Nazwa kategorii

Jak zrobić róg na listwie przypodłogowej

Jak płynnie obniżyć kąt listwy sufitowej

Piękne i dokładne obramowanie sufitu ukrywa połączenia między pokrywami i stanowi dodatkowy element wystroju pomieszczenia. Ale że listwy sufitowe wyglądały naprawdę pięknie, musisz być w stanie jakościowo dołączyć do narożników.

Jak gładko odciąć rogi listwy sufitowej, możesz dowiedzieć się z naszego artykułu.

Pierwszy sposób - za pomocą krzesła

Profesjonalne krzesło z obrotową piłką do metalu

Krzesło zwykle wygląda w formie tacy z pionowymi otworami pod piłką do metalu. Może być wykonany z drewna, metalu lub tworzywa sztucznego. To narzędzie jest najstarszym i najprostszym narzędziem stolarskim, przeznaczonym do cięcia kawałków drewna pod kątem 90 ° i 45 °. Istnieją rodzaje adaptacji do pracy profesjonalnej, z obrotowym mechanizmem, w którym narzędzie tnące może być obracane i mocowane w dowolnej pozycji.

Jak prawidłowo ciąć listwę przypodłogową

Kąty sufitu są podzielone na wewnętrzne i zewnętrzne, sposób dokowania na nich jest nieco inny.

Jeśli to konieczne, możesz samemu zrobić krzesło. Aby to zrobić, potrzebujesz trzech przycinania ze sklejki lub desek tego samego rozmiaru. Początkowo są one stosowane w formie odwróconego "P" i oznaczenia narożników. Następnie wyciąć kawałki pod piłką prawie do samego dołu, a deski są skręcone.

 • Dokonujemy poprawnych pomiarów.
 • Listwę przypinamy do stołka tak, aby ta pozycja dokładnie zgadzała się z położeniem na suficie.
 • Cokół musi być mocno dociśnięty do przeciwległej ściany krzesła. Przytrzymaj i naciśnij wolną ręką.
 • Piła do metalu kładziemy pod kątem 45 ° w specjalnym otworze i wycinamy część.

 • Sąsiednią część należy wyciąć w ten sam sposób, tylko w lustrzanym odbiciu, jak pokazano na zdjęciu.
 • Podczas cięcia miękkich materiałów (PCW, polistyren) użyj piły do ​​metalu lub tradycyjnego noża budowlanego. Wtedy praca będzie dokładna i z równymi krawędziami.

  • Zmierz długość listwy od najbliższej ściany do zewnętrznego narożnika, zostaw po lewej stronie linię ołówkiem, wskazując żądaną długość. Należy zauważyć, że krawędź (jej górna część) powinna trochę zgasnąć.
  • Cokół zostaje przeniesiony na stołek i odcięty.
  • Sąsiednia kreska również musi być mierzona z marginesem i odcięta w lustrzanym odbiciu do pierwszej części.

  Próbujemy listew sufitowych: łączenie części musi być idealnie równe. Jeśli wynik nie zostanie osiągnięty i występują nieregularności w stawach, można przyciąć krawędzie zwykłym nożem do idealnego dokowania.

  Sprawdź gładką dokowanie

  Film dobrze opisuje wszystkie niuanse:

  Metoda druga - bez dodatkowych narzędzi

  W rogu wewnętrznym można użyć najprostszej metody doskonałego dokowania - poprzez oznaczenie na suficie. Kolejny przykład, jak przyciąć kąt jest piękny i gładki.

  1. Zastosuj filet do sufitu, mocno dociskając jego równą krawędź do rogu.
  2. Narysuj linię wzdłuż dłuższego boku cokołu na suficie.

 • Ta sama czynność jest wykonywana z sąsiednią częścią po drugiej stronie.

 • Zaznacz przecięcie linii.

  W rezultacie otrzymujemy równy kąt 45 °, jeśli narysujemy linię od punktu przecięcia do krawędzi części. Należy zauważyć, że powyższa metoda znakowania działa tylko pod idealnie płaskimi kątami.

  Przy dobrym oku i precyzji rąk możesz użyć domowego szablonu przypominającego symulację krzesła. Aby to zrobić, weź cienką deskę lub gęstą sklejkę i narysuj układ w kształcie poziomego prostokąta. Za pomocą kątomierza zaznacz 45 ° po prawej i lewej stronie prostokąta. Rysuj linie łączące przeciwległe krawędzie.

  Teraz możesz wyciąć listwy sufitowe za pomocą tego układu. Akcje są proste i podobne do powyższego opisu w pierwszej wersji. Nie wolno wkładać tylko części sufitowych, lecz stosować je do rysunku i piły do ​​metalu w połączeniu z układem układu.

  Specjalne akcesoria do dokowania

  Po zainstalowaniu listew przypodłogowych można obejść pytanie, jak wyciąć narożnik bokiem. W sytuacji, gdy nie chcesz niczego ciąć, jeśli jesteś kobietą i kochasz piękno, a nie stolarkę, możesz przejść w drugą stronę. Radzimy wybrać listwę przypodłogową do wykończenia, w której znajdziesz w sklepie odpowiednią część zgodnie z rysunkiem, który zamyka węzeł. W ten sposób zaoszczędzisz czas i wysiłek.

  Jak przykleić dekoracyjne listwy sufitowe na suficie. Metoda klejenia dekoracyjnego gzymsu za pomocą kleju, szpachli i uszczelniacza. Jak zrobić równe kąty na suficie.

  Dziękuję za pokazanie mi, świetnie!

  Tacy budowniczowie - szkodniki kopią w tyłek. Rozłóż wideo bez wahania. Profesjonalizm "0". "Tutaj się pomyliłem, ... że to nie jest takie ... no, nic strasznego ..." klasa mistrzowska "FINGER w OPU" (((

  Dziękuję, hollow, biorąc pod uwagę fakt, że robię to raz i ja bez żadnego doświadczenia.

  Jak wyciąć rogi na listwach sufitowych? Instrukcja krok po kroku, praktyczne wskazówki i porady

  Naprawa jest odpowiedzialnym i kosztownym ćwiczeniem. Chociaż możesz znacznie zaoszczędzić pieniądze, jeśli wykonasz pracę samodzielnie. Kosmetyczne wykończenie pomieszczeń odbywa się według określonych technologii. Możesz ozdobić wnętrze różnorodnymi materiałami.

  Obecnie bardzo popularną techniką jest stosowanie listew sufitowych, aby ukryć nierówności między ścianami i sufitem. Aby kontur był estetyczny, konieczne jest staranne wykonanie pracy. Jak ciąć narożniki na listwach sufitowych pomoże zrozumieć porady doświadczonych mistrzów w branży budowlanej i naprawczej. Opowiedzą Ci, jak użyć różnych narzędzi do wykonania niezbędnych manipulacji przy dekoracyjnym wykończeniu różnych typów.

  Podczas badania pytania, jak prawidłowo wyciąć narożnik na suficie, należy zapoznać się ze specyfiką takiego wykończenia. Sztukateria między sufitem a ścianami jest teraz wykonana z materiałów sztucznych. Może to być polichlorek winylu, spieniony polistyren lub poliuretan. Z naturalnych materiałów można stosować drewno.

  W budownictwie sufitowa listwa przypodłogowa nazywana jest filetem (naukowym). Ze wszystkich materiałów, z których wykonane są takie elementy wykończeniowe, poliuretan jest uważany za najlepszą jakość. Dlatego lepiej go wybrać. Następnie spróbuj dowiedzieć się, jak wyciąć kąt listwy sufitowej. Porady ekspertów pomogą dobrze wykonać tę pracę.

  Eksperci są zgodni, że poliuretan jest najlepszym materiałem do prezentowanych produktów wykończeniowych. Ale nawet on ma wiele wad. Powinny być brane pod uwagę przed cięciem narożników na sufitowych listwach przypodłogowych. Poliuretan podlega zmianom temperatury. Dlatego nie jest on używany do wykańczania w kuchni lub wannie. W przeciwnym razie listwy przypodłogowe szybko pękną i stracą swoją estetykę.

  Styropian ma prawie wszystkie pozytywne cechy właściwe dla poliuretanu. Ale to wciąż jest bardziej delikatny materiał. Łatwo jest się zepsuć.

  Cokół wykonany z polichlorku winylu jest stosunkowo tani. Ale są one bardzo łatwe do pozostawienia wgnieceń lub wybojów. Dlatego praca z takimi produktami powinna być bardzo ostrożna.

  Drewno wygląda bardzo ładnie, ale nie we wszystkich wnętrzach. Co więcej, trudno jest pracować z takim materiałem dla nieprofesjonalnego mistrza. Czy chcesz sam dokonać naprawy? Wtedy lepiej wybrać poliuretan lub styropian.

  Podczas sprawdzania, jak prawidłowo ciąć narożnik na listwie sufitowej, należy zwrócić uwagę na jej kształt i powiązane produkty. Są reliefowe i gładkie filety. Ich szerokość i długość mogą się znacznie różnić.

  Przy wyborze rozmiaru listwy należy wziąć pod uwagę rodzaj wnętrza, a także wysokość sufitu. W przypadku niewielkiego pomieszczenia, w którym odległość od podłogi do sufitu nie przekracza 2,75 m, szerokie listwy przypodłogowe nie będą wystarczające. Będą wyglądać niewłaściwie. Z tego samego powodu wąski filet nie powinien być stosowany do wysokich sufitów. W takich pomieszczeniach listwa 45 mm wygląda dobrze.

  Do montażu można zakupić zakrzywione narożniki z tego samego materiału co filet. Są zewnętrzne i wewnętrzne. Ale często cokół łączy się bez nich bezpośrednio. W takim przypadku wymagane jest wykonanie gładkiego, pięknego przycinania naroży.

  Aby proces mógł przebiegać szybko i prosto, użyj narzędzia, takiego jak krzesło. To jest szablon, który ma wygląd w kształcie litery U. W bocznych ścianach znajdują się wzory szczelin. Mają inny kąt nachylenia.

  Istnieje inna technika, która pozwala na płynne przyklejenie sufitu. Wytnij rogi bez stołka możliwe. Jednak korzystanie z takiego narzędzia znacznie ułatwia pracę.

  Najpierw musisz zaznaczyć listwę przypodłogową. Jeśli chcesz utworzyć zewnętrzny narożnik, długość jest mierzona na suficie, na wewnętrznej - na ścianie. W przypadku zaokrąglenia nachylenie linii wynosi 45 i 90 stopni. Ponieważ jest to raczej niewielka liczba wariantów gniazd, możliwe jest samodzielne wykonanie szablonu. Wymaga to tylko kartki papieru lub tektury.

  Jeśli mechanik ma duże doświadczenie w przeprowadzaniu takich operacji, może ciąć narożniki bez dodatkowych narzędzi. Mistrz nakłada filet na ścianę, a następnie robi notatki na produkcie. Potem wycina nadmiar. Niedoświadczony mistrz najprawdopodobniej nie będzie w stanie odciąć kątów prostych od pierwszego. Dlatego lepiej jest używać nieregularnych krzeseł lub okładek z ozdobnymi narożnikami.

  Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę technikę cięcia wewnętrznego narożnika listwy sufitowej. W końcu w każdym pokoju są. Jeśli zewnętrzne naroża w zwykłych prostokątnych przestrzeniach są nieobecne, wówczas te odmiany będą musiały być w każdym przypadku obcięte.

  W dolnej części krzesła znajduje się cokół z bokiem, który będzie przylegał do sufitu. Dolna część filetu zostanie dociśnięta do ściany tacy.

  Jeśli materiał jest solidny, jest cięty piłą metalową. Produkty miękkie są łatwo obrabiane za pomocą ostrego noża. Kąt powinien być równy 45 stopni. Jeśli prasowanie podczas cięcia jest zbyt mocne, na listwie przypodłogowej powstają przylgi. Kąt sąsiedni jest cięty zgodnie z tym samym schematem.

  Przed klejeniem nakłada się je na ścianę i, jeśli to konieczne, koryguje niewielkie nierówności. Szczeliny między listwami nie powinny być. Jeśli ta praca jest wykonywana po raz pierwszy, możesz ćwiczyć na małych kawałkach.

  Dość często kontur ścian w pomieszczeniu ma złożony kształt. W takim przypadku musisz dowiedzieć się, jak wyciąć zewnętrzny narożnik listwy sufitowej. Aby to zrobić, układa się go na dnie krzesła w taki sam sposób, jak w poprzedniej wersji, stronie, która przylega do sufitu.

  Inne kąty są używane do tych kątów. Mają również nachylenie 45 stopni, ale są po drugiej stronie. Ponadto, po oznakowaniu i przycięciu, 2 cokoły są umieszczane w odpowiednim miejscu na suficie. Dokonano dostosowania.

  Trudności mogą powstać, jeśli to konieczne, aby ciąć ten sam cokół po jednej stronie zewnętrznego naroża, a po drugiej stronie wewnętrznego. Tutaj wielu popełnia błąd. Najpierw musisz wyciąć wewnętrzny róg. W przeciwnym razie zbyt krótkie listwy nie będą dokowane w żadnym miejscu.

  Wygląda bardzo pięknie w wewnętrznym poliuretanie listwy przypodłogowej. Jak wyciąć rogi na takim produkcie, aby nie zepsuć jego wyglądu? A tutaj porady ekspertów pomogą niedoświadczonemu mistrzowi. Nie zawsze w domu mistrza jest takie narzędzie, jak krzesło. Możesz się bez niego obejść.

  Aby to zrobić, znaczniki są wykonywane bezpośrednio na ścianie. Najpierw mierzy się pożądaną długość artykułu dekoracyjnego. Jest cięte pod kątem prostym. Następnie przymocuj każdy szczegół do sufitu. Ich zarys zarysowany jest ołówkiem. Daje to przecięcie. Jest on stosowany na obu cokołach.

  Od punktu przecięcia do krawędzi rysowana jest linia nachylona. To jest ostrze. Jest korygowany przed klejeniem, mocując oba cokoły do ​​narożnika. Jest to dość prosta metoda, ale nawet do tego potrzebne jest dobre oko i dokładność w pracy.

  Nie masz krzesła? To nie ma znaczenia! Możesz zrobić to sam. Podczas przycinania po raz pierwszy lepiej jest zastosować go w swojej pracy. Wymaga to sklejki, papieru lub tektury.

  Interesując się cięciem zewnętrznego narożnika listwy przypodłogowej, a także jej wewnętrznymi odmianami, należy przyjąć takie podejście. Wybrany materiał rysuje dwie równoległe linie. Następnie za pomocą kątomierza wokół krawędzi rogi są wykonane pod kątem 45 stopni.

  Na cokole stosuje się domowe narzędzie, sporządzając odpowiednie notatki. Technika cięcia jest taka sama. Krzesło nie ma zastosowania, jeśli ściany w pomieszczeniu są bardzo nierówne. Podczas tworzenia kąta 45 stopni ze względu na takie niespójności, powstają szczeliny między stawami. Dlatego przycinanie odbywa się w poprzedni sposób. Przed instalacją krawędzie należy poprawić.

  Tak więc już wiemy, jak ciąć narożniki na listwach sufitowych. Ale zbadaliśmy kolejność prac w obecności prostych form. Teraz powinniśmy zwrócić uwagę na odmiany. Podlegają one zwiększonym wymaganiom dotyczącym ich instalacji. Ze względu na obecność elementów dekoracyjnych, trochę trudniej jest ciąć takie produkty.

  Złącze narożnikowe jest wytwarzane w miejscach, w których stiuk lub inne elementy wolumetryczne wystają ponad powierzchnię. Kąt jest wtedy ekspresyjny. Lepiej jest wziąć pod uwagę elementy obrazu i wykończenia w odpowiednim miejscu.

  Spoiny wolumetrycznych listew przypodłogowych należy starannie przykleić. Podczas pracy z wytłaczanymi produktami możesz użyć narzędzia wymienionego powyżej. Dozwolone jest oznaczanie na ścianie. Ale przy pomocy krzesła łatwiej będzie wyciąć listwy przypodłogowe.

  Jeśli wykonasz robotę starannie, wynik przekroczy wszelkie oczekiwania. Po przestudiowaniu wszystkich subtelności techniki i zastanowieniu się, jak pociąć narożniki na listwach sufitowych, możesz zacząć ćwiczyć. Nie martw się: proces będzie przebiegał łatwo i szybko. Ta dekoracja będzie pasować do niemal każdego wnętrza. Jeśli wszystkie czynności wykonywane są dokładnie, jakościowo sklejanie stawów, efekt dekoracyjny będzie oszałamiający. Wnętrze cieszy oko długo.

  Jak zrobić róg sufitowej listwy przypodłogowej

  Gotowy wygląd sufitu i dekoracji ściennej można uzyskać, koncentrując się na listwie przypodłogowej do sufitu, mocując ją dookoła obwodu pomieszczenia. Zanim wybierzesz i wykańczasz, lepiej dowiedzieć się, co trzeba będzie zrobić, ponieważ problemem dla wielu jest dokowanie cokołu w rogach. W trakcie tego procesu może być wiele trudności, ponieważ kąt dokowania nie jest łatwy do uzyskania perfekcyjnego i gładkiego. W tym artykule przeanalizujemy, jak wykonać narożnik listwy sufitowej, wykonując pracę poprawnie i pięknie.

  Przechodząc na rynek materiałów, należy zauważyć, że zakres na dziś jest dość duży. Wiodącymi pozycjami wśród materiałów są drewno i styropian.

  Drewniany cokół sufitowy

  1. Produkty wykonane z drewna często wyglądają spektakularnie. Za pomocą takiego cokołu można ukryć nierówności, a także dodać dotyk do wnętrza. Aby przymocować drewnianą kurtynę sufitową, będziesz potrzebować śrub samogwintujących lub gwoździ (w zależności od materiału ścian).
  2. Polistyren od dawna zajmuje główne pozycje na rynku budowlanym. Szeroki asortyment, a także łatwość instalacji, powodują duże zapotrzebowanie na produkty. Warto zwrócić uwagę i piękne walory dekoracyjne.

  Styropian

  Dokonując wyboru między pierwszą a drugą opcją, należy wziąć pod uwagę styl wnętrza pokoju.

  Nie można wykonać dobrej jakości klejenia cokołu na suficie, jeśli kąt nie jest prawidłowo wycięty. Wydawać by się mogło, że wystarczy wyciąć listwę pod kątem 45º, ale w rzeczywistości, jeśli mierzymy kąt utworzony przez dwie sąsiednie ściany, może to być nie 45º, ale na przykład 42º lub 50º. W rezultacie, listwa przypodłogowa, która jest cięta pod kątem 45º, nie będzie działać. W takim przypadku podczas łączenia powstają luki i luki - widok ogólny zostanie zepsuty. Pamiętaj, że początkującym mistrzom łatwiej jest dopasować listwę do sufitu za pomocą pianki.

  Kiedy wewnętrzny narożnik jest wykonywany, konieczne jest, aby jego dolna część wzniosła się ponad szczyt, a zewnętrzna - wręcz przeciwnie.

  Narożnik wewnętrzny i zewnętrzny

  Planując dekorację sufitu cokołem, należy zauważyć, że narożniki w pomieszczeniach mogą być wewnętrzne i zewnętrzne. Z tymi drugimi często występują trudności. Ale dzięki radom specjalistów wszystko można zrobić w jeden z następujących sposobów:

  1. Jeśli proces z obrzezaniem listwy sufitowej nie jest pod twoją mocą, możesz kupić specjalne akcesoria. W sklepie budowlanym można wybrać zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne narożne elementy wymaganego odcienia. Od wewnętrznej strony narożnika z obu stron wsuń końce listew sufitowych. Zmniejsz kąt w tym przypadku nie jest konieczne, ale wynik cieszy oko.
  2. Przycinanie krawędzi listew przypodłogowych pod pewnym kątem, co zapewni idealne połączenie obu elementów.

  Cięcie można wykonać w następujący sposób:

  • za pomocą specjalnego narzędzia do szablonów - stołka;
  • ręcznie poprzez oznaczenie, wykonane określoną metodą.

  Używanie specjalnego narzędzia

  Krzesło

  Wykonuj dokładne cięcie listew sufitowych nowicjuszy zalecane jest za pomocą specjalnych narzędzi. Na przykład profesjonaliści przeprowadzają montaż listew przypodłogowych za pomocą krzesła i piły końcowej modelu elektrycznego.

  Aby wiedzieć, jak prawidłowo przyciąć listwę sufitową za pomocą specjalnego narzędzia, wystarczy zapoznać się z krótkim przewodnikiem lub instrukcją. Do wariantu budżetowego wystarczy prosta piła i stołek. Pomimo przystępnej ceny i prymitywności instrumentu, jeśli kąciki pomieszczenia będą pasować do 45º, rezultat będzie wspaniały.

  Praca ze specjalnym narzędziem uwzględnia niektóre funkcje:

  • do krojenia cokołu z piany piły z tworzywa sztucznego nie jest wymagane, wystarczy być prostym nożem budowlanym;
  • Pomiary długości sufitu wzdłuż linii ułożenia cokołu są przeprowadzane w pierwszej kolejności;
  • W zależności od modelu rysik umożliwia przycięcie pod różnymi kątami;
  • Jeśli występują nierówne krawędzie, lepiej jest użyć noża biurowego.

  Przycinanie z krzesłem

  Aby wykonać cięcie za pomocą stołka, wykonaj następujące czynności:

  1. Wystawiamy niezbędne parametry.
  2. Wstawiamy pierwszy pręt, a następnie piła do metalu.
  3. Produkujemy cięcie.
  4. Wstawiamy drugi pasek, który powinien być zadokowany z pierwszym w ten sam sposób.
  5. Otwory są wybierane naprzeciwko, ale kąt musi być taki sam, na przykład 45 °.
  6. Produkujemy cięcie.

  Jeśli wszystkie czynności zostały wykonane prawidłowo, to w rezultacie, gdy dwie listwy przypodłogowe są połączone, części muszą idealnie pasować. Po tym możesz bezpiecznie przejść do klejenia.

  Konieczne jest wzięcie pod uwagę, który kąt jest zaangażowany: wewnętrzny lub zewnętrzny. Proces przycinania zewnętrznego naroża odbywa się zgodnie z następującym schematem pozycjonowania w kale:

  • Drążek zamontowany po lewej stronie w stosunku do narożnika powinien być przyłożony do pobocznej strony ściany krzesła z dolną stroną do góry;
  • Piła do metalu powinna być włożona w lewy i prawy rowek;
  • Pasek ustawiony na prawo od rogu jest ustawiony w podobny sposób;
  • Włożymy piłę do prawej i lewej strony.

  Przycinanie wewnętrznego rogu

  Aby przyciąć wewnętrzny narożnik, listwa przypodłogowa ułożona jest w tej samej kolejności, a układanie piły jest inne: najpierw ostrze wsuwa się w prawe i skrajne lewe rowki, a następnie odwrotnie.

  Krzesło ręczne wymaga ostrożności i dokładności. Przy nieostrożnym użyciu można łatwo zepsuć listwy sufitowe.

  Jeśli nie ma specjalnego narzędzia, możesz wyciąć elementy listwy ręcznie. Zastanowimy się, jak wyciąć cokół sufitowy przy użyciu standardowych narzędzi:

  Nóż budowlany

  1. Pomiar kąta pomieszczenia za pomocą rogu. Narzędzie umieszcza się w komorze narożnej na powierzchni sufitu. Wskaźnik powinien być równy 90º. Jeśli istnieje odchylenie, można argumentować, że rogi są nierówne, a zatem trudniej będzie ciąć cokół.
  2. Do listwy przypodłogowej pod kątem 45º stosujemy linijkę. Za pomocą ostrego noża biurowego odcinamy niepotrzebną część ostrym ruchem. Jeśli chodzi o drewnianą listwę przypodłogową, najpierw wykonaj znakowanie ołówkiem, a następnie wykonaj cięcie piłą.
  3. Weryfikacja poprawności cięcia: listwy przypodłogowe są stosowane do naroża ściany. Jeśli prace są wykonywane niedokładnie lub występują drobne usterki, można je usunąć papierem ściernym (chyba że część okazała się mniejsza niż to konieczne).

  W przypadku nierównego kąta konieczne jest zmierzenie jego stopnia, a wynikowa liczba podzielona przez 2. W rezultacie otrzymujemy wymaganą wartość cięcia. Na przykład, w przypadku kąta 80º, kąty listew powinny być równe 40º.

  Możesz zamontować cokół na miejscu, w tym przypadku postępuj zgodnie z kolejnością czynności przedstawionych na zdjęciu:

  Przycinanie ręczne

  Aby łatwo poradzić sobie z tym etapem, który nie wiąże się z żadnymi trudnościami, należy wziąć pod uwagę kilka podstawowych zasad:

  1. Mocowanie listwy sufitowej zaczyna się od naroży, aby natychmiast wykonać najbardziej pracochłonną pracę.
  2. Dokuj elementy tak, aby nie było gniazd. Nadmiar kleju natychmiast usunięty.
  3. Po zakończeniu pozostałe elementy są klejone.
  4. Jeśli wybór padł na cokół z tworzywa sztucznego, wówczas do jego sklejenia należy użyć szpachlówki wykończeniowej.

  Cokół do naklejek na płynne paznokcie

  Miejsca mocowania są dobrze zwilżone roztworem podkładu lub wody. Po wyschnięciu kitu można przystąpić do uszczelniania stawów lub szczelin. Do tych celów odpowiednie są zwykłe związki podobne do szczeliwa.

  Wybierając preparaty do uszczelniania szwów, należy zwrócić uwagę na typy, które są produkowane na bazie akrylu.

  Wizualna pomoc do montażu cokołu w miejscu, patrz poniżej:

  Jeśli coś nie jest jasne przy pracy ze studiem, obejrzyj ten film:

 • Dodaj komentarz

  + 72 = 75