Nazwa kategorii

Jak zrobić brązową farbę

Jak zrobić brązową farbę ciemniejszą lub lżejszą, ale nie brudny odcień, jaki kolor dodać?

Wydaje mi się, że najbardziej idealnym wariantem będzie użycie kolorów pomarańczowego (żółtego) i niebieskiego (fioletowego). Na co zarówno wyjaśnienie, jak i na zaciemnienie brązowej farby. To musi być osiągnięte w proporcjach. Piękno tych kolorów w tym celu polega na tym, że powstały kolor nie ulegnie zabrudzeniu. Chociaż nie możesz być w 100% pewny, że będziesz w stanie osiągnąć dokładnie ten kolor, który jest reprezentowany. Ale co rozjaśni i przyciemni brązową farbę - dokładnie.

Nie będę malować przez długi czas, ponieważ odpowiedź jest prawdopodobnie znana wszystkim dzieciom malowanym akwarelami w szkole lub przedszkolu.

Aby brązowy barwnik ciemniejszy, trzeba dodać do niej żadnych bogatsze kollirovku (ciemniejszy kolor), lub dodać kolor czarny, ale znowu zrobić brązowy można przyciemnić tylko do pewnego momentu, aż zostanie tylko przypominał brudną ciemny, nie jest jasne, jaki kolor malować.

Teraz o zapalniczkę, jest również bardzo proste, trzeba też dodać kollirovku (jaśniejszy kolor), jest to idealne, lub rozcieńczony biały lub dodać żółty lub pomarańczowy, wszystko wyszukane drogie Oczywiście, aby osiągnąć pożądany efekt, trzeba eksperymentować z małą ilością kolory i zapisz dokładnie składniki mieszaniny, a dopiero wtedy, gdy żądana formuła jest wyprowadzana, wymieszaj całą niezbędną objętość.

Co uczyniłoby ciemnobrązową farbą, możliwe jest dodanie NYO dokładnie ten sam atrament (kompozycja), ale bardziej ciemnobrązowy cień, a następnie dokładnie wymieszać i można go używać.

Drugą opcją jest dodanie w brązowej farby czarny, ale że nie popełnisz błąd i nie malować zbyt ciemno, lepiej dodać dawkuje, a następnie wymieszać i spojrzeć na prawo odcieniu ciemnego brązu.

Więcej światła wykonuje się tą samą metodą (dodawanie i mieszanie), ale można użyć białej farby lub brązu, a następnie jaśniejszego odcienia.

Istnieją bardziej złożone opcje.

Na przykład, na początku mieszamy czerwoną farbę i żółty, około 90% czerwony, reszta 10-y żółty.

Następnie powstały farby dodano 10% otrzymując brązowo-niebieskie, bardziej niebieski atrament, tym ciemniejszy odcień niebieski barwnik odpowiednio mniejsza, tym jaśniejsza barwa.

Inną opcją jest mieszanie farby czerwonej i zielonej, zmieniając proporcje można uzyskać jasnobrązową farbę i ciemnobrązowy.

Jak uzyskać brązowy kolor z kolorów podczas mieszania barwników

Teoretyczna znajomość koloru daje pojęcie, że głównymi kolorami są żółty, czerwony i niebieski. Kombinacja dowolnych dwóch z tych kolorów daje dodatkowy kolor wtórny. Koło kolorów zawiera wszystkie kolory drugorzędne, gdy uzyskuje się mieszane, trzeciorzędne kolory.

Jak uzyskać brązowy z głównymi kolorami

Aby dowiedzieć się, jak uzyskać brązowy kolor z farb i jakie podstawowe barwniki będą potrzebne, musisz użyć trójkąta koloru. Głównymi kolorami dla uzyskania brązu będzie zielony i czerwony lub równoważne połączenie niebieskiego, żółtego i czerwonego.

Jak uzyskać brązowy kolor z kolorów podczas mieszania kolorów głównych i dodatkowych? Konieczne jest połączenie:

 • zielony i czerwony;
 • żółty, niebieski, czerwony (pigmenty barwne należy pobierać w równych proporcjach);
 • pomarańczowy i niebieski;
 • szary i pomarańczowy;
 • fioletowy i żółty;
 • żółty, pomarańczowy i fioletowy (główne kolory można podzielić na dodatkowe kolory zgodnie z kolorem kolorów);
 • zielony, fioletowy i pomarańczowy (zielony to połączenie żółtego i niebieskiego, fioletowo-niebieski z czerwonym i pomarańczowo-czerwony z żółtym).

Jak uzyskać ciemnobrązowy kolor

Aby uzyskać pożądane ciemne odcienie brązu w pigmentach czerwonym, pomarańczowym i żółtym, dodaje się niewielką ilość czarnego tuszu. Nasycenie koloru uzyskuje się mieszając kolor żółty, niebieski i czerwony w różnych proporcjach w sposób eksperymentalny:

 • Kolor musztardy powstaje przez połączenie czerwieni, żółci i czerni z kroplą zieleni.
 • Mieszanie czerwieni, żółtego, białego i czarnego daje ciemnobrązowy kolor.
 • Czerwono-brązowy odcień uzyskuje się przez przewagę czerwonego pigmentu w brązowej farbie.

Żółty, niebieski i czerwony to główne kolory, które odpowiadają na pytanie: jak uzyskać brązowy kolor z farb? Dlatego, aby brązowy kolor nadawał niezbędne odcienie, przeważa kolor żółty, niebieski lub czerwony nad innymi kolorami (czerwony pigment sprawia, że ​​kolor jest ciepły z domieszką rdzy, niebieski - dodaje głębi i jasności).

Jak uzyskać jasnobrązowy kolor

Kolor biały jest dodawany podczas mieszania kolorów, gdy konieczne jest tworzenie jasnych odcieni. Niebieski, czerwony i żółty z dodatkiem białego koloru nadaje jasnobrązowy kolor. Maksymalna ilość żółtego pigmentu w kompozycji farby tworzy ochrę, co przyczynia się do powstawania jasnych odcieni.

Tworzenie odcieni brązu o jasnych kolorach podstawowych i pomocniczych nie zawsze zapewnia czysty i piękny kolor, niezbędny do pracy. Teoria kolorów opiera się na świetle, więc odpowiedź na pytanie, w jaki sposób uzyskać brązowy kolor z kolorów, pozwoli uzyskać naturalne odcienie, które są obecne w gotowych farbach artystycznych ze sjeny, ochry i umbra. Farby te zawierają naturalne, naturalne pigmenty naziemne, więc podczas pracy nie ograniczaj swoich umiejętności tylko do koloru.

Aby stworzyć piękne brązowe odcienie, musisz nauczyć się znaleźć równowagę między kolorami (jeśli odcień koloru nabrał zielonkawego zabarwienia, wyeliminuj go, dodając czerwony pigment i usuwając zardzewiały odcień czerwieni, dodaj zielony). Wariacje brązowe są liczne i zawsze możesz uzyskać pożądany i pożądany odcień podczas pracy z podstawowymi i dodatkowymi kolorami, naturalnymi pigmentami.

Jak uzyskać brązowy kolor podczas mieszania farb

Ten odcień nie jest zbyt jasny, ale popularny. Jest aktywnie wykorzystywany do ozdabiania pokoju, malowania mebli, makijażu, malowania płócien oraz zmiany koloru włosów. Postępując w ten sposób, bardzo istotne jest pytanie, z czym się mieszać, aby uzyskać pożądany wynik.

Jakiego koloru jest kolor brązu?

Właściwe miksowanie to cała nauka, ale dziś zadanie to ułatwia gotowe koło kolorów, które można zobaczyć w Internecie. Daje zrozumienie, że głównymi kolorami są żółty, czerwony i niebieski. Koło jest wynikiem mieszania każdej z tych opcji ze sobą - kolorów dodatkowych. Jeśli je połączysz, otrzymasz już trzeciorzędną. Po wymieszaniu są trzy główne prawa:

 • Prawo numer 1. Każdy kolor koła reprezentuje symbiozę przeciwieństw względem środka, co przy mieszaniu daje dodatkowy kolor, to jest achromatyczny. Komplementarne są jasno określone, na przykład, na czerwono - zielone i na żółto - na niebiesko.
 • Prawo numer 2. Jest stosowany w praktyce, wskazuje, że podczas mieszania farb, które znajdują się blisko siebie wzdłuż koła kolorów, powstają nowe kolory głównego koloru - ten, który znajduje się między pigmentami do zmieszania. Aby uzyskać kolor pomarańczowy, należy połączyć czerwony z żółtym i zielonym - zmieszać kolor żółty z niebieskim. Łącząc w niejednoznacznych proporcjach trzy główne składniki w postaci czerwieni, żółtego i niebieskiego, można uzyskać dowolny efekt.
 • Prawo numer 3. Z tych samych odcieni, podczas mieszania uzyskuje się podobne mieszaniny. Ten wynik uzyskuje się, jeśli połączymy kolory identyczne pod względem nasycenia. Inna opcja: mieszać kilka kolorów przez symbiozę chromatyczną z achromatyczną.

Jakie kolory należy mieszać, aby uzyskać brąz

Artyści pracujący z gwaszem wiedzą, że dzięki połączeniu różnych kolorów rodzą się nowe kolory. Stworzono nawet specjalną tabelę syntezy, która pomaga uzyskać niezbędne odcienie. Najbardziej elementarnym sposobem na brązowienie jest dodanie koloru czerwonego do zielonego. Te dźwięki są w każdym sklepie budowlanym lub w dziale biurowym. Jednak nie możesz zakłócać ciemnoczerwonego i ciemnozielonego, ponieważ dostaniesz brudny odcień, który zdalnie przypomina czerń.

Nie wiesz, jak brązowieć podczas mieszania farb, jeśli w palecie nie ma zieleni? W takim przypadku możesz użyć trzech kolorów: czerwonego, niebieskiego i żółtego. Wynika to z faktu, że zieleń otrzymuje się przez syntezę niebieskiego i żółtego. Inną opcją do mieszania będzie szara farba plus pomarańczowy lub fioletowy z żółtym. Tak więc, brakujące pigmenty, które składają się na podstawową formułę, zawsze można znaleźć zamiennik.

Jak uzyskać ciemnobrązowy kolor

Pożądany wynik jest prosty: dodaj mały czarny pigment do czerwonego, pomarańczowego lub żółtego. Kolor brązowy można łatwo uzyskać w różnych odcieniach: podstawą jest żółty, niebieski i czerwony, a następnie dodać inne kolory. Na przykład kolor czerwony pomaga uzyskać ciepły odcień z rdzawym błyskiem, a niebieski pomaga zapewnić, że końcowy efekt będzie miał głębię i blask. Nasycenie można uzyskać poprzez połączenie różnych proporcji koloru żółtego, niebieskiego i czerwonego zgodnie ze schematem:

 • Musztarda może być uzyskana poprzez połączenie czerwonego, żółtego i czarnego z kroplą zieleni.
 • Ciemnobrązowy zostanie osiągnięty przez zmieszanie czerwonego, żółtego, białego i czarnego.
 • Czerwono-brązowy (znany jako marsala, podobny do ciemnoróżowego) powinien wyjść, jeśli miesza się dwa odcienie: czekoladę i czerwień w dużych ilościach.

Jakie kolory można mieszać, aby uzyskać brązowe odcienie światła

Aby stworzyć kawę z mlekiem, piękny brązowo-brązowy, niezwykły szarobrązowy lub miodowo-brązowy, należy użyć białego. Jak zrobić brązowy kolor z kolorów jasnych odcieni? Trzeba dodać odrobinę bieli do mieszaniny składającej się z głównych kolorów. Jeśli w powyższej konsystencji przeważa żółć, wtedy okazuje się ochra, czyli jasny odcień brązu. Aby zrozumieć, jak uzyskać brązowy kolor podczas mieszania kolorów, pomoże trenować z połączonymi proporcjami. Tylko w tym przypadku możesz uzyskać doskonały rezultat.

Wideo: jakie kolory mieszać, aby uzyskać brązowy

© 2010-2017. KOPIOWANIE MATERIAŁÓW JEST DOZWOLONE TYLKO Z WYKORZYSTANIEM AKTYWNYCH HIPLINEK NA ŹRÓDŁO

Dodaj komentarz

80 + = 90