Nazwa kategorii

Jak zrobić tabelę papieru

Jak zrobić tabelę z papieru w technice origami w etapach

 • Papierowy stół w technice origami nie wytrzyma dużego ciężaru, ponieważ wykonany jest z gładkiego papieru. Jednak wygląda to bardzo wiarygodnie. Jeśli wydrukujesz papier z imitacją drzewa, to na pewno nie odróżnisz go od teraźniejszości! Do tego stołu nie wystarczy tylko krzeseł, które można wykonać własnymi rękami w technice origami.

  Lekcja fotografii krok po kroku:

  Zegnij arkusz papieru na pół.

  Do linii pionowej wygnij boczne części przedmiotu obrabianego.

  Następnie zgnij ją w połowie w dół.

  Dolna i górna część są wygięte do linii poziomej.

  Prawa strona jest po przekątnej wygięta z boku.

  Więc zrobimy to po lewej stronie.

  Ugnij dolną część przedmiotu do góry.

  Powtórz kroki od 8 do 10 na górze papieru.

  Górny prawy róg jest wygięty ukośnie.

  Palec otwórz środek.

  Części boczne obróć się i zdobądź kwadrat.

  Powtarzamy te same działania z innymi rogami.

  Następnie bierzemy jeden kwadrat i zginamy boczne boki do linii ukośnej, jak samolot.

  Wygięliśmy od otrzymanej postaci postać w kształcie diamentu.

  W rezultacie musimy mieć cztery takie diamenty, które będą na rogach dużego kwadratu.

  Zginamy dane rombu o połowę.

  Oto gotowy stół wykonany z papieru w technice origami i będzie mógł zadowolić wszystkie lalki nowym nabytkiem w ich maleńkim domu.

  Jak zrobić stół (stół) z papieru (origami)?

  Jak zrobić stół (stół) z papieru (origami)?

  Składanie figurki z origami - zawód jest nie tylko przydatny do rozwoju drobnych zdolności motorycznych (dla dzieci i podczas okresu regeneracji po udarze), ale także do rozwoju dokładności, dokładności i myślenia przestrzennego.

  Oprócz przedmiotów ozdobnych, pochodzenie może mieć znaczenie użytkowe, na przykład dekoracja na drzewie lub być z meblami dla lalek jak w tabelach pokazanych na poniższych zdjęciach.

  Dla każdego stół - origami tam jest zarys - Podążaj za nią, a będziesz miał wspaniałą część zestawu do jedzenia dla lalki. Przy okazji, możesz złożyć metodę origami i inne przedmioty z wnętrza lalki.

  Jak zrobić origami "na okrągło", jak na poniższym zdjęciu, możesz uczyć się od tej klasy mistrzowskiej

  Jak zrobić meble z papieru: własnymi rękami?

  Kiedy dziecko ma lalkę, niedługo każde dziecko zacznie myśleć o zorganizowaniu dla niej domu. Dzięki nowoczesnemu rozwojowi produkcji zabawek w sklepie dla Twojej ulubionej lalki, możesz kupić prawie każde meble lub tylko cały dom. Jednak bardziej fascynujące będzie wyposażenie wszystkich przedmiotów wykonanych własnymi rękami. Aby to zrobić, nie potrzebujesz żadnych specjalnych umiejętności ani drogich materiałów, takich jak sklejka, drewno, metal lub plastik. Możesz po prostu uzbroić się w klej, nożyczki i papier. I jak zrobić meble z papieru dla lalek, rozważymy w tym artykule.

  Jak zrobić meble dla lalek z papieru

  Obecnie istnieje wiele sposobów wytwarzania mebli papierowych. Każdy z nich ma swoje zalety i wady. Oto najbardziej znany z nich.

  • Technika origami.
  • Produkcja mebli zgodnie z rysunkami.
  • Klejenie według schematów kolorów.
  • Tkanie z pasków papieru lub rur.
  • Używanie matchboksów jako "construction9raquo; materiał.
  • Produkcja mebli z tektury falistej.
  • Malowane meble.
  • Produkcja mebli papierowych z łączonych materiałów.
  • Meble papierowe.

  Chociaż wszystkie te techniki są różne, używają tego samego materiału - papieru i tektury z niego wyprowadzonych. Niezależnie od tego, który z nich został wybrany, jedna zasada obowiązuje zawsze dla wszystkich: wykonywanie mebli dla lalek wymaga szczególnej troski i uwagi, ponieważ jest to prawie jakaś biżuteria.

  Wymagania dotyczące papieru do mebli zabawkowych

  Zastanawiając się nad tym, jak zrobić meble z papieru lalkowego własnymi rękami, warto pamiętać, że każdy z tych sposobów ma pewne wymagania dla papieru.

  Niemal wszystkie powyższe metody wymagają grubego papieru o gramaturze 90 g / m2. Powinien dobrze zginać się i nie złuszczać w miejscach składania. Jednak w przypadku origami papier potrzebuje mniej gęsty, zdolny do przeniesienia zginania wielokrotnego użytku i zachowując piękny wygląd.

  Te same wymagania dotyczą tektury. Nawiasem mówiąc, za wykonanie z niego mebli można używać zarówno zwykłego tektury biurowej, jak i tektury falistej.

  Jeśli meble dla lalek będą wykonane metodą papier-mâché lub rolki, stare gazety lub magazyny będą odpowiadać jakości materiałów eksploatacyjnych.

  Jak zrobić meble z papieru własnymi rękami: origami

  Najprostszą metodą produkcji mebli, które nie wymagają specjalnych umiejętności, materiałów, a przede wszystkim czasu - jest origami (sztuka składania figur papierowych).

  Wszystko, czego potrzebujesz, to kwadratowy arkusz papieru i schemat składania go prawidłowo. Nie jest potrzebny klej i nożyczki do origami (jeśli oczywiście nie jest to podgatunek modułowy).

  Wykonując w ten sposób meble dla lalek, najpierw trzeba ćwiczyć na papierze z notebooka z matematyki (ze względu na komórki łatwiej będzie spasować). I, po opanowaniu tej techniki, zrobić stół, krzesło lub coś innego ze specjalnego papieru.

  Schematy tworzenia krzesełka, stołu i sofy za pomocą techniki origami

  Jako przykład, jak zrobić meble z papieru własnymi rękami (etapami), poniżej są trzy schematy dla origami. Rozmiar gotowego produktu złożonego dla każdego z nich zależy od wielkości arkusza. Po kilkukrotnym treningu nie będzie trudno obliczyć go w odniesieniu do wzrostu lalki.

  Pierwszy diagram pokazuje technikę tworzenia papierowego stołu.

  Byłoby miło dodać krzesło do zrobionego papierowego stołu. Jak to zrobić jest przedstawione na tym schemacie.

  Zamiast papierowego krzesła, oprócz stołu nie jest źle korzystać z sofy, zmontowanej zgodnie z poniższym schematem.

  Jak zrobić meble dla lalek z papieru bez kleju

  Oprócz origami istnieje inny sposób wytwarzania mebli papierowych bez kleju. Jednak w tym przypadku nie można obejść się bez nożyczek. Będą musieli ciąć meble dla lalek zgodnie ze schematem. Następnie musisz go złożyć.

  Krzesło lub płyta wykonane w ten sposób wygląda bardziej elegancko niż produkty origami. Ale tworząc meble w ten sposób, trzeba je ostrożnie ciąć i składać, aby nie zepsuć.

  Do drukowania takich schematów najlepiej jest używać papieru o gęstości około 100 g / m2.

  Gotowy produkt można pomalować według własnych upodobań.

  Produkcja mebli dla lalek z kolorystyki

  W dawnych czasach prawie w każdej księgarni można było kupić zestawy papierów - domy do rzeźbienia. Postępuj zgodnie z instrukcjami, za pomocą nożyczek i kleju z nich, aby uzyskać uroczy domek dla lalek lub pałac z meblami.

  Znając podstawy pracy z dowolnymi edytorami graficznymi i zasady konstruowania takich schematów, możesz łatwo stworzyć podobne spacje. Jeśli produkcja pałacu dla lalek nie są uwzględnione w planach, nie jest źle, aby stworzyć szafę, fotel lub łóżko i wydrukować je, aby jego ulubione klasyczne meble. Nie trzeba dodawać, że ta metoda jest odpowiednia tylko druk laserowy jako atramentowych, chociaż bardziej kolorowe, ale w zetknięciu z wodą mogą pływać lub po prostu wypalić w czasie.

  Jeśli chodzi o wybór kleju do tych mebli, najlepiej zastosować dwustronną taśmę samoprzylepną lub ołówek biurowy. Dopuszczalne jest również użycie pistoletu samoprzylepnego, ale bardzo ostrożnie.

  Tkanie z papierowych rurek, jako jeden ze sposobów wytwarzania mebli dla lalek

  Tkanie jest dość starożytnym i popularnym rodzajem robótek. Dziś przeżywa nowe przebudzenie. Jednak dzisiejsi mistrzowie coraz częściej używają wikliny, a nie papieru, ale papierowych rurek lub taśm. Gotowy produkt jest malowany, a następnie pokryty lakierem iw tej formie może służyć przez wiele lat.

  Wybierając sposób jak zrobić meble z papieru z rąk do Barbie, to dobry pomysł, aby z niej skorzystać dzisiaj bardziej modne staje się tendencja do korzystania z tkanego meble papieru w ich domach.

  Zaletą tej techniki jest elegancja i wytrzymałość gotowych mebli, a także realizm. Ponadto materiały będą wolne od kosztów, ponieważ są to niepotrzebne stare gazety lub arkusze czasopism.

  Ale wśród minusów - aby w ten sposób zrobić meble dla lalek, musisz najpierw nauczyć się techniki tkania, a także mieć pewien schemat. Ale, nauczywszy się tworzyć zabawkowe stoły, szafy i krzesła dla Barbie, byłoby miło spróbować swoich sił w tworzeniu mebli o ludzkich wymiarach.

  Do najczęściej używanych materiałów do produkcji mebli dla lalek należą pudełka zapałek. W rzeczywistości służą one jako cegły do ​​tworzenia stołów, komód, łóżek itp. A jeśli niektórzy mistrzowie wystarczy wkleić nad gotowego produktu z kolorowego papieru lub tkaniny, drugi zdobią meble wykonane z matchboxes stosując decoupage, dodając realizmu produktu.

  Aby upewnić się, że z pudełka zapałek można zrobić bardzo piękne meble dla lalki, poniżej znajduje się mistrzowska klasa do tworzenia klatki piersiowej z dwoma pudełkami zapałek. Do jego realizacji potrzebny będzie również papier biurowy, czarno-biała farba, dwustronna taśma klejąca, papier ścierny i dwa koraliki.

  W ten sposób można z powodzeniem wykonać także szafy, biurka i meble kuchenne. Najważniejsze jest posiadanie wielu zapałek w magazynie.

  Bardzo popularna dzisiaj jest technika, która mówi, jak zrobić meble dla lalek własnymi rękami z tektury i papieru. W ten sposób powstają nie tylko meble, ale całe domy dla lalek.

  W przypadku tej metody najbardziej racjonalne jest stosowanie tektury falistej, której źródłem może być dowolne pudełko z lokalu lub niektóre urządzenia gospodarstwa domowego.

  Najczęściej meble z tego materiału są sklejane papierem lub tkaniną, czasem malowane. Jednak w ostatnich latach ecostyle stało się bardzo popularne. Po nim meble z tektury falistej nie są malowane, ale pozostają tak, jak jest. W takim przypadku nie zapomnij: jeśli na przedniej stronie pudełka było coś wydrukowane lub zapisane, należy je ponownie ułożyć, aby zdjęcie pozostało ukryte wewnątrz produktu.

  Należy zauważyć, że produkcja tych modułowych mebli z tektury falistej staje się dość popularnym trendem we współczesnym świecie. Jednak nie jest bardzo trwały, ale jest niedrogi i przyjazny dla środowiska, w przeciwieństwie do plastiku, i można go łatwo wyrzucić lub transportować podczas przenoszenia.

  Wybierając meble z papieru, nie lekceważ najprostszych sposobów. Jednym z nich jest po prostu rysowanie mebli na papierze lub tekturze i umieszczanie go w domku dla lalek.

  Oczywiście, przy dużych meblach wykonanych według którejkolwiek z powyższych metod, malowana dekoracja domu nie może być porównywana, ale jako opcja jest całkiem odpowiednia dla początkujących projektantów lalek.

  Nawiasem mówiąc, oprócz papieru, możesz rysować na tekturze falistej. Warto zauważyć, że niektórzy współcześni projektanci zaczynają używać metody częściowych, ręcznie rysowanych mebli do dekoracji tych domów.

  Meble łączone: klasa mistrzowska, do tworzenia delikatnych papierowych krzeseł i filiżanki na kawę

  Wyobrażając sobie, jak tworzyć meble z papieru, nie zaniedbuj łączenia go z różnymi improwizowanymi środkami, na przykład z papierowymi pudełkami z chipsów lub filiżanek kawy.

  Na przykład z małego pudełka w kształcie walca wyjdzie doskonała kołyska dla dziecka lalki.

  A dzięki papierowej filiżance w połączeniu z papierowymi pasami do quillingów otrzymasz bardzo elegancki fotel kukiełkowy. Siedzisko i nogi przyszłego krzesła są wycięte z dna szklanki. Dwie bawełniane waciki są przyklejone między nogami, aby zwiększyć stabilność. Jako materiał na oparcie krzesła, pozostały papier z kubka zmieści się. Paski do quillingów nadają się do ozdabiania siedziska tkającymi, jak również do produkcji wdzięcznych loków na nogach i spodniej stronie produktu.

  Spośród wielu sposobów wytwarzania mebli z papieru wyróżnia się technika papier-mache (wykorzystanie masy z papieru i kleju do formowania).

  Najczęściej metoda ta jest wykonywana przez maski lub niektóre figury, ale w przypadku mebli marionetkowych jest całkiem odpowiednia. Oprócz tkania z papierowych rurek, technika papier-mache jest bardzo ekonomiczna, ale jest prostsza.

  Tak wykonane meble muszą mieć ramę i dobrze wyschnąć, zanim pokryje ją farba lub lakier. Nawiasem mówiąc, jeśli dodasz trochę gipsu na papier, produkt stanie się znacznie silniejszy.

  Każdy ze sposobów przedstawionych powyżej, jak wykonać meble z papieru, jest unikalny na swój sposób. Niektóre są złożone, inne są prostsze w wykonaniu. Ale niezależnie od tego, który z nich został wybrany, najważniejsze jest, aby umieścić swoją duszę w swojej pracy. Wtedy wynik na pewno się podoba, a ulubiona lalka dziecięca będzie miała najlepszy dom na świecie.

 • Dodaj komentarz

  + 29 = 39