Nazwa kategorii

Jak zrobić zielony

Podstawy koloru: jak zdobyć zieleń?

Przyczyn poszukiwania zieleni może być wiele. Na przykład chcę pomalować kuchnię, pomalować krajobraz lub zrobić liście plasteliny dla rośliny, ale nie ma możliwości zakupu niezbędnego materiału. Następnie musimy poszukać odpowiedzi na pytanie, jak uzyskać zielony kolor.

Nauka nazywana kolorem bada kolory, ich cechy i kombinacje. Każdy artysta, nawet początkujący, ma pomysł, jak uzyskać ten lub inny odcień, mieszając kolory i, oczywiście, wie, jak uzyskać zielony kolor.

Nie możesz uwierzyć, ale wszystkie obiekty wokół ciebie są pomalowane tylko w 3 kolorach. Nazywa się je podstawowymi. Jest czerwony, żółty i niebieski. Podczas mieszania tych kolorów i używania czerni i bieli można tworzyć tysiące odcieni: brązowy, fioletowy, różowy, pomarańczowy i wiele innych. Studiując te podstawy, przyszli artyści dowiedzą się, jak uzyskać zielony.

Pierścień koloru służy do wizualnego badania koloru. Wygodnie jest dla niego określić, z którym kolorem mieszać, aby uzyskać bardziej złożone odcienie. A zmiana proporcji oryginalnych kolorów zmienia ostatnią. Kolory różnych firm mogą nieznacznie różnić się kolorem - należy to wziąć pod uwagę przy mieszaniu.

Co powinienem wymieszać?

Doszliśmy do wniosku, że każdy kolor można uzyskać przez zmieszanie czerwonego, niebieskiego i żółtego. Pozostaje tylko zrozumieć, jakie kolory mieszać, aby uzyskać zielony. Aby uzyskać odpowiedź, przejdźmy do pierścienia kolorów. Wyraźnie widać, że potrzebujemy koloru między żółtym a niebieskim. Oznacza to, że muszą być zmieszane, aby uzyskać zielony. Jeśli weźmiesz farby w równych proporcjach, otrzymasz normalny kolor, który znajdziesz w słoiczku z napisem "green9raquo;. Ale co się stanie, jeśli zmienisz ilość jednego z kolorów?

Powyżej mówiliśmy już o odcieniach, pozostaje nam zrozumieć, co to jest. Artyści są tak zwanymi kolorami, bardzo podobnymi do głównych, ale zmodyfikowanymi przez dodanie innych kolorów. Zobaczmy, jak to wygląda w praktyce.

Zdecydowaliśmy już, jak uzyskać zielony - mieszając niebieski i żółty w równych proporcjach. Jeśli proporcje ulegną zmianie, kolor zmieni się. Na przykład dodanie niebieskiego do zielonego spowoduje, że drugie bardziej "zimne9raquo;. Jest to nazwa odcieni, które można znaleźć na zimowym pejzażu. Dodanie żółtego powoduje, że kolor "ciepły 9raquo", na przykład, jasnozielony. A jeśli dodasz dużo żółtej farby, dostaniesz cytrynę.

Często artyści stają przed trudniejszym zadaniem - jak uzyskać zielony kolor, który będzie o wiele bardziej interesujący od standardowego. Do tego możesz eksperymentować. Na przykład, aby dodać czerń - sprawi, że zieleń będzie bardziej ponura, jak bagno lub iglasta, ale w niektórych przypadkach jest to konieczne. Pracuj z czarnym, potrzebujesz bardzo uważnie. Nawet najmniejsza kropelka może zabrudzić kolor, więc dodaj trochę. Biały sprawi, że cień będzie jaśniejszy. W tym samym czasie jasność będzie mniejsza - zieleń będzie jak we mgle. Te same zalecenia dotyczą innych kolorów.

W pogoni za interesującymi odcieniami, niektórzy zaczynają dodawać zielone do wszystkich kolorów z rzędu. Tego nie należy robić. Kolory umieszczone po drugiej stronie koła kolorów mogą z łatwością wszystko zepsuć. Oznacza to, że jeśli mieszasz żółty z niebieskim, nie dodawaj do nich czerwieni i jej odcieni. Jest to właściwe, jeśli masz wystarczające umiejętności w malowaniu.

Wiedza o tym, jak uzyskać zieleń, mieszanie farb, może być przydatna w wielu dziedzinach życia. Ale zanim aktywnie wykorzystasz to we wnętrzu, zdecyduj, czy pasuje do ciebie z psychologicznego punktu widzenia.

Eksperci od dawna zauważyli, że kolor tapet i mebli może znacznie wpłynąć na nastrój osoby. Na przykład czerwony powoduje pasję lub agresję, delikatny różowy pasuje do frywolnego hobby, a pomarańczowy dodaje energii i pozytywu.

Jeśli chodzi o zieleń, wiele zależy od jej jasności i nasycenia. Jaśniejsze odcienie pozwalają się zrelaksować i przyjemnie zrelaksować po ciężkim dniu pracy, a soczyste szmaragdowe lub jasnozielone nadają wyrazistości. W tym samym czasie ciemne kolory sprawiają, że wnętrze jest bardziej poważne. Ale wszyscy psychologowie mają tendencję do jednej opinii - zieleń jest najbardziej relaksującym i spokojnym kolorem wszystkich. Jeśli jest to dokładnie to, czego potrzebujesz - aktywnie używaj zieleni we wnętrzu.

Niezależnie od celów, jest mało prawdopodobne, że będziesz w stanie zarządzać jednym kolorem. Zieleń można z powodzeniem łączyć z wieloma innymi odcieniami, ponieważ w naturze liście tego koloru służą jako tło dla irysów, mlecze, niezapominajki i maki. I wszystko wygląda bardzo harmonijnie. Tak więc zielony może być z powodzeniem łączony z dowolnymi odcieniami, jeśli jest to pożądane. Ale jak je zdobyć?

Czerwony, żółty i niebieski są głównymi, dowiedzieliśmy się powyżej. Uzupełnia je czerń i biel. A jakie kolory można uzyskać podczas miksowania, prosty stół powie Ci.

Artykuł zawiera pełną i szczegółową odpowiedź na pytanie, jak uzyskać zielony kolor, mieszając farby. Teraz możesz łatwo poradzić sobie z tym zadaniem i stworzyć wiele niesamowitych odcieni, których nie ma w Twojej palecie kolorów.

Jak prawidłowo mieszać farby

Znajomość opcji mieszania kolorów może być przydatna nie tylko w profesjonalnej pracy artystów. Indywidualny projekt przestrzeni życiowej często rodzi pytanie dla projektanta o to, jak osiągnąć ten lub inny interesujący półton. Proponowane kombinacje i stół mieszania kolorów pomogą uzyskać pożądany efekt.

Zalecenia dotyczące mieszania kolorów

Codzienność jest wypełniona najszerszą gamą wszelkiego rodzaju kwiatów. Aby uzyskać to, czego potrzebujesz, musisz znać subtelności łączenia.

Niebieska, czerwona i żółta farba to trzy wieloryby, na których odbywa się szeroka paleta półtonów. Tworzenie tych kolorów w wyniku mieszania innych kolorów jest niemożliwe. W tym samym czasie ich kombinacja daje niezwykle wiele kombinacji.

W zależności od objętości jednej części farby dodanej do drugiej, wynik jest zbliżony do jednego lub drugiego koloru oryginalnego. Jednym z najbardziej znanych przykładów jest mieszanie niebieskiego i żółtego, co daje zielony kolor. Wynik uzyskany po dodaniu nowych porcji żółtej farby będzie stopniowo się zmieniał, zbliżając się jak najwięcej z zielonego do żółtego. Powrót do niebieskiego może być po dodaniu większej ilości oryginalnego elementu do zielonego miksu.

Mieszanie kolorów chromatycznych, które znajdują się blisko siebie w kole kolorów, daje farbę, która nie ma wyraźnego odcienia, ale ma wyrazisty odcień chromatyczny. Łączenie kolorów znajdujących się po przeciwnych stronach okręgu chromatycznego spowoduje uzyskanie achromatycznego odcienia. Przykładem jest mieszanka pomarańczowego lub fioletowego z zielonym. Oznacza to, że mieszanka ściśle umiejscowionych kolorów w kole kolorów daje nasycony kolor chromatyczny, maksymalne usuwanie kolorów od siebie po zmieszaniu prowadzi do szarego odcienia.

Oddzielne farby oddziałują z niepożądaną reakcją chemiczną, która może powodować pękanie warstwy dekoracyjnej. W niektórych przypadkach powstałe tło może ciemnieć lub stać się szare. Dobrym przykładem jest mieszanka cynobru ołowiowego i czerwonego. Atrakcyjny różowy kolor ciemnieje z czasem.

Optymalnie, gdy wrażenie wielobarwności osiąga się przez zmieszanie minimalnej liczby kolorów. W takim przypadku należy wziąć pod uwagę, które farby w wyniku mieszania dają stabilny wynik, a które kombinacje są niedopuszczalne. Otrzymana wiedza pozwala wykluczyć z pracy wypalenie lub zaciemnienie w przyszłych farbach.

Aby zmniejszyć ryzyko błędnych kombinacji, poniższa tabela niechcianych mieszanin pomoże:

Po wypróbowaniu powyższych przykładów przyszli malarze i dekoratorzy zyskają cenne doświadczenie zawodowe.

Sposoby na czerwony i jego odcienie

Czerwony kolor jest zawarty w trzech najlepszych kolorach i koniecznie występuje nawet w minimalnych zestawach. Ale w przypadku drukowania zbiorowego użyj tonacji magenta. Odpowiedź na pytanie, jak uzyskać czerwony kolor jest dość prosta: wymieszaj proponowaną magenta z żółtym w stosunku 1: 1. Istnieją inne opcje, aby uzyskać czerwony kolor podczas mieszania farb:

 • Cień Carmine, zbliżony do fuksji, połączony w stosunku 2: 1 z żółtym, daje efekt średnio czerwony. Proporcja 2: 1 wynika z bardziej nasyconego koloru karminowego w porównaniu z karmazynem.
 • Różowy po zmieszaniu z żółtym tworzy efekt pomarańczy. Powodem jest to, że różowy jest połączeniem białej i czerwonej farby, a magenta jest jasnopurpurowy, wynikający z kombinacji czerwieni i fioletu.
 • Osiągnięcie szkarłatnego odcienia pozwala na połączenie czerwieni i żółci w stosunku 2: 1. Wraz ze wzrostem ilości żółtej farby można uzyskać pomarańczowy kolor.
 • Aby utworzyć zmiękczony czerwony półton, wymieszaj czerwoną i różową farbę. Uzyskanie jeszcze jaśniejszego odcienia pozwala na łączenie czerwieni i bieli, ale prowadzi to do jednoznacznego wyniku netto.

 • Mieszając odpowiednio czerwony i pomarańczowy, osiągnąć jaskrawoczerwono-pomarańczową. Ten sam wynik dla dużych objętości farby uzyskuje się przez połączenie koloru żółtego i czerwonego.
 • Czerwień w czystej postaci ma dość ciemny kolor, kiedy dodajemy ciemniejszy odcień, okazuje się, że ma kolor bordowy.
 • Uzyskiwanie ciemnoczerwonego efektu pozwala mieszać czerwoną i fioletową farbę w stosunku 3: 1. Wzrost fioletowego odcienia prowadzi do efektu czerwono-fioletowego. Ale osiągnięcie takiej kombinacji fioletu jest niemożliwe, ponieważ jest to jasna farba, a każde mieszanie daje efekt dimeryczny niż oryginał.
 • Poniższe kółko daje wyobrażenie o możliwościach łączenia czerwieni z innymi kolorami:

  W centrum znajduje się główna czerwień. Dalej są opcje mieszania. Następny krąg jest wynikiem połączenia dwóch pierwszych kolorów. Podsumowując, kolory są wyświetlane przy dodawaniu czerwieni, czerni lub bieli do ostatniego wyniku.

  Kolor niebieski odnosi się do kolorów podstawowych, więc aby uformować wszystkie jego odcienie, potrzebna jest niebieska farba.

  Nawet z zestawem 12 kolorów, pojawia się pytanie, jak uzyskać niebieski kolor. Klasyczny ton nosi nazwę "royal9raquo ;, a w zestawie farb akrylowych często najważniejsza jest ultramaryna, która ma jasny ciemny odcień z fioletowym podniosłemością. Aby uzyskać bardziej efekt świetlny, możliwe jest mieszanie koloru niebieskiego z białym w stosunku 3: 1. Wzrost bieli prowadzi do rozjaśnienia odcienia aż do błękitnego nieba. Jeśli chcesz osiągnąć umiarkowanie bogaty efekt, ciemnoniebieska farba jest mieszana z turkusem.

  Jakie kolory należy mieszać, aby uzyskać odcienie niebieskiego, rozważymy dalej:

  • Efekt ciemno niebiesko-zielonego odcienia uzyskuje się przez zmieszanie niebieskiej i żółtej farby w równych proporcjach. Dodanie białej farby spowoduje jaśniejszy odcień z jednoczesnym zmniejszeniem jasności z powodu połączenia 3 elementów.
  • Stworzenie "berlińskiego lazuru" osiąga się przez zmieszanie 1 części głównego niebieskiego i dodanie 1 części kompozycji z jasnozielonej i jasnozielonej. Nasycony i głęboki odcień można rozcieńczyć białkiem, a jego czystość nie zmienia się.
  • Połączenie niebieskiego i czerwonego w stosunku 2: 1 daje kolor niebieski z nutą fioletu. Rozjaśnij ciemne i bogate brzmienie pozwala na dodanie bieli.
  • Jasność różni się od błękitnego, podobny efekt uzyskuje się, mieszając główny niebieski z mandentowym różem w równych częściach. Domieszka bieli tradycyjnie rozjaśnia wynik.
  • Połączenie z pomarańczowym daje szarą masę. Zastąpienie koloru pomarańczowego na brązowym w kompozycji 1: 2 do podstawy tworzy ciemny kolor o złożonym szarobłękitnym zabarwieniu.
  • Tworzenie ciemnoniebieskiego koloru odbywa się za pomocą zanieczyszczenia czerni w stosunku 3: 1.
  • Niezależnie od tego, aby stworzyć niebieski odcień, można mieszać główny kolor z bielą.

  Poniżej przedstawiono małą tabelę kombinacji:

  Rozwiązać problem, jak uzyskać zielony kolor w przypadku jego braku w zestawie, to jest dość proste: połączyć żółty i niebieski. Bogata paleta zielonych półtonów jest tworzona przez zmianę proporcji oryginalnych komponentów i dodawanie dodatkowych elementów, które pełnią funkcję ciemnienia lub rozjaśniania. Tę rolę odgrywa czarno-biała farba. Efekt oliwek i khaki uzyskuje się przez zmieszanie dwóch głównych elementów (żółtego i niebieskiego) i niewielkiej domieszki brązowych odcieni.

  Jeśli zielony zostanie uzyskany przez zmieszanie, wszystkie następne półtony będą ściemniane. Dlatego lepiej jest eksperymentować z gamma zieleni, mając gotowy podstawowy kolor. Istnieje wiele opcji łączenia:

  • Połączenie w równych proporcjach niebieskiego i żółtego daje trawiastą zieleń.
  • Zwiększenie żółtości do 2 części z dodatkiem 1 części niebieskiego prowadzi do efektu żółto-zielonego.
  • Eksperymentalnie na odwrót w postaci niebiesko-żółtej proporcji 2: 1 daje niebiesko-zielony odcień.
  • Jeśli dodasz ½ koloru czarnego do poprzedniej kompozycji, uzyskasz efekt ciemnozielony.
  • Jasnozielony ciepły odcień powstaje z żółtej, niebieskiej i białej farby w stosunku 1: 1: 2.
  • Aby uzyskać podobny zielony odcień, ale chłodny odcień, musisz wziąć żółtą, niebieską i białą bazę w stosunku 1: 2: 2.
  • Ciemny kolor oliwkowy powstaje przez zmieszanie w równych częściach żółtej, niebieskiej i brązowej farby.
  • Szaro-brązowy ton uzyskuje się z podobnych elementów w proporcji 1: 2: 0,5.

  Ekspresyjność koloru zielonego jest bezpośrednio zależna od oryginalnych elementów, odpowiednio, jasność półtonów jest odpychana przez nasycenie zieleni. Graficzna reprezentacja opcji mieszania jest zapewniona przez paletę graficzną:

  Podobnie jak w przypadku czerwonego koła, główna farba znajduje się pośrodku, następnie są opcje mieszania, a następnie wynik eksperymentów. Końcowe koło to odcienie poprzedniego poziomu, gdy dodaje się podstawową, białą lub czarną farbę.

  Inne kombinacje

  Istnieje wiele innych sposobów na uzyskanie pożądanego efektu poprzez dodanie barwnika do głównego koloru. Odpowiedź na pytanie, w jaki sposób uzyskać kolor kości słoniowej, jest wielopłaszczyznowa i zależy od powierzchni, na której planuje się nanoszenie farby. Najprostszą wersją jest mieszanie białej bazy z żółtawą podstawą. Na przykład żółtą ochrę lub minimalną ilość strontu dodaje się do wybielacza. Aby poddać papier kwarantannie, niewielką ilość nadmanganianu potasu rozcieńcza się w wodzie. Jasno różowy odcień wskazuje na prawidłowo rozcieńczony roztwór. Bawełniany wacik, pędzel lub gąbka zostaje zwilżona w powstałej kompozycji, po czym powierzchnia papieru jest obrabiana.

  Istnieje również kilka sposobów na uzyskanie czerni:

  • przez zmieszanie trzech podstawowych kolorów czerwonego, niebieskiego i żółtego;
  • gdy łączymy cyjan, magenta i żółty;
  • mieszanka zieleni i czerwieni, ale wynik nie będzie w 100% klarowny, ale tylko przybliżony do pożądanego efektu.

  Postaramy się odpowiedzieć na najbardziej popularne pytania dotyczące opcji miksowania:

  • Jak uzyskać karmazynowy kolor: podstawa jest niebieska z dodatkiem czerwieni, bieli i brązu.
  • Zdobądź turkusowy kolor, którego drugie imię to akwamaryn, można mieszać z niebieskim i zielonym. W zależności od proporcji odcienie nowego odcienia sięgają od miękkich pastelowych po intensywne i jasne.
  • Jak zdobyć żółty? Odnosi się do podstawowych i nie można go uzyskać łącząc inne atramenty. Coś podobnego do żółtego można uzyskać za pomocą akwarel, łącząc zielony i pomarańczowy lub czerwony. Ale osiągnięcie czystości w ten sposób jest niemożliwe.
  • Jak uzyskać brązowy odcień? Aby to zrobić, potrzebujesz podstawowych kolorów: czerwonego, żółtego i niebieskiego. Najpierw do czerwieni dodaje się niewielką ilość żółtego koloru (w przybliżonym stosunku 10: 1), następnie stopniowo zwiększa się objętość, aż do uzyskania pomarańczowego odcienia. Następnie przystępują do wprowadzenia niebieskiego elementu, wystarczy 5-10% całkowitej objętości. Niewielkie zmiany proporcji dadzą najróżniejsze efekty brązowe.
  • Połączenie w różnych proporcjach elementów czarno-białych daje zróżnicowany zakres odcieni szarości.

  Jak widać, istnieją niezliczone możliwości osiągnięcia pożądanego efektu w twórczym procesie projektowania. Uzupełnij powyższą tabelę informacyjną o opcje mieszania kolorów i wideo:

  ul. Bolshaya Dorogomilovskaya, 10

  Autostrada Dmitrovskoe, 163a, budynek 1, -1 piętro

  Mieszanie kolorów

  Nowoczesny wystrój wnętrz nasycony jest oryginalnymi odcieniami. Asortyment gotowych produktów nie zawsze zawiera pożądany półton. Tabela mieszania kolorów pomoże w domu uzyskać pożądany efekt. Informacje są przydatne nie tylko podczas naprawy mieszkania. Wiedza o mieszaniu kolorów jest przydatna dla szerokiego grona osób: początkujących malarzy, pracowników naprawy samochodów, dekoratorów i innych kreatywnych osób.

  Eksperymenty mieszania: co powinieneś wiedzieć wcześniej

  Otaczający świat jest wypełniony szeroką paletą kolorów, ale cała kolorowa przepychność opiera się na trzech podstawowych kolorach: niebieskim, czerwonym i żółtym. To dzięki ich mieszaniu osiągają pożądany półton.

  Aby uzyskać nowy odcień, użyj kolorów podstawowych w różnych proporcjach. Najprostszym przykładem jest uzyskanie zielonego koloru. Odpowiedź jest niezwykle prosta: mieszanie żółtego barwnika z niebieskim. Poniżej przedstawiono wykres wizualny pierwotnych, wtórnych i przejściowych kolorów uzyskanych podczas mieszania:

  Ta tabela pomoże zrozumieć, że pytanie, w jaki sposób uzyskać żółty kolor, nie jest poprawne samo w sobie. Nie można tego osiągnąć łącząc inne komponenty, ponieważ kolor żółty odnosi się do trzech podstawowych tonów. Dlatego, jeśli istnieje potrzeba żółci, przygotuj gotowy barwnik lub uzyskaj pigment z naturalnych produktów, co nie jest całkowicie zalecane.

  Te same kolory początkowe w różnych proporcjach, po zmieszaniu, dają nowy wynik. Im większa objętość jednego barwnika, końcowy wynik po wymieszaniu będzie bliższy oryginalnemu odcieniu.

  Do przeprowadzenia eksperymentów konieczne jest uwzględnienie dobrze znanych zasad. Jeśli połączyć chromatyczne kolory w kole barw znajdują się blisko siebie, uzyskuje się po zmieszaniu farby o silnym odcieniu chromatycznej, choć nie dla czystego tonu. Połączenie barwników znajdujących się po przeciwnych stronach prowadzi do powstania achromatycznego tonu, w którym przeważa szary odcień. Ukierunkuj optymalną kombinację kolorów pomoże kółka chromatycznego:

  Na przykład, jeśli weźmiesz czerwony cynober i doprowadzisz kolor biały, powstały jasny różowy kolor po pewnym czasie zacznie ciemnieć. Pożądane jest uzyskanie pożądanego tonu w celu uzyskania jak najmniejszej liczby początkowych kolorów. Podczas mieszania należy koniecznie uwzględnić ich zgodność. Na przykład barwniki na bazie oleju są wrażliwe na rozpuszczalniki. Przyciemnianie lub szybkie wypalanie materiałów lepiej jest wykluczyć na raz. Tabela kombinacji, której nie warto używać, zapobiega błędom w procesie tworzenia:

  Różnorodność odcieni czerwieni

  Czerwony składa się z trzech oryginalnych kolorów, które tworzą podstawę. Dlatego nawet minimalny zestaw kolorów bez niego nie może zrobić. Jednak wciąż pojawia się pytanie, jak uzyskać czerwony kolor podczas mieszania farb. Wynika to z faktu, że magenta jest zaangażowana w prasę, więc kreatywne poszukiwania, jak uzyskać czerwony kolor, są logiczne. Wszystko jest rozwiązane wyjątkowo prosto: do odbioru naturalnej czerwonej żółtej mieszanki z Magenta w objętości 1: 1.

  Kolorystyka czerwieni jest różnorodna, więc istnieje wiele wariantów łączenia:

  • Niezwykle popularna jest kwestia jak uzyskać karmazynowy kolor. Początkowe kolory mieszanki - czerwone i niebieskie w równych proporcjach, zmieniające odcień szkarłatu, pomogą wprowadzić niewielkie ilości czarnego lub białego koloru.
  • Odpowiedzi, jak się brązowy, kilka. Najprostszym sposobem jest połączenie czerwieni i zieleni. Ponieważ kolor zielony jest wynikiem mieszania żółtego i niebieskiego, odpowiednio, aby uzyskać brązowe tło, pomożemy połączyć trzy podstawowe kolory. Bardziej szczegółowe sposoby uzyskiwania odcieni brązu przedstawiono na schemacie:

 • Różowy można uzyskać poprzez połączenie czerwieni i bieli.
 • Jeśli zmieszasz 2 porcje czerwonego koloru z 1 częścią żółtej farby, okazuje się, że jest szkarłatna. Aby uzyskać pomarańczowy, musisz zwiększyć ilość żółtego. W zależności od pożądanego odcienia, kolor pomarańczowy uzyskuje się przez zmieszanie różowej farby z żółtym barwnikiem.

 • Możesz osiągnąć burgund na wiele sposobów. Najprostszą rzeczą jest dodanie kropli niebieskiej farby, ponieważ sama czerwień jest ciemna. Podobny wynik będzie, gdy czerwony kolor będzie lekko żółty i kropla czarnej farby.
 • Mieszanie czerwonego i różowego barwnika pozwala uzyskać miękki czerwony półton, a biały kolor pomoże zwiększyć wynik.
 • Połączenie czerwieni i fioletu w stosunku 3: 1 powoduje ciemnoczerwony odcień.
 • Różne odcienie czerwieni pokazują następny krąg. Warto zauważyć, że dodanie białej barwy do dowolnej mieszaniny prowadzi do rozjaśnienia odcienia, a czerni do zaciemnienia.

  Przedstawiona tabela pomoże zrozumieć nazwy odcieni czerwieni:

  Nie mniej bogata paleta odcieni daje mieszankę z niebieskim barwnikiem wchodzącym w podstawową triadę. Dlatego jego obecność w dowolnym zestawie jest obowiązkowa. Jednak nawet zestaw 12 kolorów czasami nie spełnia wymagań w prawdziwie niebieskim odcieniu. Powodem są różnice w kolorach. Klasyczny ton nazywa się royal, a na sprzedaż jest często zastępowany ultramaryną, która charakteryzuje się jasnym ciemnym odcieniem z niewielką obecnością fioletu. Dlatego pytanie, jak uzyskać niebieski kolor, nie wydaje się absurdalne. Rozwiązaniem tej sytuacji jest dodanie koloru białego do koloru podstawowego w stosunku 3: 1. W ten sam sposób uzyskuje się kolor niebieski, podczas łączenia używa się tylko wybielić.

  Ciekawy kolor błękitu o umiarkowanie nasyconym wyniku uzyskuje się łącząc ciemną ultramarynę z turkusem.

  Poniższe zalecenia pomogą Ci dowiedzieć się, jakie kolory trzeba mieszać, aby uzyskać odcienie niebieskiego:

  • Równe objętości niebieskiego i żółtego barwnika dadzą ciemno niebiesko-zielony odcień. Wprowadzenie bieli przyczynia się do pewnych wyjaśnień, ale jasność jest zmniejszona. Przyczyna leży w kombinacji trzech składników, a im więcej, tym bardziej tępy kolor okaże się.
  • Aby uzyskać turkusowy kolor, wymieszaj błękit cyan i dodaj nieco mniej zielonego. Ten odcień jest również nazywany akwamarynem.
  • Otrzymany z równych objętości niebieskiego i zielonego koloru nazywany jest berlińskim błękitem. Wraz z wprowadzeniem białego nasycenia maleje, ale czystość odcienia nie znika.
  • Niebieski z czerwonym kolorem w stosunku 2: 1 daje kolor niebieski z nutą fioletu. Wynikowy kolor jest wyjaśniony przez wprowadzenie białego.
  • Mieszanie w tych samych częściach niebieskiej i różowej magenty daje błękit królewski, który charakteryzuje się niezwykłą jasnością.
  • Ciemnoniebieski uzyskuje się przez zmieszanie go z czernią w stosunku 3: 1.

  Asystentem w eksperymentach miksowania będzie stół z nazwami odcieni niebieskiego:

  Początkowa zieleń występuje zwykle we wszystkich zestawach, w przypadku braku pożądanego barwnika, problemy z przygotowaniem nie występują. Połączenie koloru żółtego i niebieskiego daje pożądane zielone tło. Ale każdy kierunek twórczości, czy to malowanie, projekt lokalu, czy inny wariant dekoracji obiektów, wymaga szerokiej palety zieleni. Podstawową zasadą wszystkich eksperymentów jest zmiana proporcji podstawowych kolorów, biały lub czarny barwnik służy do rozjaśniania lub przyciemniania tła.

  Następnie omówimy opcje miksowania i wyniki eksperymentu:

  • Połączenie niebieskiego i żółtego z niewielkim dodatkiem brązu reprezentuje khaki. Zielony z niewielką ilością żółtego tworzy oliwkę.
  • Tradycyjny jasnozielony jest wynikiem mieszania zieleni z bielą. Regulacja ciepła pomoże dodać żółty lub niebieski.

  Różnorodność kolorów zielonego odcienia pokazuje koło. Barwnik bazowy znajduje się pośrodku, następnie obserwuje się dodatkowy składnik, a następnie wynik mieszania. Ostatni krąg to eksperymenty uzyskanego brzmienia z dodatkiem białego i czarnego barwnika.

  Następna tabela stanie się asystentem przy przeprowadzaniu eksperymentów.

  Kalejdoskop koloru nie ogranicza się do łączenia podstawowych barwników. Na przykład często wymaga szarości. Różne proporcje wybielającego i czarnego pigmentu zapewnią szeroką paletę achromatyczną.

  Jak uzyskać kolor kości słoniowej? Podstawowa będzie biała, ochra i ciemnobrązowa będą stopniowo dodawane do niej w małych odstępach. Ochra promuje wygląd ciepłych tonów, a wzrost brązu prowadzi do zimnego tła.

  Inna tabela pokazuje różne opcje mieszania:

  Jak zdobyć czarny? Łącząc niebieski, żółty i karmazynowy. W obecności nie zawsze są, więc asystent będzie trzy podstawowe barwniki. Łączenie zieleni z czerwienią również da wrażenie czerni, ale nie będzie czyste.

  Nawet jeśli nie znalazłeś opisu dla żadnego pytania, pomocne będą tabele, które nie tylko przedstawiają rekomendacje dotyczące miksowania, ale również jasno pokazują wyniki eksperymentów. Wyniki własnych eksperymentów mieszania mogą się nieznacznie różnić od tych opisanych powyżej, wszystko zależy od składu barwnika i powierzchni, na której jest stosowany.

  Opublikuj komentarz

  Jak zrobić łóżko z kamieniami + zdjęcie Do kogo, a ja lubię więcej raka. Boleśnie piękna

  Zainstaluj automatykę na pompie Ładne filmy informacyjne, a następnie to, czego potrzebujesz.

  Jakie okna wybrać do kąpieli Piękne łaźnie na zdjęciu, w wiejskich domach takich, których rzadko widać.

  Budowa wizjera + rysunki Specjalne podziękowania za szczegółowe rysunki

  Dodaj komentarz

  7 + 2 =