Nazwa kategorii

Jak zrobić chatę własnymi rękami

Jak zrobić chatę własnymi rękami

Jak zrobić chałupę dla dzieci własnymi rękami: zakątek bajek i marzeń

Wszystkie dzieci uwielbiają zaciszne zakątki. Tylko w samotności możesz dać upust swojej wyobraźni i wyruszyć w ekscytującą podróż przez wyimaginowane światy. Dlatego dzieci często budują samodzielnie wykonane poduszki, koce i inne improwizowane środki. Ale jeśli chcesz, aby Twoje dziecko czuła się jak dzielny podróżnik lub bohater swojej ulubionej bajki, daj mu chałupę. Co więcej, dość łatwo jest stworzyć chałupę dla dzieci własnymi rękami, ale dziecko będzie mogło wypełnić swój wolny czas fascynującymi grami. Dziś "House of Dreams" podzieli się z czytelnikami pomysłami budowy chatek dla dzieci, które można zainstalować zarówno w pokoju dziecięcym, jak i na ulicy.

Jak zrobić chałupę dla dzieci własnymi rękami

Chata dla dzieci robimy sami - kilka ciekawych pomysłów

Aby zbudować chatę, wystarczy rozciągnąć linę między drzewami, przerzucić przez prześcieradło i przymocować krawędzie drewnianymi kołkami lub innymi odpowiednimi środkami. Aby dziecko było wygodne, leżało na ziemi miękkie koce, koce lub poduszki. I niech w takiej "konstrukcji" nie ma nic nadprzyrodzonego, ale dziecięca wyobraźnia może wypełnić ją fascynującą historią. Domowa chata dla dzieci na ulicy zaprezentuje wiele interesujących gier, a ponadto uratuje dzieci przed przegrzaniem słonecznym.

Wybierając miejsce na chatę, należy preferować zaciemnione i płaskie obszary.

Prosty domowy namiot namiotowy

Chata dla dzieci na ulicy z tkaniny i liny

2. Kaptur do gimnastycznego obręcza i tkaniny

Regularna obręcz gimnastyczna może być doskonałą podstawą dla chatki dla dzieci. Wystarczy przyszyć długi materiał do obręczy i zawiesić go w pozycji poziomej, na przykład na gałęzi drzewa na takiej wysokości, aby krawędzie tkaniny sięgały ziemi. Alternatywnie możesz po prostu rzucić duży obrys gęstej tkaniny na obręcz, zbudować dach w kształcie stożka i przymocować ramę do wygodnego poziomu. Następnie, aby zawiesić chatkę, potrzebny jest tylko niezawodny pasek lub taśma.

Shalash dla dzieci własnymi rękami z obręczy i prześcieradeł

Czapki dziecięce wykonane z obręczy i tkanin

Jak zrobić chatkę dla dziewczyny

Jak zrobić chatek na ulicy dla dzieci

Prawdopodobnie każde dziecko marzy o światowej trasie, niebezpiecznych przygodach i ekscytujących wędrówkach. Aby pomóc dziecku uświadomić sobie, że jego ukochane marzenie jest możliwe, nie pozostawiając za sobą bocznych uliczek swojej letniej rezydencji. Ponieważ odważni podróżnicy wolą nie spać w ciepłym łóżku, ale w chacie wykonanej z drewnianych gałęzi wykonanych własnymi rękami, dziecko z pewnością będzie zachwycone takim prezentem.

Ale jak zrobić chatę dla dzieci z gałęzi? Istnieje kilka interesujących opcji:

  • Po pierwsze, możesz zbudować chatę elastycznych i długich gałęzi, pozostawionych po przycinaniu drzew i krzewów. Najpierw zbierz jak najwięcej gałęzi i wybierz największe okazy. Na miejscu przyszłej chaty narysuj koło i przekopuj wzdłuż jego obwodu gałęzie, przechylając je tak, aby tworzyły stożkową ramę. Zainstaluj tylko dwie gałęzie w dość dużej odległości od siebie, ponieważ będą służyć jako wejście do przyszłej chaty. Upewnij się, że gałęzie są dobrze zainstalowane i dodaj je z pozostałym materiałem. Jest w porządku, jeśli ściany chaty są "przezroczyste" - będąc w takim domu, dzieciak nadal będzie czuł przynajmniej Robinsona Crusoe.
  • Po drugie, możesz zrobić "żywą" chatę, dekorując ją liśćmi i roślinami. Jeśli wziąć swój czas z budową cud-house, wyląduje na obwodzie roślin wspinaczki, takich jak winogrona, powój, etc., że jak rosną pięknie opletut namiot ściany. Jeśli chcesz dać dziecku wakacje "tu i teraz", po prostu przykryj ramę chaty gałązkami zielonymi.

Jak zrobić chatę z gałęzi

Żywa chata dla dzieci na ulicy

Chatka gałęzi

Chatka z gałęzi drzew dla dzieci

4. Chatka wigwamowa w przedszkolu i na ulicy

Shalash vigvam to tradycyjny indyjski dom. Ta struktura ma stożkowaty kształt i mocną strukturę. Wcześniej Indianie budowali swoje domy, używając grubych gałęzi, które następnie pokryto gęstym płótnem. Możemy również stworzyć chatę dziecięcą według zasady wigwamu. Aby to zrobić, musisz podnieść 5-7 elastycznych, ale mocnych gałązek, a następnie zainstalować je w postaci wielościanu lub półkola. Wierzchołki gałązek należy połączyć w taki sposób, aby były połączone jak kwiaty w bukiecie, zachodząc na siebie. Na skrzyżowaniu gałązek trzeba przymocować za pomocą mocnej liny lub ciętego materiału.

Jeśli postawisz tepee na ulicy, wykop trochę korzeni gałązek w ziemi. Jeśli wigwam jest w pokoju, przywiąż na dole poprzeczki konstrukcji, które zakotwiczą konstrukcję.

Następnie udekoruj wigwam ściereczką. Najczęściej sąsiadujące trójkąty prętów są tworzone, więc wystarczy wyciąć kawałki materiału w tej formie i zszyć je wokół ramy. Jest jednak o wiele ładniej, jeśli chatka wigwamowa zostanie ozdobiona specjalną przyszytą osłoną, do stworzenia której będzie trzeba dokładnie zmierzyć wysokość ramy i szerokość każdej części.

Namiot Wigwam dla dziecka

Jak zrobić chałupę dla dzieci w pokoju dziecinnym

Jak zrobić chatę dla dzieci na ulicy

Namiot slumsów dla dzieci foto

Wigwam na zdjęciu dziecięcym

Vigwam do zdjęcia dziecka

Zdjęcie chaty dla dzieci

Shalash wigwam w przedszkolu

Po wykonaniu prostego projektu z kilku drewnianych regałów można stworzyć piękną dwupiętrową chałupę lub namiot. Najważniejszą rzeczą w tej strukturze jest wybór odpowiedniej tkaniny. Jeśli instalujesz chatkę na dziedzińcu, najlepiej użyć namiotu, który nie pali się ze słońca i nie odkształca się z powodu dużej wilgotności. Jeśli struktura znajduje się w pokoju dziecka, odpowiednia jest bawełna lub inny naturalny materiał.

Chata drewniana i tekstylna

Jak zrobić chałupę dla dzieci własnymi rękami

Jeśli nie masz pewności co do swoich umiejętności lub po prostu nie chcesz tracić czasu na zrobienie domowej chaty, możesz kupić gotową strukturę. Na przykład, piękne i łatwe do gry schronisko jest produkowane przez szwedzką markę IKEA. Takie udogodnienia są odpowiednie nie tylko do gier, ale także do przechowywania zabawek. Ponadto korporacyjna chatka z pewnością stanie się główną ozdobą pokoju dziecięcego.

Wigwam dla dzieci

Shalash w fotografii pokoju dziecięcego

Jako chata można również użyć stylizowanego namiotu lub dachu na łóżku. Ten dodatek nie tylko da dzieciakowi świat fascynujących gier, ale także zapewni mu silny i spokojny sen.

Namiot dla dzieci

Łóżko namiot w pokoju dziecięcym

Chałupa na zdjęciu łóżeczkowym

Łóżeczko dla dziecka z chałupą

Chata dla dzieci to nie tylko kolejna zabawka, która szybko przeszkadza. Dla dzieci pomoże rozwinąć własną wyobraźnię i otworzy drzwi do świata bajki. A dla starszych dzieci chatka stanie się przytulnym miejscem samotności, w którym można spokojnie myśleć o otaczającym świecie, czytać interesującą książkę lub marzyć o wspaniałej przyszłości.

Jak zrobić chatkę na drzewie własnymi rękami

Mając dziecko w rodzinie, musisz dbać o niego bardziej niż o siebie. I pamiętając moje dzieciństwo, chcę dać dziecku coś, czego nie mieli jego rodzice. Jedną z tych radości może być chata na drzewie. Z pewnością wielu marzyło o małym i przytulnym domu, położonym w gęstej zielonej koronie. Stamtąd będzie doskonały widok, a samo miejsce stanie się ulubionym miejscem zabaw dla dzieci. Najważniejsze, że możesz zbudować podobny dom własnymi rękami. Jedynym podstawowym wymaganiem, które musi zostać spełnione, jest bezpieczeństwo.

Pierwszym krokiem na drodze do zrobienia chaty na drzewie własnymi rękami będzie wybór odpowiedniego wsparcia. W tym przypadku jest to pień, dlatego wybór drzewa jest jednym z najważniejszych zadań, przed którymi stoi budowniczy. Natychmiast warto powiedzieć, że takie plantacje jak brzoza, topola, wierzba czy kasztan nie pasują. Powodem jest zbyt słaba lufa, niezdolna wytrzymać ciężaru konstrukcji. Najlepszym wyborem będzie dąb, świerk, klon, buk lub jodła. Pnie takich drzew są dość solidne i mocne, zdolne wytrzymać ciężar mężczyzny i małego domu.

Po tym, jak stało się jasne, które drzewa są odpowiednie, a które nie, ważne jest rozważenie kilku dodatkowych szczegółów. Aby zbudować chatę na drzewie, nie nadaje się żaden dąb ani klon. Po pierwsze, wsparcie powinno być wystarczająco duże. Po drugie, drzewo musi mieć dużą liczbę gałęzi, które będą mówić o obecności potężnego i rozwiniętego systemu korzeniowego.

Po ustawieniu przez obiekt wzorca dla wszystkich parametrów wizualnych konieczne jest przeprowadzenie dodatkowego sprawdzenia. Istota tego jest następująca: trzeba wziąć drewniany kij i uderzyć w bagażnik kilka razy. Jeśli w momencie uderzenia pojawia się głuchy dźwięk, drzewo w środku jest zgniłe i zgniłe, nie można go użyć jako wsparcia. Ponadto należy unikać plantacji porośniętych mchem lub grzybami. Te pasożytnicze narośla szybko podkopują roślinę od wewnątrz, niszcząc ją, co czyni ją niewiarygodnym wsparciem dla konstrukcji.

Po zakończeniu etapu wyboru drzew można przystąpić do budowy obiektu. Najważniejszym zadaniem budowniczego jest wzniesienie platformy chaty, która jest jej fundamentem.

W celu zbudowania silnej platformy dla domu musi być na wybranej wysokości, aby umieścić dwie belki po przeciwległych stronach pnia drzewa, mocując je bez gwoździ lub śrub i kotwic. Warto też dodać, że do montażu jednej wiązki do bagażnika wystarczy do średnicy śruby 6 mm i długości od 10 do 15 cm. Jeśli dołączyć wiązkę na dwie lub więcej śrub, może to mieć negatywny wpływ na zdrowie drzewa, powodując gnicie i zniszczenie.

Jak zrobić chatkę na drzewie własnymi rękami

Drugim krokiem po zainstalowaniu belek równoległych do siebie jest instalacja dodatkowych podpór. Powinny znajdować się na sąsiadujących bokach pnia. Aby je umieścić, powinny być prostopadłe do dwóch poprzednich. Muszą też być wyższe iw efekcie tworzyć krzyż. Na tym etapie budowy ważne jest, aby myśleć o bezpieczeństwie. Zaleca się wiązanie belek, które będą przymocowane do drzewa, na linach lub linach do górnych gałęzi.

Po zakończeniu tego etapu można przystąpić do instalacji prostokątnej ramy, która będzie stanowić podstawę podłogi w chacie na drzewie. Podpory dla takiej platformy będą czterema wiązkami, ustawionymi niżej niż dwie pierwsze, równolegle do siebie. Ponadto, montaż tych drewnianych podpór powinien być wykonywany pod kątem 45 stopni.

Następnym krokiem w budowie obiektu będzie układanie podłogi. Aby go wznieść, możesz użyć dowolnego produktu z drewna. Jako element mocujący zaleca się stosowanie konwencjonalnych gwoździ. Na tym samym etapie musisz pomyśleć o położeniu miejsca na wspinaczkę, przez którą w przyszłości będzie można wejść do chaty na drzewie.

Jeśli chcesz zbudować najbezpieczniejszą chatę dla swojego dziecka, zalecamy wybrać platformę wielokątną jako główną platformę. Na tej podstawie możesz nawet umieścić małą plastikową zjeżdżalnię. Montaż takiej konstrukcji zostanie przeprowadzony za pomocą trzech drewnianych podpór, a tuleja zaciskowa służy jako element mocujący.

Aby dostać się do chaty, pod drzewem można wyposażyć zwykłe drewniane schody lub powiesić drabinkę linową. Druga opcja jest bardziej niebezpieczna pod względem podnoszenia, ale wrażenie z niej będzie znacznie jaśniejsze. Ponadto, jeśli wybrałeś drabinkę linową, to pod podstawą domu możesz wylać dużą ilość trocin. Zmiękczą one wpływ podczas upadku, a także nie pozwolą na wzrost jakichkolwiek chwastów. Aby jeszcze bardziej zwiększyć bezpieczeństwo swojego dziecka, możesz zainstalować małą poręcz w domu.

Zanim zaczniesz budować budynek, ważne jest, aby określić ilość potrzebnego materiału. Możesz skupić się na różnych schematach dostępnych w Internecie, ale są to tylko przybliżone opcje. Konieczne jest rozpoczęcie od własnych pomiarów.

Aby dokładnie obliczyć wymaganą ilość materiałów budowlanych, musisz zmierzyć odległość między drzewami, które będą podporami. Po dokonaniu pomiarów ważne jest określenie projektu chaty. Będzie to również zależeć od ilości materiału eksploatacyjnego.

Konstrukcja chaty krok po kroku

Pierwszy etap budowy rozpoczyna się od tego, że przygotowane belki są piłowane do wymaganych rozmiarów, a także montuje się wspornik słupów. Następnie przeprowadzana jest bezpośrednia instalacja słupów do przygotowanych podpór. Następnym krokiem na tym etapie będzie instalacja wiązek. Po pierwsze, konstrukcje zewnętrzne są montowane, a następnie przekątne, między ustalonymi słupkami. Przy wykonywaniu wszystkich prac budowlanych należy pamiętać o jednej ważnej zasadzie. Mocowanie konstrukcji powinno być wystarczająco mocne, ale jednocześnie sprężyste, tak jak w przypadku wiatru, drzewo będzie się kołysać i ciągnąć za sobą chatę.

Drugi etap budowy chaty na drzewie to instalacja poprzeczek. Ta operacja jest przeprowadzana na miejscu. Ważne jest, aby mocno połączyć wszystkie belki, klamry i słupki, aby dokładnie zrozumieć, jak będzie wyglądał przyszły projekt.

Trzeci etap to wzmocnienie ram. W każdym rogu przekładki należy przymocować niezbędną ramę do stopy.

Czwarty to praca z podszewką domu. Przy każdym prostym kącie konieczne jest przykręcenie istniejącej wiązki za pomocą śrub do słupków.

Piąty etap to instalacja połączenia mobilnego. Trzeba znaleźć cienki pień drzewa, naprawić go między listwami i nogami. Montaż w ten sposób pomoże uczynić dom mobilnym.

Po wykonaniu tych podstawowych czynności należy wykonać następujące czynności: zainstalować wieszak na wiszącą konstrukcję, sprawdzić wszystkie węzły, zamocować drabiny do pnia drzewa, wyposażyć podłogę, złożyć poręcz, zamontować prowadnicę dla dzieci.

Jeśli pytanie, jak zbudować chatkę na drzewie, wszystko jest jasne, to powinniśmy dodać, że nie musi to być monotonna konstrukcja tego samego koloru. Można go pomalować na różne kolory, można wykonać prace dekoracyjne i przerobić wygląd baśniowej wieży, latającego statku itp.

Shalash własnymi rękami: to łatwiejsze niż się wydaje!

Nadchodzi lato, co oznacza, że ​​możemy bezpiecznie zająć się budową chaty. Ale tutaj jest problem: nie wiesz od czego zacząć. Głowa do góry, ponieważ w dzisiejszym artykule przyjrzymy się głównych rodzajów tych struktur, a także opisać instalację, dzięki czemu można szybko i łatwo zbudować szałas.

Od razu należy zauważyć, że surowo zabrania się budowania schronisk w pobliżu górskich rzek, na otwartych polanach, w pobliżu samotnych drzew i pod skalistymi zboczami. Jest to nie tylko niebezpieczne, ale także wyjątkowo niewygodne. Zasadniczo budowle te wznoszone są na płaskim, leśnym terenie, gdzie znajduje się masa gęstych plantacji, które doskonale poradzą sobie z ochroną chaty przed przeciągami. Jednak idealna opcja dla budownictwa jest nadal uznawana za miejsce wakacyjne. Tutaj, jeśli to konieczne, możesz poprosić o pomoc rodziców i w każdej chwili możesz iść do domu.

Doskonałym miejscem do budowy chaty jest trawnik leśny

Najbardziej popularne wśród dzieci są szczyty, chaty sanie i wigwamy. Doskonale sprawdzają się zarówno w lesie, jak i na wsi, a ich budowa nie jest trudna i zajmuje minimum czasu.

Pierwsza opcja - dwukondygnacyjny domek

Konstrukcja szopy podwójnej musi zaczynać się od konstrukcji ramy, która z kolei będzie wykonana z tyczek i rogatiny. Wymiary budynku będą zależeć bezpośrednio od wielkości tych elementów, więc od razu oszacuj, ile osób będzie obliczonych szałasami. Rigatyny muszą być pionowo wbite w ziemię o jedną trzecią długości. Ma to na celu zapewnienie, że w przyszłości elementy te nie będą niestabilne i będą stabilne.

Schemat budowy chaty dwuspadowej

Następnie Spears biegun dodatni i, jeśli to konieczne, aby rozwiązać ten węzeł elementu mocny drut lub sznur. Cóż, część pracy już się skończyła. Teraz trzeba zbierać kilka grube gałęzie drzew (zherdin), które później staną się wsparciem dla układania pokrycia dachowego, takich jak trzcina, siano, słoma, łapami świerkowych. Przy okazji, radzimy odłożyć kijki do siebie plecami. W takim przypadku nie będzie konieczne zasłanianie ścian niczym innym. Jednakże, w większości przypadków, z boku zherdiny z co najmniej 20 cm od siebie. Jeśli zauważysz, że szkielet nie jest wystarczająco wiarygodny iw każdej chwili może się zwinąć, wzmocnij go krzyżowymi gałęziami, które muszą być przymocowane do słupów.

Teraz nadszedł czas, aby połączyć mosty z lapnikiem (lub innymi materiałami). W takim przypadku musisz zacząć od dołu. Dzieje się tak, aby każda kolejna seria obejmowała poprzednią. W rezultacie niezawodna ochrona wnętrza chaty przed przenikaniem wilgoci. W ten sam sposób skonstruuj tylną ścianę konstrukcji, pozostawiając tylko otwarte wejście.

W rezultacie powinieneś dostać ten budynek

Druga opcja to chata prowadzona jednoetapowo

Budowa chaty prowadzonej jednym ruchem będzie przebiegać znacznie szybciej i przyniesie ci jeszcze mniej energii. Po pierwsze, działaj na tej samej zasadzie: od dwóch rogatek i długiego słupa, zainstaluj ramę nośną konstrukcji. Po tym, ponownie utwórz ściany chaty, jak to opisano wcześniej. Aby przyspieszyć proces budowy, można zastąpić lapnika dowolną wodoodporną tkaniną lub plandeką. Od góry przymocuj materiał przykrywający do konstrukcji ramy za pomocą lin, spod płótna naciśnij kamień lub kłódkę. Zrobione!

Materiał pokrywający szkielet chaty jednospadowej jest lepiej przymocowany za pomocą lin

W jej imieniu wigwam shalash jest zawdzięczany indyjskim budynkom w kształcie kopuły. Aby go zbudować, musisz najpierw narysować kółko, którego powierzchnia jest wystarczająca dla Ciebie i 2-3 znajomych. Następnie wzdłuż krawędzi koła wykopać kilka biegunów, łącząc ich wierzchołki w postaci wiązki i koniecznie przyczepiając kilka warstw taśmy samoprzylepnej, drutu lub niezawodnej liny.

Będzie bardzo zdrowe, jeśli gałęzie-nogi wigwamu zostaną obsadzone pnączami

To kończy produkcję ramy. Teraz pozostaje zrobić schronienie. Dostępne są dwie opcje:

  1. Wszystkie odnóża są obsadzone roślinami pnącymi. Do tego zadania fasola dekoracyjna jest idealna, delikatne liście liści doskonale łączą się z białymi i czerwonymi kwiatostanami. Rezultatem jest bardzo ładny budynek.
  2. Jako materiał pokrywający można użyć tkaniny o jasnym odcieniu. Jeśli nie ma kolorowej tkaniny, weź monofoniczne płótno i pomaluj je wodoodporną farbą. Wstęgę należy wyciąć w kształcie półkola, którego promień powinien być równy długości bocznych biegunów. Na zaokrąglonym brzegu płótna i pośrodku haftu do szycia, a także przymocuj je do utkanego w ziemi biegunów.

Nawiasem mówiąc, słoneczniki mogą również służyć jako podpory dla ramy wigwamu. Trzeba zacząć sadzić je wiosną i robić to zgodnie z kółkiem narysowanym na ziemi, pozostawiając kilka centymetrów, aby wejść do schronu.

Chata dla dzieci wykonana z tkaniny - budynek za kilka minut

Dzieci namiot tkaniny - idealne na relaks na kilka dni. Jeśli przygotujesz wszystkie materiały z góry, jego budowa potrwa tylko kilka minut! Trzeba będzie dwóch metrów (szerokość), a cztery metry (długości) gęstego płótnie, dwie pionowe podpory, aby znaleźć się w odległości dwóch metrów od siebie, silne długości liny, nie mniej niż trzy metry, a kołki do naprężania wstęgi.

Do budowy szałasu wykonanego z tkaniny wystarcza rozciągnięcie liny między dwoma podporami w pozycji poziomej i przymocowanie jej. Poprzez rozciągniętą linę odwróć tkaninę i wypoziomuj jej końce. Następnie przymocuj krawędzie płótna do podłoża za pomocą kołków. Zrobione!

To wszystko, wybierz opcję, którą lubisz i prowadź chaty własnymi rękami. Nie zapomnij połączyć fantazji i zbudować interesujący i kolorowy budynek, w którym Ty i Twoi znajomi będziecie wygodnie spędzać czas.

Dodaj komentarz

69 − = 66