Nazwa kategorii

Jak ukryć rury w toalecie

Jak ukryć rury w toalecie - sposoby i zalecenia

W toaletach dobrze wyposażonych domów i mieszkań znajdują się rastry kanalizacyjne i różne rury wodociągowe wyposażone w różne dźwigi i liczniki. Najczęściej naga komunikacja jest układana wzdłuż ścian, co psuje wygląd toalety. Nie możesz ich usunąć, ale możesz je zamknąć lub ukryć.

Aby rozwiązać ten problem własnymi rękami i bez zbędnych kłopotów, istnieje wiele sposobów, które pomogą nie tylko ukryć rury, ale także sprawią, że wnętrze toalety będzie bardziej harmonijne.

Wybór materiału do zamknięcia rury

Nowoczesny rynek budowlany oferuje duży wybór materiałów wykończeniowych. Jednak nie wszystkie z nich można wykorzystać do ukrycia rur w toalecie.

Powinieneś wybrać materiały, które nie ulegną skorodowaniu i zmienić ich kształt przy wysokiej wilgotności i temperaturze. Ponadto przy ich pomocy powinno być możliwe zbudowanie zwartej i lekkiej konstrukcji.

Materiały wykończeniowe o podobnych właściwościach obejmują:

 • płyta gipsowo-kartonowa;
 • odporne na wilgoć odmiany sklejki;
 • plastikowe panele;
 • prosta i dopracowana płyta MDF;
 • Rolety;
 • płytka.

Aby określić, ile materiału potrzeba do zamknięcia rur, zaleca się narysuj plan toalety w skali, umieść na niej lokalizację komunikacji i narysuj różne opcje lokalizacji pudełka. Dzięki temu będzie można zrozumieć, który z nich będzie wyglądał bardziej organicznie i zaoszczędzić więcej miejsca w pokoju.

Ponadto nie zapominaj, że kiedy budujesz swoje własne pudełko, które ukryje rury, powinieneś zostawić otwór dla łatwego dostępu do rur. Jego wymiary powinny być takie, aby możliwe było swobodne prowadzenie prac hydraulicznych.

Należy pamiętać, że skrzynia, w której będą zamknięte komunikaty, powinna być wykonana w taki sposób, aby w przypadku wypadku lub konieczności wymiany rur, można go było łatwo zdemontować.

Jak zamknąć rury za pomocą płyty gipsowej

Fałszywa ściana wykonana z GKL lub płyty gipsowo-kartonowej jest najprostszą i najtańszą opcją ukrywania rur w toalecie. GCR musi być wodoodporny, o największej grubości arkusza.

Do budowy skrzynki kartonowo-gipsowej, zbuduj ramkę, składający się z profili prowadzących i regałów. Między betonową lub ceglaną podstawą a ramą konieczne będzie zapewnienie szczelnego połączenia.

Materiały, które będą potrzebne do budowy:

 1. Profil metalowy.
 2. Drywall.
 3. Wkręty samogwintujące do metalu.
 4. Kołki do mocowania profilu.
 5. Putty.
 6. Materiały wykończeniowe (płytki ceramiczne, tapety lub farby).

Prace nad budową skrzynki własnymi rękami zaleca się rozpocząć od podłogi. Korzystanie z ruletki zmierzyć kawałek profilu, odciąć jego długość i spłaszczyć na podłodze. W podłodze przez profil, aby wywiercić otwory, w których można zdobyć kołki.

Przed przymocowaniem profilu do ścian bocznych konieczne jest jego położenie określić za pomocą. Aby to zrobić, profil jest umieszczany wzdłuż krawędzi elementu przymocowanego u dołu i wyrównany. Ołówek oznacza linię, wzdłuż której profil będzie wymagał zamocowania.

Jeśli pudełko jest pełne, to pomiędzy bocznymi segmentami profilu konieczne będzie zainstalowanie podłużnego, do którego następnie zostanie przymocowana płyta gipsowo-kartonowa.

Po zainstalowaniu wszystkich profili mocowania arkuszy. W tym celu mierzy się niezbędny kawałek, który przecina się nożem i mocuje za pomocą śrub. Krok pomiędzy łącznikami musi wynosić co najmniej 20 centymetrów.

Szwy między arkuszami płyt gipsowo-kartonowych są zapieczętowane kitem i siatkę wzmacniającą, która zapobiega pojawianiu się pęknięć na szwach. Otwór w lewo dla łatwego dostępu do rur można zamknąć za pomocą wcześniej uzyskanej specjalnej klapy z zamkiem magnetycznym.

Po zainstalowaniu pudełka możesz przejść do jego podszewki. Niedrogą i szybką opcją wykończenia jest malowanie pudełka w kolorze ścian toaletowych na bazie wody lub farby olejnej. Wstępnie nie zapomnij wypełnić przygotowanej struktury. Należy jednak pamiętać, że od czasu do czasu będziesz musiał wykonać pewne naprawy kosmetyczne, aktualizując farbę.

Najbardziej trwałą wersją dekoracji fałszywej ściany jest zastosowanie płytek ceramicznych. Jest to dość kosztowne, ale jednocześnie najczęstsze.

W stronę skrzynki z płytkami ceramicznymi

Do układania płytek potrzebujesz:

 • maszyna do cięcia płytek;
 • wiertło z dyszą-mikserem;
 • grabie;
 • zębata kielnia;
 • klej do płytek;
 • plastikowe krzyże;
 • płytki ceramiczne.

Przede wszystkim przygotowywana jest kompozycja kleju, z którym płytka zostanie przymocowana do konstrukcji. W tym celu suchą mieszaninę dodaje się do wody małymi porcjami i miesza z mikserem. Powstały roztwór powinien być średniej konsystencji, to znaczy nie za gruby i niezbyt płynny.

Dachówka zaczyna się od podłogi. Na początku postaw i wyrównaj prowizję, a następnie przykleiłem na nim płytki.

Aby przymocować płytkę do jej wewnętrznej powierzchni za pomocą szpatułki, jest to konieczne nałóż lepką mieszankę i równomiernie go rozprowadzać. Następnie płytka opiera się o ścianę.

Między płytkami jest to konieczne wstaw plastikowe krzyże, pozostawiając szczelinę o grubości 2-4 milimetrów. Później trzeba będzie go przetrzeć specjalną mieszaniną do fugowania płytek.

Jak zamknąć rury za pomocą plastikowych paneli

Instalowanie paneli z tworzyw sztucznych to prosty i tani sposób na zamknięcie komunikacji w toalecie. Tworzywo sztuczne jest elastycznym i lekkim materiałem, jest łatwe w obsłudze i ma przystępną cenę.

Panele są mocowane do ramy, który jest zbudowany z profili metalowych lub drewnianych szyn. Na ramie za pomocą wkrętów samogwintujących zainstalowana jest początkowa płytka typu F, do której wstawione są wycięte elementy o wymaganym rozmiarze.

Każdy kolejny panel z już zainstalowanym musi być połączony za pomocą dostępnej na krawędzi listwy blokującej. Pożądane są długie panele w środkowej części wkręt dodatkowy ze śrubami.

Aby ukryć narożniki i krawędzie arkuszy, zaleca się użycie dodatkowego profile kątowe, listwy przypodłogowe lub pasek startowy. Miejsca połączeń paneli znajdujących się w pobliżu źródeł wilgoci można dodatkowo leczyć silikonem.

Jak zamknąć rury w toalecie za pomocą rolet

Instalacja rolet jest bardziej praktyczna, ponieważ zapewniają łatwy dostęp do rur. Ich montażem mogą być oddzielne bloki lub cała ściana.

Jednak ustawienie rolek jest dość skomplikowane.

Niezbędne narzędzia i materiały:

Przed rozpoczęciem prac związanych z montażem rolet ściany w toalecie należy wypoziomować tak, aby odległość między nimi była taka sama.

Rolety są zainstalowane w konstrukcji z profili stalowych, Odległość między nimi powinna być równa szerokości rolet.

Podczas instalowania rolek w pierwszej kolejności zamontowane są szyny prowadzące. Następnie przymocowana jest górna skrzynia do wałka bębna, do którego przymocowane są płytki.

Instalacja ostatniej lameli jest konieczna sprawdź zamknięcie i otwarcie. Należy zauważyć, że blaszki muszą znajdować się w szczelinach prowadnic.

Ponieważ do instalacji rolety doświadczenie jest wymagane, wtedy najlepiej jest poprosić o pomoc specjalistę.

Rozwiązując problem zamykania rur w toalecie, należy wziąć pod uwagę, że element funkcjonalny powinien być harmonijnie połączony z konstrukcją pomieszczenia. Projekt nie może być montowany niezależnie, ale można go kupić i zainstalować specjalne ozdobne pudełka, przeznaczone do ukrywania rur. Wybór zależy od powierzchni pomieszczenia i sposobu układania rurociągu w toalecie.

Jak ukryć rury w toalecie

Wnętrze nowoczesnej toalety powinno nie tylko zapewniać estetyczny komponent, ale także być tak wygodne, jak to tylko możliwe.

Ważną rolę odgrywa metoda układania rur kanalizacyjnych. Niewiele osób lubi otwarte rurociągi w toalecie. Oprócz wyglądu, ich czyszczenie może być dużym kłopotem.

Aby temu zapobiec, najlepszym rozwiązaniem jest ukryta instalacja.

Jakie rury są układane w toalecie ↑

W zależności od wymaganej pojemności i standardów technicznych, w pomieszczeniu toalety można zainstalować rury następujących typów i rozmiarów:

 • tworzywo sztuczne z polipropylenu. Zalecana średnica podłączenia muszli klozetowej wynosi 110 mm. W takim przypadku rura musi być bezpośrednio połączona z pionem.

W przypadku innych urządzeń hydraulicznych (umywalka, wanna itp.) Średnica przewodów zasilających nie może przekraczać średnicy rury wylotowej urządzenia. Tradycyjnie ten rozmiar wynosi 50 mm.

 • żeliwne rury. Obecnie prawie nie używane z powodu niskiej wydajności, wysokiej ceny i złożoności instalacji.

Wymieniając rury żeliwne na plastikowe, należy wziąć pod uwagę, że grubość żeliwnych ścian jest znacznie większa niż tych z tworzyw sztucznych.

Zdjęcie: układ rur w toalecie, które muszą być ukryte

Dobór należy przeprowadzić zgodnie z wewnętrznymi wymiarami rury.

Po zakończeniu selekcji materiału prowadzone są prace przy instalacji magistrali ściekowej.

Obecnie istnieją 2 rodzaje instalacji rur kanalizacyjnych:

 • otwarty. Cały obszar rur znajduje się w strefie wolnego dostępu;
 • zamknięty. Rury są ukryte za pomocą specjalnych konstrukcji lub metodą strobowania.

Zastosowanie pierwszej metody pozwala zaoszczędzić miejsce w toalecie, ponieważ nie będzie zawierało dodatkowych struktur.

W drugiej metodzie rury nie są widoczne, co czyni toaletę bardziej estetyczną.

Przy zamkniętym montażu rur należy przestrzegać pewnych zasad, których nieprzestrzeganie może prowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji.

Ważne! Szczególną cechą ukrytego montażu rur kanalizacyjnych jest możliwość sprawdzenia ich stanu oraz wykonania czyszczenia i naprawy.

Przed podjęciem decyzji o ukrywaniu rur należy zapoznać się z zasadami instalacji.

 • W procesie projektowania należy uwzględnić lokalizację liczników wody i ścieków. Zapewnienie swobodnego dostępu do tych urządzeń może odbywać się poprzez luki inspekcyjne lub dowolnie zdejmowany panel;
 • przed rozpoczęciem pracy wszystkie rury muszą być zainstalowane zgodnie z przepisami: mieć określony kąt nachylenia, złącza sprawdzać pod kątem nieszczelności;
 • podczas instalowania zaworów zwrotnych konieczne jest zapewnienie dostępu do ich konstrukcji w celu okresowego czyszczenia i sprawdzania stanu;
 • Podczas montażu oderwanie elementów konstrukcyjnych rury nie powinno podlegać obciążeniom mechanicznym.

Przestrzeganie tych zasad zapobiegnie nieprzewidzianym problemom w funkcjonowaniu kanalizacji.

Rurociągi zamykające z dodatkowymi strukturami są najczęstszym sposobem. W takim przypadku możesz wybrać kilka opcji dla formularzy i rozwiązań projektowych.

Materiał konstrukcji może być różny: płyta gipsowo-kartonowa, panele plastikowe.

Instalacja rur wodociągowych z rur metalowo-plastikowych będzie znacznie łatwiejsza po obejrzeniu artykułu.

Przy stosunkowo dużej powierzchni toalety najbardziej optymalnym sposobem jest wykonanie fałszywej ściany.

Jest to solidna konstrukcja, której wymiary są zbliżone do wymiarów ściany.

Fototapeta ścienna:

Będąc w pewnej odległości, niezbędnej do ukrycia rur kanalizacyjnych, jego instalacja odbywa się blisko sufitu i podłogi.

W zależności od użytych materiałów okładziny zewnętrznej (plastik, płyta gipsowo-kartonowa, dachówka) stosuje się technologię i sposób mocowania konstrukcji nośnej.

Zdjęcie: montaż ściany falsh

Zaletą tego ukrywania rur kanalizacyjnych jest zmienność form.

Wideo: Naprawa standardowej toalety w wielopiętrowym budynku

Aby uzyskać optymalną dystrybucję wolnej przestrzeni, można użyć następujących typów fałszywych ścian:

Przy niewielkich rozmiarach toalety możliwe jest zastosowanie metody ukrywania rur. W szczególności - struktura pionu.

Aby to zrobić, wszystkie rury sąsiadujące ze ścianą są zamknięte nie prostokątnymi skrzynkami lub litą ścianą, ale strukturą usytuowaną pod kątem ostrym do ścian łożyska.

Zdjęcie: ukośna ściana skośna skośna ściana z włazem

Projektując ten projekt, należy przestrzegać następujących zaleceń:

 • Po instalacji panele nie mogą stykać się z rurami. Jest to konieczne, aby zapobiec przedostawaniu się wilgoci na powierzchnię rury;
 • Rozmiar przedniej strony fałszywej ściany musi być tak zaprojektowany, aby można było zainstalować włazy inspekcyjne. Idealny, jest to ściana kompozytowa ze zdejmowanymi panelami.

Kwadratowa konstrukcja ściany dekoracyjnej jest najbardziej rozpowszechniona i może być następujących typów:

 • Wysokość pudełka od podłogi do sufitu. Ukrywa rurę wznoszącą;
 • prostokątna konstrukcja posiadająca górną poziomą powierzchnię na dowolnym poziomie (typ wielopoziomowy).

Zdjęcie: kwadratowe pudełko złożone

Wymagania dotyczące zasad instalacji dla tej konstrukcji są takie same, jak dla fałszywych ścian skośnych. Ta metoda jest optymalna przy podejmowaniu decyzji o zamknięciu rury w toalecie.

Aby uzyskać najbardziej przydatne zastosowanie fałszywych paneli, połączony sposób zamykania rur jest często stosowany, gdy montowane są skrzynki kwadratowe i wielopoziomowe.

Zdjęcie: pole trzypoziomowe

Ta technika pozwoli ukryć wszystkie rury kanalizacyjne, zachowując jednocześnie wolną przestrzeń w toalecie.

Poziome powierzchnie krótkich pudełek mogą służyć jako półki.

Głaskanie to proces wykonywania otworów montażowych do rur w ścianie.

Zastosowanie tej metody instalacji pozwala na zmniejszenie wielkości toalety dzięki dodatkowym strukturom.

Zdjęcie: shtrobirovanie pod rurami

Ta metoda ma ścisłe ograniczenia parametrów technicznych ścian i rur:

 • maksymalna średnica rury - 50 mm;
 • gdy ściana nośna jest osłonięta, głębokość bruzdy nie powinna przekraczać 15% grubości ścianki;
 • ze względu na specyfikę technologii nie można w ten sposób ukryć pionu i rury przed toaletą;
 • obowiązkowe zapewnienie instalacji luków inspekcyjnych w całym rurociągu.

W nowoczesnych łazienkach prawie niemożliwe jest spełnienie tradycyjnej otwartej instalacji rur kanalizacyjnych.

Zdjęcie: montaż otwartej rury

Jego technologia jest prosta i polega wyłącznie na przestrzeganiu norm instalacji - rur kanalizacyjnych, doboru właściwej średnicy rur i materiałów produkcyjnych.

Często podczas planowania otwartej instalacji starają się połączyć rury kanalizacyjne i wodne w jednym pakiecie. Jednocześnie należy zachować minimalne odległości między nimi.

Najważniejszą kwestią przy ukrywaniu rur kanalizacyjnych jest wybór materiału do wykonania fałszywej ściany.

W tym celu należy wziąć pod uwagę specyfikę toalety - wysoką wilgotność i mały kwadrat pokoju. Zastanów się, jakie są najpopularniejsze sposoby ukrywania rur.

Zamykamy z plastikowymi panelami

Panele plastikowe to arkusze pomiarowe wykonane z PVC. Ich główne cechy to:

 • grubość - od 5 do 10 mm. Im większy, tym silniejszy panel;
 • całkowite wymiary - długość (260 cm, 270 cm, 300 cm i 600 cm) i szerokość (od 10 cm do 50 cm). Rozmiar jest wybierany z uwzględnieniem minimalnych pozostałości po instalacji;
 • sposób łączenia paneli ze sobą - Szwy i bez szwu.

Przed rozpoczęciem pracy należy zadbać o dostępność materiałów i narzędzi.

Optymalny zestaw narzędzi obejmuje:

 • poziom budynku i ruletka;
 • nóż na płycie gipsowo-kartonowej lub specjalna piła do plastiku. Potrzebne do przycięcia paneli;
 • nożyce do metalu;
 • wkrętaki - szczelinowe i krzyżowe;
 • wiertło;
 • śrubokręt. Instalacja paneli ułatwi proces.

Jak oczyścić kanał z tłuszczu w kuchni, przeczytaj tutaj.

Przegląd producentów bakterii na szambach, patrz artykuł.

Lista wymaganych materiałów:

 • plastikowe panele;
 • stalowy profil montażowy - UD i CD;
 • plastikowe i podłogowe listwy podłogowe i sufitowe, narożniki - wewnętrzne i zewnętrzne.
 • linia startowa;
 • kołki montażowe do mocowania profilu stalowego;
 • metalowe zapięcia - wieszaki. Konieczne jest ustawienie profilu montażowego z płaszczyzny ściany na wymaganą odległość;
 • silikon jest przezroczysty;
 • naciśnij podkładki z wiertłem 3,9 x 16.

Przed zakupem materiałów należy obliczyć powierzchnię przyszłej fałszywej ściany i wybrać optymalny rozmiar paneli i profilu montażowego, biorąc pod uwagę minimalizację pozostałości po cięciu.

Oblicz wymaganą odległość od ściany do instalacji fałszywych paneli.

Zdjęcie: obliczenie instalacji

Zainstalować wieszaki na ścianie, biorąc pod uwagę lokalizację luk rewizyjnych. Muszą być umieszczone w odległości co najmniej 300, ale nie więcej niż 600 mm od siebie.

Montaż odbywa się za pomocą wiertła i kołków.

Po zamontowaniu wieszaków przystąpić do mocowania profili stalowych. Zegnij mocujące końce zawieszenia prostopadle do płaszczyzny ściany.

Zdjęcie: schemat montażu skrzynki profili metalowych

Korzystając z poziomu, zacznij naprawiać profile tak, aby ich wspólna płaszczyzna była taka sama na całym obszarze. Musi być również ściśle prostopadła do płaszczyzny podłogi.

Po instalacji, powinieneś otrzymać poniższe zdjęcie.

Zdjęcie: szkielet profili

Zainstalować włazy rewizyjne w gotowych miejscach.

Montaż paneli rozpoczyna się od drzwi, są one montowane pionowo.

Zdjęcie: montaż panelowy na profilu

Za pomocą wiertła są przykręcane do profilu montażowego prasy z podkładkami poprzez specjalne półki na ich konstrukcji.

Aby ukryć krawędzie i narożniki, użyj dodatkowych profili - listwy startowej, cokołów i profili kątowych.

Pod koniec instalacji połączenia zlokalizowane w pobliżu źródeł wilgoci mogą być traktowane silikonem.

Montaż rolety w toalecie jako konstrukcji barierowej jest bardziej praktyczny niż instalowanie luk rewizyjnych. Pozwalają uzyskać swobodny dostęp do wewnętrznej przestrzeni między ścianą a panelem falsh.

 • wiertło;
 • poziom i ruletka;
 • materiał do mocowania;
 • zestaw montażowy do rolet;

W zależności od wielkości rolet mogą być montowane na całej powierzchni ściany lub w osobnych blokach.

Aby zamontować roletę w całym obszarze, należy wykonać następujące prace przygotowawcze:

 • wyrównać ściany tak, aby odległość między nimi była taka sama na całej wysokości;
 • Instalacja może być wykonana zarówno przed ostatnią okładziną pozostałych ścian, jak i po;

Montaż małej rolety prowadzony jest w konstrukcji wykonanej z profili stalowych, podobnie jak w przypadku mocowania paneli z tworzywa sztucznego.

Ważne! Odległość między profilami musi odpowiadać wymaganemu otworowi na instalację rolet.

Zgodnie z instrukcją, zainstalowane są prowadnice i skrzynka górna.

Zdjęcie: instalacja przewodników

Lamele są przymocowane do wałka bębna. Muszą znajdować się w otworach szyn prowadzących.

Foto: mocowanie Lamelli

Po zainstalowaniu ostatniej lameli struktura jest sprawdzana pod kątem otwierania i zamykania. W rezultacie powinieneś otrzymać projekt, jak na rysunku.

Zdjęcie: sprawdzenie stanu zdrowia

Jednak warto zauważyć, że kwalifikacje i doświadczenie są wymagane do montażu rolet. Najlepiej przyciągnąć do tego specjalistów.

Film o instalacji rolet

Płytki gipsowo-kartonowe, jako materiał do wykonania fałszywej ściany w toalecie, są uważane za podstawę okładzin (odporna na wilgoć tapeta, dachówka, malowanie).

Aby wykonać pracę, będziesz potrzebować:

 • ruletka i poziom;
 • wiertarka i śrubokręt;
 • Wkrętaki płaskie i krzyżakowe;
 • profil stalowy do produkcji tuszy;
 • wiaty montażowe;
 • arkusze płyt gipsowo-kartonowych.

Do pracy w pomieszczeniu o dużej wilgotności konieczne jest użycie odpornej na wilgoć płyty gipsowo-kartonowej. Standardowe wymiary arkusza to: szerokość - 1,2 m; wysokość - 2, 2,5 i 3 m. Grubość 12,5 mm.

 • kołki montażowe i podkładki zaciskowe do mocowania płyty gipsowej;
 • Szpachlówka wykończeniowa i taśma papierowa do izolacji połączeń.

Mocowanie ramy do montażu płyt gipsowo-kartonowych jest całkowicie analogiczne do ramy paneli z tworzywa sztucznego.

Zdjęcie: instalacja profili

Oznakowanie dotyczy montażu profilu stalowego, zamocowane są daszki, na których jest zamocowany profil.

Przed rozpoczęciem pracy zaleca się wcześniejsze przygotowanie niezbędnych płyt gipsowo-kartonowych. W tym celu wstępnie skompilowany jest plan instalacji zawierający wszystkie elementy.

Ponadto, za pomocą podkładki dociskowej arkuszy są przymocowane, począwszy od podłogi. Złącza są izolowane za pomocą taśmy papierowej.

Przed montażem nie ma potrzeby instalowania luk rewizyjnych - po zakończeniu wszystkich prac w ścianie gipsowo-kartonowej wykonać otwory o wymiarach równych wymiarom włazów i włożyć te otwory.

Zdjęcie: tynk gipsowo-kartonowy

Powierzchnia jest pokryta kitem wykończeniowym.

Tradycyjne stosowanie płytek ceramicznych do okładzin ściennych w toalecie jest możliwe nawet przy wytwarzaniu fałszywej ściany.

Zdjęcie: pudełko pod płytką

 • ruletka i poziom;
 • wiertarka i śrubokręt;
 • Wkrętaki płaskie i krzyżakowe;
 • profil stalowy do produkcji tuszy;
 • wiaty montażowe;
 • płyta gipsowo-kartonowa lub inny materiał odporny na wilgoć, który stanie się podstawą płytek;
 • płytki;
 • klej do płytek;
 • maszyna do cięcia płytek.

Montaż płytki może być wykonywany zarówno na fałszywej ścianie, jak i w przypadku zastosowania osłoniętego ukrywania rur kanalizacyjnych.

Warstwę kleju nakłada się na powierzchnię przygotowaną do montażu. Część montażowa płytki jest zwilżona dla lepszej przyczepności do kleju.

Zdjęcie: ramka do pudełka

Instalacja płytki odbywa się od rogu.

Po ostatecznym montażu, włazy inspekcyjne są instalowane we wcześniej przygotowanych otworach.

Zdjęcie: wycięte otwory do włazów

Aby nie zepsuć estetycznego wyglądu, możliwe jest zastosowanie specjalnych wzorów klap, na których można przyklejać płytki.

Zdjęcie: przyklej kafelek

Wideo; ukrywanie rur w toalecie pod płytką

Ukrywanie jest możliwe na kilka sposobów:

 • montaż konstrukcji z profili z późniejszą okładziną;
 • zakup specjalnych pudełek dekoracyjnych do ukrywania rur.

Wybór zależy od konkretnej konfiguracji rurociągu i obszaru pomieszczenia.

Jeśli ozdobne pudełko odpowiada ogólnemu stylowi toalety, wówczas taka instalacja będzie optymalna. To nie zajmuje dużo czasu i pieniędzy.

Rozwiązując problem ukrywania rur kanalizacyjnych w toalecie, należy przestrzegać "złotego środka". Projekt powinien być harmonijnie połączony z komponentem funkcjonalnym.

Wideo: Montaż niewidocznej kreski w skrzynce ↑

Obecnie budowa wiejskiego domu jest nie do pomyślenia bez systemu kanalizacyjnego, który zapewnia odprowadzanie ścieków komunalnych przez sieć wewnętrzną i zewnętrzną [...]

Do chwili obecnej instalacja rurociągów wodociągowych i grzewczych jest często wykorzystywana w produktach połączonych ze stałymi łącznikami. Jednak jest często używany [...]

Jakość prac budowlanych na terenie wymaga użycia wyłącznie materiałów high-tech na wszystkich etapach. Wykorzystanie nowych technologii w produkcji [...]

Powiedz swoim znajomym! Poinformuj o tym artykule znajomym w ulubionej sieci społecznościowej za pomocą przycisków w panelu po lewej stronie. Dziękuję

Dodaj komentarz Anuluj odpowiedź

Wszelkie kopiowanie materiałów na stronie jest zabronione!

W sprawie współpracy prosimy o kontakt przez e-mail

Jak zamknąć rury w toalecie?

Biorąc pod uwagę projekt gruntownego remontu toalety, konieczne jest rozwiązanie wielu różnych zadań - od globalnych do bardzo małych. Jednym z najbardziej znaczących problemów jest przebranie komunikacji hydraulicznej. Budowniczy znajdzie złoty środek między atrakcyjnym wyglądem i wygodą konstrukcji.

Z jednej strony, właściciele chcą rury zostały całkowicie niewidoczne (o ile, oczywiście, nie mówimy o naprawy loft-style), a z drugiej - ważne jest zapewnienie sprawnego dostępu do węzłów sanitarnych, ponieważ potrzeba pilnych napraw czasami pojawia się niespodziewanie .

W poszukiwaniu optymalnego rozwiązania problemu mechanicy i producenci materiałów wykończeniowych wymyślili kilka sposobów kamuflowania rur wodociągowych i kanalizacyjnych. W tym artykule opowiemy o najpopularniejszych wariantach, z których możesz wybrać ten, który wydaje Ci się najbardziej udany.

Zamknij kanalizację w toalecie można używać różnych materiałów budowlanych i wykończeniowych, a także specjalnego wyposażenia. Przeczytaj więcej o każdej z poniższych opcji.

Płyt gipsowo-kartonowych jest uważany za jeden z najbardziej dostępnych i wygodnych materiałów, które są wykorzystywane w budownictwie i napraw. Jest używany do różnych potrzeb, w tym do zszywania rur w łazience. Zalety płyty gipsowo-kartonowej to:

 • bezpieczeństwo dla zdrowia;
 • wygoda w działaniu i obsłudze;
 • możliwość szybkiego demontażu;
 • stosunkowo niska cena;
 • możliwość instalowania drzwi i innych elementów konstrukcyjnych;
 • dostępność różnych sposobów wykończenia.

Panele wykonane z tworzywa sztucznego (dokładniej, z polichlorku winylu) rozwiązują jednocześnie dwa problemy: blokują rury i sprawiają, że powstały projekt jest bardziej estetyczny. W sprzedaży można łatwo znaleźć panele PVC, które wyglądają nie mniej estetycznie niż płytki ceramiczne. Inne zalety paneli z tworzyw sztucznych to:

 • szybka i łatwa instalacja;
 • niski koszt;
 • możliwość wykonania projektu, który w razie potrzeby można rozmontować;
 • duży wybór kolorów i tekstur;
 • nie ma potrzeby dekoracyjnego wykończenia;
 • odporność na wilgoć i zmiany temperatury.

Płyty gipsowo-kartonowe i PCV służą do maskowania rur w toalecie w ten sam sposób - tworzą skrzynkę, w której są ukryte komunikacje. Płyty gipsowo-kartonowe lub plastikowe panele są zamontowane na ramie. Rama dla tych materiałów wymaga innego, ale zasady instalacji pudełka są bardzo podobne. Powinien istnieć dostęp do najważniejszych elementów konstrukcji - do naprawy i konserwacji profilaktycznej.

Należy pamiętać, że kanał płyty gipsowo-kartonowe wymagane wykończenie - zwykle suchej zabudowy konstrukcji jest wyłożona płytkami ceramicznymi, ale można zrobić proste malowanie.

Innym rodzajem konstrukcji, umożliwiającym uszczelnienie rur w toalecie, jest szafa sanitarna. Z pudełka różni się obowiązkową obecnością dużych drzwi i wbudowanych półek, które mogą służyć do przechowywania artykułów gospodarstwa domowego. Szafki na sprzęt sanitarny mogą być wykonane niezależnie od zwykłych fasad meblowych, zakupione w stanie gotowym lub zamówione przez firmę produkującą meble łazienkowe.

Okiennice hydrauliczne są stosunkowo nowe. Są to ruchome struktury składające się z ramy podstawy i kilkudziesięciu wąskich paneli, które w razie potrzeby montuje się w rolkę, otwierając dostęp do rur. Okiennice do toalety wykonane są z materiałów, które nie boją się wilgoci. Możesz sterować tym urządzeniem za pomocą przycisków lub zdalnie za pomocą pilota zdalnego sterowania.

W sprzedaży można znaleźć rolety hydrauliczne w różnych kolorach, w tym te ozdobione rysunkami i ozdobami.

Wariant kamuflażu rur w łazience, bardzo podobny do poprzedniego, to rolety sanitarne. Rolety są w rzeczywistości późniejszymi, zmodyfikowanymi odmianami rolet. Te ostatnie są znacznie prostsze - konstrukcja nie zapewnia ramy, a sterowanie jest możliwe tylko mechaniczne. Żaluzje wykonane są głównie z tworzywa sztucznego, dzięki czemu są odporne na wilgoć, ale nie bardzo trwałe.

Aby ozdobić brzydki wygląd kanalizacji i rur kanalizacyjnych można również za pomocą improwizowanych środków. Jakie materiały użyć - zależy tylko od twojej wyobraźni. Oto kilka najciekawszych i najłatwiejszych w życiu pomysłów:

 • malować rury w jasnych kolorach lub narysować wzory na nich;
 • ukryć rury pod drzewami, zamieniając toaletę w las lub dżunglę;
 • owiń rury sznurkiem lub oplotem;
 • używaj sztucznych roślin do dekoracji;
 • przykrywać rury ozdobnymi kamieniami;
 • udekoruj rury specjalnymi naklejkami i naklejkami na wystrój domu.

Tak więc, aby zszyć komunikację w toalecie, można użyć jednego z dwóch najbardziej odpowiednich materiałów: płyty gipsowej lub paneli z tworzyw sztucznych. Przygotowaliśmy dla Ciebie krótkie instrukcje dotyczące budowy ogrodzeń do rur.

Jak zablokować rury za pomocą fałszywej ściany z płyty gipsowo-kartonowej?

Najpierw musisz zaopatrzyć się w narzędzia i materiały do ​​pracy. Do budowy płyty gipsowej potrzebujemy:

 • wymagana liczba arkuszy płyt kartonowo-gipsowych;
 • metalowe profile i prowadnice;
 • ruletka;
 • młot;
 • poziom budynku;
 • perforator i śrubokręt;
 • piłę i nożyczki do metalu;
 • samogwintujące;
 • gwoździe do kołków.
 • Pierwszym etapem jest narysowanie układu przyszłego pudełka na podłodze i na ścianach. Będą układane profile i prowadnice, więc bardzo ważne jest dokładne zmierzenie wszystkiego. Licząc wymiary pudełka, nie zapomnij wziąć pod uwagę grubości materiałów wykończeniowych (w naszym przypadku - płytek ceramicznych).
 • Ponadto, zgodnie z wykonanymi obliczeniami, wycinamy profil metalowy na kilka części o wymaganej długości. Za pomocą kołków-gwoździ zapiąć sekcje profilu na oznaczeniach.
 • Teraz wycięte z części płyt kartonowo-gipsowych, które będą służyć jako boki naszego pudełka. Profil mocujemy do płyt gipsowo-kartonowych za pomocą wkrętów samogwintujących. Wklejamy powstałą konstrukcję w ramę, zmontowaną w poprzednim akapicie.
 • Przecinamy profil sufitu na kilka części, równych szerokości pudełka i instalujemy je jako zworki. Zamykamy przednią część pudełka z płytą gipsowo-kartonową.
 • W końcowym etapie wnosimy nasz projekt „do głowy”: wzmocnienie połączeń pomiędzy płytami gipsowymi, shpaklyuem zainstalować narożników ochronnych. Na koniec nakładamy dekoracyjną powłokę - malujemy pudło lub glazurujemy je kaflami.

Jak blokować rury za pomocą plastikowych paneli?

Zestaw narzędzi i materiałów niezbędnych do wzniesienia pudła z plastikowych paneli jest bardzo podobny do tego, którego użyliśmy w poprzedniej sekcji. Jedyna różnica dotyczy następujących punktów:

 • Panele PCV;
 • metalowe profile ud i cd;
 • szczeliwo na bazie silikonu;
 • plastikowa listwa przypodłogowa;
 • nóż lub ostry nóż.
 • Najpierw zamontuj ramę. Robimy wszystko prawie w taki sam sposób, jak w przypadku profili z płyt gipsowo-kartonowych: narysujemy oznaczenia, wycinamy profile, mocujemy je do kołków lub śrub. Z góry, we właściwych miejscach, instalujemy poprzeczki, które będą pomiędzy panelami.
 • Przejdź teraz do panelu paneli. Przede wszystkim montujemy profil początkowy i mocujemy pierwszy panel za pomocą śrub samogwintujących. Alternatywnie ustaw wymaganą liczbę paneli, dołączając każdą kolejną do poprzedniej. Aby zainstalować ostatni panel, użyj profilu początkowego.
 • Uzbrojony w nóż lub nóż, przeciąć odpowiednie miejsca do montażu drzwi. W miejscach łączenia paneli montujemy plastikową listwę przypodłogową.

Którą opcję wybrać: zamknąć rury z roletami, ukryć je za roletami, pokryć płytą gipsowo-kartonową lub naprawić za pomocą plastikowych paneli? Decyzja w dużej mierze zależy od tego, jakie masz możliwości finansowe. Najbardziej budżetowe opcje to rolety i panele PCV.

Maskowanie wymaga projektowania płytek gipsowo-kartonowe podszewka i okiennice sanitarnych - sama w sobie nie jest tanie, jak na zamówienie szafkę sanitarnej.

Co powinienem zrobić przed instalacją?

Niezależnie od metody zakamuflowania rur w toalecie, którą wybierzesz, zanim całkowicie je zablokujesz, upewnij się, że wszystkie elementy komunikacji hydraulicznej są w porządku, a naprawy nie będą wkrótce wymagane. Zaleca się również podjęcie następujących środków zapobiegawczych:

 • jeśli to możliwe i jeśli to konieczne, wymień stare części systemu na nowe;
 • upewnić się, że w najbliższej przyszłości nie wystąpi niebezpieczeństwo wycieku;
 • sprawdź stan rur wodociągowych i kanalizacyjnych;
 • uszczelnić wszystkie połączenia i połączenia.

Okiennice sanitarne w toalecie

Projekt małej toalety

Projekt toalety, wykończony plastikowymi panelami

Wszelkie prawa zastrzeżone, 14+

Kopiowanie materiałów na stronie jest możliwe tylko po zainstalowaniu aktywnego linku do naszej strony.

Dodaj komentarz

65 − 59 =