Nazwa kategorii

Jak zrobić dom z tektury własnymi rękami

Jak zrobić piękny dom z tektury

Potrzebujesz niezwykłego opakowania prezentów? Potrzebujesz dziwnej pracy w postaci struktury architektonicznej? Jeśli lubisz pracować z dziećmi, możesz stworzyć dom z tektury. Technologie wykonawcze będą podobne, ale wielkość i wygląd dobierane są według indywidualnego pomysłu.

Piękne domy: opcje i pomysły

Tekturowy dom może być wykonany w następujących wariantach:

 • Projekt gry dla dzieci tej wielkości, dzięki czemu można wejść do środka (alternatywa dla drogich kompleksów plastikowych).
 • Mała forma architektoniczna dla lalek z wyjmowaną lub brakującą ścianą przednią i wyszukanym wnętrzem pomieszczeń.
 • Dziwna praca na temat nowego roku, na przykład dom Świętego Mikołaja.
 • Pudełko o nietypowym kształcie.

Jak widać, istnieje kilka możliwości. Wybierz odpowiednią opcję. Spraw, aby gra dzieci była bardziej interesująca i rozwijaj dostępne środki.

Aby zrobić dom z tektury własnymi rękami, musisz przygotować następujące rzeczy:

 • Tektura (falista do ramy, dekoracyjna do dekoracji).
 • Wzory części, schematów i przebiegów.
 • Ołówek.
 • Władca.
 • Gumka.
 • Nożyczki.
 • Nóż.
 • Pistolet klejowy lub termiczny.
 • Papier dekoracyjny do dekoracji.
 • Płótno.
 • Farby.
 • Pędzle.
 • Długopisy z filcami.
 • Odpowiednie elementy dekoracyjne (kamyki, kwiaty, koraliki, koraliki).

Rekrutacja i ilość materiałów będzie zależała od tego, w jakim celu i w jakim celu dom zostanie wykonany. Aby uzyskać wzrost, potrzebujesz mocnej ramy, a cienki karton lub gruby papier nadaje się do pakowania. Opakowanie można w pełni rozwinąć na komputerze lub wydrukować gotowy szablon. Duży dom będzie musiał być wykonany ręcznie.

Jeśli chcesz zrobić mały dom z tektury własnymi rękami, lepiej użyć gotowego szablonu, który można wydrukować bezpośrednio na arkuszu produktu. Na grubym tekturze lepiej będzie narysować przedmiot. Mały dom można łatwo zbudować według rodzaju pudełka z całej tektury z wykonaniem linii zagięcia.

Jeśli zamierzasz stworzyć duży dom dla dzieci, lepiej wyciąć wszystkie części osobno, chociaż jeśli pozwalają na to wymiary materiału, łatwo jest obrabiać przedmiot również w formie przeciągnięcia, jak w przypadku pudełka. Jako model, odpowiedni jest mały dom. Wystarczy proporcjonalnie zwiększyć rozmiar elementów składowych. Jeśli jest duże pudełko o odpowiednim rozmiarze, dobrze jest go użyć. Następnie wystarczy wyciąć drzwi, okna, być może, aby wzmocnić konstrukcję, z góry, aby zbudować dach (bardziej wygodny szczyt) i, oczywiście, ozdobić ramę.

Ta sekcja zawiera ogólną sekwencję kroków. W każdym przypadku będą miały swoje własne niuanse. Tak więc, aby zrobić dom z tektury własnymi rękami, należy postępować w następujący sposób:

 1. Przygotuj materiał podstawowy i narysuj na nim diagram domu lub jego części.
 2. Wytnij elementy.
 3. Jeśli na przedmiotach znajdują się linie składania, narysuj na nich róg linijki lub inny podobny obiekt. W ten sposób powstają rowki, które pomagają składać równomiernie i dokładnie tekturę ściśle wzdłuż linii.
 4. Wykonaj fałdy.
 5. Uszczelnij szwy.
 6. Jeśli ściany wewnętrzne mają być wewnątrz domu, wklej je za pomocą termo-pistoletu (gorący klej można nałożyć na końce kartonowych wykrojów) lub zwykłego kleju. W drugim przypadku lepiej jest użyć dodatkowych części dokowania w postaci pasków wygiętych na pół. Jedna krawędź takiej papierowej taśmy trafi na prawą ścianę złącza, a druga na lewo.

Po złożeniu całej konstrukcji przystąp do dekoracji. Ściany wewnętrzne, zwłaszcza gdy widoczne są elementy dokuj ące, lepiej przykryć papierem dekoracyjnym lub tkaniną. Zewnętrzne ściany domu wystarczą do malowania.

Chociaż można ułożyć kamyki lub elementy aplikacji (części papierowe), dolną część. Jednym słowem, ułóż cały wystrój na własną rękę. Najważniejsze, że okazuje się to odpowiednie i ważne jest, aby zabezpieczyć je w bezpieczny sposób, tak aby podczas gry dom nie stracił natychmiast swojego atrakcyjnego wyglądu.

Technologia wykonania ramki będzie podobna do tej już opisanej. Jedyna różnica polega na tym, że ściana fasady nie jest w ogóle wykonana lub jest otwierana, jak drzwi na zawiasach. Można to zrobić na taśmach, tekturowych pasach. Tworząc domek do gry dla lalek, ważne jest, aby w proporcjach odpowiednich dla lalek, które są do nich współmierne, aby pasowały i czuły się komfortowo (siedząc i stojąc).

Szczególną uwagę przywiązuje się do organizacji i projektowania przestrzeni wewnętrznej. Obowiązkowe jest wykonanie kilku przegród między pokojami. Będą również służyć jako struktura wspierająca. Ważne jest, aby zrobić meble (lub umieścić kupioną lalkę). Zwróć uwagę na dekorację ścian. Jeśli wszystko zostanie odpowiednio przemyślane, dom okaże się bardzo realistyczny, a sam proces projektowania zamieni się w interesującą działalność dla młodych rzemieślników.

Ta opcja będzie miała kilka funkcji. Jeśli tworzysz proste rzemiosło do konkursu lub dekorujesz wnętrze, wystarczy zrobić to na podstawie kartonowego pudełka. Taki produkt może nie być otwierany, a dekoracja (okna, drzwi) zostanie pomalowana lub wykonana w postaci aplikacji.

Jeśli chcesz zrobić opakowanie na prezenty, takie jak dom z kartonu, układ produktu powinien być taki, aby otwierana część była obecna. Aby zawartość prezentu była wygodna, opakowanie nie powinno być zdeformowane. Skrzynia może zdjąć dach, otworzyć jeden ze stropów, usunąć lub przesunąć podstawę.

Tak więc, aby zrobić piękny dom z tektury własnymi rękami, można, zarówno do celów gry, w naturalny, wygodny dla wielkości dziecka, a także jako pamiątka z pamiątkami (pakiet lub mieszkanie lalki).

Jak zrobić dom z tektury dla dziecka

Wszystkie dzieci marzą o domach z zabawkami, które nieudolnie próbują zbudować z tego, co mają pod ręką. Czasami rodzice nawet nie domyślają się, że w domu jest materiał, z którego można zrobić wspaniały dom na dziecięce zabawy - to zwykły karton. Bez większego wysiłku ze strony śmieciowego materiału, możesz dostać ładny i wygodny dom - ulubione miejsce gier dla dzieci.

Ozdabiając dom, dzieci będą rozwijać swoją wyobraźnię. Dom zabawkowy może stać się dla nich statkiem kosmicznym lub zamkiem księżniczki, angażując ich w niesamowitą przygodę. Zabierając swoje zabawki, dzieci uczą się sprzątać dom. Zamknięte w domu, mogą zorganizować tajne stowarzyszenie lub opowiadać sobie historie grozy.

Stwórz dom z tektury własnymi rękami nie będzie trudny. Dzieci muszą być zaangażowane w proces budowy. To bardzo interesujące i ekscytujące! Pomagając w budowie, dzieci otrzymają pierwszą wiedzę i umiejętności architektoniczne.

Mały domek wykonany z kartonu nie będzie wymagał dużych inwestycji. Materiały i narzędzia do budowy znajdą się w gospodarstwie domowym dowolnej rodziny:

 • Pudełka kartonowe o różnych rozmiarach, pistolet do klejenia.
 • Nożyczki, ostry nóż, ołówki, markery, markery, taśma klejąca.
 • Farby akrylowe lub akwarelowe, gwasz, brokat i różne ozdoby.

Kolejność budowania domu z tektury własnymi rękami może być różna, w zależności od tego, jaką architekturę chcesz stworzyć. Ale ogólny algorytm można opisać w następujący sposób:

 • Znajdź szkic lub diagram w Internecie, wydrukuj na drukarce i zacznij działać. Jeśli jesteś doświadczonym mistrzem, możesz sam narysować szkic domu.
 • W ramach schematu wyciąć części i skleić je w odpowiedniej kolejności za pomocą taśmy samoprzylepnej.
 • Razem dekorujesz swoją strukturę z radością.

Jak widać, nietrudno zbudować dom z kartonu. A jeśli jego rodzina połączy się z jego projektem, z pewnością dostaniesz prawdziwe arcydzieło architektury. Chcemy podzielić się z Tobą tajemnicą, która sprawi, że Twój dom będzie jeszcze lepszy.

 • Będzie świetnie, jeśli twoje pudła zawierają tekturę falistą.
 • Prace przy cięciu tektury powinny być wykonywane wyłącznie przez osoby dorosłe.
 • Dla stabilności domu pożądane jest znalezienie rur kartonowych. Można je zapytać w sklepie, który sprzedaje towary w rolkach. Jeśli go nie znajdziesz, zrób rurkę z tektury. Aby to zrobić, po prostu rzuć na rolkę.
 • Spróbuj otworzyć drzwi domu na zewnątrz, aby dzieci miały więcej miejsca na gry.
 • Nie wyrzucaj małych kartonowych pudełek. Z nich możesz zrobić piękny zamek dla lalki dla księżniczki lub garażu dla samochodów.

Istnieje wiele odmian domów kartonowych wykonanych samodzielnie. Sam możesz wymyślić coś interesującego. Oferujemy kilka klas mistrzowskich i oryginalne pomysły na tworzenie małych domów, które możesz z łatwością budować z dziećmi.

Składany dom wykonany z tektury własnymi rękami - master class

Potrzebujemy: dużego kartonowego pudełka, nożyczek, ostrego noża, taśmy klejącej.

Krok pierwszy: odciąć górną część dużego pudełka, jak pokazano na schemacie. Odcięte kawałki odłożyć na bok. Sklejamy boczne szwy pudełka z taśmą klejącą.

Krok drugi: przekręć pudełko i połącz jego części w miejscach oznaczonych żółtą strzałką na schemacie. Z ciętych części wykonujemy dach, łącząc elementy za pomocą taśmy klejącej w miejscach oznaczonych strzałkami. Przymocuj dach do bocznych części.

Krok trzeci: Wytnij karton w miejscu oznaczonym żółtymi przerywanymi liniami na schemacie. Łączymy części oznaczone żółtymi strzałkami.

Wygodny i funkcjonalny dom jest gotowy. Może być rozebrany w dowolnym momencie, zagrany w nim i złożony ponownie.

Dom tektury z drzwiami - klasa mistrzowska

Będziemy potrzebować: dużego kartonowego pudełka, ostrego noża, taśmy, akrylu lub gwaszu.

 • Wyciąć schemat z tektury dachu i części bocznych domu.
 • Zbieramy dom i klejemy łączenia bocznych szwów taśmą samoprzylepną.
 • Przyklejamy dach i wycinamy drzwi z trzech stron, jak pokazano na rysunku.
 • Okno można przyciąć lub pomalować.

Młyn tektury własnymi rękami - master class

Będziemy potrzebować: dużego kartonowego pudełka, noża, taśmy samoprzylepnej, drewnianego kija, śruby, liny, farb akrylowych.

 • Złóż pudełko, jak pokazano na schemacie. Z boków wycinamy trójkątne naczółki, a na dachu wykonujemy otwory na okna i rury.
 • Na wzór wykonujemy tekturową tubę.
 • Na końcu drewnianego drążka przykręć śrubę i przymocuj ją do dachu za pomocą liny.
 • Pod schematem wykonaj śrubę i przymocuj ją do patyka razem ze śrubą, aby się obróciła.
 • Wytnij na końcu dwóch trójkątnych okien i zamocuj rurę.
 • Kolorujemy młyn w jasnych kolorach.

Dom dla własnych rąk Barbie - klasa mistrzowska

Potrzebujemy: dwóch małych kartonów, noża, taśmy samoprzylepnej, kleju, farb akrylowych, kolorowego papieru.

 • My bierzemy dwa pudła, wycinamy dwa okna z boku i sklejamy je razem, jak pokazano na pierwszej ilustracji.
 • Przyklejamy półki, tylną ścianę i dach, wykonane z dwóch kawałków kartonu.
 • Wytnij piękne okna, następnie pomaluj powstały dom farbami lub wklej z kolorowym papierem.

Tekturowa chata dla kota - klasa mistrzowska

Z tektury możesz zrobić piękny dom dla swojego zwierzaka.

Potrzebujemy: dwóch niezbyt dużych pudełek, noża, taśmy samoprzylepnej, kleju.

 • Wykonujemy dwa małe domy wielkości kota zgodnie ze schematem podanym w drugiej lekcji. Tylko jeden z domów powinien być bez dachu, drzwi nie muszą być.
 • Wycinamy okna zgodnie z diagramem i wklejamy jeden dom z drugiej. Mamy nadzieję, że Twój kot polubi jej nowy dom.

Ciekawe pomysły kartonowych domów własnymi rękami

 • Domek z rozgwieżdżonym niebem może być wykonany z kartonowych pudeł z umiejętnymi rękami.
 • Zaskakująco piękne domy dla lalek wykonane są z tektury, jeśli są wklejone jasnym materiałem.
 • Niezwykłe architektoniczne konstrukcje kartonowe są po prostu niesamowite.
 • Domowy transformator lalkowy może być wykonany z tektury zgodnie z załączonym schematem.

Mamy nadzieję, że nasze lekcje, pomysły i wskazówki pomogą Ci w tworzeniu wspaniałych domków z zabawkami. Radosny nastrój i niewyrażalne emocje na pewno dostaniesz w wyniku swojej kreatywności.

 • Jak zrobić wolumetryczny dom z papieru
 • Biedronka papieru - pomysły
 • Jak zrobić Snow Maiden z papieru
 • Pocztówka dla taty

Fajnie! Po prostu super

To po prostu nieopisanie piękne, nie mogę uwierzyć, że takie domki są zbudowane ze zwykłego kartonu, a przy takich rzemieślnikach problem obudowy powinien zostać rozwiązany.

Tak, bardzo fajnie, pytano nas także w ogrodzie, żeby stworzyć dom, ale jest zbyt trudny

Jak zrobić dom z kartonu

Co może być ciekawsze niż jak zrobić dom z tektury własnymi rękami i dać mu to, co najbardziej mu się podoba?

Jak zrobić dom z kartonu

Zanim stworzysz dom, musisz wyciąć kawałek kartonu z tektury, która wygląda jak dwie pary prostokątów, z prostokąciami na górze i na dole, do których przymocowane są prostokąty. Pary podstawowych prostokątów naprzemiennie: najpierw prostokąt jest szerszy, potem - węższy, potem znów szeroki i wąski. Na pierwszym, szerokim prostokącie, z boku wykonujemy dodatkową wąską wkładkę. Połączenia prostokątów są wygięte.

W drugim szerokim prostokącie przecinamy okno. Wytnij karton do migawki.

Zbieramy nasz przedmiot obrabiany, naprawiamy go za pomocą kleju lub taśmy samoprzylepnej. Górne wkładki pozostają na razie wolne, nie zginaj ich do wewnątrz.

Teraz potrzebujemy naturalnych materiałów. Bierzemy suche puste pręty. Kroimy je na dwie części. Otrzymujemy logi, które są bardzo podobne do prawdziwych.

Rozmieszczamy ściany naszego domu za pomocą kłód.

Konieczne jest pokrycie każdej ściany, jeśli to możliwe, ustalenie kłód możliwie jak najbliżej rogów.

Rozłóż wszystkie ściany

Wytnij z kartonu dwa identyczne prostokąty i parę identycznych trójkątów. Dostajemy szczegóły dachu.

Przyklejamy te części do górnych wypustek nad domem.

Przyklejamy części dachu

Zanim wkleimy prostokątne fragmenty, łączymy je ze sobą.

Następnie weź długie aksamitne liście.

Rozłożymy je prostokątnymi częściami dachu - jak płytki lub gonty.

Rozrzucamy liście dachu

Wykonujemy kij z kijem.

Wykonujemy kij z kijem

Weźmy małą paczkę słomy.

Kroimy go na słomki o różnych długościach i układamy trójkątną część dachu.

Rozsypujemy dach ze słomy

Krawędzie są ułożone z patyków.

Krawędzie patyków

Nasz dom wygląda jak leśna chata!

Na brzegach okiennic trzymać kije.

Okiennice z patyczków

I przystępujemy do dekorowania. Możesz na przykład wisieć na pęcherzyku dachu - będzie wyglądać jak prawdziwa latarnia.

W pobliżu okna wiszą wiązki liści lub ziół.

Ozdoba z liści

Dom z tektury własnymi rękami

Jak zrobić dom?

Pozostaje tylko znaleźć odpowiednie miejsce dla niej. Możesz na przykład umieścić dom w ogrodzie, na werandzie lub między doniczkami kwiatów. Będzie to miniaturowy las.

Domek z kartonu dla dzieci

To wszystko! Dowiedzieliśmy się, jak zrobić dom z tektury dla dzieci nie tylko interesujący, ale także niezwykły, nadający mu podobieństwo do leśnej chaty lub chaty.

Dodaj komentarz

+ 74 = 75