Nazwa kategorii

Jak zmontować muszlę klozetową

Jak samodzielnie montować i podłączać toaletę do kanalizacji i zaopatrzenia w wodę

Misa WC jest jednym z kluczowych elementów w inżynierii sanitarnej w łazience. Po zakupie musisz nauczyć się instalować zestaw i podłączyć toaletę własnymi rękami. I wcale nie jest to trudne!

Składanie toalety ↑

Nowoczesne muszle klozetowe składają się z dwóch podstawowych elementów: miski zewnętrznej i zbiornika spustowego. Kupując zbiornik odpływowy jest zdemontowany i przed przystąpieniem do instalacji urządzenia należy go złożyć.

Najpierw ostrożnie rozpakuj części. Przed przystąpieniem do montażu konieczne jest zrozumienie samego urządzenia zbiornika:

 • napełnianie armatury - automatyczne urządzenie odpowiedzialne za napełnianie zbiornika wodą po spłukaniu;
 • armatura odwadniająca - zapewnia zejście wody ze zbiornika do miski podłogowej muszli klozetowej;
 • spłuczki cysterny - zbiornik wypełniony wodą z wodociągu i opróżniony po przepłukaniu;
 • urządzenie przelewowe - konieczne jest spuszczenie wody kranowej ze zbiornika do muszli klozetowej, gdy urządzenie napełniające się zepsuje.

Następnie zainstaluj mechanizm odwadniający w zbiorniku. Występuje w już zmontowanej formie, więc nie są potrzebne żadne dodatkowe operacje. Wstawiamy węzeł do otworu znajdującego się na dnie zbiornika. Połączenie należy wykonać tylko za pomocą gumowej uszczelki. Jest on instalowany z wnętrza pojemnika. Teraz możesz przymocować mechanizm za pomocą nakrętki. Dociskamy go ręcznie lub za pomocą specjalnego plastikowego klucza dostarczonego z urządzeniem. Operacja jest przeprowadzana bardzo ostrożnie, ponieważ nadmierna siła plastikowego zespołu może się zepsuć. Instalatorzy zalecają instalację pływaka, kolejnego elementu zbiornika spustowego, po zainstalowaniu zbiornika w miejscu. Będzie to znacznie wygodniejsze.

Jak podłączyć zbiornik spustowy do miski ↑

Aby zamontować zbiornik w toalecie, stosuje się specjalne metalowe kołki. Jeśli zakupiony sprzęt jest wyposażony w plastikowe śruby, lepiej je natychmiast wymienić. Elementy złączne wykonane z tworzywa sztucznego są dość kruche i łatwo pękają. Zakładki do włosów (z reguły wybrano typ stożka) instaluje się z tyłu pojemnika. Na każdy pin wkładamy podkładkę i uszczelkę, a następnie wkładamy przygotowany element do specjalnych otworów montażowych. Nakrętka utrzymująca mechanizm odwadniający jest zamknięta gumową uszczelką. Teraz zainstaluj zbiornik w toalecie.

Na kolcach zakładamy nakrętki i zaczynamy delikatnie je przekręcać. Pracujemy stopniowo. Najpierw pociągnij pierwszą część, potem drugą, potem znowu pierwszą i tak dalej. aż zbiornik spustowy "wzrośnie" prawidłowo na misce. Podsumowując, umieszczamy float na miejscu. Na nitce części zakładamy specjalną gumową uszczelkę i wkładamy element od środka do otworu zbiornika. Na zewnątrz przypinamy pływak plastikową nakrętką. Delikatnie pociągnij za rękę, a następnie lekko naciśnij klawisz.

Zawór pływakowy jest jednym z najważniejszych elementów w projekcie zbiornika na odpady, ponieważ reguluje on początek i koniec dopływu wody wodociągowej do zbiornika.

Jeśli zdemontowałeś zbiornik, będziesz musiał również złożyć mechanizmy drenażu / ciśnienia. Zrób to, gdy połączenie miski ustępowej jest kompletne.

 • urządzenie drenażowe (dźwignia spustowa) jest zainstalowane;
 • nieruchomy fotel, pionowy zawór i mechanizm przelewowy;
 • Mechanizm ciągnący, przelew i zawór pionowy są połączone za pomocą cięgna;
 • rura doprowadzająca wodę jest połączona ze zbiornikiem, zamocowana za pomocą złączki za pomocą gumowej uszczelki;
 • zawór pływakowy jest przymocowany do złącza;
 • skręcenie kolana pływaka jest połączone z zaworem;
 • skręcanie powinno być zainstalowane pod pewnym kątem;
 • Położenie siedziska jest regulowane, a następnie dopasowywane jest połączenie łączące rurę spustową i toaletę.

Jak zainstalować toaletę ↑

Miska ustępowa może być zainstalowana na miejscu. Najpierw określmy, jak naprawić muszlę klozetową na podłodze. Najprostszy sposób - mocowanie za pomocą specjalnych uchwytów hydraulicznych, które często są dostarczane wraz z urządzeniem. Wykonujemy następujące działania:

 • Narysujemy znacznik. W tym celu ustawiamy strukturę we właściwym miejscu, wyrównujemy ją. Weź znacznik i ostrożnie narysuj urządzenie. Następnie zaznacz punkty, w których należy umieścić zakotwiczenie. Usuwamy toaletę.

 • Przygotuj otwory na elementy złączne. Za pomocą perforatora wywiercimy otwory o wymaganej średnicy i włożymy w nie plastikowe kołki.
 • Ustawiamy urządzenie na miejscu. Przygotowujemy zapięcia. Nie zapomnij założyć im metalowych podkładek i plastikowych wkładek. Obracamy łączniki, mocując urządzenie na miejscu.

Toaleta jest zainstalowana, pozostaje tylko podłączyć się do rurociągów zasilających i odprowadzających.

Podłączanie toalety do kanalizacji ↑

Istnieje kilka sposobów połączenia: z połączeniem na dole i na górze zbiornika. W tym przypadku pierwsza - być może najdogodniejsza opcja, w której przy napełnianiu zbiornika nie powstaje hałas.

Podczas instalacji, wylot wody i wylot zbiornika są pożądane z jednej strony - dla łatwego połączenia. Jeśli kupiłeś toaletę przed ułożeniem fajki wodnej, to musisz o tym pomyśleć podczas projektowania. Jeśli rura wodna jest już ułożona, należy zachować ostrożność przy kupowaniu toalety. Oczywiście praca toalety nie zostanie zakłócona, jeśli wyloty rury wodnej i zbiornika są z różnych stron, chodzi tylko o wygodę instalacji i wygląd.

Jeśli chodzi o proces edycji, można to zrobić na dwa sposoby.

 • Elastyczny wąż. Z jednej strony ma uszczelkę z piór. Ta część jest przeznaczona dla kanału trąbkowego. Przed montażem uszczelniacza silikonowego natłuszczamy falę, dzwonek i muszlę klozetową. Następnie kładziemy jeden koniec kranu na wylocie, a drugi szczelnie do wkładu oporowego do gniazda kanalizacyjnego. Połączenie jest gotowe. To najłatwiejszy sposób, ale węże gniją i zrywają się w najbardziej nieodpowiednim momencie, zwykle gdy nikogo nie ma w domu. Zamiast elastycznego węża gumowego z metalowym oplotem lepiej jest połączyć muszlę klozetową z metalowym wężem falistym wykonanym ze stali nierdzewnej - nie są one przynajmniej rozerwane, a ich instalacja nie jest trudniejsza niż elastyczny wąż.
 • Po drugie, połączenie toalety z rurą wodną można przeprowadzić za pomocą rury metalowo-plastikowej - wygląda ładnie i co najważniejsze jest niezawodne.

Aby podłączyć zbiornik spustowy do źródła wody, konieczne jest podłączenie rurociągu do wlotu urządzenia. Możesz to zrobić za pomocą jednego z elementów opisanych powyżej. W każdym przypadku należy zwrócić szczególną uwagę na szczelność połączeń. Korzystanie z pieczęci jest obowiązkowe. Po podłączeniu sprawdź poziom napełnienia zbiornika. Można go dostosować do pożądanego, używając pływaka. W zależności od modelu procedura regulacji może się różnić. Szczegółowe informacje można znaleźć w instrukcjach, które są zawsze dołączone do sprzętu. Przeprowadzamy próbny cykl wody. W przypadku znalezienia problemów należy je usunąć.

Zalecenia dotyczące umieszczania muszli klozetowej są dość proste. Ich wdrożenie gwarantuje niezawodną instalację i bezproblemową eksploatację sprzętu hydraulicznego. Jeśli chcesz, nawet początkujący hydraulik poradzi sobie z instalacją urządzenia i jego późniejszym połączeniem. Trzeba tylko starannie i ostrożnie wykonywać całą pracę. Jeśli nie ma takiego doświadczenia i nie ma ochoty go zdobyć, możesz zaprosić specjalistę, który poprawnie zainstaluje dowolny sprzęt.

Jak zamontować muszlę klozetową i zbiornik: podstawowe etapy montażu i przydatne porady

Czy są jakieś subtelności w montażu zbiornika i jego instalacji w toalecie?

Przejdźmy przez główne etapy montażu i spróbujmy wymienić wszystkie główne błędy, które można popełnić w tym przypadku.

Pierwsza i główna rada: zacznij od rozpakowania i przeczytania instrukcji.

Biorąc towary od pracowników sklepu lub dostawy, zwracaj uwagę na jego wygląd:

 • Toaleta nie powinna mieć wyraźnej asymetrii, napływu na zewnętrzne i wewnętrzne powierzchnie miski i nierówności. To samo dotyczy czołgu.
 • Warto dokładnie sprawdzić korpus zbiornika i muszli klozetowej pod kątem pęknięć i zrębków. Niestety, podczas transportu wszystko może się zdarzyć; Podpisując dokumenty, że towary są przez ciebie akceptowane, usuniesz ze sprzedającego wszelką odpowiedzialność za zewnętrzny stan zestawu.

Jeśli wady pojawią się później - sprzedawca, oczywiście, może spotkać cię w połowie drogi. Ale ma wszelkie prawo i odmawia zastąpienia toalety.

 • Zestaw złączek do zbiornika powinien być zapakowany w zaplombowaną plastikową torebkę. Jeśli jest wyraźnie otwarty - lepiej poprosić o wymianę lub co najmniej ponownie sprawdzić sprzęt, wykorzystując jako źródło informacji montaż zbrojenia. Jednak czas na to nie zawsze ...
 • W toalecie z reguły dostarczane są zestawy do przymocowania ich do podłogi. Składają się z dwóch lub czterech (w zależności od liczby otworów w dnie muszli klozetowej) śrub z plastikowymi kołkami, podkładkami i ozdobnymi nasadkami.

Uwaga: zestawy te są sprzedawane osobno i są bardziej niż niedrogie.

Podkładki wykonane z tworzywa sztucznego na śruby są obowiązkowe: śruby nie powinny przyciągać toalety do podłogi, spoczywające stalowe głowice bezpośrednio w fajansie.

Sprawdź urządzenie zgodnie z instrukcjami w instrukcji.

Dodatkowe materiały i narzędzia

Aby zainstalować toaletę, potrzebujemy dodatkowego sprzętu i narzędzi:

 • Perforator o średnicy od sześciu do ośmiu milimetrów (w zależności od kołków w zestawie). Musimy pogrzebać w suficie.
 • Jeśli planujesz zainstalować muszlę klozetową na płytce - wiertło do płytek o nieco większej średnicy niż wiertło. Jeśli po prostu zaczniesz pracować z puncherem - istnieje duża szansa, że ​​zepsujesz płytkę pod toaletą i obok niej.
 • Gumowy mankiet - uszczelniacz do wypuszczania muszli klozetowej znacznie uprości jej połączenie z kanalizacją i sprawi, że toaleta zdemontuje (jeśli oczywiście konieczne) dość łatwe ćwiczenie.
 • Jeśli umieścisz toaletę z bezpośrednim wylotem, a gniazdo kanalizacyjne wystaje ze ściany pod ukośnym kątem - zamiast mankietu będziesz potrzebować falistości do zainstalowania toalety. Jego długość i kształt zależy od względnego położenia muszli klozetowej i systemu kanalizacyjnego.
 • Szczeliwo silikonowe zapewni absolutną szczelność połączenia wylotu toalety ze ściekami. Mankiet i fałdowanie mogą nie pasować idealnie do gniazda; przede wszystkim dotyczy to żeliwnego systemu kanalizacyjnego.
 • Potrzebujesz trochę cementu. Szlam, który wypełnił lukę pomiędzy podstawą i płytki toaletowego, zapewniają większą powierzchnię nośną muszli klozetowej i zmniejszyć prawdopodobieństwo, że nierównomierne obciążenie bazie podzielone.

Zaczynamy od przygotowania instrumentu.

Montaż muszli klozetowej - nieskomplikowane ćwiczenie; Jednakże, podobnie jak w innych miejscach, istnieje kilka niuansów, których znajomość będzie przydatna.

Rozważymy montaż nieco staroświeckiego czołgu domowego z oddzielną półką z dwóch powodów:

 1. Ten wzór, pomimo jego czcigodnego wieku, jest nadal sprzedawany i do dnia dzisiejszego jest najbardziej powszechny. W rzeczywistości fajans jest praktycznie wieczny, a nowe zestawy szkieletów do starych zbiorników są prawie identyczne ze starymi ze względu na kompatybilność.

To daleki od najlepszego projektu. Ale bardzo często.

 1. Jego montaż jest jednym z najbardziej złożonych. Zbiornik domowy zawiera stosunkowo dużą liczbę elementów i połączeń na śrubach; zestawy importowe są znacznie łatwiejsze w montażu.

Instrukcja montażu muszli klozetowej Ifo na przykład nie przewiduje użycia dodatkowego narzędzia. Wszystkie niezbędne klucze są wykonane z tworzywa sztucznego i są zawarte w dostawie.

Okucia IFO. Wszystkie orzechy są plastikowe; większość z nich jest zaciśnięta ręcznie przy niewielkim wysiłku.

Do montażu zbiornika, oprócz powyższego zestawu, potrzebna jest para szczypiec z kluczem lub kluczem oraz szczypce uniwersalne. Ponadto nie wszystkie zestawy zawierają stożkowy mankiet pomiędzy zbiornikiem a półką.

Więc ten mankiet wygląda.

 1. Najpierw ustaw siodło dla gruszki. Śruby są dostarczane z podkładkami i gumowymi uszczelkami i są wkładane do odpowiednich otworów w zbiorniku od dołu; następnie włożyli drugą parę gumowych uszczelek.

Następnie, od środka zbiornika do śrub, zakładane jest siodło z gumową uszczelką umieszczoną pod spodem i oko łuku, w którym znajduje się prowadnica gruszki.

Stawiamy na najlepszych podkładek i nakrętek skurczu budowy, tak, że siedzenie mocno uszczelki do dna zbiornika, ale nie łukowata. Gruszka powinna wpaść w siodło bez żadnych zniekształceń.

 • Wkręcamy przelew do odpowiedniego otworu. Przekręca ręką, nie gorączkowo szuka klucza gazu.

  Na tym etapie czołg wygląda tak.

  Głowy muszą być na górze, wewnątrz zbiornika. A od strony głowy i od strony nakrętki powinny być podkładki i gumowe uszczelki. Wewnątrz zbiornika zapewnią szczelność, od dołu rozprowadzają ładunek od nakrętki i nie pozwolą, aby śruba rozdzieliła fajans.

  Tak wygląda zestaw wzmacniający po jego wymianie w starym zbiorniku. Półkę do zbiornika pociągnięto w górę za pomocą śrub; ale to nie jest takie ważne.

  To kończy montaż samego zbiornika; Pokrywa zostanie zainstalowana po podłączeniu do wody i wyregulowaniu. Do toalety i do wody podłączymy zbiornik tylko wtedy, gdy toaleta jest zainstalowana. Powód jest prosty: aby nie zerwać występów toalety, konieczne jest, aby zbiornik był podparty przez ścianę lub element dystansowy.

  Połączenie będzie niezwykle proste:

  1. Zbiornik kładzie się na toalecie;
  2. Szeroki bok mankietu wciąga się do gniazda muszli klozetowej;
  3. Zbiornik jest przymocowany do uszu muszli klozetowej plastikowymi śrubami. Zazwyczaj mocują siedzenie;
  4. Do gwintu zaworu pływakowego nakrętka złączki elastycznej jest przykręcana. Możesz włączyć wodę i sprawdzić zestaw pod kątem nieszczelności.

  To wynik naszych starań. Przed nami znowu stary czołg z częściowo wymienionym zestawem urządzeń. W procesie budowania nie ma to jednak wpływu.

  Montaż muszli klozetowej własnymi rękami wymaga szczególnej ostrożności, przede wszystkim ze względu na kruchość fajansu:

  • Wielkie wysiłki są niedopuszczalne. Pamiętaj, że nakrętka przyciąga fajkę znacznie bardziej niż klucz dokręca nakrętkę; przykładasz siłę do klucza, który jest długą dźwignią. Warto trochę przesadzić - i będzie musiał pójść na nowy, drogi zakup.
  • Wszystkie pary śrub są równomiernie dokręcone w parze zwojów. Przekroczenia są niedopuszczalne.

  Pompa wygląda jak stalowe śruby po pięciu latach w zbiorniku.

  Jeśli niektóre etapy montażu nie są dla Ciebie jasne - w Internecie łatwo jest znaleźć wideo z procesem montażu zbiorników różnych producentów. Jest tak tylko wtedy, gdy widzisz lepiej niż słyszysz sto razy. Powodzenia!

  Jak zmontować muszlę klozetową

  Kupiłem sobie niedrogą toaletę (toaletę zwaną "kompaktową"), nie będę reklamować firmy. Ale kupiłem do drugiej łazienki, w której nie będę tak intensywnie korzystał. Dlatego tak to pójdzie, nie jest to dla mnie ekonomiczne, to znaczy, nie ma funkcji dzielenia przycisku. Brak sedesu windy i innych "bułek" (koniecznie przeczytaj przydatny artykuł - jak wybrać UNITAZ). Ogólnie rzecz biorąc, wziął klasy średniej, a nie najtańsze i nie najdroższe. Ale ta toaleta jest w zdemontowanej formie i musi zostać zebrana! Dzisiaj chłopaki podadzą krok po kroku fotogram i przewodnik wideo - jak zamontować toaletę ...

  Artykuł będzie duży, będzie kilka zdjęć z komentarzami. Również - po montażu UNITASE POWINIEN BYĆ ZAINSTALOWANY, przejdź do linków (otwiera się w nowej karcie), jest bardzo przydatny do instalacji i połączenia krok po kroku.

  Toaleta jest kompaktowa, w stanie rozłożonym. Jest to osobno dolna część, zbiornik, sedes (również zdemontowany) i zestaw opraw (dostawa wody - część odpływowa) i osprzęt. Ponadto, dla lepszego mocowania gumowych uszczelek kupiłem biały silikonowy uszczelniacz.

  Na początek musimy złożyć muszlę klozetową, ponieważ są tam przymocowane najbardziej podstawowe elementy armatury.

  Mamy zawór odcinający wodę, który reguluje dopływ wody. Jest przymocowany do boku w małym otworze zbiornika.

  A także system odwadniania, w tym przypadku w większości, reguluje system płukania. Zamontowany w dużym otworze pośrodku

  Najpierw zajmiemy się dużą częścią, odkręć dużą plastikową nakrętkę i zainstalujemy system w dużej dziurze, spójrz na zdjęcie.

  Następnie mocno dokręć plastikową nakrętkę, którą osobiście zaciągnęłam ręcznie, co ci doradzam. Jeśli używasz klawiszy, pociągnij ostrożnie, aby się nie złamać! Uszczelka może być lekko nasmarowana silikonem, dla lepszego uszczelnienia, ale nie można tego zrobić, jest wystarczająco duża i dobrze naciska na system spustowy. Zamontuj system, aby nie zakłócał działania zaworów odcinających.

  Teraz naprawiamy sam zawór wodny. Należy go zamocować w niewielkim otworze z boku.

  Otaczamy również plastikową nakrętkę, widzimy gumową uszczelkę silikonową. Przetwarzam go za pomocą smaru silikonowego, dla lepszej hermetyzacji i wstawienia do otworu, cała ta sama woda przepłynie przez ten zawór i jest praktycznie otwarta od dołu, to znaczy, jeśli płynie, woda będzie pod toaletą! Dlatego zwróć uwagę na ten zawór!

  Następnie dokręcić nakrętkę mocującą, następnie można dokręcić mały klucz (mam dyszel), znowu, nie wiele! Nakrętka nie powinna się łamać, a silikonowe uszczelnienie szczelnie zamyka wszelkie pęknięcia. Pamiętaj, aby sprawdzić położenie zaworu po instalacji, powinien on swobodnie chodzić, nie dotykając ścian.

  Zbiornik jest prawie gotowy, są tylko śruby, które mocują zbiornik do muszli klozetowej w pozostałych łącznikach, są to dwa małe otwory po bokach.

  Wziąć śrubę - strój na jego podkładki z tworzywa sztucznego o sztywności - wtedy nosić gumową uszczelkę, który jest traktowany uszczelniacz - wstawiony do małych otworów po bokach.

  Następnie, z zewnątrz zbiornika, zakładamy jeszcze jedną plastikową uszczelkę i dokręcamy ją metalową nakrętką za pomocą klucza. Nie trzeba ciągnąć bardzo mocno (nie uszkadzaj samego zbiornika), najważniejsze jest to, że przystawka jest ciasna i wytrzymuje ciężar zbiornika wody. Podobnie, naprawiamy drugie mocowanie, to kończy pracę ze zbiornikiem, przymocujemy pokrywę zbiornika do zmontowanej muszli klozetowej. Oto oczywiście zdjęcie zmontowanego czołgu.

  Ponadto nasza zmontowana konstrukcja powinna być przymocowana do toalety. To nie jest trudne. Ale znowu są niuanse. Mamy dużą, wiążącą uszczelkę między zbiornikiem a spodem toalety, która jest tutaj przymocowana.

  Jedna strona jej z podwójną taśmą, druga jest zwyczajna. Tak więc lepka strona jest przymocowana do dna zbiornika. I zwykle należy zwrócić się do czołgu.

  Ponadto, przed naprawą, radzę ponownie użyć uszczelniacza. Na początek rozmazujemy dolną część po obu stronach i przyklejamy uszczelkę.

  Następnie nałóż trochę szczeliwa na wierzch, a następnie zamocuj zbiornik. Odbywa się to w celu uniknięcia 100% wycieków w tym miejscu. Z doświadczenia powiem, że połowa wszystkich muszli klozetowych płynie dokładnie w tym miejscu, tak że szczelność tutaj powinna być wysoka!

  Następnie umieszczamy zbiornik na tej uszczelce, śruby mocujące, które znajdują się po bokach, muszą wpaść do punktów mocowania. Tutaj tak.

  Następnie wkręcamy zbiornik na dno muszli klozetowej za pomocą specjalnych plastikowych nakrętek. Tutaj przekręcamy - aż dłoń może się skręcić, już nie potrzebna. Cały zbiornik i dno są zabezpieczone.

  Zbieramy plastikowe sedes

  Następnie musisz zebrać plastikowe siedzisko lub deskę sedesową. Mamy go bez mikroprzepływu i ma elementarną strukturę. Oto zdjęcie zestawu.

  Na początek bierzemy wkładki silikonowe i instalujemy je w specjalnych miejscach. Łączymy pokrywę i samą "siduszkę". Po włożeniu również metalowych zapięć - podkładamy ozdobne podkładki silikonowe.

  Następnie należy założyć wszystkie wkładki, które są przymocowane do pokrywy i sedesu, są to małe okrągłe na wieczku i długie i wydłużone na "sidushka".

  Następnie zmontowane plastikowe siedzisko jest instalowane w specjalnych otworach w dolnej części muszli klozetowej. I przekręcamy już znane plastikowe nakrętki. W tym momencie toaleta jest wykończona.

  Ostatnim akcentem podczas montażu toalety jest montaż pokrywy na zbiorniku. Tutaj wszystko jest również elementarne: - weź pokrywkę i posadź ją od góry, tak aby centralny otwór był zapinany na guzik, patrz zdjęcie.

  Następnie weź guzik i nakrętkę, przekręć ten uchwyt - skręć ręcznie, mocno, aby ten plastikowy guzik nacisnął pokrywkę, a ona nie odeszła, "nie lyuftila".

  Sprawdzamy funkcjonalność przycisku, poprzez zwykłe naciśnięcie, jeśli przycisk działa dobrze (nie jest napięty i nie blokuje się), wtedy wszystko jest w porządku. Istnieje możliwość zainstalowania muszli klozetowej.

  To jest taki świetny artykuł. Teraz wersja wideo tego artykułu.

  To jest to, przeczytaj drugą część artykułu, w której powiedzieliśmy - jak zainstalować i połączyć toaletę.

  Zobacz i przeczytaj naszą budowę.

  Smear the sealants wszystko, co nie dostaje - nie tak. Aby zmontować muszlę klozetową, uszczelniacz nie jest zasadniczo potrzebny. Dokładnie tak, jak w przypadku instalacji.

  przechodzień, Też tak myślałem. Zasadniczo jest to z modelami jakościowymi. Istnieją jednak tanie modele toalet, w których gumki i uszczelki są pełne g. Ale to jest do uszczelniania ich i konieczne jest stosowanie uszczelniaczy (w przeciwnym razie przepływu), sprawdzane nie przez jedną zainstalowaną toaletę!

 • Dodaj komentarz

  92 − 88 =