Nazwa kategorii

Jak zrobić poduszki na sofę własnymi rękami

Poduszki na sofę: jak uszyć własnymi rękami

Takie przyjemne drobiazgi, takie jak poduszki na sofę, mogą sprawić, że domowa atmosfera będzie wyjątkowa, udekorować pomieszczenie, prawidłowo umieścić jasne akcenty i stać się doskonałym wystrojem. Konstrukcja produktów pozwala umieścić je w dowolnym miejscu: na sofie, w fotelach, a nawet na podłodze. Możesz zdecydować się na wykonanie niestandardowych poduszek na sofę, ale o wiele ładniej i taniej jest je samemu uszyć.

Poduszki własnymi rękami

Poduszki na kanapę sprawią, że każdy dom będzie atrakcyjny. Ten element dekoracyjny może nie tylko ozdobić dom, ale także sprawić przyjemność ukochanym dzięki stylowemu i oryginalnemu prezentowi. Stworzenie takiej niespodzianki własnymi rękami nie jest tak trudne. Wszystko, czego potrzeba, oprócz materiałów i narzędzi - to trochę wytrwałości, fantazji, pragnienia, by zrobić coś pięknego. Klasa mistrzowska w tworzeniu poduszek na sofę pomoże to zrobić poprawnie, starannie.

Stylowy wygląd przypomina zestaw poduszek w kilku rozmiarach: mały, średni i duży. Wszystkie te opcje idealnie pasują do wnętrza jednego pokoju. Małe produkty są uważane za rozmiar boku lub średnica wynosi 30-40 cm, średnia wielkość to 40-70 cm, a duża 70 lub więcej centymetrów.

Poduszki na sofę są inne. Jednym z najpopularniejszych gatunków jest "dumka". Ta zwykła poduszka ma kwadratowy, okrągły i prostokątny kształt, ma niewielkie wymiary: boki mają od dwudziestu do czterdziestu centymetrów. Może być stosowany jako miękka podszewka na siedzeniu lub oparciu krzesła. Nowoczesne damy mogą być absolutnie wszelkiego rodzaju - od klasycznych do postaci postaci z bajek, zwierząt, butelek, transportu.

Klasyczna forma dumy jest kwadratowa, okrągła, prostokątna. Ale są też inne, niezwykłe i interesujące opcje:

 1. Przekrój - części łączone są za pomocą wkładek bocznych o różnej sztywności, stosowanych na meblach z wikliny.
 2. Turecki - z orientalnym ornamentem, zmarszczkami w rogach, zaokrąglonym kształtem.
 3. Pikowane - model zdobi ozdobny ścieg z jednym lub dwoma bokami.
 4. Oxford - ozdobiony obramowaniem, frędzlami.
 5. Dumka-roller jest najbardziej powszechnym rodzajem.
 6. Niestandardowe formularze - kwiaty, listy, w postaci zwierząt itp.

Poduszka powinna być miękka, wrażliwa na dotyk. Ważnym czynnikiem jest wypełniacz. Oprócz komfortu należy wziąć pod uwagę jego hipoalergiczne właściwości. Wybierając wypełnienie akcesorium, wystarczy wykluczyć stare elementy z tkaniny lub waty. Materiały te ostatecznie stają się sztywne, tworząc stałe bryły. Optymalne opcje: sintepon, faybertek, guma piankowa, holofayber, puch. Pianka lub syntetyczny wypełniacz poduszkowy charakteryzuje się brakiem właściwości alergicznych, miękkością.

Pierwszym etapem szycia kluski jest wybór tkaniny. Materiał musi być mocny. Początkujący są zachęcani do wyboru prostszej tkaniny, na przykład bawełny, bawełny. W produkcji poduszek często stosuje się takie tkaniny jak jedwab, len, filc, dżins, gruby bawełniany, sukno, tapicerka. Czasami używa się starego swetra z dzianiny, obszernego puloweru, aby stworzyć dzianą poduszkę. Najważniejsze jest to, że kolory materiału są odporne, powierzchnia jest gęsta i nie pozwala wypaść wypełniaczowi.

Każdy rodzaj użytej tkaniny ma swoje zalety i wady:

 1. Len - nie powoduje podrażnień, uporczywy, "oddycha". Minus: łatwo się zgniotać, trochę szorstko, szybko siada.
 2. Jedwab - trwały, przyjemny, odporny na zużycie (wytrzymuje pranie w temperaturze 110 stopni), dobrze przepuszcza powietrze. Minus: jest drogi, szybko się kruszy.
 3. Chintz jest oddychający, łatwy do czyszczenia. Wady: krótkotrwałe, obawiające się wysokich temperatur, łatwo kruszą się i siadają.

Bardziej gęste tkaniny mają swoje własne cechy. Należą do nich firth, dżinsy, rower.

 1. Filc - szeroka paleta kolorów, prosta w pracy, nie ma awersu ani złej strony, skład: 90-100% wełny. Minus: boi się wysokich temperatur, Może stracić kształt podczas nieprawidłowego prania, pojawiają się szpule.
 2. Dżinsowa (denim) - trwała, oddychająca, ekologiczna, modna. Wady: siada po umyciu, twardnieje, zanika.
 3. Rower - hipoalergiczny, tani, praktyczny, przyjemny w dotyku. Mniej: nieelastyczność, złożoność w krawiectwie (kruszenie).

Podczas szycia poduszek dekoracyjnych można łączyć tkaniny: na przykład jedną część jedwabiu, a drugą - z filcu, w wyniku czego uzyskuje się opcję "zima-lato". Pięknie wyglądają wstawki z kilku rodzajów tkanin. Jeśli materiał stał się bezwartościowy, nie trzeba się spieszyć, aby wyrzucić dumę - haftowana kolorowa klapa nie zepsuje wyglądu. Podaruj podarunek z mebli w różnych rozmiarach z kolorowej tkaniny tapicerskiej.

Aby ozdobić gotowe poduszki do mebli, możesz wybrać dowolną biżuterię, którą lubisz. Będzie wyglądać świetnie różne akcesoria, aplikacja, haft. Wygląda interesująco głupio w stylu "patchwork", uszyty z dzianin. Gotowa duma ozdobiona jest miękkimi elementami dekoracyjnymi: plecionka, klapa, wstążka, rzadziej błyskawica, koraliki, guziki.

Dekorację produktu przeprowadza się dowolnymi środkami. Najbardziej typowymi opcjami dekoracyjnymi są:

 1. Aplikacja i drukowanie. Drukowanie zdjęć jest dziś dostępne, obraz jest stabilny i wysokiej jakości. Drukowane przeszczepy mogą działać jako części aplikacji.
 2. Kluczowym elementem jest centrum dekoracji: prosty przycisk, jeden lub oprawiony w płótno, pędzle, pompony itp.
 3. Dzianiny, hafty, koronki są w stanie dać ciekawy i bardzo drogi wygląd.
 4. Dekor reliefowy - kokardy, kwiaty, frędzle, bufety.

Jak uszyć poduszkę na sofie własnymi rękami

Jeśli doświadczona szwaczka jest w stanie uszyć poduszkę bez większych trudności, to początkujący muszą znać zasady i kolejność pracy. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to przygotować wszystko, czego potrzebujesz w swojej pracy. Piękne poduszki na kanapie wykonane są w dwóch etapach:

 1. Szycie dumy, praca z wybranym wypełniaczem.
 2. Wykonywanie poszewki na poduszkę lub osłony.

Najpierw musisz przygotować zestaw niezbędnych narzędzi i materiałów:

 • maszyna do szycia;
 • gęsta tkanina na napernika - satyna, gruby perkal;
 • pakowanie;
 • Przykładowy centymetr, ołówek lub kreda do znakowania tkaniny;
 • nożyczki, igły, szpilki, nici.
 • tektura, papier do wzorników, wykresy, linijka,
 • materiały do ​​dekoracji;
 • ramki do haftowania, specjalne nici lub iglice, jeśli zamierzasz wykonywać hafty lub dziane przedmioty.

Kiedy wszystkie materiały i narzędzia są zmontowane, pomysł poduszki na sofę jest gotowy, musisz przejść do procesu szycia.

 1. Musisz zdecydować o wielkości, kształcie. Załóżmy, że duma jest kwadratowa, 45x45 cm.
 2. Po lewej stronie tkaniny narysuj 2 identyczne kwadraty. Dodaj 2 cm na szwy wzdłuż obwodu.
 3. Kwadraty należy złożyć do dołu, przebić linie szpilkami, aby tkanina się nie zsunęła. Wytnij każdy szczegół.

Następnie wszystko, czego potrzebujesz do szycia:

 1. Zszyj trzy boki, cofając się od krawędzi każdego 2 cm. Możesz pisać za pomocą szpilek, nie przeszkadza to igle maszyny, ale zapobiega przesuwaniu się tkaniny.
 2. Zezwalanie szwów na zginanie po jednej stronie i naciskanie, napernik wyprowadza "twarz" na zewnątrz.
 3. Wynikową torbę należy wypchać wypełniaczem, zszyć ręcznie, zaginając szwy wewnątrz.

Jak uszyć poszewkę na poduszce na kanapę

Aby przyszyć poszewki na poduszki sofy z tkaniny, które będą na zewnątrz, musisz wyciąć kwadratowe części o nieco większym rozmiarze. Podstawa miała 45x45 cm, co oznacza, że ​​zdejmowana pokrywa to 46х46 centymetrów. Zbyt mała pokrywa nie pasuje do wypchanego wypełniacza, ani go utrudnia. Najlepiej wyciąć główne części (boki poduszek na sofę) z różnych tkanin: wzór, faktura z jednej strony sprawią, że będzie on wyglądał jak maseczka na twarzy, prostszy materiał z drugiej - purl. Nie zapomnij zostawić naddatków szwu na wysokości 1-1,5 cm.

Sekwencja wytwarzania poszewek na poduszki jest podobna do procesu pracy na naperniku:

 1. Złóż wycięte szczegóły do ​​wewnątrz.
 2. Pin-pin (zdjęcie).
 3. Zszyj ścieg maszynowy wzdłuż obwodu z trzech stron. Aby uzyskać siłę, zaleca się wykonanie 2-3 linii.
 4. Wszystkie szwy są prasowane.
 5. Nadmiar tkanki jest cięty w odległości co najmniej 3 mm od szwu.

Po wyjęciu produktu z przodu, narożniki są dodatkowo formowane. Odbywa się to za pomocą igły: tkanina jest starannie rozciągnięta do pożądanej ostrości naroża:

 1. Krawędzie 4-tego boku są wygięte do wewnątrz o 1-1,5 cm, wytłoczone.
 2. W pokrywie wkłada się trochę głupi, wszystko jest wypoziomowane, dostosowane do narożników.
 3. Otwór ręcznie szyta za pomocą ukrytego szwu.

Na etapie szycia poszewek na poduszki może być ozdobiony warkoczami, festonami, kombinowaną osłoną, krawężnikami, guzikami itp. W zależności od wystroju, pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest jakość, kolor nici. Idealnie nadają się nie tylko do kolorystyki, ale również do gęstości, grubości. Na przykład, drelich inne tkaniny obejmuje użycie nici №40 (do wykańczania spoin gęstych tkanek), Calico flaneli rower - №60 (bielizny i lekkich materiałów), jedwab, bawełna, batystu - №80 (cienka tkanki) .

Ozdobny warkocz jest przyszyta do poszewki od strony przedniej, a następnie przeszycia czwartej strony i włożeniu walizki na napernik. Odbywa się to ręcznie:

 1. Z każdej strony szyte są ozdobne wstążki o dowolnej szerokości wzdłuż krawędzi zagłady.
 2. Do podstawy (kwadraty) z przodu wszystkie elementy dekoracyjne są połączone prostym szwem.
 3. Poduszka jest szyta, podczas gdy szwy, taśmy mocujące są schowane w środku.
 4. Jeśli plecionka nie znajduje się na krawędzi, ale na jednej z podstaw, można ją zamocować przed uszyciem boków poduszki.

Do wykończenia krawężników kwadraty są wycinane z dużym marginesem. Szerokość zapasów jest równa szerokości krawężników plus 2 cm dla dodatków do szwów:

 1. Początkowo krawędzie są związane wzdłuż krawędzi krawężnika z trzech stron.
 2. Potem pokrywa się odwraca.
 3. Linia jest wykonana zgodnie z wielkością duma również z trzech stron.
 4. Gotowy napernik jest wkładany do otworu.
 5. Aby go zamknąć, linia po czwartej stronie jest trzymana, nieznacznie oddalając się od krawędzi wewnętrznej dumy.
 6. Kończy się ostatnia część krawężnika: krawędzie są składane do wewnątrz, prasowane żelazkiem.
 7. Są szyte ręcznie za pomocą ukrytego szwu.

Poduszki z festonami są wykonywane na innej zasadzie. Festyn jest elementem dekoracyjnym, ozdobnym paskiem z wzorem w dół w postaci liści, kwiatów, stopni zębów, fal. Na początku wszystkie szczegóły są tworzone, a następnie są zbierane razem. Tkanki tkane są crenate, prostokątne, zaokrąglone. Stosuje się jednobarwne lub kontrastowe chusteczki. Materiał wymagany do wykończenia (festony), fundacje (kwadraty dla pokrowców), zamek błyskawiczny, kompas lub szklane rysować krawędzie, normalny zestaw do szycia.

Prace rozpoczynają się od oznaczenia szczegółów:

 1. Zrób wzór. Pozostaw na szwach 1-1,5 cm od krawędzi tkaniny, aby cofnąć się tak bardzo, że po rozcięciu kwadratów pozostawionych w magazynie 10-11 cm.
 2. Wytnij powstałe kwadraty. Pozostała tkanina z kwadratowym otworem będzie używana do oznaczania i wycinania festonów.
 3. Umieść papierowe oznaczenia na festonach. Gładkie i identyczne krawędzie pomagają stworzyć szklankę lub kompasy. Wszystko wycięte.
 4. Powstały w ten sposób wzór powinien być przypięty dookoła obwodu tkanki do krawędzi tkanki pozostawionej z rzeźbienia kwadratów. Wytnij obraz.

Następnie rozpoczyna przetwarzanie i łączenie krawędzi festonów:

 1. Złóż razem wycięte elementy do wewnątrz.
 2. Przełóż maszynę przez faliste linie (krawędzie festonów).
 3. Wytnij wzór ze szwów nie mniejszych niż 3 mm. Odwróć twarz na zewnątrz.
 4. Aby wyrównać krawędzie, ustaw linię po wszystkich stronach festonów. Musi być zrobione z zewnątrz, ale bardzo schludne i gładkie.
 5. Wynikowe wykończenie jest przyszyte do głównej części: krawędzie kwadratu są złożone do wewnątrz, nałożone na feston.

Szycie każdego kwadratu z przodu z 3 stron. Wtedy proces jest normalny: w środku wkłada się poduszkę. Tkanina jest wypoziomowana, rogi są wyprostowane. Czwarta strona może być przyszyta przez maszynę bezpośrednio na górze. Ale lepiej najpierw włożyć do niego zamek błyskawiczny. Zapięcie może być szyte niekoniecznie po obwodzie, czasem jest zszyte bezpośrednio do kwadratu.

Poduszka własnymi rękami (klasa mistrzowska). Pomysły na kreatywność

Poduszki - integralna cecha w dekoracji łóżka lub sofy. Pomagają nie tylko odpocząć wygodnie. Łatwo jest zrobić nową notatkę w aranżacji wnętrza za pomocą rzeczy takich jak szyte poduszki poduszkowe własnymi rękami. Mistrz klasy na temat tworzenia tych akcesoriów na różne sposoby, sugerujemy studia poniżej.

Styl patchworku jest idealny do tworzenia uroczych rzeczy dla domowego komfortu, takich jak nocny dywan, koc, koc i poduszka, własnymi rękami.

Master class do krawiectwa:

 1. Weź szmatkę w różnych kolorach. Pożądane jest, aby wszystkie strzępki dobrze pasowały do ​​siebie.
 2. Wytnij dziewięć identycznych kwadratów i pięć serc w nieco mniejszym rozmiarze.
 3. Z pięciu kwadratów wyciąć serce w formie serca.
 4. Potnij cztery kwadraty po przekątnej dwa razy, tak aby każdy z nich był podzielony na cztery trójkąty.
 5. Uzupełnij kontury poduszek (rysunek 1).
 6. Weź cztery elementy, które zbierają się w jednym kwadracie i połącz je ze sobą (Rysunek 2).
 7. Podobnie połącz wszystkie kwadraty (rysunek 3).
 8. Zszyć serca w odpowiednie pola (ilustracje i 4 i 5).
 9. Połącz wszystkie gotowe kwadraty, umieszczając je trzy na trzy.
 10. Wytnij cztery paski. Ich szerokość jest równa stronie kwadratu, a wysokość - serii trzech części.
 11. Wytnij cztery kwadraty.
 12. Rozerwij wszystkie elementy razem (Rysunek 6).
 13. Wytnij solidny kawałek materiału, który ma taki sam rozmiar jak powierzchnia poduszki (zdjęcie 7).
 14. Szyjemy węża (ilustracja 8).
 15. Rozerwij przód i tył poduszki razem.
 16. Wypełnij poszewkę podszewką sintepon, holofayberom lub innym wypełniaczem.

Poduszka poduszki jest gotowa!

Poduszki dekoracyjne na sofie mogą mieć dowolną formę. Na przykład kształt kwiatu.

Instrukcja jak zrobić taką poduszkę:

 1. Weź dziesięć kawałków materiału - pięć monochromatycznych i pięć w kwiat.
 2. Złożyć wszystkie sześć części i wyciąć płatki (zdjęcie 1).
 3. Przyspiesz płatki parami, łącząc klapę monofoniczną ze wzorem. Pozostaw otwór poniżej (zdjęcie 2).
 4. Wciśnij każdy wypełniacz do każdego płatka (zdjęcie 3).
 5. Rozłóż spód płatka, cofnij się od krawędzi o jeden centymetr i zamiataj materiał (zdjęcia 4 i 5).
 6. Zszyj wszystkie pięć płatków (zdjęcie 6).
 7. Wytnij dwa identyczne koła, w średnicy powinny być o wiele więcej niż centa kwiatu.
 8. W środku każdego miejsca wypełniacz i pociągnij za krawędzie (zdjęcie 7).
 9. Włóż jeden okrąg z każdej strony kwiatu i delikatnie przyszyj do płatków (zdjęcie 8).

Oryginalna poduszka jest gotowa!

Takie atrybuty sofy stały się ostatnio bardzo modne. To nie jest zaskakujące. W końcu są nie tylko piękne i niecodziennie wyglądające, ale także wygodne. Co więcej, bardzo łatwo jest uszyć poduszkę własnymi rękami.

 1. Narysuj potrzebne litery na kawałku papieru i wytnij je (ilustracja 1).
 2. Następnie umieść wzór na tkaninie i wytnij detale (Rysunek 2).
 3. Wyciąć również taśmę, której szerokość będzie równa żądanej objętości poduszki, a długość powinna całkowicie otaczać literę ze wszystkich stron (Rysunek 3).
 4. Przymocuj taśmę na jednej stronie litery (rysunki 4-6).
 5. Przymocuj drugą stronę litery, pozostawiając mały otwór po obu stronach (Rysunek 7).
 6. Wyłóż poszewkę (Rysunek 8).
 7. Wypełnij poduszkę wypełniaczem i zrób dziurę (Rysunek 9).

Nawet przy tym formularzu możesz stworzyć poduszkę własnymi rękami.

Master class do krawiectwa:

 1. Weź szmatkę z pomarańczowymi i białymi kwiatami, a także plaster ze wzorem (zdjęcie 1).
 2. Z pomarańczowej tkaniny wyciąć dwie identyczne części - tułów z kurkami z uszami (zdjęcie 2).
 3. Od plastra z wzorem, wyciąć koło - przyszłość to puziko (zdjęcie 3).
 4. Na przedniej stronie jednego z detali uszyć trójkąt - kaganiec, oczko i dziobek, a poniżej - cipkę (zdjęcie 4).
 5. Oderwij plecy i przód.
 6. Wyłóż poszewkę i wypełnij wypełniaczem.

Poduszka w formie kurnika jest gotowa!

W ten sposób można łatwo ozdobić zarówno istniejącą już poszewkę, jak i nową. Aby to zrobić, wystarczy wybrać pożądany wzór z rysunkiem, wyjąć płótno i przewlec mulinę. Po zakończeniu haftowania poduszek tył jest przyszyta z powrotem (zwykła płócienna klapa), a sama poszewka jest wypełniona wypełniaczem.

W ten sposób można wykonać wiele wyściełanych poduszek z różnymi obrazami. Styl będzie jeden.

Pomysł zastosowania może być absolutnie dowolny, ale poduszki dekoracyjne na sofie są szyte równomiernie.

Instrukcje dotyczące tworzenia aplikacji "Peacock":

 1. Na kartce narysuj sylwetkę pawia, koronę i kroplę (zdjęcie 1). Z kilku takich będzie ogon ptaka.
 2. Przymocuj wzór do tkaniny i wyciąć detal pawia (rysunek 2). Wcięcie nie jest konieczne.
 3. Wytnij dwa identyczne prostokąty, aby stworzyć poduszkę na poduszce.
 4. Umieść jedną z boków przed sobą.
 5. Zamieść wszystkie szczegóły wniosku w tej kolejności, ponieważ powinny one być w ostatecznej formie (rysunki 3 i 4).
 6. Dołącz wszystkie elementy (zdjęcie 5). Ścieg może przebiegać wzdłuż konturu części lub w środku. Wszystko zależy od twoich życzeń, możliwości maszyny do szycia i fantazji.
 7. Oderwij przód i tył poszewek i włóż wypełniacz do środka (rysunek 6).

Poduszka dekoracyjna jest gotowa!

Kurs mistrzowski, jak uszyć poduszkę wokół poduszki:

 1. Na kartce papieru narysuj okrąg. Jego średnica będzie równa wielkości przyszłej poduszki. Podziel krąg na dwanaście identycznych segmentów i wytnij jeden z nich.
 2. Przymocuj segment do strzępów tkaniny o różnych kolorach i wyciąć dwanaście sztuk (rysunek 1).
 3. Rozłóż wszystkie segmenty przed sobą w kółku, na przemian jedną monofoniczną część z kolorową (rysunek 2).
 4. Zszyj parę kolorowych i białych części (ilustracja 3).
 5. Teraz masz sześć par segmentów (ryc. 4).
 6. Połącz ze sobą trzy pary segmentów (rysunek 5).
 7. Masz górę i dół koła (rysunek 6).
 8. Złożyć razem połówki i zszyć je razem (Rysunek 7).
 9. Złożyć kawałek materiału na pół i zszyty okrąg. Przymocuj połowę do złomu zakładki do zakładki (ilustracja 8).
 10. Okrąg konturu koła i wyciąć kolejną z gładkich tkanin (Rysunek 9).
 11. Odetnij kawałek materiału. Jego długość powinna być równa średnicy kół, a szerokość - do grubości poduszki.
 12. Przeciąć końce prostokąta (rysunek 10).
 13. Przymocuj pierścień do jednego okręgu (ilustracja 11).
 14. Przymocuj drugi okrąg do obręczy, pozostawiając mały otwór (Rysunek 12).
 15. Wyłóż poszewkę i szczelnie wypełnij wypełniaczem (Ryc. 13).
 16. Sew dziurę.
 17. Włóż długi kawałek nici do igły.
 18. Przeszyj poduszkę, przechodząc igłą przez środek poduszki. Koniec nici powinien znajdować się na odwrotnej stronie (Rysunek 14).
 19. Na przedniej stronie uszyć specjalny guzik (ilustracja 15). Gwint mocno i wróć. Zwiąż węzeł.

Okrągła wyściełana poduszka jest gotowa!

Dziane poduszki są wykonane w następujący sposób:

 1. Haczyk to łańcuch kolumn z szwami bez szydełkowanej czarnej nici. Jego długość jest równa wielkości przyszłej poduszki (zdjęcie 1).
 2. Wykonano kilka takich serii (zdjęcie 2).
 3. Następnie pasuje kilka rzędów nici białego koloru (ryc. 3).
 4. Kontynuuj na drutach, naprzemiennie z czarną i białą nicią (obrazek 4).
 5. Gdy pożądany element jest gotowy, weź miękką ściereczkę i przekrój klapkę większą o kilka centymetrów niż dzianina (zdjęcie 5).
 6. Zszyć dzianinę i tekstylia (zdjęcie 6).
 7. Umieść wypełniacz wewnątrz poszewki na poduszkę.

Wskazówka 1: Jak uszyć poduszki na sofie

Kwadratowa poduszka na kanapie

Wypełniaczem tej poduszki jest sintepon M300. Zwykle występuje w sklepach z tkankami. Będziesz musiał wyciąć z niego kwadraty. Ta opcja szycia poduszki jest odpowiednia dla tych, którzy już mają piękne poszewki na poduszki, których nie chcesz szyć.

Pierwsze dwa kwadraty sprawiają, że jest to rozmiar, który chcesz zobaczyć gotowy produkt. Następnie opuść każdy bok kwadratu na kilka centymetrów i pokrój jeszcze dwie części. W ten sposób za każdym razem zmniejszając się o 2 cm, należy uzupełnić ilość wypełniacza, aby uzyskać odpowiednią objętość poduszki.

Rozprowadź przygotowany wypełniacz na dwie identyczne piramidy. Następnie obróć jedną piramidę na drugą, dokując je punktami. Obracaj się na obwodzie szpilkami i szyć ręcznie lub na maszynie do pisania.

Wykonaj nieusuwalną obicie na poduszki. Otwórz dwa kwadraty wielkości gotowego produktu z tkaniny bawełnianej i delikatnego sinteponu. Zwiększyć szwy. Złożyć tkaninę i sintepon, zszyć je małymi diamentami lub kwadratami. Następnie umieść dwie powstałe półfabrykaty jedna na drugiej tak, aby tkanina bawełniana znajdowała się wewnątrz i zszyj wzdłuż obwodu, pozostawiając jedną stronę nienaruszoną. Odkręć pokrywę i wsuń w nią uszyty kwadraty sinteponu. Zszyj pokrywę czystym szwem. Zamiast sinteponu, wynikowa okładka może być wypchana syntezatorem lub holofayerem.

Zrób poduszkę. Musi być zdejmowany, aby można go było wymienić lub wyprać w dowolnym momencie. Wytnij dwa kawałki z odpowiedniej tkaniny. Podnieś zamek błyskawiczny i rozpnij go. Zszyj go najpierw na jedną stronę kwadratu, a następnie zszyj na drugą stronę, wszystko wcześniej przed zamiataniem. Następnie przyszywaj pozostałe trzy boki i wykańcza wykończoną poszewkę.

Możesz go ozdobić do woli. Na przykład, jeśli tkanina była monofoniczna, wyhaftuj na niej łodygę kwiatu zielonymi grubymi nitkami. Na kawałku jasnego filcu narysuj okrąg, a w nim spiralę. Wytnij spiralę za pomocą nożyczek. Sew wewnętrzną część spirali wzdłuż krawędzi z dużymi szwami i montaż na zespole. Masz wspaniały kwiat. Przyszyć ją do haftowanej łodygi. Aby wyciąć spiralę, możesz użyć specjalnego noża, który pozostawia falistą powierzchnię.

Zszyć poduszkę w kształcie cukierka. Jest wygodny w użyciu pod szyją, siedząc na kanapie. Zwinąć kawałki piany do rolki i zszyć ręcznie na długim boku. Zmierz średnicę rolki i jej długość.

Odłóż te wymiary na teksturowany materiał na poszewkę i wytnij prostokąt, wykonując przyrost na szwach po każdej stronie 2 cm, z tkaniny drugiej, ale o odpowiednim kolorze, wyciąć dwa paski. Ich długość jest równa średnicy wałka, a jego szerokość do promienia. Wykonaj po jednej stronie tych pasków wzrost o 6 cm, a po drugiej stronie o 2 cm.

Zegnij paski tkaniny z boku dużego wzrostu, aby móc włożyć przewód do środka. Zszyj przygotowane paski do dużego prostokąta, wygnij wynikowy projekt na pół wzdłuż dłuższego boku i zszyj go. Wyłącz to. Masz poszewkę na poduszkę.

Wyciągnij go na wałku z gumy piankowej. Włóż linki z obu stron do rąbka i dokręć je. Poduszka, jak batonik, gotowa.

Dodaj komentarz

31 − 29 =