Nazwa kategorii

Jak zrobić półkę własnymi rękami

Półki na ścianie własnymi rękami

 • 1 Rodzaje półek ściennych
 • 2 Drewniane półki na ścianie
 • 2.1 Produkcja
 • 2.1.1 Wideo: minimalny zestaw narzędzi dla początkującego stolarza
 • 2.2 Montaż drewnianej półki ściennej
 • 2.3 Wykonanie narożnej drewnianej półki
 • 2.3.1 Wideo: Wykonywanie półki narożnej
 • 2.4 Fotografie drewnianych półek
 • 2.5 Schematy
 • 3 Regał na książki własnymi rękami
 • 3.1 Etapy pracy
 • 3.2 Wideo: półka na książki na ścianie
 • 4 półki kwiatowe
 • 4.1 Etapy produkcji
 • 4.2 Wideo: niezwykłe półki na kwiaty
 • 5 oryginalnych półek
 • 5.1 Zdjęcia oryginalnych półek
 • 6 Półka na telewizor

Dawno minęły czasy, kiedy meble rękodzielnicze były uważane za losy bardzo biednych ludzi. Każdy apartament lub dom miał szafki, ściany, półki i inne meble wykonane według jednego wzoru. Jakiego rodzaju projektu można mówić z takim podejściem?

Dziś wybór odpowiedniego wyposażenia jest łatwiejszy, ale nie zawsze odpowiada życzeniom właściciela lub preferencjom hostessy. Ponadto często zdarza się, że dokładnie to, czego potrzebujesz i nie możesz znaleźć, na przykład, odpowiedniej półki na zawiasach. W takim przypadku są 2 opcje: zamówić jego produkcję w warsztacie, mając nadzieję, że zrozumiałeś, a produkt będzie odpowiedniej jakości, lub możesz zrobić półki na ścianie własnymi rękami, które będą dobrym i wygodnym dodatkiem do wymyślonego projektu.

Rodzaje półek ściennych

Dzięki nowoczesnemu uniwersalnemu narzędziu, rzemieślnik może wykonać niemal każdą półkę, nawet w mieszkaniu, nie mówiąc o pracy w swoim warsztacie. Jednak przed przystąpieniem do pracy ważne jest określenie typu półki, która ma zostać zaprojektowana. Pomoże to w tabeli, która opisuje cechy konstrukcyjne półek ściennych i zakres ich zastosowania.

Ogólnie przyjmuje się, że klasyk jest częścią starożytnej kultury, która sprowadza się do nas. Jest również nazywany próbką w stylu standardowym. Półki wykonane w stylu klasycznym są proste w produkcji i prostej formie, dzięki czemu są łatwe do wykonania w domu.

Kątowe półki mają kształt trójkąta i są przymocowane bezpośrednio do dwóch ścian. Najczęściej jest to mały wzór umieszczony w łazience lub w pokoju, w którym inne rodzaje półek będą przeszkadzać. Również półki narożne mogą być zewnętrzne.

Półki na zawiasach są przeznaczone tylko do zawieszenia na płaskiej powierzchni i często przekraczają średni poziom. Takie ustawienie pozwala nie zajmować wolnego miejsca w pokoju.

Półki podłogowe mogą nie tylko stać na nogach, ale dla większej stabilności być przymocowane do ściany, szczególnie gdy są wąskie i wysokie. Najczęściej są to regały półkowe lub pionowo ustawione.

Słowo modus jest często używane do oznaczenia odmian form. Z tego powodu półki o różnych rozmiarach używanych części nazywane były modami. Czasami może przypominać sztukę abstrakcyjną. Różne rodzaje trybów mogą wystąpić w jednym lub w innym stylu pomieszczenia.

To nie jest osobna sekcja, ale zbiór wszystkich niezwykłych i niestandardowych. Możesz spotkać półki ze starych walizek, przestarzałe telewizory, a nawet fajki wodne. Limit dla wyobraźni.

Drewno to doskonały materiał, ponieważ wykonana z niego półka okaże się atrakcyjna, dobrej jakości, ergonomiczna i praktyczna. Chociaż szybki rozwój postępu naukowo-technicznego, a także pojawienie się nowych technologii i innowacyjnych materiałów na rynku, nie sprawiły, że korzystanie z naturalnego drewna stało się mniej popularne i popularne, a mimo to wśród miłośników naturalnego piękna i stylu wciąż jest popyt.

Ten piękny, zdobiony pułk wykonany jest z litej sosny

Zalety mebli z naturalnej masy drewna są obfite, a to nie tylko atrakcyjny wygląd, ale także wysoka wydajność, dzięki której drewno było używane od wielu lat zarówno do celów budowlanych, jak i do tworzenia oryginalnych elementów wyposażenia wnętrz. Nawet bez dużego doświadczenia w stolarce możesz zrobić piękną drewnianą półkę. Jeśli jesteś początkującym, najlepiej zacząć od tego uniwersalnego materiału budowlanego, biorąc za podstawę miękkie, niedrogie drewno do mebli.

Pierwszą rzeczą, o której musisz pomyśleć, to rozmiar półki, która ma być wykonana, i określenie miejsca, w którym będzie, dopiero potem kupić deski. Jeśli konstrukcja zostanie złożona z materiału pod ręką, konieczne będzie dostosowanie do jej wielkości.

Oczywiście nie można obejść się bez narzędzia. Minimum to piła do metalu i śrubokręt Phillipsa. Oczywiście dzięki takiemu zestawowi narzędzi nie ma nic do roboty, aby stworzyć skomplikowany projekt.

Wideo: minimalny zestaw narzędzi dla początkującego stolarza

Aby zebrać coś solidnego i pięknego, będziesz potrzebować:

Piła ręczna lub piła ręczna

Będzie wygodniej pracować z elektryczną wyrzynarką, ale jeśli nie jest dostępna, możesz użyć standardowej piły do ​​metalu na drzewie z małym zębem. Dzięki temu narzędziu przedmioty obrabiane na przyszłą półkę zostaną przycięte.

Szlifierka lub zestaw skór o różnej ziarnistości

Na to, co zrobi szlifierka w 5 minut, musisz ręcznie spędzić godzinę. Za pomocą tego narzędzia odbywa się szlifowanie półfabrykatów, a następnie całej półki.

Jeśli wykonasz półki z płyty wiórowej, to w takich detalach nie możesz skręcić śrub ani potwierdzeń bez uprzedniego wywiercenia otworu pod tym zapięciem. Również w częściach drewnianych należy wiercić otwory na śruby samogwintujące.

Śrubokręt lub śrubokręt

Tylko jeśli półka jest mała i prosta, można bezboleśnie wkręcić kilka śrub lub śrub za pomocą śrubokrętu. Jeśli istnieje wiele punktów mocowania, bardzo trudno będzie zrobić to ręcznie. W tym celu nie zaleca się używania wiertarki elektrycznej, ponieważ nie będzie można kontrolować siły wkręcania.

Wkręty lub śruby samogwintujące. Podczas pracy z płytami wiórowymi zaleca się mocowanie detali za pomocą potwierdzeń

Oprócz elementów złącznych zaleca się zakup wtyczek na kolor półki. Ważne jest, aby wiedzieć, że w zależności od wybranych łączników, odcinki są wybierane indywidualnie.

Lakiery do drewna są różne. Wiele osób woli stosować alkidowe lakiery z dodatkami grupy uretanowej, ponieważ szybko wysycha (do 12 godzin) i jest bardzo mocna, co jest ważne dla produktów, które często będą używane.

Pędzel średniej wielkości (40-80 mm)

Półka będzie musiała być odkryta lakierem. W domu tę procedurę można wykonać za pomocą pędzla. Ponieważ większość lakierów do drewna jest toksycznych i powoduje ostry zapach, prace należy wykonywać w wentylowanym pomieszczeniu niemieszkalnym.

Z jego pomocą możesz sprawić, że wszystkie kąty będą gładkie. Jeśli to narzędzie nie jest jeszcze dostępne, możesz sprawdzić poprawność narożników za pomocą płytek ceramicznych. Precyzja nie będzie oczywiście idealna, ale wciąż lepsza niż nic.

Zrób piękniejszą drewnianą półkę, będzie ręcznym routerem, za pomocą którego możesz tworzyć różnorodne wzory dekoracyjne na rogach, na końcach i na środku produktu.

Po zakupie drewna należy sprawdzić, jak będzie wyglądać wyprodukowana półka. Faktem jest, że nietraktowane deski nie różnią się zbytnio od siebie, ale po zabarwieniu ciemne miejsca będą bardziej wyraźne niż jasne miejsca. Jeśli nie możesz zrobić ścian bocznych z jednej deski, wtedy podnieś deski, których faktura będzie podobna.

Rozważ produkcję półki na przykładzie. Załóżmy, że potrzebujemy drewnianej półki ściennej na 3 komórki, której wymiary będą miały 100 cm szerokości i 40 cm wysokości.

Dla wygody obliczeń głębokość produktu nie zostanie obliczona. Grubość deski wynosi 2 cm, a długość śrub wynosi 40-50 mm.

Wymiary półki na książki

Musimy odciąć przedmiot o tej długości:

Teraz wyjaśnijmy, skąd mamy ten rozmiar.

Jeśli przy ścianach bocznych 50 cm wszystko jest jasne, należy obliczyć długość pozostałych części. Na przykład 2 poziome części mają długość 96 cm, tutaj też nie ma nic skomplikowanego. Przy szerokości półki 100 cm odejmujemy grubość dwóch desek używanych jako ścianki boczne:

Podobnie otrzymujemy wysokość poprzeczek (pionowe 2-częściowe), z wysokością wewnętrznej części półki o wysokości 30 cm:

Jest rzeczą oczywistą, że wszystkie sparowane części (w naszym przypadku) powinny być tej samej wielkości.

Budowa drewnianej półki ściennej

Każda część musi zostać przetworzona za pomocą szlifierki, a następnie może zostać przymocowana innymi częściami do pojedynczej struktury. Ręce powinny być czyste, ponieważ drewno nieoczyszczone jest bardzo oznakowane.

Wróćmy do naszego programu, gdzie można zobaczyć, że dolna płyta jest lekko podniesiony powyżej dolnego poziomu, tak że są 2 wyjaśnienia: po pierwsze, to sprawia, że ​​półka piękniejsze, a po drugie, chroni dolną krawędź bocznych ścianek od pękania śrub podczas montażu. Zazwyczaj wcięcie to wynosi 1 cm, ale w razie potrzeby można zrobić więcej. Siatki bezpieczeństwa w miejscu przykręcania śruby w dolnej części ściany bocznej trzeba nawiercić otwory cienką wiertła. W tym przypadku, będzie znajdować się na wysokości 2 cm od dolnej krawędzi ścian bocznych (1 cm grubości wcięcia + 1 cm przykręcona do płyty środkowej).

Teraz, krok po kroku, proces montażu.

 • Podnosząc dolną półkę o 1 cm, boczne części są na nią przykręcone na przemian. Należy upewnić się, że przy wkręcaniu śrub znajdują się one bezpośrednio.
 • Obracając przedmiot do góry nogami, zaznacz pozycję przyszłych półek. Jeśli rozmiary komórek są takie same, dzielimy 96 cm na 3 (w naszym przykładzie 3 komórki). Będzie to 32 cm, wycofujemy się 32 cm z boków i nakładamy punkty na planszę, w którą wkręty będą wkręcane (centymetr 3 od krawędzi planszy). Lepiej nie rysować linii, ponieważ będzie ona widoczna pod warstwą lakieru i na jej końcach pojawią się małe ślady.
 • W tej pozycji zworki są przykręcane do dolnej półki.
 • Półka jest odwrócona i po sprawdzeniu pionowego położenia zworek są one przykręcane.
 • Teraz kolej na mocowanie ścian bocznych do górnej poprzeczki.
 • Do półki był płaski, a następnie nie odkształca się, w dolnej części, od tyłu, można ustalić położenie części z płaskimi narożnikami okien. Jeśli tylna ściana jest przymocowana, narożniki nie są potrzebne.

Płaski obszar okna

 • Zmontowana konstrukcja jest pomalowana plamą, po wyschnięciu można przystąpić do lakierowania.
 • Całą powierzchnię półki należy oczyścić z kurzu. Po nałożeniu pierwszej warstwy należy sprawdzić, czy są w niej jakieś kosmki. Jeśli tak, to musisz ponownie przeszlifować całą szorstką skórę, aby je usunąć. Jeśli lakier jest gęsty i nie leży płasko, można go lekko rozcieńczyć rozpuszczalnikiem, który zaleca producent.
 • W sumie konieczne jest nałożenie 3 warstw lakieru o periodyczności od 12 do 48 godzin. Czas ten zależy od rodzaju użytego lakieru i temperatury otoczenia. W każdym razie musisz poczekać, aż wyschnie. Za każdym razem sprawdzaj powierzchnię pod kątem obecności nierówności i ziaren piasku. Jeśli coś zostanie zauważone, natychmiast przeszlifuj gąbką ścierną aż do usunięcia wady. Potem znowu trzeba włożyć lakier.
 • Po wyschnięciu pozostawionego lakieru wkręć zawias, po czym półkę można zawiesić na ścianie.

Wykonujemy narożną drewnianą półkę

Półki kątowe mogą mieć bardzo różne wysokości i mieć różną liczbę poziomów.

Wideo: Tworzenie półki narożnej

Rozważmy kolejność produkcji drewnianej półki narożnej o wymiarach 20 × 50 mm.

Wykonamy taką narożną półkę

 • Po przejrzeniu listew należy wybrać najdelikatniejsze z minimalną liczbą węzłów - zostaną wykonane z nich dwie ramki o wymiarach 40 × 70 cm. Do ich wykonania potrzebne będą:

- 4 części długości 70 cm;

- 6 sztuk po 30 cm.

 • Szczegóły klatek są lepsze od kleju, mocowane za pomocą zacisków.
 • Teraz nadszedł czas, aby odwrócić półki. Można to zrobić:

- maszynopisane, sklejane z kilkoma regałami, z których następnie wycina się detale o żądanym kształcie i obrysowuje się je od zewnątrz za pomocą zakrzywionej szyny;

- z arkusza sklejki;

- z laminowanej płyty wiórowej. W takim przypadku cięcie musi być przeszlifowane i wklejone krawędzią mebla lub w inny sposób, według własnego uznania;

- Z fragmentu starych mebli, jeśli przednia część jest płaska.

 • Półki przykręcane są do ramy i lakierowane.
 • Pozostaje naprawić zawiasy i zawiesić na swoim miejscu półkę.

Zestaw zawiasów do półki narożnej

W przypadku półki narożnej najlepiej pasuje zestaw 2 pętli, jak na ilustracji. Jeśli wieszasz półkę na pętli z szerokim uchem, wówczas półkę można przesunąć wzdłuż ściany i założyć drugą pętlę.

Półka na kwiaty z drewna, obrobiona folią miedzianą

Półka narożna z podstawą stojaków

Narożna półka zewnętrzna

Półka narożna na książki

Prosta narożna półka kuchenna z drewna

Rzeźbiona półka narożna

Wymiary c od ściany do ściany

Taka półka może stać na podłodze lub być przymocowana do ściany

Układ półki w kuchni

Schemat półki

Półka z wystającymi częściami

Wymiary półki

Szalona półka

Rysunek półki narożnej

Rysunek półki p-9

Pomimo tego, że urządzenia elektroniczne wypierają drukowane publikacje z życia danej osoby, wiele osób ostrożnie magazynuje książki i czasopisma drogie sercom, których przestrzeń przechowywania często pozostawia wiele do życzenia. Jeśli taka sytuacja się rozwinęła, a Ty, warto nauczyć się, jak tworzyć półki, które będą funkcjonalne i pasują do wnętrza.

Półka na książki

Jeśli nie jesteś ekspertem, nie od razu przystąp do produkcji złożonego projektu. Następnie rozważymy proces produkcji prostej półki z regałami.

Do pracy potrzebne będzie narzędzie:

 • śrubokręt;
 • wiertarka elektryczna;
 • elektryczna wyrzynarka lub piła do metalu;
 • ruletka;
 • budynek kwadratowy.

Jeśli chodzi o materiały eksploatacyjne, będziesz potrzebować:

 • listwy 20 × 40 cm;
 • wkręty do drewna 3,5 × 45 mm (na podstawie 2 sztuk na jeden punkt mocowania).

Teraz możesz zacząć robić półki. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest zrobienie "drabiny" - części bocznych (a także długiej półki i medium).

Wymiary półki zależą od wielkości książki, na której będzie przechowywany. Jeśli książki nie są duże, wystarczy półki o szerokości 20 cm. Wysokość komórek jest wybierana w taki sposób, aby wygodnie było wyjąć książkę z półki. Również wysokość komórek na różnych poziomach może się różnić. Jeśli chodzi o wysokość półki, jest to kwestia osobistych preferencji, ale ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że chociaż pułk ten zostanie przymocowany do ściany, nie jest przeznaczony do zawieszenia, więc będzie stał na stabilnej powierzchni.

Najpierw przygotowuje się szyny, które będą używane jako stojaki, a do nich są już zamocowane poprzeczki, dla których otwory wierci się na krawędziach każdej deski cienkim wiertłem.

Przygotowanie do zrobienia półki na książki

Po wkręceniu poprzeczki za pomocą jednego śrubokrętu, musisz sprawdzić jego położenie.

Przekręcamy pierwszą śrubę i sprawdzamy kąt

Wyrównując szynę, mocuje się ją za pomocą drugiej śruby.

Po sprawdzeniu poprawności kąta przekręca się drugą śrubę

Złożone "schody" układane są na podłodze, a po sprawdzeniu poprawności kąta zaczynają być mocowane listwami, które są odcinane, zgodnie z długością konstrukcji.

Zbieramy konstrukcję

Następnie dołączone są pozostałe listwy.

Rama jest złożona. Teraz możesz umieścić go na ścianie i zapiąć

Konstrukcja unosi się i przywiera do ściany, po czym pozostałe szyny używane są jako półki.

Po przykręceniu do ściany zainstaluj półki półek

Taka półka wytrzyma wiele książek.

Regał z regałów jest gotowy i załadowany książkami

Zmontowana półka jest przeznaczona do dużej liczby książek, ale jeśli potrzebujesz mniejszego ogólnego projektu, powinieneś zwrócić uwagę na instrukcje wideo i zdjęcia produktów, które lubisz.

Półki na kwiaty

Często można zobaczyć, kiedy ludzie ozdabiają swoje domy sztucznymi kwiatami, ale wciąż nic nie zastąpi świeżości naturalnej pięknej rośliny. Wielu właścicieli, próbując udekorować ścianę, wpuszcza na nią rośliny pnące, zawieszają wazony na suficie lub umieszczają je na półkach własnej konstrukcji. Zaletą tego podejścia jest to, że można zrobić coś własnego, niepowtarzalnego i pasującego do wnętrza pokoju. W zależności od rodzaju dostępnych kolorów i ich liczby budowana jest półka.

Drewniana półka na kwiaty w formie plastra miodu

Oczywiście, gdy chcesz zrobić coś obszernego i pięknego, co jest całkiem naturalne, ale najpierw możesz spróbować swoich sił w tworzeniu prostej, ale schludnej półki.

Potrzebujemy tabliczki o wymiarach 120 × 25 mm o długości co najmniej 130 cm. Wygodniej będzie posortować płytkę tak, by była cała.

Bierzemy deskę o odpowiednim rozmiarze

Następnie należy odciąć jedną krawędź, tak aby kąt był prosty, i zaznaczyć oznaczenia co 20 cm wyraźnie pod kątem 90 °. Pomoże to narożnikowi budowlanemu, ale jeśli nie, można użyć dowolnego obiektu stałego, którego rogi są proste, na przykład, płytek ceramicznych.

Wykonuj znaki na planszy co 20 cm

Podczas cięcia części konieczne jest trzymanie piły pod kątem względem niej. Jeśli piła jest trzymana prosto, trudno będzie uzyskać gładki krój.

Teraz zobaczyłem to po naszych znakach

Aby zrobić półkę, potrzebujemy 6 części po 20 cm.

Potrzebujemy 6 identycznych tablic

Każdy detal należy czyścić papierem ściernym ze wszystkich stron. Zastosowana tkanina nie powinna być szorstka, inaczej drewno może zostać zadrapane.

Każdy z nich musi być traktowany szmergielką

Ponieważ śruby będą skręcane blisko krawędzi płyty, aby nie pękały, w tych miejscach trzeba wiercić otwory cienką wiertarką.

Przygotowując się do montażu, wywierć otwory na śruby samogwintujące

Cały proces montażu polega na zamocowaniu części za pomocą śrub. Jeśli dostępny jest klej PVA, najpierw należy go pomazać, a chwilę chwycić za klej i zamocować części. Podczas wkręcania wkrętów samogwintujących nie należy wywierać nadmiernej siły, aby płyta nie rozdzieliła się. Wystarczy, że kapelusz śruby znajdzie się na wysokości płyty.

Zbieramy półkę

Ponieważ nasza półka jest zamontowana na ścianie, konieczne jest przymocowanie do niej elementów mocujących.

Mocujemy zapięcia

Ponieważ wysokość półek jest niewielka, a struktura nie jest bardzo mocna, można ją wykorzystać do ustawienia kręconych lub niskich roślin w małych doniczkach.

Półka jest gotowa i na niej kwiaty

Taki artykuł może być używany nie tylko do kwiatów. Aby zapobiec zabrudzeniu półki, najlepiej jest otworzyć ją lakierem.

Wideo: niezwykłe półki na kwiaty

Jeśli chcesz urozmaicić swoje wnętrze, wygodne, oryginalne i piękne półki mogą być wykonane z różnych materiałów, zawieszając je w biurze lub w salonie. Pomogą wygodnie urządzić wiele rzeczy i nadają pokojom bardziej przytulny wygląd. Aby zrobić niezwykłe półki na ścianie można wykonać z drewna, szkła, sklejki, płyty pilśniowej, kawałków cyny, a nawet z rur wodociągowych.

Z pewnością można powiedzieć, że nietypowe półki są ucieleśnieniem oryginalności i ekskluzywności. Jednak we wszystkim, co trzeba znać miarą i zrozumieć, że projektując produkt, często wymaga utrzymania stylu istniejącego stylu. Ale teraz modne stało się rozbijanie lokali na strefy. Po przyjrzeniu się zdjęciom, w których zawarte są ciekawe pomysły, weźmiesz coś jako podstawę, dodając swoją radość.

Nowoczesne półki ścienne

Opadająca półka

Półcyrkularna półka

Półka na kwiatek na szypułce z gałęzi

Półki w formie plastrów miodu

Tryb półkowy

Półka wykonana z metalowych prętów i drewna

Niezwykły projekt produktu

Niezwykła półka na książki

Metalowa półka w formie przeciwpożarowej

Struktura ze starego pudełka

Często zdarza się, że w małym pokoju nie ma po prostu miejsca na telewizor. Na przykład, mała kuchnia i tak wypchana meblami, jak mogłoby się wydawać, o jakiej telewizji możemy mówić. Jednak wyjściem może być półka, umieszczona w rogu lub na wolnej ścianie.

W nowoczesnej koncepcji, kiedy telewizory są po prostu zawieszone na ścianie, półka pod telewizorem to półka, umieszczona pod telewizorem, który może być odtwarzaczem DVD. W takim czy innym przypadku półka może być wykonana w domu. Nie będziemy się rozpisywać na prostych półkach, które można umieścić pod telewizorem, ponieważ już poruszyliśmy produkcję podobnych artykułów w artykule, ale rozważymy tylko produkcję takiego, na którym można umieścić telewizor.

Zacznijmy od najprostszej - narożnej półki ze sklejki przymocowanej do ściany. W naszym przypadku zostanie on zainstalowany przy oknie, a więc kurtyna nie przeszkadza, po lewej stronie wykonujemy dla niego małe wycięcie. Naroża kęsa należy przeszlifować, a następnie całość (lub tylko górna część) przykleić taśmą samoprzylepną z wybranym wzorem.

Narożna półka wycięta ze sklejki musi być wklejona folią samoprzylepną

Do przedmiotu obrabianego łączniki należy wkręcić za pomocą śrub, przez które zostaną przymocowane do ściany. Konieczne jest pobranie śrub samogwintujących, których długość będzie nieco mniejsza niż grubość sklejki, z której został wycięty przedmiot. W naszym przypadku przednie elementy mocujące znajdują się u dołu, a tylne są na wierzchu przedmiotu obrabianego, ale jeśli nic nie stoi pod spodem, można je również zainstalować pod półką.

Zapięcie jest przymocowane do półki

Teraz pułk musi być ustawiony na wymaganej wysokości i na ścianie, aby oznaczyć punkty mocowania. Półkę wyjmuje się na bok i w oznaczonych miejscach wierci się otwory.

Pod półką ściana jest wiercona dziurami

Włóż kołki do otworów tak, aby nie wystawały ze ściany.

Wkładamy plastikowe kołki

Teraz możesz zamontować półkę.

Półka musi być dokładnie przymocowana

Półka powinna być dokładnie zamontowana, a mocowania dobrze umocowane.

Wygląda jak elementy złączne

Teraz możesz zainstalować telewizor i poprowadzić przewody przez szczelinę w rogu.

Telewizor na półce

Taka półka nie wymaga dodatkowego wykończenia i jest od razu gotowa do użycia zgodnie z przeznaczeniem.

W tym artykule dokonaliśmy przeglądu półek ściennych i daliśmy przykład wytwarzania prostych wzorów. Jeśli chcesz zobaczyć nowe pomysły lub potrzebujesz pomocy, zostaw komentarz na końcu artykułu.

Półki na ścianie własnymi rękami

Do organizacji przestrzeni w lokalu, a także do ozdabiania wnętrza, nie ma nic lepszego niż półki. Wygodny, funkcjonalny, oryginalny kształt, pomagają wygodnie aranżować wiele rzeczy i nadają pomieszczeniom bardziej przytulny wygląd. Robienie półek na ścianie własnymi rękami nie jest wcale trudne, a można użyć szerokiej gamy materiałów - drewna, płyt pilśniowych, szkła, kawałków cyny, sklejki.

Półki na ścianie własnymi rękami

Półki na ścianie własnymi rękami

Oryginalna półka ze starego telewizora

Wykonanie prostej drewnianej półki

Półka na książki zawiasowana własnymi rękami

Drzewo jest najwygodniejszym materiałem do pracy. Drewniane półki są proste, złożone kształty, otwarte i zamknięte, pionowe, poziome i kątowe. Bazując na podstawowym wariancie, możliwe jest złożenie półki z kilku modułów i nadanie jej najbardziej niewiarygodnego wyglądu. Aby produkt długo służył, należy wybrać odpowiednie drewno: deski powinny być idealnie równe, całkowicie suche, bez pęknięć, pustych przestrzeni i śladów pleśni.

Drewno na półki

Podczas procesu montażu będziesz potrzebować:

 • Piła do metalu;
 • wiertło;
 • poziom budynku;
 • ołówek i linijka;
 • grubość płyty 16 mm;
 • plama;
 • lakier do drewna;
 • szlifierka;
 • wkręty samogwintujące, wsporniki, kołki.

Przykładem jest prosta prostokątna półka o szerokości 250 mm, wysokości 300 mm i długości 1100 mm.

Schemat półki

Płyty układa się płasko na stole i przenosi do pomiarów z rysunku. Wysokość ścian bocznych powinna wynosić 268 mm, ponieważ będą one usytuowane pomiędzy górną i dolną częścią: wysokość ściany + grubość płyty x 2 = 300 mm.

Jeśli znacznik dokładnie odpowiada diagramowi, możesz rozpocząć cięcie. Najlepiej jest użyć do tego wyrzynarki, a następnie cięcia są idealnie równe i zadbane. Powinien to być 2 długie spacje i 2 krótkie części.

Przed rozpoczęciem montażu każdy przedmiot musi być zmielony, pokryty plamą i lakierem. Jeśli planujesz po prostu pomalować półkę, blanki są pokryte podkładem antyseptycznym - a żywotność wzrasta, a farba spada równomiernie.

Dolną deskę kładzie się płasko na płaskiej powierzchni. Od końca przedmiotu odsunąć o 8 mm i przeprowadzić 2 proste linie równoległe do sekcji. Teraz na tych liniach należy zaznaczyć dwa punkty w odległości 5 cm od krawędzi i wywiercić w nich otwory na śruby. Z górnym przedmiotem obrabianym zrobić to samo. Kiedy wszystkie otwory są gotowe, boczne deski są ustawione na dolnej płycie, a śruby są dokręcone. Na wierzchu nakładana jest druga płyta, a także ściany boczne są mocowane za pomocą wkrętów samogwintujących.

Na końcach ścian bocznych przymocuj wsporniki, w ścianie wywierć otwory na kołki, wkręć śruby i przekręć tak, aby wystają o około 5 mm. Kołki muszą być ustawione poziomo, dlatego przed rozpoczęciem wiercenia należy zaplanować linię z poziomem. Teraz pozostaje tylko przymocować wsporniki do elementów złącznych i zawiesić półkę. W razie potrzeby tylna ściana produktu może zostać zatkana kawałkiem sklejki, a w przedniej płycie szklanej.

Aby taka prosta półka stała się bardziej oryginalna, można zastąpić jedną ściankę boczną odgałęzieniem grubej gałęzi. Aby to zrobić, wybierz równą gałąź o średnicy około 7-8 cm z gładką, czystą korą, odetnij kawałek o długości 28 cm, odciąć wszystkie procesy boczne. Klocek jest traktowany podkładem, suszony i lakierowany. Nie musisz brać kory. Po wyschnięciu lakieru wsunięto sztabkę między górną a dolną płytę i przymocowano za pomocą śrub.

Aby taka prosta półka stała się bardziej oryginalna, można zastąpić jedną ściankę boczną odgałęzieniem grubej gałęzi

Na podstawie tego rysunku można wykonać różne warianty półek ściennych. Na przykład zmniejsz długość do 400 mm i wytwarzaj jednocześnie 3-4 bloki. Następnie ustaw je jeden na drugim w złożonej kolejności i przymocujcie się wzajemnie metalowymi płytkami. Lub po prostu napraw je na ścianie indywidualnie, umieszczając je w niewielkiej odległości od siebie.

Jak powiesić półki

Często, aby zaoszczędzić miejsce, półki wykonane są w formie kątowej i można je zamontować zarówno w narożnikach wewnętrznych, jak i zewnętrznych.

Narożne drewniane półki

Przedmioty są wykonane zgodnie ze schematem opisanym powyżej, tylko górne i dolne deski składają się z dwóch elementów, z końcami wyciętymi pod kątem. Proces produkcji takiej półki jest dość prosty:

 • połówki górnej płyty są rozmazane na końcach za pomocą kleju i zaciśnięte za pomocą zacisków;
 • powtórz te same czynności z dolną planszą;
 • gdy klej wyschnie, wszystkie blanki są pokryte bejcą lub zagruntowane;
 • Górny i dolny element obrabiany zaznacza linie mocowania i wierci otwory;
 • wstaw ściany boczne i zamocuj je za pomocą śrub.

Następnie przymocuj wsporniki i przymocuj półkę do sąsiednich ścian.

Półka narożna wykonana z drewna

Półki o niestandardowej formie są bardzo poszukiwane, więc jeśli chcesz, możesz spróbować zebrać coś oryginalnego. Na przykład półka z książkami służy jako uproszczony labirynt.

Do produkcji będziesz potrzebował:

 • grubość deski o grubości 20 mm;
 • klej stolarski;
 • Zaciski;
 • ruletka;
 • poziom;
 • Piła do metalu;
 • kał;
 • szlifierka;
 • plama;
 • śruby do mebli, śruby;
 • ozdobne uchwyty na półki.

Jeśli masz wszystko, czego potrzebujesz, możesz zacząć robić półki.

Na przygotowanych deskach ołówek pod linijką zaznacza linie cięcia. Pomiary należy wykonywać bardzo ostrożnie, ponieważ wszystkie poziome części mają różne długości.

Końce każdego przedmiotu obrabianego są wycinane pod kątem 45 lub 90 stopni. Diagram pokazuje pierwszą opcję, więc potrzebujesz krzesła do cięcia. Bardzo ważne jest prawidłowe ustawienie krzesła na planszy tak, aby plastry były symetryczne. Jeśli zakończenia nie są prawidłowo obcięte, półki nie można złożyć.

Końce części rozprowadza się klejem, mocno ściska i dodatkowo mocuje śrubami do mebli ze szczeliną. Konwencjonalne śruby nie są tutaj odpowiednie. Do każdego połączenia potrzebne są co najmniej dwie śruby. Obie części półki są nakładane na ścianę, wyrównane i oznaczone ołówkiem punktów mocowania. Następnie wywiercić otwory na kołki, wsporniki przykręcić do półki za pomocą wsporników i zawiesić konstrukcję na ścianie. Zamiast nawiasów często używa się dekoracyjnego polkoderzhateli "pelikan".

Półki o nietypowym kształcie

Schemat wymiarów półki ściennej

Jeśli potrzebujesz dekoracyjnej półki na małe przedmioty, idealna jest następująca opcja - tablica zawieszona na pasach.

Zawiasowy pasek na szelkach

Aby przygotować półkę:

 • 2 deski obrzynkowe 300x750 mm, grubość 30 mm;
 • 4 skórzane paski o długości 75 cm;
 • 4 długie śruby z plastikowymi kołkami;
 • 4 krótkie śruby;
 • poziom budynku;
 • władca;
 • ostry nóż;
 • wiertło.

Plasterki pasów powinny być idealnie równe, więc w razie potrzeby pociąć je nożem. Każdy pasek jest złożony w połowie, dociskane do końców stołu, z tyłu od krawędzi 2 cm i wiercone wiertarką gustowny przez otwór. To samo dotyczy pozostałych trzech.

Krok 2. Mocowanie taśm do ściany

Na ścianie poziom określają dwa punkty w odległości 60 cm, wywierć otwory i włóż plastikowe kołki. Złożony na pół pasek jest nakładany na jeden z otworów i mocowany za pomocą długiej śruby - otrzymujesz dużą pętlę na ścianie. Następnie dołączona jest kolejna taka pętla.

W pętlach polerowana płyta jest wsunięta i wyrównana poziomo. Do półki nie porusza się, części pasków sąsiadujących ze ścianą w pobliżu deski są skręcone za pomocą krótkich śrub. Teraz pod tą półką zawieszone jest jeszcze jedno zawieszenie, dokładnie powtarzające czynności opisane powyżej. Rezultatem jest prosta i schludna półka. Jeśli chcesz, możesz dodać 1-2 kolejne poziomy.

Do produkcji wyżej opisanych półek można używać nie tylko drewna, ale także sklejki, a także arkuszy płyt wiórowych. Ta druga opcja jest najczęściej używana, ponieważ płyta wiórowa jest lekka, bardzo trwała, praktyczna i trwała. Podczas składania półek z tego materiału wszystkie sekcje muszą być koniecznie wklejone z krawędzią melaminy do koloru arkusza.

Półka na pasy zawiasach

Pas do zawieszenia na pasach

Szklane półki harmonijnie pasują do każdego wnętrza, a proces instalacji nie zajmuje dużo czasu. Do pracy będziesz potrzebował:

Nie każdy wie, jak prawidłowo ciąć szkło, dlatego lepiej zamówić wycinanie wykrojów w warsztacie. W tym samym miejscu będzie wykonywane szlifowanie i polerowanie krawędzi, tak aby po zainstalowaniu półki nie tnij się o ostre krawędzie. Całą resztę można zrobić samodzielnie.

Fragment muru, na którym będzie wisiał pułk, powinien być jak najbardziej wyrównany. Na poziomie budynku rysowana jest pozioma linia na ścianie za pomocą ołówka. Na linii zaznacz położenie łączników, wywierć otwory.

Uchwyty na szklane półki

Profil do szklanych półek

Profil aluminiowy jest nakładany na powierzchnię ściany i sprawdzana jest zgodność znaków mocujących. Następnie włóż kołki w otwory, za pomocą jednej śruby wykręć profil i poziomuj go poziomo. Następnie przekręć pozostałe śruby.

Zamiast wiertła włóż śrubę wspornika

Przykręć śrubę wspornika

Pozostaw śrubę wspornika wystającą ze ściany

Przykręć wspornik do śruby

Tylna krawędź szklanej półki pokryta jest taśmą samoprzylepną. Możesz użyć oddzielnych uszczelek z taśmy, umieszczając je tam, gdzie szkło dotknie śrub śrub. Półkę wkłada się do profilu, krawędzie profilu są pokryte ochronnymi nasadkami. Jeśli dwie półki stykają się ze sobą, ich krawędzie są mocowane za pomocą metalowych okuć.

Nietypowe półki z improwizowanych materiałów

Jeśli jest wolny czas i chęć eksperymentowania, możesz stworzyć bardzo nietypowe półki na ścianie z improwizowanych materiałów. Na przykład kątowa półka z rur z tworzyw sztucznych wygląda oryginalnie. Aby to zrobić, będziesz potrzebował kawałków rur kanalizacyjnych i narożnych pasków. Półka mocowana jest do ściany za pomocą śrub z kołkami.

Nietypowe półki z improwizowanych materiałów

Nietypowe półki z improwizowanych materiałów

Stare walizki i dyplomaci mogą stać się doskonałymi półkami na ścianach. Aby to zrobić, są one przycinane do połowy wysokości, przykrywają tył sklejki i przymocowują ją do ściany za pomocą śrub lub wsporników.

Półki starych walizek

Szuflady z niepotrzebnych stołów nadają się do tworzenia półek. Aby nadać im elegancki wygląd, pudełka powinny być starannie oszlifowane, zagruntowane i pomalowane na jaskrawe kolory. Następnie opierają się o powierzchnię przy tylnej ścianie, zaznaczając punkty mocowania i wywiercając dla nich otwory. Nawet jeden taki pułk wygląda bardzo oryginalnie, a skład 2-3 pudełek będzie prawdziwą ozdobą.

Wideo - Półki ścienne według własnych dłoni

Ciekawa półka z drewna. Master Class

Oryginalna półka na książki własnoręcznie

Grubość płyty nie mniej niż 2 cm;

2 kąty (mocowania) do półek;

Za pomocą piły rozcina się deskę na kilka części, dzięki czemu mamy 2 pręty o długości 6 cm i 11 sucharków po 5 cm

Teraz za pomocą wiertarki wywiercimy otwory w dostępnych prętach

Rozciągamy sznur przez wszystkie pręty, używając podkładek w formie przekładek (po 3 sztuki)

Rozciągamy sznur przez wszystkie pręty, używając podkładek w formie przekładek (po 3 sztuki)

W http://stroyday.ru/remont-kvartiry/steny-i-potolok/polki-na-stenu-svoimi-rukami.html#comments papieru w kroku 2, „piłowanie” na zdjęciu, jak rozumiem, jest przedstawiony w Jigsaw Jigsaw stół i górną część urządzenia, aby piła się nie odsunęła. Czy możesz powiedzieć więcej o tym urządzeniu i stole?

Niestety nie możemy jeszcze odpowiedzieć na twoje pytanie. Ale zasugerował naszej redakcji jeszcze jeden obszar pracy - publikacje na temat "małych środków mechanizacji", które mogą być wykonane przez siebie - warsztaty, obrabiarki, przewodniki, ulepszenia konwencjonalnych narzędzi elektrycznych i tak dalej. Dziękuję i śledzić nowe publikacje.

Zapisz się do newslettera

© 2014-2017 - Wiodący portal budowlany Rosji. Kopiowanie materiałów na stronie jest zabronione!

Jak zrobić półkę na ścianie własnymi rękami

Półki ścienne to świetny sposób na uporządkowanie przestrzeni i udekorowanie domu. Oczywiście w sklepach wybór mebli jest teraz świetny i można je po prostu kupić. Jeśli jednak zrobisz półkę na ścianie własnymi rękami, otrzymasz nie tylko przydatny, ale także ekskluzywny mebel, który idealnie pasuje do twoich potrzeb.

Nie wiesz od czego zacząć? Nasz artykuł przybliży Ci podstawy tworzenia pięknych i praktycznych półek na każdy gust przy minimalnym wysiłku.

Wybierz materiały do ​​produkcji

Aby stworzyć projekt, możesz użyć prawie dowolnego solidnego materiału. Rozważ najbardziej popularne z nich.

Drewniane półki - to najbardziej znana, klasyczna opcja. Większość osób wybiera to ze względu na swoją praktyczność, solidny wygląd i łatwość pielęgnacji. Ponadto drzewo, w porównaniu z innymi materiałami, jest łatwe do przetworzenia. Z łatwością można nadać mu różne kształty i kolory, a dzięki stworzeniu prostej drewnianej półki, nawet osoba, która nie ma specjalnych umiejętności, będzie w stanie sobie z nią poradzić.

Ich koszt, w zależności od rodzaju drewna, może być inny. Od najskromniejszych, na przykład, do produkcji sosnowych produktów, aż do imponujących na dębie lub klonie.

Plastikowe półki są praktycznym i niedrogim rozwiązaniem. Tworzywo jest dobrze oczyszczone, bez pleśni i ma szeroką paletę kolorów, ale nie może się w nim zmieścić organicznie. Najbardziej odpowiednie półki będą wyglądać w łazience, na korytarzu, w kuchni lub na balkonie, ale do sypialni i salonu, w szczególności urządzone w klasycznym stylu, plastik jest mało odpowiedni.

Domowa konstrukcja z rur z tworzyw sztucznych

Większość tych produktów kupuje się w sklepie, ale z pewnymi umiejętnościami i pragnieniami można zrobić plastikowe półki ścienne własnymi rękami. Na ich podstawie jednocześnie przycinając plastikowe rury lub butelki i tym podobne.

Metal - nie najczęstszy materiał do tego typu mebli, ale czasami jest całkiem odpowiedni. Na przykład, może to wyglądać dobre półkę lub stojak z metalu we wnętrzu jest urządzone w stylu hi-tech, a kute produkty będą pasowały do ​​pokoju w Empire lub baroku. Wady metalowe regały swoją wagę i złożoność samorealizacji, ponieważ w tym przypadku nie można zrobić bez doświadczenia spawania, a nawet posunąć się prace.

Znakomita kuta półka

Pod tymi skrótami kryją się tańsze analogi drewna. Ponieważ prawdziwe drzewo, zwłaszcza jeśli chodzi o szlachetne gatunki, nie jest dostępne dla każdego, substytuty mogą pomóc w symulacji jego struktury.

Płyta wiórowa to materiał z laminowaną warstwą wierzchnią, wewnątrz której znajdują się tłoczone wióry i spoiwo. Jest bardzo łatwy w obróbce, chociaż będzie wymagał dodatkowego zdobienia kawałków. Zwykle stosuje się do tego folię melaminową.

Laminowane płyty wiórowe

MDF to skrót oznaczający wersję angielską, która w tłumaczeniu oznacza płyty z włókien drzewnych o średniej twardości. Aby je wyprodukować, należy użyć kleju i drobno zmielonych włókien drzewnych, które są ściskane razem w jednym urządzeniu pod wpływem ciśnienia i wysokiej temperatury. Materiał ma doskonałą wytrzymałość, jest łatwy w obróbce i wykończeniu (malowanie, lakierowanie).

Zastępuje wyglądem prawie gorszy od naturalnego drewna

Ogólnie, płyty wiórowe i płyty MDF są odpowiednimi surowcami do produkcji półek o ograniczonym budżecie. Potwierdzają to doświadczenia wielu fabryk produkujących meble, które regularnie wykorzystują te materiały do ​​tworzenia swoich produktów.

Wybór projektu. Na co zwrócić uwagę?

Oprócz wyboru materiału do produkcji, aby zrobić półkę własnymi rękami, trzeba będzie również określić jej kształt, cechy konstrukcyjne i rodzaj mocowania. Według rodzaju mocowania półki są podzielone na ściany i zawieszone. Pierwsze są mocowane bezpośrednio do ściany za pomocą gwoździ, śrub, wsporników itp., Podczas gdy te ostatnie są mocowane za pomocą różnych sznurków, kumulacji lub łańcuchów.

Zawieszona konstrukcja piętrowa

Forma półek jest bardzo różnorodna i może mieć kilka poziomów lub składać się z jednego elementu, być zamkniętym lub otwartym. Kątowe konstrukcje wyglądają oryginalnie, gdy półka znajduje się na połączeniu utworzonym przez ściany.

Ważne jest również rozważenie przeznaczenia półki. Niezależnie od tego, czy jest on jedynie dekoracyjny, czy też przeznaczony do przechowywania znacznej liczby rzeczy, wpływa na jego wielkość, cechy konstrukcyjne i często określa najbardziej odpowiedni materiał do jego produkcji.

Chcesz udekorować piękną kompozycję kwiatową w pokoju lub na balkonie, ale nie wiesz, jak zrobić półkę z kwiatami dla siebie? W takim przypadku będziesz potrzebował odpornego na wilgoć materiału, który wytrzyma znaczną wagę, a sama konstrukcja powinna być dobrze zamocowana. Jeśli planowane jest przechowywanie książek na ten temat, lepiej wybrać szeroką gamę półek i zadbać o niezawodność elementów złącznych, ponieważ będą one miały znaczny ładunek.

Oryginalna półka kuchenna z palety

Na półce w kuchni, gdzie planuje się przechowywanie wszelkiego rodzaju niezbędnych drobiazgów (przypraw, różnych przyborów itp.), Przydatne będzie zajęcie się drzwiami lub niektórymi przegrodami, które zapobiegną upadkowi delikatnych rzeczy. Ale co do dekoracyjnych półek przeznaczonych do dekoracji mieszkania, tutaj fantazja jest praktycznie nieograniczona. Poniżej kilka przykładów tego, jak możesz zróżnicować wnętrze oryginalnej półki domowej.

Wykonujemy dekoracyjną półkę: przykłady ciekawych modeli

Tak więc pierwsza opcja. Półka narożna wykonana z drewna lub jej zamienników może być wygodna, ale jednocześnie niezwykła. Do wykonania takiego projektu będziesz potrzebował:

 • deski o wystarczającej szerokości;
 • piłę lub piłę elektryczną;
 • szlifierka;
 • wiertło;
 • klej stolarski;
 • linijka i ołówek do oznaczania na ścianie;
 • poziom;
 • lakier lub bejcę, aby dać cień (opcjonalnie);
 • Elementy złączne (śruby samogwintujące, kołki, wsporniki).

Półka narożna

Najpierw narysuj plan dla przyszłej półki, przenieś parametry do materiałów i wyciąć detale o pożądanym rozmiarze. Do piłowania lepiej jest użyć elektrycznej wyrzynarki - daje to płynne cięcie. W przypadku prostej półki jednopoziomowej wycina się 6 sztuk, przy czym góra i dół powinny mieć końce o kącie, który powtarza zakręt ściany.

Ponadto części są szlifowane i łączone za pomocą kleju. Po wyschnięciu struktura jest otwierana za pomocą lakieru lub innej wybranej powłoki, dla niezawodności ściany boczne są mocowane za pomocą wkrętów samogwintujących. Na ścianie i półce na poziomie miejsc na zapięcia. Następnie wsporniki są przymocowane do półki, a otwory są wiercone w ścianie, do której wkładane są kołki. Teraz pozostaje tylko powieszenie konstrukcji na ścianie - a półka jest gotowa.

Metoda druga. Zastanów się, jak zrobić półkę na ścianie własnymi rękami przy minimalnych kosztach, używając materiałów, które są praktycznie w każdym domu, a mianowicie - kilka pasków i plakietkę. Aby to zrobić, będziesz potrzebować:

 • brzegowa deska o szerokości 20-30 cm, długości 75 cm i grubości około 3 cm (deski można zająć kilka, jeśli półka jest wielopoziomowa);
 • skórzane pasy (2 szt. na pojedynczą półkę);
 • wymaganą liczbę kołków - po jednej dla każdego łącznika;
 • wkręty samogwintujące (długie i krótkie);
 • władca i poziom;
 • Nóż piśmienny;
 • wiertło.

Półka na paskach

Na początek musisz przygotować pasy. Powinny być takie same i idealnie równomierne, więc mogą wymagać przycięcia. Następnie pasy wyginają się na pół i na 2 cm od krawędzi wywierconych otworów - to będzie miejsce pod zaczepami.

Na ścianie w odległości 60 cm zaplanuj i wywierć otwory, a następnie włóż w nie kołki. Następnie pasuje się do nich przygotowane otwory i mocuje za pomocą długich śrub.

Płytę należy przeszlifować, obrobić związkami (lakierem, bejcą lub farbą) i wstawić do powstałych pętli. Następnie podstawa półki jest wyrównana, a dla większej stabilności, część pasów w pobliżu płyty jest dodatkowo skręcana za pomocą krótkich śrub. Piękna i dość budżetowa półka jest już gotowa!

I na koniec powiemy ci, jak zrobić półkę własnymi rękami wykonanymi ze szkła. Takie półki wyglądają schludnie i pasują do każdego wnętrza. Jednak ich niezależna produkcja będzie wymagać pewnego wysiłku i umiejętności. Wymagane materiały do ​​konstrukcji ze szkła:

 • szkło hartowane;
 • wiertło;
 • poziom;
 • linijka i ołówek;
 • przezroczysta taśma klejąca;
 • specjalny profil aluminiowy;
 • kołki i śruby.

Szklane półki we wnętrzu

Dla bezpieczeństwa, jak również dla uzyskania jakości cięcia, bez doświadczenia takiej pracy, nie zaleca się cięcia szkła w domu. Lepiej jest zamówić tę usługę z jednoczesnym szlifowaniem ostrych krawędzi w specjalnym warsztacie.

Mając pod ręką puste kieliszki, dalsze prace można wykonać na własną rękę. Na początek konieczne jest mapowanie miejsc do mocowania, sprawdzanie poziomu, wiercenie otworów i wkładanie kołków do nich. Następnie do nich na śrubach przymocowany jest metalowy profil, ważne jest przed ostatecznym zamocowaniem, nie zapomnij umieścić go na poziomie.

Ponadto krawędź szkła, która będzie stykać się z metalem, powinna być wklejona taśmą samoprzylepną, włożyć szklaną część do profilu aluminiowego i zakryć jej brzegi osłonami ochronnymi. Zamiast profilu można stosować specjalne uchwyty do szklanych półek. Możesz kupić wszystkie niezbędne akcesoria w sklepie. To kończy montaż półki.

Fotografia półki na ścianie. Nowe życie starych rzeczy

Jeśli masz okazję i chcesz eksperymentować, nie ograniczaj się do standardowych materiałów i projektów. W roli niestandardowych półek ściennych, trąbek wykończeniowych, starych walizek, które służyły ich stoliki nocne, itp. Może wyjść. Czy uważasz, że nie będzie dobrze wyglądać? Być może poniższe zdjęcia przekonają Cię. Zobacz i zainspiruj się!

Stojaki na zabytkowe walizki - doskonały dodatek do wnętrza upartego podróżnika. Na nich można zorganizować wszystkie pamiątki przywiezione z podróży i inne drobiazgi, które są drogie sercu.

Jeśli po naprawach zostawiłeś niepotrzebne drzwi - nie spiesz się, aby je wyrzucić. Jest to warte odrobiny wysiłku i wyobraźni, i znów stanie się istotne w twoim domu, ale już w roli ładnej półki ściennej.

Oto przykład tego, jak stare skrzynki mogą ozdobić Twój przedpokój. Takie półki malowane w jasnych kolorach, nie tylko ożywią wnętrze, ale również rozwiążą problem przechowywania butów w dużej rodzinie.

Pudełka z już obsłużonej własnej klatki piersiowej mogą również znaleźć drugie życie, stając się zarówno ramką na zdjęcia, jak i stojakami na różne drobiazgi.

Czy istnieje niepotrzebna drabina? Masz już praktycznie gotową półkę na książki! Musisz tylko powiesić go w rogu i udekorować według własnego uznania lub pozostawić w oryginalnej formie.

Dodaj komentarz

Domy według rubryk

Kuchenka burzhuyka własnych rąk - jak to zrobić poprawnie

Przywiązany do drewnianego domu - jak to zrobić poprawnie

Fundacja szopy własnymi rękami

Fundament filarów własnymi rękami - od czego zacząć?

Montaż rur z tworzyw sztucznych w łazience

Montaż krokwi na własną rękę - zalecenia ekspertów

Dodaj komentarz

1 + 5 =