Nazwa kategorii

Jak zrobić drzewo koralowe dla początkujących

Drzewo koralików dla początkujących krok po kroku: schemat, lista materiałów i instrukcji

Aby stworzyć drzewo koralików dla początkujących za pomocą schematów, skorzystasz z opowieści o tym, jak to zrobić, ze szczegółowymi instrukcjami.

 • Różne odcienie zielonych koralików - około 20 g;
 • Drut do koralików około 90 metrów;
 • Brązowa, kwiecista taśma klejąca;
 • Biała taśma malarska;
 • Glina "Moment" jest bezbarwna;
 • Gips lub alabaster, ozdobne ozdoby;
 • Garnek.

Tworzenie drzewa z koralików - długie i pracochłonne zajęcie. Jeśli chcesz, ta praca jest dla wszystkich, chcemy dzisiaj pokazać, jak zrobić drzewa z koralików dla początkujących. Wszystkie zroszony drzewa wyglądają bardzo pięknie i stylowo.

Przecinamy 200 kawałków drutu na 45 cm.

Wykonujemy 7 pętli na każdym z nich, a na każdej pętli umieszczamy koraliki 9-10, a następnie wolne końce są skręcone razem. Pętle wykonuje się w następujący sposób.

Konieczne jest wybranie 9-10 koralików na środku drutu, a następnie przekręcić go na 2 obroty. Uzyskano pętlę. Następnie, na jednym z końców już złożonego drutu, pobieramy kolejne 9-10 koralików i przekręcamy nową pętlę, znajdującą się obok pierwszej. Na tym końcu drutu wykonujemy dwie dodatkowe pętle w ten sam sposób.

Teraz, na drugim końcu drutu, wykonujemy trzy pętle.

Rezultatem są trzy pętle na każdym końcu i jeden na środku. Jedna cienka gałąź jest gotowa! Jeśli chcesz, aby Twoje drzewo było bardziej puszyste, przekręć kolejne 199 sztuk! W przypadku, gdy nie planujesz takiej wspaniałej korony, możesz wybrać liczbę gałązek, które uważasz za optymalne.

Za nami był najtrudniejszy i najtrudniejszy moment przygotowawczy, teraz przejdziemy do bezpośredniego montażu naszego drzewa. Przygotuj gałązki, taśmę florystyczną i nożyczki lub pincety. Najpierw zrobimy małe gałęzie cienkich gałązek. Aby to zrobić, weźmiemy dwie lub trzy cienkie skręcone gałęzie i skręcimy je razem. Po wykonaniu tej czynności pakujemy je w kwiecistą taśmę klejącą. Zwracamy uwagę na to, że szkocka jest najczęściej zielona, ​​ale możliwe są wariacje jej odcieni.

Następnie z małych gałązek utworzymy grubsze gałązki. Aby to zrobić, połącz od dwóch do trzech małych gałęzi, przekręć je ponownie, zawiń, jak w poprzednim kroku.

Teraz, jak się domyślacie, zrobimy więcej gałęzi. Aby to zrobić, w ten sam sposób połącz dwie lub trzy średnie gałęzie, przekręć drut i ponownie zawiń wszystko taśmą florystyczną.

Aby lepiej wyobrazić sobie, co można zrobić z innymi drzewami, sugerujemy obejrzenie lekcji wideo. Zgodnie z tym samym schematem tylko z innych materiałów, możesz stworzyć drzewo pieniędzy.

Co potrzebujesz:

Najpierw zrób arkusz drutu i zielone koraliki, obracając pętle, jak pokazano na poniższym zdjęciu. Twoja pierwsza pętla składa się z pięciu perełek. Powyżej tworzy się duża pętla, otaczająca pierwszą.

W sumie będzie trzeba wykonać około 150 oddziałów, na każdym z nich będą trzy arkusze. Każde dwie gałęzie muszą być połączone między sobą, a każde 3-4 gałęzie powinny się łączyć w pakiety.

Każdy taki pakiet musi być owinięty nićmi lub kwiecistą taśmą.

Teraz jesteś gotowy, aby przejść do tworzenia korony i tułowia. Wszystkie części korony muszą być zgięte na samym początku, ponieważ po pokryciu gipsem nie da się tego zrobić bez pękania. Przed przyklejeniem tułowia sprawdź jeszcze raz, czy gałęzie są mocno połączone, czy są niestabilne.

Teraz możemy naprawić drzewo.

Ustaw go w pozycji pionowej i zabezpiecz, ponieważ ten klej jest całkiem odpowiedni. Jeśli zdecydujesz się umieścić drzewo w jakimś naczyniu, pamiętaj, aby to naprawić.

Wymieszaj PVA i gips, aby przykryć drzewo potrzebujesz jednej łyżki PVA i tej samej ilości gipsu. Po tynkowaniu powierzchni nadaj bagażnikowi lekką chropowatość, jak kora drzewa.

Przez 10 godzin tynk musi wyschnąć. Kiedy tak się stanie, możesz obrabiać lufę i pomalować ją farbą. Po wyschnięciu farby ułóż podstawkę.

Jak zrobić drzewo z koralików. Lekcja krok po kroku.

Dzisiaj postanowiliśmy zwrócić państwu uwagę na kolejny ręczny artykuł - drzewo z koralikami. Aby stworzyć drzewo koralowe, które nazywamy "magią liliową", potrzebujemy następujących materiałów:

a) Białe, fioletowe, różowe, żółte i zielone kulki;

b) Zielony drut o grubości 0,3 mm;

c) Brązowa taśma tapicerska;

d) Barwy akrylowe w kilku kolorach (brązowy, brązowy, czarny, zielony);

e) Gips budowlany;

f) kawałek tworzywa piankowego;

g) Malowanie taśmy samoprzylepnej.

Najpierw musimy zrobić drzewo, składające się z kwitnących gałęzi i zielonych gałązek. Aby stworzyć piękne gałązki kwiatowe, wylej koraliki różowych i fioletowych kwiatów w równych proporcjach do osobnego pojemnika i ostrożnie wymieszaj.

Teraz przejdź do zestawu koralików na drucie, podczas gdy drut z głównego motka nie jest potrzebny do rozdarcia, a długość nawleczonych koralików w agregacie na tym przewodzie powinna wynosić około jednego metra. Ta długość nici z drutu powinna wystarczyć do stworzenia 70-100 gałązek dla naszego przyszłego drzewa.

Następnie odwróćmy się od krawędzi naszego drutu około 10 cm i policzmy 10 koralików.

Powstały segment jest połączony pierścieniem, a my skręcamy drut u podstawy, aby go naprawić.

Z powstałego pierścienia cofamy się o pół centymetra i tworzymy jedną, podobną pętlę.

W ten sam sposób tworzymy więcej takich pętli (7-15 sztuk).

Następnie musimy określić średnią pętlę pętli (w naszym przypadku jest to siódma). Nieznacznie oddzielić środkową pętlę jak na zdjęciu i połączyć końce drutu.

Następnie musisz nadać tej gałązce naturalny wygląd, w tym celu przekręćmy ją i rozprowadź równomiernie od siebie wszystkie pętle i zgnij wszystkie pierścienie w kierunku centralnej pętli. Mamy pierwszą gałązkę.

Zostawiamy kawałek drutu na trzon gałązki i odetniemy resztę drutu. Podobnie, w tej samej sekwencji, tworzymy 35 więcej takich samych gałęzi.

Używając tej samej techniki tkania pętli, musimy zrobić zielone gałązki, z liśćmi, używając tylko zielonych paciorków.

Następnym krokiem jest zebranie drzewa. Ta procedura jest wykonywana ze względu na fakt, że pierwsza z trzech poprzednich gałęzi jest jedną średnią.

Następnie te środkowe gałęzie tworzą już duże gałęzie.

Teraz duże kęsy gałęzi należy wydłużyć i wzmocnić za pomocą gęstszego drutu o grubości jednego milimetra i owiniętego na górze taśmą.

Zbierz wszystkie gałęzie na małym drzewie i wzmocnij pień drutem.

Weź blok piankowy i nadaj mu owalny kształt. Teraz bierzemy trzy kawałki plastiku z pianki, których rozmiary są redukowane przez piramidę. Z tych kawałków piankowego plastiku złóż wzgórze i przymocuj powstałą konstrukcję za pomocą taśmy malarskiej.

Przymocowujemy drzewo do podstawy pianki. Można go po prostu utkwić w piance i zamocować wokół drutu.

Teraz należy do bardziej naturalnego drewna i trwałe podstawy, to oddzielne nalem małą pojemność około 100 ml wody i woda jest cały czas mieszając, w małych porcjach zasyplem gipsu tak, aby otrzymać gęstą ale rozdzielającej roztworu. Ponieważ gips bardzo szybko zamarza, zrób małe porcje i szybko nałóż roztwór na produkt. Najpierw robimy beczkę, potem kamień, a pod koniec tego etapu - kamienie wzdłuż obwodu stoiska.

Zastosuj gips na drzewie wygodnie za pomocą grubej szczotki ze sztywnym włosiem. Gips, odprowadzający wzdłuż pnia drzewa, będzie stanowił charakterystyczną ulgę. W zależności od pożądanej grubości i kształtu pnia można zastosować od jednej do pięciu warstw alabastru. Gdy tynk jest całkowicie suchy, konieczne jest pokrycie pnia drzewa przyszłości malowane brązowy, łąka w pobliżu drzewa pomalowane na zielono i kamienie pomalowane na biało.

Następnie zanurzymy w czarnym akrylu suchą szczotkę lub małą gąbkę, a przy ruchach bibuły pokryjemy skały i kamienie.

Używając suchej gąbki w chaotycznej kolejności, kładziemy farbę z brązu u podstawy drzewa.

Aby nadać naszej polanie piękny widok, musimy zasadzić wiele kolorów, do tego nakładamy niewielką ilość szybko schnącego i wysoce pożądanego przezroczystego kleju. Wlewamy na nią wielobarwny koralik i czekamy aż klej wyschnie. Następnie za pomocą miękkiej szczotki usuń dodatkowe koraliki. Również na polanie można sadzić kwiaty, które wykonujemy według tego samego schematu co gałązki. W naszym przypadku pojawią się kwiaty w postaci kłosków w białe i żółte perełki.

Od perełek fioletu robią ładne kwiaty. Aby to zrobić, na drucie tworzymy pięć fioletowych pętli, a na koniec jedno żółte. Tj. całkowita liczba otrzymanych pętli wynosi sześć.

Aby uzyskać kwiat z tego drutu, należy owinąć purpurowe pierścienie wokół żółtego pierścienia i obrócić go, aby go naprawić. Podobnie robimy zielone krzewy. Umieścimy te kwiaty i krzewy na trawniku w pobliżu drzewa.

Aby nasze kwiaty łatwo dostały się do piany, można w niej wykonać wąskie otwory za pomocą szydła lub igły.

Ostateczny rodzaj rzemiosła. Zdjęcie 1.

Ostateczny rodzaj rzemiosła. Zdjęcie 2.

Rękodzieło jest gotowe! Teraz wiemy, jak zrobić drzewo koralowe własnymi rękami w domu. W następnej lekcji możesz samodzielnie zrobić kwiaty z serwetek.

Polecamy również podobne prace:

Tkactwo róż z koralików. Stopnia lekcyjna krok po kroku.

 • Broszka "Ważka" z koralików własnymi rękami.

 • Klasa mistrzowska: "Płatek śniegu z Bugles w stylu radzieckim".

 • Fiolet z klasy mistrzowskiej koralików.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2014-2016 | Rękodzieło. Materiały na stronie są własnością intelektualną właściciela tej witryny. Przedrukuj dowolne materiały z aktywnym indeksowanym łączem zwrotnym.

Drzewo koralików krok po kroku: wzory tkackie dla początkujących

Dla tych, którzy dopiero zaczynają robić pierwsze kroki w tkaniu, istnieje wiele interesujących i dość prostych modeli w Internecie. Na przykład istnieją proste modele drzew dla początkujących. Podczas tej lekcji proponujemy utkanie prostego i pięknego drzewa koralików, klasa mistrzowska krok po kroku pomoże ci nie wpaść w zakłopotanie w podstawach tkania na początku, a diagram wyraźnie pokazuje wszystkie etapy pracy.

W naturze jest wiele rodzajów palm. Ta sama liczba opcji, jak zrobić drzewo z koralików. Wariant prezentowany w klasie master wyróżnia się prostotą wykonania, a gotowy produkt wygląda dość pięknie.

 • koraliki w dwóch odcieniach zieleni;
 • zielone cekiny;
 • brązowy drut z cienkiego drutu miedzianego;
 • gruby drut;
 • folia;
 • nożyczki;
 • Duży drewniany koralik z otworem na stojak.

Pobieramy 25-30 cm drutu z brązową izolacją, wewnątrz której jest cienki drut miedziany. Czyścimy izolację za pomocą 2/5 przewodów.

Wybieramy 12 drutów z belki, dzielimy je parami.

Oddziel 2 przewody w prawo, reszta pozostaje po lewej, aby nie zakłócać pracy.

String na jednym drucie 5 sztuk koralików jednego odcienia, na drugim - drugiego.

Na wierzch obu drutów nakładamy cekin, przekręcamy drut.

Teraz, ponownie, string 5 sztuk perełek na drut, tylko zmienić układ kolorów.

Tak jak poprzednio, na szczycie paillette i skręć drut.

Kontynuujemy sznurki, aż pojawi się 8 takich "płatków".

Weź folię, pokrój w kwadraty. Zamknij gałązkę za pomocą małej kulki folii. Nadmiar drutu odcięty.

Przyjmujemy kolejne 2 opóźnienia. Dla każdego sznurka paciorki o jednym odcieniu, aż jego długość będzie równa długości pierwszej gałązki.

Nałożyliśmy błyskotkę, na wierzchu - kolejny koralik.

Koniec drutu jest zgięty i przekazany z powrotem do błyskotki. Przekręć kilka razy w stosunku do osi, odciąć nadmiar.

Po prostu zamknij i połącz z koralikami w innym kolorze.

Kontynuujemy naprzemienne gałązki z tkaniem i naciągiem. Na koniec powinieneś otrzymać 3 wiklinowe i 6 strun.

Z belki ponownie weź 4 pary przewodów. Z dwóch par warkoczy znowu, z 5 "przęsłami", 2 pary - sznurka paciorki według tego samego wzoru.

Produkujemy kokosy: dzielimy pozostały drut na 3 części, przekręcamy je w kulki.

Palma jest już prawie gotowa: wyplotliśmy gałęzie, przekręciliśmy kokosy i opuściliśmy bagażnik tak, jak było - z gładkim brązowym drutem.

Obracamy gruby drut w małą spiralę o średnicy nieco większej niż pnia palmy, załóżmy ją.

Wstawiamy tułów do stabilnego drewnianego koralika.

Zobacz wideo, aby uzyskać więcej informacji:

Jeśli opanowałeś tworzenie prostej palmy, możesz przejść do bardziej skomplikowanego tkania. Po przestudiowaniu możesz wykonać prawie każde drzewo.

Lekcja pokaże, jak tkać koraliki bobra dla początkujących, a schemat opisze szczegółowo tkactwo na przykładzie jesiennej kompozycji.

 • koraliki w złotych odcieniach;
 • cienki i gruby drut;
 • nożyczki;
 • wyciąć drzewo z otworem na stojak;
 • pistolet do klejenia;
 • PVA;
 • koraliki lub podkłady do akwarium do ozdabiania ziemi.

Koraliki można mieszać lub tkać różne gałązki lub liście w różnych kolorach.

Aby utworzyć oddział, używamy następującego schematu:

Warkocz takich gałązek, ile chcesz: im więcej, tym piękniejsza będzie korona drzewa.

Jeśli dodamy druty do gałązek koralików, z monetami przymocowanymi na końcach, dostajemy prawdziwe pieniądze.

Łączymy gałązki, skręcając drut.

Aby drzewo nie kołysało się, musisz użyć łodygi do pnia. Może to być gruby drut aluminiowy lub, jak my, szaszłyk.

Rozpocznij montaż drzewa:

Gorący klej przyklejamy trzy górne gałęzie. Dodanie dodatkowego drutu, owinięcie lufy.

Stopniowo, po 1,5-2 cm dodać więcej gałązek, aż do końca.

Stanowimy podstawkę: wkładamy szpikulec do otworu drewnianej piły i mocujemy za pomocą pistoletu do klejenia.

Rozsiewamy nasze stoisko PVA, posypujemy paciorkami lub podkładem akwarystycznym. Kiedy jest sucho, nasze drzewo jest gotowe.

Aby opanować bardziej złożone techniki, wykorzystamy lekcje wideo z tkania z koralików i tworzenia drzew.

Co jeszcze możesz zrobić: pomysły na wideo

Wykorzystanie materiałów ze strony jest możliwe tylko ze wskazaniem bezpośredniego aktywnego hiperłącza do żeńskiej strony Diana

Dodaj komentarz

+ 8 = 11