Nazwa kategorii

Jak przykleić linoleum w tyłek

Jak przykleić linoleum pośladki - możliwe opcje

Rynek budowlany jest pełen różnorodnych wykładzin podłogowych. Niemniej jednak, niezależnie od takiej odmiany, linoleum pozostaje nadal popytu, ponieważ ma doskonałe właściwości i niską cenę.

Prawidłowo ułożyć linoleum możliwe jest pod warunkiem prawidłowego doboru jego szerokości. Może nie możesz uzyskać odpowiedniej szerokości, ale to nie problem, ponieważ możesz skleić kawałki razem. Zastanów się, jak przykleić linoleum między sobą.

Możesz wybrać metodę po ułożeniu powłoki. Istnieją różne sposoby przyklejania linoleum z powrotem do tyłu:

Każda metoda ma zalety i wady. Następnie omówimy każdą z metod bardziej szczegółowo.

Zastanów się, jak przykleić linoleum z powrotem do tyłu. Technologia jest następująca:

 1. Pod stawem, podłoga jest oczyszczona z gruzu i pyłu, w razie potrzeby powierzchnia jest zagruntowana.
 2. Stawy powinny idealnie pokrywać się, jeśli to konieczne, krawędzie są obcinane nożyczkami lub ostrym nożem biurowym.
 3. Taśma klejąca przywiera do podłogi i, stopniowo usuwając warstwę ochronną z przylepnego miejsca, arkusze linoleum są łączone.

Wady:

 • połączenie okazuje się niewiarygodne;
 • miejsce dokowania będzie widoczne.

Aby wykonać przejście do innych pomieszczeń, użyj metody przybijania. Dokowanie odbywa się w następujący sposób:

 1. Krawędzie arkuszy są wyrównane.
 2. Mierzy szyje o wymaganej długości i cięte piłą metalową lub układanką.
 3. Progi są przymocowane do podłogi śrubami przez dostępne otwory (więcej szczegółów: "Jaki rodzaj wyściółki do wyboru linoleum pod względem kształtu i rozmiaru"). W razie potrzeby wywierć otwory w podłodze na plastikowe kołki.

 • połączenie okazuje się niezawodne;
 • cena materiału jest niewielka.
 • trudno jest wybrać ten sam kolor co linoleum;
 • gwoździe wystają ponad podłogę, nie wszystkim się to spodoba.

Często pojawia się problem, niż przyklejenie linoleum na bazie filcu? Użycie kleju nie jest tutaj zalecane, ponieważ przyklejana jest tylko warstwa filcu, a górna warstwa jest oddzielana.

Dlatego w tym przypadku najlepszą opcją jest użycie wiosła. Prawie każdy klej do klejenia linoleum ma trujące substancje w swoim składzie. Pracując z nimi, zdecydowanie należy przewietrzyć pomieszczenie. Praca z drzwiami może być i bez wietrzenia.

Zgrzewanie na gorąco jest najbardziej niezawodną metodą klejenia. Jest to jednak dość pracochłonne i wymaga dodatkowego narzędzia, takiego jak:

 • zgrzewanie suszarka do włosów;
 • dysza do zgrzewania suszarka do włosów;
 • specjalne przewody spawalnicze;
 • specjalne noże.

Zastanów się, jak skleić szwy linoleum w ten sposób:

 1. Krawędzie linoleum bardzo dobrze przylegają do podłogi.
 2. W całym połączeniu specjalne narzędzia tworzą zagłębienia.
 3. Następnie usuń wszystkie dodatkowe elementy.
 4. Suszarka spawalnicza jest włączona. Musi być ogrzany do temperatury roboczej (około 400 ° C). Następnie nałożyć na nią dyszę.
 5. Włóż przewód do dyszy, a suszarka do włosów przesunie się wzdłuż złącza.
 6. Po schłodzeniu szwu należy go przeciąć specjalnym nożem bez przerywania na całej długości.

Zalety tego połączenia:

 • szew na kompozycji jest prawie taki sam jak linoleum;
 • połączenie okazuje się niezawodne.

Wady:

 • Aby podłączyć linoleum w ten sposób, potrzebne są kosztowne narzędzia;
 • taki sprzęt jest złożony, więc do pracy z nim potrzebne są specjalne umiejętności;
 • do klejenia konwencjonalnego linoleum ta metoda nie jest odpowiednia, ponieważ z wysokich temperatur po prostu topi się.

Zgrzewanie na gorąco do użytku domowego nie jest odpowiednie - nie jest opłacalne. Pragnienie, aby kupić drogie narzędzia i nauczyć się z nim pracować, to nie wszyscy. Ale jeśli robisz to profesjonalnie, to jest najlepsza opcja. Przeczytaj także: "Jak przykleić linoleum - sprawdzone metody z przykładami".

Spawanie na zimno to kolejna opcja niż klejenie linoleum na złączach. Metoda jest dość prosta i niezawodna.

Wymagane będą następujące narzędzia:

Linoleum jest sklejany zgodnie z następującą technologią:

 1. Krawędzie arkuszy powinny idealnie zbliżyć się do siebie, w razie potrzeby możliwe jest, aby rysunek zbiegał się.
 2. Krawędzie są wyrównane.
 3. Następnie krawędzie są wklejane taśmą malarską.
 4. Wykonano slot.
 5. Następnie wypełnia się zimnym spawaniem.
 6. Po całkowitym wyschnięciu można usunąć taśmę malarską.

Powinien działać bardzo ostrożnie, ponieważ zimne spawanie jest prawie niemożliwe do usunięcia z powłoki, nie pozostawiając śladów. Jeśli nadal spadł na linoleum, należy poczekać, aż wyschnie całkowicie i bardzo ostrożnie usunąć spawanie nożem. Przeczytaj także: "Jak zrobić połączenie z płytek i linoleum i co używać w tym celu".

Zalety tej metody to:

 • łatwy w użyciu w domu;
 • Możesz zrobić wszystko sam, bez angażowania specjalisty;
 • może być stosowany do naprawy powłoki linoleum.

Wybór spawania na zimno lub na gorąco zależy od kilku czynników:

 • rodzaj materiału;
 • po instalacji środków;
 • wymagany kształt szwu.

Jeśli chcesz uzyskać mocne i trwałe połączenie, lepiej oczywiście wybrać spawanie i nie ma znaczenia, który z nich (bardziej szczegółowo: "Szwy spawalnicze linoleum - zalety i wady sposobów"). Będzie to o wiele bardziej niezawodne niż klejenie linoleum taśmą klejącą.

Najbardziej niezawodnym sposobem łączenia arkuszy linoleum jest zastosowanie spawania na zimno lub na gorąco. Tylko z punktu widzenia ekonomii lub jeśli jest to jedyna możliwa opcja (dokowanie powłoki na bazie filcu), może być uzasadnione zastosowanie taśmy klejącej lub wyściółki do dokowania linoleum.

W artykule zbadano, jak prawidłowo skleić linoleum na różne sposoby.

Jak sam podkleić linoleum

Pomimo ogromnego asortymentu wykładzin podłogowych na nowoczesnym rynku materiałów budowlanych, linoleum z powodzeniem utrzymuje się na jednej z czołowych pozycji. Wiele osób preferuje podłogę ze względu na swoją praktyczność, a także ze względu na różnorodność wzorów, która pozwala wybrać linoleum do dowolnego wnętrza.

Linoleum to wytrzymały polimer lub naturalny materiał rolkowy, którego zakres jest praktycznie nieograniczony. Można go umieścić w dowolnym rodzaju pokoju, ale aby wszystkie jego zalety mogły zostać w pełni ujawnione, należy wiedzieć, jak prawidłowo je ułożyć. Pożądane jest obliczenie ilości materiału, aby zminimalizować liczbę połączeń.

Musisz wymyślić, jak przykleić linoleum z powrotem do tyłu, tak aby szwy były prawie niewidoczne. Aby stworzyć estetycznie atrakcyjną powłokę dzisiaj, istnieją dwie metody klejenia - zgrzewanie na gorąco i na zimno.

Aby określić metodę, należy wziąć pod uwagę następujące kwestie:

 • rodzaj powłoki - przy stosowaniu typów komercyjnych można stosować obie metody spawania, ale podczas układania powłoki domowej tylko zimne;
 • złożoność szwu - jeżeli złożone wzory są stosowane do wykładania podłóg z różnych linoleum połączonych za pomocą połączeń o zakrzywionym kształcie, najłatwiej jest wykonać połączenie za pomocą kleju do spawania na zimno.

Ta metoda klejenia stawów linoleum różni się siłą szwów i nie pozwala płótnie na rozproszenie w żadnych warunkach. Spawanie odbywa się po zrolowaniu linoleum na podłodze i przyklejeniu do podłoża za pomocą kleju dyspersyjnego, na przykład na bazie akrylu.

Do klejenia na gorąco stosuje się specjalny przewód spawalniczy i narzędzie do jego ogrzewania i topienia.

Technologia szybkiego wklejania powłoki to:

 • Materiał należy ułożyć tak ciasno, jak to możliwe bez żadnej przestrzeni między poszczególnymi rolkami. Następnie wykonuje się szczelinę w miejscu połączenia materiału do spawania.
 • Połączenie jest starannie oczyszczone.
 • Linoleum cord jest wypełniony sprzętem spawalniczym, który ma postać pistoletu.
 • Narzędzie ogrzewa przewód strumieniem gorącego powietrza, zmiękcza, topi i niezawodnie zgrzewa arkusze linoleum.
 • Dodatkowy materiał jest cięty nożem po stwardnieniu.

Pomimo tego, że eksploatacja linoleum spawalniczego wydaje się prosta, wymaga nie tylko dostępności wyspecjalizowanego narzędzia, ale także doświadczenia z nim, tak aby spoina okazała się jakościowa, dokładna i równa. Jeśli istnieje potrzeba sklejenia połączeń powłoki własnymi rękami, lepiej jest zastosować drugi rodzaj spawania.

Spawanie na zimno oznacza specjalny ciekły klej, znany jako klej reakcyjny. Skład tego kleju to poliuretan i żywica - obie substancje są wyjątkowo łatwopalne, dlatego podczas klejenia należy zachować ostrożność. Jego praca opiera się na chemicznej interakcji składników kleju z linoleum, co prowadzi do rozpuszczenia materiału. Na tym samym linoleum lniane są połączone, tworząc jedną całość.

Proces spawania jest podobny do procesu dyfuzji - krawędzie arkuszy powlekających łączone są nie przez inną substancję, ale poprzez łączenie się ze sobą na poziomie molekularnym. Zapewnia to materiałowi niezwykle niezawodne połączenie. Tego typu spawanie może być stosowane przy klejeniu domowych, komercyjnych i półkomercyjnych rodzajów powłok.

Osobno warto zwrócić uwagę na linoleum na podłożu z ekspandowanego polietylenu, który można łączyć tylko poprzez zgrzewanie na zimno, ponieważ nie przetrwa on ciepła.

Można wyróżnić następujące zalety zgrzewania na zimno:

 • proces jest prosty w wykonaniu własnych rąk;
 • Idealne dla domu;
 • może być stosowany nie tylko do klejenia połączeń nowego materiału, ale także do naprawy starego.

Substancja dla zimnego złącza podzielona jest na dwa typy: A i C, które różnią się konsystencją. Kleje drugiego rodzaju są znacznie grubsze i są stosowane do naprawy starej powłoki, ponieważ w tym przypadku grubość warstwy linoleum może sięgać kilku milimetrów.

Podczas wypełniania szczeliny klejem C uzyskuje się mocne połączenie, pewnie mocując krawędzie powłoki i zapobiegając ich pełzaniu. Klej pierwszego rodzaju jest bardziej odpowiedni dla nowego linoleum, ponieważ nie wypełnia spoin, ale topi krawędzie płótna linoleum.

Ze względu na swój skład klej typu A jest toksyczny, dlatego należy go stosować tylko przy właściwej ochronie skóry. Ponadto konieczne jest zapewnienie dobrej wentylacji pomieszczenia.

Przed pracą spoina jest oczyszczana z kurzu, po czym na klejonych krawędziach przyklejana jest taśma samoprzylepna, aby ochronić masę linoleum przed stopieniem. Następnie szkocka jest wycinana na skrzyżowaniu.

Klej nakłada się przez wciśnięcie igły tuby głęboko w złącze, aby wypełnić całą przestrzeń. Powyżej powierzchni powłoki substancja powinna wystawać o kilka milimetrów.

Po 15 minutach proces topienia zostanie zakończony, a taśma klejąca może zostać zdjęta. Szew wykonany tym klejem będzie przezroczysty i nieodróżnialny od reszty powłoki, będzie można go wykryć tylko dotykiem.

Spawanie klejem C jest podobne, z tą tylko różnicą, że nie można przykleić taśmy klejącej. Klej jest wystarczająco gęsty, aby nie rozprzestrzeniać się po powierzchni podłogi. Szew jest prawie niedostrzegalny i schludny.

Jak przykleić linoleum z powrotem do domu: metody, narzędzia, technologia

Pomimo rozwoju technologii i materiałów, linoleum było i pozostaje najbardziej popularną wykładziną podłogową. Materiał ten przez wiele lat sprawdził się jako doskonała wykładzina podłogowa do pomieszczeń komercyjnych i biurowych, a także zwykłych mieszkań lub domów.

Materiał ten można szybko i skutecznie ułożyć, przechwytując duży obszar w minimalnym czasie. Jeśli pokój zostanie naprawiony, linoleum zostanie szybko usunięte. Ta powłoka jest łatwa do czyszczenia, wytrzymuje silne zużycie i nie traci swojego pięknego wyglądu. Dzisiaj można kupić rodzaje linoleum, imitujące różne tekstury. Oferuje również szeroką gamę kolorów.

W czasach Związku Radzieckiego materiał ten był produkowany w stałych rozmiarach o szerokości 1,5 m. Obecnie wybór wymiarów jest większy - można kupić szerokość powłoki od 3 do nawet 5 metrów. Mimo to często konieczne jest sklejenie dwóch kawałków materiału. Wielu chciałoby wiedzieć, jak przykleić linoleum z powrotem do domu. Rozważmy kilka technologii.

Dlaczego, kiedy i dlaczego konieczne jest sklejenie połączeń linoleum?

Ta wykładzina podłogowa jest bardzo higieniczna i wystarczająco mobilna w kwestii wymiany. Często służy do wykańczania podłóg w kuchniach i korytarzach - to miejsca, w których bardzo często wymaga się posprzątania. Również te pomieszczenia są miejscami o dużej wilgotności i różnią się ostrymi zmianami temperatury. Wnętrza apartamentów w domach starego budynku i układ pomieszczeń sprawiają, że konieczne jest przyklejenie linoleum. Bez klejenia, nie możesz się obyć, gdy skończysz podłogi w różnych biurach i innych podobnych obiektach. Ponadto producenci krajowi nadal dostarczają wykładziny podłogowe o szerokości 1,5 m na rynek budowlany, dla małych korytarzy jest to normalny rozmiar, ale w przypadku dużych pomieszczeń nie jest to najlepszy wybór. Dlatego podczas układania taśmy należy skleić razem.

Technologie klejenia linoleum

Istnieją dwie opcje. Można więc zastosować zgrzewanie na zimno, które jest nakładane za pomocą specjalnych kompozycji klejowych lub opcji gorącej - tutaj specjalny sznur ze złączem do lutowania w suszarce. Dodatkowo istnieją podgatunki. Na przykład nie ma nic łatwiejszego niż przyklejenie linoleum na podłodze do dwustronnej szkockiej. Łączą również połączenia. Możliwe jest stosowanie gumowych lub metalowych sprężyn, które są zalecane do układania linoleum na innych materiałach.

Dzięki tej technologii złącza linoleum są klejone w pomieszczeniach komercyjnych. Istnieje zapotrzebowanie na specjalne urządzenia do spawania. Potrzebujesz również specjalnego sznurka. Zamiast sprzętu spawalniczego można zastosować termofan.

Tak więc, w miejscu stawów położyć przewód. Szerokość układania powinna wynosić 2-3 mm. Następnie, używając suszarki do włosów nagrzanej do 500 stopni, druty są po prostu lutowane na powierzchni linoleum. Należy pamiętać, że jeden przewód nie powinien być dłuższy niż połowa części lutowanej. Drugi kawałek sznura nakładany jest na lutowane z niewielkim marginesem 2-3 cm.

Wysokie temperatury pozwalają na maksymalną jakość i hermetyczne lutowanie materiału kordowego w linoleum. Aby go usunąć, eksperci wolą używać specjalnego narzędzia do klejenia linoleum. Ta wersja jest bardzo praktyczna i jeszcze bardziej niezawodna, ale jest bardziej odpowiednia do bardziej sztywnego pokrycia podłogowego. Niestety, w przypadku mieszkań i domów producenci oferują bardziej miękkie materiały, które nie wytrzymują tak wysokich temperatur. A więc musisz wiedzieć i inne opcje, jak przykleić linoleum z powrotem do domu.

Jest to świetny sposób na wykonanie operacji klejenia stawów własnymi rękami. Spawanie na zimno jest często stosowane w życiu codziennym i jest uważane za bardzo popularne w takich zadaniach. Dlaczego proces nazywa się spawanie na zimno? Przeprowadza się ją przez przyklejenie wykładziny podłogowej niedrogim klejem do linoleum bez potrzeby "przemocy 9raków; powyżej wysokiej temperatury materiału.

Jak przykleić linoleum do tyłka przez zgrzewanie na zimno

Jego krawędzie powinny być cięte tak dokładnie, jak to możliwe i równomiernie. Następnie nakładają się na siebie tak, że jedno połączenie pokrywa jeszcze około 3 cm, ważne jest, aby były czyste i suche. Przed przyklejeniem linoleum na podłożu należy nałożyć taśmę papierową na materiał - niezawodnie chroni powierzchnię dekoracyjną przed agresywnym działaniem kleju. Służy również jako etykieta dla strefy klejenia. Taśma klejąca stosowana jest nie tylko do górnej, ale także do dolnej części.

Następnie dolny i górny pasek materiału podłogowego jest cięty jednocześnie. Pozostała część przycinania. Następnie oba są zwijane razem ze specjalnym wałkiem w punkcie połączenia, aby wyrównać w jednym poziomie. Klej nakłada się na obszar szwu i dozuje na całej długości. Po rozmazaniu go na powierzchni linoleum powinien być tylko cienki pasek. Należy się upewnić, że klej nie dostanie się na powierzchnię powłoki. Niestety, nie da się tego wydedukować. Po wykonaniu tych czynności klej pozostawia do wyschnięcia na dziesięć minut. Następnie możesz usunąć taśmę samoprzylepną. Oto jak przykleić linoleum z powrotem do domu - nic w tym skomplikowanego. Zaletą tej metody jest niewidoczność szwów, a oni sami mogą się nawet zorientować.

Spawanie na zimno jest bardzo skutecznym klejem, ale nie powinno być stosowane na linolach, które mają miękką podstawę lub grzejnik. W takim przypadku klej nie pomoże uzyskać najdokładniejszego dokowania. Szwy będą bardzo widoczne, a ich wygląd stanie się nieestetyczny.

W procesie spawania na zimno wszystko zależy od sklejonych materiałów. Istnieje kilka typów dla różnych sytuacji:

 • Klej "A9raquo; ma postać płynną i nadaje się do pracy z twardym linoleum.
 • Klej "C9raquo;. Tworzy specjalną warstwę na powierzchni spoiny i służy do klejenia spoin o grubości do 4 mm.
 • Klej "T9raquo; można przykleić materiały poliestrowe.

Spójrzmy, jakie narzędzia możesz potrzebować. Wybór opiera się na rodzaju linoleum. Do pracy przy gorącej technologii potrzebne są nożyczki i nóż do gładkiego cięcia. Następnie, aby nanieść materiał, należy przygotować szpachelkę, szczotkę lub wałek. Do prasowania użyj gumowych młotków. Do klejenia na gorąco potrzebny jest termofan i sznur. Jeśli wykonywane jest zgrzewanie na zimno, potrzebny jest klej, wystarczająco ostry nóż, dużo szmat i szmatka (papierowa i dwustronna).

Igła z pojemnika z klejem podczas spawania na zimno powinna być podawana tak głęboko jak to możliwe wewnątrz szwu. Jest to konieczne, aby uzyskać odpowiednią ilość kleju. Szmaty pomogą szybko usunąć krople kleju z powierzchni. Bardziej wygodnie jest pracować z tubą jednocześnie obiema rękami. Klej składa się z bardzo agresywnych substancji, dlatego trzeba z nim bardzo ostrożnie pracować. Po zakończeniu pracy zaleca się przewietrzyć pomieszczenie. Teraz wiesz, jak przykleić linoleum z powrotem do domu.

Wygląda na to, że procedura jest prosta i dostępna dla wszystkich. W rezultacie podłoga zyska piękny estetyczny wygląd. Nie ma nic lepszego niż dobrze ułożony linoleum. Sklejenie fug zapewni pokryciu podłogowemu jeszcze bardziej estetyczny wygląd.

Dodaj komentarz

42 − = 38