Nazwa kategorii

Jak zmienić rozkład pomieszczenia

Jak zmienić rozkład pokoju?

Czasami chcesz zmienić, jak mówią, "mała krew". Na przykład nowe wnętrze bez naprawy. Wówczas podejmuje się decyzję o przeprowadzeniu przetasowania.

Jak zrobić permutację: ogólne zasady

Jak szybko przetasować mieszkanie i poświęcić na nie jak najmniej wysiłku?

 • Po pierwsze, warto uzbroić się w plan. W nim zapisz, w którym pokoju rozpocznie się reorganizacja przestrzeni, dni, które wydasz na przetasowanie w każdym pokoju. Należy wziąć pod uwagę zatrudnienie osób, które mogą pomóc w przeniesieniu ciężkich mebli;
 • Po drugie, nie próbuj samodzielnie obezwładnić permutacji. Lepiej poprosić o pomoc przyjaciół i rodzinę, by pod koniec zainicjowanych przemian nie doszło do uczucia dzikiego zmęczenia;
 • po trzecie, lepiej rozpocząć przetasowanie z ogólnym czyszczeniem. Więc więcej przestrzeni zostanie uwolnionych, a mniej rzeczy będzie musiało być przeniesionych z miejsca na miejsce.

Przed dokonaniem przetasowania musisz wykonać dodatkowe pomiary z mebli i narysować plan aranżacji uwzględniający wszystkie parametry mebli.

Jak zmienić rozkład pokoju?

Oto kilka wskazówek, które pomogą w najbardziej efektywnym przetasowaniu:

 1. Aby przenieść pożądany obraz pomieszczenia do rzeczywistości, należy narysować schemat rozmieszczenia mebli w pomieszczeniu i wykonać pomiary, aby upewnić się, że parametry przedmiotów umożliwią ich zlokalizowanie w pożądanych miejscach.
 2. Niektóre meble łatwiej wyjąć z pokoju, aby nie przeszkadzały w przegrupowaniu cięższych przedmiotów. Na przykład wszystkie wyściełane taborety, stoły i małe fotele najlepiej wykonywać, aby móc przenosić ciężkie i nieporęczne meble.
 3. Ważne jest, aby wiedzieć, jak zmienić meble. Fotele lub sofy można przestawić na środek pokoju - to oczyści przestrzeń, aby przesunąć szafki i stoły, bez konieczności wciągania ciężkiej sofy do innego pokoju.

Tak więc, jeśli najpierw posprzątasz i pozbędziesz się niepotrzebnych rzeczy, a następnie będziesz postępował zgodnie z planem i oczywiście nie zrezygnujesz z pomocy przyjaciół i krewnych, meble będą szybko i tanio przeniesione.

Jak zmienić rozkład pomieszczenia

Kiedy rozliczania wnętrze mieszkania, podejście do tej kwestii z miłością, z dużą dbałością o szczegóły, ponieważ mamy tworzyć własne przytulne gniazdo, gdzie będzie to przyjemny przyjść do pracy, która będzie dążyć duszę każdego członka rodziny. Jednak mija kilka lat, a sytuacja nawykowa jest znudzona, zamiast czuć przytulność, irytację i nudę, z każdym dniem zmienia się pragnienie zmiany. Aby nowa naprawa pieniędzy na pełną skalę mogła nie wystarczyć, a następnie powinieneś zwrócić na to uwagę "Budżetowy" wariant naprawy, lub po prostu - przegrupowanie mebli. Istnieje pewna kategoria obywateli, którzy nie mogą długo stać w jednym, nawet najlepszym wnętrzu. Dla nich rearanżacja mebli w mieszkaniu jest prawdziwym wybawieniem. Jak przestawić pomieszczenie w taki sposób, że nie żałuję go za kilka tygodni? Porozmawiamy o tym w tym artykule.

Najważniejszą rzeczą jest zrozumienie, że przestawianie mebli w pokoju nie oznacza podartych pleców i obciążonych kręgów. Na początek trzeba uważnie przemyśleć, a dopiero potem działać: lepiej nie ładować rąk i pleców, ale mózgi, działając krok po kroku. Konieczne jest odpowiednie przegrupowanie bez wydawania zbyt wielu nerwów i sił. Konieczne jest podzielenie procesu permutacji na różne etapy, poczynając od przeczytania odpowiedniej literatury i kończąc na wprowadzeniu porządku.

Właściwy początek to połowa sukcesu, a później będzie łatwiej. Najlepszy ze wszystkich zacznij od czyszczenia wiosennego w pokoju skazanym na przetasowanie: Z szafy wyjmij wszystkie ubrania, opróżnij wszystkie pudełka ze stołu komputerowego z zawartości. Równolegle możesz w końcu się pozbyć dawno zapomniane stare zapomniane sarafany, naszkicowane szkolne zeszyty i stare podręczniki, stopniowo przekształcając salon w komorę zapomnianych rzeczy.

Takie "rezerwy strategiczne" są prawie wszystkim, a dla najbardziej "krępych" mogą stanowić dobrą połowę własności, skrzętnie ukrytą w najdalszych zakątkach. Permutacja daje wspaniałą szansę na pozbycie się płodnej nadwyżki.

Po zakończeniu wiosennego porządkowania można nieco odprężyć się, rysując, ponieważ następnym krokiem jest budowanie zaplanuj pokój z widokiem z góry. Będziesz potrzebował dużego Arkusz papieru, ołówek, linijka szkolna i taśma centymetrowa. Zmierz długość i szerokość pomieszczenia i narysuj na papierze jego rysunek (nie zapomnij zaznaczyć pozycji i wielkości otworów okiennych i drzwi wejściowych). Następnie należy zmierzyć wszystkie wymiary mebli.

Następnie następuje najciekawsza, ale jednocześnie żmudna część pracy. Z papieru należy wyciąć kawałki mebli w takiej samej proporcji, jak przy rysowaniu konturów pomieszczenia. Teraz masz w magazynie makieta papierowa pokój i meble. Tutaj na tej trampolinie i przesuwaj papierowe "dywizje", szukając najlepszej pozycji. Użycie tego układu po jednej stronie umożliwi sprawdzenie wielu opcji przestawiania mebli, az drugiej strony nawet się nie potnie.

Patrząc na opcje, nie zapominaj, że przydzielone miejsce musi zapewnić obiektowi mebli maksimum funkcjonalność. Na przykład lepiej jest umieścić miejsce pracy przy oknie, gdzie będzie najlepiej oświetlone. Przy wejściu do pomieszczenia lepiej nie umieszczać masywnej szafki, która w tym miejscu wyda się jeszcze większa. Lepiej jest "wysłać" go w najdalszy kąt od wejścia. Z papierem powinieneś wypróbować każdy obiekt, aby znaleźć najbardziej dogodną i funkcjonalną pozycję w przestrzeni pomieszczenia.

Szczególnie trudna jest permutacja w jednopokojowym mieszkaniu, ponieważ przestrzeń jest niewielka, a meble często są całkiem sporo. Ale nie rozpaczaj: spojrzeć na zdjęcia wnętrzach małych pomieszczeń w Internecie, a na pewno wymyślić genialny pomysł i przegrupowanie mieszkania okazuje ciężkiego treningu interesujące i ekscytujące. Po kilku godzinach szukania odpowiednich artykułów o tym, jak przeprowadzić przegrupowanie w małym pokoju, znacznie łatwiej będzie przejść do praktycznej strony pytania w przyszłości.

Ludzie, z podziwem Feng Shui apartamenty i domy, Mogą skorzystać z dogodnego momentu do realizacji tych pomysłów przegrupowania w małym pokoju. Jednocześnie możliwe jest ograniczenie się do przestrzegania kilku podstawowych zasad Feng Shui podczas aranżacji mebli, a nie umieszczanie różnych figurek i artefaktów we wszystkich zakątkach. Jeśli przesadzisz, to znaczenie ogólnego sprzątania, które właśnie zostało przeprowadzone, zostanie utracone, a przegrupowanie w pokoju spowoduje jeszcze więcej bałaganu i nie tyle miejsca.

Po złamaniu głowy, jak dokonać przetasowania w mieszkaniu i wyborze najlepszej opcji za pomocą układu, możesz przystąpić do natychmiastowej akcji. Zakłada się, że wcześniej wydałeś wszystkie szafki z książek i wyjęłeś wszystkie małe przedmioty w sąsiednich pokojach, aby nie dostały się pod nogi. Samo meble powinny być również w jak największym stopniu złagodzone, usuwając z nich wszystkie łatwo usuwalne przedmioty: pudełka ze stołów, antresola z szafki itp..

Całkowicie meble lepiej rozbierać, ponieważ, po pierwsze, do jej demontażu, a zwłaszcza zespół wymaga pewnej umiejętności i wiedzy, a po drugie, meble tusza nie jest bardzo lubiący licznych zespołów i stopniowo „luźne”, a w rezultacie inna permutacji meble będą jej ostatnimi. W większości przypadków w pokoju znajdują się duże i ciężkie meble, więc powinieneś pomyśleć z góry urządzenie do przestawiania mebli w domu - może to być zwykły gruby kabel. Kabel kontrolowana może być następująca: w dolnej części obudowy lub sofa z jednej strony pociągnął za sznur, a końce wykonuje jedna osoba (tak, aby nie wypaść, można owinąć go wokół swoich rąk) - masz rodzaj pętli. Z drugiej strony meble są wykonane tak samo, a tym samym używanie kabla do przenoszenia ciężkich mebli będzie znacznie łatwiejsze.

Po ustawieniu mebli w nowych miejscach, należy natychmiast upewnić się, że sofa jest rozłożona i nie przeszkadza w przejściu, a drzwi szafki otwierają się swobodnie. Takie zasady przegrupowania mebli są również odpowiednie w innych pomieszczeniach mieszkania, więc krótko omówimy je.

Głównym celem przegrupowania w kuchni jest stworzenie maksymalnego komfortu. Jak prawidłowo zmienić pomieszczenie, jak zaplanować kuchnię, aby nie zakłócać wyrafinowanego procesu gotowania? Odpowiedź jest prosta - wszystkie przybory kuchenne (garnki, naczynia, przyprawy, garncarze i noże) powinny być pod ręką. Przesuń meble tak, aby wokół obszaru roboczego na wyciągnięcie ręki znajdowały się wiszące szafki, półki lub szuflady. Do pieca należy przymocować pomocniczy stół do mycia warzyw i krojenia mięsa. Stół najlepiej jest usunąć z talerza (jego aktywne parowanie raczej nie podniesie apetytu).

Przegrupowanie w hali najlepiej jest wykonywać z takim nastawieniem, aby goście, siadając na kanapie, nie spoczywali na pustej ścianie. Oczywiście najbardziej sprawdzoną metodą jest umieszczenie telewizora przed sofą, ale jeśli wydaje się to zbyt banalne, możesz go wymienić kominek elektryczny, wystawa obrazów lub zdjęć na ścianie. W małym salonie nieporęczne kanapa może łatwo zjeść połowę obszaru, więc zabrać go do kraju i opuścić pokój wysuwaną kanapę lub kilka krzesła składane - wtedy możemy zwolnić cały środek sali do aerobiku, na przykład.

Z sypialni powinieneś usunąć wszystkie przedmioty odwracające uwagę od snu. Komputery, maszyny do szycia, telewizory - Wszystko z sypialni. Lepiej umieścić łóżko tak, aby nie było widoczne podczas wchodzenia do pokoju, stoliki nocne na czele łóżka będą wygodne dla budzika, książki lub szklanki wody.

Teraz bierzemy najtrudniejszy przypadek - przegrupowanie w łazience. Ze względu na swoją specyfikę bardzo trudno jest tu cokolwiek przesunąć. Łatwo jest jednak dodać dodatkową półkę, na której można składać czasopisma, bez których nudne jest leżenie godzinami w pachnącej pianie. Albo zmień półki w miejscach, umieść je w jednym rogu zamiast sięgać po dwie - nawet taka drobnostka może miło urozmaicić rutynowe życie domowe.

Jeśli, po złożeniu wszystkiego w nowych miejscach, byłeś zadowolony z rezultatu, to nadal nie musisz się spieszyć, aby wypełnić pola i półki z książkami. Idź gdzieś, aby ugryźć, idź przez godzinę lub dwie. I tylko po dość długiej przerwie, wróć do odnowionego pokoju i jeszcze raz doceń nowy wygląd wyniku przetasowania. Jeśli nadal ci się podoba, możesz wypełnić półki treścią.

Autor: Yana Deineko

Małe detale mogą stać się najważniejsze we wnętrzu, ponieważ zły wybór może zniekształcić nawet najbardziej wyrafinowany design. Szczególnie ważne ... Czytaj.

Aby skutecznie podkreślić zalety wnętrza, nie wystarczy po prostu kupić i znaleźć wazon na pierwszym piętrze. Bardzo ważne jest, aby wziąć pod uwagę styl ....

Pomieszczenie dla dziewczynki to zazwyczaj sypialnia, salon, miejsce spotkań dla gości, garderoba, biblioteka i gabinet. A wszystko to zostało wysłane.

Komentarze

 • Katya do płyty Jak świadomie i szybko przestać kochać faceta
 • GlennVam, aby nagrać właściwą opiekę nad ficus
 • Maria do protokołu Jak przetrwać zdradę męża
 • Polina nagrywa Jak poradzić sobie z alergią na wiosnę
 • Marina nagrywać Jak świadomie i szybko przestać kochać faceta
 • VLADIMIR do nagrywania Fikcyjne małżeństwo i małżeństwo dla pozoru
 • Maria do protokołu Leczymy katar u niemowlęcia
 • Irina nagrywa jak radzić sobie z alergią na wiosnę
 • Anton do płyty zmieniłem mojego męża, chociaż go kocham!
 • Marianne do protokołu Dlaczego nie trzeba nosić stanika

Z biegiem lat meble często tracą swój urok, a czasem i przeszkadzają. I.

Czasami może się wydawać, że moda na nowe wnętrza wyczerpała się, ponieważ.

Dekoracyjny bambus we wnętrzu mieszkania - stylowy i praktyczny, a co najważniejsze.

Jak zmienić rozkład pomieszczenia

Co należy zrobić, aby prawidłowo przeprowadzić reorganizację mieszkania? Po pierwsze, musimy opracować jasny plan, nie tylko dla samych mebli, ale także dla realizacji planu. Przeciąganie szafek, sof i innych elementów wnętrza pokoju najlepiej zaplanować na sobotę, niedzielę. Jeśli nie chcesz poświęcić sekretnego weekendu, może przyjść w piątek wieczorem. Należy również wziąć pod uwagę, że ci, którzy mieszkają samotnie, prawdopodobnie będzie potrzebna pomoc osób trzecich w celu zmiany umeblowania.

Jak rozpocząć porządkowanie pokoju

 1. Pierwszym krokiem jest ustalenie, który z nich chcesz przetasować. Aby to zrobić, narysuj na płótnie A4 schemat pomieszczenia. Przy tego rodzaju problemach szkicu nie powinno być, ponieważ wszyscy robiliśmy to więcej niż raz podczas lekcji rysunku w szkole. Lepiej zrobić kilka zdjęć, aby stracić jak najwięcej możliwych opcji, aby zmienić umeblowanie w nowe miejsce. Pamiętaj, że na rysunku pokoju musisz podać miejsca, w których znajdują się drzwi, przełączniki, gniazda, okna i baterie.
 2. Następnie należy podnieść taśmę mierniczą, aby zmierzyć wnętrze: szerokość, długość i wysokość. Jeśli jest czas, możesz zrobić papierowe modele mebli, które są zredukowane do skali 1:20. Przestawiając wszystkie te mini-szafki, krzesła, sofy i stoliki nocne na kartkę papieru, można stworzyć dokładny obraz przyszłego wnętrza pokoju.
 3. Bezpośrednio przed przegrupowaniem, aby nie przeciążać kręgosłupa, ogólne elementy wnętrza są lepiej rozmontowane. Jednocześnie konieczne jest przeprowadzenie audytu, jest to najbardziej udany moment na pozbycie się zbędnych, niepotrzebnych przedmiotów, zaśmiecanie przestrzeni.
 4. Dla wielu, wraz z pytaniem: "Jak dokonać zmiany aranżacji w pokoju?" Kolejny, nie mniej ważny: "Od czego zacząć?" Najpierw trzeba przenieść największe przedmioty - szafki i sofy. Aby nie porysować wykładziny podłogowej, pod przeciągniętym meblem, trzeba położyć jakiś dywanik lub stary i zużyty koc.
 5. Jeśli planowane przegrupowanie mebli zostało wykonane na rysunku, jeśli silny i pracowity asystent był zaangażowany w pracę, cały ten ser-bor z renowacją wnętrza pokoju w praktyce okaże się łatwiejszy niż rzepa parowa.
 6. Ostatnim etapem przegrupowania będzie prowadzenie piękna i porządku. Wyczyść kurz i pajęczyny zgromadzone za meblami w pokoju, przyklej w razie potrzeby tapetę, powiesić świeże zasłony, wyjąć śmieci. Kiedy wszystkie prace nad ustawieniem połysku zostaną zakończone, możesz utonąć w miękkim fotelu z ulgą i wypić filiżankę innej aromatycznej herbaty.

Pomyślcie, jeszcze przed chwilą dręczyło was pytanie, jak najlepiej przeprowadzić przetasowania we własnym pokoju, a teraz cieszą się wynikiem waszej pracowitości, zaradności i kreatywności!

Dodaj komentarz

4 + 6 =