Jak oglądać filmy z telefonu na telewizorze

Jak oglądać wideo z telefonu w telewizji?

Wyobraź sobie, że masz na swoim telefonie / smartfonie wideo, które chciałbyś pokazać członkom gospodarstwa domowego. Oczywiste jest, że mały ekran urządzenia mobilnego jest odpowiedni dla tego najgorszego ze wszystkich. I co powinienem zrobić? Pokaż wideo na ekranie telewizora, co jest możliwe w pewnych okolicznościach.

Najłatwiej jest podłączyć telefon do telewizora za pomocą kabla USB. Z tyłu etui na telewizor znajdziesz port USB, a częściej nawet jeden, i podłącz do niego telefon. W trybie jazdy telefon nie tylko będzie ładowany z telewizora, ale umożliwi także oglądanie klipów wideo i zdjęć. Jednak z jakiegoś powodu ta opcja nie działa ze wszystkimi smartfonami, a nawet z tym samym oprogramowaniem. Dlaczego? Zagadka.

Technologia HDMI umożliwia przesyłanie obrazu i dźwięku o najwyższej jakości z jednego urządzenia do drugiego, ale tutaj jest problem: jeśli na telewizorze prawdopodobnie znajdziesz port HDMI, a następnie telefon - jest to bardzo mało prawdopodobne.

Na ratunek przychodzi technologia MHL (Mobile High-Definition Link) - stosunkowo nowy interfejs, który łączy funkcje interfejsów HDMI i MicroUSB. Kup adapter jak na poniższym obrazku, a następnie podłącz go jedną stroną do telefonu, a drugą - do telewizora i zobacz, co dzieje się na wyświetlaczu urządzenia mobilnego na ekranie telewizora.

Jeśli chcesz podłączyć telefon do telewizora bez przewodów, technologia Miracast będzie działać. To z kolei opiera się na innej technologii, zwanej Wi-Fi Direct, i umożliwia parowanie dwóch urządzeń bez dodatkowych urządzeń, takich jak router Wi-Fi.

W ten sposób telefon łączy się bezpośrednio z telewizorem przez Wi-Fi. Jest to bardzo wygodne. Najważniejsze jest to, że Wi-Fi będzie obsługiwać telewizor, a Miracast - telefon.

Kolejna technologia bezprzewodowa, która umożliwia nadawanie do telewizora. To prawda, że ​​w tym przypadku dotyczy to tylko telewizorów obsługujących SmartTV. W przeciwnym razie film nie zostanie przesłany.

Aby korzystać z tej technologii, musisz zainstalować aplikację na smartfonie. W systemie Android dostępna jest aplikacja BubbleUPnP for DLNA, którą można znaleźć na rynku Play.

Jak transmitować wideo z telefonu do telewizora?

Jeśli ręka ma telefon i telewizor, a jednocześnie chcę obejrzeć film na dużym ekranie, należy uruchomić w internecie lub pokazać klient / prezentacji dla współpracowników, a komputer obok nie, to ... Tu tkwi sęk - wspólny standard, co pozwala na transmisji wideo z telefonu do telewizora - Nie, ale o kilka sposobów na wdrożenie tego prostego planu, większość zwykłych użytkowników nie jest świadomy. Teraz pomożemy im to zrozumieć.

Zacznijmy od standardowych opcji, które zakładają dostępność kabli. Jeśli telewizor ma złącze HDMI, a telefon ma micro-HDMI lub mini-HDMI, to dość łatwo jest rozwiązać problem - podłączamy porty za pomocą specjalnego kabla i cieszymy się z rezultatu. HDMI - dość powszechny standard, a także zewnętrzne zasilanie podczas podłączania urządzeń nie jest wymagane.

Alternatywne HDMI - MHL, oparte na HDMI i opracowane z naciskiem na urządzenia mobilne. Łączy w sobie funkcjonalność micro-USB (ładowanie) i HDMI (wysokiej jakości transmisja audio i wideo). Adapter z następującymi złączami jest najczęściej dostępny w sprzedaży: wyjście micro-USB (do połączenia z telefonem), wejście micro-USB (do zasilania zewnętrznego) i wejście HDMI (do podłączenia kabla z telewizora). Tak, do adaptera potrzebne są dwa przewody, ale rozwiązanie wygląda uniwersalnie.

Jeśli nie lubisz się kłopotać kablami, wtedy zalecenia są - umieszczane w programie telefonicznym, który zamienia go na serwer UPnP / DLNA (odpowiednio potrzebujesz nowoczesnego telewizora). Dalej - po prostu transmisje wideo i zdjęcia z małego wyświetlacza telefonu do telewizora za pośrednictwem Wi-Fi. W przypadku urządzenia z Androidem aplikacja BubbleUPnP jest idealna - uruchamiając ją, przejdź do Urządzenia, aby oznaczyć swój model telewizora, a następnie kliknij opcję Biblioteka i wybierz żądany plik w folderze.

Lub tutaj jest vGet. Interfejs tego programu przypomina przeglądarkę internetową. W wierszu adresu URL kierujesz adres, klikasz go i klikasz na plik wideo, a następnie oferujesz streaming, pobieranie lub DLNA. Potrzebujemy ostatniej opcji - po kliknięciu wideo rozpocznie odtwarzanie w telewizji, na smartfonie zostanie wyświetlony panel sterowania z paskiem przewijania i przycisk Odtwórz / Pauza. Co ciekawe, możesz wyłączyć telefon i zająć się swoją firmą, ale wideo w telewizorze nie przestanie grać.

Oczywiście, sprawa nie ogranicza się do aplikacji firm trzecich, które umożliwiają duplikowanie wyświetlania telefonu komórkowego na dużym ekranie. Firmy zajmujące się produkcją technologii, istnieją również własne rozwiązania. W "pudełkach" Samsunga funkcja ta nazywa się AllShare - kilka kliknięć, a smartfon jest połączony przez Wi-Fi z "starszym bratem". A LG - Smart Share (tylko dla pełnego szczęścia będzie potrzebował również smartfona od LG).

Prawie zapomniałem - kilka słów zasługuje na standardy takie jak Miracast i WiDi (znany również jako Wireless Display). Na przykład Miracast nie implikuje obecności niektórych przebiegłych nadajników w telefonie komórkowym - potrzebny jest tylko moduł Wi-Fi, który oczywiście jest wyposażony w dowolną nowoczesną "rurę". Komunikacja z telewizorem w tym przypadku odbywa się przez Wi-Fi lub klucz sprzętowy podłączony do portu HDMI.

Podobnie jak w przypadku Apple, gigant "jabłkowy" opracował technologię AirPlay dla swoich urządzeń, działając jako nadajniki treści. Wystarczy, aby oba urządzenia działały "w ramionach" jednej lokalnej sieci.

W sposób obejmujący transmisję wideo z telefonu komórkowego do telewizora bez użycia kabli, kilka istotnych wad. Po pierwsze jest to znaczny ładunek, szybko rozładowujący baterię. A po drugie, aby przesyłać wideo w dobrej rozdzielczości (najlepiej - w Full HD) potrzebny jest potężny procesor. Więc to zależy od ciebie, abyś bałaganił na drutach lub wydawał produktywny telefon.

I nie okazało się, żeby zacząć ekran nadawania ... proszę o pomoc!

Telewizja - Samsung Smart-TV. Telefon - LG X-power.

Czy mogę transmitować ekran bez kabli i dodatkowych urządzeń (takich jak urządzenia chromowane)? Nie znalazłem odpowiedniej aplikacji ((

Jak przesłać obraz z mojego telefonu do telewizora? Instrukcje. Technologia Miracast

Właściciele urządzeń mobilnych nawet z odpowiednio dużą przekątną ekranu często wolą oglądać zdjęcia lub filmy nie w swoich gadżetach, ale podłączyć telefon przez telewizor. Nowoczesne modele zarówno urządzeń mobilnych, jak i telewizorów posiadają wszystkie niezbędne warunki do wykonywania takich połączeń. Cóż, zalety transferu danych są całkowicie niezaprzeczalne.

Co mogę przenieść z telefonu na panel telewizora?

Niestety, zdecydowana większość użytkowników ogranicza się tylko do tego, co wygląda na zdjęciach, filmach i filmach w Smart TV, które są przechowywane w pamięci urządzenia. Ale możliwości nowoczesnej technologii są znacznie szersze.

W tym przypadku chodzi o to, że z każdą opcją połączenia, która będzie rozpatrywana osobno, można przeprowadzić nie tylko transfer wideo lub grafiki na dużym ekranie. Z taką łatwością instalując odpowiednie oprogramowanie możesz oglądać telewizję online, odtwarzać klipy z tego samego zasobu YouTube, a nawet zarządzać nimi z poziomu telefonu lub tabletu, jeśli taka usługa jest dostępna na telewizorze. Wreszcie, na panelu TV możesz łatwo transmitować gry lub programy używane na urządzeniach mobilnych. Jak widać, nie ma żadnych ograniczeń. Ale najważniejszym pytaniem w rozwiązywaniu problemu przeniesienia obrazu z telefonu do telewizora jest wybór najlepszego sposobu podłączenia gadżetu do panelu. Rozważ najczęstsze opcje.

Jak przesłać obraz z telefonu do telewizora: główne sposoby łączenia

Zwykle opcje podłączenia urządzenia mobilnego i panelu TV można podzielić na dwa główne typy: przewodowe i bezprzewodowe. Niemal wszystkie nowoczesne modele telewizorów obsługują co najmniej jedną technologię do przesyłania odtwarzanych danych lub mają wbudowane moduły Wi-Fi. Jednak w przypadku przestarzałych paneli mają również swoje własne rozwiązania, choć wydają się nieco kłopotliwe.

Spośród wszystkich obecnie oferowanych na rynku takich rozwiązań, główne opcje to:

  • Kabel USB;
  • zwykły kabel ze złączami typu "tulip9raquo ;;
  • połączenie przewodowe za pomocą kabla MHL / HDMI;
  • Kabel Slim Port;
  • połączenie przez domowe sieci Wi-Fi;
  • wykorzystanie wyspecjalizowanych technologii (Miracast, AirPlay i ich odpowiedniki).

W najprostszej wersji możesz użyć konwencjonalnego panelu TV, który łączy się przez port USB, a nie z nowoczesnymi modelami Smart TV. W takim przypadku urządzenie mobilne zostanie rozpoznane wyłącznie jako dysk flash, z którego odtwarzane są nagrane na nim obrazy, wideo lub pliki audio. Jest to zbyt prymitywne, nie ma potrzeby, aby rozwodzić się nad takimi połączeniami, szczególnie, że nie będzie można transmitować programów, gier lub strumieniowego przesyłania wideo z Internetu na ekran. Możesz korzystać z technologii UPnP, ale jest to również transmisja USB, ale bez kabli. Rozważmy bardziej funkcjonalne metody łączenia.

Korzystanie z kabla HDMI (połączenie MHL)

Od razu dokonamy rezerwacji, że problemy związane z ponownym przesyłaniem obrazu z telewizora na ekran telefonu nie będą brane pod uwagę z uwagi na to, że jest to po prostu niepraktyczne. W tym przypadku jesteśmy zainteresowani podłączeniem urządzeń mobilnych do paneli telewizyjnych z odpowiednim kierunkiem przesyłania danych.

Najprościej jest więc połączyć dwa urządzenia za pomocą najpopularniejszego kabla HDMI. W pewnym sensie ta gra przypomina ustanowienie komunikacji przez USB, ale Twój telefon lub tablet nie jest już postrzegany jako wymienny nośnik danych i są ujmowane jako gadżet w pełni funkcjonalna. Chociaż obecność wielu przewodów może wydawać wczorajsze technologie, takie połączenie ma wiele zalet, z powodu opóźnień w przekazywaniu obrazu nie jest wcale. Po prostu, można przesyłać strumieniowo wideo jako Ultra HD z dźwiękiem 7.1 (DTS-HD i Dolby TrueHD), a nawet ładowanie urządzeń mobilnych, moc nie przekracza 10 V. W celu wyświetlenia obrazu są trzy typy kabli można stosować:

  • Standardowe złącze HDMI z adapterem w połączeniu z kablem micro-USB do podłączenia zewnętrznego zasilania.
  • Kabel MHL, który łączy się bezpośrednio z panelem TV za pomocą złącza HDMI.
  • Specjalny 11-pinowy kabel Samsung. Aby podłączyć urządzenia za pomocą 5-pinowych złączy, wymagany jest adapter.

Pierwsza opcja może być nazywana uniwersalną, ale inne typy połączeń są obsługiwane przez ograniczoną liczbę paneli telewizyjnych i mobilnych gadżetów.

Wymagane warunki początkowe dla instalacji bezprzewodowej

Kolejne proste rozwiązanie problemu przenoszenia obrazu z telefonu na telewizor, można połączyć z połączeniem dwóch urządzeń za pośrednictwem domowej sieci bezprzewodowej.

Jednak w takim przypadku telewizor musi mieć wbudowany moduł Wi-Fi. Jeśli nie, możesz kupić urządzenie zewnętrzne korzystające z portu USB. Ponadto na przykład na urządzeniach z Androidem należy włączyć tryb Wi-Fi Direct. Aktywacja takiego połączenia w różnych modelach paneli telewizyjnych będzie rozpatrywana osobno.

Po połączeniu się z siecią domową można korzystać z wbudowanych narzędzi DLNA dostępnych w systemach Android. Niestety, w Apple 9raquo; devaysah aktywować takie połączenie jest dość problematyczne, ale jako rodzaj mostu możesz instalować aplikacje takie jak My Remote od korporacji Phillips.

Przy okazji, w systemie Android można również odmówić standardowych narzędzi i zainstalować programy takie jak PlugPlayer lub połączyć się za pomocą uniwersalnego odtwarzacza multimedialnego WD TV Live. Nie jest to jednak także najwygodniejsza opcja, ponieważ przy wystarczająco dużym obciążeniu sieci bezprzewodowej mogą wystąpić opóźnienia w transmisji, a prędkość połączenia ustanowiona przez dostawcę dla domowej sieci bezprzewodowej również odgrywa ważną rolę.

Jednym z najbardziej wszechstronnych środków jest wykorzystanie wyspecjalizowanych technologii bezpośrednio zaprojektowanych do rozwiązywania problemów związanych z transmisją obrazów z urządzeń mobilnych na panelu TV. To jest technologia Miracast. Może mieć różne oznaczenia dla różnych producentów. Na przykład Samsung ma podobną funkcję do Screen Mirroring, Sony ma Mirror Link, Apple ma AirPlay.

Ale pionierzy byli tymi samymi systemami Android. Aby połączyć się ze smartfonem lub tabletem, najpierw włącz Wi-Fi i wprowadź ustawienia Wi-Fi Direct, a na telewizorze jako źródło wybierz Miracast. Następnie urządzenie mobilne wybiera telewizor, który powinien pojawić się na liście, po czym ustawienia ustawiają wyjście multimediów. Tutaj warto zauważyć, że nie wszystkie smartfony obsługują obrót ekranu. Ale na Sony Xperia ZL, kiedy zmienisz orientację z książki na krajobrazowy obraz na panelu TV, włącza się automatycznie. I jak już wiadomo, obraz z telefonu do telewizora WiFi jest transmitowany tylko wtedy, gdy panel jest generacją Smart TV.

Teraz kilka słów o "jabłkowym 9raquo; technologia AirPlay. W rzeczywistości jest to prawie kompletny odpowiednik telewizji Miracast. Transferu nie można jednak wykonać bez niezbędnych elementów - specjalnej konsoli Apple TV, która łączy się bezpośrednio z telewizorem.

Aby użyć funkcji odtwarzania wideo na urządzeniu, musisz dwukrotnie nacisnąć przycisk Home, przewinąć listę dostępnych aplikacji i znaleźć funkcję AirPlay. Po wejściu do sekcji wyświetlane są wszystkie aktualnie dostępne urządzenia, które mogą odbierać sygnał. Wystarczy wybrać podłączony odtwarzacz multimedialny i aktywować transfer.

Używanie Streambels i WiDi

Oprogramowanie Streambels, opracowane przez firmę Clockworkmod, trudno nazwać Miracast lub AirPlay. Ekran urządzenia mobilnego nie jest duplikowany po podłączeniu. Odtwarzanie plików możliwe jest tylko w przypadku zwykłego połączenia USB.

Ale technologia WiDi została pierwotnie opracowana jako alternatywa dla Miracast, ale nie rozprzestrzeniła się zbytnio. Do tej pory jest on wykorzystywany głównie w notebookach Intela, choć ostatnio podejmowano próby zintegrowania go z mobilnymi gadżetami.

Funkcje połączenia z niektórymi modelami telewizorów

Teraz spójrzmy na niektóre niuanse tłumaczenia sygnału na niektórych modelach paneli telewizyjnych.

Najprostszym sposobem jest wyświetlenie obrazu z telefonu na telewizorze LG. Po włączeniu połączenia w smartfonie w telewizorze sieć i sekcja Wi-Fi Direct są wybierane w menu głównym. Następnie poczekaj, aż panel wykryje urządzenie mobilne.

Na telewizorach Sony pilot wybiera sekcję "Ustawienia", menu "Ręczne", a następnie "Inne metody", w którym należy zapisać lub zapisać parametry SSID i WPA. Następnie będą musiały zostać wprowadzone po podłączeniu smartfona.

Na panelach Samsung sekcja "Sieć" jest wybierana w menu głównym, po czym przełącznik znajduje się naprzeciwko linii "Progr.AR9raquo; jest ustawione na pozycję włączenia. Następnie musisz przejść do sekcji klucza bezpieczeństwa i ustawić unikalne hasło dostępu do połączenia. Dopiero potem punkt dostępowy zostanie wybrany na urządzeniu z systemem Android, zostanie nawiązane połączenie z siecią, a po wybraniu pliku zostanie naciśnięty przycisk Udostępnij.

Możliwe problemy z odtwarzaniem

Pytanie o przeniesienie obrazu z telefonu na telewizor zostało już zdemontowane. Jednak przy korzystaniu z dowolnego rodzaju połączenia należy zwrócić uwagę na niektóre możliwe problemy związane z naruszeniami w transmisji.

Przede wszystkim dotyczy to korzystania z Miracast. W przypadku tego połączenia mogą wystąpić przerwy w połączeniu, jeśli między telewizorem a urządzeniem mobilnym występują przeszkody. Uważa się, że im mniejsza odległość między urządzeniami, tym lepiej.

Niektóre urządzenia mają możliwość nadawania plików chronionych przed kopiowaniem, ale te same panele TV Phillips nie obsługują odtwarzania.

Obciążenie sieci bezprzewodowej może wielokrotnie wzrosnąć, ponieważ podczas odtwarzania strumieniowego wideo obraz jest najpierw przesyłany do urządzenia przenośnego, a dopiero potem jest odtwarzany na telewizorze. W konsekwencji - opóźnienie, opóźnienie, opóźnienie dźwięku z wideo itp. Wreszcie, nie wszystkie urządzenia mobilne wspierają tworzenie dwóch połączeń. Na przykład niektóre smartfony Sony mogą łączyć się z Internetem lub Miracast (Mirror Link).

Ale ogólnie rzecz biorąc, kwestia przeniesienia obrazu z telefonu na telewizor jest rozwiązana po prostu. W każdym razie, z powyższego, możesz wybrać dla siebie coś odpowiedniego. Wśród wielu wskazówek można osobno wskazać zalecenia dotyczące tego, że dla każdego rodzaju połączenia pożądane jest posiadanie urządzenia mobilnego i telewizora jednego producenta. W takim przypadku nie wystąpią żadne problemy.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

84 + = 90