Nazwa kategorii

Jak zrobić dom z papieru własnymi rękami

Jak zrobić dom z papieru?

Nie jest tajemnicą, że ulubione zabawki dla dziecka mogą stać się najbardziej nieoczekiwanymi rzeczami, które wcale nie są. W szczególności dzieci lubią bawić się rzemiosłem, które stworzyli własnymi rękami lub z mamą lub tatą. Pomysły na taką wspólną kreatywność są liczne i na każdy gust. Przy okazji, wiele dzieci marzy o zdobyciu własnego mieszkania - nawet maleńkiego. Twoim zadaniem jest pomóc zrealizować marzenie o twoim ukochanym dziecku. Powiemy Ci, jak zbudować dom z papieru.

Jak zrobić dom z bali papieru?

Proponujemy wykonanie prostego domu z papieru w postaci rosyjskiej chaty. I będziemy go zbierać w podobny sposób. Do pracy będziesz potrzebował:

 • zwykły papier na dach;
 • cienki papier bibułkowy do produkcji kłód;
 • nożyczki;
 • klej;
 • ołówki lub markery.

Tak więc tworzymy dom papieru:

 1. Najpierw wyciąć te same prostokąty z cienkiego papieru.
 2. Następnie na krawędzi każdego nakładamy cienką warstwę kleju i toczymy ołówkiem w postaci cienkiej rurki. Dostajemy więc dzienniki papierowe.
 3. Kiedy przygotowujesz wystarczającą ilość materiałów "budowlanych" dla papierni rzemieślniczej, możesz zebrać chatę. Najpierw umieszczamy dwa kłody naprzeciwko siebie, a następnie na nich ustawiamy parę kłód prostopadle. Naprawiamy konstrukcję za pomocą kleju.
 4. W ten sam sposób zbieramy ramę na wymaganą wysokość.
 5. Kiedy statek jest suchy, może tworzyć okna. Są albo starannie wycięte nożem biurowym albo po prostu wklejone z papieru.
 6. Z grubego papieru wyciąć dach, jego krawędzie powinny wystawać nieco za podstawę domu. Wyciąć również elementy końcowe dachu w postaci strzał i przymocować je do dachu.
 7. Pokryj dach kolorowym papierem lub farbą.
 8. Pozostaje tylko ozdobić dom platankami, rolką na dachu.

Jak zrobić dom z papieru - wyciąć i przykleić

Druga wersja domowego papieru jest oparta na tworzeniu arkusza papieru, jego wycinaniu i klejeniu. Takie produkty wyglądają bardzo wiarygodnie i jak dzieci. Aby stworzyć papierowy dom, będziesz potrzebować:

 • arkusze papieru A3;
 • nożyczki;
 • władca;
 • ołówek;
 • klej;
 • ołówki.
 1. Produkcja ręcznych artykułów powinna zaczynać się od przygotowania zamiatania domu z papieru. Określ rozmiar przyszłego domu i zacznij rysować arkusz papieru ołówkiem i linijką. Kilka prostych opcji zamiatania przedstawiono poniżej. Zwróć uwagę, że na schemacie znajdują się zawory do przyklejania domu i spodu jednostki.

  To wszystko! Widzisz, jak proste i interesujące jest stworzenie domu wykonanego z takich codziennych materiałów jak papier. Jeśli dziecko ma ochotę, powstały dom może być ozdobiony fajką na dachu, ogrodzeniem, a nawet balkonem. Cóż, jeśli fantazja się rozwinie, dzięki uniwersalnym wysiłkom możesz stworzyć całą ulicę, farmę lub małe miasteczko.

  Kopiowanie informacji jest dozwolone tylko z bezpośrednim i indeksowanym odnośnikiem do źródła

  Jak zrobić papierowy dom dla lalek?

  Jak zrobić dom z papieru, może być interesujący dla wszystkich miłośników kreatywności. Najprostszym w użyciu i niedrogim materiałem jest papier. Nawet najmniejsze dzieci wykazują duże zainteresowanie szeleszczącymi prześcieradłami. Są w stanie radzić sobie z nimi przez długi czas iz wielkim entuzjazmem.

  Starsze dzieci uwielbiają gry z papierem - można je już nauczyć kilku prostych czynności, które pomogą złożyć arkusz, aby uzyskać trójwymiarowy element. Ale przede wszystkim dzieci nie tylko budują dom z papieru własnymi rękami, ale także robią to pod opieką mamy lub taty.

  Jak wybrać narzędzia i materiały?

  Zanim stworzysz dom z papieru, wybierz materiały i narzędzia do pracy. Będą zależeć od tego, jakie są twoje zadania. Na przykład, jeśli dziecko zostało poproszone o zrobienie dziwnej pracy w szkole, konieczne byłoby skompilowanie projektu, biorąc pod uwagę wymagania nauczyciela. Jeśli zdecydowałeś się spędzić wieczór na przytulnym zajęciem, możesz działać tak daleko, jak rozwijasz swoją wyobraźnię.

  Aby zrobić piękny dom z papieru, będziesz potrzebować wielu jego arkuszy - mogą być cienkie lub gęste, kolorowe lub zwyczajne. Jeśli nadal masz fragmenty i wycinki z kolorowego papieru z poprzednich prac, nie spiesz się, aby je wyrzucić. Dopasowania i arkusze z albumów lub zeszytów, fragmentów tapet.

  Powinieneś mieć duży lub mały nóż biurowy - wygodniej go używać niż nożyczkami.

  Przygotuj więcej elementów do dekoracji przyszłego rzemiosła. Koraliki i koronki, i wata bawełniana, a także gwasz lub akwarela, zrobią kolorowe kredki.

  Możesz zrobić atrakcyjny, piękny trójwymiarowy dom na dowolnej powierzchni, która jest dla niego wygodna: przy stole, z parapetem o wystarczającej szerokości lub tylko na podłodze. Należy jednak pamiętać, że powierzchnia nie powinna ucierpieć z kleju ani zarysowań. W skrajnych przypadkach powierzchnię można zabezpieczyć, umieszczając na niej sklejkę lub grubą ceratę.

  Zanim projektujesz, musisz sporządzić projekt. Gotowy schemat pomoże Ci działać bez zdezorientowania i zagubienia się w procesie kreatywności.

  Rozpocznij swoją pracę od rysunku.

  Jeśli arkusze istniejącego papieru są małe, a dom ma być duży, rysunki części są wykonywane na różnych arkuszach. Następnie musisz pracować z nimi osobno, uprzednio przecinając wszystko wzdłuż konturu. Część elementów w tym przypadku jest wykonywana z miejscem do gięcia, będą one trzymać razem ściany i dach, na który nakładana jest warstwa kleju. Czasami dla takich domów podłoga jest ustawiona, ale częściej - nie. Bez tego wygodniej jest umieścić w środku meble, lokatorów (kota, psa, dinozaury lub lalki).

  Jak podłączyć elementy papierowe?

  Oznaczyć elementy przyszłych domów na okna i drzwi, a następnie pociąć je nożem pisarskim. Przy drzwiach jedna linia nie jest przycięta, aby była w połowie otwarta.

  Następnie udekoruj. Jeśli w produkcji rękodzieła wykonane najpierw klejenie, a następnie urządzone, wszystko będzie trudniejsze. Zaangażuj dziecko na wszystkich dostępnych mu etapach kreatywności: narysuj linię między dwoma punktami, wytnij niezbędne elementy, pomaluj ściany.

  Jeśli zastanawiasz się, jak uczynić dom bardziej realistycznym, zwróć uwagę na małe elementy. Dach ozdobiony gontem wygląda dobrze. Aby to zrobić, wytnij faliste linie gontu z odpowiedniego papieru. Przyklej okna do imitacji clypees. Przy drzwiach posadź wyrzeźbiony papier i pomaluj kota.

  Podejdź do drzwi i przymocuj zatrzask. Aby to zrobić, połóż prostokąt na krawędzi tektury, wykonaj szczelinę w ościeżnicy. Dom stanie się bardziej niezawodny.

  Wytnij wszystkie części statku, spróbuj "zbudować" dom. Smaruj specjalnie pozostawione na tym zakręcie, dociśnij je do siebie. Potem wszystko musi zostać wysuszone. Budynek często nie jest wystarczająco stabilny. Możesz zrobić dla niego specjalny kartonowy stojak.

  Wszystkie etapy pracy pozostają takie same: tworzony jest szkic, określane są szczegóły, rysowane i wycinane, wykonywany jest wystrój. Następnie wszystko jest sklejone i wysuszone.

  Niezwykle, struktura cylindrycznego kształtu. Podczas tworzenia szkicu konieczne będzie narysowanie kilku długich prostokątów - tworzy to ciało przyszłego projektu. Przeprowadź klej na jednej zakładce. Dach jest wykonywany osobno - na papierze rysuje się okrąg, z jednej strony wykonujemy cięcie na pół, a następnie obracamy część w kształcie stożka. Krawędź może być figuratywna. Gotowy dach jest przymocowany do domu klejem. Jeśli nie wiesz, jak zrobić domek dla lalek, wybierz tę opcję.

  Logi mogą być wykonane z dowolnej żądanej długości i grubości. Następnie z nich dodawane są ściany. Możesz zrobić ścianę z lukami lub przykleić solidną ramkę. Dach jest wykonany z drewna lub gładki.

  Istnieje wiele specjalnych materiałów do tworzenia dziecięcego rzemiosła. Jeśli fantazja nic nie mówi, możesz po prostu kupić gotowy zestaw, który jest przeznaczony do składania domów w technice origami. Praca z gotowymi schematami pomaga rozwijać przestrzenne i logiczne myślenie dzieci, aktywizować procesy myślowe i cieszyć się samym procesem twórczym.

  Oceń ten artykuł: (1 głosów, średnia liczba punktów: 5,00 5)

  Jak zrobić dom z papierowych rurek

  Oto dom wiejski, który zrobiłem - pomysł przyszedł, kiedy zobaczyłem mojego syna w podręczniku na IZO, dom z papieru i postanowił zrobić szczegółową klasę mistrzowską

  Papier jest zwijany w tuby

  Najpierw po bokach - potem w środku - a potem cała tuba jako całość

  Potrzebujesz wielu takich kijów - ilu ich nie pomyślało, że zrobili je w razie potrzeby

  Weźmiemy za podstawę kartonu i kleju kije tak - dwa długie, takie jak ręczna - dwa pozostałe są krótsze są pomiaru długości cięcia kończy się pożądane, a także trzymanie

  Przez 3 rzędy planujemy drzwi - i przez 3 otwory okienne, które są szersze niż drzwi

  otwory okienne i zamykania drzwi nominalnej - krawędź drzwi pastę na bokach - następnie rurę cienkie, że skręcone drewniane yków, które można zakupić w każdym sklepie odzieży - wysokość rury otworu jest odcięta - sklejone przyklejony do drzwi, a nie zezwala się na , wewnątrz klejonej taśmy klejącej

  Wklejane nad otworem okiennym, zbyt - odciąć cienką rurkę i wkleić go do otworu jak ta - użyłem taśmy dwustronnej - Okna i kurtyna może być wykonana jak chcą - Zrobiłem tutaj iw tej samej taśmy klejowej

  Robimy dach w ten sposób - wewnątrz naprawiamy rury, aby nie zginały się dla siły

  Dekorujemy okno samoprzylepnym

  Robię półpasiec - zrobiłem z pasków tektury

  Przyklejamy narożniki przez okno

  Wykonujemy kroki werandy - przyklejamy rury razem i zawijamy je naklejką - trzema krokami

Dodaj komentarz

24 + = 28