Nazwa kategorii

Jak zrobić ramkę do zdjęcia

Aby stworzyć ramkę do zdjęcia, plakat, fotografia lub rysunek jest dość realistyczny.

Prawdopodobnie od razu masz wątpliwości, czy naprawdę możesz stworzyć coś godnego, co nie zepsuje dzieła sztuki, i że takie ramy nie będą się wstydzić powiesić na ścianie. I tak na próżno myślisz. Jeśli należysz do tych, których dłonie z pewnością nie pochodzą z tylnego siedzenia, wszystko musi się udać. Potrzeba tylko odrobiny wysiłku, cierpliwości i wiedzy, którymi chętnie się z wami podzielę.

Dlaczego tworzenie ramki do zdjęcia ma sens?

Argument w tym względzie jest trzy:

 • Po pierwsze, nie w każdej wiosce są warsztaty bagietek, w których można zamówić ramę, która ogólnie nie jest tania.
 • Po drugie, nie zawsze można kupić gotową ramkę do zdjęcia o potrzebnych rozmiarach. W przeciwnym razie musisz przyciąć plakat lub zdjęcie, co również nie jest dobre.
 • I po trzecie, produkt z powodzeniem wykonany własnymi rękami będzie wyglądał bardziej oryginalnie i przyniesie ci moralną satysfakcję.

Na początku należy wyjaśnić, że istnieje wiele opcji tworzenia ramek. Ale połowa z nich wymaga niezbędnego sprzętu, który nie jest dostępny dla wszystkich, zwłaszcza jeśli nie robisz tego przez cały czas.

Dlatego rozważymy trzy najbardziej dostępne opcje.

Wykonanie ramy z drewnianej listwy przypodłogowej

Co powinienem zgromadzić przed rozpoczęciem pracy?

Cóż, materiały i narzędzia w ogóle nie są skomplikowane, ale wciąż trzeba coś przygotować wcześniej.

Tak więc materiały będą wymagały drewnianych cokołów lub dobrze zaokrąglonych prętów. Oba można kupić w sklepach z materiałami budowlanymi. Nie potrzebujesz dużej długości, więc

to w ogóle nie będzie tego warte.

Ponadto wymagany jest mały arkusz gęstej tektury lub grubość płyty pilśniowej około 2-3 mm.

Będziesz potrzebował kleju do drewna, szelek lub małych gwoździ, plam i lakieru.

Z narzędzi będziesz potrzebował małego młotka, piły do ​​metalu z małym zębem, stołka lub kwadratu, taśmy mierniczej, papieru ściernego i ołówka.

Zgodnie z rozmiarem twojego zdjęcia, zmierz cztery części listew.

Następnie trzeba je uciąć pod kątem 45 stopni, aby uzyskać prostokątną ramkę.

To dobrze, jeśli z jakiegoś powodu masz krzesło. W takim przypadku można łatwo ciąć obrabiany przedmiot pod właściwym kątem. Jeśli go nie masz i najprawdopodobniej jest, musisz użyć kwadratu lub kątomierza. Zaznacz element obrabiany pod kątem 45 stopni i ostrożnie odetnij, starając się nie dopuścić do rozdrobnienia drewna.

Jeśli nie masz piły z małym zębem, możesz użyć piły do ​​metalu.

Widziałeś tylko w tym przypadku bez spieszenia i naciskania, ponieważ wąskie ostrze piły może iść na bok, a cięcie będzie ukośne.

Po piłowaniu końce należy pokryć papierem ściernym i usunąć pył drzewny lekko wilgotną szmatką.

Teraz musisz połączyć elementy razem. Można to zrobić na dwa sposoby.

W pierwszym przypadku mazamy końce wykrojów za pomocą kleju, sklejamy je na równej powierzchni. Sprawdzamy poprawność sklejenia za pomocą kwadratu i przymocowujemy narożniki na spodniej stronie ramy za pomocą wsporników do drzewa. Po tym, pozwól klejowi całkowicie wyschnąć.

W drugim przypadku postępujemy w dokładnie taki sam sposób, z wyjątkiem zamków, w których nie zamocujemy zamków, ale z góry przygotujemy trójkąty z tektury lub płyty pilśniowej o boku około 5 cm za pomocą goździków. Można również użyć narożników metalowych.

Po całkowitym wyschnięciu kleju nałóż styki drobnym papierem ściernym i usuń kurz. Następnie pokrywamy ramę plamą o odpowiednim kolorze. Po kilku godzinach lakierujemy ramę, osuszamy ją i cieszymy się wynikiem.

Stworzenie ramki z regałów z późniejszym dekorowaniem

Aby to zrobić, potrzebne będą kolczaste drewniane listwy, które są cięte pod kątem 45 stopni w opisany powyżej sposób i mocowane za pomocą narożników tektury lub płyty pilśniowej.

Narożniki, przed przybijaniem gwoździami, należy rozprowadzać klejem.

Po wyschnięciu kleju ramka do zdjęć jest wklejana od przodu z materiałem dekoracyjnym i malowana w wybranym kolorze lub lakierowana.

Taki materiał może służyć jako sadzonki z chrustu, muszli, małych płaskich kamyków, różnych guzików i wiele z tego, co przyjdzie ci do głowy. Takie ramki wyglądają dość oryginalnie, tylko musisz wziąć pod uwagę styl swojego zdjęcia lub zdjęcie.

Wykonanie ramy z cokołu z pianki

Inny nie jest trudny i interesujący. W tym przypadku rama jest bardzo efektowna i przypomina klasyczną bagietkę, ale jest bardzo lekka i nie stwarza dużych problemów przy mocowaniu na ścianie w najprostszy sposób.

Jak naprawić zdjęcie bez paznokci, możesz przeczytać w tym artykuł.

Wybieramy odpowiedni cokół z pianki, który jest zwykle używany w połączeniu z płytką sufitową. Dokładnie zobaczył obrabiany przedmiot w zależności od wielkości obrazu. Rozczepiamy końcówki przedmiotów cienką warstwą kleju polimerowego, dociskamy mocno do siebie na płaskiej powierzchni, aż klej się złączy.

Aby rogi były proste, sprawdź je przed przyklejeniem, umieszczając ramkę na powierzchni stołu.

Po wyschnięciu kleju przystąpić do obróbki ramy. Aby to zrobić, bierzemy schemat kolorów na bazie wody odpowiedni kolor, który jest używany do malowania ścian, i zakryć ramę normalnym pędzlem. Pożądane jest rozpoczęcie od tylnej strony ramy, aby ćwiczyć i upewnić się, że wybrany kolor jest tym, który jest potrzebny.

Całkowicie pomaluj ramkę obrazu, aby nie przejrzał się polistyren.

Kolorowanie w kolorze jest powłoką podkładową. Dlatego musimy przystąpić do końcowego przetwarzania. Aby to zrobić, musisz zaopatrzyć się w dwie puszki farby w aerozolu, jeśli Twoja ziemia była brązowa i miała kolor złoty.

W rzeczywistości kolor podkładu i farby nie musi być brązowy. Wszystko zależy od twoich preferencji i głównych tonów twojego zdjęcia. Na przykład bierzemy te kolory.

Po wyschnięciu koloru nałóż na niego cienką warstwę brązowej farby. Robi się to z dwóch powodów. Po pierwsze, kolor jest rozpuszczalny w wodzie, więc należy zastosować bardziej stabilną powłokę. Po drugie rama pokryta kolorem ma matową powierzchnię. Aby uzyskać bardziej atrakcyjny wygląd, pokrywamy go emalią aerozolową.

W kolejnym etapie dokonujemy ostatecznego ulepszenia naszej struktury.

Aby to zrobić, weźmy balon ze złotą farbą, zdejmij z niego nakrętkę lub osłonę, jak to zrozumiecie, az bliskiej odległości rozpylacie na nią farbę, aby zamiast niej spryskać trochę atramentu. Następnie weźmy wąski pędzel i nanieść farbę wzdłuż obwodu ramy do wystających poziomych krawędzi cokołu bliżej zewnętrznej krawędzi.

Następnie szczotkujemy pędzel bardzo mało w farbie i lekko nakładamy na wystające wzory ramy.

To wszystko. Rama okazuje się całkiem przyjemna i bardzo przypomina prawdziwą ramę z drewna.

Przeanalizowaliśmy trzy metody, które umożliwiają samodzielne wykonanie ramki. Który jest bardziej odpowiedni dla ciebie, wybierz siebie.

Przy okazji, jeśli masz ochotę kupić jakiś stylowy plakat lub dobrą kopię zdjęcia pod ramą, możesz przeczytać o tym w artykule Jak kupić zdjęcie do wnętrza. Opisuje bardzo szczegółowo wszystkie możliwe warianty malowania wnętrz.

Udostępnij "Stwórz ramkę do zdjęć własnych rąk"

Strona zoptymalizowana pod kątem urządzeń mobilnych przez WPSmart Mobile

Jak zrobić ramkę do malowania własnymi rękami

Ramka do każdego zdjęcia dzisiaj można łatwo kupić w pobliskim sklepie. I nie ma znaczenia, dlaczego szukasz ramki: do malowanego obrazu, haftu, rysunku dla dzieci lub kolażu zdjęć. Jednak niektórzy mistrzowie uważają, że dobry obraz wymaga specjalnej ramy. Dlatego najlepiej zrobić to samemu. I pytanie "jak zrobić ramkę do zdjęcia własnymi rękami" należy podejść z całą odpowiedzialnością.

Ramkę na płótno można wykonać w domu. Do jego wytworzenia potrzebny będzie następujący materiał: bagietka lub listwa wewnętrzna o szerokości większej niż dwadzieścia milimetrów, drewniane pręty tej samej sekcji, zszywacz budowlany, klej superglue i taśma miernicza.

Jak zrobić ramkę do malowania na płótnie

Najpierw należy wykonać pomiary z obrazu i, obcinając końce prętów pod kątem 45 stopni, pociąć je na pożądaną długość. Między sobą pręty są mocowane za pomocą zszywacza i superglue. Ważne jest, aby obraz wszedł dokładnie na noszach, bez żadnych zniekształceń i luk. Następnie musisz zrobić ramkę kadrowania. Aby to zrobić, należy przykleić listwy lub profile do drewnianej ramy. Materiał wykończeniowy powinien całkowicie ukryć ramę i wystawać co najmniej jeden centymetr z zewnątrz.

Aby zainstalować na takim zdjęciu ramki, należy zamocować go do drewnianej ramy ze zszywaczem budowlanym. Jeśli rozmiar obrazu jest większy niż 40 centymetrów po jednej ze stron, konieczne będzie wykonanie dodatkowych uchwytów. Często są one wykonane z plastikowych butelek i zapinane na zszywacz do wnętrza drewnianej ramy ramy. Wkładając płótno, nie zapomnij dołączyć go do noszy.

Bardzo popularna jest również produkcja ramek wykonywanych własnoręcznie z papieru. Najczęściej takie proste projekty są używane do rysunków dzieci. Jak zrobić ramkę do zdjęcia własnymi rękami? To bardzo proste. W zależności od wielkości obrazu konieczne jest wycięcie ramki wykonanej z tektury lub papieru. W tym przypadku szczególną rolę odgrywa konstrukcja ramy papierowej. Możesz fantazjować z formami, czyniąc ramkę nie tradycyjnym kwadratem, ale okrągłym, owalnym lub w kształcie gwiazdy lub serca. Możesz stworzyć taką ramkę w tym samym stylu co obrazek, który wkrótce ją oprawi. Na przykład, jeśli jest to aplikacja, ramka powinna być wklejona z wyciętymi cyframi, a rysunek akwarelowy będzie wyglądał świetnie w jasnej ramie. Należy zauważyć, że papierowe "ramy" są w rzeczywistości jednorazowe, ponieważ są przyklejone do rysunku.

Tworzenie ramek do obrazów własnymi rękami wiąże się z wieloma opcjami do projektowania ramek papierowych. Na przykład, "rims9raquo;" pokryte tapetą lub tekstyliami będzie bardzo interesujące. Jeśli zamierzasz zrobić papierową ramkę do zdjęcia lub panelu, możesz odwołać się do jej projektu w stylu scrapbookingu. Dzięki maszynie do szycia i tekturze możesz uzyskać efektowną ramę, która nie pozostawi żadnego z gości obojętnym.

Jak zrobić ramkę do malowania własnymi rękami: pomysły na wykończenie

Do produkcji i projektowania takich produktów można użyć wszelkich improwizowanych materiałów: od kawałków koronki po listwy budowlane. Koronkowo wykończone drewniane ramy, do tego, kawałki materiału są klejone w dowolnej kolejności za pomocą kleju PVA. Po pokryciu lakierem kompozycja ta zyskuje znakomitą formę stylu kolonialnego.

Za pomocą gipsowej listwy sufitowej można uzyskać równie interesującą ramę. Dzięki temu materiałowi jest bardzo łatwa do wykonania, a jeśli najpierw pomalujesz sztukaterię czarną farbą, a następnie dodasz rozmazywanie brązu i złota - otrzymasz doskonałą ramę w stylu antycznym.

Ramki do zdjęć i zdjęć własnymi rękami

Trudno jest znaleźć dom lub biuro, w którym nie byłoby miejsca na zdjęcia i zdjęcia. Ale po prostu zdjęcie lub arcydzieło sztuki do ściany będzie brzydkie i śmieszne. To było, aby robić zdjęcia i obrazy, wynaleziono ramy. Za ich pomocą można dopracować wnętrze i dodać przytulności do pomieszczeń. Teraz w sklepach są miliony opcji dla ram, ale nie zawsze można znaleźć coś, co będzie pasowało do twojego domu. Dlatego powiemy Ci, jak zrobić ramę własnymi rękami, jednocześnie wydając minimum funduszy i wysiłków. Musisz zacząć od wyboru projektu przyszłego rzemiosła.

Określ wybór projektu

Na co należy zwracać uwagę przy wyborze projektu ramy:

 • czy nadaje się do wspólnego wnętrza pokoju;
 • Rama powinna być w tym samym schemacie kolorów z obrazem, a nie ze ścianami;
 • Ramka musi uzupełniać obraz.

Aby osiągnąć pożądany efekt, należy dokładnie rozważyć materiał, z którego wykonana będzie rama.

W materiale nie ma żadnych specjalnych ograniczeń. Jedyną rzeczą, która pozostaje niezmieniona, jest podstawa, na której zatrzymają się ozdoby. Powinien być gęsty, mocny i nie moczony od kleju. W przypadku ramy, gruby karton i, oczywiście, drzewo są dobre. Ponadto sama drewniana rama jest już gotowym wyrobem ręcznym. Można go otworzyć lakierem i będzie odpowiedni do każdego wnętrza.

Udekoruj produkt może być dowolny środek pod ręką. Może to być makaron, kamyki, spinacze, guziki, koraliki. Ale nie zapominaj, że wybrany materiał powinien uzupełniać zdjęcie. Na przykład muszle będą pasować do muszelek, a ramka z makaronu z dodatkiem kaszy idealnie wpasuje się do kuchni.

Skupmy się na dwóch podstawowych materiałach, z których najczęściej wykonywane są ramy - drewno i pianka poliuretanowa.

Drzewo to klasyczny materiał, z którego wykonane są ramki do obrazów. Takie projekty są trwałe, nadają się do prawie każdego obrazu i wystroju pomieszczenia.

Aby wykonać drewnianą ramę, nie trzeba iść do lasu po drewno, a następnie obrabiać go i wycinać listwy. Możesz iść do sklepu budowlanego i kupić drewniane listwy przypodłogowe. Są idealne do takiego produktu.

 1. Drewniana listwa przypodłogowa. Jego długość i szerokość powinny odpowiadać rozmiarowi obrazu. Dlatego przed zakupem listwy należy koniecznie zmierzyć zdjęcie i nie zapominać, że rama będzie dłuższa niż płótno.
 2. Dobrze szlifowany nóż.
 3. Nożyczki.
 4. Papier ścierny.
 5. Klej do mebli. Odpowiedni PVA.
 6. Piła do metalu.
 7. Małe paznokcie.
 8. Hammer.
 9. Władca. Lepiej, jeśli jest kanciasty.
 10. Tektura lub sklejka.
 1. Przed rozpoczęciem piłowania należy wykonać pomiary wewnętrznego obwodu ramy. Aby to zrobić, zmierz po prostu linijką stronę obrazu.
 2. Wykonaj odpowiednie oznaczenia na listwie przypodłogowej lub pasku za pomocą zwykłego ołówka. I odciąć niezbędne planochki. Wcierane papierem ściernym.

Dla bogatszego gatunku można użyć drewnianych cokołów z nitką. Ich cena odpowiada formie, więc za taki materiał do ramki trzeba będzie zapłacić przyzwoitą sumę, ale pod koniec pracy będzie warto.

Dla kobiet "piankowy poliuretan" brzmi groźnie, ale nie bój się, ponieważ jest to normalny styropian, tylko mocniejszy. Wykonany jest z listew sufitowych, które są obecnie wykorzystywane do naprawy mieszkań. Ich cena jest niska, ale tutaj jest wiele imponujących wzorów. Nie występują różnice w produkcji z drewnianą listwą przypodłogową. Ale nie zapominaj, że to nie jest drzewo, więc z pianką poliuretanową należy traktować dokładniej. Każdy cios może doprowadzić do wgnieceń, atomów i całkowicie złamać całą strukturę.

 1. Listwa przypodłogowa.
 2. Piła do metalu lub ostry nóż.
 3. Klej.
 4. Władca.
 5. Sklejka lub tektura (w zależności od wielkości i siły kathryny).
 1. Mierzymy obraz. Dodaj do każdej strony odległość odpowiadającą szerokości cokołu. Mierzymy i wycinamy arkusz sklejki, nie zapominajcie, że będzie dużo trocin, więc lepiej jest robić to na zadaszonej powierzchni lub w określonym pomieszczeniu.

Zobacz materiał wideo na temat tworzenia ramki własnymi rękami:

Dodaj komentarz

+ 68 = 76