze byłoby zacząć od decoupage. Poleciłem serwetki, wybrałem specjalny klej. Dom zaczął się od przyklejenia deski do krojenia. Zrobiłem to przy pomocy pliku i wody.

Bardzo lubię przedmioty ozdobione decoupage. Ciągle używam tej techniki. Zrobiła zestawy w łazience, w pokoju dziecinnym. A w pokoju dziecięcym robili z dziećmi: i podobało im się to, i odciągnęli mnie od komputera. Zacząłem od prostych formularzy, a teraz nawet robię porządek. Papier kupuję każdy, co najważniejsze, z nietypowym wzorem.

Dodaj komentarz

− 7 = 3