Nazwa kategorii

Jak zrobić antenę telewizyjną własnymi rękami

Stwórzmy antenę telewizyjną własnymi rękami

Pomimo ogromnej liczby anten telewizyjnych na rynku konsumenckim, które można łatwo kupić w każdym sklepie elektronicznym, zainteresowanie tym, jak zrobić antenę do telewizora własnymi rękami, nie zniknie. To zainteresowanie można wytłumaczyć niechęcią do wydawania pieniędzy na zakup anteny, z dala od sklepów (jeśli jesteś w buszu lub na daczy) lub awarii zakupionego.

Anteny odbiornika TV można podzielić na kilka typów.

 1. Wszechstronna antena - konstrukcja jest łatwa do wykonania, może być wykonana z prostych materiałów. Jest całkiem dobrze złapać sygnał cyfrowy poza miastem, gdzie nie ma zbyt wielu zakłóceń. Po zlokalizowaniu w pobliżu wieży telewizyjnej może odbierać telewizję analogową.
 2. Logoperiodyczna antena pasmowa jest również łatwy w produkcji. Ma idealną spójność z podajnikiem dla wszystkich zakresów, bez zmiany parametrów w nim. Ponieważ ten projekt ma średnie parametry techniczne, może być używany w daczy lub jako antena pokojowa w mieście.
 3. Antena decymetrowa. Często używana jest uproszczona modyfikacja anteny Z, działa dobrze, niezależnie od warunków odbioru sygnału.

Jeśli w twoim domu jest kilka telewizorów, powinieneś wiedzieć, jak podłączyć 2-3 telewizory do jednej anteny.

Wszystkie pułapki sygnału telewizyjnego na fali są również nazywane niezależnymi od częstotliwości (CTA). Ich konstrukcje mogą być różne.

Na rysunku pokazano antenę z pełną falą dwie metalowe płytki trójkątny kształt i dwie drewniane listwy, na których rozciąga się drut miedziany w postaci wentylatora.

Drut miedziany może mieć dowolną średnicę, to nie ma znaczenia. Końce drutu są zamocowane w odległości 20 do 30 mm między sobą. Płyty z zespawanymi innymi końcami drutu powinny znajdować się w odległości 10 mm od siebie.

Metalową płytę można zastąpić kwadratowym kawałkiem szkła-tekstolitu, który po jednej stronie ma miedzianą folię.

Ponieważ konstrukcja domowej anteny ma kształt kwadratu, jej wysokość będzie równa szerokości, a kąt pomiędzy płachtami wynosi 90 stopni. Punkt zero potencjału cyfra jest zaznaczona na żółto. Lutownica w tym miejscu nie wymaga plecionki - wystarczy ciasne wiązanie.

Odbiornik tak skomponowanego sygnału telewizyjnego w postaci dwóch płatków może odbierać zarówno wszystkie kanały decymetrowe, jak i licznikowe. Poza tym jest dobry w łapaniu sygnału we wszystkich kierunkach. Ale jeśli zainstalujesz PST w strefie słabego odbioru sygnału z wieży telewizyjnej, będzie działać normalnie ze wzmacniaczem. Możesz zastosować inne metody, aby wzmocnić zły sygnał.

Anteny telewizyjne mogą być wykonane w postaci motyla. Aby wyprodukować tę bardzo mocną antenę, trzeba przygotować płytę lub sklejkę o wymiarach 550 x 70 x 5 mm, drut z miedzianym rdzeniem 4 mm i odpowiednio linę PK75.

Następnie wykonaj następujące kroki.

 1. Zaznacz sklejkę pod otwory i wywierć je. Wymiary na rysunku podano w calach. Poniższy rysunek przedstawia tabelę konwersji dla cali w mm.

 • Daj części V-kształt. Należy zachować ostrożność, aby zachować odległość 7,5 cm między końcami drutu, a optymalne jest otrzymanie czystego sygnału.

 • Następnie musisz kupić gniazdo, aby podłączyć do niego wtyczkę.

 • Kabel należy przylutować do styków cewki, jak na rysunku.

 • Wykonaj dwa odcinki przewodu o długości niezbędnej do podłączenia "anteny" z gniazdem.

 • Przykręć gniazdo do płyty i podłącz wszystkie elementy.

 • To wszystko - zrobiłeś antenę do telewizora własnymi rękami.

  Do wytworzenia takiego oryginalnego TNA potrzebne są 2 puszki (0,5 l lub 0,75) piwa lub innego napoju. Ale zanim zrobisz antenę telewizyjną, musisz wziąć pod uwagę kilka wymagania materiałowe. Mianowicie zaleca się zakup wysokiej jakości kabla telewizyjnego o rezystancji 1 metra 75 Ohm. Jak wybrać odpowiedni kabel? Zwróć uwagę, że centralny rdzeń był mocny, a oplot był podwójny i ciągły.

  Nie zapominaj, że im dłuższy kabel, tym silniejsze będzie tłumienie sygnału, co jest szczególnie ważne przy odbiorze fal licznika, w przeciwieństwie do DMW, dla którego liczy się również długość drutu, ale nie tak dużo.

  Konieczne będzie również przygotowanie konwencjonalne drewniany drżący, parę śrub, taśma lub taśma, a jeśli jest taka możliwość - lutownica z cyną.

  1. Aby wykonać samodzielnie wykonaną antenę, należy najpierw przygotować kabel. Aby to zrobić, zmierz od końca 10 cm i wykonaj nacięcie. Następnie wyczyść izolację małego obszaru, aby dostać się do ekranu izolacyjnego, który należy skręcić w jednym obrocie.

 • Następnie na tym samym końcu drutu wyczyść wewnętrzny rdzeń miedziany z izolacji.

 • Na drugim końcu kabla podłączona jest wspólna wtyczka, która zostanie podłączona do telewizora.

 • Następnym krokiem jest dołączenie kontaktów do banków. Do jednego banku za pomocą śruby podłączamy skręcony ekran, a do drugiego miedziany rdzeń kabla.

 • Po podłączeniu przewodów do odbiornika sygnału należy go zamocować na czymś. Możesz użyć zwykłego drewnianego drążka, mopa i innych rzeczy. W tym przypadku używa się trempel (łatwo go powiesić we właściwym miejscu). Aby naprawić puszki, używana jest taśma lub taśma. Przy zakładaniu kontenerów ważne jest przestrzeganie jednej zasady: muszą wyrównaj (w jednym wierszu), w przeciwnym razie odbiór sygnału będzie niższy od standardowego. Zaleca się odległość między brzegami, aby uzyskać 75 mm, ale można eksperymentować. Lepiej jest ustawić tę strukturę w oknie.

 • Antena z puszek po piwie może przyjmować zarówno pasmo fal dziesiętnych, jak i metr.

  Dla jasności całego procesu możesz obejrzeć wideo.

  Antena logoperiodyczna (LPA) może być wykorzystywana do odbioru fal radiowych zarówno w zakresie pomiarowym, jak i decymetrycznym. Do produkcji takiego odbiornika sygnału można użyć aluminiowej rury o średnicy 10 mm i metalowych prętów (kołków), jako stojaka, który można kupić w sklepie, w którym sprzedawane są łączniki. Idealnie, zamiast gwintowanych prętów, lepiej jest stosować gładkie rury lub pręty. Jako podstawę stosuje się plastikowe pudełko w kształcie litery U.

  Następnie wykonaj następujące czynności.

  1. Rurka musi być spłaszczona z jednej strony, aby mogła być przymocowana do dowolnego podparcia. Na drugą stronę przymocuj podstawę z tworzywa sztucznego.

 • Korzystając z poniższego schematu, wytnij pręty i wywierć otwory w pudełku w wymaganej odległości od siebie.

 • Następnie możesz zebrać całą strukturę. Włóż pręt do kosza i dokręć nakrętkę po jednej stronie. Po wewnętrznej stronie pręta należy założyć zacisk (wykonany jest z drutu miedzianego, w kształcie pierścienia z ogonem do późniejszego lutowania) i przekręcić drugą nakrętkę.

 • Po zainstalowaniu prętów w skrzyni, muszą być one połączone (do zespawania ze sobą). Schemat lutowania przedstawiono na rysunku. Kolor zielony na rysunku pokazuje nawias (łącznik) łączący ostatnie elementy. Po prawej kabel do lutowania, idąc do telewizora.

 • Po zakończeniu lutowania można uznać, że produkcja urządzenia jest kompletna i można rozpocząć testowanie swojego dzieła.

  Domowe przyciągacze sygnału decymetrycznego mogą mieć różne kształty i wzory, od najprostszych do produkcyjnych po bardziej skomplikowane urządzenia.

  Najprostszy projekt do odbioru DMV można zrobić w krótkim czasie własnymi rękami z improwizowanych materiałów. Wystarczy kabel koncentryczny i kawałek sklejki o odpowiedniej wielkości.

  Teraz musisz zebrać wszystkie te informacje:

  • Przygotuj kabel koncentryczny (РК75) o długości 530 mm (zostanie z niego wykonany pierścień);
  • również wyciąć kolejny kawałek kabla o długości 175 mm - to będzie pętla;
  • wykonaj pierścień (1), przylutuj do niego pętlę (2) i kabel (3), który łączy się z telewizorem;
  • przymocuj wszystko na arkuszu sklejki i skieruj gotowy odbiornik sygnału telewizyjnego w stronę wieży telewizyjnej.

  Jeśli Twój telewizor nie odbiera sygnału za pomocą takiej anteny, spróbuj wykonać bardziej złożone urządzenie.

  Antena domowa pasma DMV może być wykonana z drutu w postaci cyfry własnymi rękami, do wykonania odbiornika można użyć drutu miedzianego lub aluminiowego o średnicy od 3 do 5 mm i kabla PK75. W procesie produkcyjnym będziesz również potrzebować pistolet do klejenia.

  1. Za pomocą szczypiec należy wyciąć 2 kawałki drutu o długości 56 cm.
  2. Na końcach każdego segmentu wykonaj pętlę, która powinna wynosić 1 cm.
  3. Zegnij kwadraty drutu i połącz pętle. Przylutuj kabel do kwadratów, jak pokazano na rysunku. Centralny rdzeń jest przylutowany do jednego kwadratu, warkocz do drugiego. Odległość między elementami powinna wynosić 2 cm, cała konstrukcja może być zamocowana w pokrywie spod 20-litrowej butli z wodą, przyklejając zatokę.

  Taki odbiornik może znajdować się w dowolnym miejscu w zasięgu i to nie wymaga wzmacniacza. Chyba że wzmacniacz może być potrzebny, jeśli urządzenie jest zewnętrzne, a długość kabla będzie znacząca. W takim przypadku, aby zrekompensować utratę sygnału, musisz go zainstalować.

  Anteny telewizyjne można wykonać własnymi rękami z konwencjonalnej rury metalowo-plastikowej. W takim przypadku otrzymamy urządzenie do odbioru dmv z możliwym zakresem od 480 MHz do 1000 MHz. W tym "modelu" stosuje się rurę o średnicy 16 mm i linkę o długości 5,5 m. Pierścień będzie wymagał 55 cm rury, a na stojaku - 14 cm, co odpowiada jednej czwartej długości fali. Służy to lepszemu wyrównaniu z zewnętrznym splotem kabla i jego zmniejszeniu prądy wysokiej częstotliwości.

  Wylot kabla w tej konstrukcji jest wykonany przez otwór w rurze. Plecionkę kabla należy przymocować za pomocą zacisku do obcinanej części rury. Centralny rdzeń kabla jest przymocowany do pierścienia (można użyć śruby z podkładką i nakrętką). Ta własna konstrukcja sprawdza się dobrze jako antena pokojowa w mieszkaniach ze ścianami z betonu zbrojonego, które nie docierają do fali telewizyjnej. Dzięki wydłużonemu kablowi można go wynieść na balkon lub na parapet - jakość odbioru poprawi się.

  Kolejna konstrukcja anteny dmv jest zmontowana w formie ramy. Będzie to wykonane z z płyt aluminiowych (zespoły).

  1. Najpierw musisz złożyć ramkę z aluminiowych pasków. Są one połączone docierania, za pomocą śrub i nakrętek. Punkty mocowania w celu zapobiegania korozji zaleca się pomalować farbą.
  2. Kabel należy przylutować w punktach A i B, jak pokazano na rysunku.

 • Następnie tak złożony kwadrat jest przymocowany do masztu, który jest już zamocowany odbłyśnik (reflektor). Jako odbłyśnik można użyć odbłyśnika ze starej polskiej anteny lub zastosować siatkę do gipsu.
 • Aby uzyskać lepszy odbiór na maszcie, zainstaluj wzmacniacz i podłącz do niego kabel koncentryczny (odpowiednio, podłącz ramkę do wzmacniacza).
 • W ten sposób wykonane przez ciebie anteny pomogą Ci zaoszczędzić pieniądze na ich zakupie, aw niektórych przypadkach wyjdą z sytuacji, gdy jest telewizor, ale zwykła antena jest nieczynna lub nie ma jej wcale. Co więcej, jakość odbioru produktów domowych nie jest gorsza niż w przypadku odpowiedników fabryk. Jeśli nie chcesz samemu wykonać urządzenia, będziesz potrzebować informacji o tym, która antena powinna być lepiej kupowana w sklepie.

  Ocena najlepszych telewizorów 2017 roku, zalety i wady optymalnych modeli. Porównanie cen, opis funkcji i cech technicznych telewizorów różnych marek.

  Jak samodzielnie wykonać antenę dla telewizora

  Pomimo szybkiego rozwoju Internetu, telewizja pozostaje głównym źródłem informacji dla większości społeczeństwa. Ale aby twój telewizor miał dobry obraz, potrzebujesz dobrej anteny. Nie ma potrzeby kupowania anteny telewizyjnej w sklepie, ponieważ możesz zrobić to samemu i zaoszczędzić przyzwoitą ilość pieniędzy.

  Jak stworzyć wysokiej jakości anteny dla różnych zakresów nadawania i jakich materiałów użyć w tym samym czasie, możesz dowiedzieć się, czytając nasz artykuł.

  Istnieje wiele rodzajów anten antenowych, a poniżej najważniejsze:

  • Anteny do odbioru "kanału falowego".

 • Anteny odbierające "falę podróżującą".

 • Anteny logoperiodyczne. Kratki antenowe
 • Kratka antenowa.
 • Anteny do odbioru telewizji cyfrowej

  Cały świat, w tym nasz kraj, przeszedł z nadawania analogowego na cyfrowe. Dlatego też, robiąc antenę własnymi rękami lub kupując ją w sklepie, musisz wiedzieć, która antena najlepiej nadaje się do odbioru formatu DVB-T2:

  • Antena pokojowa - nadaje się do odbierania sygnału w formacie DVB-T2 tylko w odległości do 10 km od repeatera. Zasadniczo na tej odległości sygnał jest w stanie odbierać nawet zwykły, goły przewód wprowadzony do złącza antenowego telewizora i skierowany w pożądanym kierunku, ale w celu uzyskania bardziej stabilnego i stabilnego sygnału lepiej jest użyć anteny wewnętrznej.

 • Antena typu "Crow" może odbierać sygnał cyfrowy w odległości do 30 kilometrów. Ten rodzaj anteny jest instalowany poza domem i nie wymaga wyraźnego skupienia się na wzmacniaczu. Ale w przypadku, gdy odległość od źródła sygnału jest większa niż 30 kilometrów lub w pobliżu znajdują się generatory hałasu, pożądane jest skierowanie anteny do wieży telewizyjnej.

 • Typ anteny DIPOL 19 / 21-69 - odbiera sygnał w odległości do 50 kilometrów. Wymaga instalacji na wzgórzu 8-10 metrów i wyraźnego kierunku źródła sygnału. W połączeniu ze wzmacniaczem jest w stanie odbierać sygnał cyfrowy w odległości do 80-100 kilometrów. Doskonała charakterystyka tej anteny sprawia, że ​​jest to jedna z najlepszych opcji odbioru sygnału w formacie DVB-T2 w odległej odległości od wzmacniacza.
 • Jeśli mieszkasz niedaleko wieży telewizyjnej, możesz łatwo ustawić najprostszą antenę do odbierania sygnału w formacie DVB-T2:

  1. Zmierz od złącza 15 centymetrów kabla anteny.
  2. Usuń z odciętej krawędzi 13 centymetrów izolacji zewnętrznej i oplotu, pozostaw tylko pręt miedziany.
  3. Podczas sprawdzania obrazu telewizora ustaw pręt w pożądanym kierunku.

  Cała antena jest gotowa! Należy zauważyć, że taka prymitywna antena nie jest w stanie zapewnić jakościowego i stabilnego sygnału w pewnej odległości od wieży telewizyjnej oraz w miejscach, gdzie występują źródła zakłóceń.

  Spójrzmy na kilka opcji anten telewizyjnych, które możesz zrobić samemu, z improwizowanych materiałów:

  Antenę z puszek po piwie można zrobić dosłownie w pół godziny, od środków na wyciągnięcie ręki. Oczywiście taka antena nie zapewni superstabilnego sygnału, ale do tymczasowego wykorzystania w domku lub w wynajętym mieszkaniu to zrobi.

  Antena z puszek po piwie

  Aby stworzyć antenę będziesz potrzebował:

  • Dwie aluminiowe puszki wykonane z piwa lub innego napoju.
  • Mierniki pięć kabli telewizyjnych.
  • Podłącz.
  • Dwie śruby.
  • Drewniana lub plastikowa podstawa, na której będą zamocowane banki (wielu używa drewnianego wieszaka lub mopa).
  • Nóż, szczypce, śrubokręt, taśma izolacyjna.

  Po upewnieniu się, że wszystkie powyższe elementy są dostępne, wykonaj następujące czynności:

  1. Zdejmij jeden koniec kabla i podłącz do niego wtyczkę.
  2. Weź drugi koniec kabla i usuń izolację o długości 10 centymetrów.
  3. Rozwiń warkocz i przekręć go w sznur.
  4. Usuń plastikową warstwę izolacyjną kabla na odległość jednego centymetra.
  5. Weź słoiki i przekręć śruby na środku dna lub pokrywy.
  6. Przymocuj pręt do jednego brzegu, a oplot kabla do drugiego, przykręcając je do śrub.
  7. Przymocuj puszki do podstawy taśmą elektryczną.
  8. Przymocuj kabel do podstawy.
  9. Włóż wtyczkę do telewizora.
  10. Poruszając się po pokoju, określ lokalizację najlepszego odbioru sygnału i napraw antenę.

  Istnieją inne warianty tej anteny, z czterema lub nawet ośmioma bankami, ale nie ma widocznego wpływu liczby puszek na jakość sygnału.

  Jak zrobić antenę z puszek po piwie można również nauczyć się z wideo:

  Antena Zygzaka z Charków

  Jego nazwę nadano antenie w 1961 r., Pod nazwą jej wynalazcy Kharchenko KP, która zasugerowała użycie anteny zygzakowej do odbioru transmisji telewizyjnych. Ta antena doskonale nadaje się do odbioru sygnału cyfrowego.

  Antena Kharchenko

  Aby stworzyć antenę zygzakowatą, potrzebujesz:

  • Drut miedziany o średnicy 3-5 mm.
  • Kabel telewizyjny ma 3-5 metrów.
  • Lut.
  • Lutownica.
  • Podłącz.
  • Taśma izolacyjna.
  • Kawałek plastiku lub sklejki dla podstawy.
  • Śruby elementów złącznych.

  Najpierw musisz wykonać ramkę anteny. Aby to zrobić, weź przewód i odetnij kawałek 109 centymetrów. Następny przewód wygiąć tak, że okazało się ramkę dwóch równoległych rombów, z każdej strony rombu wynosi 13,5 cm od pozostałego centymetra do wiązania pętli drutu. Za pomocą lutownicy i lutu połącz końce drutu i zamknij ramę.

  Weź kabel i obierz jego koniec, abyś mógł przylutować pręt i ekran kabla do ramy. Następnie przylutuj pręt i osłonę kabla w środku ramy. Weź pod uwagę, że ekran i pręt nie powinny się dotykać.

  Umieść ramkę na podstawie. Odległość między narożnikami ramy na połączeniu z kablem musi wynosić dwa centymetry. Rozmiar podstawy wynosi około 10 na 10 centymetrów.

  Zdejmij drugi koniec kabla i zainstaluj wtyczkę.

  Jeśli to konieczne, przymocuj podstawę anteny do stojaka, w celu dalszej instalacji na dachu.

  Bardziej szczegółowe instrukcje na temat produkcji anteny Kharchenko, można zobaczyć w wideo:

  Antena z kabla koncentrycznego

  Do wykonania anteny potrzebny jest 75-omowy kabel koncentryczny standardowego złącza. Aby obliczyć długość kabla wymaganą dla anteny, musisz znać częstotliwość nadawania cyfrowego i podzielić ją na megaherc na 7500 i zaokrąglić otrzymaną kwotę.

  Antena z kabla

  Po otrzymaniu długości kabla wykonaj następujące czynności:

  1. Zdejmij kabel z jednej strony i włóż go do złącza anteny.
  2. Pozostaw dwa centymetry od krawędzi złącza i wykonaj znak, z którego zmierzysz długość anteny.
  3. Po zmierzeniu żądanej długości, odetnij nadmiar szczypiec.
  4. W obszarze znaku usunąć izolację i oplot kabla, pozostawić tylko wewnętrzną izolację.
  5. Wygnij oczyszczoną część pod kątem 90 stopni.
  6. Skonfiguruj telewizor za pomocą nowej anteny.

  Wizualnie naprawiaj dostępne informacje, oglądając wideo:

  Powinien natychmiast zastrzec, że do odbioru sygnału satelitarnego potrzebny jest tuner i specjalny prefiks. Dlatego, jeśli nie posiadasz tego sprzętu, tworzenie anteny satelitarnej własnymi rękami nie będzie możliwe, ponieważ możesz sam wyprodukować reflektor paraboliczny:

  • Parabolę wykonaną z pleksi wytwarza się przez ogrzewanie. Pleksiglas jest umieszczany na półfabrykacie, który powtarza kształt odbłyśnika parabolicznego i umieszczany jest w komorze o wysokiej temperaturze. Po zmiękczeniu pleksiglasu przyjmuje postać świni. Po schłodzeniu pleksiglasu jest wyciągany z formy i wklejany folią. Minusem takiej produkcji samobieżnej paraboli jest to, że koszt jej wyprodukowania przekracza wartość rynkową reflektora fabrycznego.
  • Odbłyśnik wykonany z blachy - wykonany z blachy ocynkowanej, o rozmiarze metra na metr. Liść ma okrągły kształt, a wycięcia są wykonane od krawędzi do środka w kształcie płatków. Następnie arkusz umieszcza się na zakrzywionej matrycy odbłyśnika, a "płatki" mocuje się za pomocą zgrzewania punktowego lub nitów.
  • Odbłyśnik siatkowy wykonany jest z ramy i siatki. Najpierw utwórz szablon, którego parametry są obliczane przez formułę. Wzory wytwarzają radialne parabole wykonane z drutu miedzianego. Przekrój przewodu dobiera się w zależności od średnicy anteny. Na przykład, dla anteny o średnicy 1,5 metra, weź przewód o średnicy 4-5 mm. Konieczne jest również wykonanie okrągłych pasów. Średnica pasów zmienia się w krokach co 10-30 cm, a po uformowaniu jest pokryta drobną miedzianą siatką.

  Wszystkie powyższe metody można poważnie traktować tylko ze względu na zainteresowania sportowe, ponieważ wytwarzanie odbłyśnika parabolicznego w procesie ręcznym jest procesem bardzo czasochłonnym i drogim. Ponadto bardzo trudno jest wykonać dokładne obliczenia parametrów anteny satelitarnej w domu. Dlatego zalecamy, abyś nie był oryginalny i nie kupował anteny satelitarnej w całości.

  Jeśli w miejscu, w którym żyjesz słabym sygnałem telewizyjnym, a normalna antena nie może zapewnić dobrego obrazu na telewizorze, wzmacniacz antenowy może pomóc w tej sytuacji. Możesz zrobić to sam, jeśli znasz się trochę na elektronice i wiesz jak się lutować.

  Wzmacniacze powinny być zainstalowane jak najbliżej anteny. Lepiej jest zasilać wzmacniacz anteny za pośrednictwem kabla koncentrycznego poprzez odłączanie.

  Odłączenie obwodu mocy

  Odłączenie jest instalowane w dolnej części telewizora, a zasilacz zasilany jest napięciem 12 woltów. Dwustopniowe wzmacniacze zużywają prąd nie większy niż 50 miliamperów, dlatego moc zasilacza nie powinna przekraczać 10 watów.

  Wszystkie połączenia wzmacniacza antenowego na maszcie muszą być wykonane przez lutowanie, ponieważ instalacja połączeń mechanicznych doprowadzi do ich korozji i pęknięcia, a dalsza eksploatacja w agresywnym środowisku.

  Zdarzają się przypadki, kiedy trzeba odbierać i wzmacniać słaby sygnał w obecności silnych sygnałów z innych źródeł. W tym przypadku słabe i mocne sygnały wchodzą jednocześnie na wejście wzmacniacza. Prowadzi to do zablokowania działania wzmacniacza lub przeniesienia go do trybu nieliniowego, który łączy oba sygnały, co wyraża się w impozycji obrazu z jednego kanału do drugiego. Poprawienie sytuacji pomoże zmniejszyć napięcie zasilania wzmacniacza.

  Należy zauważyć, że na wzmacniacze decymetrowe duży wpływ mają sygnały z zakresu pomiarowego. Aby złagodzić wpływ sygnałów miernika, przed filtrem DMV umieszczony jest filtr górnoprzepustowy, który blokuje fale miernika i przesyła sygnały tylko z zakresu decymetrycznego.

  Poniżej znajduje się schemat wzmacniacza antenowego zakresu pomiarowego:

   Schemat wzmacniacza antenowego zakresu pomiarowego
  • Wzmocnienie wynosi 25 dB. przy napięciu 12,6 woltów.
  • Pobór prądu nie przekracza 20 miliamperów.
  • Równoległe połączenie diod D1 i D2 chroni tranzystor przed awarią w przypadku uderzenia pioruna.
  • Kaskady mają wspólny nadajnik.
  • Skraplacz C6 zapewnia korekcję stałych charakterystyk wzmacniacza w obszarze wysokich częstotliwości.
  • Aby ustabilizować tryb tranzystorów, wzmacniacz jest zasłonięty przez ujemne sprzężenie zwrotne z emitera drugiego tranzystora do podstawy pierwszego.
  • Aby uniknąć samo-wzbudzenia wzmacniacza, stosuje się filtr odsprzęgający R4 C1.

  Proponujemy również zapoznać się z obwodem wzmacniacza decymetrowego:

   Obwód wzmacniacza decymetrowego
  • Wzmacniacz antenowy z zakresu decymetrowego 470-790 MHz.
  • Wzmocnienie wynosi 30 dB. przy napięciu 12 woltów.
  • Pobór prądu wynosi 12 miliamperów.
  • Kaskady mają wspólne tranzystory emitujące i mikrofalowe o niskim poziomie szumów wewnętrznych.
  • Rezystory R1 i R3 zapewniają kompensację temperatury w trybie tranzystorowym.
  • Wzmacniacz zasilany jest kablem koncentrycznym.

  Z zasadą wzmacniacza antenowego można zobaczyć na wideo:

  Mamy nadzieję, że nasz artykuł o antenach telewizyjnych okazał się dla Ciebie przydatny!

  Obwód najprostszego wzmacniacza dźwięku. Jak zrobić własny wzmacniacz do głośników, słuchawek, komputera, subwoofera.

  Jak zrobić gwiaździste niebo na suficie własnymi rękami. Zdjęcie sufitu z gwiazdami w pokoju dziecięcym i sypialni.

  Jak lutować rurki i kształtki z polipropylenu. Niezbędne narzędzia do pracy i instrukcje, jak zrobić domowe urządzenie do zgrzewania polipropylenu.

  RemBoo »Elektryka» Jak wykonać antenę dla twojego telewizora

  Jak zrobić antenę własnymi rękami na telewizor

  Tylko w przenośnych modelach telewizorów są wbudowane urządzenia, które zapewniają niezbędne przekształcenie fal elektromagnetycznych telewizji naziemnej. Odebrane sygnały są wzmacniane i przetwarzane. Na podstawie tych danych powstaje ostateczny obraz. Ale w stacjonarnych odbiornikach nie jest to możliwe. Dlatego przydatna może być wiedza, jak zrobić antenę własnymi rękami na telewizor. W tym artykule przedstawiono projekty, które każdy może powielać bez zbędnego wysiłku. Wybierając je, produkty złożone z najprostszych składników uznano za preferowane.

  Tak złożoną konstrukcję można zastąpić jakością domowej roboty

  Dlaczego potrzebujesz domowej anteny do telewizji cyfrowej?

  Dziwne, jak może się wydawać, niektóre projekty "rękodzieła" są gorsze od produktów fabrycznych w swoich parametrach. Co więcej, niektóre z nich zapewniają doskonałe wzmocnienie, dobrą selektywność częstotliwościową i inne lepsze właściwości techniczne. Podstawowa wiedza teoretyczna pomoże ci dostroić się zgodnie ze specjalnymi warunkami w punkcie odbioru sygnału.

  W niektórych sytuacjach odpowiednie umiejętności są po prostu konieczne. Zgadzam się, trudno jest poczekać na otwarcie sklepu jutro rano, kiedy w tej chwili można stworzyć wysokiej jakości antenę z improwizowanych materiałów. Cały proces zajmie nie więcej niż godzinę. Po tym - zasłużona duma z samego siebie będzie harmonijnie uzupełniona szacunkiem wszystkich członków rodziny.

  Telewizor w samochodzie można również podłączyć do domowej anteny

  Odpowiednie umiejętności będą przydatne w przypadku awarii standardowego wyposażenia

  Jak zrobić antenę własnymi rękami dla telewizora: proste projekty

  Ci, którzy nie chcą dokładnie zrozumieć zawiłości teorii propagacji fal radiowych, wystarczy zapoznać się z instrukcjami w tym rozdziale. Tutaj jest mowa o tym, jak zrobić antenę własnymi rękami na telewizor bez dodatkowego czasu i pieniędzy. Projekty te są testowane w praktyce. Dlatego, aby uzyskać pozytywny wynik, wystarczy powtórzyć sekwencję operacji roboczych.

  Prosta antena własnymi rękami do telewizji cyfrowej z dokładnymi obliczeniami

  Aby dowiedzieć się jak wykonać antenę samodzielnie dla telewizora bez błędów, konieczne jest określenie warunków problemu. Jeśli weźmiemy pod uwagę region moskiewski, wówczas nadawanie w formacie cyfrowym odbywa się na dwóch częstotliwościach nośnych. Do obliczeń używamy jednej wartości, 546 MHz.

  Aktywne części anten wykonane są z przewodów. Ich wymiary powinny odpowiadać długości fali (DW). Jeśli używasz kwadratu, to każda strona powinna być równa ¼ DW.

  Aby podłączyć odbiornik, musisz używać tylko specjalnego kabla telewizyjnego. Różni się od standardowych przewodów sieci energetycznych i innych dokładnych wartości rezystancji falowej 75 Ohm. Kanały wejściowe technologii są do niej dostosowane. Jeśli używasz innych produktów kablowych, parametry sygnału wejściowego będą gorsze.

  Aby nie komplikować konstrukcji, używamy prostej formy, pierścienia. Jego wymiary są obliczane za pomocą prostej formuły.

  • ДР - długość ramy w cm;
  • ES jest częstotliwością sygnału nośnego w MHz.

  W naszym przypadku otrzymujemy: (300/546) * 100 = 55 cm (wartość zaokrąglona).

  Zwróć uwagę, że centralny rdzeń ramy nie jest w ogóle używany. Plecionka telewizyjna jest podłączona do plecionki. Skręcanie jest wzmacniane przez lutowanie.

  Rozwiązywanie problemów z odbiorem dalekosiężnym

  Jeśli metody "pasywne" nie wystarczą, przyda się technologia samodzielnego tworzenia wzmacniacza antenowego. W takim przypadku improwizowane materiały nie wystarczą. Będziemy musieli kupić komponenty elektroniczne, opanować metody wytwarzania płytki drukowanej.

  Zespół wzmacniacza

  Nie tylko kopiowanie gotowych rozwiązań, ale także dokładne obliczenia sprawiają, że nie jest trudno samodzielnie wykonać antenę telewizyjną. Pewne trudności pojawią się, jeśli będziesz musiał aktywnie wzmacniać sygnał. Ale przedtem sensowne jest eksperymentowanie z pasywnymi antenami.

  Jeśli poprawnie zastosujesz informacje z tego artykułu, to stworzone przez ciebie urządzenie będzie miało lepsze parametry niż technika szeregowa

  Jak wykonać antenę samodzielnie wykonaną dla telewizji cyfrowej (wideo)

  Może zainteresuje Cię również:

  Pozostaw komentarz Anuluj odpowiedź

  © 2017 Aquatic-Home.ru. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  Internetowa encyklopedia o komunikacji inżynierskiej w domu

  • Mapa strony
  • Zapytaj eksperta
  • Zasady i prawa autorskie
  • Skontaktuj się z administratorem

  Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów na stronie jest zabronione!

  Dodaj komentarz

  43 − 37 =