Nazwa kategorii

Jak zrobić rolety rzymskie

Rzymskie zasłony własnymi rękami: krótko o przygotowaniu i wymiarach. Po co zamawiać w pracowni, jeśli możesz się uszyć - rzymskie zasłony

Rolety rzymskie zawdzięczają swoją sławę marynarzom tego starożytnego kraju.

Technologia ich wytwarzania od kilku stuleci w ogóle się nie zmieniła. Ale teraz, zgodnie z zasadą rzymską, zasłony będą się odbywać, a potem - zamierzają olbrzymie żagle statków. O ile są znane - są tak proste i funkcjonalne.

To prawdziwe znalezisko na draperii okna. Jak również lambrikens. A robienie ich własnymi rękami jest zwykłą drobnostką.

Przygotowanie do szycia zasłon rzymskich własnymi rękami

Podnośnik rolkowy sprzedawany jest w sklepach. To jest warte imponującej kwoty. Możesz jednak zrobić to samemu. Technika wytwarzania jest prosta.

Istnieją dwa sposoby umieszczenia zasłon: w otworze okna w pobliżu szyby, przed oknem o szerokości większej niż otwór okienny wynoszący 10 cm Różnica jest tylko w szerokości płótna.

W obu przypadkach żaluzja jest przymocowana do pręta o wybranej szerokości, równej szerokości tkaniny kurtynowej. W pierwszym przypadku pręt jest mocowany w górnym narożniku wewnątrz otworu okiennego, a w drugim - nad oknem o szerokości wystarczającej do szczelnego montażu zasłon wzdłuż pionu okna.

Pomiary rzymskich zasłon własnymi rękami

Kurtyny rzymskie składają się z niewielkiego, gęstego, prostokątnego kształtu. Wszystkie zostaną wycięte w poziomie. Zapięcie wstążki odbędzie się na styku płótna.

Wysokość okna i szerokość rzymskich zasłon mierzy się ręcznie. Szerokość każdej zakładki jest obliczana. Kwestia ta jest podejmowana na podstawie osobistych życzeń. Możesz zrobić bardzo wąskie prostokątne płótna i odwrotnie.

Materiały i narzędzia

1. Tkanina zasłonowa;

2. Drewniany klocek (oskurenny i kolorowy) i mocowanie do niego na ścianie;

3. Drewniane listwy;

4. Drewniany pasek 1 szt. ciężar struktury;

5. Taśma kurtyna (będzie używana do wstawiania listew drewnianych);

6. Wystrój na wykończeniowe zasłony (wstążki, koronki, frędzle);

7. Plastikowe lub metalowe pierścienie 1,5 cm;

8. Rolka taśmy kontaktowej ("Velcro9raquo;) w celu przymocowania zasłon do belki;

9. Laces, których długość jest obliczana na podstawie długości okna;

10. Metalowe haki 4 szt., Które można przykręcić do ściany w celu zamocowania sznurka kurtyny;

12. Zszywacz do mebli z metalowymi zszywkami;

14. Nożyczki, metr, ołówek, linijka, krawiecki ogon, szpilki krawieckie, igła i nitka;

15. Pistolet termiczny i klej;

16. Maszyna do szycia;

Wszystkie niezbędne pomiary zostały już wykonane. Materiały i narzędzia są przygotowane. Tkanina do zasłon rzymskich powinna być w tym czasie prana i prasowana.

Dla wybranej długości i szerokości cięte są dwa kawałki tkaniny, biorąc pod uwagę naddatek 1 cm.

Obie tkaniny są nakładane na siebie i mocowane za pomocą szpilek krawieckich. Wykonuje się ją kredą oznaczającą dodatek. Na tkaninie obwodowej jest wszyta. Górna krawędź pozostaje nietknięta.

Nad krawędzią, która nie została uszyta, produkt obraca się do przodu i prasuje.

Na obwodzie maszyny do szycia kładzie się szew "1 mm od krawędzi". I jeszcze jeden szew w odległości 0,5 cm od poprzedniego.

Główny produkt do zasłon rzymskich własnymi rękami jest gotowy. Wymagane jest wykonanie szerokiego złożenia, które będzie obciążało konstrukcję i nie pozwoli jej dowolnie zginać. Później do tego zostanie włożony drewniany pasek. Od dolnej krawędzi produktu powstaje wgniecenie o długości 6 cm, z linii wcięcia do drugiej dolnej krawędzi. Linia jest narysowana kredą.

Na linii, tkanina na spodniej stronie jest zgięta po złej stronie. Przy pomocy żelaza fałd jest unieruchomiony. Powstała kieszeń jest zeskrobywana wzdłuż starego szwu "1 mm od krawędzi" po niewłaściwej stronie, jak na zdjęciu.

Produkt umieszcza się na pulpicie skierowanym do góry. Kreda wyznacza granice dla wstawienia wszystkich drewnianych listew.

Po złej stronie te same linie są rysowane w ten sam sposób. Szyją na paski taśmy firanowej. Uwaga, paski tekstylne są szyte na spodniej stronie produktu.

Kulisy do drewnianych półek są gotowe. Kieszenie ważące są gotowe. Należy ozdobić górną krawędź rzymskich zasłon własnymi rękami. W tym celu produkt jest przewracany na wierzch. Na górze rysowana jest linia tolerancji 2 cm.

Na linii naddatku tkanina wygina się na niewłaściwą stronę i jest prasowana żelazkiem. Nie musisz przetwarzać krawędzi.

Pasek taśmy kontaktowej ("Velcro9raquo;") jest nałożony na zakładkę. Z maszyną do szycia jest przyszyta do głównego produktu.

Głównym produktem jest rzymska kurtyna własnymi rękami jest gotowa. Musisz zrobić gzyms. W tym celu stosuje się drążek, który jest przykryty ściereczką. Tkaninę mocuje się za pomocą metalowych klipsów. Zaleca się, aby do wewnątrz klejenia była niezawodność.

Druga połowa taśmy kontaktowej jest przyklejona do dolnej krawędzi pręta. Możesz użyć pistoletu termicznego. Zaleca się zamocowanie kilku metalowych wsporników na taśmie kontaktowej, aby zapewnić niezawodność mocowania.

Po drugiej stronie paska musisz zrobić zapięcie. Przy jego pomocy powiesi się na ścianie. Uchwyt należy zakupić z wyprzedzeniem w sklepie budowlanym.

Jeśli rzymska kurtyna, wykonana przez ciebie, jest zamocowana w otworze okna - używa się metalowych narożników.

W dolną fałdę tkaniny wkładany jest drewniany pasek. Należy go przeszlifować i pomalować. Długość paska to szerokość produktu minus 2 cm, więc nie będzie on widoczny pod tkaniną z zasłoną.

We wszystkich szytych pasach oplotu wkładane są drewniane listwy.

Produkt jest wyświetlany na pulpicie w dół. Konieczne jest przyszywanie pierścieni mocujących do zasłon rzymskich własnymi rękami. Na każdy pasek oplotu szyte są trzy pierścienie. Jeden pierścień znajduje się pośrodku. Pozostałe to 2,5 cm od lewej lub prawej krawędzi.

Dwa haki przykręca się do ściany, aby zamocować na nich zasłony. W drewnianym pręcie, przykrytym ściereczką, również dwa haczyki są przykręcone od spodu, 2 cm od krawędzi.

Zakłada się trzy sznurowadła o jednakowej długości. Długość jest równa szerokości okna i długości. Węzły są wiązane na najniższych pierścieniach. Następnie każdy ciąg jest cięty pionowo w odpowiedni pierścień.

Jeśli chcesz, możesz zrobić zapięcie na sznurówki tylko z jednej strony okna. W takim przypadku będzie wyglądać jak zdjęcie.

Sznurowanie, chodzenie po ścianie, plecionki dla wygody w warkoczu. Zaleca się, aby końcówka powiesić ozdobny pierścień.

To wszystko, rzymska kurtyna własnymi rękami jest gotowa!

© 2012-2018 "Opinia kobiet". Podczas kopiowania materiałów wymagany jest link do źródła!

Redaktor naczelny portalu: Ekaterina Danilova

E-mail: [email protected]

Redakcja: +7 (965) 405 64 18

Cięcie i szycie rzymskich zasłon własnymi rękami: instrukcja krok po kroku ze zdjęciem

Proste, eleganckie, surowe i eleganckie rolety rzymskie będą doskonałą ozdobą każdego stylu wnętrza i absolutnie każdego pomieszczenia, czy to salonu, sypialni, jadalni, pokoju dziecięcego czy kuchennego. Zwłaszcza organicznie lakoniczna i kompaktowa konstrukcja rzymskich zasłon pasuje do wnętrza kuchni, gdzie wszystko powinno być tak wygodne i funkcjonalne, jak to tylko możliwe. Przez długi czas marzyli, aby uszyć rzymskie żaluzje własnymi rękami, ale wątpili w ich umiejętności? Instrukcje krok po kroku, aby Ci pomóc! Rzeczywiście, zasłony rzymskie nie są tak proste, jak się wydaje. Mają swoje małe, ale bardzo ważne tajemnice. Aby osiągnąć nienaganną jakość wykonania, ważne jest, aby znać kilka sztuczek, którymi chętnie się z Wami podzielimy. Ale wciąż nie ma nic nadprzyrodzonego i megasyllabicznego w tym biznesie, więc naprzód z piosenką!

Szycie rolet rzymskich własnymi rękami jest łatwe, jeśli dokładnie zastosujesz się do zaleceń

Wybierz tkaniny do szycia rzymskich zasłon ↑

Rzymskie zasłony można uszyć z absolutnie dowolnych tkanin, począwszy od ciężkich zasłon, a kończąc na jasnym przezroczystym tiulu. Ale wciąż jest korzystne, aby wykorzystywać grube sztywne materiały, które są dobrze zachowują swój kształt, podkreślając zgromadzonych fałdy kosmetyczne. Z zasłony wyciągnąć idealnie proste cięcie bez draperii wokół okazałości demonstruje ornament piękno i fakturę materiału, więc na szycie rolet sens wybrać coś naprawdę specjalnego, które będą cieszyć oko i podnieść nastrój każdego dnia. Biorąc pod uwagę skromne rozmiary rzymskich zasłon i minimalne zużycie tkaniny, możliwe jest zastosowanie ekskluzywnych tkanin projektantów. W końcu nie jest to kurtyna, ale jeden z najbardziej ekonomicznych modeli zasłon, więc nie spłukaj się! Od czasu do czasu wystarczy zrobić sobie prezenty!

Wybieramy tkaniny do szycia rzymskich zasłon, aby harmonijnie wtapiały się w wystrój kuchni

Jeśli chcesz, aby twoja romka chroniła pokój przed ciekawskimi spojrzeniami, ale jednocześnie pozwalając słońcu jak najwięcej, wybierz półprzezroczyste tkaniny. I odwrotnie, jeśli Twoim celem jest blokowanie światła słonecznego, zwróć uwagę na nieprzepuszczającą światła, czarną ściereczkę, która jest poddawana specjalnej impregnacji z tyłu. Tkaniny odporne na światło nie tylko nie spalają się same, ale także niezawodnie chronią przed wypaleniem tapety, mebli i innych przedmiotów wnętrza.

Rzymskie zasłony z półprzezroczystej tkaniny z jasnym kwiatowym nadrukiem będą prawdziwą ozdobą okna

Jeśli wybierzesz rolety rzymskie uczynić go do kuchni, do wyboru tkanin należy podchodzić z wielką odpowiedzialność, ponieważ nawet jeśli kuchnia jest wyposażona w najbardziej wydajnych i nowoczesnych kapturem, w pełni chroni przed pary, dymu i zapachów z gotowania żywności będą nadal nie. zasłony kuchenne powinny mieć właściwości brud, aby absorbować przynajmniej pachnie, długo zachować atrakcyjny wygląd, nadające się do częstych praniach i myje dobrze. Tkaniny syntetyczne odpowiadają wszystkim tym cechom. Wyrażających wszystkich ziemnego i warto zwrócić uwagę na współczesnych tkanin połączonych i miesza w którym do bawełna, len i jedwab dodaje mały procent włókien syntetycznych. Ze względu na zanieczyszczenia syntetyczne zasłony z tkanin mieszanych nie wymagają starannej konserwacji i długą wyglądać jak nowa, zachowując urok i emocjonalne estetykę naturalnych materiałów.

Mieszana tkanina, wybrana do zasłon rzymskich, ma swoje własne walory dekoracyjne, które zademonstruje przy odpowiednim oświetleniu

Zwróć uwagę, że w stylu krawieckim rzymskie zasłony mogą być podwójne lub pojedyncze. Podwójne nadaje się do gęstych tkanin kolorowych, aby chronić je przed paleniem w słońcu. Druga opcja jest lepsza w przypadku lekkich tkanin z nadrukiem i białej po złej stronie, a także w przypadku cienkich przeświecających tkanin, takich jak wzorzysta organza lub welon lniany.

Jednobiegunowe zasłony wykonane z półprzezroczystej tkaniny na tym oknie stały się częścią ciekawej kombinacji różnych wzorów

I, oczywiście, nie zapomnij przy wyborze tkaniny na zasłony, weź pod uwagę zgodność wzoru, koloru i faktury z ogólnym rozwiązaniem stylistycznym wnętrza i pomysłem na projekt. Jednolite tkaniny są najbardziej uniwersalne, doskonale sprawdzają się w każdym stylu. Zabawne motywy kwiatowe i gastronomiczne, a także klatka będą idealnym dodatkiem do kraju, prowansji lub prostego wiejskiego stylu. Geometryczne figury i abstrakcje będą organicznie patrzeć na nowoczesną lub awangardową kuchnię.

Rzymskie zasłony we wnętrzu kuchni wyglądają skromnie, ale z godnością, wykonując nie tylko praktyczne, ale i dekoracyjne funkcje

Określ rozmiar rzymskich zasłon ↑

Bez względu na to, czy uszyjesz rzymską kurtynę samodzielnie, czy na życzenie, powinna ona mieć idealne proporcje i "usiąść" w oknie, jak rękawiczka. Aby poradzić sobie z tym zadaniem archiwalnym, musisz poprawnie zmierzyć i obliczyć zużycie tkanki, a do tego musisz zdecydować o sposobie mocowania rzymskich zasłon.

Warianty mocowania rzymskich zasłon:

Zasłony są na szkle. Ten rodzaj zapięcia stosowany jest najczęściej wtedy, gdy w pobliżu okna znajduje się duży parapet - w tym przypadku nawet przy opuszczonej kurtynie, dostęp do niego pozostanie i będą mogły być używane bez przeszkód. Także rzymska kurtyna "wpuść na szybę", gdy nie idzie solo, ale jest używana w połączeniu z zasłonami, zasłonami, lambrekinami i innymi rodzajami zasłon. Podczas umieszczania rzymskich zasłon w otworze okna jego wymiary muszą odpowiadać wymiarom otworu.

Określ rozmiar rzymskich zasłon, w zależności od metody mocowania, aby nie pomylić się podczas cięcia i szycia

Zasłony nie są zapinane w otworze, ale po jego wiosennej stronie. Ta metoda jest preferowana w przypadku wentylacji i klapek otwierających do wentylacji lub gdy okno otwiera się w pomieszczeniu na całej wysokości. W takim przypadku rzymska kurtyna powinna być szersza o 5-10 cm od otworu okiennego i 10-15 cm od obu końców. Dodatki po bokach zostaną zasłonięte zasłonami, aby nie było luk. Dodatek od dołu pozwoli na przymocowanie gzymsu nad otworem okna, w którym zasłona w stanie zebranym nie zapobiegnie otwarciu ramy okiennej.

Klasa mistrzowska: jak uszyć rzymskie zasłony własnymi rękami ↑

Rzymskie zasłony mogą być całe lub składają się z kilku płócien. Jeżeli przewidziano kilka arkuszy, każda kurtyna musi być przymocowana do osobnego gzymsu. Dla początkujących, w celu zrozumienia istoty krawiectwa, zrozumienia zapięcia i zasady kurtyny rzymskich zasłon, zaleca się rozpoczęcie od zszycia pojedynczego płótna.

Ciekawy wzór na tkaninie jest często ważnym elementem dekoracyjnym rzymskich zasłon

 • Tkanina na zasłony i, w razie potrzeby, podszewka
 • Taśma na rzepy z szerokimi zasłonami
 • 7-8 sztuk metalowych, drewnianych lub plastikowych szpilek / prętów o średnicy 4-5 mm, wzdłuż 3 cm szerszych niż szerokość zasłon
 • Małe plastikowe pierścienie o średnicy 10-12 mm na każdym szydełku, którym będą sznurki gwintowane do podnoszenia zasłon
 • Trzy nacięcia nylonowego sznurka: długość każdej z nich jest równa dwóm długościom kurtyny i jednej szerokości kurtyny
 • Maszyna do ważenia deskami
 • Drewniany pręt lub drążek do zawieszenia obręczy o przekroju poprzecznym 2,5 x 5 cm szerokości płótna
 • Goździki, śruby, haczyki na spiralnej łodydze

Jak zrobić rzymskie żaluzje krok po kroku ↑

1. Mierzymy otwarcie okna. Dodaj 5-7 cm szwów bocznych i 10-15 cm od góry i od dołu. Dodatki na wysokość zasłon wynoszą zwykle około 20% rzymskich. Przed przecięciem płótna, aby nie pomylić się z obliczeniami i wyeliminować skurcz materii podczas procesu szycia, pożądane jest pranie tkaniny: przez kilka minut moczyć ją w ciepłej wodzie, suszyć i prasować. Liczba i rozmiar fałd zależy od wysokości okna i długości przyszłych zasłon. Określ optymalną odległość między fałdami pomoże poniższa tabela:

Obliczenie liczby i wielkości fałd dla zasłon rzymskich pomoże określić najlepszą opcję

Umiejętność poprawnego obliczania wielkości "fałd kieszeni" jest jedną z głównych tajemnic krawieckich zasłon rzymskich.

Otwarte rzymskie zasłony: schemat obliczania tkaniny

2. Po niewłaściwej stronie zaznaczamy linie bramy i przyszłe fałdy, a także miejsca instalacji pierścieni dla sznurka zgodnie z podanym schematem. Aby zasłony rzymskie były pięknie udrapowane, linie przyszłych fałd powinny znajdować się w tej samej odległości od siebie, a także mieć taką samą szerokość.

3. Boczne krawędzie są traktowane podwójną fałdą. Nie zapomnij wyregulować naprężenia nici tak, aby ściegi nie zaciskały boków.

4. Gwoździe lub zszywacz do mebli od spodu drewnianego drążka, do którego zapinana jest zasłona, zapiąć rzepy. Przetwarzamy górną część zasłon i szyjemy resztę rzepu Velcro, co pozwoli nam usunąć pranie do prania, gdy tylko będzie to konieczne. Drewniany klocek, który będzie używany jako gzyms, pożądane jest wcześniejsze malowanie w odpowiednim kolorze. Zamiast drewnianego drążka można użyć paska lambrekin z rzepem, który sprzedawany jest ze wspornikami sufitowymi.

5. W dolnej części zasłony tworzymy bramę i tworzymy klin, którego szerokość powinna umożliwić wstawienie sztabki do uformowanej "kieszeni". Jako środek ciężkości do zasłon można użyć płaskiego profilu aluminiowego 1-2 cm od gzymsu. W przypadku przezroczystych lub białych tkanin pożądane jest, aby malować je na biało lub pod kolorem tkaniny. Możesz kupić ten profil w sklepie z materiałami budowlanymi.

6. Po złej stronie kurtyny nakładamy krawędź wykończeniową i wstawiamy przygotowane kołki do uformowanych kieszeni. Zamknij dziury. Aby zmyć kurtynę w przyszłości, szyjemy kulki tylko z jednej strony, tak aby można było usunąć szpilki przed praniem, a po praniu i prasowaniu je zwrócić. Krawędzie szpilek nie powinny przywierać do tkaniny zasłon. Idealną opcją jest użycie specjalnych plastikowych prętów, które można kupić od prywatnego projektanta tkanin. Możesz użyć wkładek gorsetu, które są sprzedawane w sklepach krawieckich akcesoriów do szycia. Ponieważ wkładki gorsetowe są przechowywane zwinięte, najpierw pokroić je na niezbędne elementy z niewielkim marginesem, przez tkaninę rozgrzać żelazko parą, a następnie ogrzewać przez kilka dni pod prasą aż do całkowitego wyprostowania. Alternatywnie można użyć drutu, ale tylko jeśli chodzi o płaski pręt ze stali nierdzewnej.

Elementy rolet rzymskich

7. Po oznaczeniu pozycji pierścieni, kierując się schematem, zszywaj je ręcznie. Do drewnianego sztabki pierścienia mocujemy za pomocą gwoździ. Tutaj są niezbędne do zamocowania mechanizmu podnoszącego. Pierścienie do linki powinny być umieszczone symetrycznie względem środka kurtyny. W takim przypadku zewnętrzne pierścienie powinny być umieszczone w odległości 5-10 od krawędzi kurtyny.

8. Za pomocą rzepa przymocuj kurtynę na drążku. Część mocująca sznura jest przymocowana do ramy okiennej i mocujemy linkę, aby zamocować zasłony. Od dolnej krawędzi zaczynamy przewlekać przewód do pierścieni. Na dolnym pierścieniu zawiązujemy węzeł, a na siłę mocujemy go również klejem.

9. Przełóż przewód przez wszystkie pierścienie do samego wierzchołka obręczy. Przeprowadzamy podobną operację we wszystkich rzędach pierścieni. Zwróć uwagę, że kiedy wszystkie kable są przewleczone przez górne pierścienie, należy je wyciągnąć z jednej strony zasłon. Zaciskamy wszystkie linki tak, aby fałdy rozkładały się równomiernie na całej szerokości obręczy. Za pomocą wstążek ustalamy fałdy w tej pozycji.

Kiedy wszystkie kable są przewleczone, przez górne pierścienie przenosimy je na jedną stronę zasłon

10. Mocujemy drewnianą belkę nad otworem okiennym lub mocujemy ją do ramy okna. Usuń wstążki, które utrzymują zasłonę w stanie złożonym. Rzymianin schodzi. Wyrównaj napięcie wszystkich przewodów. Zbieramy wszystkie sznury, łączymy je węzłem na ostatni dzwonek. Następnie przechodzimy przez kable przez uchwyt do podnoszenia zasłon iw odległości około 45-50 cm od pierwszego węzła zawiązujemy kolejny węzeł. Końce sznurów poniżej drugiego węzła są starannie przycięte. Rzymski cień własnymi rękami jest gotowy!

Jeśli chcesz ozdobić wnętrze kuchni luksusowymi, ale lekkimi i praktycznymi zasłonami - zwróć uwagę na modele francuskich zasłon. Reprezentują.

Francuskie zasłony w kuchni własnymi rękami: instrukcja krok po kroku i markiz we wnętrzu

Rolety nadają się dla koneserów prostych kształtów, przejrzystych linii i zwięzłej konstrukcji. Doskonale radzą sobie z głównym przeznaczeniem zasłon.

Jak i co zrobić roletami własnymi rękami: instrukcja krok po kroku do robienia rolet

Dalekowschodnia krajowa Japonia kojarzy się z wysokiej jakości sprzętem, sakurą, teatrem kabuki, sake, sushi i japońskimi zasłonami - lakonicznymi przedmiotami.

Japońskie zasłony-panele we wnętrzu kuchni: pomysły na projekt + instrukcje krok po kroku do szycia własnych rąk

Dobra informacja. Już od dawna zamierzam szyć zasłony rzymskie. A oto cała instrukcja. Już wybrałem ten materiał. Chcę powiedzieć, że w żadnym wypadku nie oszczędzaj na materiale, tym bardziej, że tutaj bardzo niewiele potrzeba. Drogie, wysokiej jakości materiał i twoje rzymskie zasłony idealnie wpasują się w wnętrze. I oczywiście kolorystyka powinna być w kolorze zestawu kuchennego.

Bardzo szczegółowa i zrozumiała prezentacja materiału. Interesowała mnie sama zasada działania tego "cudownego mechanizmu", trochę ją modyfikując, sam wejdę do kuchni. Spróbuję powiesić zasłonę na jednym gzymsie, przesuwając ją w górne skrzydła. Sznury podnoszące, aby nie przyjmować pionowych fałd, przejdę do skrzynki na zewnętrzne przewody przez przetworzone pętle. Wielkie dzięki.

Dziękuję bardzo za cudowne i zrozumiałe instrukcje. Zdecydowanie spróbuję uszyć.

Master class: jak zrobić rzymskie zasłony własnymi rękami

Rolety rzymskie są popularnym trendem, który każdego dnia zyskuje coraz więcej fanów. Do czego oni są tak przyciągnięci? Fakt, że wyglądają stylowo, są zwarte i nie zagracają wnętrza, a ich obsługa jest łatwa.

Tak więc, jeśli marzysz o rzymskich zasłonach, to nadszedł czas, aby wziąć ruletę w swoje ręce i zrealizować swoje pragnienia, i jak to zrobić dobrze, powiemy ci dzisiaj.

 • Tkanina i podszewka na zasłony
 • Kołki metalowe lub drewniane (o 3 cm krótsze niż szerokość samej zasłony), 7-8 sztuk.
 • Taśma rzepowa (szerokość zasłon).
 • Wiertarka i śruby.
 • Kreda lub mydło do oznaczeń.
 • Nici i igła.
 • Maszyna do szycia.
 • Trzy nacięcia sznurka, każde z nich musi być dwa razy dłuższe niż zasłony, a jego szerokość powinna być większa z kurtyną o długości jednej kurtyny.
 • Plastikowe pierścienie.
 • Waga deski i drewniany drążek do zawieszania zasłon.
 • Goździki i haczyki.

Pierwszym krokiem jest zmierzenie otwarcia okna, dodać 12-15 centymetrów do dodatków na dole i górze zasłon rzymskich, a także pięć centymetrów na szwach bocznych do uzyskanych wyników.

Nie zapomnij wziąć pod uwagę liczby fałd podczas obliczania tkanki. Ten parametr zależy od długości samej kurtyny.

Teraz po niewłaściwej stronie za pomocą kredy lub kawałka suchego mydła należy zwrócić uwagę na miejsca montażu pierścieni, linii fałd i bramy.

Upewnij się, że odległość między fałdami jest identyczna, w przeciwnym razie ryzykujesz, że zasłony rzymskie będą brzydkie.

Teraz możesz bezpiecznie rozpocząć proces szycia zasłon. Tutaj nie można obejść się bez maszyny do szycia. Nie ma znaczenia, czy jest to elektryczne czy mechaniczne, a przede wszystkim umiejętności posługiwania się nim. Jeśli nie wiesz, jak uszyć, najlepiej odnieść się do znajomego lub znanej szwaczki. W przypadku braku umiejętności możesz po prostu zepsuć materiał i nastrój.

Zdecydowaliśmy się na samodzielne szycie zasłon - bądźmy niezwykle ostrożni i uważni. Najpierw należy obrabiać krawędzie boczne i górną część tkaniny lub materiał tekstylny przeznaczony na zasłony.

Do górnego cięcia, musisz uszyć rzep Velcro, w którym w rzeczywistości nasze zapięcia będą przymocowane. Rzep jest najbardziej wygodną opcją do pielęgnacji. Łatwo więc zdjąć zasłony do prania i powiesić je z powrotem, a jeśli się w ogóle zmęczysz, możesz wymienić je na inne lub nawet całkowicie je usunąć.

Obróć dolną część kurtyny, aby wstawić pręt obciążający. Następnie po złej stronie zasłon, zszyj krawędź wykończeniową. W wykształconych "kieszeniach" możesz teraz wstawić listwy.

Za pomocą goździka lub zszywacza do mebli zapiąć rzep do drewnianego drążka (dolna część). Wtedy do niej przymocowane będą zasłony.

Przejdź do oznaczenia pozycji pierścieni. Następnie uszyć je ręcznie. Na drewnianym pasku są zapinane na gwoździe. Dzieje się tak, aby mechanizm podnoszący był dobrze zamocowany.

Za pomocą zapięcia na rzep zapiąć zasłonę na drewnianym drążku. Na ramie okna zamocuj zapięcie linki. Następnie owinąć go sznurkiem, który unieruchomi kurtynę. Teraz wkręć go w pierścienie zaczynając od dolnej krawędzi. Na dolnym pierścieniu konieczne jest związanie węzła i przymocowanie go klejem, aby uzyskać wytrzymałość.

Musisz przewlec przewód do górnej krawędzi kurtyny przez wszystkie pierścienie i powtórz tę czynność dla wszystkich rzędów pierścieni. W takim przypadku należy upewnić się, że przez górne pierścienie wszystkie kable przechodzą na jedną stronę zasłon. Teraz pociągnij wszystkie linki tak mocno, jak to możliwe. Fałdy można rozłożyć na całej szerokości całej kurtyny. Należy je naprawić taśmą.

Po przejściu wszystkich przewodów, muszą one przejść przez pierścienie mocujące, tak aby były po tej samej stronie.

Teraz musisz zainstalować drewnianą belkę na ramie okna. Do tego potrzebne będzie wiertło i śruby. Następnie musisz usunąć wstążki, które były stałymi fałdami. Kiedy kurtyna opada, musisz wyrównać napięcie wszystkich przewodów. Trzymaj je razem, aż zawiążesz węzeł, który następnie musisz schować za ostatnim pierścieniem.

Teraz musisz przeciągnąć przewody przez uchwyt, aby otworzyć zasłonę. Zmierz 46 centymetrów od pierwszego węzła i wykonaj jeszcze jeden. Pod ostatnim węzłem odetnij pozostałe kable.

Nasze rzymskie zasłony są gotowe! Oczywiście, aby zrobić je samemu, trzeba dużo majstrować, ale wynik jest tego wart: Twoje wnętrze zostanie natychmiast przekształcone, uzyska nutę wyłączności. Co więcej, modne jest dziś własnoręcznie tworzenie elementów wyposażenia wnętrz i dekoracji.

Dodaj komentarz

− 1 = 2