Nazwa kategorii

Jak zrobić girlandę z papieru

Jak zrobić girlandy z papieru własnymi rękami? Szablony, instrukcje

Najważniejsze w przygotowaniach przedświątecznych jest stworzenie odpowiedniego nastroju! Dekorując pokój we właściwym stylu, osiągamy jasne emocje dla gości i wszystkich obecnych. A jeśli uczestnicy bezpośrednio mieli okazję stworzyć takie piękno własnymi rękami, sukces jest zapewniony! Zwłaszcza, gdy są dziećmi.

Jeśli wpadłeś na pomysł, aby udekorować dom na wakacje (nie tylko na Nowy Rok), to dobra wiadomość dla Ciebie: opcje, jak zrobić girlandy z papieru, bardzo wiele, a one są szybkie i łatwe do opanowania. A jeśli w to zaangażujesz dziecko, będzie to również zabawa! Więc zaczynajmy.

Uzupełniamy papier kolorowy, nożyczki, mocne nici (wstążki, liny), dziurkacz, taśmę dwustronną (można ją zastąpić klejem). To dobrze, jeśli masz wymyślone nożyczki lub figurowy puncher. Nawet lepiej, jeśli masz maszynę do szycia, mimo że możesz się bez niej obejść.

Wszystkie akcesoria do kreatywności ręcznie można znaleźć w specjalnych sklepach sprzedających produkty do scrapbookingu. Jeśli w pobliżu nie ma takiego sklepu, możesz zamówić online. Używając dziurkowanego dziurkacza do dużych dziur lub specjalnych nożyczek, możesz przygotować w dużych ilościach figurki papierowe w postaci płatków śniegu, choinek, gwiazd itp. Nawleczone na sznurku lub taśmie, tworzą eleganckie i oryginalne girlandy.

Jeśli tracisz z takim procesem, jak wycinanie papieru, wzory liczb można znaleźć w ogromnej ilości. Po pobraniu i wydrukowaniu dowolnego z nich wystarczy umieścić go na papierze i wyciąć. Do liny (sznurka lub zwykłej przędzy) przedmioty obrabiane przykleja się, szyje ściegiem maszynowym lub wykonuje się w nich otwory, przez które rozciąga się nitka.

Najprostszy wianek papierowy: schemat i opis pracy

Zacznijmy od najprostszych dekoracji, które mogą wykonać prawie wszyscy młodzi artyści. Jedną z najprostszych opcji jest girlanda z tęczowymi wstążkami. Weź dwustronny papier z wszystkich możliwych kolorów, linijkę, nożyczki i nitkę z igłą (lub maszynę do szycia, która ją ma).

Każdy z arkuszy składa się na pół i jest cięty nożyczkami. Za pomocą linijki zaznaczone są paski o tej samej szerokości, około półtora centymetra. Arkusze są wycinane wzdłuż zaznaczonych linii.

Powstałe wstążki są pogrupowane według kolorów, na przykład można przyjąć jako podstawę widmo słoneczne. Następnie są one wycentrowane na maszynie lub po prostu zszyte ręcznie. Jeśli boisz się powierzyć młodemu artyście igłę, możesz po prostu przykleić paski do centralnej nici.

Jak zrobić girlandy z papieru puszystego i nieporęcznego? Jest to bardzo proste - wątek musi być kilkakrotnie skręcony, gdy jest zawieszony.

Papier kolorowy można zastąpić paskami z błyszczącej folii lub złożyć w paski jasnych opakowań cukierków ze słodyczy. Ten drugi wariant jest oryginalny i bardzo praktyczny - można tam przyczepić opakowania z słodyczy, zjedzone na cały poprzedni rok.

Paski papieru można zastąpić kółkami, trójkątami, dowolnymi płaskimi cyframi. Na bieżąco można używać takiej girlandy we wnętrzu, wycinając elementy z plastikowych pasków i umieszczając je w kuchni lub w pokoju dziecinnym. Umieszczony pionowo, wygląda lepiej. Na dole jest przymocowanie małego ładunku - na przykład przycisku.

Kolejna, całkiem prosta, ale elegancka i oryginalna girlanda z kolorowego papieru - łańcuszek z kółkami. Ponownie bierzemy nożyczki, arkusze kolorowego papieru, długopis lub ołówek, linijkę i klej PVA. Papier jest również wytyczony na paskach o szerokości 2-3 cm, ciętych. Następnie kolejno łączymy wszystkie paski z pierścieniami, przechodząc kolejno przez poprzedni pierścień i łącząc końce za pomocą kleju. W ten sposób można uzyskać dowolną pożądaną długość.

Paski można wybierać, zmieniając na przemian wybrane kolory, jeden i dwa kolory - wiele opcji! Nawet bardzo małe dziecko poradzi sobie z tym zadaniem i jak wiele radości przyniesie proces twórczy!

Linki do łańcucha papieru można uczynić figuratywnymi, jeśli każdy arkusz papieru jest złożony na pół, a następnie narysować na nim wybrany szablon. Na nim wszystkie inne szczegóły są wycinane w odpowiedniej ilości.

Girlandę skleja się wraz z przejściem każdego ogniwa do następnego, również wygiętego na pół.

Girlandy świąteczne z papieru mogą być pionowe. Stwórzmy oryginalną i bardzo prostą dekorację w postaci pionowej girlandy z jodły. Papier do tego można wziąć nie tylko zielony, ale także srebrzysty, złoty lub jakikolwiek inny. Najpierw zrobimy dużo kół. Następnie każdy z nich jest cięty na trójkątne sektory. Powstałe trójkąty muszą być złożone w kształcie stożka, a następnie naprzemiennie nawleczone na sznurku lub linie.

Elementy te mogą ozdobić okno, ściany lub narożniki pokoju lub powiesić je na stole. Wykonane w dużej ilości będą świetnie wyglądać pod sufitem.

Inną opcją jest wielobarwne zawieszenie garland do okna. Złożyć stos, a następnie na pół arkuszy kolorowego papieru. Kroimy w formie zygzaka i naprawiamy końce, aby naprawić nasz produkt. Następnie każdy arkusz rozszerza się, a gotowy produkt jest przyczepiony na przykład do osoby niewidomej. Od wygiętego na akordeon i złożonego przez trójkąt z papieru, otrzymujemy wspaniałe ozdoby faliste. W połączeniu z klejem lub zszywaczem między sobą, są one również zdolne do tworzenia obszernych i nietypowych łańcuchów.

Jeśli chcesz zadowolić swojego syna lub córkę girlandą z zabawnymi postaciami (bałwanami, małymi zwierzętami, ulubionymi postaciami), to sam musisz wyciąć papier. Szablony można pobrać i wydrukować na drukarce.

Nakładając przedmiot na arkusz papieru, można uzyskać dowolną liczbę zabawnych figurek, które są następnie malowane i gwintowane na sznurku lub linii. Ryciny można wyciąć z kolorowanek, niepotrzebnych książek dla dzieci lub czasopism.

Jeśli nie chcesz zawracać sobie głowy długopisem lub gwaszem, przyklej je jasnym papierem. Następnie powiesić w pokoju dzieciaka dla radości!

Nawiasem mówiąc, noworoczne girlandy powstają nie tylko z papieru. Bardzo popularny materiał - szyszki. Zbierając odpowiednią ilość, musisz przymocować do podstawy każdego z nich pierścień lub pętlę z drutu, przez który następnie przeciągnij nić lub wstążkę. Ta girlanda nie tylko ozdobi pomieszczenie, ale także zapewni wspaniały aromat lasu podczas wakacji.

Jeśli wiesz, jak zrobić papierowe latarnie (odbywa się to poprzez klejenie w postaci kulki z półfabrykatów z tektury falistej - narysowanej ostrym przedmiotem i złożonym akordem kolorowych papierowych pasków), oto kolejny świetny pomysł.

Za pomocą takich latarek najczęściej spotykana elektro-girlanda, która znajduje się w każdym domu, łatwo się zmienia. Najważniejsze jest, aby upewnić się, że jest sprawny i zapewnia bezpieczeństwo przeciwpożarowe. Gotowe papierowe latarnie, wybrane według kolorów, są noszone na żarówkach elektrycznych. Dzięki tym "abażurom" zostaną one przekształcone w najbardziej magiczny sposób!

Jak zrobić girlandy papieru z niespodzianką w środku

Miesiąc przed Nowym Rokiem możesz stworzyć i powiesić prawdziwą girlandę z niespodziankami. Wszystkie jego fragmenty są wykonane z papieru falistego, a każdy z nich ukrywa małe pudełko z niespodzianką, które powinno być brane codziennie. Może to być najbardziej zwyczajny zestaw zapałek, naklejony błyszczącą folią. Zawinięte w papier pudełka niespodzianki są ze sobą połączone w ilości 31 sztuk - w zależności od liczby dni ostatniego miesiąca w roku.

"Napełnianie" niespodzianek będzie służyć jako słodycze, komiczne gratulacje, małe zabawki, wskazówki - gdzie szukać prezentu. Jednym słowem wszystko, na czym wystarczy wyobraźnia. Zawiesić wianek może być zarówno na drzewie, w drzwiach lub tym podobne.

Noworoczny nastrój doskonale stworzy "opadów śniegu" - wiele dużych i małych płatków śniegu, wyciętych z białego lub srebrnego papieru i zawieszonych na cienkich nitkach nad drzewem lub oknem. Jeśli usłyszysz, genialne płatki śniegu stworzą kompletną iluzję świątecznych opadów śniegu.

Jeśli potrzebujesz girlandy papieru na urodziny lub, powiedzmy, Walentynki lub na ślub, bardzo wygodnie jest, że masz tematyczną dekorację wykonaną z jasnych serc. Aby to zrobić, nie potrzebujesz kleju ani nożyczek. Wszystko czego potrzebujesz to paski jasnego, kolorowego papieru (najlepiej szkarłatnego) i zszywacza.

Jak zrobić girlandy z papieru w formie serc? Arkusze są cięte na paski o szerokości około 2 centymetrów i długości około 15 centymetrów Każdy pasek stanowi połowę przyszłego serca. Powinien być zgięty, aby jeden z końców był skierowany do wewnątrz i tworzyć z drugim dokładnie takie samo, symetrycznie usytuowane, wgłębienie górnej części serca. Dolne końce, połączone parami, są zamknięte do dołu, a ostry dolny koniec każdego serca jest włożony w górne wgłębienie drugiego. Wszystko jest połączone ze zszywaczem. Okazuje się, jasna, piękna girlanda serc, połączonych ze sobą.

Serca mogą być wielowarstwowe, jeśli są umieszczone wewnątrz siebie, wykonane z pasków o krótszym i bardziej kontrastowym kolorze. Zasada połączenia jest taka sama. Możesz także zebrać serca w poziome girlandy, jeśli je zetniesz za pomocą zszywacza po obu stronach. Szczególnie elegancka będzie wyglądać jak ażurowa girlanda serc, jeśli w środku postawi się lśniący papier o różnych odcieniach lub folii.

Girlandy papieru z własnymi rękami na Nowy Rok: wykresy i szablony

Istnieje wiele opcji i sposobów na przygotowanie domu na obchody nadchodzącego Nowego Roku. Garland - jeden z elementów wystroju, najczęściej wykorzystywany do dekoracji domu i innych pomieszczeń. Najprostszy sposób na pozbycie się papieru. Ale to nie znaczy, że papierowa girlanda będzie wyglądała zwyczajnie i rękodziełem. Możesz tworzyć takie arcydzieła, których zazdrości wielu stylistów i projektantów. Oferujemy kilka wariantów girlandy na Nowy Rok, które możesz wykonać własnymi rękami z papieru ze zdjęciem i opisem krok po kroku procesu.

Co za nowy rok bez choinki! Jest głównym bohaterem wakacji i pierwszym pięknem na przyjęciach i imprezach noworocznych. Ale jego wizerunek można również wykorzystać do tworzenia świątecznych dekoracji pokoju. Spójrzmy na niektóre opcje girland z własnymi rękami na Nowy Rok z papieru z wizerunkiem choinki.

Pierwsza opcja polega na wycięciu wzoru kilku choinek z gęstego zielonego papieru i chwycić je na jednej taśmie. Takie choinki mogą być ozdobione klejonymi koralikami, guzikami, cyrkoniami lub paillettes. Można również zamieniać je na taśmie z innymi wyciętymi elementami: gwiazdkami, bałwanami, płatkami śniegu i tak dalej.

Jak zrobić girlandę z jodły drzewnej

 1. Wycinamy trójkąty z kolorowego papieru.
 2. Każdy trójkąt jest złożony na pół. Górka pozostaje na górze.
 3. Wykonujemy nacięcia na całej wysokości, nie dochodząc do zakrętu.
 4. Rozwiń trójkąt.
 5. Na górę przypinamy choinkę za sznurek do taśmy wianek.

Bardzo prosta i szalenie piękna girlanda pochodzi z rzeźbionych kolorowych kółek lub gwiazd. Spójrzmy na proces ręcznego wytwarzania tej girlandy na Nowy Rok z papieru.

Co będziemy potrzebować do pracy:

 1. Kolorowy papier. Możesz użyć wielu różnych odcieni lub zatrzymać się na dwóch lub trzech, które będziemy naprzemiennie. Możesz również wziąć złoty i srebrzysty papier lub tekturę.
 2. Maszyna do szycia z mocno napiętą i mocną nicią.
 3. Nożyczki.

Oryginalny wianek w formie konfetti

Rozpoczynamy proces tworzenia:

 1. Wycinamy z kręgów papieru o różnych średnicach. Możesz wyciąć jeden lub wszystkie z nich zupełnie inaczej. Jeśli zdecydujemy się zrobić girlandę gwiazd, wycinamy gwiazdy. Możesz zrobić jedno i drugie.
 2. Teraz uruchamiamy maszynę do szycia i po prostu usuwamy wszystkie elementy jeden po drugim.

Tak więc możemy przez krótki czas uzyskać bardzo długą girlandę okręgów i gwiazd, a nie jedną.

Może ktoś powie, że jest to bita i zblazowana wersja, ale ten ornament z dzieciństwa, rodzimy, znajomy, który kojarzy się z przedszkolem lub szkołą i przynosi miłe wspomnienia, tworzy noworoczną, magiczną atmosferę. To bardzo prosty wianek z własnymi rękami na Nowy Rok z pasków papieru, które są połączone łańcuchem. Pamiętaj, aby zrobić to z dziećmi, spodoba im się, a proces produkcji będzie prosty i przyjemny.

Tradycyjny łańcuch kolorowego papieru

Najpierw przygotujemy wszystko, czego potrzebujesz:

 1. Kolorowy papier. Im więcej kolorów, tym lepiej. Możesz użyć papieru do pakowania, może to być wzór noworoczny lub po prostu z ciekawą ozdobą. A także teraz wiele wariantów syntetycznej gęstej taśmy w rolkach jest w sprzedaży. Może być sznurowany lub z dowolnym ornamentem, gładka wstążka.
 2. Nożyczki.
 3. Klej.
 1. Papier kolorowy lub taśma, którą musimy pociąć na identyczne paski.
 2. Na pierwszym pasku zamykamy końce w kółku i kleimy razem.
 3. Drugi pasek i wszystkie kolejne przejścia do poprzedniego pierścienia, zamknij i sklej razem.

Cały proces powtarza się, aż paski wyjdą lub girlanda osiągnie pożądaną długość.

Kolejna odmiana szeregu girland

Bardzo skuteczny i dość prosty w tworzeniu girlandy z małymi akordeonami lub fanami kolorowego papieru. Przeanalizujmy szczegółowo, jak to zrobić.

Czego potrzebujemy:

 1. Papier kolorowy w różnych odcieniach. Tutaj możesz wybrać dwa lub trzy kolory i przemienić je lub zrobić girlandę z tak wielu różnych odcieni, jak to możliwe.
 2. Klej PVA.
 3. Nożyczki.
 1. Wytnij papier na równe prostokąty.
 2. Każdy prostokąt jest złożony wzdłuż akordeonu.
 3. Teraz każdy akordeon jest złożony na pół, otrzymujemy wentylator.
 4. Zamocowujemy wentylator PVA nawzajem, naprzemiennie jeden do góry szeroką częścią, drugi do góry z zakładką (jak pokazano na zdjęciu).

Do opisu dołączone jest zdjęcie, jak rozłożyć girlandę ręcznie na Nowy Rok z papieru.

Instrukcje krok po kroku do tworzenia girland

Zaproponowaliśmy jedną z opcji dołączania fanów, ale nie można tego ograniczać, ale pomyślmy o tym, jak w inny sposób połączyć elementy w girlandzie i uzyskać całkowicie odmienne i niesamowite dekoracje. Co więcej, z tych elementów można zrobić dekoracje świąteczne jako zestaw do girlandy, łącząc kilka kibiców w kółko i mocując do nich pętlę oplotu.

Skręcone węże z papieru lub blichtr z własnymi rękami

Ciekawe i proste, a jednocześnie bardzo efektowna wersja wianku - to skręcone puszyste węże z falistego papieru. Świetna opcja dla domu, biura lub szkoły. Jak zrobić taki wianek? To bardzo proste. To zajmie tylko:

Tniemy papier falisty w paski o dowolnej szerokości, dodajemy je na pół. Każdy pasek jest wycinany z jednej strony na cienkie paski, a nie do zakładki. Rozszerzanie. Dostajemy też pasy w innym kolorze.

Teraz przekręć dwa paski o różnych kolorach, końcówki są ściśnięte. Wszystko, girlanda jest gotowa. Może być przymocowany do ściany lub zawieszony na choince.

Dekorujemy grupę w przedszkolu

W przedszkolu dziecko nie pasuje do żadnej z wyżej opisanych opcji wianek. Ale je specjalne warianty, które są po prostu stworzone, aby udekorować pokój, w którym mieszka dziecko. Ta girlanda z postaciami: z wielu świętych klaunów, klaunów, zayek i pluszowych misiów, a nawet tancerzy.

Girlanda bałwanów

Zróbmy te cudowne girlandy własnymi rękami na Nowy Rok z papieru dla dzieci, a nawet z nimi. Chłopaki też lubią robić coś ze swoją matką. Oto szczegółowy opis.

Girlanda z balerinami z papieru - 2 opcje

Pierwszy sposób na magiczną zamieć z baletnic - płatków śniegu. Dla niego musisz wyciąć figury balerinek według szablonu, który pokazano poniżej. Są wycięte z grubego białego papieru. Następnie wycinamy płatki śniegu z cienkiego białego papieru na wzór - wzór, który jest podany dalej.

Następnie założyć spódnicę na baleriny, przeciągnąć nić na właściwe miejsce w pokoju i związać baletnice na nim. Natychmiast zaczynają wirować w tańcu od najmniejszego ruchu powietrza. Jest bardzo piękny i bardzo nowy rok.

Schematy śnieżynkowe

Drugi sposób jest nieco bardziej skomplikowany. Dla niego konieczne jest przygotowanie:

 1. Z cienkiego drutu, trzeba przekręcić podstawę dla baletnicy. Aby to zrobić, weź 2 kawałki drutu. Jeden zginamy na pół, w miejscu zakrętu zostawiamy oczko - głowę, potem przekręcamy ciało i końce - to są nogi. Drugi element jest przecięty na pół i zwijany w miejsce uchwytów, pozostawiając końce w różnych kierunkach.
 2. Teraz pocięte na paski serwetki i owinąć podstawę, paski mogą być lekko osypane klejem.
 3. Tancerze Taurus są gotowi, pozostawieni do przebrania. Wykonujemy paczki serwetek i mocujemy je do talii.
 4. Od góry można wykonać kolorową spódnicę (z kolorowej serwetki), a na górze wyciąć płatek śniegu. Zdobądź cały strój ze słodyczami.

Schematy płatków śniegu

Niezastąpiona wersja girlandy własnymi rękami na Nowy Rok z papieru do przedszkola - są różne postacie, które to robią:

 1. Potrzebujesz szerokości papieru o wysokości wybranej figury i tak długo, jak to możliwe. Można z góry skleić ze sobą kilka pasków.
 2. Składamy ten papier na akordeonie. Szerokość jednego dodania jest równa szerokości wybranej figury.
 3. Narysuj kontur rysunku przy pierwszym dodaniu. Jest on wykonany w taki sposób, że części, które dotykają boków fałd, nie są wycięte.
 4. Wytnij resztę konturu i ułóż akordeon.

Warianty girlandy na Nowy Rok

Oto kilka wzorów takiej girlandy.

Po wycięciu i rozłożeniu detali możesz narysować kaganiec i inne szczegóły, pomalować je.

Pomysły na świąteczną papierową girlandę

Istnieje wiele okazji do stworzenia girlandy z papieru, oto kilka pomysłów z krótkim opisem:

 1. Garland z śnieżnobiałych papierowych serwetek. Dla niej wycinamy wszelkie papierowe serwetki, które lubisz, i układasz je na taśmie lub sznurku. Takie girlandy można wieszać w pionie. Płatki śniegu mogą być na przemian ze śnieżkami wykonanymi z waty.
 2. Checkboxes. Wytnij kilka flag z dowolnego papieru. Flagi podwajają się i podążają w jednym kierunku. Zawiesimy je na sznurze, składając je na pół. Już zaksięgowane na linie można skleić dwie połówki, dzięki czemu flaga nie schodzi.
 3. W pośpiechu możesz wymyślić taką girlandę z pasków z tektury falistej. Przecinamy paski papieru krepowego w różnych kolorach. Robimy kilka pasków i skręcamy je w środku za pomocą nici. A więc dowolną liczbę wiązek. Następnie mocujemy wiązki sznurkiem do sznurka i zawieszamy na drzewie lub na ścianie taką puszystą i kolorową girlandę. Możesz więc udekorować pokój na Nowy Rok.

Ciekawe pomysły na świąteczne girlandy

Papier dekoracyjny można wykorzystać do sporządzenia już istniejącej nudnej, zwykłej girlandy z latarkami. Zobaczmy, jak można to zrobić:

Będziemy potrzebować:

 1. Zwyczajna girlanda z małymi latarniami.
 2. Skompresowany papier o różnych kolorach.
 3. Nożyczki.

Jak to zrobić:

 1. Z papieru falistego wycinamy kwiaty o różnych rozmiarach i kształtach, z różną liczbą płatków.
 2. Robimy dziurę w środku każdego z nich.
 3. Na każdą żarówkę wkładamy 3 różne kwiaty. Lekko naciśnij go u podstawy.

Jak tworzyć świecące girlandy własnymi rękami

W ten sposób możesz zmienić zwykłą nudną girlandę.

Jeśli nie ma girlandy z latarkami, możesz je narysować. Oto jak zrobić papierowe latarnie:

 1. Przygotuj zwykłą skręconą linę, która będzie naśladować drut.
 2. Z gęstego, kolorowego papieru lub kolorowego kartonu wycinamy owale w postaci żarówek.
 3. Dla każdego owalu rysujemy spiralę pośrodku.
 4. Z szarego kartonu wytniemy prostokąty. Będą pełnić rolę patrona każdej żarówki, a my przymocujemy je do liny.
 5. Złożyć pół szarych prostokątów, okrążając je liną, wyjąć żarówkę z papieru i przykleić.

Niezwykłe girlandy w postaci motyli

Często są tu rękawy z papieru toaletowego lub ręczników papierowych, które można wykorzystać do kreatywności. Zróbmy z nich girlandę!

 1. Przetnij tuleję w okrągłe kostki. My priplyuskayem każdy kruglyash po obu stronach, tworząc podłużny płatek.
 2. Mogą być pomalowane farbą z puszki lub pędzla, lub możesz to zostawić.
 3. Zbieramy z 5 kwiatów kruglyashhey, przyklejając je na środku.
 4. W jednym z płatków mijamy sznur.
 5. Wszystkie wynikające kwiaty sznur na linie.

Garland w postaci fanów

I wreszcie jeszcze jedna wspaniała girlanda własnymi rękami na Nowy Rok z papieru ze szczegółowym opisem procesu jej produkcji na wideo.

Niezależnie od opcji dokonywania girlandy z papieru, nie wybrałby, zrób to z fantazją i humorem, łączyć opcje pozwalają sobie trochę poozornichat i oddawał, być może będziesz mieć unikalny i bardzo ciekawą rzecz, która was i wszystkich gości zachwyci wakacje.

Noworoczne girlandy papieru: 100 sposobów na zrobienie własnych rąk

Co roku przygotowania do głównego ferii zimowych rozpoczynają się wcześniej i wcześniej. Miasto jest przekształcane, witryny sklepowe, wszystkie instytucje. I oczywiście, gdy chcesz wziąć kawałek domu wakacyjnego. Jeśli choinka ustawiona jest jeszcze wcześniej, nadszedł czas, by własnoręcznie zrobić girlandy z papieru. Łącz się z dziećmi i innymi członkami rodziny, dajesz rozrywkę rozrywkową, a co za tym idzie - interesujący wystrój noworoczny. Jest również wyjątkowy. Przeczytaj zatem, jak tworzyć noworoczne girlandy papieru, włącz fantazję i zastosować je w praktyce.

 • Materiały do ​​pracy;
 • Frędzle lub szczotki;
 • Gwiazdki;
 • Króliki i jodły;
 • Latarki;
 • Girlandy z okręgów;
 • Rozstępy noworoczne.

Większość pomysłów można zrealizować, zbierając w domu materiał, który jest pod ręką. Oto główna lista potrzebnych rzeczy:

 • Papier kolorowy o różnej gęstości. Jeśli lubisz decoupage, to arkusze decoupage są również doskonałą pomocą, możesz użyć papieru do pakowania;
 • Karton;
 • Pistolet samoprzylepny lub klejowy;
 • Dwustronna taśma samoprzylepna;
 • Zszywacz;
 • Nożyczki;
 • Lina, wstążki, sznurki;
 • Linijka lub ruletka;
 • Prosty ołówek;
 • Drukarka

Rada! Jeśli nie można wydrukować szablonu, zawsze można go wyświetlić na ekranie komputera w prawidłowym rozmiarze i przerysować, naciskając stary dobry papier kalki na ekran monitora. Często fokus ten skupia się również na zwykłym arkuszu papieru do drukowania.

Pamiętaj, aby przygotować dobry nastrój i odrobinę cierpliwości!

Girlandy z frędzlami i szczotkami

Fringe wygląda bardzo korzystnie, zwłaszcza jeśli samodzielnie wykonasz kilka zawieszek wykonanych z materiałów o różnych kolorach.

Na przykład możesz wziąć biały i brązowy jednorazowy obrus (lub inny papier o średniej gęstości). Wybierz schemat kolorów według własnego uznania - czerwony i biały, czerwony i zielony itp. Możesz łączyć trzy kolory. Lub zbierz dwa dyskretne kolory i uzupełnij je błyszczącym papierem.

Złożyć arkusz o pożądanej długości na pół, pociąć na 2/3 długości. Następnie rozłóż, rozprowadź środkową warstwą kleju, włóż sznurek lub taśmę, naciśnij, a następnie spasuj. Oto girlanda gotowa!

Pędzle będą doskonałą dekoracją nie tylko na Nowy Rok 2018, ale także na wszelkie inne wakacyjne wakacje.

Początkowy etap jest taki sam jak na skraju. Złóż połowę wybranego papieru, wytnij pionowe paski na 2/3 długości.

Rada! W przeciwieństwie do grzywki, paski do pędzli lepiej zrobić cieńsze.

Rozwiń nasz karbowany arkusz. Teraz mamy grzywkę od góry i od dołu. Przewijamy arkusz do tuby i wyłączamy wiązkę tak, aby pętla na górze wychodziła, a dno jest pędzlem. Wykonujemy kilka takich pędzli i naciągamy je na linie.

Aby szczotki nie zgubiły się w stosie, lepiej polać oczko za pomocą kleju i przykleić je do liny, na której następnie powiesić. Najważniejsze jest, aby najpierw wykonać niezbędną liczbę szczotek, rozprowadzić linę, a dopiero potem skleić.

Dowiemy się zasady grzywny, można łatwo zrobić własny zestaw oryginalnych girlandy papieru.

Gwiazdki są integralną częścią wystroju noworocznego, co oznacza, że ​​powinny być używane do dekoracji mieszkania.

Do tej dekoracji potrzebny jest karton lub gęsty papier kolorowy. Następnie musisz wyciąć wymaganą liczbę gwiazdek i, w środku każdego promyka, narysować linię zagięcia (patrz szablon poniżej). Najważniejsze jest zaznaczenie linii, ale nie uszkadzaj ani nie obcinaj gwiazdy.

Rada! Jeśli nie ma specjalnego narzędzia, możesz użyć szpatułki do manicure lub pomarańczowej laski.

Następnie dodaj dwa otwory w jednym z promieni wzdłuż linii zagięcia, dziurkowania i przeciągnij linę. Dekoracja jest gotowa. Wygrywanie wygląda zarówno w monofonicznej wydajności, jak iw kilku kolorach.

Jeśli nie masz czasu na skrzypce z wybrzuszeniem, możesz po prostu użyć szablonu wycięcia i zrobić płaskie gwiazdy, nitkę na sznurku i cieszyć się rezultatem.

Pionowe wisiorki wykonane z gwiazd

Niezwykle będą wyglądać ozdoby świąteczne, jeśli nie tylko przyklejają gwiazdki i łączą je na maszynie do pisania. Aby to zrobić, przygotuj wiele gwiazdek z kolorowego kartonu, a następnie zszyj odpowiednią nić, która służy również jako ogniwo, więc między gwiazdami po prostu zostawić nitkę. Nie zapomnij zostawić wystarczająco długich końców po obu stronach.

Girlandy można umieścić pionowo na oknie lub w drzwiach, ale można je powiesić poziomo na ścianie.

Będzie on przestronny i śnieżny, aby wyglądać na dekoracje z trójwymiarowych figur papierowych.

Aby wytworzyć jedną obszerną gwiazdę, musisz wyciąć cztery spacje z szablonu. Następnie za pomocą kleju lub dwustronnej taśmy klejącej przyklej jedną gwiazdkę pośrodku drugiej i lekko zgnij brzegi wewnętrznej gwiazdy. Zrób dwa takie spacje. Następnie sklej razem z płaskimi częściami gwiazd, wcześniej pozbawionymi sznurka do powieszenia. Możesz umieścić 3-5 gwiazd na jeden wątek.

Podobnie powstają chmury. A następnie umieść wszystkie nitki z postaciami na jednej linie i poszukaj porządnego miejsca w pokoju.

Od dzieciństwa na Nowy Rok śpiewaliśmy piosenkę o choince. A jeśli jest choinka, to gdzie bez króliczków? Mogą być również wykorzystywane jako dekoracja noworoczna.

Użyj szablonu wycięcia i wykonaj puste miejsca. Przyklej kapelusze do czapek z waty i możesz zrobić prawdziwy pom-ponchiki-tail z nici. Przymocuj do satynowej wstążki lub liny.

Trzymać ogon może nawet najmniejszy, nawet jeśli ogon na końcu będzie gdzieś w uchu.

Być może choinka - najbardziej "nieskręcany" symbol Nowego Roku, więc opcje, które możesz zrobić własnymi rękami - ogromna ilość.

Najłatwiej jest wziąć trzy kwadraty o tym samym rozmiarze, złożyć je na pół, a następnie połączyć powstałe trójkąty ze sobą. Jeśli wyszyjesz drzewo na maszynie do pisania, otrzymasz ładny wisior.

Oryginalna choinka wyjdzie, jeśli złożysz trójkąt na pół i wykonasz nacięcia, jak pokazano na diagramach.

Również doskonała opcja - wyciąć choinki z papieru, zrobić dziurę u góry i naciągnąć sznurek. W zależności od koloru i tekstury zawieszenia choinki będzie wyglądać inaczej.

Jeśli pojawi się udany cios, produkcja igieł w jodełkę będzie łatwiejsza i szybsza.

Zamiast choinek można dołączyć papierowe figurki jeleni, pierników lub liści jemioły.

Jasne i świąteczne papierowe lampiony.

Wiele ażurowych lampionów w różnych kolorach natychmiast stworzy radosny nastrój.

Sekretem jest przyklejanie dwóch pasków papieru od góry i od dołu, pozostawiając środek wolny, a następnie cięcie zgodnie ze schematem.

Jeśli elektryczne girlandy wyglądają niebezpiecznie, stwórz sejf własnymi rękami.

Zszywacz i kilka pasków kolorowego papieru - wszystko, czego potrzeba, aby zrobić nową wersję noworocznej latarki. Połóż jeden pasek na środku, a resztę połóż na bokach. Rysunek ci pomoże.

Okazuje się, że proste kubki, jeśli jest ich wiele, są podobne zarówno do śniegu, jak i do żarówek elektrycznych w tym samym czasie - trudno jest wymyślić coś więcej Nowego Roku, prawda?

Udekoruj dom na Nowy Rok, aby pomóc trójwymiarowe serca wykonane z błyszczącego papieru.

Ciasteczka w glazurze na ostatnim miejscu z Zachodu migrowały do ​​nas, więc je przyjmujemy. Na prostym białym kółku przyklej różową plamę z otworem do środka i udekoruj kroplami kleju za pomocą błyszczy lub koralików - ciasteczko z pączka jest gotowe. Przypnij wątrobę na wstążkę i udekoruj pokój słodką papierową girlandą własnymi rękami.

Nie powinniśmy zapominać o tego rodzaju wystroju noworocznym jako streamerów.

Kilka błyszczących papierowych prostokątów lub trójkątów, naciągniętych na sznurku - a rozciąganie jest gotowe. Możesz dodać napis "Szczęśliwego Nowego Roku!" Lub SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!

Tradycyjne płatki śniegu i bałwany są prostym i udanym dodatkiem do dekoracji noworocznej.

W tym artykule - tylko niektóre z pomysłów na tworzenie noworocznych girland z papieru. Jak widać, wszystko jest dość proste, ale zabawne. Po prostu zacznij, a na pewno wymyślisz coś własnego.

Dodaj komentarz

1 + 4 =