Nazwa kategorii

Jak zrobić kurtkę dla lalek

Bluza dla Barbie ze skarpetkami - klasa mistrzowska

Aby stworzyć tę bluzę z zamkiem na lalkę Barbie, będziesz potrzebował minimum materiałów i wolnego czasu, a wynik przewyższy wszelkie oczekiwania. Sweter dla Barbie ze skarpetek jest szyta ręcznie i nie wymaga obecności maszyny do szycia.

• wątek w tonie skarpet;

• klej (może być bezbarwnym momentem).

Odetnij kawałek skarpetki gumką, długość, którą chcesz uszyć sweter. Jeden kawałek przecina się na dwie części, a torus pozostaje nierozbity, w nim przecinamy tylko jedną część. W ten sposób otrzymujesz dwa rękawy i bezszwową część i tył przekładni:

Jak uszyć ubrania dla lalek własnymi rękami

Galeria: Jak uszyć ubrania dla lalek własnymi rękami

Lalki są ulubionymi zabawkami tysięcy dziewcząt. Aby grać z przyjemnością, możesz uszyć dla nich wiele strojów. Dzięki poniższym zdjęciom i filmom możesz szyć spodnie, sukienki, spódnice, szlafroki, bluzki i inne ubrania dla Barbie, Baby Bon, Ever After High i Monster High. Tutaj oferowane są najprostsze wzory dla niektórych modeli sukienek. Co więcej, niektóre ubrania mogą być wykonane bez wzoru. W niektórych przypadkach wystarczy użyć skarpety, aby uzyskać oryginalne i piękne ubrania dla lalek. Poniższe filmy pomogą uszyć oryginalne rzeczy.

Mistrzowska klasa do szycia ubrań dla lalek

Aby uszyć ubrania dla lalek, nie musisz mieć żadnego specjalnego talentu. Często stwórz oryginalny strój do ulubionych zabawek, które możesz zrobić ze zwykłej skarpetki. Co więcej, niektóre z poniższych klas mistrzowskich ze zdjęciami krok po kroku nie zawierają w ogóle wzorców na poziomie talii i bioder, ponieważ nie ma w nich potrzeby elementarnych. Wszystko jest niezwykle proste i łatwe nawet dla początkujących w szyciu ubrań dla lalek.

Ubrania dla lalki Barbie: uszyć sukienkę

Ulubieniec wielu dziewczyn to lalka Barbie. Ta zabawka jest zwykle ubrana w różne piękne ubrania. Dlatego wielu właścicieli Barbie szuka sposobów na stworzenie prostych i stylowych ubrań dla tej lalki. W oparciu o poniższe instrukcje, nie jest trudno uszyć piękną i elegancką sukienkę w talii bez skomplikowanego wzoru. Najważniejszą rzeczą jest znajomość obwodu zabawki w talii i linii bioder.

Aby uszyć sukienkę dla lalki Barbie, musisz przygotować następujące narzędzia i materiały:

 • żelazo;
 • wątek;
 • szpilki;
 • maszyna do szycia;
 • nożyczki;
 • Rzep o szerokości ½ cm i długości 10 cm;
 • 1 kawałek materiału na spódnicy do sukienki 12,5x30 cm;
 • 1 sztuka materiału na stanik 15 x 6,5 cm.

Do notatki! Jeśli zdecydujesz się uszyć tę sukienkę dla Barbie z ramiączkami, musisz przygotować wstążkę o długości 13 cm, która będzie podzielona na pół.

Aby uszyć sukienkę dla Barbie, gotowy wzór nie jest potrzebny. Najważniejsze to polegać na zalecanych rekomendacjach.

 1. Najpierw musisz przygotować tkaninę. Krawędzie każdego przedmiotu obrabianego należy traktować overlockiem. Następnie brzegi powinny być owinięte 0,5 cm i wyprasowane żelazkiem.
 2. Następnie przygotowane strony należy zszyć na maszynie do szycia. W tym samym czasie każda krawędź powinna zostać cofnięta o 3 mm.
 3. Teraz musimy wziąć tę część materiału, która trafia na wierzch sukni, i owinąć materiał wokół popiersia lalki. Z tyłu materiału musisz przypiąć. Tkanina powinna być bardzo ciasna wokół ciała lalki, jej talii i bioder. Następnie musisz zrobić rzutkę z przodu, trochę materiału.
 4. Wzdłuż rowów należy ustawić linie do przodu i do tyłu. Ale nie powinieneś sprowadzać ich na krawędź.
 5. Następnie musisz spróbować na górze sukienki. Rzutki powinny być na miejscu.
 6. Teraz musisz zrobić szew, kładąc prostą długą linię wzdłuż górnej krawędzi spódnicy. Następnie nić będzie musiała zostać pociągnięta, co spowoduje montaż.
 7. Górna krawędź spódnicy i dolna krawędź gorsetu muszą być połączone za pomocą szpilek.
 8. Następnie musisz zmienić sukienkę sukienki na drugą stronę. Otrzymane fragmenty są usieciowane. Od krawędzi powinna wynosić 1 cm, szew powinien być zakończony. Część jest przetwarzana przez owerlok.
 9. Potem rzecz przewraca się na przedniej stronie. Produkt należy prasować. Z centralnego szwu należy wycofać się o 3 mm.
 10. Z tyłu trzeba przymocować rzep.
 11. To wszystko! Suknia dla Barbie jest gotowa. Jeśli chcesz, możesz uszyć paski. Najwyraźniej szycie ubrań dla lalek Barbie nie jest trudne.

Ubrania dla lalek Monster High: szyjemy bluzkę

Lalki Monster High są bardzo popularne. Niestety, w kompletach z takimi zabawkami rzadko występuje znaczna ilość ubrań. Jednak na tych "potwornych9raquo; lalki można szyć spodnie, sukienki, spódnice i inne stroje. Dzięki temu mistrzowskiemu wzorowi z wzorem możesz uszyć stylową bluzkę dla lalki. Optymalne użycie gęstej bawełny lub innego materiału, który nie wyleje się na brzegach. Możesz wziąć stare spodnie lub koszulę.

 1. Najpierw musisz stworzyć wzorzystą bluzkę, którą następnie można połączyć ze spódnicą lub spodniami. Aby to zrobić, lalkę Monster High kładzie się na kartce papieru i owija ołówkiem.
 2. Tak dzieje się w rezultacie.
 3. Teraz konieczne jest złożenie wynikowego półwyrobu wzdłuż pionowej linii. Z jednej strony szkic jest przecinany nożyczkami. Arkusz musi zostać rozszerzony. W rezultacie otrzymujesz dwie symetryczne połówki, które dokładnie odzwierciedlają obwód w okolicy talii. Parametry bioder nie są tu brane pod uwagę, ponieważ nie są to spodnie.
 4. Na podstawie uzyskanych fragmentów należy zająć się detalami odzieży dla lalki. Nie zapomnij o dodatkach, które z jednej strony powinny być wystarczająco szerokie, bo potem będą zapięcia.
 5. Wzory są przenoszone na tkaninę i opisane.
 6. Szczegóły dotyczące przyszłych ubrań dla lalek są cięte. W takim przypadku nie zapomnij o potrzebie pozostawienia uprawnień. W ramionach trzeba wykonać szwy, zszywając fragmenty bluzki.
 7. Następnie należy uszyć rękawy, które należy najpierw nawlec ręcznie igłą. To pozwoli im zmierzyć obwód i dostosować w razie potrzeby. Następnie na maszynie do szycia trzeba rozbić elementy. Mankiety są natychmiast przetwarzane.
 8. Wszystkie szwy ręczne powinny być szyte na maszynie do szycia.
 9. Boczne szwy i kontury wzdłuż rękawów są zszyte.
 10. Następnie krawędzie prowadzące muszą być obrobione. Zwykle w tym miejscu znajdują się guziki na ubrania. W takim przypadku zaleca się przepuszczenie tkanki w małym zygzaku. Zapobiegnie to zrzucaniu pachy. Dodatkowo, powinieneś ponownie zgiąć materiał i zszyć go na maszynie do pisania.
 11. Następnie musisz leczyć gardło w gardle. Konieczne jest również przejście stawu w obszarze obroży. Należy to również zrobić z małym zygzakiem. Części są ręcznie połączone. Wszystkie krawędzie tkaniny są zygzakowane.
 12. Teraz możesz zacząć tworzyć wystrój ubrań na lalce Monster High. W tym celu zaleca się stosowanie pieczonych tworzyw sztucznych w kolorze białym i czarnym. Okrąg wykonany jest z lekkiego materiału. Jest ona wyłożona czarnym tworzywem w kształcie owalu. Małe części są mocowane za pomocą igły.
 13. Okazuje się, że jest to rodzaj broszki. Te same elementy można wykonać na spódnicach, płaszczach, spodniach i innych rzeczach.
 14. Krawędzie białego odcienia są tłoczone za pomocą igły. Spowoduje to ulgę. Następnie przygotowanie ubrania dla lalki jest pieczone zgodnie z instrukcjami na opakowaniu z tworzywa sztucznego. Z wąskiej taśmy musisz zrobić łuk. Broszka jest do niego przymocowana.
 15. Tak dzieje się w wyniku pracy z ubraniami dla lalki.

Ubrania dla lalek Ever Everter High ze skarpetki

Możesz także stworzyć stylowy strój własnymi rękami dla popularnych lalek Ever Everter High. Do szycia ubrań na tej lalce należy użyć nożyczek, igły, nici i skarpet. Dokonaj pomiarów i obliczyć popręg nie będzie wymagany.

 1. Wzór do stworzenia takiego kostiumu na lalce nie jest potrzebny. Najpierw odciąć czubek palca od pięty.
 2. Powstały wycinek jest noszony na Everther After High. Dzięki temu łatwiej będzie odciąć przedmiot z przyszłego koloru od skarpety.
 3. Musisz wykonać 3 cięcia do poziomu dziąseł. W przypadku rąk paski lalek muszą być wąskie.
 4. W bagażniku zabawki pasek jest szerszy. Tutaj obwód pnia jest większy.

Zwróć uwagę! Rękawy do sukienki ze skarpety można całkowicie obciąć na poziomie gumki lub ¾.

 1. Od wewnątrz trzeba ręcznie uszyć wszystkie kontury wzdłuż rękawów, a główną część za pomocą nici.
 2. Mankiety na rękawach powinny być lekko zgięte i zszyte.
 3. Nie odkręcaj produktu z przodu, należy go założyć na lalkę.
 4. Zwykle strój jest nieco luźny dla Ever After Hai i trzeba go zszyć. Aby to zrobić, nadmiar nadmiaru tkaniny jest zbierany w zakładkę do linii talii i zapinany na szpilkę.
 5. Strój został usunięty z lalki. Z bluzki odcięto nadmiar tkaniny i zszywanej nici.
 6. Następnie dolna krawędź ubrania dla lalki Efer After Hai jest wygięta. Jest zszyta małymi szwami, jak rękawy bluzy. Nie rób od razu węzła. Materiał, z którego wykonana jest skarpeta, musisz pociągnąć trochę w różnych kierunkach. Dopiero wtedy wątek jest naprawiony.
 7. To wszystko! Stroje na zawsze Po Hai jest gotowy. Pozostaje tylko odkręcić ubrania i położyć je na lalce. Bluzkę można łączyć ze spodniami, spodenkami, spódnicą, dżinsami, kombinezonami. Dzięki takiej pracy dziewczyna poradzi sobie bez matki i innych starszych asystentów.

Ubranka dla Baby Baby: jak uszyć sukienkę

Szycie sukienki na lalce BabyBorn jest dość łatwe, jeśli skorzystasz z tego MK. Do pracy konieczne jest przygotowanie:

 • wątek;
 • nożyczki;
 • maszyna do szycia;
 • stara spódnica lub sukienka;
 • zamek błyskawiczny.
 1. Najpierw musisz umieścić marionetkę na tkaninie i zmierzyć niezbędną długość spódnicy. W przypadku szwu dodano 1 cm. Ponieważ spód produktu jest obszyta krawędziami, obróbka cięcia nie jest konieczna. Szerokość cięcia zależy od parametrów lalki.

Do notatki! Aby uzyskać piękne fałdy, należy zwiększyć wymaganą szerokość o połowę.

 1. Spódnica jest złożona, którą należy przymocować za pomocą igieł lub szpilek.
 2. Następnie musisz utworzyć wzór dla górnej części sukienki. Najłatwiej to zrobić, aby wziąć bluzkę, w której sprzedano lalkę. Wzór jest na odwrocie z dodatkami na szwach. Następnie narysowana jest część przednia.
 3. Rysuje się tylko szyja. Następnie papier jest złożony na pół, aby dokładnie i symetrycznie narysować drugą stronę.
 4. Szablon jest przenoszony na tkaninę. Elementy odzieży są wycięte. Ostrożnie wyciąć pod kątem błyskawicy. W ramionach fragmenty są zszyte.
 5. Musisz wyciąć z tego samego materiału co spódnicę, kilka pasków. Ich szerokość wynosi 3 cm i trafią do krawędzi armora. Przyszyć je z przodu zygzakiem.
 6. Następnie krawędzie są zamknięte, owinięte, zszyte.
 7. Są przetwarzane wszystkie krawędzie, z wyjątkiem cięcia pod piorunem.
 8. Błyskawica jest szyta.
 9. Górna strona sukienki jest ułożona do góry. Spódnica jest w środku. Szczegóły są zszyte zygzakiem lub standardowym ściegiem.
 10. To wszystko! Sukienka dla lalki Baby Bean jest gotowa! Zamiast spódnicy możesz robić spodnie - dostajesz kombinezon.

Wideo: jak szyć ubrania dla lalek

Więcej pomysłów na szycie lalek można znaleźć w poniższym filmie.

© 2018 strana-sovetov.com "Kraj rad"

Artykuły, tłumaczenia, obrazy i znaki handlowe należą do ich autorów i właścicieli. Przy częściowym przedruku materiałów obowiązkowo dofollow link do strony "Kraj Sowietów". Kopiowanie materiałów z witryny Kraj Sowietów w całości jest zabroniony.

Naruszenie tych warunków będzie uważane za naruszenie praw własności intelektualnej chronionych prawem i prawem do informacji.

Strona korzysta z plików cookie. Kontynuując przeglądanie strony, zgadzasz się na użycie plików cookie. Mapa strony

Ubrania dla lalek własnymi rękami: sarafan, kostium i sukienka "Róża"

Dziewczyny uwielbiają lalki, a najczęstszą grą z nimi jest zmiana ubrania. Gdzie mogę zdobyć wystarczającą ilość ubrań, aby grać wystarczająco dużo? Oczywiście można kupić w sklepie, ale jest on drogi i trudno jest wybrać ubrania do gustu. Bardziej interesuje się uszyć i zrobić piękne ubrania dla swojej ulubionej lalki. Jeśli nie od razu zrozumiesz, jak zabrać się do pracy, warto zobaczyć lekcje mistrzowskie na ubraniach dla lalek własnymi rękami, z wzorami lub bez. Stanie się bardziej jasne, od czego zacząć. Na przykład możesz zrobić sarafan dla lalki Barbie.

 1. Rozmiar tkaniny 15 x 6,5 dla górnej części sukienki i przekroju 12,5 x 30;
 2. Wstążka, 2 szt. 6,5 cm, do bez ramiączek;
 3. Rzep 10 x 0,5 cm;
 4. Nożyczki;
 5. Nici;
 6. Żelazo;
 7. Maszyna do szycia.

Potnij brzegi tkaniny za pomocą zygzaka, zagnij go żelazkiem na 0,5 cm i wyprasuj.

Pozostaw krawędź 0,3 cm i zszyj krawędzie.

Przykryj stanik na lalce.

Zabezpiecz szpilki z tyłu szpilkami tak, aby leżały na figurze i przyklejały się z przodu, aby je zakleić. Zszyj krany w tę iz powrotem, nie do końca tkaniny.

Spróbuj na gorsecie dla lalki.

Wykonaj szew prosty wzdłuż górnej części spódnicy i ściągnij materiał.

Zabezpiecz górną i dolną część za pomocą szpilek.

Odwróć obrabiany przedmiot. Wycofaj się z krawędzi 1 cm, zszyj ze sobą dwie połówki i przetnij overlock krawędziowy.

Umieść sarafan wierzchem do dołu, żelazkiem i ściegiem od środkowego szwu, cofając się o 0,3 cm.

Teraz uszyć rzep.

Oto sukienka, która wyszła.

Nadal można przyczepić paski.

Ale z innego materiału iz pasem.

Ubrania można uszyć z dowolnego materiału, nawet ze skarpet. Na przykład tutaj jest garnitur składający się z bluzek i bryczesów.

Odciąć paluch i piętę.

Otwórz środkową część skarpety i przymocuj do niej wzór spodni. Górna zasiłek urlopowy 1 cm.

Zdjęcie skarpety jest krótsze niż wzór, więc bryczesy się sprawdzą. Jeśli potrzebujesz tylko majtek, skarpetki powinny być długie.

Odchodząc o 2 mm od wzoru, wyciąć preformę mostów. W przypadku szycia na maszynie można uzyskać naddatek 5 mm.

Z góry skarpetki musisz zrobić bluzkę. Elastyczność stanie się wierzchnią częścią, z jej pomocą kurtka będzie utrzymywać się na ramionach.

Odciąć obrabiany przedmiot wzdłuż boków, nie osiągając górnego 3 mm.

Przyszyj bryczesy u góry po obu stronach.

Teraz uszyj u dołu iu góry.

Pokrój w dwie spodnie i uszyj. Tutaj tak.

Przyszyć dolną część bluzki i rękawów.

Od pięty na palcu możesz uszyć torebkę, co czyni ją rączką z koralików.

I od palca u nogi, by zrobić chustkę. To będzie garnitur.

Możesz szyć nie tylko odzież wierzchnią, ale także bieliznę. Jak ten zestaw dla lalek dla dzieci.

 1. Tkanina, która rozciąga się dobrze we wszystkich kierunkach;
 2. Kolor elastyczny na płótno, 1,5 metra;
 3. Kwiat do dekoracji.

Na wzór majtek na górze naddatku 2 cm, ale jeśli uszysz elastyczną opaską, to nie jest to konieczne.

T-shirt bez szwów na ramionach, więc 2 wzory muszą być połączone i uzyskać jeden.

Tkaninę wkłada się do przedniej strony. Wzory są umieszczane na górze i przypinane za pomocą szpilek. Zakreśl wzory wzdłuż konturu z tolerancją 0,7 cm.

Usuń szpilki. Uzyskano szczegóły majtek i T-shirtów.

Zamiataj gumę z przodu. W szyi koszulki pracują od połowy pleców lub od ramienia. Zamknij gumkę w pierścieniu i przyszywaj maszynę do szycia zygzakiem.

Zszyć koszulkę po bokach i przymocować dekorację.

Zamieść gumę na nacięciach na nogawkach majtek i uszyć. Z góry, również przeciągnij, rozciągnij i uszyj. Szwy po bokach. Pobierz majtki. Ten zestaw nadaje się nie tylko do kuponów dla dzieci, ale także innych lalek.

Ta sukienka jest przeznaczona dla lalek Monster Hoy. Będzie to konieczne dla niego: satynowe różowe i czarne kolory, ta sama nitka, wstążka i igła. Twórz wzory, jak na zdjęciu.

Umieść je na spodzie różowej satyny.

Koło i cięcie. W przypadku oparcia powtórz tę część dwa razy.

Wytnij rowki na piersi i uszyć je. Następnie zszyj trzy części razem.

Szyć, dół i boki.

Następnie łączniki. Na górze boków uszyć dwa czarne wstążki, zrobić dwa otwory, przyciąć je, włożyć wstążki i zasznurować. Przyszyć spód przedmiotu o 1-1,5 cm. Gorset jest gotowy.

Teraz spódnica, ze względu na jej sukienkę, nazywa się różą. Wyciąć płatki z różowej satyny. Jeśli chcesz bujną różę, to płatki powinny być długie i szerokie. W przypadku pąków róży, tak jak tutaj, płatki nie są zbyt długie i wąskie.

Złożyć płatek na pół, zamiatać nitkę i trochę odciągnąć.

Przyszyj na dół gorsetu.

Teraz utwórz tyle płatków, ile potrzeba, w zależności od wymaganego splendoru. Jest 5 z nich w tej sukience. Szycie jest konieczne w różnych kierunkach, imitując ich naturalne położenie.

Na pasku do szycia czarnej wstążki pomoże ukryć szwy.

Teraz mieszkania baletowe. Od spodu czarnej satyny dodaj wzór baletu. Koło z ołówkiem.

Wytnij 4 kawałki.

Edytuj krawędzie, uszy dwa kawałki razem i obróć je do przodu. Z tyłu baletu uszyć wstążki, będą to sznurki.

Okazuje się, że te buty.

Wytnij różową wstążkę o pożądanej długości i zrób bandaż na głowie. Oto nowa sprawa dla monster hi lalki.

Tutaj możesz obejrzeć filmy na temat tworzenia ubrań dla lalek.

Dodaj komentarz

+ 47 = 52