Nazwa kategorii

Jak zrobić drzewo nici

Choinka z nici

Nie lubisz ściętych drzew, a choinka z syntetycznych igieł wydaje się nudna? Jest doskonała opcja - zrobić jodełkę nici.

Jest bardzo stylowy, żarliwy i, co najważniejsze, całkowicie nieskomplikowany.

Dłońmi z nićmi możesz zrobić gęstą "wełnianą" choinkę, lub możesz - sznurować. Rozważmy oba sposoby.

1. Etapy tworzenia "wełnianego" drzewa

- nici wełniane - mogą być zielone, ale jodełka może być czerwona i biała;

- koraliki, koraliki, małe zabawki, guziki (do dekoracji).

Najpierw wykonujemy wsparcie stożkowe

Wybierz rozmiar stożka sam, ale lepiej, jeśli ta jodełka ma nie więcej niż 40-50 cm.

Weź arkusz tektury, zamień go w stożek i przyklej go wzdłuż linii dokującej. Dodatkowe zamocowanie za pomocą zszywacza nie boli. Powstały stożek powinien być stabilny, stać pionowo. W tym celu można wyciąć fundament okrągły z tektury i przykleić go do dna - aby był bardziej niezawodny. Po przygotowaniu stożka klej całą jego zewnętrzną powierzchnię klejem - do sklejenia nitek.

Nakręcamy stożek za pomocą nitek

Wystarczy nacisnąć nić do kartonu, aby choinka nie wyszła "łysa". Poruszamy się po okręgu. Ostrożnie usuń nadmiar nici z nici. Wszakże po tym, jak zawijamy cały stożek, dostajemy wełniane drzewo.

Dekorujemy choinkę

Tutaj wszystko jest dane woli twojej wyobraźni. Chcesz, przymocuj choinkę ze szpilkami zabawki. Chcesz, klej koraliki lub guziki, koraliki. Udekoruj drzewo gwiazdą lub zawiń wełniane drzewo małym girlandą.

2. Etapy produkcji ażurowego drzewa

Przygotuj wszystko tak samo jak na wełniane drzewo, a także taśmę samoprzylepną i piękną wstążkę.

Tniemy tekturę i obracamy ją w stożek w taki sam sposób, jak w pierwszym przypadku. Również kleimy i robimy to stabilnie. Ale! - nie wykonuj dolnego fundamentu, a gotowy stożek nie jest pokryty klejem na wierzchu, ale za pomocą taśmy samoprzylepnej. Na dole, wyciąć stożek na głębokość o centymetr i pół, co dwa centymetry wzdłuż obwodu. Przez te szczeliny rozciągniemy nici.

To dość żmudna praca. Najpierw rozcieńczamy klej w misce do konsystencji płynnego ciasta, a następnie zanurzamy nitki w nim i owijamy stożek wokół nich. Można to zrobić chaotycznie, w różnych kierunkach, tworząc z wątków delikatny wzór, można również użyć różnych odcieni. Gdy cały stożek zamieni się w nitkę jodły, niech wyschnie.

Oddziel stożek

Odciąć dolną krawędź ze szczelinami, obrócić stożek wewnątrz choinki i delikatnie wyjąć. Dno przetwarzamy za pomocą wstążki - najłatwiej jest wycisnąć go za pomocą zszywacza. Ażurowe drzewo nici jest gotowe.

Wszystko dla Twojego gustu - guziki, koraliki, zabawki, gwiazdki. Zauważymy, że wewnątrz ażurowej choinki z nitek girlanda będzie doskonale świecić, odrzucając dziwaczne wzory.

Jak widać, zrobienie choinki z nici nie jest trudne, poza tym jest całkiem interesujące. "Wełniane" lub ażurowe drzewo będzie jasną dekoracją wnętrza. Ponadto możesz stworzyć całą galerię takich drzew, różnych kolorów i rozmiarów.

Zobacz podobne lekcje mistrzowskie: Choinka wykonana z papieru.

  • Tworzymy drzewo sylwestrowe z sizalu
  • Choinka z plastikowych butelek
  • Rękodzieło z Foamiran na Nowy Rok
  • Ciekawe rzemiosło sznurka własnymi rękami

DZIĘKUJĘ! ... Nie wiedziałem, co zrobić z moim młodszym bratem w przedszkolu na NOWY ROK. I takie szczęście i pomoc. Wszystko jest stopniowo wprowadzane, wszystko jest jasne i łatwe ...

Jak zrobić drzewo nowego roku z wątku?

Myślę, że mogę ci pomóc. To bardzo interesujące i proste.

do tego potrzebny jest motek nici, klej PVA, tektura, z którą trzeba zrobić podstawę pod drzewem w kształcie stożka. Przełóż mocz z klejem i owiń go wokół naszego stożka!

Na przykład zdjąłem zdjęcia. Tak to wygląda z zewnątrz.

Nie ma nic prostszego niż zrobienie sylwestrowej choinki z niciami.

Będziesz potrzebował kawałka papieru lub tektury, z którego będziesz musiał zrobić stożek o odpowiednim rozmiarze do przyszłej choinki, którą chcesz w końcu uzyskać.

Następnie mocno przetrzyj ten stożek białym klejem PVA, a następnie nawiń nitkę wokół całego stożka.

Czekamy, aż nasz klej wyschnie, a następnie wyjmiemy stożek i całe drzewo jest gotowe, jest w porządku, jeśli stożek, który uszkodzisz podczas jego usuwania, i tak trafi do śmieci.

Wizualny schemat tego, jak choinka wykonana jest z nici i co jest potrzebne.

Najważniejsze, aby nie zapomnieć, aby ubrać choinkę, ozdoby do niej może służyć jako błyszczy, koraliki o różnych rozmiarach, małe cukierki i małe ozdoby świąteczne kule, prezenty i inne.

Aby utworzyć drzewo nici, konieczne jest zaopatrzenie się w nici o wystarczającej grubości, lepiej jest wziąć wełniane nici lub inne grube nici.

Najpierw trzeba zrobić stożek papieru, najlepiej gęsty i stabilny, więc lepiej użyć tektury.

Następnie nałóż klej PVA na ciało i nić gwint w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara. Następnie można ozdobić choinkę domowej roboty kokardkami i zabawkami.

Handmade choinka z nitek może służyć nie tylko dekoracji wnętrza lub noworocznego stołu, ale także z takiego rzemiosła można zrobić piękną i jasną lampę.

Aby stworzyć choinkę nici, musimy najpierw zbudować stożek jako podstawę tego rzemiosła.

Stożek może być wykonany z grubego papieru lub cienkiej tektury. Po jego wykonaniu bierzemy wątki i zaczynamy je nawijać w dowolnej kolejności. Ponadto te nici muszą zostać naprawione za pomocą kleju.

Aby to zrobić, wystarczy przykleić tę konstrukcję za pomocą kleju. Do tego projektu nie przykleja się do podstawy kartonu, należy koniecznie wstępnie owijać tę bazę folią polietylenową lub folią spożywczą. Gdy struktura jest całkowicie sucha, możemy oddzielić podstawę w formie stożka i będziemy mieć ażurowe drzewo z nitkami.

Ta choinka może być również ozdobiona małymi zabawkami lub koralikami i paillettes. W aranżacji wnętrz można umieścić girlandę choinki z diodami LED.

Ciesz się twórczymi wieczorami!

Bardzo piękna i oryginalna ozdoba wystroju sali na Nowy Rok, jest to dekoracyjna choinka. Ona ozdobi twoje mieszkanie i możesz je zachować na następny nowy rok, igły nie spadają jak w prawdziwej choince. Do tego możesz użyć stożka wykonanego z tektury lub paralonu, wszystko zależy od twoich dekoracji, przyklejesz je na klej lub ubierzesz spinką.

Aby zrobić choinkę z nici, Potrzebujemy tektury litej, kleju PVA, nici wełnianych. Weź karton, zrób stożek. Jak pokazano na rysunku.

Zawijamy stożek nici powlekane klejem PVA.

Czekamy, aż wyschnie, i wyciągnij stożek. Możesz również dołączyć różnego rodzaju kolorowe farbowanie.

Ręcznie robiona jodełka z nitek. Najpierw robimy stożek z papieru lub innego gęstego materiału. Naprawiamy górny polietylen. Bez polietylenu do usuwania stożka gwintu będzie to problematyczne. Na papierze z polietylenu, a następnie nici. Aby ułatwić nawinąć nić na dolnej części stożka, aby małe nacięcie na całym obwodzie i przylega do wątku dla tych redukcji, nie wsunąć stożka samego budet.Mozhno rozmaz kleju lub kleju przechodzi przez grubą wątku. Pożądane jest rozcieńczenie kleju PVA wodą. Czekamy, aż wyschnie. Usuń stożek gwintu. Dekorujemy koraliki, a spód ozdobną wstążką.

Możesz zrobić jodłę, używając nitek "weed9quot;. Aby to zrobić, stwórz stożek z tektury tak, aby był stabilny, wypełnij wnętrze papierem i zamknij dno tekturą. Przyklej stożek dwustronną taśmą. Następnie mocno owinąć stożek, obrócić za nitkę, przędzę "weed9quot;. Ozdób choinkę kokardkami, kulkami z folii.

Choinka z nici będzie nietypowym dodatkiem do wnętrz noworocznych. Należy to zrobić w obecności ramy, a także pożądane jest, aby farba (gwasz lub akryl) była zielona lub srebrna. Do dekoracji możesz użyć folii, łatek, cekinów.

O zwykłej tektury lub postać w kształcie stożka, wybrać koloru, grubości i jakości, silny gwint i rozpocząć nawijanie stożka tektury, po czym zanurza się stożek obmotanymi nici, rozbavlnym posypte klej PVA kulek lub perełek, a wszystko

Jak zrobić choinkę z nici i kleju pvah, dekorując świąteczne wnętrze niezwykłą lampą

Pragnienie udekorowania domu na nadejście wakacji sprowadza rzemieślników do wynalezienia oryginalnych rozwiązań. Jasne, przewiewne drzewa same wykonały to żywe potwierdzenie. Tworzenie takich elementów dekoracyjnych jest dostępne nawet dla dziecka, wystarczy postępować zgodnie z podstawowymi instrukcjami poniżej. W kompilacji wideo na dole artykułu można zobaczyć klasę master, jak utworzyć drzewo wątków i klej PVA.

Używane materiały i narzędzia

  • Nici lepiej wybrać grubsze, wełniste, gęste. Wełna nici w zwykłym zielonym lub innym kolorze zrobi wszystko, co możliwe według własnego uznania.
  • Klej PVA, z tym składnikiem naszej jodełki wszystko jest jasne. Niektórzy mistrzowie używają pasty do tapet, dla naszych celów odpowiedni jest dowolny klej biurowy na bazie wody. Pożądana jest zbyt gęsta konsystencja kleju, aby lekko rozcieńczyć wodą.
  • Kartonowy stożek, który jest dość prosty do wykonania z grubego papieru, składając z niego lejek. Powstały stożek należy skleić tak, aby się nie rozpadł i odciąć naddatek do pożądanej wielkości. Jako ramkę możesz również użyć plastikowych pojemników z różnych szamponów, butelek o odpowiednim kształcie, stożka z pianki gumowej.

  • Do przyklejenia stożkowej ramy papierowej będzie potrzebna taśma klejąca lub polietylen spożywczy. Pozwoli to łatwo usunąć powstałą jodełkę z szablonu po wyschnięciu. Szklany, piankowy lub plastykowy wzór nie powinien być wklejany, idealnie odejdą od naszego produktu.
  • Elementy dekoracyjne mogą być bardzo różne, wszystko zależy od wyobraźni i dostępności odpowiedniego materiału. Odpowiednie koraliki o różnych rozmiarach, cekiny, rzeźbione figurki z kolorowego papieru, różne gwiazdki, drobne ozdoby choinkowe, noworoczny "deszcz", blichtr.
  • Do drzewa grającego w ciemności i tworzącego bajeczną atmosferę, możesz użyć małej girlandy. Najważniejsze jest, aby dbać o rozmiar ręcznie robionych artykułów, aby girlanda mogła swobodnie się w niej zmieścić.

Instrument będzie wymagał nożyczek, igły z dużym oczkiem, może pędzla do kleju.

Przygotuj wzór w jodełkę z owiniętego kartonu lub innego materiału, możesz określić metodę nakładania kleju. Wstępna metoda polega na nałożeniu kleju na stożek. Oczywiście, trzeba będzie pośpieszyć z produkcją choinki lub stale aktualizować powłokę z kleju do suszenia. Metoda kolejnej impregnacji włókna rany klejem ma również pewne wady: można pominąć niektóre poprawki, a następnie boki naszej choinki "zawiodą" 9raquo; Najlepiej połączyć te dwie metody, ponieważ skorygowanie braków będzie wymagać dodatkowego czasu na nałożenie kleju na wadliwe obszary i wysuszenie. Trzecia metoda trwałej impregnacji nici podczas nawijania polega na wytworzeniu specjalnego pojemnika. Najprostsza wersja to po prostu "flash 9raquo; butelkować za pomocą igły klejowej i rozciągać nić impregnując ją klejem, gdy wije się na stożku. Niektórzy rzemieślnicy budują specjalne konstrukcje do takiej impregnacji.

Jedna z takich konstrukcji: hanka nitki obficie zwilżonej klejem jest opuszczana w słoiku, koniec sznurka zakłada się w otworze w pokrywie. Zminimalizuj tę opcję w częstym zacinaniu utworzonych węzłów, a także w najgorszym z pasm wątku.

W tekturowym lub papierowym pudełku można wykonać małe nacięcia mocujące, aby nić nie ześlizgnęła się z szablonu. Nić można nakładać dowolnymi ruchami okrężnymi, nie ma specjalnych wymagań, najważniejsze jest to, że nie odpada natychmiast, a następnie masa kleju chwyta i nadaje konstrukcji niezbędną sztywność. Należy zauważyć, że duże przerwy pomiędzy nitkami doprowadzą do zmniejszenia wytrzymałości przyszłego drzewa. Zbyt gęsta powłoka, wręcz przeciwnie, doda sztywności produktowi, ale pozbawi go widocznej lekkości konstrukcji i nie pozwoli na swobodne przenikanie światła girlandy na zewnątrz.

Po stwardnieniu kleju, należy ostrożnie oddzielić wzór stożka od jednostki, która, stając się sztywna, sama staje się ramą dla wszelkiego rodzaju biżuterii. Dno drzewa można przyciąć świecidełkiem lub specjalną wstążką na prezenty z igłą i nicią lub zszywaczem. Ozdoby choinki są przymocowane do kleju PVA. Specjalne wymagania nakłada się na girlandę, którą można zainstalować wewnątrz choinki. Powinien to być ognioodporny model o niskiej mocy, ale ta własnoręcznie wykonana choinka pali się nawet lepiej niż naturalnie. Girlandę zapinano na specjalne plafony, jak na zdjęciu, między utwardzonymi nitkami, małymi spinaczami lub małymi świątecznymi zabawkami z metalowymi antenami. Wszystkie girlandy z widocznymi zapięciami z łatwością zamykają przygotowane z góry elementy dekoracyjne. Niezwykła lampa w formie choinki stworzy świąteczną atmosferę w pomieszczeniu.

Takie proste działania, przy odrobinie cierpliwości, można udekorować święta niezwykłymi rzemiosłami, zdolnymi nie tylko do zadowolenia domowników, ale także do zaskakiwania gości. Wideo na ten temat pomoże ci lepiej zrozumieć zawiłości robienia choinki własnymi rękami.

Dodaj komentarz

25 − = 20