Nazwa kategorii

Jak zrobić szybki puchar

Pływający kubek to interesująca pamiątka w prezencie

Dziś w modzie oryginalnych gadżetów wykonanych przez nich samych. Popularne pamiątki to tzw. Topiary - rękodzieło w postaci roślin i drzew, wykonane z naturalnych materiałów. Na przykład pływający kubek zdobiony kwiatami, ziaren kawy, monet. Jest również nazywany lataniem lub lewitowaniem. Kwiatowa topiary, zdaniem ekspertów Feng Shui, przynosi szczęście i radość domowi. A biorąc pod uwagę wystrój monety, możesz przyciągnąć dobrobyt finansowy do swojego życia.

W każdym razie takie dzieło będzie doskonałym prezentem, zarówno dla bliskiej osoby, jak i współpracownika w pracy. Będzie ozdabiał stół biurowy lub jadalnię. Ta pamiątka nie pozostawi nikogo obojętnym. Zaangażuj w to dzieci, zwłaszcza jeśli robisz prezent dla starszych członków rodziny: dziadków.

Wisi nad kubkiem spodka, z którego wylewa się wodospad ze srebrnych lub miedzianych monet, i wciągnie pieniądze do domu. Na zdjęciu pływający kubek z monetami wygląda atrakcyjnie, a pamiątka może być wykonana przez dowolną osobę.

 • Zestaw do kawy lub herbaty z kubka i spodka;
 • Łyżka lub widelec jako uchwyt;
 • monety metalowe;
 • Taśma samoprzylepna (może być taśmą izolacyjną);
 • klej i szczypce. Również do mocowania monet można użyć pistoletu termo.

Zegnij widelec lub łyżkę za pomocą szczypiec, aby jedna część była zgięta w jednym kierunku, a druga - w przeciwnym kierunku. Okazuje się, że ramy przyszłego topiary. Owijamy ramkę taśmą elektryczną lub taśmą. Górna część jest przymocowana taśmą izolacyjną do kubka, a dolna część do spodka. Postaraj się, aby części były trwale przymocowane do konstrukcji, aby były stabilne.

Na spodku nałóż klej i zbuduj slajd monet. Zrób ten sam slajd w kubku. Pozostałe monety przykleja się do łyżki (widelca), tworząc wodospad. Jeśli chcesz, aby prawdziwe pieniądze symbol, który będzie działał zgodnie z prawem Feng Shui, Chińczycy kupić monety i chwycić kubek z obrazem banknotów. Udekoruj spodek prawdziwymi rachunkami.

Jeśli marzysz o zrobieniu niespodzianki dla przyjaciela-coffeemane, zamień monety na pachnące ziarna kawy o dużych rozmiarach. Na spodku położyć cynamonu, cukru rafinowanego cukru i czekoladowych słodyczy.

W tym samym czasie rama powinna być owinięta klejem i pomalowana na brązowo farbami akrylowymi lub gwaszem. Aby mieć niespodziankę kawową, która trwała długo, przykryj gotowy produkt lakierem i zostaw go na balkonie na kilka dni, aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu.

Więc chcesz udekorować dom kwiatami, ale nie ma sposobu, aby zająć się żywymi roślinami w doniczkach? Dlaczego nie zrobić ciekawego topiary: pływającą filiżankę kwiatów?

Potrwać kilka prostych kawy, najlepiej białe, zielone lub blado niebieski kolor bez wzoru, grubości izolowanych drutów 15 - 20 cm, szczypce, nożyczki i klej pistolet. Do dekoracji potrzebne są sztuczne kwiaty, cyrkonie, motyle, koraliki.

Za pomocą szczypiec tworzymy kabel o wymaganej długości, tak aby pasowały do ​​niego wszystkie elementy dekoracyjne. Nie należy ustawiać kabla zbyt długo, w przeciwnym razie nie będzie on w stanie utrzymać całej konstrukcji. Nie przeciążaj go kwiatami i motylami. Kabel przymocowujemy do kształtu litery S. Jeden z jego końcówek przykleja się do spodka pistoletem, drugi - do dolnej krawędzi kubka. Aby struktura była stabilna, przechyl lekko filiżankę do przodu. Wokół ramy z drutu zastosuj piankę montażową, aby uzyskać ozdobny wodospad o dobrej formie. Jeśli wybierzesz lekki talerzyk, a kielich zaczął przeważać, waga dolnej części struktury za pomocą gipsu.

Zacznij przyklejać sztuczne kwiaty lub dekoracje z dolnej części kubka, stopniowo przechodząc na spodek. Przy okazji, możesz wkleić kwiaty na bazie polistyrenu, a następnie po nim na spodek. Udekoruj topiary kwiatami, dodaj dodatkowe detale: liście, koraliki, motyle. Skromniejsza, ale nie mniej oryginalna wersja: opraw papier z zielonym papierem i wrzuć do kubka pojedynczą dużą pączuszek. Nauczywszy się robić topiary, możesz dać swojemu mistrzowi klasę strzelistego pucharu.

Pamiątka może być bezpiecznie prezentowana na każde święto. Na weselu bliskiego przyjaciela lub siostry, ubierz topiary ozdobione białymi różami z satyny i koralików wykonanych ze sztucznych pereł. Na Nowy Rok wymyśl kreatywną wersję z użyciem zielonych igieł sosnowych i małych zabawek z choinki. I przymocuj figurki Świętego Mikołaja i Śnieżnej Dziewicy do spodka.

Pływający kubek własnymi rękami: klasa mistrzowska i szczegółowy opis technik wykonywania dla początkujących potrzebujących

Topiary - ciekawa i niezwykła nazwa, za którą kryją się nie mniej ciekawe gadżety, mające na celu poprawę wnętrza domu. Jest to doskonała opcja dla tych, którzy nie lubią lub z jakiegoś powodu nie mogą uprawiać żywych roślin w domu. Sztuka topiary lub pływające kubek ich warsztatu ręce ma swoje korzenie od starożytnych umiejętności przycinanie drzew i krzewów, koronę, która dała szereg skomplikowanych kształtów i obrazów. Sposoby formowania drzew są dziedziczone z kierunku projektowania krajobrazu, a ich zredukowane formy dekoracyjne znalazły tak interesującą i niezwykłą ucieleśnieniem.

Nowoczesny topiary dekoracyjne, zdobywające popularność wśród needlewomen, prawie nie ma związku z kompozycjami roślinnymi. Do ich wytwarzania stosuje się wiele różnych materiałów, chociaż naturalnie preferowane są naturalne i naturalne składniki. Zwykle są one wytwarzane w kształcie kulistej lub stożkowej, w postaci małych drzew, które dekorują elementy z sztuczne kwiaty, pióra, kamyki, łusek, płatków, stożków, liści i tym podobnych. To ma wyjaśnienia z punktu widzenia Feng Shui, które wyjaśnia takie rodzaje form, jak kępy pozytywnej energii.

Uważa się, że piękny i niezwykły topiary jest "drzewem szczęścia", więc dobrą tradycją stało się oddanie go bliskim. Szczególnie cenne pamiątki wykonane własnymi rękami, w których mistrz "wkłada swoją duszę". Jeśli chodzi o elementy dekoracyjne, istnieje nieskończona liczba indywidualnych odmian. Na przykład, przedsiębiorca, jako talizman w biurze jest bardzo odpowiedni do być Topiary, ozdobione pomocą monet, aby przyciągnąć zastrzyki pieniężne i miłośnik kawy nie pozostanie obojętny na widok drzewa kawowego, które nie tylko zdobią wnętrza, ale również wypełnić cały pokój wyjątkowy i lekki aromat ziarna kawy.

Inną niezwykłą i rzadką wersją projektu topiary jest artykuł w postaci filiżanki kawy unoszącej się w powietrzu z kwiatami lub kwiatami. Ten rodzaj dekoracyjnego topiary będzie odpowiedni jako dekoracja wnętrza kuchni lub jadalni. A fani pachnącego napoju mogą umieścić taki kubek na biurku, aby cieszyć się delikatnym przyjemnym zapachem podczas całego dnia pracy.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową i prostą w wykonaniu klasą mistrzowską do samodzielnego wykonania pływającego kubka.

Jak zrobić element dekoracyjny z poręcznych narzędzi: opis dla początkujących potrzebujących

Zanim sam wykonasz ruchomy kielich, przygotuj wszystkie niezbędne materiały do ​​pracy:

 • Kielich z talerzykiem;
 • Superglue lub pistolet do klejenia;
 • Drut z grubą podstawą długości około dwudziestu centymetrów;
 • Szczypce;
 • Ostre nożyczki;
 • Elementy ozdobne: koraliki, elementy z kwiatami, jaja, słodycze, ziarna kawy, kamyki, guziki i tak dalej.

Teraz zacznij robić dekoracyjną, rosnącą kompozycję. Używając płaskich szczypiec, przytnij gruby kabel do odpowiedniej długości. Jeden z końców drutu jest przyklejony pistoletem do kleju do talerza i przymocować drugi koniec drutu na dolnej krawędzi miseczki. Aby zachować stabilność całej konstrukcji, należy lekko przechylić filiżankę w kierunku do przodu.

Teraz przystąp do dekorowania "spadającego 9raquo; struktura. Zamocuj elementy dekoracyjne za pomocą super kleju lub pistoletu do klejenia. Poruszaj się w kierunku od dołu kubka do talerza. Konieczne jest pokrycie całej powierzchni grubego drutu.

Oczywiście możesz skomponować kompozycję na określone święto lub wydarzenie. Na przykład możesz ustawić wesele lub noworoczny unoszące się kompozycje. Musisz tylko zaufać swoim twórczym myślom i tworzyć arcydzieła własnymi rękami.

Spójrz na kilka jasnych i kolorowych zdjęć, które mogą zainspirować Cię do stworzenia "soaring9raquo; kompozycje niezależnie.

Możesz także spróbować stworzyć tę wersję topiary.

Kolejna ciekawa i niezwykła idea, którą możesz wcielić w życie.

Życzymy twórczej inspiracji i artystycznego zapału. Zrób to!

Wybór interesujących filmów na ten temat

Podsumowując nasz artykuł, sugerujemy, aby zobaczyć niewielki wybór interesujących i użytecznych filmów do tworzenia piosenek pływających własnymi rękami. Przyjemne oglądanie!

Lekcja mistrzowska, jak zrobić strzelistą filiżankę

Przez cały czas popularne były rękodzieło do dekoracji domu. Puchar pływający jest jednym z nowych i modnych domowych dekoracji do kuchni.

Kubek, który na pierwszy rzut oka wydawał się wisieć w powietrzu, jest zaskakujący i podziwiany. Teraz mistrzowie domowi wymyślają coraz więcej wariantów tej bardzo pięknej i niebanalnej dekoracji. Do tej pory takiego kubka nie można znaleźć w każdej kuchni.

Największą przysługą wśród mistrzów jest tak zwany "wodospad pieniędzy" lub kubek z pieniędzmi płynącymi strumieniowo na podstawionym spodku.

Nie mniej oryginalny i intrygujący jest pływający kubek z kawą lub czekoladą, opróżniający spodek.

Modnym trendem był wznoszący się kubek z kwiatami, zwany także kubkiem Kanzashi.

Niezależnie od tego, pływający kubek z kwiatami nazywa się również Kansas. Nawiasem mówiąc, filiżanka kwiatów własnymi rękami jest najprostszą wersją tego rzemiosła.

Jak stworzyć arcydzieło własnymi rękami?

Jak zrobić szybki puchar? Nie jest to wcale trudne, jak mogłoby się wydawać.

Aby na przykład kubek kawy z własnymi rękami, to zajmie tylko piękny zestaw do kawy - filiżanka i spodek, ziarna kawy i pistolet do kleju. Klej powinien być tak dobrany, aby był przeznaczony do metalu i ceramiki. Możesz wziąć uniwersalny "Moment".

Aby połączyć dwa komponenty jednostki, potrzebujesz drutu. Powinien być wystarczająco mocny, aby wytrzymać zamocowaną do niego filiżankę w zakrzywionym kształcie.

Lepiej jest wziąć gruby drut aluminiowy. Można również użyć podwójnego drutu aluminiowego w oplocie. Jeśli w brązowym warkoczu jest drut, to uprości to zadanie. Będzie mniej zauważalny pod przyklejonymi do niego perełkami kawy.

Miska do wytwarzania powinna być lekka. Lepiej, jeśli jest to porcelana.

Określ odległość, z której filiżanka kawy "wzbije się" nad spodek, około 10-15 cm. Jeśli kubek będzie wisiał zbyt wysoko, nie będzie to bardzo miłe. Używając drutu wygiętego z grubsza literą "Z" lub "S", połączymy filiżankę ze spodkiem. Oznacza to, że długość drutu powinna być o 5-6 cm większa niż odległość między przedmiotami zestawu do kawy.

Za pomocą kleju termo-pistoletowego przymocuj poziome części litery "Z" do krawędzi filiżanki i spodka. Aby mieć pewność, że lekka miska porcelanowa nie przewróci się pod ciężarem wiszącego nad nią kubka, musisz poprawnie wybrać wygięcie drutu. Na jego dnie można przykleić środek do ważenia, na przykład w postaci okrągłej metalowej płyty.

Następnie przyklej plasterki kawy ziarnistej do punktów mocowania drutu. Należy to zrobić, aby przewód pod ziarnem nie był widoczny. Następnie przyklejamy pionową część drutu. Pływająca filiżanka kawy jest gotowa. Aby upewnić się, że ziarna kawy nie są złuszczone lub zmatowione, można je delikatnie pokryć pędzlem z bezbarwnym lakierem.

Zamiast ziaren kawy można użyć brązowej farby akrylowej. W takim przypadku trzeba zrobić "prąd" z filiżanki kawy za pomocą drutu wklejającego serwetki lub papier toaletowy. Ale musisz zrobić to starannie i pięknie, aby stworzyć wrażenie prawdziwej nalewania kawy. A kawę w przechylonej filiżance można imitować za pomocą niewielkiej ilości kleju, którą należy pozostawić do całkowitego wyschnięcia, a następnie zabarwić.

Podobnie, możesz zrobić kubek z kwiatkami, który szybuje własnymi rękami, a mistrzowska klasa tworzenia tego pięknego, dekoracyjnego statku zawiera te same kroki co proces przygotowywania kubka z gorącą czekoladą.

Kubek w tym przypadku powinien być bardziej wybrany - herbata. Powinien zostać rozszerzony. Lepiej jest, jeśli zestaw do herbaty jest absolutnie biały, bez rysunków i złoceń. Tak więc rzemiosło będzie piękniejsze.

Przewód do kwiatowego wodospadu może być trochę dłuższy lub krótszy. Wszystko zależy od pragnienia i zamiaru.

Aby stworzyć kwiatowy wodospad, możesz wziąć małe kwiaty z tkaniny. Należy je wybrać tak, aby schemat kolorów tworzył jedną złożoną całość. Nie wybieraj zbyt bujnych kwiatów: pokryją całą kompozycję. Wybierz różyczki, takie jak bratki, rumianek, balsam. Róże, dalie i piwonie są zbyt duże i obszerne dla tego rzemiosła.

Warianty tworzenia kwiatowego wodospadu mogą stać się ozdobą zimnej porcelany. Ale w tym przypadku potrzebujesz doświadczenia mistrza z tym kompozytem z tworzywa sztucznego.

Kubek "Money Falls" nie jest wcale trudny do wyprodukowania własnymi rękami.

Jeśli w domu znajduje się garść monet, które dawno już minęły, to w tym ozdobnym przedmiocie można je z pożytkiem wykorzystać.

Ponieważ monety są cięższe od ziaren kawy i kwiatów z tkanin, to za kubek z przepływem gotówki trzeba wziąć mocniejszy drut. Niektóre z potrzebujących oferują możliwość użycia taniego stalowego widelca z płaskim uchwytem.

Połączenie, w celu łatwiejszego przymocowania do niego monet, można owinąć taśmą samoprzylepną lub klejem. W ten sam sposób, jak w przypadku filiżanki do kawy, przykleja się monetę do dolnej części płytki i wewnątrz kubka.

Jeśli stracili blask, można pokryć je farbą akrylową - złotą lub brązową.

Każde z tych rzemiosł własnymi rękami będzie nie tylko pięknym wystrojem do kuchni, ale także miłym prezentem dla rodziny i przyjaciół.

Oceń ten artykuł: (Nikt nie docenia tego artykułu, czy będziesz pierwszy?)

Dodaj komentarz

4 + 5 =