Nazwa kategorii

Jak smarować lodówkę na laptopie

Następnie nasmaruj lodówkę w komputerze i laptopie

Na pewno każdy właściciel komputera osobistego jest zaznajomiony z sytuacją, gdy po kilku latach (od jednego do trzech lat, w zależności od warunków użytkowania), komputer zaczyna hałasować i konieczne jest zrozumienie, co należy smarować chłodnicą. Co może być lepszego niż po ciężkim dniu pracy, aby zagrać w interesującą grę komputerową, kiedy wszystkie domy idą spać! Ale co to jest? Małżonek narzeka niezadowolony, a dziecko się obraca - hałas jednostki systemowej przeszkadza im. Co się stało? W końcu, zanim ten hałas nie był, ale teraz jest wyraźnie słyszalny. Zanim wskażesz sprawcę, wykonamy małą mentalną podróż wewnątrz kadłuba.

Jedną z właściwości przewodnika podczas przechodzenia przez prąd elektryczny jest ogrzewanie. Jego wartość zależy od rezystancji przewodnika, natężenia prądu, częstotliwości roboczej i kilku innych czynników. Ponieważ wszystkie elementy elektroniczne, z których składa się sprzęt komputerowy, opierają się na interakcji z prądem elektrycznym, w trakcie swojej pracy wyzwalają energię cieplną. W tym przypadku jest niepożądane i musi zostać wycofane, a elementy grzejne - w trybie chłodzenia. Ignorowanie tego prowadzi do zakłócenia normalnego funkcjonowania, aż do awarii termicznej i konieczności późniejszego kosztownego zastąpienia. Dlatego na wielu mikroukładach (procesorach, konwerterach napięcia) instalowany jest grzejnik metalowy.

Pierwsze modele komputerów osobistych wykorzystywały te grzejniki do chłodzenia elementów, a metodę nazwano "chłodzeniem pasywnym", ponieważ wymiana ciepła zachodzi w niej naturalnie. Jednak wkrótce ze względu na stały wzrost mocy i wydajności, chłodzenie pasywne stało się niezdolne do rozproszenia temperatury z powierzchni wiórów. W rezultacie zainstalowano wentylatory na grzejnikach, które wymusiły przepływ powietrza dmuchającego (aktywne chłodzenie). Wydajność wzrosła kilkadziesiąt razy, ale teraz z milczeniem musiała się pożegnać na zawsze. Dzięki hałasowi fanów łatwo było ustalić, czy komputer był włączony. Każdy wentylator, czasami nazywany chłodnicą, jest częścią obrotową, więc podlega stopniowemu zużyciu, a pytanie "co można smarować za pomocą chłodnicy" nie jest wcale banalne.

Chłodnica została zaprojektowana po prostu: metalowy wał, którego jeden koniec jest zamocowany za pomocą pierścienia blokującego, a drugi jest wyposażony w wirnik, który wytwarza strumień powietrza. Interakcja pól magnetycznych ducha uzwojeń: umiejscowiona na osi i pierścieniu tworzy moment obrotowy. Obrót osi jest możliwy dzięki łożyskom - systemowi znanemu wielu. Hałas zespołu systemowego zaczyna wzrastać z powodu rozwoju smarowania łożysk, co oznacza, że ​​nadszedł czas na natłuszczenie chłodnicy.

Proste, na pierwszy rzut oka, pytanie wywołało poważne dyskusje na forach. Rzeczywiście, każdy użytkownik chce wiedzieć, co smarować chłodnicę. Przede wszystkim należy pamiętać, że w żadnym wypadku nie można używać jadalnych olejów roślinnych lub zwierzęcych. Chociaż zaraz po tym hałas zniknie, po chwili łożyska wentylatora mogą całkowicie przestać się obracać, wyłączając silnik. A jednak czy smarować chłodnicę? To proste: każdy powinien odpowiedzieć sobie, co smarowałby łożyska i przekładnie w zegarze. Płynne oleje mineralne lub syntetyczne! Każdy może wymyślić kilka kropli, o które możesz zapytać przyjaciela entuzjasty samochodu. Nawet niż? Posmarować chłodnicę olejem silnikowym, wraz z maszynkami gospodarstwa domowego i golarkami elektrycznymi. Wystarczy 1-2 krople oleju w łożysku, "z rezerwą" nie powinno się zalać.

Należy powstrzymać się od zamiaru użycia "solidarias9raquo;", lithola9raquo; i gruby smar ("1-139raquo;), ponieważ masa smaru zostanie wyciśnięta z otwartego łożyska za pomocą siły odśrodkowej i nie będzie można osiągnąć pożądanego efektu.

Jak mogę natłuścić lodówkę w komputerze?

Chłodnica lub innymi słowy wentylator w komputerze (lub raczej w komputerze kilka) jest w ciągłym ruchu. Nie może to wpłynąć na jego smarowanie, które znajduje się w środku. Podlega bardzo dużym obciążeniom, ponieważ prędkość obrotowa chłodnicy osiąga kilka tysięcy obrotów na minutę. Z tego powodu środek smarujący wewnątrz jest ogrzewany i odparowuje z czasem.

Kiedy należy smarować chłodziarki komputera?

Pierwsze oznaki, że smarowanie w wentylatorach stało się bezużyteczne to wibracje i nieprzyjemny hałas podczas pierwszych minut komputera włączonego po długim (nocnym) czasie bezczynności.

W końcu hałas i wibracje z reguły wytwarzają ruchome części. W komputerze osobistym (laptopie) są to fani.

Co zagraża przedwczesnym nasmarowaniem chłodnic?

Przede wszystkim jest to nieprzyjemny hałas, który wrasta w wibracje. Jeśli to ci nie przeszkadza, następnym krokiem będzie wciągnięcie wentylatora. Element, na którym utknął wentylator, zacznie się rozgrzewać i ostatecznie przegrzeje się.

Tak wyglądają spęczniałe kondensatory

Całkiem powszechne konsekwencje przegrzania to spęczniałe kondensatory (szczególnie w zasilaczu), aw rezultacie awaria urządzenia.

Najlepsze do tych celów jest olej silnikowy, olej silnikowy, nawet zużyty olej samochodowy lub olej do smarowania maszyn do szycia.

Olej smarujący do maszyn do szycia i pętli jest doskonały

Również do tych celów odpowiedni jest dowolny środek smarujący odpowiedni do pracy w warunkach wysokiej temperatury.

Olej samochodowy jako narzędzie do smarowania chłodziarki komputera

Zdecydowanie nie zaleca się smarowania chłodnicy żywnością lub olejem słonecznikowym, litem lub solidolem. Nie są zaprojektowane do pracy z wysoką prędkością i temperaturą. Z tego powodu tworzą osady, które w krótkim czasie przyczynią się do zaklinowania wentylatora.

Najpierw musisz ustalić, która z chłodziarek komputera jest głośna. Jest ich co najmniej 2. To jest cooler na CPU, chłodniej na zasilaczu. Ponadto na karcie graficznej i bocznych chłodnicach mogą znajdować się chłodnice do zasysania zimna i wydmuchiwania ciepłego powietrza z obudowy komputera.

W laptopie z reguły jest tylko jeden cooler. Tylko w drogich laptopach do gier może być dwóch fanów.

Aby zidentyfikować sprawcę. Musisz zdjąć boczną osłonę i dowiedzieć się, skąd bierze się hałas.

Możesz także starannie obrócić palcem środek wentylatora, spowalniając go. Jeśli hałas znika, to on jest jego winowajcą.

Chłodnica na procesorze

Komputer boczny do obudowy chłodziarki

Chłodnica na karcie graficznej

Chłodnica na zasilaczu

Po określeniu, która chłodnica ma być smarowana, należy ją odkręcić, usuwając boczne śruby.

Następnie obróć wentylator i delikatnie odklej naklejkę. Jeśli pod nim znajduje się plastykowy lub gumowy korek, należy go zetrzeć płaskim śrubokrętem lub nożem i zlać 2-3 litry smaru.

Zdejmowanie naklejki i otwieranie pokrywy chłodnicy

Jeśli pod etykietą nie ma wtyczek, oznacza to, że lodówka nie nadaje się do użytku i należy ją wymienić.

Jak sprawdzić dysk twardy do pracy?

Co to jest livecd iw jakim celu można go użyć?

Dlaczego klawiatura cyfrowa zapisuje cyfry jako cyfrę?

Pozostaw komentarz Anuluj odpowiedź

Wyszukaj na stronie

 • Microsoft Office (19)
 • Windows (112)
 • Bezpieczeństwo (14)
 • Wszystko o BIOS (50)
 • Dostęp do internetu (42)
 • Laptopy (25)
 • Często zadawane pytania (68)
 • Optymalizacja (4)
 • Błędy (47)
 • Drukarki i skanery (13)
 • Oprogramowanie (114)
 • Złącza i kable (11)
 • Sieci (13)

100% załadowany dysk w systemie Windows 10

Amigo, jakiego programu potrzebuje?

Rozwiń spektrum, co to jest?

Zaxarloader czym jest ten program?

Program do czyszczenia komputera z gruzu i optymalizacji komputera

Załaduj zoptymalizowane ustawienia domyślne w biosie

Wake on lan in bios, co to jest?

"Miesiąc temu pojawił się ten sam problem: dałem mistrza, spojrzał ciężko, sprawdził, czy nie ma złamanych."

"Bardzo dziękuję autorowi!

"Dziękuję bardzo jasno, przeformatowałem do FAT32 i wszystko w ogóle działało."

"Tak zrobiono: Panel sterowania \ Wszystkie elementy panelu sterowania \ Urządzenia i drukarki >9gt; "Dodawanie drukarki" >9gt; "Wymagany. "

"Dziękuję, krótko, jasno i wyraźnie." Życzymy powodzenia w życiu! "

Profesjonalne rozwiązanie problemów z komputerem

Naprawa laptopów w Charkowie

hp, acer, asus, msi, toshiba, samsung, lenovo, sony, vaio, dell

Jak smarować wentylator w laptopie?

Przy dłuższym użytkowaniu laptopa nie można uniknąć gromadzenia się kurzu wewnątrz urządzenia. Jednym z głównych powodów analizy laptopów jest zanieczyszczenie chłodnic.

Nie każdy olej nadaje się do smarowania wentylatora chłodzącego. Faktem jest, że oś wentylatora obraca się z dużą prędkością. Osiąga 5000 rpm lub więcej. Przy tej prędkości olej jest łatwo przemieszczany z wnęk na styku części trących łożyska. To nie jest prawda, jeśli twój fan używa "łożysko obrotu", ale w większości przypadków wentylatory są wyposażone w prosty"łożysko ślizgowe"i oleju, przy wysokich prędkościach szybko zastąpione i istnieje potrzeba ponownego otwarcia laptopa i smarowania.

Polecam zastosować smarowanie lub specjalne olej serwisowy, lub dowolny wysokoobrotowy olej maszynowy. Ten olej ma pewną lepką właściwość. Tylko nadmiar jest przemieszczany, a wymagana ilość mocno przylega do powierzchni trących. I, oczywiście, przed smarowaniem, ostrożnie oczyścić łożysko ze starego smaru i kurzu.

Najlepiej smarować smar silikonowy. Różnią się gęstością. Doświadczony, sprawdza się, czy optymalna konsystencja jest nieco bardziej miękka niż wazelina. Przy bardziej gęstym silniku po prostu nie można go uruchomić, zwłaszcza gdy żelazo jest zimne. Płynny smar szybko ucieka, luz między piastą a wałem silnika zwiększa się i ponownie pojawiają się zakłócenia. I najlepiej zmienić lodówkę na nową. Wentylatory do laptopów są małe i wysokoobrotowe. Nosić i nosić. Smarowanie będzie musiało być coraz większe, a cisza nadal nie będzie.

Przed kontynuowaniem smarowanie chłodnicy, należy go wyczyścić, a także grzejnik przylegający do niego ze zgromadzonej warstwy pyłu. Zaleca się to przy użyciu tradycyjnego odkurzacza lub zdmuchnąć za pomocą pompy. Następnie usuń naklejkę w centralnej śrubowej części chłodnicy. Poniżej będzie mały otwór, zamknięty gumowym korkiem. Otwór ten prowadzi bezpośrednio do osi silnika i jego części nośnej.

Wpisz strzykawkę z odrobiną specjalnego oleju, który można kupić w prawie każdym sklepie z akcesoriami komputerowymi. Następnie, wyjmując lub przekłuwając korek strzykawką, powoli wkładaj olej do środka. Nie wstrzykiwać go w ogóle - pozwolić na przepływ oleju osiowo do łożyska.

Teraz są zainstaluj lodówkę na miejscu. Przed tym zastosować równomiernie warstwa pasty termoprzewodzącej na zewnętrznej, przylegającej powierzchni grzejnika. Zbierz laptopa i od razu daj mu trochę pracy.

To proste: każdy powinien odpowiedzieć sobie, co smarowałby łożyska i przekładnie w zegarze. Płynne oleje mineralne lub syntetyczne! Każdy może wymyślić kilka kropli, o które możesz zapytać przyjaciela entuzjasty samochodu. Nawet niż? Nasmaruj chłodnicę możesz olej maszynowy, w zestawie z maszynkami do strzyżenia domowego, a także z elektrycznymi maszynkami do golenia. Wystarczy 1-2 krople oleju w łożysku, "z rezerwą" nie należy wypełniać!

Należy powstrzymać się od zamiaru użycia "solidarność","litole"I gruby smar (" 1-13 "), ponieważ masa smaru zostanie wyciśnięta z otwartego łożyska za pomocą siły odśrodkowej i nie będzie możliwe osiągnięcie pożądanego efektu.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące demontażu, czyszczenia i smarowania chłodziarki do laptopów, najlepiej skontaktować się z profesjonalnymi inżynierami firmy Welkomp z Charkowa.

Dodaj komentarz

9 + 1 =