Nazwa kategorii

Jak zrobić meble kartonowe dla lalek

Meble wykonane z kartonu dla lalek

W nowoczesnych sklepach można kupić prawie wszystko, a różnorodność domów dla lalek i mebli jest niesamowita. Ale, jak wiadomo, czasami wszystko to ma zbyt wysokie ceny. Ponadto, niezależnie od tego, zabawki wykonane ręcznie, dzieci doceniają znacznie wyższe. W końcu nawet najdroższa zabawka zakupiona w sklepie nie będzie w stanie przynieść tyle dumy i radości, jak ta, którą dziecko zrobiło z tobą lub z tobą.

Oferujemy drobny upominek dla Twojego dziecka i tworzymy meble dla lalek z tektury. Jest to najprostsza opcja, która nie wymaga praktycznie żadnych kosztów. Dosyć będzie twoje pragnienie i odrobina cierpliwości, a pokażemy ci, jak z kartonu możesz zrobić meble. Dostarczamy więc instrukcje dotyczące produkcji kilku mebli do lalek, do których realizacji potrzebny jest tylko gruby karton, nożyczki i klej.

Szczegółowe instrukcje i schematy do produkcji mebli z tektury

1. W każdym domu, nawet jeśli jest to marionetka, potrzebujesz stołu! Zrób to z kartonu jest dość łatwe. Rozważmy kilka wariantów. Prostokątny stół. Najpierw trzeba wyciąć tekturowy blat - będzie to prostokąt o wymiarach 120 na 100 mm. Aby wykonać nogi stołu, wytnij 16 pasków o długości 70 mm i szerokości 10 mm. Przyklejcie się wzajemnie na wysokość czterema paskami. Uzyskane nogi są przyklejone do blatu stołu.

Okrągły stół. Stół powinien być wycięty w kształcie koła o średnicy 80 mm. Nogi stołu są sklejone z dwóch tekturowych pasków o długości 170 mm i szerokości 20 mm. Zegnij je jak pokazano na rysunku. Nogi okrągłego stołu przykleja się do deski stołu poprzecznie.

Tak więc mamy już tabelę. Teraz potrzebujemy krzesła!

2. Do wykonania krzesła konieczne jest wycięcie tylnej tektury z siedziskiem z przednimi nogami. Dla lalek twojego dziecka wygodnie było siedzieć, plecy powinny być lekko wygięte. Wycinając kartonowe siedzisko, wygnij je w miejscach oznaczonych linią przerywaną na rysunku. Przyklej plecy i siedzisko. W przypadku kompletnego zestawu mebli najprawdopodobniej będziesz potrzebować tych czterech krzeseł.

3. Dla wygody i przytulności w naszym domu dla lalek nie ma wystarczająco dużo sofy. Składa się z dwóch ścian bocznych o wymiarach 100 na 60 mm i tablicy o wymiarach 180 na 70 mm. Aby uzyskać bardziej oryginalny projekt sofy, zgodnie z rysunkiem, zaokrąglij kilka rogów jego części składowych. Ponadto będziesz potrzebował kartonowego pudełka. Możesz już to zrobić lub sam się kleić. Aby to zrobić, wytnij karton o wymiarach 180 na 96 mm, zmierz od krawędzi każdej strony do 20 mm (oczekiwana głębokość pudełka) i wykonaj ugięcia wzdłuż tych linii. Przyklej pudełko w rogach. Do niej za pomocą kleju przymocuj boczne ściany i tył.

4. Oprócz sofy dla kompletnego zestawu "mebli tapicerowanych" pozostawionych do wykonania krzeseł. Wytnij boczne ściany z kartonu, jak pokazano na rysunku. Z cieńszej tektury wyciąć tył krzesła, w kształcie prostokąta o wymiarach 150 na 70 mm. Opuścić oparcie zgodnie z rysunkiem. Nałożyć warstwę kleju na boczne krawędzie oparcia i przykleić boczne ściany krzesła.

Aby uzyskać bardziej efektowny wygląd, meble dla lalek z tektury można wkleić kolorowym papierem, pomalować na kolory lub ozdobić koralikami. Fantasize, niż wciąż możesz wypełnić pokój dla lalek. To nie musi być tektura. Na przykład z tkaniny można zrobić dywan, obrus na stole lub koc na sofie. Jednym słowem wszystko w Twoich rękach i zabawkowe meble wykonane z kartonu mogą zmienić się w cudowne arcydzieło!

Kopiowanie informacji jest dozwolone tylko z bezpośrednim i indeksowanym odnośnikiem do źródła

Meble dla lalek własnymi rękami - wyposażamy niewielki domek dla lalek

Wydanie lub zrobienie domu córki dla jej lalek to dopiero początek. Wtedy ten dom będzie musiał dostarczyć. To - wiele zabawkowych mebli, technologii, akcesoriów. O tym, jak zrobić meble dla lalek własnymi rękami, dowiesz się w tym artykule.

Lalki, ich domy i wyposażenie są mniejszymi kopiami nas i naszych domów. A najbardziej niezawodnym sposobem samodzielnego wykonania mebli dla lalek i nie popełnienia błędu jest zmierzenie rzeczywistych przedmiotów, zmniejszenie ich kilkukrotnie, a następnie praca z uzyskanymi wartościami.

Meble dla lalek - kopie naszych mebli

O ile zmniejszenie rzeczywistej wielkości zależy od tego, jak mała lub duża jest lalka, ponieważ mają one od 7 cm do 60 cm lub nawet więcej. Odpowiednio, meble dla nich potrzebują różnych rozmiarów. Aby określić liczbę rzeczywistych wymiarów, średnią wysokość osoby w centymetrach (170 cm) dzieli wysokość lalki. Dostajemy numer. Tutaj trzeba będzie podzielić wymiary prawdziwych mebli.

Na przykład wysokość lalki wynosi 15 cm. Oblicz: 170 cm / 15 cm = 11,3. Oto liczba i podziel się wszystkimi parametrami "ludzkich" mebli. Warto wspomnieć, że 14-15 cm to najpopularniejszy rozmiar wśród populacji lalek. Dlatego większość gotowych mebli wykonano w stosunku 1:12. Możliwe jest również wykorzystanie istniejących wymiarów, choćby po to, aby móc poruszać się ze skalą wymaganych detali i ilości materiałów.

Przybliżone rozmiary mebli dla dzieci lalek

Najczęstsze rozmiary lalek:

Jeśli potrzebujesz mebli dla lalek o podobnych rozmiarach, jego parametrami będą:

Wymiary środowiska zależą od wzrostu mieszkańców

Jeśli zabawki, które masz, są nieco większe / mniejsze, nie możesz dostosować wymiarów. Z dużą różnicą, musisz zwiększyć lub zmniejszyć (lub możesz się liczyć).

Meble dla lalek z zapałek

Najłatwiej jest zrobić meble dla lalek własnymi rękami ze zwykłych pudełek zapałek. Są one klejone przy użyciu kleju PVA, tworząc pewne wzory, a następnie wklejając papier lub tkaninę, folię samoprzylepną itp. Jako nogi można użyć drewnianych koralików, szuflad wykonanych z małych guzików na nogach lub z długich koralików.

Proste domowe meble dla lalek z zapałek

Z zapałek możesz zrobić krzesła, stolik, komodę, łóżko, stolik nocny. Inną rzeczą jest to, że meble uzyskuje się dla bardzo małych lalek, wysokość nieprzekraczającej 10 cm. Chociaż możliwe jest użycie większej liczby skrzynek wklejając je do bloków i tych bloków do tworzenia mebli dla lalek wysokości około 15 cm. Ta sama opcja, ale do pracy z innymi Materiały nie są dużo trudniejsze, są bardziej plastyczne i pozwalają tworzyć bardziej eleganckie formy.

To może być Twoje pierwsze doświadczenie w tworzeniu mebli dla lalek. Później możesz zająć się czymś poważniejszym.

Meble do domu dla lalek z tektury

Spróbuj swoich sił w tworzeniu mebli dla lalek za pomocą tektury. Materiał jest tani, niedrogi, możesz próbować popełniać błędy, przebudowywać. Karton jest zwykle łączony klejem PVA, można użyć pistoletu samoprzylepnego lub dowolnego uniwersalnego kleju, który może skleić karton, tkaninę, drewno. Po prostu robiąc meble do lalek własnymi rękami z tektury, użyjesz również tych materiałów. Jeśli mówimy o wygodzie, najlepiej jest użyć pistoletu do klejenia - szybko się klei, wygodnie jest pracować, połączenie jest niezawodne.

Bez wykończenia mebli lalek z tektury nie wygląda bardzo dobrze

Aby zrobić meble dla lalek, można użyć zwykłego kartonowego opakowania. Jest tani, ale meble z niego są bardzo delikatne. Jest mało prawdopodobne, że jej dziecko będzie trwać długo. Ale jako "pierwsze doświadczenie" jest to dobra opcja. Produkty z tektury do scrapbookingu są bardziej niezawodne. Jest bardziej gęsty, jednolity, ma inną grubość (od 2 mm i więcej), może z fakturą, zmiażdżonymi monofonicznymi wzorami, wzorem po jednej lub obu stronach. Wadą takiego kartonu - trzeba go kupić, a niektóre rodzaje takiego kartonu nie są zbyt tanie.

To łóżko dla lalki z tektury jest zaprojektowane dla dużej lalki - do 50 cm wysokości. W razie potrzeby wszystkie wskazane rozmiary można zmniejszyć.

Możesz zrobić takie łóżko z tektury w ciągu kilku minut

Ta opcja może zostać wykonana w ciągu zaledwie 10-20 minut. Nie ma potrzeby klejenia ani innych utrwalaczy. Szczegóły są przechowywane kosztem rowków wyciętych w kartonie. Szerokość rowka jest równa grubości tektury, długość szczelin i wymiary półfabrykatów są wskazane na schemacie.

Rozkład łóżek dla lalek

Zielone i żółte kropki wskazują nakładające się cięcia. Są one wkładane jeden do drugiego, na którym kończy się montaż. Jeśli podoba ci się ten model, może być wykonany ze sklejki.

Schematy do produkcji mebli kartonowych dla lalek

Zasadniczo przyklejane są meble dla lalek z tektury. Zrobić z tego materiału coś ażurowego lub bardzo trudnego, ale okaże się, że produkcja prostych modeli nie zajmuje dużo czasu. Mając schemat z wymiarami, można nawet zrezygnować z wyjaśnień. Wszystko jest takie jasne.

Schematy mebli dla lalek można wykorzystać nie tylko do produkcji tektury. Mogą być przenoszone na sklejkę i cięte za pomocą wyrzynarki.

Szafka na lalki z improwizowanych materiałów

Szafka z zabawkami może być wykonana ze sklejki, pomalowana lub wklejona papierem do pakowania lub folią samoprzylepną. Tutaj prawdopodobnie nie będzie żadnych pytań - wszystko jest jasne, a jeśli są pytania, można zerknąć na ich decyzję w "naturalnym" gabinecie. Ale możesz zrobić to z bardzo niedrogich materiałów. Meble dla lalek własnymi rękami są tak dobre, że ich koszt jest bardzo mały.

Głównym zadaniem jest znalezienie pudełka z gęstej tektury o odpowiedniej wielkości. Co więcej, łatwiej będzie pracować, jeśli będzie to opakowanie - z krawędziami zginanymi. Taka część gnąca to gotowe drzwi. Wystarczy go dokończyć - zawiesić lustro, dołączyć pióro itp.

Jedną z opcji domowych mebli dla lalek jest szafa

Do pracy potrzebujesz dobrej taśmy samoprzylepnej, lepiej - na papierze, ponieważ łatwiej jest przykleić do niej wykończenie. Jeśli jest pistolet do klejenia lub zszywacz budowlany (o dużym kunszcie) z klamrami również nie jest zły. Jeśli używasz innych materiałów oprócz tektury i papieru, lepiej jest znaleźć klej uniwersalny, który klei papier, karton, tkaninę, plastik. Nadal trzeba być nożycami i nożem biurowym, linijką.

Jak zrobić szafę dla lalek z kartonu

Jeśli znalezione pudełko jest zbyt duże, można je zmniejszyć, odcinając nadmiar. Aby fałdy były równe, weź linijkę. zastosujcie się do miejsca przyszłego spasowania, kilkakrotnie mijamy dobrze wzdłuż linijki tępym ciałem stałym (łyżka lub widelec). Następnie tektura zgnie się łatwo.

Wypełnienie do szafki na zabawki

Ze złomu lub z innego pudełka wyciąć półki. Powinny być nieco - 5-8 mm - dłuższe i szersze niż wnętrze szafy. Zginamy nadwyżkę tak, aby boki były uformowane ze wszystkich stron. Narożniki są uformowanymi fałdami, są starannie cięte. Jedna z części jest wygięta o 180 ° i przyklejona do samej półki. Ta strona półki "spojrzy w świat". Pozostałe trzy części są wygięte pod kątem 90 °, sklejone klejem i przyklejono półki do szafki. Zdjęcie po prawej pokazuje, jak półki są sklejone. Jednak, aby miejsca wklejania nie były widoczne, lepiej jest zawijać boki.

Robienie mebli do lalek własnymi rękami jest nie mniej zabawne niż zabawa z nimi później

Oprócz półek można również wykonać poprzeczkę do wieszaków. Może być wykonany z bambusowych szaszłyków, na przykład możesz spróbować użyć rurki do soków, drutu itp. Wieszaki można również wykręcić z kolorowego drutu lub wyciąć z saszetek z soku, z plastikowych butelek itp.

Następna sprawa do mety. Farbę można malować akwarelami lub akrylowymi (lepszymi) farbami, pastą z papieru do pakowania, tkaniną, filcem. Możesz symulować lustrzaną powierzchnię - przykleić ją folią (np. Jedzenie). Jeśli chcesz zrobić "plastikową" powierzchnię, poszukaj butelek spod wody o odpowiednim kolorze, odetnij szyjkę i spód, a "ciało" użyj jako materiału wykończeniowego.

Wykańczanie to proces twórczy, ale na początek użyj materiałów prostszych, bardziej miękkich, cieńszych, z którymi łatwiej się pracuje

Uchwyty mogą być wykonane z drutu, z koralików, długich koralików. W przypadku większych szafek na zabawki można znaleźć przyciski lub przyciski. Cały ten "piękny" klej po szafce "osłoniętej".

Szafa z gazet

Będziesz potrzebować starych gazet, kleju PVA za pomocą pędzla, pistoletu do klejenia, kilku kawałków drutu lub nici, papieru do pakowania do wykończenia szafki lub farby.

Z gazet zakręcamy ciasne rurki, smarujemy je wzdłuż krawędzi PVA i pozostawiamy do wyschnięcia. Następnie rury można skleić. Do tej operacji lepiej nadaje się pistolet samoprzylepny. Istnieją dwa sposoby: po pierwsze, montaż dużych bloków, następnie pocięcie ich na fragmenty o wymaganej długości lub natychmiastowe przycięcie rur o wymaganej długości i natychmiastowe sklejenie przedmiotów. Drugi sposób jest bardziej żmudny, ale mniej marnotrawny.

Zbieramy samoloty z gazet

Gotowe ściany szafy muszą być połączone ze sobą. Aby utwardzić kąt 90 °, lepiej użyć cienkiego drutu. Najpierw pomaluj złącza za pomocą kleju, a następnie przeciągnij ściany po kolei za pomocą drutu. Jeśli przewody przeszkadzają, można je usunąć po wyschnięciu kleju.

Pod półkami przykleja się uchwyty

W tej samej technologii, dolna, górna, półki są klejone. Drzwi będą musiały być wykonane nieco inaczej. Aby je otworzyć, wycina się z taśmy dwie taśmy o szerokości około 1,5 cm, a na krawędzi drzwi przykleja się taśmę samoprzylepną, tak aby w powietrzu wisiało niewiele ponad pół. Za pomocą tej bezpłatnej taśmy klejącej przyklejamy drzwi do ściany, ale tak, aby między ścianą a drzwiami była szczelina 2-3 mm (jest tylko szkocka). Umożliwi to zamknięcie drzwi. Przyklejone drzwi są zamocowane po drugiej stronie drugiego paska taśmy klejącej.

Mocowanie drzwi na drucie

Drugim sposobem mocowania drzwi jest drut. Tylko tym razem powinien być twardy i wystarczająco gruby. Odetnij kawałek, który jest 2 cm dłuższy niż wysokość szafki. Natychmiast po przewodzie z jednej strony wykonaj pętelkę o długości 1 cm, pętla jest zgięta pod kątem 90 ° względem drutu. Robimy dziury w dnie i dachu, przez dno mijamy drut, pętla pozostaje poniżej. Na przewodzie umieścić na drzwiach, używając rury krawędzi zamiast zawiasów. Lekko zginając drut, przeciągnij go przez otwór w dachu szafy, wygnij nadmiar, mocując drzwi. Ta sama operacja powtarza się z innymi drzwiami. Zwróć uwagę, przymocuj drzwi do szkockiej, zanim skończysz szafkę, i na drucie - możesz po.

Gotowa szafa dla lalek z gazet

Jest trochę więcej szczegółów, o których trzeba powiedzieć kilka słów. Nogi i uchwyty do szafy mogą być również wykonane z papierowych rurek. Po prostu przekręć je z papieru, który ozdabiasz. Złożyć go w ciasny wałek, przykleić krawędź za pomocą kleju, następnie pociąć na kawałki o pożądanej długości i przykleić w odpowiednich miejscach. Zamiast kanalików mogą być drewniane kije, koraliki itp.

Regał marionetkowy lub półka z linijki

Możesz zrobić meble do lalek własnymi rękami od szkolnych drewnianych władców. Są dobre, ponieważ zostały już przetworzone, mają tę samą szerokość i grubość. W sklepie papierniczym można znaleźć odpowiedni rozmiar - więcej / mniej, szerszy / węższy - do woli. Na przykład, aby zrobić biblioteczkę lalkarską potrzebujesz 6 linijek o długości 15 cm.

Wykonanie regału z drewnianymi linijkami jest łatwe

Wciąż do pracy potrzebujesz układanki. Jeśli jest elektryczny - doskonały, jeśli nie - będzie odpowiedni i ręczny, ponieważ praca nie jest zbyt duża. Potrzebny jest również papier ścierny z drobnym ziarnem, klejem (PVA lub stolarka) i farbami (akrylowym lub gwaszowym).

Z linii wyciąć kawałki: 4 kawałki 6 cm, jeden - 8 cm, krawędzie są szlifowane do stanu parzystego, usuwamy również znaczniki i kody kreskowe. Między dwiema linijkami mamy półki (o długości 6 cm), od góry zostawiamy w przybliżeniu taką samą odległość - pod pokrywką (odcinek 8 cm). Stawy promazyvayem klej PVA lub stolarskie, podłączyć i dokręcić taśmę farby, pozostawić na jeden dzień. Gdy klej wyschnie, przyklej ostatni szczegół - górną pokrywę. Właściwie sam pułk jest gotowy, pozostaje go pomalować.

Od władców możesz wykonać inne meble dla lalek

Aby uzyskać gładki i jasny kolor, lepiej jest pokryć strukturę białym, po wyschnięciu konieczne jest pomalowanie odpowiednim odcieniem. Również meble wykonane przez lalki wykonane własnymi rękami mogą być udekorowane techniką decoupage.

Stwórz meble do lalek samemu z najbardziej nieoczekiwanych materiałów. Jak korzystać z gazet i drewnianych władców, które już widziałeś. Ale możesz zrobić stoły, krzesła, fotele, sofy, łóżka, półki, szafki itp. z patyczków do lodów.

Niż ten materiał jest dobry, prawdopodobnie już zrozumiałeś - ma zaokrąglone obrobione krawędzie, jest tej samej wielkości i dobrze przetworzony. Jeśli patyczki wydają się zbyt szorstkie, wykończ je gładko papierem ściernym o drobnym ziarnie.

Spośród spinaczy są dobre krzesła i krzesła. Rozbierane są na połówki i łączone za pomocą kleju stolarskiego. Zdobądź wymyślone produkty w ciągu prawie kilkudziesięciu minut.

Niemal zawsze drewniane spineczki do bielizny lalek są używane do produkcji mebli dla lalek. Ale nikt nie zabrania przyjmowania plastiku. Praca z nimi to także trudność w modyfikacji drewna, zmianie grubości kształtu itp. Jeśli produkt jest prosty, nie wymaga modyfikacji, można również wziąć plastik. Są bardziej zróżnicowane pod względem kształtu i wielkości, już pomalowane, więc mniej się z nimi mieszać.

Wraz ze wzrostem umiejętności możesz przejść do bardziej złożonego materiału - sklejki lub drewna. Trudność polega na tym, że szlifowanie i wycinanie miniaturowych detali wymaga filigranowej precyzji, wytrwałości i zajmuje dużo czasu. Ale możesz zrobić wszystko, co chcesz.

Możesz zrobić meble do lalek własnymi rękami o dowolnej wielkości, stylu

Kilka modeli sklejkowych krzeseł lalkowych

Łóżeczko dla lalki

Dla tych, którzy mają otchłań cierpliwości

Łóżko rzeźbione drewniane lalki

Kątowe biurko dla lalki ... wszystko jak prezent

Style są różne

Meble kuchenne w domu dla lalek

Szafa na lalki ze sklejki - dokładność reprodukcji jest bardzo wysoka

Szafka kuchenna z nadzieniem

Łóżeczko dziecięce ze sklejki dla lalek

Stoły kuchenne z zabawkami własnymi rękami ze sklejki

Jak zrobić meble do domu dla lalek własnymi rękami?

O tym, jak można zrobić lalki dla siebie własnymi rękami, rodzicom, którzy już zdołali zrobić dom dla lalek na własną rękę lub myślą, że kupili go w sklepie, wydając znaczną ilość pieniędzy. Meble z zabawkami nie są tanie, więc dlaczego nie uratować budżetu rodzinnego. Z łatwością można zrobić to własnymi rękami z improwizowanych środków.

Rodzaje często używanych materiałów

Aby zaaranżować dom dla lalek dla twojej córki, możesz użyć tych materiałów, które najczęściej wyrzucamy:

 • przycinanie arkuszy ze sklejki;
 • pudełka zapałek:
 • plastikowe słoiki i pudełka z kosmetyków;
 • pudełka z butów;
 • kolorowe gąbki do naczyń;
 • serwetki wykonane z wiskozy;
 • plastikowe butelki;
 • tabletki z jaj;
 • tekstylia;
 • folia
 • drut i wiele innych drobiazgów, których miejsce często określamy w koszu na śmieci.

Przy wyborze materiałów wszystko zależy tylko od wyobraźni.

Sklejka i drewno to najpopularniejsze i najtrwalsze materiały do ​​produkcji mebli dla lalek. Jednak proces tworzenia elementów wnętrza z nich jest pracochłonny, wymagane będą umiejętności pracy z nimi. Ale jeśli nadal będziesz robił takie meble, będzie ono służyć lalkom przez bardzo długi czas i będzie tak samo długo cieszyć się twoją córką.

Aby wykonać miniaturowe meble ze sklejki, potrzebujesz:

 • arkusze sklejki;
 • układanka elektryczna;
 • papier ścierny;
 • małe goździki lub śruby;
 • klej;
 • arkusze tektury;
 • ołówek;
 • władca;
 • lakier lub farba akrylowa;
 • nożyczki;
 • atrybuty, które będziesz używał do dekoracji każdego rodzaju mebli: tkaniny, koralików, kawałków skóry i wielu innych.

Ogólne dla wszystkich rodzajów etapów umeblowania:

 1. Pomyśl o tym lub znajdź w Internecie odpowiedni do drukowania layoutów projektowania mebli.
 2. Narysuj na tekturze lub użyj gotowych odbitek detali mebli, wytnij je.
 3. Uzyskaj szablony dołączone do arkuszy ze sklejki i koła.
 4. Użyj pilarki do wycinania detali ze sklejki.
 5. Przetwarzaj wszystkie szczegóły za pomocą papieru ściernego, powierzchnie stają się gładkie.
 6. Zbieramy konstrukcję. Przyklejamy części lub mocujemy je za pomocą śrub.
 7. Przykryj gotowy obiekt farbą lub lakierem i pozostaw do wyschnięcia.
 8. Jeśli to konieczne, przykryj elementy tekstylne i udekoruj.

Tak więc powstał jeden element mebli dla lalek.

Tekturowe meble do domu dla lalek są bardzo łatwe do wykonania. Możesz przyciągnąć dziecko do procesu produkcyjnego. Karton jest najbardziej dostępnym materiałem do pracy. Możesz użyć obu arkuszy tektury, a także jako podstawę do wzięcia małych kartonowych pudełek.

 • pudełka kartonowe lub kartonowe;
 • białe kartki papieru;
 • ołówek;
 • władca;
 • nożyczki;
 • klej (jeśli to konieczne);
 • szczegóły dotyczące dekoracji.

 1. Myślimy o szczegółach przyszłego mebla i tworzymy szablony na papierze.
 2. Przenieś szablony na karton.
 3. Wytnij szczegóły.
 4. Dokonujemy niezbędnych cięć w węzłach części.
 5. Zbieramy mebel. Klejenie w razie potrzeby.
 6. Dajemy skończony wygląd, dekorując projekt.

Możesz ozdobić domek dla lalek nowym meblem.

Z pudełek zapałek można zaprojektować prawie każdy mebel. Zaletą takich mebli będą szuflady. Wystarczy pokazać swoją wyobraźnię i szczegółowo przemyśleć wygląd przyszłych mebli.

 • pudełka zapałek, ich wysokość zależy od tego, jaki mebel zrobisz;
 • klej;
 • dekoracje na przyszłe meble.

 1. Przygotuj wymaganą liczbę pudełek zapałek.
 2. Sklejamy je ze sobą w kolejności niezbędnej dla szczegółów wnętrza.
 3. Dekorujemy powstały mebel. Do malowania odpowiednie są farby akrylowe i lakiery.

Lalki twojej córki będą zadowolone z nowej rzeczy.

Regał dla lalek z pudełek zapałek możesz zrobić sam, oglądając kolejne wideo.

Plastikowe słoiki mogą doskonale pełnić rolę mebli w swoim domu dla lalek. Czasami nawet nie musisz z nimi nic robić. W gotowej formie można je wykorzystać na przykład jako wannę. Dziecko naprawdę może kąpać swoje lalki, woda z nich nie będzie płynąć nigdzie. Możesz projektować z plastikowych słoików, czapek z tubek pasty do zębów i innych drobiazgów bardziej skomplikowanych elementów wyposażenia wnętrz. Można je po prostu skleić w niezbędnej kolejności.

Master-klasa do produkcji muszli klozetowej dla lalek z pojemnika z szamponem, zobacz poniższy film.

Z drutu, który łatwo się wygina, możesz udekorować wnętrze w stylu Prowansji. Bardzo elegancko wyglądają jak łóżko, którego rama będzie przypominać wyrób kuty. Możesz go uzupełnić kutym świecznikiem, niezwykłym żyrandolem kutym. Praktycznie każdy detal wnętrza można wykonać za pomocą ramy z drutu. Twoja wyobraźnia wskaże ci właściwy kierunek.

Za pomocą tabletek z jajek możesz idealnie ustawić pokoje w domu dla lalek. W pracy użyteczne i plastikowe tabletki i tektura. Wszystko, co będzie potrzebne, to ostrożne przemyślenie kompozycji i wycięcie niezbędnych części tabletów.

Prace mogą wymagać:

 • tabletki z jaj;
 • nożyczki;
 • klej;
 • farba akrylowa;
 • dwustronna taśma klejąca;
 • pręty z helskich uchwytów

i wiele więcej. Wszystko będzie zależeć od tego, jak przebiega wyobraźnia.

W tej sekcji masz propozycje pomysłów na samodzielne tworzenie mebli dla lalek.

Łóżko z szufladami dla lalek z zapałek

 • pudełka zapałek;
 • klej;
 • ołówek;
 • nożyczki;
 • arkusz białej tektury;
 • arkusze białego papieru;
 • farby;
 • koraliki;
 • cienki drut;
 • elementy wystroju według upodobań.

 1. Zmierz wysokość lalki, dla której przeznaczone jest łóżko. Wymagana liczba takich pudeł zależy od tego.
 2. Przyklejamy niezbędną liczbę skrzynek ze ścianami bocznymi. To będzie dno naszego łóżka.
 3. Jeśli chcesz zrobić łóżko wyżej, możesz przykleić oryginalne pudełka do dolnych pudełek od dołu w postaci dodatkowych pudełek.
 4. Przyklejamy podstawę łóżka białym papierem, aby elementy przesuwne pozostały otwarte.
 5. Na tekturze narysuj pożądany kształt grzbietu łóżka i pokrój.
 6. Przyklejamy grzbiety do boków podstawy.
 7. Kolor łóżka w pożądanym kolorze.
 8. Do wysuwanych elementów skrzynek w podstawie mocujemy za pomocą zwojów drutu. To są rączki naszego łóżka.
 9. Udekoruj, przykryj pościel i możesz uśpić lalkę.

W następnym filmie zobaczysz klasę mistrzowską do zrobienia łóżka dla kartonowej lalki.

W tym samym stylu można ozdobić i stolik nocny.

 • 2-3 pudełka zapałek;
 • klej;
 • biała kartka;
 • Te same elementy malarskie i dekoracyjne, które zdobiły łóżko;

 1. Sklejamy pudełka razem, układając je jeden na drugim.
 2. Wklejamy biały papier, pozostawiając otwarte elementy przesuwne.
 3. Malujemy w stylu już wykonanego łóżka.
 4. Nakładamy koraliki na pudełka.
 5. Dekorujemy.

Master-klasa do produkcji stolików nocnych z zapałek, zobacz poniższy film.

 • sklejka;
 • układanka elektryczna;
 • klej lub małe goździki;
 • papier ścierny;
 • karton;
 • ołówek;
 • władca;
 • lakier lub farba akrylowa;
 • kawałki materiału;
 • wata bawełniana.

 1. Określ projekt i wymiary przyszłej sofy. Wykonujemy rysunki na tył, siedzenia, boczne oparcia na tekturze. Bierzemy pod uwagę, że sofa stanie się stabilna za pomocą pleców i bocznych oparć.
 2. Wycinamy.
 3. Otrzymane wzory są nakładane na arkusz sklejki i zarys.
 4. Przy pomocy elektrycznego przyrządu wycinamy detale sofy.
 5. Jeśli chcesz zrobić meble tapicerowane, na tym etapie zawijamy każdą część sofy cienką warstwą waty i przykrywamy ją ściereczką. Jeśli kanapa nie jest osłonięta, konieczne jest dokładne wykonanie szczegółów papierem ściernym.
 6. Naprawiamy szczegóły sofy dla siebie za pomocą kleju. Jeśli masz miękką sofę, musisz ją naprawić za pomocą małych ćwieków.
 7. Obejmujemy detale nie lakierowane lakierem lub farbą.
 8. Szyjemy małe poduszki na sofę.
 9. Dekorujemy do twojego gustu i dajemy do użytku lalkę.

W ten sam sposób możesz zrobić krzesła.

Jak zrobić sofę dla lalki własnymi rękami, możesz zobaczyć w następnym wideo - master class.

Do produkcji będziesz potrzebował:

 • gęsty karton;
 • klej;
 • ołówek;
 • paski z koronki;
 • pusty pręt z rękojeści helu;
 • cienki drut;
 • czapka o małej średnicy (pasuje do słoików z lekami, z keczupu)

Narysuj na kartonowym pustym stożku. Wytnij i przyklej to. Koniec stożka jest odcięty. Uzyskano podstawę klosza z abażurem. Wklejamy go z koronki. Zginamy drut na pół i przepuszczamy go przez pręt. Od góry do drutu przymocowujemy abażur od dołu do wieczka, aby nadać stabilność lampie podłogowej. Pokrywę można ozdobić spódnicą wykonaną z koronki. Jako podstawa, zamiast pręta, możesz używać koralików, przepuszczając przez nie drut. W tym przypadku klosz lampy jest również ozdobiony koralikami.

Mistrzowska klasa do zrobienia lampy podłogowej w następnym filmie.

Aby zrobić żyrandol, potrzebujemy małej pojemności. Możesz użyć miarki z lekarstw, jednorazowych plastikowych palików, najprostszych świec w metalowej obudowie.

Do dekoracji żyrandola potrzebne będą paski z koronki, cienkie paski z satynową tasiemką. Muszą przykleić plastikową podstawę żyrandola. Metalowa obudowa nie może nawet zostać ozdobiona, otrzymujesz oryginalny żyrandol. W podstawie używanego pojemnika zamontowaliśmy diodę LED, jeśli myślałeś o domu z prawdziwym światłem. Zawieszenie do sufitu. Sposób mocowania do sufitu zależy od materiałów, z których wykonany jest dom.

W ten sposób możesz wykonać mecze w dowolnym pomieszczeniu swojego domku dla lalek.

Do kuchni wygodnie będzie używać małych pudełek. Jeśli nie ma takich pudełek, konieczne będzie wykonanie ich z kartonu. Nie jest to trudne. Będzie to wygodne w użyciu, jeśli pudełka zostaną sklejone, tworząc jeden wzór.

Jeśli w kuchni zaprojektowano szafki wiszące, to z tyłu szafki przyklejamy tekturę, na której przyklejane są te szafki. Możesz wzmocnić wzór, jeśli przykleisz się do arkusza tektury z tyłu długich płaskich patyczków. W skrzynkach należy wyciąć drzwi szafek.

Do zaprojektowania naszej kuchni używamy papieru samoprzylepnego lub innego pięknego papieru. Przyklejamy szafki, używamy drutu i koralików, aby je uchwycić. Żuraw może być wykonany z drutu, rękojeści miksera z małych koralików. Do zlewu odpowiednie głębokie wieczko. Jest przymocowany do blatu stołu. Płyty mogą być wykonane z guzików. Przestrzeń między szafkami można wykonać w postaci płytkowego fartucha. Aby to zrobić, wyszukaj w internecie odpowiednie zdjęcie i wydrukuj je. Przyklej go na tekturze, na której są przymocowane szafki.

Umieszczamy naczynia i jedzenie. Kuchnia jest gotowa, możesz wysłać gospodynię gotować!

Możesz zobaczyć mistrzowską klasę na temat tworzenia kuchni w następnym wideo.

 • karton;
 • arkusz z tektury;
 • folia;
 • mała krawędź listwy przypodłogowej;
 • klej;
 • ołówek;
 • kolor, opakowanie lub samoprzylepny papier.

 1. Mierzymy na pudełku niezbędną wysokość stołu, aby lalka mogła wygodnie usiąść za nim.
 2. Odciąć dodatkowe.
 3. Spód stołu to spód pudełka. Z części znajdującej się poniżej wyciąć nogi.
 4. Wklejamy wynikowy stół z samoprzylepnym papierem
 5. Na tekturze narysuj pożądany kształt lustra i wytnij go. Przyklejamy folię jako lustrzaną powierzchnię.
 6. Dekorujemy ramę lustra za pomocą cienkich pasków listew sufitowych.
 7. Przyklejamy lustro do stołu.

Krzesło do toaletki wykonane jest w ten sam sposób. Zmieniamy tylko wymaganą wysokość. Zamiast lustrzanej powierzchni, cofamy krzesło.

Praktycznie każdy mebel może być wykonany z improwizowanych narzędzi. Do tego potrzebny jest wolny czas, wyobraźnia i pragnienie. Twoja dziewczyna będzie bardzo zadowolona z nowych rzeczy w domu dla lalek!

Proces tworzenia toaletki dla lalek z pudełek zapałek i kartonu pokazany jest na poniższym wideo.

O tym, jak zrobić stół dla lalek, zobacz poniższy film.

Wszelkie prawa zastrzeżone, 14+

Kopiowanie materiałów na stronie jest możliwe tylko po zainstalowaniu aktywnego linku do naszej strony.

Dodaj komentarz

12 − = 8