Jak oglądać telewizję bez anteny

Jak możesz oglądać telewizję bez anteny, czego potrzebujesz?

Wcześniej potrzebowałeś anteny do oglądania telewizji, możesz teraz obejść się bez anteny, jakich narzędzi i obwodów używasz?

Teraz bez anteny podłączona jest telewizja kablowa.

Lub IP TV, WEB TV do ip tv, telewizja internetowa jest konieczne, że TV obsługiwany IP TV miał połączenie z Internetem, co oznacza połączenie LAN lub WIFI.

Smart TV można oglądać ip tv Web TV, i to musi być zainstalowany na telewizorze specjalnych programów świadczących usługi lub możliwości prosmotra.Voobsche możliwe, jeśli nie ma anteny, żeby wziąć 2 z tej samej długości jest kawałek 1 metr drutu wyprostować im gładsza, tym lepiej jednoczęściowa wkładka W gnieździe antenowym, na przykład w rdzeniu centralnym, drugi przewód jest wstawiany do gniazda "common9quot; wyprostuj przewody w przeciwnych kierunkach. Antena jest gotowa.

Pamiętam, że poszedłem w podróży służbowej i był tam mamy telewizor, antena nie była i wzięliśmy kawałek drutu i włożony do gniazda antenowego. Przewód miał około sześciu metrów, a na końcu łyżkę postawiono na najzwyklejszej! I każdy z nas ma pierwszy kanał! Oto łatwy sposób!

Zasady konfigurowania kanałów na telewizorze

Po zakupie nowego telewizora należy skonfigurować wszystkie kanały telewizyjne w celu łatwego przeglądania programów. Ta procedura jest bardzo odpowiedzialna - od poprawnych ustawień zależy jakość obrazu i siła sygnału. Zastanów się, jak skonfigurować kanały na telewizorze i zrobić to dobrze.

Istnieją tylko trzy główne typy nadawania telewizyjnego - zależy to od sposobu odbierania sygnału.

  1. Nadawanie - transmisja odbywa się z wieży telewizyjnej do anteny wewnętrznej i nie jest używany żaden dodatkowy sprzęt.
  2. Telewizja kablowa - ze specjalnego serwera centrum dystrybucyjnego operatora sygnał jest przesyłany kablem do abonentów sieci.
  3. System satelitarny - z satelity puls trafia w antenę paraboliczną, a następnie jest konwertowany przez odbiornik i podawany do telewizora kablem.

Pierwsze dwie opcje można użyć analogowych lub cyfrowych kanałów, ten ostatni ma bardzo wysoką jakość dźwięku i obrazu, ale do oglądania, trzeba zainstalować dodatkowe wyposażenie - Tuner (szczegóły patrz artykuł o połączeniu telewizji satelitarnej).

Następnie rozważymy szczegółowo regulację analogowych kanałów telewizyjnych ręcznie lub w trybie automatycznym. Konfiguracja kanałów kablowych praktycznie nie ma podstawowych różnic, tj. Kanały cyfrowe są skonfigurowane identycznie.

Strojenie kanałów w telewizorze rozpoczyna się od podłączenia do źródła sygnału: w przypadku telewizji analogowej i kablowej podłącz kabel do wejścia antenowego (patrz zdjęcie).

Jeśli Twój dom ma dwa lub więcej telewizorów, mogą one być również podłączone do jednej anteny. Ale dla zrównoważonej dystrybucji, specjalne splitter lub splitter, posiadanie dwóch lub więcej wyjść, w zależności od Twoich potrzeb.

W końcu przeprowadziłeś nowoczesną telewizję, a teraz zastanawiasz się, jak dokonać jakościowej regulacji kanałów cyfrowych na twoim telewizorze. Podczas konfiguracji najlepiej postępować zgodnie z poniższymi zaleceniami.

  1. Konieczne jest zawarcie oficjalnej umowy z usługodawcą, który świadczy usługi telewizji kablowej w Twojej okolicy.
  2. Po włączeniu na ekranie pojawia się komunikat "Cyfrowe kanały nieskonfigurowane".
  3. Konieczne jest skorzystanie z panelu sterowania technologii, wejście do menu poprzez kliknięcie odpowiedniego przycisku.
  4. W sekcji "Ustawienia kanałów" wybierz pozycję "Auto-tuning", a następnie naciśnij przycisk "OK" - urządzenie rozpocznie skanowanie sygnału i dostosuje się do wszystkich istniejących kanałów. W tym przypadku rejestrowane są duplikaty i warianty nieprawidłowych obrazów: pasma wzdłuż całego ekranu, niespełniające normy, zniekształcony dźwięk lub ogólnie jego brak. Takie kanały ręcznie usunięte po zakończeniu pobierania wybierz odpowiednie pozycje z menu telewizora.
  5. Automatyczne ładowanie kończy się w ciągu kilku minut - zależy to od liczby otrzymanych kanałów. Po zakończeniu skanowania urządzenie wyświetli kolejno wszystkie zapisane kanały.
  6. Kanały telewizyjne można dostroić ręcznie, ale wtedy będziesz musiał szukać odpowiedniej częstotliwości przez długi czas. Dla każdego kanału niestandardowego spędzasz tyle samo czasu, co w pełni automatyczne strojenie.

Każdy użytkownik powinien zrozumieć, że oferujemy średnią opcję konfiguracji kanałów telewizyjnych, każdy telewizor ma swoje własne niuanse, które są opisane w instrukcji obsługi. Na przykład konfigurowanie i porządkowanie kanałów w Tricolor TV jest bardzo łatwe dla użytkownika.

Często użytkownicy zadają następujące pytanie: czy można ustawić telewizor bez użycia pilota? Oczywiście możesz, jeśli korpus modelu Twojego produktu ma odpowiednie przyciski.

Użytkownicy, którzy mają antenę paraboliczną, są zainteresowani pytaniem, jak skonfigurować kanały satelitarne? Natychmiast ostrzec, że operacje te są nieco inne niż opisane powyżej.

Tak więc antena satelitarna (która jest popularnie znana jako antena satelitarna) jest już zainstalowana i skierowana we właściwym kierunku, pozostaje tylko dowiedzieć się, jak ustawić telewizor. Wraz z talerzem na balkonie pojawia się pokój odbiornik lub tuner, podłączony do niego kablem. Twoja technika jest następnie przenoszona do normalnego trybu monitorowania.

Kilka konsumenci wiedzą, że antena satelitarna ze względu na wpływ warunków naturalnych - silne wiatry, intensywne opady deszczu, itp - .. może zmienić swoją pierwotną pozycję, dlatego należy okresowo sprawdzać urządzenie i ustawić pozycję, że nie był stabilny sygnał bez zniekształceń.

Tuner ma własny pilot, na który należy wcisnąć przycisk "Menu". Po zapytaniach, które są szczegółowo opisane w instrukcji, skonfigurowane są kanały satelitarne. Jest ich wiele, więc wybieraj tylko te, które chcesz od czasu do czasu zobaczyć. Z praktyki korzystania z telewizji satelitarnej wynika, że ​​istnieje wiele kanałów oferowanych, ale najbardziej popularne to poznawcze, o podróżach i zagadkach planety, sportach. Dlatego podczas konfiguracji nie daj się zwieść obfitości zapisanych kanałów: z reguły wszystko nie ma wystarczająco dużo wolnego czasu.

Na starym telewizorze bez pilota, ustawienia są dokonywane za pomocą specjalne regulatory, znajduje się na panelu pod przyciskami kanału. Zasadniczo w takich modelach znajduje się skrzynka z regulacją częstotliwości kanału - to tam ustawiają telewizor dla wszystkich używanych kanałów. Regulacja obrazu telewizora starej próbki odbywa się tylko ręcznie za pomocą pokrętła na panelu przednim, w tym samym miejscu są podobne regulacje głośności dźwięku i jasności.

Często konfigurowane w ten sposób, telewizor musi być ręcznie regulowany po ponownym włączeniu, ponieważ nie ma on systemu pamięci masowej.

Produkty o podobnej funkcji pojawiły się w Rosji nie tak dawno temu, ale szybko zyskały popularność. Są dość wygodne, wyposażone w zaawansowaną funkcjonalność, obsługują różne nowoczesne formaty. Konfigurowanie takiego inteligentnego telewizora odbywa się zgodnie z załączone instrukcje, ale możesz też zaprosić do serwisu gwarancyjnego - zrobi wszystko za darmo przy początkowym podłączeniu urządzeń gospodarstwa domowego.

Dzięki samodostrajaniu ta operacja zajmuje trochę czasu, potrzebujesz tylko cierpliwości i dokładnej implementacji wszystkich zaleceń, a telewizja cyfrowa Samsung lub LG automatycznie wykonuje niezbędne skanowanie i umieszcza wszystkie programy we wbudowanej pamięci. Konfigurowanie kanałów w telewizorach Samsung nie różni się zbytnio od konfiguracji LG lub Philips.

«Telewizja wysokiej rozdzielczości"(HDTV) to zupełnie nowy standard, zapewniający znacznie lepszy obraz w porównaniu z wersjami analogowymi i cyfrowymi. Ten format pozwala na wysoce kompresji obrazu i dźwięku, tylko technologia cyfrowa jest wykorzystywany do transmisji sygnałów - wynik jest imponująca dokładność obrazu i dźwięku przestrzennego.

Jeśli masz już ustawione kanały cyfrowe na nowym telewizorze, musisz wykonać automatyczne ponowne skanowanie, aby dodać kanały w trybie HD - pojawią się one na liście produktów.

Dzisiaj każdy użytkownik może oglądać telewizję bez anteny: wystarczy podłączyć kabel dostawca internetu do dekodera telewizyjnego - teraz masz ponad sto kanałów z różnych krajów byłego WNP, programów rozrywkowych, wiadomości, kanałów poznawczych i dziecięcych.

Transmisja nie zależy od warunków pogodowych, poza tym, jeśli przegapiłeś transfer, możesz zobaczyć go w rejestrze i bez irytujących reklam. Najlepsze filmy można oglądać w doskonałej jakości, prawie jak w kinie, jeśli musisz wyjść - naciśnij pauza.

Ocena najlepszych telewizorów 2017 roku, zalety i wady optymalnych modeli. Porównanie cen, opis funkcji i cech technicznych telewizorów różnych marek.

Jak oglądać telewizję bez anteny

Złap falę. Jak oglądać telewizję bez abonamentu

Ale bez okularów, jak i bez chleba, współczesni ludzie nie mogą żyć, dlatego telewizja nadal czerpie pieniądze z rodzinnego budżetu. "PN9raquo; Pomyślałem, jak możesz zaoszczędzić pieniądze, oglądając ulubione kanały telewizyjne.

Wszystko jest proste. Jeśli kabel od wspólnej anteny wciąż dociera do twojego mieszkania - jesteś szczęśliwym posiadaczem darmowej telewizji, reprezentowanej przez 13 kanałów.

Pełną listę wolnych rosyjskich kanałach publicznych jest w następujący sposób: Po pierwsze, "Rosja 1" pasuje do telewizji NTV, TNT, STS, Ren telewizyjnego "TV Tsentr9raquo;" Domashniy9raquo; "Che9raquo; piąty kanał, TV 3" Zvezda9raquo . Jeśli nie można znaleźć obok gniazda sieci kablowej TV, nie jest to powód do rozpaczy: koszt nowoczesnej anteny wewnętrznej zaczyna się od 300 rubli.

Ale zwykła telewizja naziemna jest niewątpliwie moralnie przestarzała. Sygnał telewizyjny jest odbierany i wyświetlany w standardzie SECAM, który zawiera 625 linii obrazu. Jeśli liczba pikseli ekranu na ekranie jest wyższa niż ta liczba, obraz "rozciąga się na 9; i "zamalivaetsya9raquo;. A potem są zakłócenia ...

Dzięki temu standardowi wszystko jest o wiele bardziej interesujące. Odbiór odbywa się za pośrednictwem cyfrowego naziemnego odbiornika (tunera, tunera) DVB-T2 (MPEG-4), który jest już wbudowany w większość telewizorów nowej generacji. Powtórzę jeszcze raz: "jest już obecny w większości telewizorów nowej generacji". Dlaczego powtarzać? I że nie nakładasz niepotrzebnych dóbr.

W Togliatti jest kilka firm, które oferują stosunkowo mało pieniędzy (od 2 tysięcy rubli) każdemu, kto chce przejść na sygnał cyfrowy. Aby to zrobić, wystarczy kupić ten prefiks. Jeśli twój telewizor może odbierać DVB-T2, spróbujesz przekonać się, że nie można oglądać telewizji cyfrowej bez specjalnej anteny. I rzeczywiście, bez anteny, telewizor, przełączony na tryb odbioru DVB-T2, nie wykryje sygnału. Ale ten problem można rozwiązać bardzo prosto: cewka konwencjonalnego kabla telewizyjnego podłączonego do gniazda antenowego i zamocowanym okna, radzi sobie z rolą anten i pewnie zajmuje 10 kanałów pierwszego multipleksu. Jesteś zdezorientowany? Teraz wyjaśnimy.

Dzisiaj w formacie DVB-T2, nadawanych jest 20 kanałów. Są one podzielone na dwa pakiety - tzw. Multipleksy. Pierwszy pakiet, lub pierwszy multipleks - to informacje, wiadomości i edukacyjne kanałów: Po pierwsze, "Rosja 1", "Rossija 2" Mecz TV, NTV, kanał Five "Kultura9raquo;" Rosja 24 "" OTP Karusel9raquo;, , TVC.

Sygnał pierwszego multipleksu jest bardzo silny i nawet prymitywna antena może go złapać. Sygnał drugi - słabsze, ale również z anteną odbiorczą może być montowane z łatwo dostępnych materiałów. Istnieje wiele instrukcji w Internecie na ten temat. Ważne jest nie tyle konstrukcja anteny jako lokalizację swojego mieszkania stosunkowo Zhigulyovskaya Fernsehturm. Jeśli jest w zasięgu wzroku, a następnie za pomocą zwoju drutu miedzianego w domu przyjdzie REN TV "Spas9raquo; CTC" Domashniy9raquo;, TV 3 "Pyatnitsa9raquo;" Zvezda9raquo; „Mir9raquo; TNT i Muz.

Telewizja cyfrowa oferuje świetny obraz, ale spójrzmy prawdzie w oczy, 20 programów telewizyjnych nie wystarcza według dzisiejszych standardów, a większość kanałów nadaje naprawdę nudne treści. Ale DVB-T2 nie zależy od klasycznych zakłóceń radiowych.

A teraz doszliśmy do najbardziej zaciekawionych. Pytanie: czy mogę transmitować sygnał telewizyjny do telewizora przez Internet, bez pośredników? Odpowiedź: Oczywiście, tak. Co jest potrzebne do tego? Istnieje kilka opcji. Najbardziej oczywiste jest podłączenie telewizora do komputera i wysłanie sygnału z wyspecjalizowanych serwisów. Wymaga to jednak wiedzy technicznej i wiąże się z wieloma niedogodnościami.

Druga opcja - twój telewizor należy do klasy Smart TV. Oznacza to, że jesteś już dostępny dla niektórych usług, które pozwolą Ci oglądać telewizję. Jednak tych usług jest niewiele.

Najszerszy dostęp do telewizji internetowej otworzy dla Ciebie dekoder. To ona wykona rolę komputera, który zmieni telewizor w olbrzymi tablet z Androidem. Zamów to "pole 9raquo; w Chinach można za bardzo rozsądne pieniądze - 1 tys. rubli. Prawda, niski koszt oznacza słabą konfigurację, więc przy wyborze podobnego urządzenia lepiej nie stintować. Na rynku oprogramowania jest wiele darmowych aplikacji, które otwierają najszerszy dostęp do świata telewizji. Rozważmy kilka przykładów.

Pobierając ze sklepu play.google bezpłatną aplikację SPB TV, od razu uzyskasz dostęp z doskonałą jakością do 50 rosyjskich kanałów. Jednak w celu bezpłatnego oglądania trzeba zapłacić wygodnie: przy zmianie programów na kilka sekund pojawia się jednostka reklamowa.

Bardziej zaawansowana technologia - Torrent-TV. Oprogramowanie o tej samej nazwie zaoferuje pakiet setek kanałów za niewielką opłatą abonamentową - od 80 rubli. Ale o wiele ciekawsza jest inna aplikacja - Torrent Stream Controller. Po jednorazowej wypłacie w wysokości 480 rubli program pozwoli ci oglądać ponad tysiąc kanałów. Znajdzie tylko wolny czas.

Ale tutaj nie można obejść się bez pułapek: do oglądania potrzebna jest wysoka prędkość dostępu do sieci, a transmisje często się zawieszają. Ponadto nie można po prostu "flip9raquo; kanały za pomocą pilota: zmiana programu telewizyjnego wymaga wykonania kilku czynności.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

1 + 4 =