Nazwa kategorii

Kot z papieru własnymi rękami

Jak zrobić kociaka z papieru własnymi rękami

 • Technika origami daje każdemu doskonałą okazję do stworzenia wszelkich zwierząt z papieru. W związku z tym możesz bezpiecznie wziąć arkusze papieru i przygotować się na niesamowitą przygodę, aby stworzyć domowe i dzikie zwierzęta, ptaki i owady z tak improwizowanego materiału, który musi znajdować się w każdym domu!

  Przede wszystkim zacznij od dziecka, aby zrobić te zwierzęta, które zna i zobaczył osobiście, a nie na zdjęciach w encyklopediach. Na przykład kot domowy.

  Lekcja fotografii krok po kroku:

  Zacznijmy tworzyć naszego kota w technice origami z elementu takiego jak tułów. Dla niego weź przygotowany arkusz papieru w formie kwadratu. Tworzymy z niego podstawową formę "Trójkąt".

  Teraz mały ruch kilku palców sprawi, że kotek będzie ogonem. Aby to zrobić, wygnij prawy dolny róg do góry.

  Teraz przejdź do najbardziej podstawowego - tworząc głowę kota. Dla niego potrzebny jest drugi arkusz kwadratu.

  Łączymy rogi, tworząc podstawowy formularz "Kwadrat".

  Górny róg jest lekko wygięty do tyłu. Linia gięcia jest definiowana intuicyjnie.

  Teraz, w tym małym kącie, zginaj boki.

  Odwracamy się i zdobywamy wspaniałą głowę pieczęci.

  Połącz dwa elementy rzemiosła w technice origami i zobacz, że nasz kot jest gotowy!

  Taka fajna kartka papieru będzie jeszcze lepsza i bardziej interesująca dla dziecka, jeśli narysujesz pysk razem z markerem, a może całym ciałem. Dlatego kreatywne pomysły na ostatnim etapie są mile widziane.

  Jak zrobić kota z papieru: techniki, które pozwalają na wykonanie od najprostszych do najbardziej skomplikowanych prac

  Kot jest ulubionym zwierzakiem wielu osób. W tym artykule przyjrzymy się, jak usunąć kota z papieru. W tym celu zastosowanych zostanie kilka technik: od lekkiego rzemiosła do modularnego origami.

  Aby spędzić interesujący czas z dzieckiem, możesz zrobić papierkową robotę. Na przykład utwórz różne postacie w grze planszowej.

  Aby zrobić kota, należy złożyć kolorowy arkusz papieru A4 na pół na większej stronie. W takim przypadku trzeba trochę przesunąć od krawędzi, około 1 cm, co pozwoli na przyklejenie arkusza. Kiedy kleje są suche, obrabiany przedmiot składa się z czterech warstw. Aby narysować wszystkie szczegóły, wydrukuj szablon z dodatkowymi szczegółami.

  Powinny być wykonane na innym arkuszu kolorów. Wycięte części są przyklejone do obrabianego przedmiotu. Postać jest gotowa do gry.

  Dla początkujących, którzy angażują się w kreatywność, doskonałym wariantem wykonania figurki będzie obszerne origami. Aby to zrobić, musisz wydrukować przedmiot obrabiany, przyciąć go i przykleić wzdłuż zaznaczonych linii.

  Szablony do wykonywania takich figurek nie muszą być drukowane. Ludzie, którzy są właścicielami techniki rysowania i reprezentacji wymiarowej, mogą sami rysować rysunki.

  Aby stworzyć figurkę kota w technice origami, wystarczy znać kolejność działań. Najprostsze są płaskie rękodzieła, które są dostępne w rozwoju dla tych, którzy tylko zapoznają się z tą techniką.

  Aby zrobić twarz kota, musisz wziąć kwadratową kartkę papieru. Pierwszy będzie zakrzywionym łukiem. Wynikowa część musi być złożona na pół, ale nie gładka. Ta czynność jest konieczna tylko do zarysowania linii środkowej, co pomoże w przyszłej pracy nad symetrią statku.

  Następnie należy ułożyć element obrabiany za pomocą linii składania w dół. Zegnij dolne rogi do góry, tak aby środkowy narożnik pozostał widoczny. Potrzeba trochę schylić się. Pozostaje przekręcić rzemiosło na twarz i udekorować.

  Możesz zrobić bardziej złożoną pysk zwierzęcia, jest podobny do poprzedniego. Ten artykuł wygląda na bardziej żywy i wiarygodny. Poniższe kroki są doskonale zilustrowane na obrazku:

  Kolejnym etapem rozwoju origami może być znajomość rzemiosła, w którym występują elementy objętościowe. Zasadniczo nie są one bardziej skomplikowane niż poprzednie, ale wymagają nieco więcej uwagi i umiejętności. Oto jedna z opcji tej pracy:

  Aby stworzyć obszerną koteczkę własnymi rękami, musisz wziąć pasek papieru, którego długość jest trzy razy większa od szerokości. Dla uproszczenia pracy i lepszej orientacji w procesie zaleca się pobranie kartki papieru o innym kolorze z każdej strony.

  Konieczne jest złożenie arkusza na pół wzdłuż dłuższego boku. Następnie złóż każdą połowę dwa razy. Ostatnie fałdy wyginają się i kontynuują pracę. Układamy złożoną kartkę papieru i pracujemy tylko z jej lewą częścią.

  Dolny róg jest wygięty do góry, aż do wyrównania konturów zagięcia i podstawy. Następnie musisz obrysować środek wynikowego trójkąta. Aby to zrobić, podziel górną część na pół i narysuj z niej pionową linię. Następnie wygnij górny narożnik, łącząc kontury linii, tak aby linia zagięcia pokrywała się ze środkiem trójkąta. Wygładzamy linie fałd. Prostowanie.

  Kolejną zakładkę należy wykonać po prawej stronie wzdłuż narysowanej linii, zaznaczając środek. Wygładź zagięcie i wyprostuj papier.

  Teraz musisz obrócić papier tak, aby lewa krawędź znajdowała się u góry, a przód arkusza znajdował się na zewnątrz:

  Strzałki służą jako wskazówka do działania: konieczne jest złożenie górnych bocznych rogów po przekątnej, co powoduje wypukłość części. Podnieś uszy i jednocześnie naciśnij środkową część głowy, aby ją przewrócić.

  Na środku figury można wziąć pod uwagę trójkąt, jego górną część rysuje się białą kropkowaną linią, a pozostałe dwie są ciemne. Po uformowaniu uszu i głowy, musisz nacisnąć tylną część tego trójkąta, aby uzyskać wypukłą mordkę. Na zdjęciu poniżej część, na którą chcesz nacisnąć, jest zaznaczona na zielono:

  Po wyciągnięciu pyska kota, ostatecznie uformuj uszy. Odbywa się to za pomocą fałd błyskawic. Czarne, przerywane linie oznaczają wypukłe fałdy, które zostały wykonane wcześniej. Trzymając je palcami, musisz "wepchnąć" 9raquo; Uszy spotykają się ze sobą w kierunku centrum. Powstałe fałdy należy wyprasować, na Rysunku 8.2 są one oznaczone białą przerywaną linią.

  Dajemy kształt głowie. W tym celu wygnij górne paski na niewłaściwą stronę. Powstałe fałdy tworzą górną linię głowy i mocują uszy. Na rysunku 9 linie zagięcia są oznaczone liniami przerywanymi.

  Ostatnim krokiem jest projekt ogona. Złóż linię ogonową. Następnie, po obu stronach tej linii, wykonaj dwie przekątne fałdy. Następnie środkowa część figury musi być lekko otwarta, fałda poprzeczna powinna być zgięta do przedniej części, a kąty przylegające do niej powinny być wygięte do wewnątrz. Powstały ogon jest zgięty prostopadle do pnia, rozłożony na stole i rozcieńczony. Aby to zrobić, wygnij jedną warstwę papieru z jednej strony i załóż drugą stronę, chwytając wewnętrzną warstwę papieru. Ogon można owinąć na ołówku, aby uzyskać naturalny kształt.

  Wykonany kot nazywa się "Egyptian9raquo;.

  Najbardziej czasochłonne jest origami modułowe, które składają się z oddzielnych elementów - modułów. Są one połączone ze sobą poprzez wsuwanie się w siebie. Niektóre modele są montowane od miesięcy, wszystko zależy od wielkości i liczby modułów. Ale wynik zawsze usprawiedliwia wysiłek.

  W tym zbiorze lekcji wideo znajdziesz wszystkie wymienione sposoby wykonania kota z papieru.

  jak zrobić kota z papieru

  Dzisiaj, drodzy czytelnicy, chcę wam pokazać, jak zrobić kota z papieru. Przedstawię Wam trzy warianty jego produkcji i być może zainspiruje was do interesujących rzemiosł z dziećmi.

  • Kolorowy papier, karton
  • Nożyczki konwencjonalne i kręcone (można zastąpić manicure)
  • Klej Pva
  • Igła
  • Koraliki
  • Władca
  • Ołówek prosty
  • Długopisy z filcami
  • Drut
  • Wstążka satynowa

  Jak zrobić kota z papieru (opcja 1)

  1. Z kolorowego papieru lepiej jest wybrać obustronne, wycięte w kształcie serca kęsy: większe dla tułowia kota, średniej wielkości dla bazy, 2 małe serca dla uszu. Potrzebujesz również 2 półproduktów dla pyska i ogona.

  Jak widać, niektóre z nich mają falistą krawędź wykonaną z kręconych nożyczek. Ale jeśli ich nie ma, możesz stworzyć nierówną krawędź za pomocą nożyczek do paznokci.

  1. Złóż serce na pół torsu i przyklej do podstawy. Przyklejamy kufę, uszy i ogon.
  2. Dekorujemy kota do woli, wycinamy i przyklejamy nos i oczy, wąsy (cienkie paski papieru), a na szyi kota przyklejamy łuk.

  Jak zrobić kota z papieru (opcja 2)

  1. Weź arkusz tektury i przeciąć pasek o szerokości 1,5 cm wzdłuż arkusza. Wystarczy sześć pasków.
  2. Każdy pasek musimy podzielić na trzy części, tak aby środkowa część była równa 6 centymetrów, a długość paska po bokach była taka sama. W tych miejscach zginamy paski.
  3. Złóż paski, jak pokazano na zdjęciu, w środku zrobimy dziurę z igłą.

  Odcinamy drut, składamy go na pół i robimy pętlę. Przewleczemy drut do otworu w środku pasków.

  1. Na końcu każdego paska wykonaj otwór. Na druciku naciągamy koraliki na długość nieco mniejszą niż długość pasków. Następnie kładziemy drut na krawędziach pasków, zabierając paski z jednej strony, potem z drugiej.
  2. Kiedy wszystkie paski są zużyte, przeciągnij parę koralików, skręć drut i wykonaj pętlę.
  3. Wycinamy kaganiec (dekorujemy), ogon i podstawę łapami (średnica podstawy to 6,5 cm).
  4. Przyklejamy części (głowa jest przyklejona do koralików), łuk wstążki i kot jest gotowy.

  Taki cutie może być używany jako zabawka na drzewie.

  Jak zrobić kota z papieru (wersja 3)

  Jest to moim zdaniem najprostsza opcja, przeznaczona dla mniejszych dzieci.

  1. Arkusz papieru lub tektury jest cięty wzdłuż, szerokość paska wynosi 5 cm, składamy pasek akordeonem. Wytnij i pokoloruj kufę, przednie i tylne nogi oraz ogon.
  2. Zbieramy kota, sklejając wszystkie detale i uzupełniając wykwintny łuk.

  Dzisiaj nasza historia o kotach się skończyła i teraz wszyscy znacie trzy sposoby, jak zrobić kota z papieru i będę bardzo zadowolony, jeśli potrzebne informacje będą przydatne. Aby zawsze mieć świadomość nowych pomysłów i nie przegapić kolejnej klasy mistrzowskiej - jak zrobić papierowy akordeon, zasubskrybuj nowości bloga!

  Takie koty są zabawne! Wszystko mi się podobało!

  Zwłaszcza z koralikami, które można wykorzystać jako zabawkę! : róża:

  Dzięki, przy okazji z paskami w podobny sposób można wykonać i inne zabawki zwierząt i nie tylko. Byłaby fantazja.

  Co za słodki kotek.) Podobała mi się druga opcja, trudniej jest zrobić z papieru wolumin niż płaską postać. I udało ci się stworzyć okrągłą pulchną cipkę. I wcale nie jest to trudne).

  Dziękuję Irinie, cieszę się, że polubiłeś ten hack!

  Ładne koty! Warto spróbować, najważniejsze, że są łatwe w produkcji.

  Drodzy przyjaciele! Z przyjemnością witamy Cię na stronie Isle of Crafts.

  Wszystkie materiały na stronie poświęcone są rękodziełom.

  Na stronach portalu znajdziesz:

  • artykuły dziecięce ręcznie robione do ogrodu,
  • rozwijanie rzemiosła,
  • rękodzieło z naturalnych materiałów
  • i z tego, co jest "pod ręką".

  Sam możesz zrobić coś interesującego dla domu i dawania. Każda klasa główna zawiera szczegółowy opis krok po kroku ze szczegółowymi zdjęciami.

  Rzemiosło własnymi rękami - zawsze jest interesująco i ekscytująco.

  Zawsze mile widziane komentarze i wiadomości!

 • Dodaj komentarz

  62 − = 55