Nazwa kategorii

Jak połączyć tapetę w zdjęciu kuchennym

Łącząc tapetę w kuchni

Chociaż kuchnia nie jest uważana za główny pokój w domu, wnętrze kuchni musi zostać przemyślane w najdrobniejszych szczegółach, ponieważ to tutaj twoja rodzina się zgromadzi. Zazwyczaj kuchnie są zaprojektowane w przybliżeniu w tym samym stylu i cechach tych pomieszczeń (na przykład, o ograniczonym rozmiarze lub niestandardowym układzie) i nie są brane pod uwagę w procesie dekoracji.

Jeśli dla ciebie kwestia stworzenia tego pomieszczenia jest niezbędna, a standardowe techniki nie pozwalają na zaprezentowanie wszystkich funkcji w korzystnym świetle, to jednym z najbardziej udanych wariantów wystroju jest połączenie tapety we wnętrzu kuchni.

Wspólne techniki, użyteczne zasady i cechy konstrukcyjne pomogą ci wybrać idealną opcję dla twojego pokoju. Połączenie fototapety do kuchni we wnętrzach nowoczesnych apartamentów popchnie Cię do nowych i ciekawych pomysłów.

Biorąc pod uwagę różnorodność aranżacji, rozmiarów i stylów wnętrz kuchennych, połączenie tapety w kuchni można uznać za uniwersalny proces dekoracyjny, ponieważ niezależnie od konkretnych warunków, takie wydarzenia pozwolą Ci ukryć niedociągnięcia i podkreślić zalety środowiska.

Zobaczmy, dlaczego ta metoda jest coraz częściej stosowana we współczesnych wnętrzach:

 • pozwala na poprawne użycie wzorów i kolorów ukryj niedociągnięcia swojej kuchni: zmiana wysokości sufitu, rozszerzenie lub zmniejszenie całkowitej przestrzeni, pozbycie się dysproporcji we wnętrzu, a nawet odwrócenie uwagi od nierówności ścian;

 • Użyj tapety z akcentami w jasnych kolorach lub niestandardowych motywów stworzyć dynamiczne, nasycone środowisko niezależnie od cech stylistyki pomieszczenia - patrz link jak wkleić tapetę dwóch kwiatów w kuchni;

  Na pierwszy rzut oka połączenie tapet w kuchni wydaje się dość łatwym i szybkim procesem. Połączenie jasnych i spokojnych tonów lub rysunków o różnych orientacjach, niewątpliwie przyciągnie uwagę wszystkich, ale Bez uwzględnienia standardowych zasad nie osiągniesz głównego celu - stworzenia harmonijnego wnętrza bez wad.

  Nie tylko kuchnia, ale także inne pomieszczenia o dowolnej wielkości mogą być odbierane inaczej w zależności od sytuacji wewnętrznej. Kluczową rolę w odbiorze kwadratu odgrywa tapeta. Ciemne i zimne odcienie przyczyniają się do bardziej intymnego otoczenia, a jasne kolory, wręcz przeciwnie, rozszerzają przestrzeń. Zilustrowanie tego zdjęcia z połączoną tapetą w kuchni jest potwierdzeniem tego faktu.

  Od tego, w jaki sposób połączymy tapetę w kuchni, będzie to zależeć nie tylko od wyniku końcowego, ale także od czasu trwania takich napraw. Bardzo popularne jest błąd łączenia tapety o różnej grubości i strukturze: w rezultacie po pewnym okresie użytkowania niektóre z okładzin ściennych tracą swój wygląd. Ponadto nawet te tapety, które mają nieco inną grubość, stworzą widoczne połączenia wokół obwodu pomieszczenia.

  Często powodem są użyte materiały, co jest przyczyną różnej grubości płótna. I jak pięknie wklejać tapetę w kuchni dwóch rodzajów, można dowiedzieć się z artykułu. Tutaj dowiesz się, jak wybrać tapetę do tapet i jak je połączyć, jak stworzyć piękną ścianę akcentującą w kuchni, używając tapety, jak znaleźć udane kombinacje tapet z włókniny z winylem lub papierem.

  Nie zapominaj o tym Wybrana tapeta powinna odpowiadać ogólnemu stylowi kuchni i harmonijnie ze sobą współgrać. Możesz łączyć tapetę o różnych fakturach: gładkie i wytłaczane, matowe i błyszczące pokrycia pozwolą Ci pokonać przestrzeń.

  Pożądane jest trzymanie się jednego tematu w projekcie, chociaż dopuszczalne są również drobne niespójności: kwiaty można łączyć z pionowymi paskami i geometrią - z abstrakcyjnymi motywami.

  Zaleca się, aby pokój nie był zbyt jasny lub niewyraźny: rozcieńczyć dźwięk i spróbuj nie używać kilku kontrastujących odcieni jednocześnie. Nadmiernie jaskrawe tapety uzupełniają monofoniczne powłoki lub tapety z drobnymi ornamentami w jasnych odcieniach. Jasne kolory na większości kombinacji zdjęć tapet w kuchni są rozcieńczone neutralną paletą lub oddzielone specjalnymi krawężnikami i listwami.

  Aby wkleić kuchnię z dwiema tapetami, bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiednie motywy do rysunków. Projekt tapety będzie zależał od Twoich głównych celów:

  • w przypadku sufitu podnoszącego stosuje się tapetę w pionowe pasy lub jednolitą kolorystykę światła;

  Dość często połączenie tapet w kuchni i salonie, oraz głównie w układzie łączonym. Jeśli twoje pokoje są również połączone, wskazane jest, aby preferować tapetę jednego stylu i palety. Kontrastujące i niekompatybilne opcje zepsują sytuację, choć pozwolą na miejsce w strefie.

  Połączenie pionowych pasków różnych stylów we wnętrzach kuchni nie jest tak powszechne, jak klejenie pojedynczych ścian, ale jest świetne do pomieszczeń o niskim suficie. Ponadto ta metoda pomaga zmienić wielkość i proporcje kuchni: wydłużone ściany można wizualnie przesuwać, a wąskie - rozszerzać w dowolnym miejscu w pomieszczeniu.

  Możesz łączyć pionową tapetę z symetrią i bez niej. Zazwyczaj symetryczna kombinacja tego rodzaju jest wykonywana przy użyciu kontrastujących odcieni tapet.

  Asymetria w łączeniu odbywa się w celu przekształcenia wielkości pomieszczenia: długie pomieszczenia stają się węższe i bliskie - wizualnie rozszerzają się do wymaganej wielkości. W tym przypadku jedna ściana jest wykonana w nasyconym kolorze za pomocą szerokiej tkaniny, a przeciwległa ściana jest przyklejona różnymi jasnymi paskami w różnych rozmiarach.

  Zdjęcie wzoru połączonej tapety do kuchni demonstruje sukces i rozpowszechnienie tej metody, ale osiągniesz skuteczny efekt tylko wtedy, gdy nie używasz chwytliwych i nieprzyjemnych tonów na całym obwodzie pomieszczenia. Pożądany naprzemiennie jasne i ciemne odcienie lub użyj kolorów z palety jednego tonu.

  Kuchnie o zbyt wysokim poziomie sufitu można wizualnie zmniejszyć aż do niezbędnych parametrów. To bardzo proste - wystarczy podzielić ścianę wzdłuż podłogi na dwie części o tym samym lub różnych rozmiarach. Oczywiście do tych celów można użyć standardowych paneli z drewna lub tworzywa sztucznego, ale po pierwsze, tapeta dekoracyjna pozwoli ci przekazać wszystkie subtelności stylu swojego pokoju, a po drugie, nie wymaga specjalnych kosztów finansowych.

  Zdjęcie połączonej tapety do kuchni pokazuje, że najczęściej poziome ustawienie odbywa się w proporcji 1: 2, to znaczy, że szerokość dolnej części z reguły przeważa nad górą. Można jednak wkleić je samodzielnie, na przykład utwórz partycję według poziomu parapetu lub mebli kuchennych. Stawy mogą być ozdobione listwami, krawężnikami lub specjalnymi ozdobnymi wstążkami.

  Wśród wielu opcji łączenia tapet w kuchni, jednym z najczęstszych jest sposób na stworzenie powierzchni akcentującej. Pomysł ten pozwala Powiększ na przeciwległej ścianie Twojej kuchni, jak również określić główną strefę w pokoju. W tym celu jedna ze ścian (najczęściej obok stołu jadalnego) jest ozdobiona jasnymi płótnami lub fototapetami dowolnego rozmiaru z godnym uwagi wzorem.

  Jeśli nie wiesz, jak połączyć tapetę w kuchni ze zdjęciem wykończonych wnętrz, ta opcja będzie najprostsza i ogólnie dostępna. Jedyną regułą, którą należy przestrzegać stworzenie harmonijnego połączenia wszystkich ścian w pokoju. Jasne kolory na ścianie akcentującej mogą być używane, a nawet konieczne, ale najważniejsze jest zapewnienie rozsądnego kontrastu, nie psującego sytuacji.

  Szczegółowa dekoracja wymaga stworzenia akcentu nie na całej powierzchni ściany, ale na niektórych częściach wnętrza. Najczęściej ten pomysł realizowany jest w następujący sposób:

  • projektowanie półek i nisz tapeta z inną teksturą lub schematem kolorów;
  • tworzenie niezwykłych wzorów z tapety z wzorem, naklejka z dekoracyjnych paneli na monofonicznych lub jasnych powierzchniach;
  • patchwork z różnych tapet o małych rozmiarach (z reguły w postaci kwadratów tego samego obszaru);
  • złożona kombinacja w postaci fal, figur geometrycznych i innych przedmiotów.

  W przypadku zastosowania jednej z proponowanych metod łączenia za pomocą tapety o jasnych wymiarach, korzystne jest rozproszenie na odcieniach odpowiadających kolorowi mebli kuchennych lub zestawu słuchawkowego.

  Wybór tapet do łączenia w kuchni to twórczy i ciekawy proces, ale sukces tego procesu będzie zależał od wielu czynników, a przede wszystkim od zgodność z podstawowymi zasadami kombinacji odcieni. Korzystaj z jasnych i ciepłych tonów zamiast ponuro i naciskając na sytuację - a nie będziesz się mylił, a Twoja kuchnia zawsze będzie podobać się przyjemnymi kolorami. Prezentowane zdjęcia łączące tapetę w kuchni pomogą ci poprawnie grać w jasne odcienie.

  6 sposobów na połączenie tapet w kuchni

  Wybierając sposób na dekorowanie ścian w kuchni, wiele osób wybiera tapetę. Jest to ułatwione dzięki szerokiemu wyborowi powłok, godnym cech operacyjnych, a także niesamowitym możliwościom realizacji własnych pomysłów i pomysłów.

  Spójrz na te zdjęcia, jak stylowy, efektowny i niebanalny wygląd łączy tapetę do kuchni we wnętrzu.

  Sposoby łączenia tapety, o której dziś porozmawiamy:

  Prawidłowo zbierając materiały, można wprowadzać poprawki w konfiguracji pomieszczenia, "przesuwać" ściany lub "rozumieć" stropy, wdrażać kompetentne zagospodarowanie przestrzenne, podkreślać indywidualność projektu.

  Został zaprojektowany w celu przyciągnięcia widoków, to znaczy, aby był bardziej żywy i niezwykły. Mogą to być powłoki o dużych kwiatach, tapetach, geometrycznych wzorach itp. Ważne jest, aby nie przesadzać z farbami, w przeciwnym razie wnętrze będzie przesycone i straci swoją wyjątkowość.

  Dla niej wybierz jasną tapetę lub tapetę ze zdjęciem. Pozostałe ściany służą jako tło, więc lepiej dla nich wybrać zwykłą tapetę.

  Na zdjęciu jasna tapeta z kolorowym wzorem ożywia białą błyszczącą kuchnię w stylu skandynawskim.

  Jest optymalny dla wąskich i długich pomieszczeń. Pozwala również na zwiększenie wizualnie stropów.

  Projektując połączoną tapetę do kuchni, należy zwrócić uwagę na pokazane zdjęcia. Na nich zobaczysz jeden z najczęstszych sposobów wykończenia - połączenie pionowe.

  Pionowe paski. Możesz stworzyć unikalną grę światła i koloru, sklejając ściany na przemian z paskami różnych tapet. Możesz łączyć kontrastujące kolory i odcienie tego samego koloru, tworząc gradację.

  Możesz wybrać tapetę o tym samym odcieniu, ale o innej fakturze - na przykład naprzemiennie matowy i błyszczący.

  Ciekawa opcja: zmiana tapety na obraz i monochrom. Zdobądź paski, które naśladują prawdziwe zdjęcia. Ta metoda jest odpowiednia w przestronnej kuchni.

  Na zdjęciu harmonijne połączenie w stylu angielskim - pod pionowymi paskami tworzy się imitacja paneli ściennych, na wierzchu klasycznego kwiatowego wzoru. Połączenie dwóch rodzajów tapet jest ozdobione dekoracyjną obwódką.

  Najczęściej używana tapeta w paski. Mogą być zlokalizowane:

  • Symetrycznie. W tym przypadku ściany pokryte są szerokimi paskami lustrzanymi od środka. Kontrastujące kolory przyciągają wzrok, więc niewiele osób zwraca uwagę na dysproporcję w konfiguracji pomieszczenia.
  • Asymetryczny. Płótna o szerokich paskach są pokryte tylko jedną ścianą, podczas gdy na innych powierzchniach stosowane są płótna o podobnym wzorze, ale o różnych szerokościach. Dzięki temu pokój wygląda na szerszy.

  Umieszczenie akcentów w pokoju pomoże również wybrać odpowiednie kolory. Zbyt jasne odcienie powinny być na przemian z pastelami 1-1 lub 1-2. Wszystko zależy od wielkości pomieszczenia i pożądanego efektu

  Jest stosowany w pomieszczeniach z wysokimi sufitami, idealnie pasuje do każdego wnętrza. Projektanci używają tego ruchu, aby przekształcić zbyt wysokie pomieszczenie.

  Na zdjęciu połączone tapety w kuchni z poziomym paskiem i kwiatowym wzorem.

  W poziomie można łączyć tapety o różnych fakturach i odcieniach. Wybierz opcje, które harmonizują się ze sobą, a także ogólny wygląd kuchni.

  Aby obliczyć wysokość każdego paska, wizualnie podziel ścianę na trzy poziome części. Wąski pasek powinien znajdować się poniżej.

  Jedno z najpopularniejszych rozwiązań - zastosowanie dna drewnianych lub korkowych paneli. Blat można wkleić powłokami o geometrycznym wzorze, dużych kwiatach lub po prostu jasnych monofilowych płótnach.

  Jeśli dolną część wyróżnia jasny i duży ornament, wówczas lepiej wybrać monofoniczny.

  Ponieważ panele mogą być stosowane i tapety w paski, oddzielone od góry krawężnikiem lub odlewu. U góry najlepiej używać obrazów o małym wzorze lub monochromatycznych.

  Można to zmienić za pomocą farb lub tekstur. Wybierz opcję, która uzupełni ogólny wystrój Twojego pokoju, prezentując go w najkorzystniejszym świetle.

  Pechvork - oryginalna technika kombinacyjna, odpowiednia w stylu country lub ethno. Tapeta z różnymi rysunkami jest cięta na równe kawałki i przyklejana na ścianie, na przemian blokami.

  Rysunki i liczba rozwiązań kolorystycznych nie powinny być większe niż 3-4-eh. Również nierzadko znajduje się gotowe zdjęcie na tapecie w stylu patchworku.

  Na zdjęciu jasna tapeta w stylu patchworku. Dają wnętrzu przytulność i poczucie domowego ciepła.

  Przy selekcji surowców należy kierować się zgodnością kolorów, pasujących do danego stylu i zdrowego rozsądku. W ten sposób możesz narysować fragment powierzchni lub jedną ścianę od podłogi do sufitu. Wszystko zależy od odwagi twojego pomysłu.

  Ta opcja powinna być rozpatrywana przez tych, którzy ciążą na różnych teksturach i odcieniach kolorów, ale nie mogą znaleźć odpowiedniego rozwiązania dla siebie.

  Praca jest dość skomplikowana, ponieważ najpierw trzeba wybrać najlepsze kombinacje, a następnie stworzyć efektowny obraz z rozproszonych kawałków.

  Patchwork przyciąga kreatywne osobowości, które marzą o transformacji swojego domu i są w stanie samodzielnie realizować taką pracochłonną pracę.

  Fototapety natychmiast stają się jasnymi akcentami. Dlatego w przypadku innych ścian lepiej jest wybrać jednokolorową tapetę, miękkie kolory.

  Jedną z najpopularniejszych odmian współczesnych czasów stały się również obrazy 3D, które tworzą efekt obecności i objętości.

  Piękny krajobraz miasta tworzy akcent i daje poczucie objętości pomieszczenia.

  Wybór opcji jest niezwykle szeroki, począwszy od klasycznego tematu jedzenia i napojów (owoce, kawa i kawa, czekolada), a skończywszy na trójwymiarowej abstrakcji.

  Taki obraz powinien być maksymalnie otwarty do przeglądu, dlatego lepiej zastosować go na maksymalnej otwartej powierzchni. W większości przypadków jedynym elementem jest ściana w obszarze stołu jadalnego.

  Mogą być tworzone na dowolnej podstawie: włókniny, tkaniny syntetyczne, winyl. Wysokiej jakości farby sprawiają, że są jasne i odporne na wypalenie nawet w bezpośrednim świetle słonecznym.

  Są również przyjazne dla środowiska, ognioodporność, odporność na zużycie i łatwość konserwacji. Aby je zmyć, możesz użyć chemii gospodarczej. Ale najmocniejszą i najbardziej imponującą zaletą jest niesamowita estetyka. Ponadto możesz przesłać dowolny obraz na płótno.

  Połączenie z innymi rodzajami wykończeń

  Wygląda o wiele bardziej ciekawe połączenie tapet i innych materiałów dekoracyjnych: terakota, cegły, betonu, farb, boazerii, korka, tynków, mozaik.

  Istnieją miliony opcji, ale istnieje kilka ogólnych zasad.

  1. 1 Ta sama grubość. Grubość powłok powinna być w przybliżeniu taka sama, co wyeliminuje problemy z kryciem.
  2. 2 Nie używaj jednocześnie kosztownych i budżetowych odpowiedników. Preferuj materiały z jednej kategorii cenowej, różniące się teksturą i kolorem.
  3. 3 Ten sam połysk. Na przykład, matowe kafelki nie wyglądają dobrze na tle błyszczącej, błyszczącej tapety. Pożądane jest, aby stopień blasku był najbardziej identyczny.
  4. 4 W połączeniu z dowolną, nawet najdroższą tapetą, kolejny materiał wykończeniowy wciąż staje się akcentem. Dlatego lepiej jest stawiać na neutralne kolory tapet.
  5. 5 Przestrzegaj zasad podziału na strefy. Chaotyczne wstawki z innych materiałów wykończeniowych wzdłuż obwodu całej kuchni wprowadzą dysharmonię. Duże nadruki uzupełniają tapetę małym wzorem lub monofonicznym, nasycone kolory - pastelowe.

  Więcej oryginalnych pomysłów na wykorzystanie połączonej tapety do kuchni we wnętrzu znajdziesz na zdjęciach.

  Każdy może znaleźć dla siebie indywidualne rozwiązania, zadziwiające wyrafinowanie i ekskluzywność.

  Jakie rodzaje tapet powinienem wybrać?

  Obecnie istnieje sporo rodzajów tapet, ale nie wszystkie nadają się do zaprojektowania takiego konkretnego pokoju.

  Papier. Są niedrogie, przyjazne dla środowiska, wpuszczane w powietrze, ale jednocześnie są krótkotrwałe. Jeśli zdecydujesz się użyć ich we wnętrzu, to tylko z dala od obszaru roboczego.

  Tkanka. Wykonane są na bazie jedwabiu, lnu, bawełny. Można je kleić tylko idealnie gładką i gładką powierzchnią, w przeciwnym razie wszystkie wady zostaną zauważone. Nie mogą wytrzymać zwiększonej wilgotności, a zanieczyszczenia z nich usuwane są z ogromnym trudem. Nie najlepsza opcja dla kuchni.

  Naturalny. Wykonane z suszonej trawy, bambusa, wiórów drewnianych. Wszystko to jest ustalane na specjalnym podłożu z tkaniny za pomocą kleju lub cienkich mocnych nitek. Są one wyposażone w ekologiczną kompatybilność, ale pochłaniają bardzo dużo zapachów.

  Włóknina. Produkowane z wiskozy, celulozy, poliestru i akrylu. Różnią się elastycznością, odpornością na wilgoć i ogień, ukrywają nierówności. Istnieją specjalne modyfikacje do malowania, pozwalające zmienić kolor do 7 razy.

  Winyl. Nietkana baza lub papier techniczny jest pokryty powłoką polimerową, która jest odporna na wilgoć i kurczenie się, łatwa do czyszczenia (zmywalna) i elastyczna. Nowoczesne płótna mają mikropory, przez które przepływa powietrze. Dzięki temu nigdy nie pojawiają się grzyby ani pleśń.

  Tapety. Są to powłoki do malowania, tworząc oryginalny relief na powierzchni. Wodoodporność, ognioodporność, paroprzepuszczalność, odporność na zużycie, stylowy wygląd to najważniejsze zalety tej opcji. Jedyny minus - są one zbywane z wielką trudnością.

  Liquid. Obejmują włókna i nici z octanu jedwabiu, bawełny, wiskozy, celulozy, połączone za pomocą mieszaniny kleju. Stosuje się je jak zwykłą szpachlówkę, nie pozostawiając szwów, wygładzając wady. Są wyposażone w niskie przewodnictwo cieplne i dźwiękowe, są łatwe w czyszczeniu, mają szeroki zakres tonów.

  Wszystkie te rodzaje tapet mają swoje zalety i wady. Przy wyborze należy zwrócić uwagę na wydajność, estetykę i koszt.

  Połączenie tapet to cała nauka. Mamy nadzieję, że nasze porady pomogą Ci zdecydować o projekcie ścian i dobrać odpowiednią tapetę do Twojej kuchni. Podziel się swoimi przemyśleniami, myślami i pomysłami w komentarzach!

  Jak łączyć tapetę w kuchni: oryginalne sposoby dekorowania ścian

  Łącząc tapetę w kuchni - to nie tylko oryginalny sposób dekorowania ścian, ale również świetna okazja, aby podzielić pokój na strefy funkcjonalne i dostosować niezbyt udane geometrii przestrzeni: „pick” niskie sufity, „push” ściany, dodać światło i przestrzeń. Czasami wystarczy tylko jeden jasny rozwiązania projektowe do kuchennego wnętrza całkowicie przekształcony i zaczął grać z nowymi kolorami. Połączenie tapety różnych faktur i kolorów - jeden z najbardziej atrakcyjnych i najprostszych sposobów, aby zaprojektować wewnętrzną przestrzeń kuchni.

  Łączenie tapet w kuchni to jeden z najczęstszych sposobów projektowania

  Dobra kombinacja tapet w kuchni ↑

  • Pozwala ukryć wady konstrukcyjne i wady ścian: zbyt wysokie lub niskie sufity, mały obszar, nieproporcjonalny stosunek szerokości i długości pomieszczenia.
  • Dzięki połączeniu łatwo i wygodnie podzielić pomieszczenie na obszary funkcjonalne, co jest szczególnie ważne przy planowaniu studia. Wizualna separacja przestrzeni roboczych i jadalni będzie odpowiednia nawet w małej kuchni.
  • Prawidłowo łącząc tapetę w sąsiednich pomieszczeniach, możesz wizualnie je połączyć, zachowując jednocześnie indywidualność i niezależność.
  • Doskonale rozcieńcza monotonię sytuacji, nadając wnętrzu dynamiki kuchni.
  • Pozwala wizualnie podświetlić jedną ze ścian kuchni, akcentując ją.
  • Metody łączenia dają możliwość zwrócenia uwagi na zalety układu kuchennego: wykusze, nisze, kolumny itp.

  Zasady łączenia tapety we wnętrzu kuchni są proste i skuteczne

  Podstawowe zasady łączenia tapety we wnętrzu kuchni ↑

  • Nie łącz elitarnych i tanich tapet. Najlepiej połączyć tapety o tej samej kategorii jakości i cenie, różniące się kolorem i fakturą: matowe i błyszczące, gładkie i szorstkie.
  • W przypadku kombinacji pożądane jest wybranie tapety o tej samej grubości, co pozwoli uniknąć problemów z dopasowaniem i wyborem obramowania.
  • Wybrana wersja kombinacji tapety powinna być w harmonii ze stylem kuchni, a także w pełni odzwierciedlać specyfikę i cel tego pokoju.
  • Aby uniknąć kiczu i stworzyć najbardziej harmonijne środowisko w kuchni, spróbuj wybrać tapetę z zachodzącymi na siebie elementami projektu: jeden styl ornamentu, różne odcienie tego samego koloru.
  • Jasne, wielkoformatowe panele powinny być zbalansowane monofoniczną tapetą lub tapetą z niewielkim dyskretnym wzorem.
  • Kwiatowa ozdoba doskonale łączy się z drewnianymi wzorami i fakturami.
  • Motywy geometryczne doskonale łączą się z abstrakcjami.
  • Zaleca się łączenie aktywnych nasyconych kolorów z wyciszonymi neutralnymi kolorami.

  Połączenie dwóch zamkniętych kolorów we wnętrzu jest uważane za korzystne dla kuchni

  Techniki projektowania łączenia tapet w kuchni ↑

  • Pionowe paski

  Łączenie tapety za pomocą naprzemiennych pionowych pasków pomoże "unieść" wystający sufit lub zrobić proporcjonalnie zbyt wąską i wydłużoną kuchnię. Taki układ jest dość powszechny w starych panelach.

  Warianty podziału pionowej ściany według tapety:

  • Symetryczne - po obu stronach w środku pomieszczenia wklejamy ściany z szerokimi jasnymi paskami tapety. W tej roli kolory kontrastowe są idealne. Ta prosta technika projektowania tworzy interesujące złudzenie optyczne: długość pokoju będzie równa szerokości pasków, co pomoże wizualnie zrównoważyć proporcje długości i szerokości kuchni.
  • Asymetryczny - jedna ze ścian, podobnie jak w poprzedniej wersji, jest przyklejona wzdłuż środka szerokim jasnym paskiem tapety, natomiast w przeciwległym rogu przeciwległej ściany klejone są jasne paski o różnej szerokości. Technika ta nie tylko wizualnie skróci i rozszerzy zbyt długie i wąskie pomieszczenie, ale także nada wnętrzu dynamikę kuchni.

  Pionowa przemiana monofonicznych pasm i pasków za pomocą wzoru może optycznie powiększyć przestrzeń i zwiększyć wysokość pomieszczenia

  Pionowe połączenie tapety w kuchni to świetny sposób na uniknięcie monotonii w monochromatycznym wnętrzu z powodu naprzemienności pasm różnych odcieni tego samego koloru od jednego do drugiego lub jednego po drugim. Gradacja odcieni będzie postrzegana wizualnie jako kapryśna gra cienia.

  Przy kombinacjach kontrastowych powinieneś być ostrożniejszy, aby nie okazały się zbyt agresywne i uciążliwe. Jeśli połączenie zieleni z szkarłatem lub czerwienią i błękitem wydaje się zbyt odważne, lepiej zatrzymać się przy klasycznych kontrastach: czarno-biały, czarno-czerwony, złoty-niebieski.

  W innym wnętrzu ta wkładka może wydawać się nudna i nieodpowiednia, z drugiej wprowadza frywolną nutę

  Jeśli projekt kuchni przewiduje obecność dwóch kontrastujących ścian, pionowa zmiana tapety na jednej z sąsiednich ścian pomoże "usunąć" ostrą krawędź, tworząc płynne przejście.

  W pomieszczeniach z wysokimi sufitami profesjonalni dekoratorzy często uciekają się do klasycznego odbioru dekoracji i wizualnej transformacji przestrzeni - dzieląc ściany poziomo. Dwa lub trzy naprzemienne pasma poziome równoważą płaszczyznę pionową. Ta technika działa doskonale we wszystkich stylach. Ulubioną sztuczką konstrukcyjną jest połączenie korka lub paneli drewnianych ze zwykłym malowaniem lub tapetą. Jednak najprostszym i najbardziej wszechstronnym sposobem poziomego podziału ścian jest przemiana pasków tapety, które różnią się kolorem, fakturą lub ornamentem, ale które z pewnością mają ze sobą coś wspólnego. Wysokość ściany jest zwykle podzielona w stosunku 1: 2, przy czym szerokość dolnego pasma jest w przeważającej mierze gorsza niż górna, a nie odwrotnie, chociaż możliwe są inne warianty.

  Poziomy podział ścian za pomocą krawężnika jest bardzo skuteczną dekoracyjną metodą tworzenia luksusowego wnętrza

  Klasyczne kombinacje kombinacji tapety poziomo:

  • Dół w drobny wzór lub monofoniczny, top - tapeta z monogramami, dużymi kwiatami lub w paski.
  • Pasiaste dno z monofilowym topem lub z małym wzorem.
  • Dół z dużym kwiatowym ornamentem lub monogramami, uzupełniony monofonicznym topem lub odwrotnie.

  Solidna tapeta na górze i wybrana w tapetę z prostym obrazem od dołu, oddzielona ramką tematyczną, wygląda uroczo i atrakcyjnie

  Znaczne ułatwienie pracy pomoże połączyć "horyzont" do wysokości parapetu. Dolna część dwóch trzecich wysokości pomieszczenia będzie odpowiednia przy bardzo wysokich sufitach. W przypadku kombinacji można używać zarówno odcieni do tapet, jak i kontrastowych. Ta technika działa dobrze z różną teksturą tapety. Na przykład, po przycięciu dna z podniesioną tapetą winylową na tynk, wierzch może być bardziej miękki i ciepły za pomocą tapety z tkaniny lub korka. W miejscu połączeń, jako linia dekoracyjna, umieszcza się krawężnik, listwę lub przegrody.

  Niedawno we wnętrzach kuchni modne stało się uczynienie jasnymi i eleganckimi tylko jedną ze ścian pokoju. Ściana akcentująca - doskonałe rozwiązanie dla fanów jasnych kolorów. Zanim jednak zdecydujesz się na tak odważny i zuchwały krok, powinieneś dokładnie rozważyć wszystkie za i przeciw. Podkreślając jedną ze ścian z jasną tapetą, ryzykujesz zachwianie równowagi w składzie pomieszczenia i będzie on postrzegany jako zniekształcony. Przywróć równowagę i skoryguj proporcje, ułatwi to zastosowanie przeciwległych elementów ściennych mebli i wystroju, pokrywających się kolorystycznie z akcentującą ścianą.

  Aby ożywić achromatyczne wnętrze, możesz użyć ściany akcentującej z tapetą w innym kolorze

  Z reguły do ​​wykończenia ściany akcentowej tapeta jest pokryta jasnymi nasyconymi odcieniami, które tworzą pewien nastrój w pomieszczeniu, wywierając silny wpływ na stan emocjonalny i psychiczny. Dlatego do selekcji koloru lub jego odcienia dla ściany akcentującej należy podchodzić ze szczególną sumiennością. Nie zapominaj, że w stworzonym środowisku będziesz musiał pracować i żyć.

  Żywe tapety stały się obecną "atrakcją" tego zarezerwowanego i eleganckiego, lekkiego wnętrza

  Jeśli kuchnia jest zbyt długa (taki "efekt tramwajowy"), możesz naprawić tę wadę planowania, zamieniając drugą ścianę w akcent. Kontrastując z tłem lub po prostu bardziej intensywnym tonem wizualnie "przybliż go", tym samym wizualnie zmniejszając długość pomieszczenia.

  Czarna ściana z niecodziennymi stylowymi rysunkami sprawia, że ​​całkowicie standardowe wnętrze jest niepowtarzalne i niepowtarzalne

  Stworzenie ściany akcentującej to świetny sposób na rozrzedzenie monotonii w kuchni achromatycznej lub monochromatycznej, przestrzeni przestrzennej lub po prostu zwrócenie uwagi na interesujący przedmiot lub kompozycję wnętrza, na przykład na kominek lub obraz.

  • Skup się na atrakcjach architektonicznych

  Zamiast ukrywać i maskować wszelkiego rodzaju nisze i półki, spróbuj iść w odwrotną stronę - wybierz je z tapetą, innym kolorem lub teksturą z tła, zamieniając je w pikantne rodzynki architektoniczne. Klejąc niszę lub krawędź tapety w kontrastowych odcieniach, możesz stworzyć bardzo oryginalne akcenty wnętrza i sprawić, że kuchnia będzie bawić się w nowe kolory.

  Na tle barwnych ścian, biała półkolumna lub inny szczegół układu z powodzeniem wykona funkcję zagospodarowania przestrzennego pomieszczenia

  Harmonijne otoczenie przyczyniłyby wgłębień i wypukłości dekoracji tapety dopasowanie koloru z szafki kuchennej. Na tle śnieżnobiałych ścianach doskonale będą wyglądać czarny i szary, jasnoczerwony niszę tapetą lub dowolny inny intensywny kolor, błękitny ściany doskonale uzupełniają brzoskwini lub żółty wargę, natomiast ostre uzupełnieniem różowym pokoju zapali zielone lub zielono .

  Nacisk na elementy architektoniczne w tym wnętrzu pozwala uzyskać ciekawy efekt dekoracyjny

  Nawet jeśli pokój pozbawiony jest jakichkolwiek elementów architektonicznych, podświetlając oddzielną część gładkiej ściany z kontrastującą tapetą, można:

  • podzielenie kuchni na osobne obszary funkcjonalne;
  • Aby zwrócić uwagę na pewną część wnętrza, na przykład do grupy jadalnej z miękkim rogiem;
  • wyróżnij mebel lub dekor łączący się ze wspólnym tłem, rozjaśniając lub przyciemniając część ściany.
  • Wstawianie konturu: tapeta jako obiekt sztuki

  Wkładki do kuchni w wystroju wnętrz z tapety wymagają pracy nad istniejącym wykończeniem, tj. Ściany pomieszczenia muszą być pokryte tapetą lub pomalowane. W tej technice łączenia nie ma absolutnie nic skomplikowanego. Wkładki powinny być korzystnie wykonane z grubej, masywnej tapety, najlepiej na podłożu z włókniny. Wstawki są wybierane w różnych rozmiarach i kształtach, mogą zarówno kontrastować z ogólnym tłem ścian, jak i echo z kolorem, fakturą lub ornamentem.

  Wkładki do pościeli: tapeta jako obiekt sztuki w tym wnętrzu jest odpowiednia i atrakcyjna, a całkowite przykrycie ścian mogłoby wyglądać na ponure i denerwujące

  Najjaśniejsze plamy z kwiecistymi nadrukami, monogramami, figurami geometrycznymi, abstrakcjami lub motywami kuchenno-gastronomicznymi są najkorzystniejsze na tle monofonicznym. W przypadku klasycznych wnętrz charakterystyczna jest obramowanie wstawek z obramowaniem, listwami lub listwami. Styl barokowy zakłada istnienie konstrukcji ramowych o kształcie kwadratowym lub prostokątnym. Organicznym dodatkiem do neoklasycyzmu i awangardy będą złożone figury geometryczne.

  • Patchwork tapety: połączenie patchwork

  Niezwykłym sposobem dekorowania ścian kuchni jest mozaikowa kombinacja tapety lub tzw. Patchworku tapet. Pamiętasz kolorowe kołdry? Coś podobnego można zrealizować na ścianach kuchni. Ta opcja z pewnością przypadnie do gustu tym, którym trudno jest wybrać jedną z tapet z najbogatszego asortymentu na rynku.

  Pikowanie kombinacji tapety w kuchni - zadanie, które może wykonać doświadczony projektant lub osoba z wrodzonym wyczuciem stylu i akcji

  Pomimo całej kolorowej zabawy i dziecięcej naiwności, technika łączenia jest jedną z najtrudniejszych. Po pierwsze, w przypadku patchworku, nie będziesz musiał pracować z dużymi tapetami tapety, ale z "odpadkami", co zajmie znacznie więcej czasu i będzie wymagało znacznej cierpliwości. Po drugie, musisz mieć możliwość zebrania materiałów, które można połączyć w harmonijną całość, a nie kiczu "cudu w piórach i łuku bocznym", chociaż być może to właśnie ten cud stanie się twoją łyżwą, kto wie. Ryzyko jest szlachetnym biznesem, ale jeśli nie masz pewności co do swojego geniuszu projektu, lepiej jest działać na pewno: wybierz materiały, które pasują do siebie.

  Mozaika tapety we wnętrzu kuchni może stać się głównym elementem dekoracyjnym

  Aby uniknąć czysto technicznych problemów z wklejaniem i kryciem, wybierz tapetę jednego rodzaju, na przykład winyl na papierze. Doskonale, jeśli tapeta będzie pochodzić z tej samej kolekcji z motywami, które odbijają się echem. "Flap" może być wykonany w różnych kolorach, najważniejsze jest to, że są połączone teksturą, wzorem lub ornamentem. Idealnie pasuje do tapet o różnych odcieniach tego samego koloru i tekstury, na przykład fioletowy, fioletowy, fioletowy i bakłażan.

  Warianty zdjęć łączenia tapet kuchennych ↑

  Luksusowe wytłaczane tapety o wyszukanym wzorze wyglądają jeszcze szanująco na prostym jasnym tle

  Ścianka akcentująca wnętrze kuchni, znajdująca się w części jadalnej, przyciąga uwagę gości w spokojnej okolicy tej kuchni

  Wolumetryczne wkłady do tapet nadają tej przestronnej kuchni o prostym wnętrzu bardziej atrakcyjny wygląd

  Ściana akcentująca w kontrastującej kuchni służy nie tylko jako tło dla jadalni, ale także jako ważny element dekoracyjny

  W tej miłej i przytulnej kuchni w stylu rustykalnym główny nacisk kładzie się na projekt detali układu

  Łączenie tapety w klasycznym wnętrzu zazwyczaj wymaga użycia jednego schematu kolorów

  Korzystanie z różnych stylów tapet w jednym pomieszczeniu pozwala uzyskać ciekawy i efektowny efekt

  Używanie fototapet z nietrywialną fabułą to świetna okazja, aby stworzyć wyjątkowe wnętrze w kuchni

  Popularnym sposobem dekoracji wnętrza jest zmiana pionowych pasków

  Stylowa, jasna tapeta w jadalni stworzy dobry nastrój i zapewni radość przez cały dzień

  We wnętrzu stylizowany pod rustykalną, niezwykłą wersją poziomego podziału ścian

  Kombinacja lżejszych tapet z góry i ciemniejszego z dołu zazwyczaj harmonijnie pasuje do wnętrza

  Ściana akcentująca z makrofotografią we wnętrzu kuchni zawsze wygląda niecodziennie i stylowo

  Kontrastowa tapeta o ciekawym wzorze z łatwością poradzi sobie z rolą elementu dekoracyjnego wnętrza

  Kontrastująca czarno-biała ściana w tej kuchni podkreśla jasność i radość żółtego zestawu kuchennego

  Ciekawy wariant dekorowania kuchni tapetą o innym kolorze tła i tym samym wzorze

  Aby w pełni docenić efekt dekoracyjny tych tapet, potrzebujesz zarówno przestrzeni, jak i odpowiedniego oświetlenia

  Prosty rysunek na jasnym tle nie wymaga specjalnych warunków, pasuje do każdej monofonicznej tapety

  Niezwykła tapeta o złożonym i pięknym wzorze w pełni ujawni ich dekoracyjne cechy tylko w odpowiednim otoczeniu

  Ściana akcentująca, odbijająca kolor zestawu kuchennego doskonale spełnia funkcję tła w tej kuchni

  Opcja wygrana-wygrana dla kuchni - wybór koloru beżu lub brązu jako podstawy wnętrza

  W tej kuchni zastosowano standardową technikę podziału poziomego, ale wybrano ciemniejszy kolor dla górnej części ścian

  Ten sam wzór na innym tle tworzy niezwykły efekt wizualny

  W lekkiej i przestronnej kuchni kontrastujące wstawki wyglądają tak dobrze, jak to tylko możliwe

  Możesz stworzyć oryginalny projekt ściany na dwa sposoby - wykorzystaj unikalne materiały lub rozwiązania w kolorze deseniu. Ale istnieje możliwość połączenia.

  Jak zrobić płynną tapetę w domu: metody tworzenia i metody dekoracji ścian

  Tapeta - najpopularniejszy materiał do dekoracji ścian, używany w mieszkaniach naszych rodaków. Do wklejania ścian większość ludzi jest zaproszona.

  Czy można przyklejać nowe tapety na starych tapetach: sztuczki tapetowe

  Mogą służyć jako tło dla zestawu słuchawkowego i akcesoriów i mogą stać się główną ozdobą pokoju, ponieważ różnorodność kolorów i tekstur tego materiału dla.

  Tapeta jako stylowy element wystroju kuchni: oryginalny wystrój ścian, meble, fartuch

  Łączenie tapety jest teraz bardzo modne i nowoczesne. Przyklejamy tapetę z nadrukiem na ścianie, na którym trzeba zrobić akcent. Na przykład przy tej ścianie znajduje się stół jadalny lub na tej ścianie wisi oryginalny zegarek. Nadruk na tapecie może mieć motyw kuchni, można wybrać kubki lub coś do jedzenia. Pozostałe dwie ściany pokryte są monofoniczną tapetą, kontrastującą kolorystycznie z akcentem ściennym.

  Dziękuję za ciekawe opcje aranżacji kuchni.

  Płynna tapeta może tworzyć panele artystyczne, łączyć w klasyczny sposób i tworzyć niezbędne efekty wizualne. Ponieważ ten materiał jest bardzo plastyczny, możliwe jest nadanie obrazom obrazów za pomocą piankowych wykrojów i szpachli, przykrywając je tym materiałem. Kuchnia - to miejsce, w którym człowiek tworzy, lubi smakować życiem i lubi spędzać czas z bliskimi. Tapeta pomoże uczynić ją wygodną i wyjątkowo przytulną.

  Łączenie tapety na przemian pionowymi paskami pomoże "unieść" wystający sufit lub uczynić proporcjonalną zbyt wąską i wydłużoną kuchnię. Taki układ jest dość powszechny w starych panelach.

 • Dodaj komentarz

  8 + 1 =