Jak zrobić trójwymiarowy prostokąt z programu papierowego

Jak zrobić równoległościan z papieru

Być może na pierwszy rzut oka bardzo trudno jest przykleić równoległościan z papieru. Po rozłożeniu całego procesu na etapy widać prostotę tej pracy. Do pracy trzeba przygotować z wyprzedzeniem takie materiały biurowe: tekturową kartkę papieru, klej i nożyczki, prosty ołówek i gumkę, linijkę.

Radzenie sobie z pracą pomoże w wyraźnym odwzorowaniu kształtu figury, co powinno ostatecznie się sprawdzić. Wyobraź sobie boki rysunku, ich liczbę, długość i szerokość.

Etapy pracy, jak zrobić równoległościan papieru:

Weź pustą kartkę papieru i narysuj równoległościan w rozwiniętej formie. Aby uzyskać pomoc, użyj diagramu.

Jak widać, na rysunku przedstawiono sześć kluczowych prostokątów podzielonych konwencjonalnie na trzy pary o dokładnie identycznych rozmiarach (pary o rozmiarze A, wielkości P i wielkości K). Kolor oznacza paski papieru, które następnie należy nałożyć klej.

Wytnij obrabiany przedmiot. Uwaga, proszę! Cięcie musi odbywać się wyłącznie na liniach zewnętrznych.

Zegnij zgrabnie wzdłuż linii wewnętrznych i przejdź do sklejania równoległościanu.

Zajęcie klejenia figur geometrycznych będzie interesujące dla dzieci i dorosłych. Ta aktywność rozwija myślenie, logikę, przyzwyczajenie do niezależnej pracy.

Równoległościany papierowe: trzy technologie na jednej stronie

Może istnieć wiele powodów, dla których robienie równoległościanu: praca domowa w szkole na modelu najprostszego ciała geometrycznego, chęć zrobienia pakietu prezentów dla siebie, a nawet niepowtarzalnego wystroju wnętrza.

Co oznacza trójwymiarowy wielokąt?

Mówiąc wprost, wszystko to można zrobić w tak prostej formie jak równoległościan. Z papieru, aby ułatwić i przyspieszyć. Rozważmy najciekawsze warianty: sklejenie figury ze wzoru według danego rysunku, origami i montaż modułowy.

Aby zrobić prostokątny równoległościan papieru, będziesz potrzebował tektury, linijki, ołówka i nożyczek.

Przede wszystkim musisz dokładnie wiedzieć, jaki model rozmiaru chcesz otrzymać. Na oddzielnym arkuszu zapisz główne wymiary prostopadłościanu: wysokość powierzchni bocznych, długość i szerokość.

Następnie użyj przykładowego rysunku:

Ważne jest nie tylko pobranie próbki, ale także odpowiednich parametrów. W rezultacie nie będzie rozczarowania i potrzeby wykonywania podwójnej pracy.

Kiedy twój tor jest gotowy, narysuj wynikowy rysunek za pomocą końcówki nożyczek pod linijką. Jest to konieczne, aby upewnić się, że karton składa się zgrabnie, a nie "podyktowany" 9raquo; ich linie.

Przed wdrożeniem równoległościanu. Wytnij obrabiany przedmiot z papieru własnymi rękami. Złóż go na spodniej stronie zaznaczonych linii.

Pozostaje tylko od środka, aby przykleić boczne dodatki do sąsiadujących boków modelu, a twój równoległościan jest gotowy.

Jako dziecko prawdopodobnie grałeś w kości. Oczywiście w tym czasie nie wiedziałeś, że masz do czynienia z równoległymi ramkami. W procesie grania równoległości wszystkich stron nie ma biznesu, ale ważna jest funkcjonalność. I nie wypowiadaj dziecku trudnego słowa. Najważniejsze, że radość z dzieciństwa można powtórzyć, ale na nowym poziomie. Jak? Zrób równoległościan papieru, używając techniki origami. Tak, nie jeden model, ale tyle, ile żarówek na twoim wężu halogenowym. Spójrz, że na końcu ci się uda.

Krok 1

Weź kwadratową kartkę papieru. Zegnij na pół. Rozłóż i złóż ponownie po drugiej stronie.

Powtórz te same kroki, tylko w kierunku od narożników.

Trzymaj palce dwóch przeciwnych stron arkusza pośrodku. Pozostałe dwie przeciwległe powierzchnie również wskazują na siebie i wygładzają powstały trójkąt, tym samym ustalając nowe linie zagięcia.

Krok 4

Najpierw z jednej strony, a następnie z drugiej, podnieś rogi trójkąta do góry.

Krok 5

Tak zwany romb wyszedł. Zachowaj jego prawy i lewy róg na środku. Ponownie, wygładź przyszłego równoległościanu z papieru.

Nie zapomnij obrócić i zgiąć rogi na odwrotnej stronie.

Zrób odwrotnie. Lekko otwórz wygięte rogi i złóż pozostałe. Są one utworzone z wolnych końców arkusza papieru i są prowadzone przez wierzchołki do linii zagięcia po przeciwnych stronach.

Wszystko to jest trudne do zrozumienia tylko dopóki nie zobaczysz, co się właściwie dzieje.

Krok 7

Włóż nowo otrzymane rogi do uformowanych kieszeni, jak pokazano w przykładzie.

Krok 8

A więc równoległościan papieru jest gotowy! Po prostu jest nadal w stanie złożonym. Możesz podać jej głośność na dwa sposoby. Pierwszy: oszukać. Po drugie: weź długi pręt ze zwykłego długopisu i użyj go. Obie metody są realizowane za pośrednictwem pojedynczego otworu, który znajdziesz na dole modelu (ten, który znajduje się najbliżej Ciebie). Kiedy wykonasz te manipulacje, otrzymasz wspaniałą formę:

W tym samym otworze, przez który napełniono kostkę, wkładana jest żarówka halogenowa.

Innym ciekawym sposobem jest stworzenie bardzo prostopadłościennego papieru.

Złożyć kwadratowy arkusz na pół i na pół raz jeszcze na dwie części. Niech dwie skrajne fałdy spotkają się z 9raquo; w środku.

Odwróć obrabiany przedmiot. Pociągnij lewy dolny róg do środka i wyprasuj linię zagięcia.

Powtórz tę samą akcję, ale już w prawym górnym rogu.Krok 4

Opuść górny narożnik w dół i dolny narożnik w górę. Będziesz miał kwadrat.

Daj te zakręty, by zawrócić.

Pierwszy moduł jest gotowy.

Zrób jeszcze 5 takich samych, ale z arkuszy innego koloru:Krok 7

Dołącz do nich w jednym pudełku. Za co każdy ostry narożnik wkładamy do "kieszeni 9raquo; następna część sześcianu.

Stworzenie modelu, nawet z dzieciństwa o znanej formie, jak równoległościan, nie toleruje zaniedbania. Dokładność pod względem wielkości, proste linie - tam właśnie leży sukces wyników i satysfakcja z wyniku.

Jak zrobić równoległościan z papieru własnymi rękami w etapach

 • Najczęściej kwadrat i stożek są używane do tworzenia figur geometrycznych. Ułatwiają i przyspieszają. Ale robienie równoległościanu z papieru własnymi rękami będzie wymagało trochę potu, ponieważ ma boki o różnych wartościach liczbowych.

  Niezbędne materiały do ​​pudełka

  Jak zrobić równoległościan papieru etapami

  Najpierw musisz wybrać odpowiedni papier. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zrobić równoległościan własnymi rękami, możesz wziąć zwykłą białą księgę. Jednak nie potrwa to długo. Więc lepiej wybrać półkartonowy ulubiony kolor.

  Ponadto format arkusza będzie odgrywał ważną rolę, ponieważ od niego zależy rozmiar gotowego pudełka. Dla małej figury geometrycznej odpowiedni jest format A4, ale jeśli chcesz zrobić więcej, weź A3 lub nawet A2.

  Podnosząc papier, zwracamy się do rysunku. Aby to zrobić, weź linijkę i prosty ołówek. Na wszelki wypadek powinieneś mieć gumkę.

  Wytnij kontur. Ponieważ nie jest to kwadrat, boki będą inne: gdzieś szersze, ale gdzieś już. Nie zapomnij wyciąć małych boków, aby skleić figurę.

  Zginamy wszystkie linie do wewnątrz. Mając nóż biurowy i żelazną linijkę, możesz rysować małe nacięcia wzdłuż wszystkich linii ołówka. Zrób to ostrożnie, aby nie przeciąć papieru. Sadzonki nie powinny osiągać więcej niż połowę całkowitej grubości.

  Zaczynamy sklejać razem boki.

  Następnie wklejamy po prawej stronie.

  Na koniec nakładamy kropelki kleju na boki i przyklejamy lewą stronę.

  Teraz możemy powiedzieć z przekonaniem, że równoległościan wykonany jest z papieru. Może być używany do celów edukacyjnych, a także do gier.

 • Leave a Reply

  Your email address will not be published.

  + 27 = 37