Nazwa kategorii

Jak zrobić kwiaty z serwetek

Kwiaty z serwetek własnymi rękami, instrukcje dotyczące robienia + przykładów ze zdjęciami i lekcjami wideo

Zwykle serwetki służą do dekoracji świątecznego stołu. Ale jeśli chcesz, możesz je zrobić bardzo oryginalne rzemiosła do dekoracji opakowań prezentów dla bliskich, różnorodne wnętrza domu lub będzie dekorowanie samej tabeli bankiet, ale w nieco innym charakterze.

Istnieją różne wyroby z serwetek :. kwiaty, mało ludzi, anioły, zwierzęta, owady, ptaki, itp Niektóre z nich wykonywane są łatwo i szybko, podczas gdy inne wymagają czasu i wymaga pewnych umiejętności. Powiemy Ci, jak zrobić kwiaty z serwetek własnymi rękami.

Taki bukiet zadowoli Cię przez długi czas, poza tym nie wymaga inwestycji finansowych i długiego czasu produkcji. Z serwetek możesz zrobić kwiaty na każdy gust.

Kurs mistrzowski dla początkujących

Powiemy Ci o najprostszym sposobie wykonania takich uroczych rzemiosł.

Do pracy potrzebna jest papierowa serwetka, nożyczki, nić, klej i rurka do łodygi, jeśli to konieczne.

Najpierw ostrożnie wyrównaj krawędzie serwetki. Złóż serwetkę na pół. Następnie zrób to akordeon: Bend krawędzi tkaniny o jeden centymetr, potem kolejne zakręty tkaniny centymetr w kierunku przeciwnym, kolejne zakręty centymetr w tym samym kierunku, co pierwsza, i tak dalej, aż do uzyskania efektu akordeonu.

Spłaszczyć akordeon, określić środek serwetki i związać go nitką.

Aby uzyskać bardziej interesujący wygląd, brzegi serwetki są zaokrąglone nożyczkami.

Teraz rozłóżmy kwiat. Jeśli masz małe dzieci, to ta chwila sprawi im dużo radości. Są zachwyceni przemianą papieru w puszysty kwiat. Jeśli właśnie stworzyłeś kwiat, połóż go na nodze (rurce do koktajlu lub szpikulcu) i przyklej. Możesz również wkleić go na papierowym pudełku, aby zrobić prezent na prezent.

Możesz również zrobić różę z serwetek.

Róża zawsze wygląda pięknie i jest zrobiona dość szybko. Do pracy potrzebna jest prosta jednowarstwowa serwetka. Dzielimy serwetkę na cztery części, które będą płatkami róży. Aby serwetki nie straciły przyzwoitego wyglądu podczas pracy, powinny być gęste i wysokiej jakości.

Następnie musisz zgiąć ćwiartki na pół i przekręcić je. Powinien dostać cylinder, którego podstawa musi być zaciśnięta nitką. Dostajemy rdzeń pączka. Nie dokręcaj nici.

Inne serwetki złożone po przekątnej. Krawędzie otrzymanych trójkątów powinny być wygięte.

Następnie umieść rdzeń na trójkącie i owiń go wolnymi końcami trójkąta. Równocześnie nadamy kwiatowi odpowiedni kształt. Uzyskana liczba jest ustalona za pomocą ciągu znaków.

Podobnie pracujemy z pozostałymi przedmiotami. Przy pomocy takiej technologii możliwe jest wykonanie róż o różnej wielkości i fakturze.

Do łodygi można użyć drutu owiniętego serwetką. Serwetki sprzęgła wymagają kleju papierowego.

Ten kwiat może być użyty w kompozycji i osobno.

Master klasa do tworzenia bukiet kwiatów

Możesz wykonać bardziej złożoną wersję kwiatów z serwetek. Abyś zrobił to dobrze, oferujemy instrukcje krok po kroku, jak zrobić ten kwiat.

Taki kwiat może świetnie wyglądać w doniczce i jako dodatek do wnętrza. Niezastąpiony będzie taki kwiat podczas dekoracji sali bankietowej.

To zajmie: zszywacz, klej, serwetki, podstawa do bukietu, nożyczki.

Pośrodku serwetki narysuj okrąg i wytnij go. W zależności od wielkości podstawy kwiaty mogą mieć różne rozmiary. Aby nadać naszemu bukietowi bardziej interesujący wygląd, zakreśl krawędzie ciętego koła czerwonym długopisem.

Następnie wyciąć okrąg.

Koło zszywacza przymocowujemy pośrodku.

Otrzymaliśmy zbiory kwiatów. Teraz przejdźmy do jego projektu.

Od środka podnieś każdą warstwę serwetki, tak jak pokazano na zdjęciu.

Podnosząc wszystkie warstwy serwetki, dostajesz tego rodzaju kwiatek.

Konieczne jest zrobienie kilku takich kwiatów. Aby mieć wystarczająco dużo na bukiet, będą potrzebować 16 sztuk.

Następnie pracujemy z podstawą bukietu. Może to być prosta kulka z pianki. Możesz stworzyć bazę i siebie. Aby to zrobić, zrób kulę gazet, miażdżąc je, związuj nitkami, a podstawa jest gotowa. Możesz również użyć piankowego rdzenia. Jeśli planujesz powiesić piłkę jako dekorację wnętrza, musisz z góry wykonać wstążkę.

Następnie wklej kwiaty na piłkę. Jeden po drugim.

Oto, co mamy.

Jeśli włożysz taką kulkę do doniczki, może ona stać się pełnym elementem Twojego wnętrza.

Jeśli nie możesz wkleić kwiatów dość blisko siebie, możesz wypełnić tę przestrzeń serwetkami w odpowiednim kolorze. Na przykład zielony, który będzie wyglądał jak liście w twoim bukiecie.

Nie przegap proponowanego przez nas wideo, ponieważ dopiero po zobaczeniu procesu na własne oczy, możesz zrozumieć wszystkie niuanse pracy.

Jak zrobić kwiaty z serwetek własnymi rękami: pełna instrukcja dla początkujących

Kwiaty - piękna kreacja natury - stały się integralną częścią naszego życia! Kwiaty inspirują kreatywność, robią wspaniałe rzeczy, wypełniają nasz świat tak niezbędną urodą! Nic dziwnego, że przenosimy je do świata akwarel i grafiki, płótna i papieru, porcelany i tkanin. I needlewomen na całym świecie z niewyczerpaną wyobraźnią odtworzyć piękno kwiatów w różnych technikach i z szerokiej gamy materiałów:

A ile jeszcze jest przed nami w produkcji kolorowej nowego, nie otwartego!)

Dzisiaj "The Cross9raquo; opowie Ci o najbardziej, być może, ekonomicznym i prostym, ale nie mniej fascynującym sposobie tworzenia niezwykłych kwiatów z serwetek własnymi rękami. Tak, tak, ze zwykłych papierowych serwetek!

Ten rodzaj kreatywności wymaga minimum materiałów i nie zawsze trzeba kupować serwetki - z wyjątkiem szczególnie uroczystych okazji, kiedy trzeba dużo zrobić kwiaty.

Ważna wskazówka: nawet ozdoby z serwetek pozostawionych po pracy można wykorzystać do wykonania innych dekoracji wnętrz, na przykład do tworzenia kul kwiatowych.

Serwetki papierowe są najbardziej różnorodne i prawie wszystkie z nich są doskonałym materiałem do robienia kwiatów. Jednak przygotowując się do pracy, należy zwrócić uwagę na pewne charakterystyczne szczegóły i wybrać te z serwetek, które najbardziej Ci odpowiadają.

Serwetki z papieru bez rysunku

 • większy i mniejszy - z reguły 33 x 33 cm lub 12 x 12 cm
 • jednowarstwowe lub w kilku warstwach, warstwy mogą się również różnić: od jednego podstawowego koloru i białego "podłoża9raquo; do, na przykład, dwóch podstawowych kolorów i białego "podłoża9raquo; lub kilku warstw tego samego koloru bez białego" podłoża9raquo;
 • o różnej fakturze i gęstości
 • zi bez rysunku

Niezależnie od tego, co wybierzesz na serwetki do robienia kwiatów - na pewno uzyskasz piękny efekt!

Ten bukiet goździków wykonany jest z jednowarstwowych białych serwetek, a kolorowa krawędź wzdłuż krawędzi wykonana jest z pisaków

Im węższy pasek z pisaka, tym bardziej delikatny i przewiewny kwiat będzie wyglądał.

Jak zrobić takie goździki można się nauczyć z wideo z ZHMENTUS VIDEO:

Goździki z jednowarstwowych serwetek

Kwiatki z jednowarstwowych serwetek

Bujne kwiaty z dużych serwetek wielowarstwowych

Kwiaty z dużych serwetek wielowarstwowych - idealna dekoracja na uroczystą lub romantyczną okazję!

Są to chusteczki i różne formy: oprócz zwykłego placu, mamy okrągłe, owalne, w kształcie serca, i tak dalej - tak zwane „szmatki koronki”; ​​.. doskonale nadają się jako podstawa wyrafinowanego wystroju, również do robienia kwiatów.

Róże z koronkowych serwetek

Serwetki papierowe mogą być z rysunkiem i bez niego: rysunek na nich jest zwykle tematyczny, ale można również zrobić piękne kwiaty z takich serwetek.

Serwetki o tematyce kuchennej

Serwetki do robienia ulubionych kwiatów

Serwetki papierowe z motywem kwiatowym

Jedna z opcji, jak zrobić kwiaty z serwetek z narysowanym wzorem, możesz zobaczyć w wideo z 365 WSKAZÓWEK:

Przy zakupie papierowych serwetek ważne jest, aby zwracać uwagę na to, czy są aromatyzowane czy nie.

Co do zasady, w przypadku wcielenia twórczych pomysłów, aromat oferowany przez producenta często nie jest odpowiedni, takie serwetki powinny być odrzucane. Potrzeby muszą przywiązywać pewien kwiatowy zapach do ich papierowego bukietu, używając, na przykład, aromatycznych olejków.

I, oczywiście, wraz z papierem, serwetki są wykorzystywane do tworzenia dekoracji kwiatowych.

Róża z chusteczek higienicznych

Ozdabianie sztućców kwiatem z serwetki

Oryginalny i niepowtarzalny świąteczny służyć, jak również, a zwykły codzienny stół, zanotuj duchowy dar, zapakowany w ręcznie wykonane kwiaty z serwetek ozdobić wnętrze jego domu - wszystkie te i wiele innych swoich pomysłów mogą być realizowane przy użyciu konwencjonalnych serwetek papierowych.

Jak zrobić kwiaty ze zwykłych papierowych serwetek

Istnieją różne sposoby tworzenia kwiatów z papierowych serwetek: wszystko zależy od tego, jaki kwiat chcesz stworzyć i jakie serwetki do tego wybierasz.

Wiele kwiatów z serwetek można wykonać podobnie, jak kwiaty z dowolnego innego papieru, tkaniny lub innego odpowiedniego materiału.

Zwracamy uwagę na najłatwiejszy sposób tworzenia maków z papieru.

Do pracy potrzebujemy:

 • papier do serwetek w kolorze czerwonym
 • drut do kreatywności lub dowolny odpowiedni drut z gospodarstwa domowego
 • zielona taśma-taśma lub tektura falista
 • Przecinarki do odcinania wymaganej długości drutu
 • Szczypce lub szczypce okrągłe mogą być potrzebne do utworzenia środka kwiatu
 • nożyczki

Z serwetki wycinamy dwa kółka o różnych średnicach: w zależności od tego ile maku potrzebujesz

Wstawiamy mniejszy okrąg na większy, wcześniej metodą składania na pół i jeszcze raz na pół, określając środek kół.

Jeśli używałeś kompasu do rysowania okręgów, środek, odpowiednio, będzie dziurą od igły.

W środku mijamy drut, końcówka jest zgięta, tworząc środek kwiatu w postaci pętli lub spirali w kółku.

Mack z pętlą środkową

Mack ze spiralą pośrodku w kole

Taśma taśmowa owija trzpień drutu, tworząc małą podstawę u podstawy (trochę wijąc wstążki).

Zamiast wstążki można użyć papieru falistego lub papierowej serwetki w kolorze zielonym: w takim przypadku do zamocowania na drucie potrzebny będzie klej.

Płatki unoszą się i tworzą kwiat; możliwe jest wyciśnięcie płatków lekko w ręce, a następnie wyprostowanie. Po zrobieniu kilku podobnych kwiatów, otrzymasz prawdziwy bukiet maków polnych.

Wykonany w ten sposób kwiat maku wygląda świetnie, ale jeśli chcesz, możesz wymyślić i dodać kwiat liścia, "krople rosy" lub "złożyć 9raquo; na jego płatkach ozdobna ważka, motyl, piękny pluskwa.

W ten sam sposób można zrobić bujny mak ogrodowy, zwiększając liczbę płatków - w naszym przypadku okręgi przymocowane w środku. Pokaż fantazję z różnymi środami dla kwiatu, kształtem płatków (możesz na przykład wyciąć każdy płatek osobno) i tak dalej.

Autor: Lia Griffith

I jeszcze więcej pomysłów na kreatywność w produkcji kolorów z papierowych serwetek:

Urok jesień chryzantemy

Oryginalny bukiet róż

Kosz z różami monochromatycznymi i dwukolorowymi

Małe róże, wykonane metodą rzeźbienia w spiralę

Wystrój sali bankietowej (autor zdjęcia - Lia Griffith)

Możesz nawet dać swoje kwiaty z papierowych serwetek wyjątkowych, ekskluzywnych kolorów i odcieni! I możesz to zrobić zwykłym gwaszem. Jak? Zobacz wideo z Making It Easy:

Sugerujemy również dodanie do swojej domowej kolekcji wideo wspaniałej serii samouczków wideo od Scribble, w jaki sposób pięknie złożyć chusteczki do tkanek.

Wskazówka: Niektóre opcje wystroju stołów bankietowych pokazane w tych filmach można łatwo przetestować za pomocą serwetek na papierowych serwetkach.

Twórz, fantazjuj! Stwórz własną, wyjątkową przytulność i piękno! Daj sobie i całemu światu wakacje!

Autor artykułu - Tatyana Pozhidaeva (Podsolnushek)

"Krzyż" gwarantuje twórczy start na cały rok! 🙂

Dodaj komentarz Anuluj odpowiedź

Kategorie

haft krzyżykowy i inne rodzaje haftu

Umieszczanie materiałów witryny na innych zasobach jest zabronione!

Przesyłając dowolny formularz na stronie, wyrażasz zgodę

Kwiaty z serwetek

Kwiaty z serwetki klasy mistrzowskiej ze zdjęciem krok po kroku

Róże z serwetek

Inne kwiaty serwetek z rękami ze zdjęciem krok po kroku

Zobacz także:

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu, bądź pierwszy!

 • Informacje zwrotne
 • Reklama na stronie
 • Pobierz Media Kit

Strona korzysta z plików cookie. Kontynuując przeglądanie strony, zgadzasz się na użycie plików cookie.

Dodaj komentarz

24 + = 26