Nazwa kategorii

Jak siać trawę trawnikową własnymi rękami

Jak latem siać trawę trawą?

Każda osoba ma przyjemność nie tylko spojrzeć na miękki zielony trawnik, ale także usiąść na nim. Szczególnie lubię biegać po zielonej trawie dzieci. Trawnik, który jest prawidłowo sadzony i uprawiany, może trwać bardzo długo.

Jak wyhodować piękny zielony trawnik? Najpierw musisz wybrać odpowiedni materiał siewny. Producenci oferują szeroką gamę gotowych trawników. Na przykład może to być trawnik sportowy lub na rodzinne wakacje. Podejmując decyzję, jak posadzić trawnik własnymi rękami, należy zwrócić uwagę na skład mieszanki gazowej. Nasiona powinny być dostosowane do lokalnego klimatu.

Alternatywa dla trawnika - nisko kwitnący dywan - rozprowadza glebę cienkimi pełzającymi pędami, ukorzeniając "wąsy" o długości do 70 cm Żółte kwiaty otwierają się w maju-sierpniu: trawnik z szewcem wygląda pięknie i jasno. Należy zauważyć, że roślina wymaga ograniczenia.

Świeże artykuły o ogrodzie i ogrodzie

Gruczoły trawiaste są duże - bezpretensjonalne i odporne na suszę. Tworzy gęste, zamknięte zarośla do 30 cm wysokości z jasnymi fioletowymi lub czerwonawymi kwiatami (czerwiec-lipiec).

Dywan z mankietu jest miękki do 40 cm wysokości w słońcu iw półcieniu, bujnie kwitnie z żółtymi kwiatostanami (czerwiec-sierpień). Rośnie dobrze na kamienistych i torfowych glebach, może zatkać miejsce.

Jaki jest najlepszy czas na sadzenie trawy?

Jakakolwiek trawa trawnikowa rozwija się dość intensywnie. Po posadzeniu go na wiosnę, mieszkaniec tego lata już w tym samym sezonie otrzyma pełnowartościowy "zielony dywan" na stronie.

Istnieje możliwość "regulacji" trawnika, szybkiej identyfikacji i eliminacji błędów podczas jego formowania. Wszystkie niedociągnięcia (na przykład nierówne posiewy) będą natychmiast widoczne, gdy tylko pierwsze kiełki będą migrować.

Wielu ogrodników twierdzi, że trawa trawna, zasiana jesienią, staje się bardziej soczysta i przyjazna.

W okresie jesiennym nasiona można wysiewać na dwa sposoby:

W pierwszych dniach września. Siew trawy wczesną jesienią, musisz poczekać, aż wzejdzie, a następnie przetworzyć ją przed nadejściem zimy.

Późna jesień / pierwsze listopadowe dni. W tym przypadku nasiona wysiewa się na już zamarzniętej ziemi, a tym samym overnintered w ziemi, ulegają naturalnej stratyfikacji, uzyskać odporność od większości chorób. Posadzenie trawnika w październiku nie ma sensu, ponieważ przed mrozem trawa będzie miała czas na wzniesienie, ale korzenie nie zostaną wzmocnione, z tego powodu będą miały małe szanse na udane zimowanie.

Trawnik latem, wtedy idealny czas to koniec lata. W tym okresie bardzo skutecznie zbiegają się różne czynniki, które gwarantują dobre wyniki. Jest to doskonały stopień rozgrzania ziemi i jej optymalnej wilgotności. Ponadto, w tym czasie chwasty nie są już tak aktywne, jak na początku sezonu. A trawa będzie miała czas proklyutsya i stanie się silniejsza przed nadejściem mrozu. Jak widać sadzenie trawnika latem jest dobrym pomysłem.

Jak obliczyć ilość nasion trawy trawnikowej

Podczas sadzenia trawnika można użyć jednego rodzaju nasion lub mieszanki traw. Jaki rodzaj nasion lub kombinacji nasion jest używany i określa gęstość sadzenia trawnik. Średnio wynosi to 30-50 g / m2. Na sto części to 5 kilogramów nasion lub mieszanki traw. Jednocześnie wzięto pod uwagę, że siew nie może być wykonany perfekcyjnie.

Jeśli planujesz produkować nasiona ręcznie, bez sadzarki, to lepiej dodać 10 procent całkowitej ilości do dawki nasion. Jeśli skąpi i mniej nasion, pędy będą rzadkie i istnieje niebezpieczeństwo, że chwasty zabiją trawę. Pożądane jest również zabranie pewnej ilości nasion do naprawy i zasiania trawnika w przyszłości.

Wybór miejsca na trawnik

Wybór miejsca na trawniku wymaga pewnej wiedzy o pewnych właściwościach roślin. W szczególności należy wziąć pod uwagę procesy biologiczne i chemiczne zachodzące w systemie korzeniowym prekursorów przyszłej trawy trawiastej.

Zanim zaczniesz sadzić trawnik, musisz określić miejsce, w którym zostanie umieszczony trawnik. To miejsce powinno być przede wszystkim dostępne do koszenia. Podczas pielęgnacji trawy nie powinno być żadnych dolegliwości, kosiarka musi łatwo przechodzić przez wszystkie obszary trawnika. Z tych powodów zaleca się umieszczenie trawnika, na którym jest najmniej drzew i krzewów lub nie ma ich wcale.

Przygotowanie terenu przed posadzeniem trawnika

Przed przystąpieniem do przygotowania gleby konieczne jest wykonanie planowania wertykalnego i wykonanie wszystkich prac związanych z układaniem sieci inżynieryjnych, sadzeniem dużych drzew i instalacją drenażu. Podczas sadzenia roślin zwróć uwagę, że szyja korzeniowa jest zakopana do poziomu stojaka na trawę, który zaplanowałeś dla przyszłego trawnika.

Nie da się uniknąć prac drenażowych, jeśli na wiosnę, gdy spadnie śnieg lub po ulewnych deszczach, nastąpi stagnacja wody. Dreny oczyszcza się z żyznej ziemi, zakopuje się 10-15 cm popękanych cegieł lub żwiru, ubijanie tej warstwy, a następnie układanie i zagęszczanie warstwy piasku o grubości około 10 cm .Popiel do 15 cm żyznej gleby i zwinąć wałkiem.

Natychmiast przed wysianiem nasion, gleba musi być zrzucona za pomocą ręcznego wałka (waga 100-150 kg). Glebę można również zrzucić z własnej wagi, zastępując rolkę dużą deską: przesuwać ją po całym obszarze działki i, często przechodząc, przechodzić wzdłuż niej od jednego końca do drugiego.

Wskazówka: manipulować trawnikiem tylko przy suchej pogodzie na suchej ziemi.

Nie możesz chodzić po ziemi. Jeśli chcesz przejść przez stronę, związaj u stóp małych desek (takich jak krótkie narty).

Przy suchej pogodzie na 2-3 dni przed wysiewem miejsce należy podlać.

Kalendarze nasion na rok 2017

Przygotowanie gleby do trawy trawnikowej

Gleba pod trawnikiem jest przygotowywana po drenażu, prace można rozpocząć jesienią. Ziemia jest starannie zrównana z grabiami i podeptana. Aby to zrobić, przymocuj do obuwia przycinanie szerokiej deski lub płytki i przejedź przez całą powierzchnię, umieszczając stopy blisko siebie, przy każdym kroku całkowicie przenosząc ciężar ciała. Zdeptany trawnik nie zapadnie się, nie zatonie pod stopami.

Nawozy wapienne i mineralne można stosować bezpośrednio przed zasianiem ziół.

Trawniki wysiewa się głównie wiosną, rzadziej wczesną jesienią. Czasem stosuje się siewniki podzimnius, z oczekiwaniem, że nasiona wiosną wiosną rozpoczną wiosnę. Dzięki podlewaniu można zasiać trawnik latem. Jednak zasiew wiosenny jest preferowany we wszystkich innych.

Pogłębianie ziemi pod trawnik

Jest to jeden z czasochłonnych etapów tworzenia pięknego zielonego trawnika, a najbardziej niezbędną procedurą jest kopanie gleby. Głębokość wykopanej ziemi powinna wynosić około 20-25 cm, aw obecności niewielkiej płodnej warstwy należy zwrócić uwagę na wyściełanie gleby odżywczej.

Zastosowanie nawozów do trawników

Podczas kopania gleby pod trawnikiem, należy również dbać o wprowadzenie kompleksu nawozów mineralnych w tempie 25-30 gramów na metr kwadratowy. Lepiej jest preferować kompost, ale w żadnym przypadku nie zaleca się wprowadzania świeżego obornika do gleby, która w przyszłości może stać się główną przyczyną intensywnego wzrostu chwastów.

Pielęgnacja trawników obejmuje podlewanie, przycinanie trawy, obróbkę krawędzi, napowietrzanie, niwelację powierzchni, zwalczanie chwastów, mchy i trawy. Nasz artykuł na temat pielęgnacji trawników i zdjęć (zwiększają się) pomoże Ci osiągnąć pożądany zdrowy i elegancki wygląd twojego zielonego trawnika.

- regularne podlewanie dla utrzymania wilgotności i struktury gleby;

- górny opatrunek wzbogacający glebę w składniki odżywcze, aktywujący procesy wzrostu i zapobiegający wyczerpywaniu się trawy po koszeniu;

- Cięcie trawy trawnikowej na stałej wysokości, aby trawnik wyglądał atrakcyjnie;

- czyszczenie opadających liści i powalonych drzew (jeśli na trawniku są drzewa).

Cechy nawadniania trawy trawnikowej

Prawidłowe podlewanie trawnika jest jednym z najważniejszych warunków jego powstania i utrzymaniem trawy gęstej, zielonej i soczystej. Deszcze i wody gruntowe nie mogą w wystarczającym stopniu zapewnić trawnika i innych zielonych nasadzeń wodzie w gorącym sezonie, dlatego musi być zapewnione pełnoprawne nawadnianie.

Kiedy podlewać? Eksperci zalecają rozpoczynanie podlewania trawników, gdy gleba wysycha na głębokość 10 cm, jednak w praktyce trudno jest stosować się do takich rad - w końcu, nie da się w rzeczywistości wykopać gleby za każdym razem, aby określić głębokość jej wysychania! Dlatego głównym punktem odniesienia jest wygląd trawy. Jeśli trawa na trawniku zaczęła zanikać, nabrała szarawego odcienia i straciła elastyczność - trzeba zacząć podlewać.

Ile kosztuje woda? W zależności od stopnia wyschnięcia gleby i jej składu mechanicznego do podlewania, zaleca się wlewać od 10 do 20 litrów wody na metr kwadratowy trawnika.

Jak często podlewać trawnik należy ustalić w zależności od pogody w lecie. W suchym i gorącym lecie podlewanie odbywa się do czterech razy w tygodniu. Jeśli sezon okazał się deszczowy, wystarczy raz.

Wybierając najlepszy czas na koszenie trawnika, należy zwrócić uwagę na pogodę i porę dnia. W gorący, suchy dzień nie można koszenia, ponieważ liście ścięte na słońcu szybko żółkną i zwiędną, co pogorszy wygląd.

Pierwsze koszenie młodego trawnika odbywa się, gdy wysokość młodych zbóż osiąga 11-12 cm, ale tylko wierzchołki są odcinane - nie więcej niż 1,5-2 cm.

oraz decyzja, jak często wycinać trawnik, takie czynniki jak cechy klimatyczne i konkretne warunki pogodowe, wpływ wymagań funkcjonalnych. Fryzura wykonywana jest co 7-10 dni, czasami co dwa tygodnie, gdy tylko trawa przekroczy pożądaną wysokość o 2-4 cm.

W okresach suszy rośliny rosną mniej aktywnie, dlatego też strzyżenie jest rzadsze. Podczas aktywnej wegetacji (lato), w sprzyjających warunkach, trawę należy kosić dwa razy w tygodniu.

Jak siać trawnik? Siewamy trawę trawą własnymi rękami

Przed zasianiem trawy trawnikowej trzeba wiedzieć, które nasiona wybrać, jak przeprowadzić proces sadzenia i jak prawidłowo przygotować miejsce. Rozważmy więc wszystko w porządku.

Najpierw dowiemy się, jak możesz udekorować swój ogród. Istnieją takie rodzaje trawników:

- Łąka. Składa się z kwitnących roślin jednorocznych i jest uprawiana w parkach.

- Parter. Do sadzenia wykorzystywane są odmiany traw, które są uważane za elitarne.

- Zwykły. Aby wyhodować taki trawnik, stosuje się tańsze nasiona, podczas gdy trawa musi mieć mocny system korzeniowy i łodygę, aby rosła w trudnych warunkach klimatycznych.

- Mauretański. Wygląda jak łąka, tyle że można ją sadzić tylko tam, gdzie nie wysiewa się roślin uprawnych.

Jakie są wymagania dotyczące surowców?

Przed zasianiem trawy trawnikowej należy się upewnić, jaka powinna być. Na rośliny nakłada się następujące wymagania:

1. Odporność na zamarzanie.

2. Zdolność do rozmnażania wegetatywnego.

3. Obecność silnego i rozgałęzionego systemu korzeniowego, który może kiełkować w gęstym gruncie, a także nie zapada się.

4. Zdolność do kiełkowania w określonych warunkach klimatycznych.

5. Piękne walory dekoracyjne: kolor, wysokość i gęstość pędów.

6. Zdolność do dobrego reagowania na najlepsze opatrunek i szybką odbudowę dywanu po koszeniu.

Co jest lepsze: mieszanina lub jeden rodzaj nasion?

Przed zasianiem trawy trawnikowej musisz zdecydować, z których nasion będziesz korzystać. Możesz użyć jednego rodzaju rośliny lub mieszaniny kilku gatunków. Większość ekspertów stosuje monokultury bez żadnych dodatkowych zanieczyszczeń. Jeśli jednak zdecydujesz się wybrać kilka rodzajów nasion, pamiętaj, że rośliny muszą mieć taką samą wysokość, teksturę i kolor.

Ponieważ siew trawnik jest interesującą czynnością wymagającą dużego wysiłku i uwagi, wtedy zrozumiemy, jakie wymagania są nakładane na mieszanki. Powinny więc składać się tylko z bylin. Ponadto, kupując nasiona, dokładnie przeczytaj instrukcje na opakowaniu. Tam wskazuje się, w jakim klimacie mieszanina jest przeznaczona, jak prawidłowo ją siać, czy ma jakąkolwiek gwarancję kiełkowania.

Ponadto możesz użyć kilku rodzajów nasion, jeśli Twoja strona nie jest zbyt korzystna dla zorganizowania trawnika lub jeśli nie masz pewności, że jeden rodzaj trawy może dać gładki i piękny dywan.

Po prostu wybór materiału źródłowego nie wystarczy, aby ogród był piękny i jasny. Sadzenie trawy trawnikowej wymaga znalezienia odpowiedniego miejsca. Na tym etapie mierzony jest również obszar, który umożliwia obliczenie liczby niezbędnych nawozów i nasion.

Ponadto, sadzenie trawników powinno być prowadzone z uwzględnieniem granic działki ogrodowej. Oznacza to, że rośliny nie powinny "czołgać się 9raquo; na innych sąsiadujących terenach (ogród, trawnik sąsiada). I nie zapominaj o innych elementach krajobrazu: alpejskich wzgórzach, stawach. Należy pamiętać, że dbanie o rośliny powinno być dla Ciebie wygodne.

Najlepsza trawa trawiasta to ta, którą wysiewa się za ręce. Jednak przed tą procedurą należy przygotować glebę. Tak więc, w miejscu, w którym zamierzacie zorganizować trawnik, nie powinno być konstrukcji. Oznacza to, że wszystkie kanały odwadniające i systemy irygacyjne muszą być już wyposażone.

Teraz wszystkie chwasty i gruz powinny zostać usunięte z witryny. Jeśli ogród jest duży, można użyć chemikaliów do usuwania niepotrzebnych roślin, które są sprzedawane w sklepach. Należy jednak pamiętać, że ta metoda wymaga czasu, więc należy jej użyć z wyprzedzeniem.

Zanim siejmy trawę trawą własnymi rękami, koniecznie przygotowujemy żyzną warstwę gleby. Aby to zrobić, ziemia jest mieszana z nawozami i innymi substancjami, które będą sprzyjać wzrostowi trawy. Procedura jest wykonywana ręcznie lub przy pomocy specjalnego sprzętu.

Gleba musi być wystarczająco luźna i nie może zawierać dużych grudek. Niewielkie lodowisko służy do wyrównania terytorium. W innych przypadkach możesz po prostu opuścić terytorium przez kilka miesięcy. Poziom wyrównuje się.

Jeśli nie wiesz, kiedy sadzić trawnik jesienią, najlepszym momentem jest wrzesień. Faktem jest, że w tym miesiącu gleba jest już wystarczająco zwilżona, nie wysycha, więc często nie jest konieczne nawadnianie roślin. Teraz zastanów się, jak prawidłowo obsiać trawnik:

1. Aby trawa rosła równomiernie, posyp ją na powierzchnię gleby krótkimi ruchami dłoni. Jednocześnie staraj się nie używać wszystkich surowców naraz. Lepiej jest podzielić go na dwie części, z pierwszą połową rozproszoną na stronie, a drugą - wzdłuż.

2. Podczas siewu nie musisz siać za dużo, choć rzadko warto rzucać nasiona. Twoim głównym zadaniem jest szybkie formowanie murawy. Jeśli źdźbła trawy rosną zbyt blisko siebie, zaczną po prostu boleć i obumierać.

3. Po wysianiu na stronie należy przejść przez grabę lub mały kultywator. W przeciwnym razie nasiona mogą ułożyć ptaki.

4. Na koniec górną warstwę zagęszcza się za pomocą wałka.

Jeśli zrobiłeś wszystko dobrze, a pogoda sprzyja, to za tydzień zobaczysz pierwsze kiełki. Jednakże, jeśli musisz zasiać nasiona, nie będziesz wiedział, aż 20 dni później. Jeśli gleba jest sucha, należy ją podlewać od czasu do czasu. Jednak nie przesadzaj, ponieważ nadmierne ilości wilgoci mają szkodliwy wpływ na rozwijającą się roślinę.

Po ukorzenieniu trawy należy pamiętać, aby się nią zająć: woda, pasza, zniszczyć chwasty, pokroić, wytrzepać.

Cechy sadzenia trawy uprawianej w domu

Aby nie cierpieć z powodu nasion na swojej stronie, możesz rozproszyć je doniczkami lub innymi pojemnikami wypełnionymi ziemią. Naturalnie gleba musi być przygotowana. Wszystko to odbywa się w domu. W tym przypadku nie martwisz się zniszczeniem nasion przez ptaki lub niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Oczywiście nie musisz zapominać o pielęgnacji trawy.

W takich warunkach konieczne będzie uważne monitorowanie karmienia i podlewania roślin. Po osiągnięciu przez pędy około 5-8 centymetrów można je sadzić na miejscu. Oczywiście, należy to robić ostrożnie, aby nie uszkodzić systemu korzeniowego. Oznacza to, że usuń trawę z pojemnika wraz z ziemią. Następnie połóż go na stronie i zrób to.

Podejście do sadzenia powinno być ostrożne i ostrożne. Staraj się utrzymać jednolitą trawę na wysokości i gęstości.

Funkcje układania trawnika rolkowego

Przedstawionym typem wegetatywnego pokrycia jest talerz ziemi z trawą. Są uprawiane w specjalnych szkółkach. Nie musisz siać nasion samodzielnie. Wszyscy robią agrarnych specjalistów. Jak prawidłowo zasiać trawnik, już wiesz. Teraz musisz zastanowić się, jak układać bułki.

Przede wszystkim na ulicy powinna być sucha, ale nie gorąca pogoda. Następnie płytki należy rozłożyć i ułożyć na miejscu, tak aby się nie nakładały (tak, aby dywan był solidny i równy). Teraz dywany mogą zostać naruszone. Aby to zrobić, użyj małego wałka. W tym przypadku poprzeczne szwy muszą leżeć w kolejności schodkowej. Teraz wszystko jest już prawie gotowe. Pozostaje tylko delikatnie posypać szwy żyzną glebą.

To wszystko cechy prawidłowego siewu trawy trawnikowej. Powodzenia!

Jak zasiać trawnik

Jak siać trawę trawą własnymi rękami

Przed zasianiem trawy trawnikowej własnymi rękami, należy określić rozmiar i kształt trawnika, określić miejsce dla niego, oznaczyć granice i całkowicie oczyścić terytorium gruzu, pniaków, kamieni, roślin i darni. Na temat zmiany kierunku wód gruntowych trzeba pomyśleć przed utworzeniem trawnika, jest to złożony i kosztowny, ale niezbędny środek. Przy wysokim poziomie wód gruntowych można podnieść całą działkę, przynosząc ją na ziemię i można wykonać drenaż.

Jeśli powierzchnia przyszłego trawnika jest duża i zdecydowałeś się na układanie podziemnego systemu nawadniania, zrób to przed utworzeniem trawnika.

Jeśli chcesz korzystać z murawy, która rośnie w stoczni, kosić trawę na nim, a następnie wyciąć paski sod w szerokości 25-30 cm, a następnie wyciąć każdy kawałki pas o długości 50 cm i grubości około 5 cm. Rozłóż kawałki darni w cieniu i regularne woda do ułożenia we właściwym miejscu. Jeśli murawa nie ma być wykorzystywane do tworzenia obszaru hektar, zrobić kompost z niego, kładąc kawałków darni na metodzie - trawy na trawie, ziemi do ziemi, następnie wlać na luchivshiysya stosu i masz doskonały kompost.

Usuwamy chwasty i cały nadmiar z gleby

Na niewielkim obszarze można ręcznie wybrać kłącze chwastów. Pomiń tę operację jest niemożliwe, "niepokonany" chwast z pewnością zemści się i przyniesie Ci wiele kłopotów.

Jeżeli obszar trawnika jest duża, możliwe jest zastosowanie metod chemicznych odchwaszczania - traktować całej powierzchni, gdzie będzie zaszczepiono wysianie trawy lub rozkłada Lawns zwijana całkowitego działania herbicydów, np Roundup.

Przeczytaj uważnie instrukcje i zastosuj indywidualne metody ochrony! Po 4-5 tygodniach po zabiegu chwasty umrą. Pamiętaj, że jeśli kropla herbicydu przypadkowo spadnie na roślinę ogrodową rosnącą obok przyszłego trawnika, ona również wymrze. Czasami (szczególnie w przypadku ciepłej i deszczowej pogody) wymagane jest ponowne użycie herbicydu.

Kategorycznie wykluczone jest pochówek w ziemi wszelkich obcych obiektów, takich jak kamienie, pnie, korzenie drzew, gruzu budowlanego! Niestety, czasami ta zasada jest zaniedbana i dostaję w takich miejscach płaty trawnika o innym zielonym kolorze, wyglądasz na nieczuły. Usunięcie z gleby na trawniku jest niepotrzebne - ta zasada nie ma wyjątków.

Konieczna jest ocena gleby, na której będzie rosnąć trawnik. Jeśli masz gliniastą, żyzną glebę o neutralnej kwasowości, to właśnie tego potrzebujesz! Pozostaje go trochę nawozić i trawnik jest gotowy do siewu. W przypadku nawozu można użyć humusu lub kompostu w przeliczeniu na 1 wiadro na metr kwadratowy.

Niestety, taka gleba jest niezwykle rzadka, więc trzeba stworzyć sobie trawnik. Jeśli ciężko pracujesz, możesz stworzyć dobry trawnik w każdej sytuacji glebowej, wystarczy dokładnie przygotować glebę, zasiać dobre nasiona, zrobić wszystko dokładnie i na czas.

Jeśli gleba jest gliniasta, przed kopaniem należy dodać wiadro gruboziarnistego piasku rzecznego na m2, oprócz powyższych nawozów.

Sandy i piaszczysta gleba gliniasta jest lekki, proces im to przyjemność, ale składników odżywczych w nich trochę, a oni szybko wypłukiwane z tych gleb do pracy i praca - zarabiać dużo nawozów organicznych i mineralnych, a także częstego podlewania. Aby "obciążyć" te gleby, muszą dodać glinę i kompost.

Nie najlepsza opcja i stworzenie trawnika na osuszonych torfowiskach. Torf to nieodpowiednia gleba dla trawnika, składa się z nierozłożonych substancji organicznych. Rośliny (i trawy trawiaste, w tym!) Na torfie są głodne. Taką glebę należy kopać piaskiem, kompostem, humusem i nawozami mineralnymi z przewagą fosforu i potasu.

Kwaśna gleba musi być odtleniona za pomocą mielonego wapienia lub mąki dolomitowej, dodając dawki odpowiadające początkowej kwasowości.

Tak więc, na powierzchni istniejących warstwach gruntu posypać dodatki pochvouluchshayuschie - piasek lub glina, torf, jeśli to konieczne, substancje wychwytujące, nie zapomni o Nawozy mineralne - i ostrożnie wykopano z łopatą (najlepiej) lub silnik blok (to łatwiejsze) do pełnej jednorodności, starannie wybierając chwasty.

Perekopka - najtrudniejsza praca fizyczna przy tworzeniu trawnika. Kopanie powinno znajdować się na głębokości bagnetowego bagnetu! W trakcie kopania Pamiętaj, aby wybrać pozostałe chwasty, korzenie i kamienie, a także dokładnie zgnieść grudki, guzki nie powinna być większa niż 1 cm (warto pamiętać - nie więcej ziarna kukurydzy).

Gleby są miażdżone przez stopy, grabie lub kultywatory. Jeśli ta praca jest wykonywana przez wynajętych pracowników, ściśle monitoruj proces, dokładne kopanie jest jedną z najważniejszych operacji podczas tworzenia trawnika.

Wyrównanie gleby (rozkład)

Kolejnym ważnym krokiem jest wyrównanie gleby za pomocą grabi. Gleba powinna stać się idealnie równa, bez zagłębień i pagórków. Przygotowanie gleby do trawnika powinno odbywać się przy suchej pogodzie.

Podczas wyrównywania, a następnie ubijania, upewnij się, że nachylenie domu wynosi 3-15 stopni. Jeśli opanujesz nową stronę i planowane jest układanie komunikacji inżynierskiej, sieci dróg, automatycznych systemów nawadniających, odbywa się to po planowaniu wertykalnym, ale przed instalacją trawnika.

Konieczne jest dokładne zagęszczenie gleby za pomocą wałka lub ubijaka. Ubijanie jest drewno, którego dno jest przybity arkusz grubej sklejki (że to będzie ubić!), A na górze jest przybity mały kij, na którym będziesz trzymać obiema rękami. Teraz sprzedawane są lekkie plastikowe rolki, które na miejscu są wypełnione piaskiem lub wodą.

Miejsce musi być zagęszczone, aby na ziemi nie pozostały ślady butów przygotowane do siewu trawnika. Chodź w tenisówkach - a zobaczysz, czy obszar uprawy jest odpowiednio przygotowany. Nie złe następnie poczekać miesiąc - pół, zwilżenia gleby i niszczenie chwastów pojawiają, ale w skrajnych przypadkach, jeśli czekać do zniesienia, wody i gleby odczekać co najmniej tydzień - kolejny.

W ten sposób przygotowywana jest gleba pod trawnikiem, wybierana jest mieszanka trawiasta, wymagana ilość jest kupowana. A jak obliczyć tę niezbędną ilość?

Norma wysiewu traw gazonowych w literaturze waha się od 30 do 50 g / m2, wydaje mi się, że najbardziej optymalna dawka wysiewu wynosi 50 g / m2. Moje doświadczenie, a także doświadczenie moich sąsiadów i przyjaciół w ogrodzie potwierdza to. Obliczając masę nasion na trawniku, pamiętaj o dodaniu nasion rezerwy (1 kg / splot), a następnej wiosny trawnik będzie musiał zostać zasiany gdzieś na wiosnę. Na przykład, jeśli musisz siać sto metrów kwadratowych ziemi, musisz kupić 0,05 kg / m2 x 100 m2 + 1 kg = 6 kg nasion trawnika.

Posiew trawnika można rozpocząć w dowolnym momencie, poczynając od wiosny (kiedy ziemia już wyschła) i do końca sierpnia, najważniejsze jest to, że pogoda była bezwietrzna i nie padała.

Na starannie przygotowanym przez wszystkie zasady opisane powyżej, podstawą jest sieje nasiona traw gazonowych. Trawnik, którego powierzchnia przekracza sto metrów kwadratowych, można podzielić na kilka równych części, tworząc granice za pomocą cienkich patyków lub płytkich bruzd.

Następnie podziel nasiona na równe części, ta technika pomoże ci bardziej równomiernie siejeć, jeśli nie jesteś jeszcze doświadczonym "wyrzutnikiem gazu". Wzdłuż ścieżek, ślepych obszarów i granic klombów, musisz zasiać grubsze. Użyj go, a jeśli siać ręcznie, i jeśli używasz wiertarki do trawy. Musimy siać w takim kierunku, aby przejść od zasianej części do jeszcze nieużytkowanej, a nie odwrotnie.

Po wysiewie pożądane lub nieznacznie progresti płytkie części natarcia (na głębokości nie większej niż 1 cm!) Lub cienkiej warstwy proszku próchnicy, kompost lub czarny torfu (0, 5 cm). Na glebach lekkich może toczyć się na ziemi z nasion wysianych znowu przyspiesza powstawanie siewek i zwiększyć intensywność ich wzrostu w ciężkich glebach gliniastych jest nie lepiej, aby to zrobić. Nasiona będą rosły lepiej, jeśli pokryjesz świeżo trawnik białą lutrasilem, a ponadto lutrasil chroni nasiona przed ptakami.

Lamele Lutrasil zachodzą na siebie, łącząc je za pomocą metalowych szpilek lub długich gwoździ, wkładając je w ziemię.

Upewnij się, że gleba jest stale wilgotna. Jest to bardzo ważne, nasiona leżą prawie na powierzchni, więc wierzchnia warstwa nie powinna wyschnąć. Jeśli wymagana jest sucha pogoda, wymagane jest codzienne podlewanie za pomocą konewki lub węża ze spryskiwaczem, silny strumień jest absolutnie nie do przyjęcia.

Jeśli w tym okresie nie będzie nawadniania, nasiona mogą wznieść się i wyschnąć, a trawnik nie będzie działał. Po 5-14 dniach po zasiewie, świeże świeże nasiona zaczynają kiełkować. Kiedy rosnąca trawa zaczyna podnosić lutrasil, usuń go. Jeśli wstrzymać lub usunąć swój czas lutrasil, trawa będzie kiełkować w nim i usunąć włókninę z noworodków kapusty.

Pierwsze sadzonki trawa wyglądać niezdarny, jest to zwykle bardzo frustrujące gospodarze, ale nie martw się, jeśli się nimi opiekować i dbać o prawidłowo, to zajmie trochę czasu, a trawnik będzie jednym z twoich skarbów ogrodowych. Pierwsze 3-4 tygodnie po pojawieniu się pędów do chodzenia po trawniku nie są dozwolone kategorycznie, na trawniku pierwszego roku życia, staraj się w ogóle nie chodzić!

Jeśli chcesz zniszczyć nagle uformowany chwast, podejdź do niego na planie szerokiej planszy. Jeśli jest sucha pogoda, codzienne podlewanie młodego trawnika jest absolutnie konieczne! Gdy trawa rośnie do szerokości dłoni, wynosi około 10-12 cm, należy ją kosić po raz pierwszy, najczęściej występuje około miesiąca po siewie.

Pierwszy koszenie najlepiej jest wykonywać na najwyższym poziomie swojej kosiarka koszenie, najczęściej 6-7 cm. Kosiarka Ostrze musi być zawsze ostry, jest to szczególnie ważne podczas pierwszego koszenia, tępy nóż po prostu rzucać się bardziej słabo zakorzenione trawy.

Konieczne jest stosowanie tylko kosiarki z pojemnikiem do zbierania trawy. Cóż, wtedy trzeba kosić raz w tygodniu, stopniowo zmniejszając wysokość strzyżenia, doprowadzając go do najniższego poziomu, gdzieś około 2-3 cm. Młody trawnik wymaga ostrożnego ręcznego pielenia. Przy odpowiednim przygotowaniu gleby do trawnika karmienie w pierwszym roku nie jest konieczne.

Wideo: jak siać trawę trawą własnymi rękami

Podoba Ci się? Zapisz się do bloga i otrzymuj nowe artykuły!

Dom na drzewie własnymi rękami

Jak zbudować piwnicę własnymi rękami

Sztuczne kamienie dekoracyjne

Ogród zimowy, jak go zbudować

Kąpiel do kąpieli własnymi rękami

Różaneczniki sadzenie i pielęgnacja w otwartym terenie

Jak ocieplić ścianę w mieszkaniu? Jeśli w mieszkaniu.

Dodaj komentarz

60 − 54 =