Nazwa kategorii

Jak zrobić mini traktor z motobloku

Wykonujemy samobieżny mini ciągnik z motobloku, zdjęć, filmów, rysunków

Minitractor to ciągnik oparty na konstrukcji bloku silnika. Mini traktory są podzielone na trzy kategorie: wykonane własnoręcznie, przekonwertowane za pomocą zestawów fabrycznych i wyprodukowane w fabryce.

Jak zrobić domowy mini traktor z motobloku

Więc jak zrobić domowej roboty minitraktor rozłogów, pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przerobienia sobie, ale również możliwość zamontowania załączników: glebogryzarki pług, kosiarki, łopaty, nora.

W skrócie przyjrzyj się strukturze minitraktora z motobloku, który jest wykonywany przez ręce krajowego rzemieślnika.

Motoblok znajduje się na prefabrykowanej ramie własnej produkcji. Zainstalowany mechanizm hamulca bębnowego pochodzi z Zhiguli. Stamtąd pożyczają szynę kierownicy, co eliminuje problemy związane z poszukiwaniem części zamiennych. Gotowy mini traktor jest zadowolony z łatwości zarządzania i szczegółowości myśli. Aby zmniejszyć niedogodności podczas pokonywania zakrętów, w pobliżu kierownicy zamontowano uchwyt, który odblokowuje mechanizm różnicowy.

Domowe mini traktory z bloku silnika "Neva"

Jeśli planujesz zrobić domowe mini traktory z motobloków „Neva” pierwszą rzeczą, którą trzeba kupić jednoosiowy ja „Neva” z domowym lub fabrycznego zainstalowanego zaczepu, aby móc przeprowadzać różne ładunki za pomocą przyczepy z organizmu. Dla wygody wyposażyć minitractor w kierownicę, pedał, pedał hamulca i gazu.

Dla domowych microtractor można użyć dowolnego jednoosiowy, ale szczególnie dobrze do tego celu jednoosiowe „Neva” z mocnymi silnikami, których wysokość wynosi od 8,5 litra do 6d. Dzięki temu minitractor jest wykonywany z minimalnymi modyfikacjami.

Dla bloku silnika "Neva" produkujemy adapter wozu. Taka przyczepa może być wykonana niezależnie, jeśli są potrzebne materiały, spawanie elektryczne, bułgarski. Specjalna konstrukcja ramy umożliwia mini-traktorowi z bloku silnika Neva przechylenie i obrócenie przyczepy. Ponieważ elementy sterujące bloku silnika są zduplikowane, umożliwia to oddzielne korzystanie z bloku silnika, po rozebraniu minitraktora.

Praktyczny projekt minitraktora umożliwia nie tylko transport cegieł, ale także pracę z luźnymi glebami. Ustalony mechanizm wykopu umożliwia bez problemu zrzucić glebę w dowolne miejsce.

Dzięki produkcji samobieżnego mini traktora z bloku silnika Neva, możesz rozwiązać problemy, które pojawiają się w ogrodzie. Przy takim projekcie jest znacznie tańsze niż zakup małego traktora.

Domowy minitractor z wyborem wideo motobloków

Domowe mini traktory z motobloku "Żubr"

Jeśli masz mocny motoblok "Zubr", z silnikiem Diesla, masz możliwość samodzielnego przekształcenia go w mini-ciągnik. Aby otrzymać niewielki czterokołowy ciągnik zamiast dwukołowego motobloku, wystarczy mieć narzędzie i instrukcję montażu.

Niezbędne elementy do niezależnego produkcji małych ciągników ze podnoszenia: microtractor ramki, hamulec cylindra podnóżka z pedałów, zespołu kolumny kierownicy z cięgnami, ramy przedniej tarczy hamulcowej oraz zespół piasty, tylne błotniki tylne zaczep podnieść ręcznie montaż.

Potrzebne będą również następujące narzędzia: młotek, wiertarka, klucze i spawarka. Również trzeba mieć zainstalowane koła z przodu. Możesz użyć kółek z Łada lub podobnych kół innych motobloków. Sam zbierając wszystkie detale, otrzymasz potężny mini-ciągnik z motobloku.

Domowy mini traktor z wyboru wideo motobloków

Rysunki minitratora domowej roboty motobloków

Jak zrobić domowy mini-traktor z motobloków "Centaur"

Praktyka pokazuje, że najbardziej dostępny i niezawodny minitractor pochodzi z motobloków, które należą do kategorii profesjonalnych lub półprofesjonalnych. Ich główną cechą wyróżniającą jest wysoka moc i duże zasoby użytkowania. Motoblok "Centaur" doskonale nadaje się do wszystkich tych zalet. Ma silnik wysokoprężny o mocy 9 KM. Dzięki temu można go wykorzystać jako podstawę do mini-traktora. Ale ostateczny wybór zależy od celów, które zostały ustalone podczas tworzenia tej techniki.

Dla przyszłego minitraktora trzeba przygotować ciało i zastanowić się, w jaki sposób będzie on połączony z blokiem silnika. Aby stworzyć ciało i ramę, użyj profilowanych rur lub metalowych narożników. Jeśli silnik jednostki napędowej jest wystarczająco mocny, możesz użyć jako nadwozia małej przyczepy do motocykla lub samochodu. Następnie musisz przemyśleć schemat połączenia ciała z blokiem silnika.

Kiedy samobieżny mini-ciągnik z bloku silnika "Centaur", musisz opracować schemat kinematyczny, który przenosi moment obrotowy z silnika na koła napędowe. Konieczne jest równomierne rozłożenie obciążenia na oś napędową. Jeśli planowane jest przewożenie towarów za pomocą takiego minitraktora, rozkład masy będzie odgrywał decydującą rolę.

W przypadku samodzielnego montażu minitraktora najważniejszym punktem jest prawidłowe umieszczenie jednostek i zespołów. Wał wyjściowy jest najlepszą opcją do umieszczenia układu hamulcowego. Dźwignia zmiany biegów znajduje się na osi. Rozruch silnika pozostaje fabrycznie ustawiony.

Miejsce dla kierowcy musi być wygodne, ponieważ minitractor nie ma urządzeń amortyzacji. Musi być również wyposażony w urządzenie końcowe, aby minitraktor mógł korzystać z przystawek. To faktycznie kończy pracę nad autotransformacją bloku silnika "Centaurus" w mini-ciągnik. Teraz o wiele skuteczniej będzie dbać o działki gospodarstwa domowego.

Rysunki są doskonałe nawet z numerami części, ale nie ma wyjaśnienia szczegółów, wymiarów i jakiego metalu.

Podczas przerabiania motobloku przecinak w mini-mechanizmie nie może zrozumieć, jak zmusić kultywatora do upadku na ziemię

Zasada zmiany wszystkich motobloków jest taka sama, jaka jest dokładnie trudność?

Minitractor z motobloku własnymi rękami - duma dla prawdziwego mężczyzny

Bloki motorowe bardzo przydatne w gospodarstwie domowym. Ale często zdarza się, że ludzie nie używają starych modeli. Los takiego sprzętu często jest bezcelowym pobytem w garażu i stopniową korozją. Problem polega na tym, że wielu nie wie, że nawet stary model można wyposażyć w niezbędny sprzęt, na przykład minitraktor.

Ta maszyna będzie niezwykle przydatna w rolnictwie, ponieważ dzięki niej możesz wykonywać szeroki zakres prac, na przykład czyszczenie śniegu za pomocą mini ciągnika. Dlatego nawet stare motobloki może być bardzo udany używać tworzyć minitraktory, który jest bardziej przydatny.

Możesz to zrobić i z nowego motobloku, jeśli myślisz, że potrzebujesz kompaktowego ciągnika.

W rolnictwie technika odgrywa bardzo ważną rolę. Ona i sposób poruszania się, doskonały asystent i ciągnik, i silny. Dlatego nie ma nic lepszego niż prywatny dom z domem, na którym znajduje się kompletna flota wszystkich niezbędnych urządzeń. Szczególnie szeroko Obowiązujące ciągniki (na przykład ciągniki MTZ).

Minitractor

Niekoniecznie muszą być duże i mocne, ponieważ nawet mały i kompaktowy ciągnik może zapewnić znaczną pomoc, stać się dobrym transportem i sposobem transportu towarów. Krótko mówiąc, aplikacje do takiego sprzętu można znaleźć, jak wygodne, ponieważ podczas pracy na ziemi można wymyślić prawie wszystkie "zadania".

Ale mały ciągniki najczęściej zastosuj mianowicie jako transport, i platformy mobilne, na których można instalować różne maszyny rolnicze.

Jeśli wyposażysz minitraktora w łyżkę, otrzymasz analog koparki (patrz na przykład koparka Hyundai), dzięki której możesz wykopać i poluzować ziemię, co jest po prostu niezbędne w rolnictwie.

Dodatkowo, dzięki mini-traktorowi, możesz z łatwością wypasać bydło, ponieważ zamiast chodzić pieszo będziesz jeździć na swoim stalowym koniu.

Czy możliwe jest samodzielne wykonanie mini-traktora? Jeśli nie potrafisz sobie wyobrazić, jak zrobić mini-traktor z motobloku własnymi rękami, jesteśmy gotowi, aby cię zadowolić: wszystko jest łatwiejsze niż się wydaje. Aby zainspirować się, możesz sprawdzić, jak zrobić mini-traktor z motobloku własnymi filmami. Sugerujemy także obejrzenie filmu o domowej roboty mini-ciągniku - tutaj.

Rozpad i zmiana technologii nie jest najtrudniejszym procesem. Ponadto nie musisz robić wszystkiego sam. Istnieją specjalne zestawy, które pozwolą ci łatwo zmienić jeden rodzaj sprzętu w inny w krótkim czasie. Ten zestaw zawiera następujące części:

Rama

 • Rama ze specjalną przestrzenią do instalacji silnika
 • Pedały
 • Miejsca
 • Dźwignia do wyłączania blokowania półosi
 • Kierownica
 • Skrzydła
 • Przednia belka i tylny podnośnik

Zestaw ten jest idealny dla tych, którzy zastanawiają się, jak szybko zamienić motoblok w mini-ciągnik. Ale jest wielu ludzi, którzy podchodzą do tego pomysłu z prawdziwym entuzjazmem, i dlatego chcą sami wykonywać całą pracę bez używania gotowych zestawów detali.

To im powie, jak zrobić mini-traktor z motobloku.

Możesz łatwo aby stworzyć mini ciągnik z motobloków większość różnych producentów. Tak więc, jeśli masz technikę Agro, ciągnik powinien być produkowany zgodnie z następującymi instrukcjami. Aby to zrobić będziesz potrzebował:

 • Motoblock Agro
 • Blachy i profile stalowe
 • Fotelik samochodowy
 • Kierownica z samochodu dowolnego modelu
 • Jedna lub dwie pary kół możesz wszystko zmienić i zostawić jeden "natywny".

Koła

Ogólnie rzecz biorąc, ten "wzór" nadaje się do motobloków dowolnego producenta, ponieważ części do produkcji nie różnią się zbytnio.

Robić minitractor z twoimi rękami, możesz poczuć się jak prawdziwy projektant. Zanim zrobisz minitraktor z motobloku, musisz określić cel tej techniki, ponieważ w zależności od niej projekt maszyny zostanie opracowany.

Na przykład, jeśli potrzebujesz ciągnika do pracy w rolnictwie, a nie, na przykład, w ruchu, najlepszym wyborem do projektu kadłuba jest solidna rama. Ale jeśli maszyna jest niezbędna nie tylko do pracy, ale także do przemieszczania się w trudno dostępnych miejscach, lepiej wybrać zepsutą ramę.

Zapewni o wiele większą zwrotność, umożliwi pokonanie nawet bardzo trudnych odcinków drogi. Innym rodzajem konstrukcji takiej techniki jest tzw "Adapter". Ten typ minitraktora jest wyposażony w demontowaną przyczepę.

Silnik

Ponadto, jeśli chcesz użyć ciągnika do prac rolniczych, lepiej zlokalizuj silniki z tyłu konstrukcji. Oczywiście, przedni układ zapewnia lepszą zwrotność, jednak również daje wysokie ciśnienie na przednie koła, a skrzynia biegów dla takiego wyposażenia będzie prawdziwym problemem.

Produkcja mini-traktora jest następująca: zgodnie z rysunkiem spawać profile stalowe i arkusze, formowanie rama przyszły ciągnik. To w rzeczywistości jest ciałem maszyny. Dalej się dzieje montaż o technice tego "Narządy wewnętrzne" - silnik, przekładnia, układ jezdny.

Podczas instalowania i zabezpieczania tych części niezwykle ważne jest, aby wykonać wszystkie prace poprawnie i zgodnie z rysunkami. Po zainstalowaniu tych ważnych części minitraktora, powinieneś dodać "wisienkę na torcie": zainstaluj fotel, kierownicę i zatrzymaj się i włącz sygnały, jeśli zamierzasz podróżować po drogach.

Zwykle ostatni punkt jest niepotrzebny, ale być może będziesz chciał uczynić swoją technikę naprawdę doskonałą.

Rysunek 1

Należy jednak wziąć pod uwagę niektóre cechy bloków silnika, które sprawdzą się podczas korzystania z minitraktora z niego wykonanego. Tak więc, motobloki Agro charakteryzują się taką wadą jak słabe łuki.

Szczegółowe informacje na temat agrobloku Agrobot można znaleźć na wideo:

Oczywiście, w przypadku samego motoblocka jest to całkowicie niewidoczne, ale w przypadku konstrukcji mini-traktora może to mieć kluczowe znaczenie, zwłaszcza jeśli chce się utrzymać grawitację techniki.

Jak zrobić mini traktory z motobloków różnych modeli?

Jeśli ty potrzebujesz mini traktora, różne wysoka moc, wtedy jako baza jest najlepsza używać motoblock Bison. Rysunki, które pomagają ci w stworzeniu małego traktora, oznaczają używanie tych samych części, co poprzednia wersja.

Kolejność produkcji tego typu sprzętu jest identyczna z minitrakterem opartym na Agro.

Rysunek 2

Jeśli ty nie chcę wydawać dużych pieniędzy aby stworzyć domowe wyposażenie, to ty możesz użyć jako podstawa motoblock Neva MB 1 (zobacz, jak zrobić z tego motobloku pług odśnieżający) Możesz kupić ten rodzaj motobloku za pensa, a po jego przetworzeniu zamieni się w niezbędnego asystenta na farmie.

Jedyne, co będzie mu trudno znaleźć odpowiednie nowe części, ponieważ bloki silnikowe MB 1 mają pewne cechy konstrukcyjne.

Rysunek 3

Jeśli ty chcesz użyć mianowicie nowy motoblok, Ale kupić go za niewielkie pieniądze, to jedna z najlepszych opcji można nazwać Kaskada.

Również bardzo opłacalny będzie zakup MTZ 05.

Dla tych, którzy cenią sobie zwrotność, moc i zdolność do wykonywania najszerszego zakresu prac, możesz również doradzić motoblock Centaur. Warto jednak wziąć pod uwagę, że jest dość drogi. Ale ten powód dla mini-traktora można bezpiecznie nazwać jednym z najlepszych, ponieważ będzie działał jak zegar.

Jako początkowy surowiec do produkcji miniciągników, blokery silnikowe Oka są często używane własnymi rękami.

Motobloki krajowej produkcji są specjalnie wybrane tutaj, ponieważ są tańsze niż zagraniczne analogi. Prawie nie chcesz wydawać dodatkowych pieniędzy na towary, które będą modyfikowane i ulepszane w taki sposób. Dlatego w podstawa idealnie pasuje mianowicie wymienione wyżej modele.

Teraz wiesz, jak zrobić mini-traktor z motobloku własnymi rękami. Ale w jaki sposób przewaga podobna transformacja? Przede wszystkim oszczędności finansowe. W końcu mikrociągniki na rynku są drogie, więc o wiele taniej będzie kupić motoblok i niezależnie go udoskonalić.

Jeśli postępujesz zgodnie z instrukcjami i rysunkami, nie jest to takie trudne. Po drugie, poznasz projekt swojego sprzętu o 100%, dzięki czemu możesz samemu wyeliminować prawie wszystkie problemy. Oznacza to, że nie musisz kontaktować się z usługami, co pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze.

Po trzecie, ty uzyskać bardzo przydatne doświadczenie, więc możecie całkiem słusznie nazywać siebie Kulibinem naszych czasów. Przecież taka konwersja nie jest możliwa dla wszystkich, więc jeśli ci się uda, to może być uważana za zasłużoną okazję do dumy.

Wady domowe urządzenia tego typu można nazwać własnymi jest mało prawdopodobne, aby się udało zrobić minitractor podobna do niezawodności w fabryce. Dlatego powinieneś przygotować się do częstych napraw i dalszego ulepszania własnego sprzętu.

Ponadto możesz doznać obrażeń podczas konwersji motobloków. Na co powinienem zwrócić uwagę, gdy się zmieniam?

Należy wziąć pod uwagę, że motoblok i minitractor to różnego rodzaju urządzenia, dlatego też zamieniając jeden rodzaj sprzętu w inny, należy wziąć pod uwagę niektóre funkcje, które ma mini-ciągnik.

Więc usiądziesz na tego typu sprzęcie, z którego znacznie wzrośnie środek ciężkości. To marnuje negatywny wpływ na upływ zwojów, ponieważ twój ciągnik może po prostu przewrócić się. Aby tego uniknąć, musisz rozwinąć oś slave.

Następnie powierzchnia minitraktora również wzrośnie, a stabilność odpowiednio wzrośnie. Ponadto rozstaw osi będzie oczywiście wymagał rozszerzenia. Specjalnie do tego celu w sprzedaży można znaleźć tuleje, które pozwalają na wykonanie minitractor jest bardziej stabilny i szerszy bez operacji toczenia.

Dezaktywator Motoblock dez

Również na małych i średnich blokach silnika często nie ma różnic. Aby go wymienić, najłatwiej jest zainstalować przedłużenia kół blokujących.

Potrzebujesz również przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, aby nie doznać obrażeń. Pracuj ściśle nad rysunkami, ponieważ to gwarant, że wszystko się ułoży.

Minitraktor z motobloku własnymi rękami stanie się nie tylko maszyną rolniczą, ale także prawdziwym powodem do dumy dla każdego mężczyzny.

Dlatego każdy, kto potrzebuje tej techniki, warto spróbować zrobić to samemu. Na szczęście wszystkie niezbędne informacje na ten temat są dostępne, a materiały można łatwo kupić. Bloki motorowe są bardzo przydatne w gospodarstwie. Ale często zdarza się, że ludzie nie używają starych modeli.

Los takiego sprzętu często jest bezcelowym pobytem w garażu i stopniową korozją. Problem polega na tym, że wielu nie wie co motobloki nawet starego modelu możesz budować niezbędna technika, na przykład minitractor.

Ta maszyna będzie niezwykle przydatna w rolnictwie, ponieważ dzięki niej możesz wykonywać szeroki zakres prac. Dlatego nawet stare motobloki mogą być z powodzeniem stosowane do tworzenia mini traktorów, które są bardziej przydatne.

Możesz to zrobić z nowego motobloku, jeśli myślisz, że potrzebujesz kompaktowego ciągnika.

Na co powinienem zwrócić uwagę, gdy się zmieniam?

Należy pamiętać, że motoblock i minitractorróżne w budowie rodzaje technologii, dlatego zmieniając jeden rodzaj technologii w inny, należy wziąć pod uwagę niektóre funkcje, które ma mini ciągnik.

Zmiana z motobloku

Więc usiądziesz na tego typu sprzęcie, z którego znacznie wzrośnie środek ciężkości. To marnuje negatywny wpływ na upływ zwojów, ponieważ twój ciągnik może po prostu przewrócić się. Aby tego uniknąć, musisz rozwinąć oś slave.

Następnie powierzchnia minitraktora również wzrośnie, a stabilność odpowiednio wzrośnie. Ponadto rozstaw osi będzie oczywiście wymagał rozszerzenia. Specjalnie do tego celu na sprzedaż można znaleźć tuleje, które umożliwiają uczynienie minitraktora bardziej stabilnym i szerszym bez operacji toczenia.

Również na małych i średnich blokach silnika często nie ma różnic. Aby go wymienić, najłatwiej jest zainstalować przedłużenia kół blokujących. Musisz również przestrzegać zasad bezpieczeństwa przy samej przeróbce, aby nie doznać obrażeń.

Pracuj ściśle nad rysunkami, ponieważ to gwarant, że wszystko się ułoży. Minitractor z motobloku własnymi rękami stanie się nie tylko maszynami rolniczymi, ale także rzeczywistymi powód do dumy dla każdego mężczyzny. Dlatego każdy, kto potrzebuje tej techniki, warto spróbować zrobić to samemu.

Na szczęście wszystkie niezbędne informacje na ten temat są dostępne, a materiały można łatwo kupić.

Dowiedz się, jak zrobić i pługiem śnieżnym dla motoblock Salute w tym artykule.

Ten dziadek był dziadkiem, domowa rzecz nie jest wymienna. A pole będzie w stanie orać, a jeśli wózek będzie podłączony, to jako wiejska taksówka. Sprawa jest dobra, nie musisz psuć sobie zdrowia, nie potrzebujesz dużo paliwa, nie potrzebujesz żadnej konserwacji, najważniejszą rzeczą jest zmiana materiałów eksploatacyjnych na czas. Ojciec chce zabrać go do swojej daczy, albo trudno jest zrobić wszystko latem, a on będzie niezastąpionym pomocnikiem.

Rzeczywiście, można zrobić wszystko z motobloków, ale dlaczego? Jest całkiem możliwe, aby kupić już gotowe dokumenty. Miałem znajomego, który miał trochę lekkomyślności, żeby coś takiego odebrać i miał wtedy problemy z policją drogową, w ten sposób nie można podróżować do jezdni. I o co chodzi? Zbieraj naprawy, usługi jako lub. Rzecz jest na pewno dobra, ale lepiej kupić oryginał i nie martwić się.

Minitractor z motobloku własnymi rękami

Jeśli w gospodarstwie znajduje się motoblok, należy podjąć wysiłek, a na jego podstawie okaże się dobry mini-traktor. Takie domowe produkty pozwalają nabywać pojazdy z napędem na wszystkie koła przy minimalnych kosztach. Teraz zastanowimy się, w jaki sposób możliwe jest złożenie mini-traktora z motobloku własnymi rękami i co jest potrzebne do tego.

Które są odpowiednie do ponownego wyposażenia

Od razu należy zauważyć, że prawie każdy motoblok można przekonwertować. Byłoby nierozsądnie używać kultywatora silnikowego o niskiej mocy. W końcu ciągnik z niego okaże się słaby. Gotowe, wykonane na własną rękę konstrukcje mają pełną moc kierowania, siedzenie operatora i przednie koła. Aby dokonać takiej transformacji, musisz kupić zestaw do zamiany motobloku w mini-ciągnik lub grzebiąc w starych częściach zamiennych z samochodu.

Z tych profesjonalnych motobloków mini traktor okaże się mocny, z doskonałą wydajnością. Urządzenie jest wyposażone w silnik o pojemności 9 litrów. z. Do przerobienia konieczne będzie spawanie ramy z profilu, dodanie przednich kół i siedzenia.

Wysoka wydajność będzie mini-traktorem z motobloku Biplane, ponieważ wyposażenie jest wyposażone w potężny silnik wysokoprężny. Aby przerobić mechanizm, musisz dodać hydraulikę. Następnie mini traktor może pracować z osprzętem. Oprócz układu kierowniczego należy także dbać o układ hamulcowy. Przednie koła można kupić lub znaleźć stare z samochodu osobowego.

Aby zmontować mini-ciągnik z Agro Motoblock, konieczne jest wykonanie wszystkich powyższych procedur. Ponadto projekt wymaga instalacji skrzyń biegów na kółkach. Są potrzebne do wzmocnienia czołowych półosi. Możesz jednak wybrać inną ścieżkę. W tym celu silnik przymocowany jest do tylnej części ramy, co zapewnia równomierny rozkład obciążenia.

Znacznie trudniej jest ustawić mini-ciągnik z motobloku MTZ, ze względu na szczególną konstrukcję maszyny. Ale w końcu można uzyskać zwrotną jednostkę na trzech kołach.

Ogólny przewodnik dla przeprojektowania bloków silnikowych

Teraz rozważymy ogólne instrukcje, jak zrobić mini-ciągnik z motobloków i co jest potrzebne do tego. Instrukcja jest odpowiednia dla marek "Centaur9raquo;", "Bison 9raquo"; i "Agro9raquo;. Remodeling motoblock "MTZ9raquo; występuje zgodnie z inną zasadą, a instrukcje dla niego zostaną przedstawione poniżej.

Produkcja mini-traktora na podstawie bloku silnika rozpoczyna się od montażu ramy. Dzięki wydłużeniu możliwe będzie zamontowanie dodatkowych kół, fotela kierowcy i układu kierowniczego. Spoina ramę ze stalowej rury, kanału lub narożnika. Nie ma znaczenia, jaki będzie przekrój półfabrykatów, najważniejsze jest to, że gotowa konstrukcja nie odkształca się od obciążeń. Możliwe jest pobranie materiału na ramę wzdłuż sekcji z marginesem. Ważenie gotowej jednostki przyniesie korzyści, ponieważ będzie lepsza przyczepność na ziemi.

Materiał wybrany do ramki jest wycinany przez bułgarski w puste miejsca. Ponadto są one zespawane razem w celu utworzenia prostokątnej struktury. Dodatkowo połączenia można wzmocnić za pomocą połączenia śrubowego.

Do gotowej ramki załóż próbkę. Może znajdować się z przodu i z tyłu. Urządzenie jest niezbędne do pracy z załącznikami. Jeśli ma on transportować ładunek, to za nim nadal jest zamontowany hak holowniczy.

Dalsze przekształcanie motoblok w mini-ciągnik obejmuje wytwarzanie podwozia. I musisz zacząć od przednich kół. Aby to zrobić, musisz kupić lub znaleźć od znajomych 2 piasty z hamulcami i naprawić je na kawałku stalowej rury. Dokładnie na środku osi wynikowej wywierć otwór. Dokonuje się. Poprzez otwór oś jest przymocowana do przedniego poprzecznego elementu ramy. Następnie na ramie zamontowana jest przekładnia z przekładnią ślimakową. Jest on połączony z przednią osią za pomocą drążków kierowniczych. Kiedy wszystko się skończy, połóż kolumnę kierownicy.

Tylna oś mini-traktora z silnikiem z bloku silnika jest zamontowana na łożyskach wstępnie dociśniętych do stalowych tulei. Ten detal podwozia jest wyposażony w koło pasowe. Przez to będzie przekazywany moment obrotowy z silnika do osi za pomocą kół.

Najczęściej z przodu silnika jest zainstalowany domowy mini-ciągnik z bloku silnika. Pod nim na ramie spawane elementy mocujące. To umiejscowienie silnika umożliwia zachowanie optymalnej równowagi podczas pracy z dołączonym sprzętem.

Aby przenieść moment obrotowy na koło pasowe osi i silnik, załóż pas. Powinien być dobrze rozciągnięty, dlatego mocowania silnika są regulowane.

Instalacja dodatkowego wyposażenia

Po zakończeniu montażu mini-traktora własnymi rękami z silnikiem z bloku silnika, projekty zaczynają zdradzać kompletny wygląd. Najpierw zainstaluj układ hamulcowy i sprawdź go. Do pracy z osprzętem hydraulika jest przymocowana do ramy. Fotel kierowcy jest przykręcony do słupków. Są wstępnie spawane do ramy.

Jeśli zamierzasz podróżować na urządzeniach domowych na drodze, powinien on być wyposażony w reflektory, a także reflektory. Silnik i inne mechanizmy można zamknąć za pomocą obudowy, którą można łatwo wyginać z cienkiej blachy stalowej.

Gdy projekt zostanie całkowicie zmontowany, wykonywane jest docieranie. Następnie minitraktor jest już obciążony.

Film pokazuje zmieniony motoblok Neva:

Aby zmontować mini-ciągnik z motobloku MTZ, należy wyeliminować jeden problem. Jest to związane z faktem, że dwucylindrowy silnik wysokoprężny przesuwa środek ciężkości na przednią część ramy.

Rozwiąż problem, wykonując następujące czynności:

 • Motoblok MTZ ma tryb pracy z kosiarką. I musisz zmienić jednostkę na to.
 • Zamiast przedniej platformy zainstalowane są układ kierowniczy i koło z motocykla.
 • W górnej części ramy znajduje się nisza, w której znajduje się drążek kierowniczy. Konieczne jest tu również dostosowanie przeciągu w celu zwiększenia sztywności projektu.
 • Fotel kierowcy jest przyspawany do platformy za pomocą dodatkowych elementów mocujących.
 • Z grubej blachy stalowej wyciąć jeszcze jedną podkładkę do hydrauliki i akumulatora. Jest przyspawany obok silnika.
 • W przypadku dodatkowych elementów układu hydraulicznego zaczepy są przyspawane do tylnej części ramy.
 • Układ hamulcowy będzie ręczny. Jest zainstalowany na przednim kole.

W finale uzyskuje się trójkołowy mini-ciągnik z motobloku MTZ, który jest wygodny w obsłudze.

To wszystkie tajemnice domowych produktów domowej roboty. Należy pamiętać, że każda marka bloku silnika różni się pod względem konstrukcji, dlatego proces transformacji musi być podchodzący indywidualnie.

zadać pytanie rolnikowi

17.01.2018

Alena Bertram Pomidory w szklarni wykonane z poliwęglanu: Hello! Preparaty humusowe są humatami.

01/16/2018

Sergey Top dressing pomidorów w cieplarni z poliwęglanu: Hello! O tym, co konkretnie mówi się w humate.

01/16/2018

Yuri Minitractor Centaur: T-15, T-18, T-224: Kupiłem traktor silnikowy w grudniu 2016 r. Pojechałem do Homel.

01.10.2018

Elena Kalugina Cucumber Farmer f1: "Farmer" w naszym ogrodzie 10 lat w otwartym polu, kupiony.

01/08/2018

Alena Bertram Kurczak ze szklarni z poliwęglanu: Witaj. W przypadku kur nawet ciepło nie jest tak szkodliwe jak.

Dodaj komentarz

1 + 4 =