Nazwa kategorii

Jak zrobić jeża ze szyszek

Jak zrobić jeża ze szyszek

 • Najbardziej popularne rodzaje robótek ręcznych
 • Dziane ośmiornice: krok po kroku ze zdjęciem
 • Walentynki 14 lutego własnymi rękami: TOP - 100 najlepszych pomysłów z lekcjami mistrzowskimi
 • Trinket "Pies" własnymi rękami. Lekcja mistrzowska krok po kroku ze zdjęciem
 • Zimowe rzemiosło z dziećmi. "Bałwan-listonosz" kolorowego papieru: klasa mistrzowska

Nie znajduj najlepszego dekoracji domu i ogrodu, aby zaskoczyć wszystkich na wystawie rękodzieła niż jeż z szyszek. Urocze cwaniactwo podbije wszystko swoją twarzą, z zadartym nosem i igłami wykonanymi z naturalnego materiału. Nawiasem mówiąc, najmniejsze zwierzęta mogą zrobić małe zwierzę za pomocą ziemniaków i gałęzi jodły, oślepiając plastikową pysk.

Jeż z butelki i szyszek

Jeż z szyszek i plastiku Każde dziecko może zrobić butelkę, taki artykuł można przedstawić na szkolnej jesiennej wystawie lub pochwalić się sukcesem w przedszkolu. Do tego musimy również rzemiosło niepotrzebne płyty, może to być mała miska z żelaza, które od dawna popękane szkliwo lub plastikową miskę, to może nawet być popękane i pęknięcia mogą być sklejone klejem lub taśmą klejącą na wierzchu kleju.

Nie potrzebujemy całkowicie plastikowej butelki, musimy odciąć szyję, zajmując kilka centymetrów w miejscu, w którym następuje ekspansja. Te kilka centymetrów wcinają się w kilka miejsc wzdłuż i zginają. Użyjemy tej części do przymocowania szyi do miski. Będziemy trzymać się szyjki misce, za pomocą kleju „Moment9raquo; i dodatkowo może być kilka razy do owinięcia starannie podklejone, teraz nasza postać będzie na pewno silny.

Jeż stożkowy i plastikowa butelka jest prawie gotowy, a teraz pozostaje tylko ozdobić: igły muszą być przymocowane do "harvest9raquo;", które zebrało pracowite zwierzę. Na przykład można dołączyć ozdobne jabłka i grzyby, kilka suchych liści. Nawiasem mówiąc, możesz też samemu wykonać jabłko, do tego będziesz potrzebował kilku plastikowych małych pojemników, które muszą odciąć dno i około 2-3 cm plastiku od góry. Następnie obie połówki skleja się ze sobą, mocując drewniany szpikulec od góry pośrodku. Zapnij na krótkim drewnianym patyczku, dwa liście wycięte z zielonego kartonu. Na koniec jabłko należy pomalować czerwoną farbą akrylową i umieścić na igłach.

Jak zrobić jeż z szyszek

Spacery po lesie jesienią, trzeba pamiętać, że ogólny zestaw suchych roślin, w tym te, które kwitną „kolyuchkami9raquo; mogą one również być zaangażowane w tych podelochkah. Kufa będzie wykonana z nieotwieranego stożka, do którego przyklejamy duży suchy kolec. Również musimy już otwarty, z którego trzeba wyciąć kilka „cheshuek9raquo; i wkleić je na pysku, aby uzyskać uszy. Z grochu z czarnego pieprzu wykonuj oczka dla naszego uroczego jeża.

Zbieranie żołędzi i kapeluszy z nich w lesie byłoby niepotrzebne, ale można je również przymocować do figury, aby wykonać nogi. Następnie możesz użyć gliny i zrobić brakujące elementy, na przykład zrobić dziobek na samym czubku ostrego guza.

Ręcznie wykonany: jeż wykonany z szyszek

Brykiet lekkiej plasteliny powinien być podzielony na dwie części, jedna będzie używana na głowę, druga na uszy i łapy.

Następnie, na pysku, musisz nacisnąć jeszcze dwie dziury, tym razem za pomocą wykałaczki, te otwory będą miały oczy, więc powinny zostać przesunięte po obu stronach środka.

Co jeż z szyszek jodły bez uszu, dlatego konieczne jest oddzielenie dwóch małych równych kawałków od beżowego bloku. Najpierw toczymy piłki, a następnie je zgniata. Płaski placek powinien być ściśnięty po jednej stronie, tak aby oczko stało się wklęsłe. W tej formie oba uszy muszą być połączone z głową.

Na nogach wciąż mamy kawałek plastiku, który będzie miał cztery części, co oznacza, że ​​plastik powinien być podzielony na cztery równe części. Następnie każdy kawałek toczy się w kulkę i przylega do brzucha do guza, na końcu lekko spłaszczamy palcami nasze łapy po jednej stronie, aby uczynić rzemiosło stabilnym.

Jeż z szyszek: klasa mistrzowska

Wiesz, że naturalne materiały mogą być wykorzystane do stworzenia najbardziej oryginalne elementy wystroju, a wiele już powiedziano tutaj, więc należy dbać o jesieni zebrać wystarczająco dużo rzeczy dla przyszłych projektów twórczych. Takie podelochki trwałe, a nawet jeśli są one przechowywane na wolnym powietrzu, będą cierpieć wszelkie trudności dzielnie pogoda, jeśli one pogorszeniu, zawsze można powtórzyć te dane. Pamiętaj, aby podzielić się sukcesem w komentarzach i pomóc radą tych, którzy mają trudności z wdrożeniem tego prostego rzemiosła.

Czy podoba Ci się lekcja mistrzowska? Poinformuj znajomych - kliknij przyciski poniżej:

Wiadomości kluczowe: jeż, szyszki

 • Jesienne rękodzieło wykonane z warzyw. Najbardziej oryginalne klasy mistrzowskie
 • Rzemiosło z jesiennych materiałów: niezwykłe pomysły dla wszystkich!
 • Rzemiosło do ogrodu: najlepsze pomysły ze zdjęciem
 • Topiary z szyszek: jak to zrobić. Stopniowe lekcje mistrzowskie ze zdjęciem
 • Rzemiosło z szyszek: najlepsze pomysły ze zdjęciem
 • Rękodzieło dla dzieci: najlepsze pomysły ze zdjęciem
 • Noworoczni bałwanianie własnymi rękami: najlepsze pomysły i lekcje mistrzowskie ze zdjęciem
 • Prezenty na Nowy Rok własnymi rękami: krok po kroku lekcje mistrzowskie ze zdjęciem
 • Rzemiosło z improwizowanych materiałów. Najlepsze pomysły ze zdjęciami
 • Klasa mistrzowska. Prezenty z słodyczy własnymi rękami: jeż

 • Piękne rękodzieło wykonane z tektury na Nowy Rok
 • Walentynki 14 lutego własnymi rękami: TOP - 100 najlepszych pomysłów z lekcjami mistrzowskimi
 • Koraliki własnymi rękami. Lekcje mistrzowskie krok po kroku
 • Trinket "Pies" własnymi rękami. Lekcja mistrzowska krok po kroku ze zdjęciem
 • Rzemiosło na 2019 r. Własnymi rękami. Symbolem roku jest świnia, prosiaczek. 100 pomysłów ze zdjęciami turowymi
 • Dziewiarskie spódnice dla dziewczynek. TOP - 20 pomysłów ze zdjęciami, schematami i opisem
 • Piękny wzór dziania: plastra miodu. 10 najlepszych pomysłów na drutowanie + opis
 • Bransoletka "Pandora" własnymi rękami: instrukcja krok po kroku
 • Cechy dzianinowych ubrań dla lalek różnego rodzaju
 • Rzemiosło z papieru z rękami: TOP-10 pomysłów ze zdjęciami

Przedruk materiałów jest dozwolony tylko za pisemną zgodą redakcji!

Jak zrobić jeża z szyszek jodły

Każdy rodzic wie z pierwszej ręki, jak często dziecko potrzebuje rzemiosła w szkole lub przedszkolu. Jest to cały proces twórczy, który często przeradza się we wspólną firmę rodzinną. Jednak procedura tworzenia takich rzemiosł nie powinna leżeć tylko na ramionach rodziców.

W końcu takie rozrywki u dzieci rozwijają wiele umiejętności i zdolności, w szczególności umiejętności motorycznych, wyobraźni, zdolności twórczych. Z szyszek jeż okazuje się bardzo prosty, więc dziecko może samodzielnie zarządzać tym zadaniem.

Jednym z popularnych rzemiosł, które często robią dzieci w szkołach i przedszkolach, jest jeż z szyszek. Jak to zrobić, możesz myśleć o sobie, ale szczegółowa klasa mistrzowska pomoże ci szybko poradzić sobie z zadaniem i znaleźć odpowiednie materiały.

Od stożków jodły jeż staje się najszybszy, ponieważ jego łuski nadają mu objętość, tworząc igły na grzbiecie jeża. Szyszki idealnie nadają się do takich rzemiosł. Metoda ta jest godna uwagi, ponieważ tutaj zakłada się i formuje z plasteliny, która sama w sobie również rozwija zdolności motoryczne rąk dziecka, sprzyja rozwojowi fantazji, umysłu i myślenia.

Wymagane będą następujące materiały:

 • szyszki (jeden jeż - jedna bryła);
 • plastelina w różnych kolorach: czarny, czerwony, biały, zielony, brązowy;
 • deska do pracy z plasteliną.

Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku, zwracając uwagę na poniższe ilustracje.

 1. Wytnij kawałek brązowej plasteliny. Rozmiar kawałka powinien wynosić około 1/3 bryły.
 2. Plastelina toczy się po kuli i przywiązuje do ogona stożka.
 3. Palce po jednej stronie muszą wygładzić piłkę, aby stała się kontynuacją stożka.
 4. Z drugiej strony jest wolna krawędź, z której trzeba uformować kufę do jeża.
 5. Jeśli zrozumiesz, że kufa jest zbyt duża i wygląda nieproporcjonalnie w stosunku do ciała, to musisz tylko uszczypnąć kawałek plasteliny i zrobić to od nowa.
 6. Następnie weź czarną plastelinę i wrzuć ją do małej kulki. Powstały nos jeża do przyczepienia się do pyska.
 7. Podziel kawałek brązowej plasteliny na cztery równe części.
 8. Rozwałkuj te małe kiełbaski, które służą do łap zwierząt.
 9. Odwróć jeża do tyłu i przymocuj łapy. Wykonane łapy pozwolą figurce stać.
 10. Dalej w trakcie jest biała glina. Z niego musisz rzucić małe kulki na wizjer.
 11. Białe kulki muszą być uzupełnione czarnymi kropkami o niewielkich rozmiarach, które są przymocowane od góry do białej gliny, aby uzyskać prawdziwe oczy.
 12. Aby stworzyć usta, zapinamy jeszcze jeden mały kawałek plasteliny bezpośrednio pod pyskiem.
 13. Możesz ozdobić jeża, umieszczając na nim jabłko z czerwonej plasteliny. Pięknie tutaj będzie wyglądać i stożków olchowych.

Dzieło "jeża z szyszek" wygląda reprezentacyjnie i interesująco. Ta bajkowa kreatura może ozdobić nie tylko wystawę instytucji edukacyjnej, ale także pułku domowego.

Jeż z szyszek i plasteliny formuje się łatwo i szybko, a najważniejsze, w tym celu nie jest konieczne dla wielu materiałów.

Następnym sposobem na stworzenie jeża z szyszek jest użycie innych naturalnych materiałów. Do tej figury potrzebne są czapki z żołędzi, nasion, kolców roślin. Z materiałów biurowych - klej PVA.

Z otwartych szyszek nasiona są wybijane, przy ich braku do artykułu podchodzi też zwykły groszek z czarnego pieprzu. Konieczne jest przygotowanie czapek z żołędzi, będą służyć jako podstawa pyska jeża.

Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami:

 1. Nasmaruj nasiona dużą ilością kleju i mocno dociśnij je do kręgosłupa.
 2. Wygodne jest umieszczanie kolców w naczyniach, aby nie kłuły. Użyj do tego możesz butelkę lub kieliszek.
 3. Z szyszek odłamujemy dwie łuski i przyklejamy je do główki jeża.
 4. Przy pomocy nasion dajemy zwierzęce oczy.
 5. Dla większej stabilności figury można wyciąć kilka kolców od dołu.

Rzemiosło z szyszek jest bardzo popularne ze względu na prostotę i fakt, że szyszki można znaleźć przez wszystkich w parku lub tuż obok domu. Jeśli korzystasz z dodatkowych materiałów, możesz utworzyć bardzo interesujące instancje. Na przykład używając glinki polimerowej, możesz stworzyć słodkiego i wesołego jeża. Możesz użyć gliny, ale lepsza jest glina polimerowa, ponieważ w trakcie pieczenia twardnieje i utrzymuje swój kształt przez długi czas.

Konieczne jest przyklejenie dużego kawałka gliny na guz, z którego powstaje stożek. Spraw, aby tylne nogi były duże, z przodu - nieco mniejsze. Z czarnej gliny wykonujemy dziobek i oczy. Używając glinianego narzędzia, musisz nacisnąć usta.

Aby stworzyć jeża, aby dać figlarność i pozytyw, nie możesz zrobić plastelinowych oczu i kupić już gotowe w sklepie.

Z plastikowej butelki okazuje się doskonały wariant rzemiosła w postaci jeża. W każdym domu można znaleźć wiele butelek, dlatego nie jest trudno znaleźć wszystkie niezbędne materiały do ​​stworzenia tej opcji.

Musisz wziąć butelkę i wkleić ją plasteliną, a następnie przymocować guzy do butelki. To prawda, że ​​ta procedura nie jest najłatwiejsza, wymaga wiele wysiłku, ponieważ nie są one łatwo przyczepione do gliny. Drugim sposobem na przymocowanie łuski szyszek do butelki jest owinięcie rajstop za pomocą butelki i zszycie guzka do butelki nićmi i igłą.

Oczy dla zwierząt są sprzedawane w każdym sklepie z artykułami do szycia, to oni muszą kupować i szyć na obrabianym przedmiocie z butelki. To będzie oryginalne, jeśli dekorujesz jeża według motywu jesiennego, na przykład dołącz do gałązki ashberry, jodełkę, jabłko, kwiaty.

Możesz naprawić powstałe zwierzę na podstawie (tektury), ponieważ nie ma nóg tej figury. Możesz zrobić sztuczną trawiastą polanę, aby nadać kompozycji piękny widok.

Jeż zrobiony z szyszek i plastikowej butelki to doskonała opcja do robienia rzemiosła. Możesz robić naprawdę śmieszne i ciekawe małe zwierzęta, które z pewnością zadowolą dziecko. Robienie takiego rzemiosła z dzieckiem jest właściwą decyzją, ponieważ wyobraźnia, staranność i pracowitość dziecka powinny rozwijać się od dzieciństwa, a kreatywność nikomu nie przeszkodzi.

Jeż z szyszek: najlepsze lekcje mistrzowskie ze zdjęciem

Ciągłe doskonalenie umiejętności motorycznych jest niezwykle ważne dla rozwoju każdego dziecka, dlatego często rodzice i opiekunowie w przedszkolu bardzo często razem z dziećmi jeż. Ta jednostka może być elementarna, zaprojektowana na okres trzech lat lub raczej trudna, z którą tylko najmłodszy student będzie mógł sobie poradzić. W każdym razie, w wyniku staranności, dostaniesz wspaniały kawałek szyszek do ogrodu lub szkoły.

Po obu stronach przymocuj do pyska dwa płaskie owale koloru białego (ułóż je wszystkie z tej samej plasteliny), przymocuj do nich czarne źrenice - oczy się obrócą. Pod pyskiem załóż jeszcze jeden brązowy plaster w taki sposób, aby powstał półotwarty otwór.

W zasadzie sam ezhonok jest całkowicie gotowy, ale jak można go sobie wyobrazić bez ekstrakcji jesiennej? Aby zrobić jabłko, weź parę przezroczystych plastikowych butelek, odetnij ich dolne części, a jedna z części powinna być nieco większa. Włóż jeden kawałek do drugiego i pomaluj czerwonym gwaszem. Wytnij pasek z zielonej tektury falistej i skręć w rurkę - będzie odgrywać rolę ogonek. Z tego samego kartonu wytnij liście, które powinny być przyczepione do ogonków. Zrób dziurę w "apple9raquo; i włóż do środka kartonową rurkę. Przyklej gotowe jabłko do sosny "spines9raquo; - Oto ładny jeż zrobiony z szyszek!

Weź kilka suchych gałązek i ułóż ramę tułowia, użyj szkockiej, aby to naprawić. Weź mały kawałek siana, złóż go w formie łapy i owiń szczelnie sznurkiem. Powtórz manipulację - będziesz miał dwie dolne nogi. Przywiąż te elementy do odpowiednich gałęzi. Jeszcze raz weź siano i uformuj natychmiast dwie przednie łapy, które powinny być dokładnie tej samej długości co tył. Przymocuj je do ramy z drutu za plecami za pomocą sznurka. To pozwoli im być krótszym w gotowym artykule niż niższym.

Na szyi przymocuj małe kawałki suchej trawy, aby uzyskać płynne przejście od głowy do ciała. Na głowie uformuj siano-ramkę i po prostu popraw ją sznurkiem. W małych porcjach suchej trawy kontynuuj tworzenie pleców i całego ciała. Zauważ, że brzuszek powinien być nieco większy, aby figura była bardziej stabilna. Pamiętaj, aby wyciąć całą przyklejającą się suchą trawę.

Pokrój trochę suchej trawy nożyczkami, przeprowadź wzdłuż materiału mocującego za pomocą pistoletu do klejenia i natychmiast posyp z trawy - w ten sposób powinieneś ukryć wszystkie widoczne liny na sylwetce. Przyklej gotowe oczy i wylewkę. Jako wystrój dla ręcznie robione jeże możesz użyć sztucznego kwiatu lub łuku.

Jak zrobić jeż ze stożków i glinki polimerowej

Przymocuj parę kulek z każdej strony do kufy - delikatnie je ściskaj, kształtując uszy. Na samym końcu, przyklej czarną kulkę - wylewkę. Zrób to samo w ten sam sposób.

Jeż z szyszek własnymi rękami

Po wyschnięciu można rozpocząć proces malowania. Dłonie i ciało będą beżowe, z góry można brązować za pomocą suchego pędzla. W obszarze rąk i oczu niech będzie nieco jaśniejsze. "Shawl9raquo; pomaluj go na brązowo, az góry ułóż beżowy odcień.

klikając na przyciski poniżej.

 • Rzemiosło z szyszek świerkowych: najlepsze klasy mistrzowskie
 • Ozdoby dziecięce wykonane z żołędzi. Oryginalne pomysły ze zdjęciem
 • Rzemiosła z ładniejszych jaj: najlepsze pomysły i lekcje mistrzowskie
 • Małpa - hobby: najpopularniejsze pomysły 2016
 • Dziecięce rzemiosła z szyszek: najlepsze lekcje mistrzowskie, zdjęcia i pomysły
 • Dziecięce rękodzieło wykonane z naturalnego materiału: najlepsze lekcje mistrzowskie krok po kroku ze zdjęciem
 • Rzemiosło od szyszek do ogrodu
 • Jeż z szyszek. Mistrzowska klasa ze zdjęciem
 • Rzemiosło wykonane z szyszek. Złota Rybka. Mistrzowska klasa ze zdjęciem
 • Rękodzieło z szyszek i plasteliny
 • Master-klasa "Kwitnąca kaktus" w technice quillingu ze zdjęciami krok po kroku
 • Rzemiosło na Wielkanoc wykonane z papieru. TOP - 20 pomysłów ze zdjęciami. Kurczak z papieru
 • Chemia domowa i dzieci: czego rodzice powinni wiedzieć?

 • Dziecięca aplikacja na temat zimy z bałwankiem. Lekcja mistrzowska krok po kroku ze zdjęciem
 • Przydatne i edukacyjne zabawki dla chłopców w wieku 3 - 4 lat
 • Pyszne ciasteczka "Rainbow": krok po kroku ze zdjęciem

z tej strony wymagany jest bezpośredni link.

Dodaj komentarz

− 5 = 1