Nazwa kategorii

Jak wykonać izolację akustyczną w mieszkaniu

Izolacja akustyczna ścian mieszkalnych. Jak zrobić własne ręce

Poziom izolacji akustycznej nowoczesnych mieszkań, w szczególności w nowych budynkach, pozostawia wiele do życzenia. Aby poprawić tę sytuację, jeśli jest to pożądane, jest to całkiem możliwe i niezależne. Nie będzie to zbyt kosztowne i nie zajmie dużo czasu. W tym artykule rozważymy kwestię, w jaki sposób poprawnie wykonuje się izolację akustyczną ścian.

Odmiany materiałów dźwiękoszczelnych

Nowoczesny rynek oferuje konsumentom szeroką gamę dźwiękoszczelnych materiałów. Możesz podzielić je na trzy główne grupy.

 1. Trudne. Absorpcja dźwięków tych materiałów ze względu na fakt, że jeden z jego komponentów jest w porowaty wypełniacz (pumeks, gliniec, korek, perlit, itd.).
 2. Półsztywne. Wykonane są z materiałów na bazie poliuretanu. Do tej grupy należą tworzywa piankowe, styropian itp.
 3. Miękki. Produkcja takiej izolacji akustycznej na bazie wełny mineralnej lub włókna szklanego. Izolacja akustyczna ścian mieszkalnych tego typu (wraz z półsztywnymi) wykonywana jest najczęściej.

Jak wybrać odpowiedni materiał

Występują tylko dwa rodzaje hałasu - powietrze i szok. W pierwszym przypadku może to być muzyka, głośne głosy, rozprowadzane za ścianą itp. Hałas uderzeniowy występuje, na przykład, podczas pracy wiertarki lub perforatora. Zazwyczaj izolacja akustyczna ścian chroni przed hałasem, a podłoga i sufit - przed wstrząsami. Izolację akustyczną ścian własnymi rękami można wykonać za pomocą:

 • Wełna mineralna. Jest to bardzo niedrogi materiał o doskonałej wydajności. Idealnie nadaje się do ochrony przed hałasem z powietrza. Jedyną wadą jest dość duża grubość. Dlatego wskazane jest używanie go na dużych obszarach.
 • Materiał dźwiękochłonny z korka. Doskonale chroni zarówno przed powietrzem, jak i przed szokami. Z powodzeniem można wykorzystać do ocieplenia ścian zarówno dużego, jak i małego mieszkania.
 • Dźwiękoszczelne panele ZIPS. Izolacja akustyczna ścian za pomocą tego materiału jest najbardziej skuteczna. Główną wadą takich paneli jest ich dość znaczna masa, a tym samym złożoność instalacji.

Przed przystąpieniem do montażu izolacji akustycznej ściany muszą być starannie przygotowane. Wszystkie pęknięcia i ewentualne dziury muszą zostać znalezione i uszczelnione. Konieczne jest również wygłuszenie gniazd jack. Oczywiście, przed rozpoczęciem tej pracy, prąd w mieszkaniu musi być odłączony (w tarczy). Rozety są demontowane i usuwane z gniazd. Otwory mogą być izolowane pianką gumową, polistyrenem lub włóknem szklanym. W końcowym etapie wszystkie szczeliny są pokryte gipsem. Uszczelnienie jest również konieczne dla wyjścia wszystkich rur w mieszkaniu (woda, ogrzewanie, gaz). Ponadto ściany są dokładnie oczyszczone z kurzu i brudu.

Izolacja akustyczna za pomocą wełny mineralnej

Wełna mineralna jest materiałem do izolacji akustycznej ścian, o której mówiliśmy powyżej. Jego instalacja jest następująca:

 • Profil metalowy jest wklejany specjalną taśmą polistyrenową pochłaniającą hałasy;
 • szyny prowadzące są zamontowane;
 • Profile Rack są zainstalowane;
 • między nimi są zamontowane wstępnie wycięte płyty z wełny mineralnej;
 • montaż dodatkowego profilu o grubości 2-3 cm (konieczne jest zapewnienie małej szczeliny wentylacyjnej między płytami izolatora akustycznego a płytą gipsowo-kartonową);
 • płyty gipsowe są zainstalowane.

Izolacja akustyczna ścian za pomocą paneli korkowych

W takim przypadku stosowany jest specjalny klej szybkowiążący. Ściana jest starannie wytrawiona, po czym element jest mocno dociśnięty do niej. Instalacja odbywa się z przesunięciem na pół płyty. Układanie korka powinno się odbywać tak ciasno, jak to możliwe. Obecność jakichkolwiek przerw między elementami jest niedozwolona. Płyty korkowe są same w sobie estetyczne. Dlatego nie jest absolutnie konieczne wykonywanie dodatkowego wykończenia. Wyjątkiem są ściany łazienek. W tym pomieszczeniu płyty powinny być pokryte specjalnym lakierem-uszczelniaczem.

Jak wykonać izolację akustyczną za pomocą paneli ЗИПС

Dalej, przyjrzyjmy się szczegółowo kwestii, jak wykonać izolację akustyczną ścian za pomocą płyt warstwowych. Przejść przez ściankę obwodową na podłogę, ściany i sufit przylegający przykleja specjalną taśmą do układania, szerokość, która jest równa grubości płyt warstwowych. Zamiast kleju stosuje się specjalny uszczelniacz akustyczny.

Płyty montuje się na ścianie za pomocą specjalnych kołków. Instalacja powinna przebiegać od lewej do prawej i od dołu do góry. Panele pierwszego rzędu są wycinane wzdłuż krótszego i dłuższego boku, a wszystkie kolejne są długie. Poddana elementu ściennego i przez istniejących w nim węzłów antywibracyjnych otwory na głębokość 6 cm. Ponadto, są one wstawione i młotkiem kołków. Jak również, wszystkie kolejne płyty są montowane (ucieczka - co najmniej 25 cm). Złącza Pazogrebnevye paneli są dodatkowo mocowane za pomocą śrub (krok - 15 cm). W końcowym etapie połączenia paneli są obrabiane za pomocą uchwytu szlifującego. Następnie wszystkie szwy są wypełnione szczeliwem.

Izolacja akustyczna ścian będzie jeszcze bardziej efektywna, jeśli użyjesz tapety z pianki winylowej jako ostatecznego wykończenia. Klejenie ścian należy rozpocząć od okna. Używając poziomu, pionowa linia jest wstępnie narysowana na ścianie. Będzie służyć jako przewodnik do klejenia pierwszego pasma.

Płótna są wygładzane na powierzchni ściany miękkim wałkiem z średniej długości futrem. Pęcherzyki powietrza są usuwane specjalną szczotką do tapet. Wejdź na powierzchnię kleju, usuń klej za pomocą czystej szmatki. Ponieważ spieniona tapeta - materiał nie jest zbyt mocny, wklejanie powinno być wykonane tak ostrożnie, jak to tylko możliwe.

Jak widać, izolacja akustyczna ścian przez siebie nie jest skomplikowanym procesem. Przy odrobinie wysiłku możesz sprawić, by mieszkanie w mieszkaniu lub domu było wygodniejsze. Najważniejszą rzeczą jest robienie wszystkiego bez pośpiechu, układanie wszystkich elementów tak blisko siebie, jak to możliwe, i dokładne uszczelnianie wszystkich stawów.

Jak prawidłowo wykonać izolację akustyczną w mieszkaniu

Hałas, muzyka, deptanie za ścianą lub piętro wyżej i bardzo pożądane byłoby spanie. Ten problem jest znany wszystkim.

Ktoś nie jest problemem, ale jedynym echem normalnego, a nie samotnego życia. Dla nich obecność innego wątku staje się stukot obcasów na randkę sąsiada z góry, krzycząc i skacząc dzieci z mieszkania obok, głośni sąsiedzi pojednania na dwa piętra poniżej. Czy to nie wystarczy.

Ale jeśli nie lubisz być przedmiotem dyskusji. Doceń swoją osobistą i własną przestrzeń osobistą. Są małe dzieci, a ty nie chcesz, aby ich obudzili i nikomu nie przeszkadzają. Jeśli twoi sąsiedzi kupili plagi ludzkich uszu - karaoke - i pijanych noce nosowy głos wyjście „Rose Street” .A pod żyjesz żadnej babci, która ma tylko jeden dowód istnienia - nerwy, wyczerpanych sąsiadów, lekarzy i policjantów.

Z pewnością przynajmniej raz pomyślałeś o tym, jak prawidłowo zorganizować i dokonać izolacji akustycznej w mieszkaniu własnymi rękami. Nasz artykuł odpowie na to pytanie.

Izolacja akustyczna w mieszkaniu: jak wybrać i zrobić

Planując izolację akustyczną pomieszczeń, należy zdecydować, który hałas należy wyeliminować.

Są warunkowo podzielone na następujące grupy:

2. Szok. Są to różne odgłosy, wynikające z wibracji powierzchni i przenoszone przez ściany i sufity. Przykładami są dźwięki poruszających się obiektów, kroków, wiertła lub dziurkacza.

3. Strukturalny. Od działania pomp, wind i innych systemów.

Dodatkowo będziesz musiał zdecydować o kierunku dźwięku, z którym będziesz walczył. Ponieważ wszystkie materiały do ​​ochrony przed hałasem są podzielone na dwie duże grupy:

2. Dźwiękochłonne. Zaprojektowany, aby zmniejszyć energię fali dźwiękowej podczas interakcji z barierą. Są używane w odwrotnej sytuacji, gdy sam musisz zapobiec rozprzestrzenianiu się hałasu z pokoju. Na przykład, jeśli Twoje dziecko jest zaangażowane w grę na fortepianie, a Ty jesteś na tyle taktowny, by nie zmuszać innych do codziennej oceny jego postępów.

Aby skutecznie chronić swój dom, najprawdopodobniej będziesz musiał łączyć różne materiały.

Chociaż jest wystarczająco dużo producentów twierdzących, że to ich panele mają obie te właściwości.

Właściwości izolacyjne hałasu różnych konstrukcji zależą w dużej mierze od sztywności i masy okładziny, a także od szerokości warstwy powietrza między nią a ścianą.

Istnieją opcje mocowania, które przy takiej samej liczbie używanych płyt kartonowo-gipsowych i akustycznych płytach mineralnych różnią się pod względem izolacyjności akustycznej 1,5 razy.

Na początek należy zaplanować plan prac.

Hałas może być przenoszony nie tylko przez ściany i płyty, ale także przez otaczające struktury. Ponadto wiele domów z panelami różni się złą jakością uszczelnienia połączeń między płytami. Najczęściej stosowane w budownictwie mieszkaniowym gniazd i przełączników wpuszczane, co pozytywnie wpływa na estetykę projektu, ale to nie jest bardzo wygodny pod względem izolacji akustycznej. Ponieważ w tych miejscach grubość ściany jest znacznie mniejsza.

Dlatego pierwszą rzeczą jest zrobienie planu w domu i dokładne zbadanie ścian, podłogi i sufitu. Sprawdź wszystkie połączenia, kanały i miejsca instalacji urządzeń elektrycznych.

Wszystkie pęknięcia i pęknięcia wykryte podczas kontroli muszą zostać naprawione.

Wyjmij gniazda i przełączniki, a dodatkowo zaizoluj otwór. Na przykład wypełnij przestrzeń za pudełkiem wełną mineralną i zabezpiecz ją kitem gipsowym. Ale z pianki montażowej, pomimo całej wygody użytkowania, dobre urządzenie dźwiękoszczelne nie działa.

Na planie należy odnotować najbardziej hałaśliwe miejsca, wskazując na zakres i charakter zakłócającego dźwięk.

Teraz możesz określić rodzaje pracy.

- Jeśli w pierwszym rzędzie dokuczają ci różne szumy powietrza, powinieneś pomyśleć o zmianie sąsiednich ścian.

- Jest możliwe, że ten dźwięk jest słyszany przez inne ściany, kiedy trzeba je wszystkie odizolować.

- Jeśli w denerwującym dźwięku pojawią się niskie częstotliwości, ochrona obejmie także pływające urządzenie do jastrychów przy użyciu specjalnej wełny mineralnej.

Najtrudniejszą częścią jest to, czy zakłócający dźwięk jest strukturalny czy wstrząsający. Ponieważ hałas jest przenoszony przez wibracje, a po poprawie jednej ze ścian, inny może zacząć "brzmieć".

Jak właściwie dźwiękoszczelne ściany w mieszkaniu

Poziom izolacji akustycznej zależy bezpośrednio od grubości konstrukcji, więc nawet właściwe wyrównywanie ścian i jakości tynku może znacznie zmniejszyć bliskość dźwięku sąsiadów. Inną prostą i budżetową metodą izolacji akustycznej jest instalacja konstrukcji płyty gipsowej. Główną wadą tej metody w zmniejszaniu wielkości pomieszczenia jest 8-9 cm.

Proces jako całość jest podobny do prostego wyrównania, ale istnieje kilka znaczących różnic.

1. Płyt gipsowo-kartonowych nie należy łączyć bezpośrednio ze ścianą, która wymaga izolacji. Stosowanie zwykłych sztywnych zawiesin jest niedopuszczalne, to dzięki nim drgania ściany zostaną przeniesione na nową powierzchnię. Dlatego rama dla systemu lepiej wykonać samodzielnie, z mocowaniem do sufitu i podłogi.

2. Należy zastosować specjalny, nieprzesuwny szum strukturalny; należy zastosować łączniki. Ponadto profile prowadzące muszą być montowane za pomocą specjalnych uszczelek izolujących wibracje.

3. Między profilami a ścianą powinna znajdować się szczelina 5 mm, którą następnie wypełnia się silikonowym uszczelniaczem.

4. Profile można wylewać pianką, aby zwiększyć siłę i zmniejszyć hałas.

5. Rama jest gęsto wypełniona materiałem wygłuszającym. Najtańszą opcją jest najczęściej wełna mineralna. I w przeciwieństwie do często oferowanego spienionego polistyrenu, który, wbrew zaleceniom, wcale nie pomaga na hałas, nieznacznie podnosi właściwości dźwiękochłonne konstrukcji. Ale lepiej jest użyć akustycznej wełny mineralnej lub innych specjalnych paneli.

6. Zainstaluj płytę gipsowo-kartonową.

7. Połączenia i szwy konstrukcji są szczelnie uszczelnione dźwiękoszczelnym uszczelniaczem.

Jak zrobić dobry dźwiękoszczelny sufit w mieszkaniu

Problem przenikania dźwięku przez podłogę i sufit nie jest mniej powszechny. Czasami powodem tego jest użycie cieńszych płyt w konstrukcji.

Najczęściej izolacja akustyczna sufitu odbywa się za pomocą płyty gipsowo-kartonowej i specjalnych materiałów.

Jak zrobić izolację akustyczną w mieszkaniu od sąsiadów od dołu lub izolować podłogę

W przypadku izolacji akustycznej podłogi zwykle stosuje się "pływający" stół. Jego szczególną cechą jest to, że jastrych jest oddzielony od podłoża pośrednią warstwą izolującą dźwięk i nie ma sztywnego mocowania w rogach.

Lub, w przypadku izolacji akustycznej, stosuje się wełnę mineralną o zwiększonej gęstości i ze wskazaniem zastosowania jastrychu podłogowego.

Ponadto istnieją specjalistyczne materiały.

1. Najpierw należy usunąć wszystkie podłogi z płyty podłogowej. Powierzchnia jest czyszczona i wyrównana. Na tym etapie warto otrzeć i uszczelnić wszystkie pęknięcia i szczeliny w stawach i ponownie je uszczelnić.

2. Taśma deformacyjna musi być umieszczona wokół obwodu pomieszczenia. W swojej jakości można stosować paski z materiału piankowego o grubości 0,5-1 cm.

3. Następnie, zgodnie z poziomem, materiał izolacyjny jest szczelnie zapakowany. Prawidłowo ułożone arkusze nie powinny sprężynować i "kopać". Jeśli jednak z powodu pewnych nieregularności arkusze nie spadną, powierzchnię pod nimi można skorygować za pomocą piasku budowlanego.

4. Jeśli na podłodze są przewody, w arkuszach wycina się rowki.

5. Ustaw według poziomu latarni morskich.

6. Następnie wykonuje się jastrych cementowo-piaskowy. Najpierw na podstawę wlewa się około 2 cm roztworu, kładzie się siatkę wzmacniającą i kolejne 2 cm roztworu. Następnie wyrównujemy nasze podłogi, usuwamy latarnie morskie i oczyszczamy je.

Chroń przed hałasem otworów: dźwiękoszczelne okna i drzwi

Kiedy drzwi są zamknięte, dźwięk przenika do pomieszczenia przez różne szczeliny i szczeliny. Większość dotyczy miejsc, w których płótno łączy się z ościeżnicą. Proste uszczelnienie stawów może znacząco wpłynąć na sytuację.

Na przykład szczeliny z ościeżnicą drzwi można zamknąć samoprzylepnymi uszczelkami gumowymi.

Czasami same drzwi muszą zostać wymienione.

Aby zwiększyć izolacyjność akustyczną, lepiej wybrać okna o dużej grubości szyby zespolonej (ponad 36 mm).

Najskuteczniejsza będzie jednokomorowa z okularami o różnej grubości i najszerszym możliwym dystansie.

Jak mogę wykonać izolację akustyczną w mieszkaniu za pomocą drzewa

Wykorzystanie drewna jako materiału pochłaniającego hałas nie jest zbyt szerokie. Pokrycie korkowe może zmniejszyć poziom hałasu uderzeniowego pochodzącego z twojego mieszkania, jeśli umieścisz go pod betonowym jastrychem lub deską parkietową o około 20 dB. Ale sąsiedzi nie ochronią cię przed głośną muzyką.

Ale jest więcej możliwości izolacji od dźwięku.

Istnieje wiele dekoracyjnych dźwiękoszczelnych paneli opartych na drewnie i płycie pilśniowej, które nie tylko obniżą poziom hałasu, ale również ozdobią Twój dom.

Ponadto, przy pokryciu ścian lub sufitów, różne materiały drewniane (panele, gusvarblok, blokownia, podszewka itp.) Można przymocować do ramy zamiast płyty gipsowo-kartonowej.

Jednak w tym przypadku istnieje jeden ważny szczegół, połączenie poszczególnych elementów powinno być tak ścisłe, jak to tylko możliwe.

I, oczywiście, podłoga na pływającym jastrychu, jak każdy inny, wygląda wspaniale z parkietem.

Jak najlepiej wykonać izolację akustyczną w mieszkaniu własnymi rękami

Jak widać, opisane przez nas środki są dostępne dla niezależnej realizacji. A w Internecie jest dużo wideo o tym, jak to zrobić lub tego rodzaju izolacji hałasu w mieszkaniu.

Być może najtrudniej jest wybrać odpowiednie materiały i konstrukcję.

Aby nie tracić czasu, wysiłku i zasobów, przestrzegaj następujących prostych zaleceń:

2. Nie marnuj materiału i konstrukcji. Polyfoam w ogóle nie pomaga w rozwiązywaniu problemów związanych z hałasem, a tania wełna mineralna może czasami okazać się gorsza od specjalistycznych analogów.

3. Nie zaniedbuj wstępnego przygotowania - uszczelniania szczelin, połączeń, izolacji akustycznej gniazd i kanałów. Możliwe, że nawet te proste środki znacznie obniżą poziom hałasu w Twoim domu.

Jak wykonać izolację akustyczną w mieszkaniu: skuteczne techniki

Irytujące hałasy domowe i uliczne powodują, że wielu myśli o tym, jak robić izolację akustyczną w mieszkaniu. Na wstępie należy określić, czym jest zanieczyszczenie dźwiękami i rozmowami, telewizorem i hałasem windy, trzaskaniem drzwi, ruchem za oknem. Warunkowo można oddzielić hałas na szok i powietrze.

Wstrząs wiąże się z cechami strukturalnymi domu, a powietrze jest związane z sąsiadami i pojazdami. Dlatego zanim zastanowisz się nad ochroną, zdecyduj, co dokładnie powstrzymuje Cię najbardziej?

W jednym przypadku wystarczy dostarczyć dobre podwójne szyby i drzwi. W drugim konieczne będzie odizolowanie podłóg, ścian i sufitu. Nie tylko "ukradnie" użyteczne centymetry kwadratu, ale także objętość, ale zapewni spokój i wygodę.

Dźwięk mierzony jest w konwencjonalnych jednostkach - decybelach (dB). Dopuszczalne są normy ciała ludzkiego od 40 do 45 dB, co odpowiada zwykłej rozmowie dorosłych. Jest to jednak tylko w ciągu dnia, aw nocy poziom spada do 25-30 dB. Dla jasności jest to zwykły ludzki szept.

Jednak nawet małe decybele od sąsiadów w domu są odbierane inaczej, co powoduje, że właściciele mieszkań izolują hałas ścian, podłóg i sufitów. Szczególnie zauważalny jest problem w domach panelowych, gdzie dźwięk bardzo dobrze się rozprzestrzenia. Jest to związane z małą grubością podłóg między podłogą i słabym dokowaniem paneli. Stąd nawet najbardziej nieistotne źródło hałasu staje się poważnym problemem.

Izolacja akustyczna mieszkania w domku panelowym: od czego zacząć?

Wszystko zaczyna się od ankiety dotyczącej mieszkania. Konieczne jest znalezienie wszystkich pęknięć, pęknięć, dziur, z których pochodzi dźwięk, aby naprawić je za pomocą szpachli. Idealnie, musisz obrabiać całą powierzchnię ścian, aby wyeliminować nawet mikropęknięcia.

Nie zapomnij o gniazdach! Często są głównym "dostawcą" dźwięku. Zwróć szczególną uwagę na nagie dziury, w których są umieszczone. Czasem wystarczy, aby ochronić siebie i domowników przed irytującym hałasem. Jeśli to nie wystarczy, wejdźmy do wejścia ciężkiej artylerii.

Izolacja akustyczna mieszkania wymaga poważnych środków

Wydaje się, że grube betonowe ściany i niezawodne sufity są same w sobie dobrą ochroną, ale w trakcie budowy i konstrukcji nie zawsze uwzględnia się izolację akustyczną. Dlatego wielu mieszkańców wieżowców co najmniej raz w życiu zastanawiało się, jak zrobić izolację akustyczną w mieszkaniu. Pomoże to w kompleksowej ochronie ścian, podłogi i sufitu, gdzie zainstalowane są materiały dźwiękochłonne.

Ponadto istnieją inne źródła szkodliwego dźwięku:

 • Skrzynki i gniazda montażowe
 • Ogrzewanie i zaopatrzenie w wodę
 • Stawy w podłodze, suficie i między ścianami
 • Bloki okien i drzwi przy wejściu

Tylko holistyczne podejście zapewni ochronę przed hałasem.

Izolacja akustyczna ścian w mieszkaniu: odkryj możliwości

Konieczne jest wybranie materiału, który będzie dobrze pasował do dekoracyjnej powłoki ścian. Wszystkie materiały można warunkowo podzielić na kilka grup, zlokalizowanych jako niezawodność pochłaniania dźwięku:

 • Podłoże nośne. Najmniejszą przeszkodą dla dźwięku jest korek w postaci paneli lub rolek. Alternatywnie można użyć "Polifoam" - materiał ten pomaga również w izolacji i uszczelnianiu mieszkania. Jest to piankowy polietylen, pokryty obustronnie specjalnym papierem.
 • Podłoże pod tkaniną i panelami. Lepiej jest używać takich materiałów jak minvate, ponieważ jest przyjazny dla środowiska, nie pali się i "oddycha". Trzeba tylko wziąć pod uwagę, że zwykła tapeta na wacie nie jest już wklejana.
 • Przegrody typu szkielet-obudowa. Jest to profil metalowy, na którym znajduje się płyta gipsowa z podłożem z wełny mineralnej. Są przymocowane do podłogi i sufitu, ale mogą być używane do ścian. Można je malować, układać kafelki lub mozaikę.
 • ZIPS to dźwiękoszczelny system paneli. Jest to płyta warstwowa (gipsovolokno i minvata), górna wyłożona płytą gipsowo-kartonową. Są one mocowane bezpośrednio do ściany i mają różną grubość od 40 do 120 mm.
 • Panele są akustyczne. Dekoracyjne pokrycie ścienne, doskonale zapobiegające przenikaniu hałasu z sąsiadów. Istnieją różne wersje materiału, nie tylko z tekstyliów.
 • Teraz, gdy ściany są w porządku, pora poradzić sobie z sufitem.

  Izolacja akustyczna sufitu w mieszkaniu: bez decybeli na górze!

  Sufit to miejsce w mieszkaniu, którego izolacja akustyczna przynosi najbardziej namacalne rezultaty, ponieważ sąsiedzi z góry zwykle "najbardziej" brzmią. Do izolacji sufitu można użyć tych samych środków, co w przypadku ścian.

  Najpierw zbieramy ramę profilu z obowiązkowymi gumowymi uszczelkami w punktach mocowania. Wtedy cała jego wewnętrzna przestrzeń wypełniona jest substancją pochłaniającą dźwięk. Tutaj odpowiednia jest mata szklana, piankowa guma, specjalne płytki z wełny mineralnej lub bazaltowej. Uzyskanie niezawodnej bariery dla hałasu o małej grubości - nie wpłynie to znacząco na wysokość sufitu.

  Izolacja akustyczna podłogi w mieszkaniu: chronimy od dołu

  Hałas z niższego mieszkania będzie swobodnie przeniknął do ciebie, jeśli nie ma żadnej warstwy ochronnej pomiędzy wykładziną podłogową a zakładką.

  Izolacja akustyczna podłogi jest dwojakiego rodzaju:

  • Akustyczna podłoga pływająca. Doskonale blokuje drogę do nakładania się hałasu z nakładających się na siebie. Składa się z płyt, które zawierają wełnę kamienną. Są one układane w formie "łazienki" bezpośrednio na stropie żelbetowym, a następnie warstwa hydroizolacji i wylewania jastrychu. Na wierzchu znajduje się ostateczne wykończenie - laminat, parkiet lub dachówka.
  • Izolacja akustyczna podłogi w mieszkaniu poprawi się również dzięki zastosowaniu dźwiękoszczelnej wykładziny podłogowej na kłody. Po pierwsze, podłoże z elastycznej taśmy umieszcza się na betonowym zakładzie dla dodatkowej ochrony przed dźwiękiem. Sami lagi o wysokości 100 mm tworzą postać "łazienki" wypełnionej płytami z wełny mineralnej. Zapewnia to doskonałą ochronę przed hałasem.

  Izolacja akustyczna mieszkania: eliminujemy słabe ogniwa

  Gniazda, puszki instalacyjne, pionki i złącza - wszystko to jest w stanie pomijać dźwięki, więc trzeba im poświęcić odpowiednią uwagę.

  Głównym problemem są otwory, w których są zainstalowane. Najpierw odłączamy każde gniazdko, a następnie demontujemy i wyciągamy. Następnie specjalna podkładka jest umieszczana w otworze z materiału pochłaniającego hałas. Może to być tektura lub wełna mineralna. A wszystko to jest cementowane mieszanką gipsu.

  Zwykle znajdują się one pod sufitem lub na środku ściany (można je ukryć pod tapetą). Zasada przetwarzania jest podobna do gniazd. Najważniejsze jest to, że w czasie pracy nie było napięcia.

  Zgodnie z normami budowlanymi, są one układane w specjalnych rękawach, które zapobiegają przenikaniu hałasu. W rzeczywistości często o tym zapominamy i po prostu cementujemy dziurę. Jest to konieczne w celu usunięcia betonu wokół rury o 10 cm (nie więcej!), A następnie zawijany w rurkę z włókna szklanego lub wełny mineralnej, do cementu i znowu, skrawania nadmiaru materiału. Miejsce obok rury jest przetwarzane za pomocą szpachlówki.

  W trakcie operacji powstają na nich pęknięcia, które są bardzo "hałaśliwe". Po pierwsze, konieczne jest poszerzenie pęknięć za pomocą dłuta, aby oczyścić i przykryć kitem na bazie gipsu. Następnie przykryj go akrylowym środkiem uszczelniającym. Jeśli nie chcesz rozmontowywać parkietu na styku ściany z podłogą, możesz po prostu nałożyć szczeliwo silikonowe i skleić specjalną taśmą.

  I pamiętaj, że tylko zintegrowane podejście da dobry wynik w izolacji akustycznej Twojego mieszkania.

  Na deser oferujemy wideo instruktażowe na temat instalacji ZIPS.

  Samopoziomowanie linoleum

  OPUSZCZAJ ODPOWIEDŹ Anuluj odpowiedź

  Musisz być zalogowany, aby opublikować komentarz.

  Dodaj komentarz

  2 + 2 =