Nazwa kategorii

Jak zrobić płynne tapety samemu

Płynna tapeta własnymi rękami. Stworzenie działającego rozwiązania: wideo

Rozpoczynając naprawę w domu, możesz zrobić własną płynną tapetę. Tworzenie takiej mieszanki jest prostym zadaniem, które można wykonać z improwizowanych materiałów. Świetnie wyglądają w każdym pokoju, wykonane samodzielnie, płynne tapety. Wideo etapów prac demonstruje wszystkie subtelności i cechy procesu, co pozwala na samodzielne wytwarzanie i stosowanie powstałej kompozycji.

Korzystanie z płynnej tapety na ścianie w jadalni

Główna charakterystyka płynnej tapety

Płynna tapeta to rodzaj rozwiązania przeznaczonego do malowania ściennego do celów dekoracyjnych. Zazwyczaj zawierają:

 • naturalne włókna;
 • specjalny barwnik na bazie wody;
 • baza wiążąca;
 • ozdobny mały miękisz (z kwarcu lub marmuru);
 • błyszczy miki;
 • kolorowe stada.

Wypełniacze do płynnych tapet

Powłoka z płynnego materiału wykończeniowego służy do dekoracji wnętrz pomieszczeń. Z ich pomocą możesz stworzyć niepowtarzalny design w prawie każdym pomieszczeniu. W porównaniu z konwencjonalną tapetą mają pewne zalety:

 • nie wymagają cięcia;
 • nie ma potrzeby wyrównywania powierzchni do milimetra;
 • nie muszą przestrzegać prawidłowej lokalizacji stawów;
 • idealnie wypełnić wszelkie kąciki pomieszczeń.

Płynna tapeta w salonie

Podobny materiał łatwo przycinać złożone projekty - dwupoziomowe sufity, wykusze, łuki i inne elementy architektoniczne. Jest po prostu stosowany do nachyleń drzwi lub okien, które przy stosowaniu konwencjonalnej tapety wymagają dobrania odpowiednich elementów, dokładnego pomiaru, przycięcia w celu utworzenia narożników.

Płynna tapeta własnymi rękami. Produkcja papieru

Ponieważ mieszanki zakupowe do zastosowania tego wykończenia są dość drogie, możesz użyć dostępnych narzędzi i samodzielnie wykonać płynną tapetę. Wideo tego procesu szczegółowo pokazuje wszystkie subtelności tworzenia mieszaniny i stosowania jej na ścianie. Receptura bazowej kompozycji jest dość prosta, ale może zawierać dodatkowe składniki w celu uzyskania pożądanego rezultatu. Ogólnie scenariusz produkcji takiego materiału z różnych improwizowanych narzędzi jest w przybliżeniu taki sam.

Papier z makulatury

W takim przypadku do wytworzenia płynnego materiału tapety potrzebne są następujące składniki:

 1. Papier. Wszelkie niepotrzebne czasopisma, stare gazety, zużyte arkusze papieru biurowego.
 2. Barwnik. Nadaje się do każdego koloru budynku, w razie potrzeby można użyć kilku odcieni.
 3. Klej. Z tym zadaniem poradzi sobie z PVA.
 4. Baza wiążąca. Gips lub Bustilat.
 5. Dodatki. Możesz użyć proszku miki, miękiszu kamienia, kawałków, przycinania różnych nici, małej kory, itp.

Zastosowanie płynnej tapety

Etapy tworzenia płynnej tapety własnymi rękami

Istniejący makulaturę należy zmiażdżyć (podarte, pocięte). Dzięki małym kawałkom proces będzie przebiegał znacznie szybciej. Następnie papier zostaje opuszczony do dowolnej miski, gdzie nastąpi dalsze mieszanie i zostanie wylany wodą w stosunku 1: 5. Po kilku godzinach, po całkowitym namoczeniu materiału, miesza się go z wodą za pomocą wiertarki elektrycznej i specjalnej dyszy miksera. W uzyskanej jednorodnej masie dodać kolor, klej i dokładnie wymieszać.

Ciemna tapeta ze złotymi impregnacjami

Gotowa mieszanka powinna trwać około pół dnia w bezpiecznie zamkniętej plastikowej torbie. Następnie masa ścinająca zostaje wyjęta i zagięta rękami. Przed nałożeniem gotowej kompozycji na powierzchnię ściany dodaj gips budowlany i delikatnie wymieszaj ponownie. Ilość dodanego gipsu zależy od czasu utwardzenia przyszłej tapety, więc dzięki jej dodaniu nie trzeba przesadzać.

Kolorowa mieszanka do robienia płynnych tapet

Przydatna rada! Jeśli mieszanka jest źle ułożona i zeskrobana, należy dodać trochę więcej kleju. Jeśli tapeta pęknie, możesz zwiększyć liczbę dodatków wzmacniających.

Płynna tapeta własnymi rękami. Produkcja różnych włókien

W przypadku tego rodzaju mieszaniny wymagane jest dowolne włókno. Może to być bawełna, celuloza, a nawet zwykła wełna. Ukończenie dużej powierzchni materiału będzie wymagało sporo, więc należy go wcześniej przygotować. Wszelkie użyte materiały muszą być dokładnie zgniecione. Do tego można użyć nożyczek, wiertarki z mikserem.

Płynna tapeta w pokoju dziecinnym

Przydatna rada! W przypadku gdy głównym materiałem jest wata, pojemnik z rozdrobnionym materiałem wiertniczym powinien być przykryty pokrywką. Jest to konieczne, aby wata nie rozpraszała się we wszystkich kierunkach.

Również za taką pracę może przyjść: sintepon, wełna, len. Możliwe jest wykorzystanie pozostałości różnych nici z jedwabiu, bawełny lub tworzyw sztucznych. Do tych celów możesz użyć resztek dowolnej przędzy, rozpuścić stare, długie, nieużywane swetry lub swetry. Wielobarwne nici są dość trudne do zszorstkowania, ale efekt takiego dodatku będzie po prostu oszałamiający.

Nakładanie płynnej tapety szpachelką

Aby połączyć strukturę włóknistą przyszłej tapety, możesz użyć dowolnych materiałów klejących. Odpowiedni PVA, pasta do tapet i zwykła szpachlówka na bazie akrylu. Stosując kit akrylowy do samodzielnego wytwarzania płynnej tapety, można uzyskać odporność na wpływy zewnętrzne. Wysuszona masa jest odporna na różne zewnętrzne i fizyczne wpływy w czasie.

Płynna tapeta we wnętrzu

Dekoracyjne składniki i barwniki

Jako elementy dekoracyjne można również zastosować: okruchy z kwarcu lub marmuru, miki, konwencjonalne cekiny. Takie dodatki sprzedawane są w postaci gotowej. Są wykonane z materiałów, które nie są podatne na korozję i nie powodują powstawania pleśni.

Rysunek płynnej tapety własnymi rękami

Jako barwnik możesz wybrać kolor odpowiedni do farb na bazie wody. Dodaj do mokrej mieszanki, dokładnie wymieszaj. Jeśli planuje się, że ściany mają niejednolitą barwę, to po uzyskaniu podstawowego odcienia można dodać drugą porcję koloru, ale nie należy jej zbyt mocno mieszać, aby po zastosowaniu uzyskać rozwód i ciemniejsze plamy.

Przykłady tekstur płynnej tapety

Materiał wybrany jako baza umieszcza się w przygotowanym pojemniku, w którym składnik wiążący dodaje się w stosunku około 1: 1. Po dodaniu składników dekoracyjnych kompozycję ugniata się do jednorodnej konsystencji. Jeśli mieszanina jest dość gęsta, można do niej dodać wodę. Dojrzewanie płynnej tapety wykonanej własnymi rękami, występuje w ciągu 5-8 godzin. Ten czas można wykorzystać do przygotowania powierzchni ścian.

Jasna zielona płynna tapeta

Zasady stosowania płynnej tapety

Ściany przed wykończeniem powinny być oczyszczone ze starej tapety, jeśli to konieczne, otynkowane i dobrze zagruntowane dla dobrego przylegania materiału do powierzchni. Zastosowanie płynnej tapety jest technicznie łatwym procesem. Wykonywany jest przez rodzaj tynkowania za pomocą kielni.

Płynna tapeta - ekonomiczna wersja ścian

Mokrą kompozycję nakłada się na powierzchnię ściany i łagodnie, z kojącym ruchem, stopniowo niweluje. Nadmiar tapety, wystający ze zboczy, można odciąć po całkowitym wyschnięciu. Po tym, jak klej zaczął powoli wchłaniać się, na powierzchni warto przejść przez plastikową kielnię lub podkładkę do prasowania, ciągle mocząc je wodą. Jest to konieczne, aby stworzyć gładszą ścianę bez nadmiernej chropowatości.

Nawet początkujący budowniczy poradzi sobie z taką pracą, ponieważ nie można zepsuć takiej tapety. Jeśli nawet coś nie działało całkiem dobrze, już zdeponowaną masę tapety można usunąć i zastosować ponownie.

Jak zastosować płynną tapetę na ścianach (wideo)

Jeśli jest taka potrzeba, płynna tapeta, własnoręcznie wykonana, można naprawić lub naprawić uszkodzone obszary. Aby to zrobić, materiał jest moczony bezpośrednio na ścianie i ostrożnie zbierany w przygotowanych naczyniach. Będziesz potrzebował pistoletu natryskowego i szpatułki. Nowa mieszanka jest łatwo przygotowana na podstawie usuniętej ze ściany, starej. W tym celu dodaj trochę wody, spoiwo i nałóż ponownie na oczyszczoną powierzchnię.

Jak zastosować płynną tapetę (wideo)

Wideo: Putty ściany pod tapetą z rękami. Putty lub kit, jak dobrze?

Tynk dekoracyjny własnymi rękami, film i opis

Uniwersalny materiał: płynne tapety, sposób nakładania ich na ścianę i inne powierzchnie

Ściany tynkarskie wideo własnoręcznie zaprawą cementową

Płynne tapety: recenzje, słabe i mocne strony mety

Samopoziomująca podłoga samopoziomująca. Opis wideo i technologii

Jak zrobić własną płynną tapetę własnymi rękami

Rosnąca popularność i uniwersalna miłość wśród budowniczych i koneserów jakości i stylowego designu wygrywają płynne tapety. Można je łatwo nakładać za pomocą wałków, szpatułek, szczotek i innych narzędzi do malowania i gipsu. Gotowe mieszanki są już sprzedawane w licznych marketach budowlanych i hipermarketach.

Ale rzemieślnicy ludowi od niedawna potrafili rozwikłać tajemnicę płynnej tapety i jej skład, więc z powodzeniem stosują swoje doświadczenia w praktyce. Stwórz płynną tapetę własnymi rękami jest dość prosta, a elementy można znaleźć w prawie każdym domu. Niedrogie narzędzia z łatwością zmieniają się w kompozycję, która idealnie pasuje na poziome i pionowe powierzchnie, co pozwala zaoszczędzić pieniądze i sprawić, że teksturę płynnej tapety będzie wyglądać tak, jak chcesz.

Płynne tapety sprzedawane na rynku lub w sklepie mają inną teksturę i komponenty. Niektóre są wykonane na papierze, inne na bazie tkaniny lub włókien, wszystko to jest uzupełnione klejem i innymi związkami wiążącymi. Płynna tapeta, własnoręcznie wykonana, nie różni się od produkcji fabrycznej. Ich podstawą jest papier cięty, włókna bawełny lub celuloza, klej, barwniki i dodatkowe elementy dekoracyjne.

Jedyną różnicą jest szczelność, ponieważ gotowy produkt sprzedawany jest w bezpiecznym opakowaniu do przechowywania. Wyprodukowany w domu, kompozycja płynnej tapety wymaga szybkiego zastosowania i nie jest w stanie długo przechowywać.

Ta metoda przygotowania jest najbardziej budżetowa. Aby wykonać papierową tapetę płynną własnymi rękami, potrzebne będą następujące elementy:

 • każdy papier, który jest w domu. Mogą to być stare gazety, broszury reklamowe, arkusze z czasopism i obskurnych książek, stare zwoje tapet itp .;
 • specjalny stabilny barwnik, który można kupić w dowolnym sklepie budowlanym, jeśli chcesz stworzyć jasne i kolorowe związki;
 • Tynk na bazie akrylowej, który jest uważany za najlepsze zapięcie i szybkoschnącą substancję;
 • Znany ze wszystkich i niedrogich klejów PVA lub "Bustilat9raquo ;;

 • woda w temperaturze pokojowej;
 • proszek gipsowy;
 • dodatkowe elementy na reliefową powierzchnię płynnej tapety po wyschnięciu na ścianie i niezwykły design. Odpowiednia rozdrobniona kora drzewna, mika, kamień lub granit miękisz;
 • elementy dekoracyjne, na przykład cekiny w razie potrzeby.

  Aby płynna tapeta była idealna w swojej fakturze, będzie to wymagało wiele wysiłku i czasu, dlatego powinieneś być przygotowany na to, aby proces był długi i żmudny. Cały proces tworzenia płynnej tapety samemu można podzielić na następujące etapy:

  1. Przygotowanie podstawy, mianowicie papieru, który będzie bardzo potrzebny. Cały przygotowany papier należy zmiażdżyć jak to tylko możliwe za pomocą nożyczek lub maszyny do recyklingu, jeśli takie są. Wcześniej powinieneś przygotować głębokie naczynie, w którym wyleje się okruchy papieru. W tym celu odpowiednie jest głębokie wiadro o objętości nie mniejszej niż 5 litrów lub misa.
  2. Następnie cała zawartość papieru jest wypełniona wodą. Proporcje - 1 kg zgniecionego papieru stanowi około 5 litrów wody. Utrzymanie cięcia papieru w wodzie powinno trwać co najmniej 3 godziny, szczególnie jeśli wykonane zostało z surowców o różnych grubościach.

 • Po dokładnym namoczeniu mieszaniny papierowej należy ją przekształcić w jednolity podstawowy skład. Rób to dłońmi lub łopatkami nie będzie tak łatwo, więc powinieneś użyć specjalnego miksera do budowy lub wiertła do wiosła.
 • Po osiągnięciu jednorodności konieczne jest rozpoczęcie dodawania kleju PVA lub "Bustilat9raquo ;, dlatego niemożliwe jest przerwanie mieszania, aby papier, woda i substancja klejąca były dobrze wymieszane.
 • Tam również, bez zatrzymywania mieszania, dodawane są barwniki.
 • Po tym rozpoczyna się tzw. Etap dojrzewania masy do płynnej tapety. Uzyskaną kompozycję zanurza się w plastikowej torebce lub folii tak, że żadne powietrze nie dostaje się do niej i pozostaje w spoczynku przez 12 godzin.
 • Po tym czasie kompozycję pobiera się z polietylenu i ponownie dokładnie miesza.

 • Ostatnim etapem jest dodanie elementów dekoracyjnych (miękiszu kamiennego, błysków itp.), A także gipsu, który wlewa się do partii przed bezpośrednim naniesieniem masy na powierzchnię.
 • Po wykonaniu wszystkich tych prostych czynności, dosłownie w ciągu jednego dnia możesz wykonać papierową tapetę płynną własnymi rękami. Tworzenie płynnej tapety w domu, wideo:

  Ta druga opcja jest po prostu znaleziskiem dla tych, których szafki pękają ze starą dzianiną. Materiały, tak jak w pierwszym przypadku, będą wymagały dużo. Oprócz nici wełnianych lub przędzy można stosować medyczną watę bawełnianą, izolację celulozową budowlaną, sintepon lub wióry drzewne.

  Dodatkowo, aby zrobić włóknistą płynną tapetę własnymi rękami, będziesz potrzebował podstawy kleju, która posłuży jako klej PVA lub "Bustilat9raquo;.

  Do szybkiego utwardzania używa się tego samego tynku akrylowego, ale należy wziąć pod uwagę fakt, że ten składnik ma nieprzyjemny zapach. Wystrój posłuży jako mały okruch granitu, kamienia, muszli, iskier, miki. Aby uzyskać jasny i trwały kolor w płynnych tapetach zastosowano barwniki budowlane, przeznaczone do wytwarzania preparatów na bazie wody.

  Przygotowanie tapet krok po kroku:

  1. Przygotowanie - na początek wymagane jest dokładne rozdrobnienie surowca, który służy za podstawę, w szczególności dotyczy to wełny, sinteponu lub waty. Zmielony materiał wlewa się do wiadra lub zbiorniczka wolumetrycznego.
  2. Do krojonych włókien lub nitek dodaje się klej, po czym wszystko to jest dokładnie zagniatane przez mikser budowlany, wiertło z klapowaną dyszą lub rękami, do jednorodnej masy, która powinna przypominać gęstą śmietanę.

 • Tutaj, bez zatrzymywania procesu mieszania, dodawać barwniki i kit.
 • Przygotowaną mieszaninę przyszłych tapet pozostawia się na 8 godzin, uprzednio owiniętą w plastikową torbę tak, aby nici i włókna były dokładnie impregnowane, a następnie stały się doskonałym materiałem wykończeniowym ścian.
 • Pod koniec tego czasu masa jest usuwana z polietylenu i dodawane są do niej elementy dekoracyjne. Jeżeli włókna silnie wchłonęły ciecz, a mieszanina stała się zbyt gruba i nie nadaje się do nanoszenia na powierzchnię, rozcieńcza się ją ilością wody niezbędną do uzyskania idealnej tekstury.
 • Po wykonaniu pracy, płynne tapety, wykonane własnymi rękami, gotowe do zastosowania na ścianach lub suficie. Zasada zastosowania niewiele różni się od szpachli. Aby to zrobić, mistrz będzie potrzebował kielni, wałka lub metalowej szpatułki, a także pojemnika na kompozycję.

  Cóż, w tak prostej sprawie, nie zapominaj o małych sztuczkach, że kompozycja nie zamarza szybko, wtedy konieczne jest uzyskanie mieszanki polietylenu bezpośrednio przed ułożeniem na powierzchni.

  Zalety domowej kuchni

  Oprócz oczywistej opłacalności takich napraw warto odnotować i wiele innych zalet, które same mają płynne tapety.

  1. Możliwość tworzenia tapety w cieniu, która najlepiej podkreśla ideę projektu i kompozycję mebli.
  2. Tworzenie całych kompozycji ściennych: animowane rysunki do pokoju dziecięcego, romantyczne obrazy do sypialni lub skomplikowane obrazy z wzorami do salonu.

 • Porowaty papier lub włókniste podłoże pozwala uzyskać nieco grubszą ściankę, aby wzmocnić izolację cieplną i akustyczną pomieszczenia.
 • Przyjazny dla środowiska i bezpieczny materiał, który jest odpowiedzialny za stworzenie przyjemnego mikroklimatu i braku toksycznych emisji.
 • Odporny na wypalenie i ogień. Nawet w pożarze mogą stać przed siłą ognia, nie dopuszczając do rozprzestrzeniania się ognia na inne powierzchnie.
 • Dzięki pięknej płaskorzeźbie można łatwo ukryć wszystkie nierówności ścian, nie przeprowadzając żadnych wstępnych szkoleń. Aby płynna tapeta dobrze pasowała do ściany, wystarczy gruntowanie, aby uzyskać lepszą przyczepność.
 • Jeśli chcesz zaktualizować naprawę, można je łatwo usunąć za pomocą konwencjonalnej metalowej szpatułki.
 • Brak nieestetycznych szwów i łatwość wykończenia w miejscach rozetek i urządzeń oświetleniowych.
 • Długa ochrona oryginalnego koloru.
 • Prawidłowe stosowanie płynnej tapety, wideo:

  Opublikuj komentarz

  Jak zrobić łóżko z kamieniami + zdjęcie Do kogo, a ja lubię więcej raka. Boleśnie piękna

  Zainstaluj automatykę na pompie Ładne filmy informacyjne, a następnie to, czego potrzebujesz.

  Jakie okna wybrać do kąpieli Piękne łaźnie na zdjęciu, w wiejskich domach takich, których rzadko widać.

  Budowa wizjera + rysunki Specjalne podziękowania za szczegółowe rysunki

  Jak przygotować płynną tapetę?

  Rynek materiałów budowlanych jest zróżnicowany, ale nawet dostępność asortymentu nie zawsze pozwala znaleźć to, co lubisz. Planowanie napraw oprócz surowego wykończenia obejmuje czyste, to znaczy, które pozostanie z właścicielami przez wiele lat i zostanie pokazane gościom wchodzącym do domu. Należy go przyjmować ze szczególną odpowiedzialnością.

  Używanie zwykłego standardowego lakieru jako farby lub tapety fabrycznej z nadrukowanym wzorem straciło na aktualności. Ludzie starają się używać nowoczesnych i nietypowych materiałów, aby nadać przestrzeni nutę indywidualności. Jednym z najbardziej popularnych i sprawdzonych dzisiaj jest płynne tapety.

  Jakie one są i co to jest?

  Nie mają one nic wspólnego z tradycyjnymi powłokami i nie są podobne pod względem składu, metody aplikacji ani właściwości technicznych. Jest to zupełnie nowy materiał budowlany, który nakłada się na powierzchnię ściany i sufitu za pomocą narzędzia malarskiego, szpatułek, wałków i szczotek. Nie zawierają szkodliwych składników, są bezpieczne dla zdrowia i należą do "oddychających materiałów".

  Na rynku są gotowe mieszanki, które są wystarczająco rozcieńczone wodą i można rozpocząć ich wykańczanie, zazwyczaj są to:

  Ten ostatni rodzaj jest najdroższy i ma wysoką jakość. Płynną tapetę można używać w każdym pomieszczeniu, także w warunkach wysokiej wilgotności. Są popularne nie tylko w przestrzeniach mieszkalnych, ale także biurowych, a nawet produkcyjnych.

  Czy mogę sam wykonać płynną tapetę?

  Oczywiście. Mistrzowie od dawna znajdowali recepturę na produkcję mieszanki dekoracyjnej i aktywnie wykorzystują jej fundamenty w procesie wykańczania. Płynne tapety własnymi rękami nie są trudne. Aby utworzyć masę, dopuszczalne jest stosowanie składników, które przypisujemy do liczby odpadów. Wykonanie powłoki dekoracyjnej jest łatwe i tanie, a problem usuwania niepotrzebnych, ale użytecznych "śmieci" rozwiązany jest w podobny sposób.

  Zanim powiemy Ci, jak zrobić płynną tapetę na własną rękę, spróbuj zrozumieć, jakie składniki wchodzą w skład oferowanej na rynkach.

  Sprzedawaj gotowe mieszanki w hermetycznie zamkniętych opakowaniach z polietylenu z obecnością etykiet i instrukcji do gotowania. Suche masy zawierają naturalne lub sztuczne włókna z impregnacją adhezyjną, a także dodatki modyfikujące i uplastyczniające. Istnieją kompozycje w kolorze białym lub malowane z dodatkiem pigmentów barwiących.

  Jakie są zalety takich powłok?

  Pomimo tego, że ostatnio pojawiła się taka technologia wykończeniowa, specjaliści byli w stanie zidentyfikować jej pozytywne cechy, wśród których należy zwrócić uwagę na następujące kwestie:

  • Praca z płynną tapetą jest łatwa i wygodna. Z ich pomocą każdy może wykonać wykończenie, niezależnie od doświadczenia i umiejętności.
  • Prace nie wymagają dokładnego przygotowania podłoża, a nierówności można zamaskować gęstą warstwą powłoki tapety.
  • Płynne tapety maskują nie tylko nieregularności, ale także inne wady, takie jak małe pęknięcia i szczeliny. Wygodne jest dekorowanie narożników i otworów zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Nadmiar można łatwo usunąć, powłoka nie zmywa się, zachowuje oryginalny wygląd, nawet w przypadku skurczu ścian.
  • W procesie wykańczania nie czujesz żadnych zapachów, co oznacza, że ​​w czasie prac remontowych nie ma potrzeby opuszczania mieszkania.
  • Powłoka dekoracyjna odnosi się do "oddychania", ponieważ nie zatyka porów. Czynnik ten pozytywnie wpływa na mikroklimat i wskaźniki temperatury w pomieszczeniu.
  • Po wysuszeniu uzyskują strukturę reliefową, która ma właściwości izolacji cieplnej i akustycznej.
  • Bez względu na kompozycję, niezależnie od tego, czy kupowana lub przygotowana samodzielnie, ciekła tapeta ma właściwości antystatyczne ze względu na naturalne składniki, które niosą ładunek dodatni. Nie pochłaniają kurzu i odpychają brudu, pozostając czyste i piękne przez długi czas. W pomieszczeniach z taką powłoką wykończenia jest nie tylko piękna, ale także bezpieczna, ponieważ najemcy oddychają czystym powietrzem.
  • Ze względu na kompozycję klejową, która jest jednym z głównych składników wykończenia, podczas suszenia powstaje folia ochronna, zapobiegająca wchłanianiu różnych zapachów przez tapetę.
  • Oryginalny kolor jest przechowywany przez wiele lat, ponieważ włókna praktycznie nie są narażone na negatywne skutki promieniowania ultrafioletowego.

  Jak widać pozytywne cechy powłoki bardzo dużo, ale najważniejsze jest zdolność do naprawy uszkodzonego obszaru bez usuwania dużego obszaru tapety. Innymi słowy, jeśli uszkodzisz powłokę, zastosuj w tym miejscu niewielką warstwę świeżej tapety i pozwól im wyschnąć.

  Używając kolorowych płynnych tapet, upewnij się, że na końcu pracy masz niewielką ilość suchego zamiatania, w przypadku nagłej naprawy. Kupowanie kompozycji tego samego tonu po pewnym czasie będzie trudne i mogą różnić się fakturą.

  Jak samodzielnie przygotować masę do płynnej tapety?

  Jeśli chcesz eksperymentować i tworzyć coś własnymi rękami, nie będziesz w stanie stworzyć kompozycji wykończeniowej. Istnieje jeden standardowy przepis, którego podstawa różni się w zależności od osobistych preferencji i rodzaju pokrycia, które chcesz uzyskać w końcu. Rozważmy podstawowe sposoby tworzenia ostatecznych kompozycji.

  Głównym składnikiem jest stary niechciany papier, napisany i wykorzystany. Zbieraj niepotrzebne książki, gazety, czasopisma, arkusze, opakowania itp.

  Zmiel je nożyczkami lub rozerwij na małe kawałki. Napełnij papier wodą z proporcji 5 litrów na 1 kg suchego surowca. Pozostawić na 4-5 godzin do namoczenia.

  Gdy papier będzie gotowy przy pomocy miksera budowlanego, rozpocznij mieszanie.

  W jednorodnej masie dodać pigment barwiący, jak również klej murarski, a następnie zmieszać wszystko, aby uzyskać jednorodną konsystencję.

  Powstałą masę należy umieścić w czystym polietylenie i pozostawić na 14-15 godzin do dojrzewania.

  Następnie masę należy zagnieść ręcznie, dopuszcza się dodawanie do niej błysków o różnych odcieniach, dzięki czemu materiał wykończeniowy staje się atrakcją. Dodanie takiego składnika wymaga ręcznego mieszania.

  Aby uzyskać lepsze ustawienie, dodaj gips, klej "Bustilat" lub mieszaninę akrylowych stiuków. Mieszanie składników należy wykonać przed nałożeniem masy na powierzchnię ścian.

  Im więcej gipsu dodasz do płynnej masy, tym szybciej się zestali. Zalecamy dodanie tego składnika tylko do objętości materiału, który zostanie szybko użyty.

  Możesz przygotować taką kompozycję z następujących komponentów:

  W przypadku włókien tekstylnych - celulozy lub bawełny dopuszczalne jest stosowanie sintepon, lnu, wełny lub poliestru. Bawełna jest używana bawełny, a izolacja "Ecowool" składa się z pulpy drzewnej.

  Wybrany materiał musi być dokładnie szlifowany. Rozłupywanie odbywa się ręcznie lub za pomocą dyszy miksera na wiertarce budowlanej. W tym ostatnim przypadku będziesz również musiał zbudować kontener. Użyj głębokiego wiadra z pokrywką z wyciętym otworem na dyszę miksera. Jeśli opakowanie nie jest zamknięte, elementy włókniste rozpadną się.

  Jeśli masz zamiar ukończyć duży obszar, to komponent włókienny będzie bardzo potrzebny. Możliwe jest rozmieszczenie kilku rodzajów włókien.

  Składnikiem wiążącym jest klej PVA lub "Bustilat". Odpowiednia jest również mieszanka szpachlowa typu kazeinowego lub akrylowego.

  Akrylowy kit ma ostry i nieprzyjemny zapach, ale dlatego, że eksperci zalecają jego rozcieńczenie wodą. Pomimo zapachu, materiał jest najbardziej odporny na odkształcenia i ścieranie, co oznacza, że ​​powłoka będzie bardziej niezawodna i trwała.

  Bez względu na rodzaj włókna dopuszczalne jest mieszanie mieszanek z dodatkami dekoracyjnymi:

  Dodaj je w procesie ręcznego wyrabiania.

  Sztuczne dodatki są podatne na utlenianie, co przyczynia się do powstawania grzybiczych i zapleśniałych uszkodzeń powłoki.

  Kolor jest ustalany przez pigmenty barwiące, które dodaje się podczas przygotowywania masy. Kolory są wybierane dla baz wodnych. Dodaj je w momencie mieszania masy z wodą. Nie spiesz się, aby dodać dużą ilość kolorów na raz. Nasycenie dźwięku pojawia się stopniowo. Podczas dodawania pigmentu nie należy przerywać mieszania masy. Po przekonaniu się o całkowitym rozpuszczeniu składnika i uzyskaniu jednolitego odcienia proces można zatrzymać.

  Efekt impregnacji uzyskuje się w dwóch etapach. Główny ton jest ustawiony jak opisano powyżej, następnie nieco więcej pigmentu dodaje się do powierzchni przed naniesieniem mieszaniny, podczas gdy mieszaninę miesza się trochę ręcznie, ale nie ostrożnie, pozostawiając w ten sposób elementy, które nie rozpuszczają się.

  Umieść wybrane włókno w pojemniku do mieszania i wymieszaj go z klejącą podstawą w równych proporcjach do uzyskania jednolitej masy. Połącz podstawę z elementami dekoracyjnymi (kolory, iskierki i inne zanieczyszczenia). Nie przestawaj mieszać mieszanki, dopóki nie uzyskasz równej masy. Jeśli kompozycja jest zbyt lepka i gęsta, rozcieńczyć ją niewielką ilością płynu.

  Aby nie tłumaczyć komponentów i uzyskać wymaganą kompozycję, przygotuj próbną miksturę przy użyciu niewielkich proporcji. Zastosuj masę do powierzchni ścian i upewnij się, że płynna tapeta, wykonana ręcznie, okazała się taka, jak zaplanowałeś, to jest możliwe przygotowanie dużej objętości mieszanki.

  Po wymieszaniu wszystkich składników należy je pozostawić do dojrzewania przez 10 godzin, umieszczając roztwór w czystej plastikowej torebce.

  Jak pracować z płynną tapetą przygotowaną przez siebie?

  Przygotuj bazę. Usuń starą powłokę, niezależnie od tego, czy jest to szpachlówka, czy papierowa tapeta. Do czyszczenia ścian najlepiej jest użyć szpatułki. Jeśli ściany pokryto farbą, można je usunąć przez wstępne nasmarowanie specjalną masą rozpuszczającą, a następnie za pomocą pacy malarskiej usunąć farbę. Bielone ściany zaleca się dokładnie zwilżyć wodą, a także usunąć.

  Jeżeli podstawa ścian pokryta jest jednotonową szpachlą, na powierzchni której nie ma wyraźnych nierówności, nie ma potrzeby jej usuwania.

  Oczyszczoną powierzchnię należy obrobić podkładem, a po jej wyschnięciu wyrównać szpachlą warstwą wyrównującą. W razie potrzeby można dodatkowo zastosować suchą powłokę.

  Na wyschniętej warstwie kitu nakładany jest dodatkowo podkład, niezbędny dla lepszej przyczepności powłoki wykończeniowej do powierzchni ściany.

  Gdy baza zostanie przygotowana, możesz zacząć stosować samodzielnie przygotowaną płynną tapetę. Do pracy z nimi potrzebujesz metalowej szpatułki lub kielni. Aplikacja wykonywana jest przez tynk cienkowarstwowy.

  Jeśli od razu przygotowałeś dużą objętość zastosowanej mieszaniny w jednym etapie, nie powinieneś mieć żadnych trudności, ponieważ masz jednolitą konsystencję jednego odcienia. Jeśli mieszanina była przygotowywana w kilku etapach, nawet jeśli wszystkie proporcje były dokładnie obserwowane, istnieje ryzyko różnic w odcieniu, co staje się zauważalne dopiero po całkowitym wyschnięciu warstwy wykończeniowej.

  Możesz uniknąć tego incydentu w następujący sposób. Natychmiast przed nałożeniem ciekłego preparatu na powierzchnię, pobrać w równych ilościach masę z każdej partii. Wymieszaj wszystkie części ręcznie z jednolitą masą i wykonaj takie manipulacje z każdą następną porcją, którą zamierzasz zastosować. W ten sposób uzyskujesz stałą konsystencję, która idealnie będzie wyglądać na powierzchni ścian.

  Jak nałożyć masę dekoracyjną na powierzchnię?

  Zalecana warstwa aplikacyjna to 3 mm, co można osiągnąć za pomocą metalowej szpachelki. Jeśli jesteś początkującym i nie chcesz mieć wad w postaci małych nieobrobionych poletek na powierzchni, to dostaniesz przezroczystą kielnię do kielnia do kontrolowania procesu wykończenia o wiele łatwiej.

  Nie martw się, jeśli coś poszło nie tak podczas procesu aplikacji. Ciekły roztwór kleju umożliwia usunięcie nieprawidłowo ułożonego obszaru powłoki i ponowne nałożenie usuniętego materiału.

  Płynna kompozycja jest nakładana na powierzchnię ściany w dowolnym kierunku, niezależnie od tego, czy proces wygładzania poziomego czy pionowego wykonywany jest ruchem okrężnym.

  Powierzchnia zostaje wyrównana po pewnym czasie, kiedy zaczyna się układ kleju. Użyj przezroczystej kielni, zanim zwilżysz ją wodą i delikatnie przemieścisz po powierzchni kolistymi ruchami, ale tylko one muszą być przeciwnie do ruchu wskazówek zegara.

  Nadmiar płynnej tapety jest usuwany po wstępnym ustawieniu podkładu samoprzylepnego.

  W przypadku, gdy planujesz stworzyć obraz na powierzchni ścian lub podzielić przestrzeń na strefy. Przygotuj szablon za pomocą zwykłego ołówka. Kiedy przetwarzana jest główna część ścian, należy wypełnić elementy rysunku, aby użyć małej łopatki.

  Po zakończeniu prac ściany muszą dokładnie wyschnąć. Całkowite wyschnięcie kompozycji zajmuje 24 godziny.

  Płynne tapety, niezależnie od tego, czy są kupowane w sklepie, czy robione własnymi rękami, świetnie wyglądają w każdym pomieszczeniu. Ich charakterystyczną cechą jest to, że w przypadku uszkodzenia powłoki można ją zawsze naprawić, w tym celu staraj się pozostawić niewielką ilość mieszaniny (jeśli jest kupiona) w suchej postaci, aby wyeliminować wady.

  Nie martw się, jeśli nie masz suchej kompozycji. Płynna tapeta pod wpływem wilgoci szybko się zmiękcza, co oznacza, że ​​można usunąć uszkodzoną część powłoki poprzez zwilżenie jej wodą i ponowne nałożenie na ściany, tym samym naprawiając uszkodzony obszar.

  Jak czyścić i pielęgnować powłokę?

  Powyżej mówiliśmy o tym, że taki materiał ma właściwości antystatyczne i nie pochłania pyłu, a zatem zanieczyszczenie występuje niezwykle rzadko lub po wielu latach. Jeśli nadal planujesz oczyścić, powinieneś zabezpieczyć materiał przed wilgocią, uprzednio obrabiając związki ochronne, takie jak lakier. Po obróbce ścian za pomocą kompozycji filmowej, jesteś naprawdę pozbawiony efektu "oddychania".

  Nieleczona tapeta może być oczyszczona za pomocą odkurzacza, po obróbce, której powłoka uzyska swój pierwotny wygląd.

  Dodaj komentarz

  − 2 = 1