Nazwa kategorii

Jak układać okna plastikowe własnymi rękami wideo

Jak zainstalować plastikowe okno? Instrukcja wideo

Od właściwego wyboru okna zależy od tego, jak wygodne będzie mieszkanie w Twoim domu. Jednak stanie się tak tylko wtedy, gdy to okno zostanie zainstalowane zgodnie z technicznymi zasadami instalacji.

Zaleca się instalację okna dla specjalistów, zwłaszcza jeśli praca jest na wysokości, ale jeśli zdecydujesz się zaoszczędzić pieniądze na pracy instalatorów lub po prostu spróbować swoich sił w tej czynności, tutaj znajdziesz szczegółowe informacje, jak prawidłowo zainstalować plastikowe okno własnymi rękami.

Kolejność instalacji okna z tworzywa sztucznego

Zacznij od sprawdzenia otwarcia okna. Nie powinien być luźny i zakurzony. Upewnij się, że jest on płaski i nie ma na nim zanieczyszczeń ani tłustych plam. Eliminując niedociągnięcia, przechodzimy do przygotowania okna do instalacji, które również ma szereg wymagań.

Podczas przeprowadzania instalacji zimą w ogrzewanym pomieszczeniu absolutnie konieczne jest utrzymanie okna i materiałów instalacyjnych w temperaturze pokojowej. Do przywrócenia jego liniowych wymiarów wymagane jest co najmniej 12 godzin.

Pierwszym krokiem jest uwolnienie ramy od wszystkich drzwi i podwójnie oszklonych okien. Usuwając listwy przyszybowe, nie bądź zbyt leniwy, aby na nich umieszczać znaki porządkowe, aby później nie mylić.

Nie zapominaj, że profil profilu jest połączony z ramą przez taśmę uszczelniającą, więc jeśli w Twoim przypadku nie jest dostępny, musisz odpiąć profil, ułożyć uszczelkę i przywrócić profil do miejsca.

Następnym krokiem jest umieszczenie PSUL. Bez taśmy PSUL, wysokiej jakości instalacja systemu Windows nie działa. Jest on przyklejony na zewnątrz ramy i nie pozwala na promieniowanie ultrafioletowe i wilgoć, aby zniszczyć piankę montażową, a także zapewnia warstwę przepuszczającą parę. Aby prawidłowo nałożyć taśmę, musisz dokładnie zmierzyć na ramie miejsce jego przyszłej lokalizacji. Nie jest to trudne. Po zdjęciu folii ochronnej z zewnętrznej powierzchni ramy, umieść ją w otworze okna w równych odstępach, używając poziomu budynku. Użyj ołówka, aby wykonać niezbędne notatki. Po wyjęciu okna z otworu, przyklej PSUL, nieznacznie oddalając się od narysowanych linii. W rogach nie zginaj wstęgi, ale przecinaj i wklejaj za pomocą końcówek.

Użyj taśmy paroszczelnej, aby uszczelnić wszystkie części ramy od wewnątrz, aby chronić piankę montażową przed parą wodną.

Przygotowanie ramy następuje poprzez zamocowanie ramy profilu za pomocą płyt kotwiących.

Przechodzimy bezpośrednio do instalacji jednostki okiennej w otworze okiennym. Korzystając z poziomu budynku, zacisków i podkładek polimerowych, ustaw okno dokładnie w poziomie iw pionie. Normy dotyczące instalacji sugerują schematy instalowania poduszek polimerowych dla każdego typu okna. Wybierz schemat, w zależności od funkcji okna.

Gdy odstępy boczne są mniejsze niż 6 cm, nie będzie potrzeby stosowania rozpórek systemowych i litych grzejników arkuszy.

Jeśli odstępy przekraczają tę wartość, należy zwrócić uwagę na tabelę (patrz wideo poniżej), która wskazuje wymaganą liczbę elementów złącznych, aby projekt okna był niezawodny.

Podczas instalowania okna na płytach kotwiących nie trzeba wiercić ramy. Płyta jest przymocowana do ściany za pomocą dwóch plastikowych kołków o wielkości co najmniej 6 x 50 mm.

Jeśli w twoim przypadku inny sposób mocowania, zaznacz ramkę do wiercenia na ramie i wykonaj dziury.

W głuchej części okna śruba śruby musi zostać zatopiona w profilu, w przeciwnym razie trudno będzie ustalić listwę przyszybową. W części okna, w której znajduje się klapa otwierająca, łeb śruby może być po prostu pokryty korkiem.

Po zakończeniu wszystkich prac wiertniczych, oczyścić szwy montażowe z kurzu i odpadów za pomocą odkurzacza z wąską dyszą.

Przed manipulowaniem pistoletem za pomocą pianki montażowej, nie zapomnij o przyklejeniu taśmy dyfuzyjnej z zewnątrz pod ochronnym odpływem i delikatnie delikatnie zwilż połączenie montażowe od strony pomieszczenia z pistoletu natryskowego.

Po napełnieniu pianą szczeliny montażowej, przykryj ją taśmą.

Aby poprawnie zainstalować parapet, rozważ kilka podstawowych zasad. Pamiętaj, aby umieścić go pod lekkim nachyleniem w kierunku pokoju. Parapet powinien ściśle przylegać do stelaża i drobinek, dlatego pod nim musi być podparcie w postaci nośnych podkładek polimerowych. Na wewnętrznej krawędzi parapet nakładany jest na piankę, na zewnętrzną krawędź - na zaprawę cementową, pozostawiając przestrzeń tak, aby rozprężająca się pianka nie przesunęła progu z ustalonego miejsca. Dla pewności lepiej jest skorzystać z ładunku.

Montaż odpływu odbywa się bez użycia kleju i roztworów. Umieść plastikowe zaślepki na obu końcach odpływu i przymocuj go do profilu profilu za pomocą wkrętów samogwintujących. Zakryć korki spustowe za pomocą zatyczek. Aby uszczelnić połączenia zlewu ze zboczami, można użyć kawałka sznurka zabutovochny i ​​przejść przez szczeliwo.

Rama jest skończona. Przed przystąpieniem do zawieszania skrzydeł, zaleca się najpierw zapoznać się z diagramami z sekcji katalogów systemowych na szkle, w których wskazano prawidłowe położenie klocków.

Zainstalowanie listew przyszybowych nie powinno sprawić kłopotu, jeśli weźmiesz pod uwagę następującą radę od mistrzów. Aby zmniejszyć sztywność zbyt krótkiego pofałdowania, wykonaj kilka nacięć w jego ukrytej części i będzie on leżał znacznie łatwiej w rogu. Shtapiki najlepiej wkładać kolejno od krótkiego. Aby ostatni długi koralik z powodzeniem zajął jego miejsce, przeciąć jego stopę w rogu, to znacznie ułatwi ci zadanie.

Więc zainstalowałeś plastikowe okno własnymi rękami. Moment kulminacyjny - usuń folię ochronną i uporządkuj. Postępuj zgodnie z zaleceniami specjalistów i oszczędzaj na swoich usługach. Pamiętaj - prawidłowo zainstalowane okno - zastaw komfortu w domu.

Jak zainstalować plastikowe okno. Wideo

Oblodzenie okien jest dość nieprzyjemnym zjawiskiem. Problem musi zostać rozwiązany na podstawie warunkowania.

Zasłony są kluczem do końcowego dotknięcia w wystroju wnętrza pokoju.

Pamiętasz to radosne uczucie, gdy w swoim mieszkaniu (domu) stary nieestetyczny.

Do tej pory programiści coraz częściej korzystają z przestrzeni pod dachem w.

Zasłony, niezależnie od tego, z jakiego materiału są wykonane, wymagają ostrożności.

Niezależnie od tego, jak piękny był widok z twojego domu, nie będziesz się nim cieszyć.

Zostaw swój komentarz Anuluj odpowiedź

Jeśli tworzysz szafę własnymi rękami, możesz słusznie uważać ją za najbardziej funkcjonalną.

Bytovka własnymi rękami budowana jest na budowie jeszcze przed wybudowaniem domu. Jego główna funkcja.

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii budowlanych pojawiły się liczne opcje sufitów.

Kiedy dziewczyna osiąga wiek dojrzewania, rodzice myślą o zmianie wnętrza.

Zdecydowałeś się zbudować dom własnymi rękami i do tego wybrałeś blok piankowy lub blok gazowy. Świetnie! W końcu.

Całkiem niedawno pomysł darmowej elektryczności wydawał się fantastyczny. Jednak technologia.

Zdobycie płynnej tapety, która w rzeczywistości jest rodzajem dekoracyjnego tynku.

Składane krzesło - idealne dla miłośników wędkarstwa, rekreacji na świeżym powietrzu. Jest niezastąpiony.

Ostatnio tapetę na drzwiach uważano za przestarzałą technikę dekorowania pokoju.

Bardzo często, dla naszych potrzeb domowych, otrzymujemy przezroczysty klej, zwany "Cyanopanem".

Montaż okien PCV własnymi rękami

Planując zmianę starych okien na nowe, wielu zastanawia się, jak trudno jest je samodzielnie zastosować. Odpowiedź jest dziełem średniej złożoności. Do czasu wymiany średniej wielkości okna na demontaż starego trwa około 3,5-4,5 godziny. To jest dla osoby bez doświadczenia. Pracownicy firm zajmujących się tym stale, poświęcają na to mniej niż godzinę. Ale instalacja plastikowych okien z rąk właściciela pokoju, nie idzie na żadne porównanie z pośpieszną pracą "profesjonalistów". Upraszczają proces do punktu nieprzyzwoitości, twierdząc, że ceny nie były podniesione przez 6 lat i nie mają czasu do marnowania drobiazgów. Jeśli masz szczęście znaleźć prawdziwych mistrzów, możesz powierzyć im instalację. Jeśli nie - lepiej spędzić weekend i zainstalować się.

Aby właściwie zrozumieć proces instalacji, musisz mieć pojęcie o projekcie okien. Zacznijmy od materiałów i tytułów. Okna plastikowe wykonane są z PVC, w skrócie PVC. Stąd druga nazwa - okna PCV.

Głównym elementem każdego okna jest rama. W przypadku okien plastikowych rama wykonana jest ze specjalnego wielokomorowego profilu. Jest podzielony przez przegrody na kilka komórek - komór. Im więcej tych komórek, tym cieplejsze będzie okno. Mówiąc o tym, ile kamer będzie w oknie z tworzywa sztucznego, podaj liczbę komórek w profilu.

Okna tego samego producenta z różną liczbą kamer w profilu

W środku wzoru, w największej komorze widoczna jest niebieska wkładka. Jest to element wzmacniający o zwiększonej sztywności. Daje profilowi ​​wymaganą siłę. W plastikowych oknach wkład ten wykonany jest z tworzywa sztucznego, w metalu-plastiku - z metalu (ogólnie - z aluminium). Taka jest różnica między nimi.

Struktura okna z tworzywa sztucznego

Istnieje również podział profili na klasy: ekonomiczny, standardowy i premium. Optymalnym wyborem, jeśli potrzebujesz normalnego okna, jest standardowa klasa. W klasie ekonomicznej, zbyt cienkie ścianki działowe zaczynają zamarzać praktycznie od momentu instalacji. Premia ma wysoką cenę z powodu opcji, które w rzeczywistości nie są potrzebne.

Jeśli chcesz mieć najlepszy profil do plastikowych okien, weź klasę standardową dowolnego zakładu. Nie ma żadnej szczególnej różnicy między produktami różnych firm. Od dawna są standaryzowane, a wszystkie historie menedżerów o korzyściach to bajki. Jeśli są wytwarzane na sprzęcie fabrycznym, nie ma między nimi żadnej różnicy: wszystkie profile fabryczne są od dawna ustandaryzowane.

Profile do okien w wersji standardowej mają kolor biały, ale mogą być brązowe - pod kolorem dowolnego drzewa, a nawet różowe - na życzenie. Okna z profilu koloru są droższe niż podobne białe.

Aby zrozumieć, co dzieje się w opisie procesu instalacji, musisz wiedzieć, co nazywa się każdy komponent projektu.

Z czego składa się plastikowe okno?

 • Ramki. To jest podstawa okna.
 • Jeśli okno składa się z kilku części, rama jest podzielona na części za pomocą impostu - komponentu pionowego. Jeśli okno składa się z dwóch części, impost jest jeden, jeśli trzy z dwóch itd.
 • Otwarta część okna nosi nazwę liścia, stałą częścią jest głuszec. Włożyli podwójne szyby - dwie, trzy lub więcej szklanek, szczelnie połączonych ze sobą. Między okularami kładziona jest taśma foliowa, zapewniająca szczelność. Istnieją okna z podwójnymi szybami o specjalnych właściwościach: ze wzmocnionego szkła, barwione i energooszczędne, które według producentów zmniejsza straty ciepła przez okna. Istnieją również okna z podwójnymi szybami, pomiędzy oknami, z których pompowany jest gaz obojętny. Zmniejsza również straty ciepła.
 • Okna z podwójnymi szybami są dociśnięte do ramy za pomocą kołpaka - cienkiego plastikowego paska. Szczelność połączenia zapewnia gumowa uszczelka (zwykle jest czarna).
 • Żaluzje są zamontowane na roletach. Jest to specyficzny zestaw mechanizmów zapewniających otwieranie i zamykanie. Mogą być różne, ponieważ zapewniają różną funkcjonalność: otwieranie, otwieranie z wentylacją, otwieranie + wietrzenie + rozprowadzanie mikrowłókien.
 • Aby zapewnić szczelność wszystkich części - ramy, podstrunnicy i drzwi - zainstalowane są gumowe uszczelki.

W dolnej części ramy (tej od strony ulicy) znajdują się otwory odpływowe, które są pokryte specjalnymi nakrętkami. Przez nie tworzy się kondensat na ulicy, uformowany wewnątrz, z powodu różnicy temperatur na ulicy i w pokoju.

Kolejne okno ma niską falę - płyta jest na zewnątrz, usuwając deszcz i parapet wewnątrz. Części boczne i górne od strony ulicy i pomieszczenia są zamknięte zboczami. Mogą być również dostarczane z tworzywa sztucznego lub wykonane przy użyciu innej technologii.

Jak zmierzyć plastikowe okno

Zamawiając okna, będziesz potrzebować sześciu rozmiarów: wysokości i szerokości okna, długości i szerokości parapetu i nachylenia. Aby zmierzyć wszystko poprawnie, konieczne jest ustalenie, czy masz otwór okienny z ćwiartką lub bez niej.

Otwarcie z kwartałem (kwartałem) i bez

Sprawdź otwór. Jeśli zewnętrzna część okna już jest, otwór wynosi jedną czwartą. W tym przypadku pomiary są wykonywane w najwęższym punkcie: otwory rzadko mają idealną geometrię, dlatego należy je mierzyć w kilku punktach. Znajdź najmniejszą wartość, dodaj do niej 3 cm.

Jeśli otwarcie jest równe, obliczenia są różne. Zmierz szerokość i wysokość. Od zmierzonej szerokości bierzemy 3 cm, z wysokości - 5 cm. Będzie to wysokość i szerokość okna. Na szerokość usuń 3 cm, ponieważ potrzebna jest szczelina co najmniej 1,5 cm z obu stron pod pianką montażową. Na wysokości bierzemy 5 cm, ponieważ góra potrzebuje tego samego 1,5 cm, a od dołu - 3,5 cm trafi do montażu parapetu.

Długość parapetu i odpływu jest pobierana z marginesem - o 5-10 cm więcej niż szerokość otworu okiennego. Podczas instalacji i odpływu i progu "utopić" trochę w sąsiednich ścianach, będzie nadwyżka. Szerokość odpływu jest standardowa, dlatego wybiera się najbliższy większy. Na parapetach sytuacja jest inna. Jego szerokość jest wybierana arbitralnie - na prośbę właściciela. Ktoś lubi szeroką - tak, że można coś umieścić, ktoś woli równać się ze ścianą. Więc nie ma żadnych zasad.

Nawet przy zamówieniu musisz określić, ile i jakie części będą w twoim oknie: czy jest tam głuszec, gdzie się znajduje, ile ulotek, z której strony są, jak powinny się otwierać. Konieczne będzie wskazanie rodzaju osprzętu (wentylacja, mikrowentylacja).

Jeśli zmienisz okna, instalacja plastikowych okien własnymi rękami zaczyna się od demontażu starego. Problemy zazwyczaj się nie pojawiają: nie buduj przerwy. Po demontażu należy sprawdzić otwarcie: usunąć wszystko, co może spaść. Jeśli występują wystające części, należy je usunąć - młotkiem, dłutem lub narzędziem elektrycznym. Kiedy samolot zostanie wypoziomowany, musisz usunąć cały gruz budowlany. Idealnie - zamiataj wszystko, aż do kurzu, w przeciwnym razie podczas instalacji pianka jest źle "chwycić" ze ścianą.

Przygotowanie otworu do instalacji

Jeśli istnieją zbyt duże dziury lub groty, lepiej pokryć je zaprawą cementową. Im gładszy otwór, tym łatwiej będzie go zainstalować. Dzięki luźnym materiałom ścian można je pokryć środkami wiążącymi: penetrującymi gruntami klejącymi.

Jak zainstalować: wybór metody instalacji

Istnieją dwie różne metody: z rozpakowaniem (demontażem) okna i bez niego. Po rozpakowaniu w ramie, wywierć otwory, przez które wbij się w ścianę kotwy. Ta metoda jest bardziej skomplikowana, ale mocowanie jest bardziej niezawodne.

To jest instalacja na kotwicy. Założyli po trzy sztuki z każdej strony

Po zainstalowaniu bez rozpakowywania metalowe blachy są mocowane do ramy od zewnątrz, a następnie do ścian. Jest to oczywiście szybsze, ale mocowanie jest bardzo niewiarygodne: jeśli obciążenia wiatrem są znaczne, rama będzie się skręcać lub zwisa.

Jest to łącznik, z którego najczęściej korzystają instalatorzy. Moim zdaniem wyglądają nieprzekonująco

Jeśli naprawdę nie chcesz zdemontować okna, możesz zamontować je na płycie, ale nie jest wąskie i cienkie, ale grube i szerokie, co jest często używane podczas instalowania systemu krokwi.

Zasadniczo, małe okna zainstalowane na płytach montażowych, pod warunkiem, że nie występują znaczne obciążenia wiatrem, mogą normalnie wstać. Jeśli mieszkasz w regionie z silnymi wiatrami, i ciosują głównie do ciebie w oknach, jeśli mieszkanie znajduje się w wieżowcu na wysokim piętrze - w takich przypadkach konieczna jest instalacja z rozpakowaniem.

Poniżej zobacz emocjonalne i przejrzyste wideo, które wyjaśnia, dlaczego lepiej jest użyć kotwicy.

Montaż okien plastikowych własnymi rękami: instrukcja krok po kroku

Opiszmy obie metody: nagle potrzebna będzie metoda z montażem na płytach. Stosuje się go w budynkach z bloków piankowych, których nośność jest niska, a obciążenie z okien musi być rozłożone na dużej powierzchni. Innym sposobem instalowania okien z tworzyw sztucznych jest konieczne, jeśli budynek jest zbudowany w technologii "warstwowej". Na przykład z przodu i z tyłu betonu, a między nimi warstwa izolacji. Jeśli okno powinno stać dokładnie w miękkiej warstwie, to powinno być przymocowane płytkami. Montaż okien PCV w cegle, żużlu, panelu itp. dom jest pożądany na kotwicy.

Montaż okien plastikowych własnymi rękami zaczyna się od pomiarów. Zmierz ramę i otwarcie okna, upewnij się, że są one zgodne. Wtedy możesz zacząć działać. Proces rozpoczyna się od demontażu (rozpakowania) okna PCV. Oto kroki w krokach:

    1. Usuń skrzydło okna:
     • Zamknij okno (uchwyt jest opuszczony).
     • Zdejmij plastikowe osłony na obu zawiasach. Są przebite śrubokrętem.
     • W górnej pętli znajduje się szpilka zapewniająca ruchome połączenie. Jest wyśrodkowany i lekko wystający. Jest pchany, dopóki nie utonie (możesz wziąć metalową płytkę, spocząć w szpilce i lekko dotknąć płytki). Od spodu wystaje szpilka. Teraz można go chwycić za pomocą obcinaków bocznych lub szczypiec i pociągając go w dół, wyciągnąć.
     • Trzymając liść u góry, otwórz zamek. Aby to zrobić, ustaw uchwyt w pozycji poziomej. Pochylając nieco górną część do siebie, unieś liść, usuwając go z dolnego sworznia.

    Wszystkie migawki są usuwane. Aby było wyraźniej, obejrzyj wideo. Opisuje szczegółowo, jak usunąć i umieścić liść na plastikowym oknie.

    Teraz możesz spróbować usunąć okna z podwójnymi szybami. Tylko ostrożnie: jest ciężki. Jeśli to się nie uda, usuń jeszcze jeden z listew przyszybowych. Tylko upewnij się, że okno jest przechylone, a szklana jednostka nie wypadnie. Teraz, jeśli to konieczne, możesz samodzielnie wymienić szklane urządzenie. Obejrzyj film o tym, jak strzelać listwami przyszybowymi z okna PCV.

  1. Wyzwolona rama na zewnętrznym obwodzie jest przyklejona specjalną taśmą samoprzylepną. Jego instalacja jest zalecana przez GOST. Z nią okno nie twardnieje.

  Gdzie przykleić taśmy podczas przygotowywania okna z tworzywa sztucznego do instalacji

  Układ klinów i odstępy pomiędzy łącznikami

  Aby sprawdzić poprawność instalacji, musisz ciągle

  Montaż taśmy hydroizolacyjnej pod odpływem okna z tworzywa sztucznego

  Jak zainstalować przypływ i parapet na plastikowym oknie

  Wstrzyknięcie odpływu od dołu

  Okna PVC Zapenivanie do samodzielnego montażu można wykonać w kilku etapach - w zależności od wielkości szczeliny

  Błędy w wystawianiu parapetów i okien PCV oraz ich prawidłowej instalacji

  O tym, jak prawidłowo zainstalować parapet podczas instalowania okna z tworzywa sztucznego, zobacz wideo. Jest wiele tajemnic.

  Ostatni zestaw lub osadzone zbocza. Przy tej okazji kolejny film.

  Główne subtelności zostały opisane powyżej, więc ten rozdział jest mały. Instalacja tej opcji rozpoczyna się od zamontowania płyt montażowych. Są one dwojakiego rodzaju: w kształcie litery U i liniowe. Ważne jest, aby wybrać najbardziej wiarygodny z grubego metalu.

  Dwa rodzaje płytek do montażu plastikowych okien

  Są one instalowane w tej samej odległości co kotwa: 150-250 mm od krawędzi i nie więcej niż 700 mm między środkowymi. Przykręcić je za pomocą śrub do profilu.

  Mocowanie płyty do profilu

  Następnie instalacja plastikowych okien własnymi rękami z płytkami montażowymi jest identyczna z opisaną powyżej, poczynając od momentu wyrównania okna w otworze. Nie wolno mocować ramy i talerzy, a nie kotwicy, ale gwoździ. Wywierć otwór, wygnij płytkę, włóż kołek, wsuń płytkę na miejsce i przekręć kołek. Wszystkie działania są identyczne.

  Teraz jasne jest, dlaczego instalatorzy preferują je: przyzwoita praca z demontażem, kotwiczeniem itp. Gaśnie: śruby samogwintujące są znacznie łatwiejsze do skręcenia. To prawda, że ​​jeśli weźmiesz potężne talerze, będą mocno trzymać. Nie gorszy od kotwicy. Na przykład, jak na wideo.

  A jeśli szkło izolacyjne z jakiegoś powodu jest uszkodzone, istnieją sposoby jego wymiany lub naprawy?

  Oczywiście jest, ale w jego wymianie jest wiele subtelności ...

  Dlatego widziano i uszkodzono, bo czytali takie głupie artykuły i oglądali idiotyczne filmy z Zemskova. Kotwy ramowe naruszają integralność komór profilowych z wszystkimi wynikającymi stąd konsekwencjami (w dosłownym i przenośnym sensie), komplikują wyrównanie okna w płaszczyźnie od środka. A po instalacji okno w otworze zachowuje połączenie montażowe, a nie kotwicę czy płytkę.

  A przy okazji, instalatorzy nigdy nie umieszczają okien na płytach bez rozpakowywania. Pomyśl o tym.

  Montaż okien plastikowych własnymi rękami od A do Z

  Dobrą porę dnia, drodzy czytelnicy bloga, w tym artykule porozmawiamy o ważnym etapie naprawy - instalacji plastikowych okien własnymi rękami (wideo + zdjęcie). Wystarczy zwrócić uwagę na fakt, że instalacja okien jest dość złożonym i czasochłonnym procesem, który nie jest dla każdego nowicjusza.

  Jeśli chcesz zaoszczędzić na instalacji lub po prostu zrobić wszystko samemu (jak my :)), radzimy uważnie przeczytać proponowany artykuł. Niewłaściwa instalacja ramy okiennej może prowadzić nie tylko do uszkodzeń estetycznych, ale także do takich smutnych konsekwencji, jak przekrzywienie i potłuczone szkło.

  Przed rozpoczęciem instalacji należy przygotować stację roboczą. Oczyść przestrzeń sąsiadującą z oknem, z gruzu budowlanego, przykryj ściereczką lub sfilmuj panel grzejnika i podłogę w pobliżu okna. Nasza instrukcja jest odpowiednia do instalowania okien w domu drewnianym i szkieletowym.

  Instalacja systemu Windows ma szereg funkcji:

  1. Pamiętaj o najważniejszej rzeczy - rama okna powinna być pewnie zamocowana.
  2. Instalacja nie jest wykonywana w temperaturach poniżej 15 stopni.
  3. Prawidłowo policz czas - instalacja jednego okna dla specjalistów trwa 2-3 godziny.
  4. Aby uniknąć odkształceń i osadzania się pianki montażowej w przyszłości, należy ją otynkować.
  5. Aby uniknąć skrzywienia ramy okiennej, należy ostrożnie wyrównać konstrukcję pionowo i poziomo. Pomoże ci w tym poziom budowy.

  Teoretyczne przygotowanie do instalacji

  Teraz rozważ narzędzia, których będziesz potrzebować:

  • marker
  • metr
  • poziom budynku
  • śrubokręt i dziurkacz
  • pianka montażowa
  • rogu
  • pistolet do silikonu
  • szpatułka
  • kotwica

  Teraz szczegółowo i schematycznie rozważ instalację ramy okiennej. Dla wygody percepcji, wszystkie zalecenia są dostarczane ze szczegółowymi zdjęciami i instrukcjami wideo.

  Proces rozpoczyna się od demontażu starego okna. W większości przypadków stare ramki są wyrzucane, więc nie żałuj ich i piły lub bułgarski. Najpierw usuń gumową taśmę, a następnie usuń materiał termoizolacyjny.

  Widział ramkę i usuwał ją w częściach. Usuwamy pod nim parapet i warstwę cementu.

  Instalowanie okna w oknie

  Przejdziemy bezpośrednio do instalacji ramy. Aby przymocować ramę w oknie, używamy klocków drewnianych. Zwróć uwagę, że prześwit pomiędzy zboczami a spodem ramy powinien być taki sam i wynosić około 2 centymetrów. Szczelina między ścianą a górną częścią ramy powinna wynosić około 10 milimetrów.

  Bardzo często pojawia się pytanie - jak głęboko wywiercić otwory w ścianie? Zależy od materiału, z którego wykonana jest ściana nośna.

  W przypadku betonu i cegły optymalna głębokość wynosi 6 centymetrów, w przypadku bloku o porowatej strukturze - 8 centymetrów.

  Za pomocą drewnianych klinów dopasowujemy nachylenie ramy w otworze. Pamiętaj, że okno powinno być ustawione dokładnie w 3 płaszczyznach. Do tych celów najlepiej nadaje się poziom lasera, ma on największą dokładność.

  Za pomocą naprzemiennego dokręcania kotew można regulować poziom ramy w pionie. Nie dokręcaj całkowicie kotwy, ostatni skręt powstaje po zakończeniu pracy.

  Po wyrównaniu ramy pionowo, dokręcić śruby kotwiące.

  Nie bądź zbyt gorliwy, jeśli za mocno dokręcisz, możesz złamać geometrię ramy.

  Szczególną uwagę należy zwrócić na prawidłowe i wysokiej jakości uszczelnienie. Nie chcesz, żeby pod oknem gromadziła się wilgoć, a przeciągi krążyły w mroźnej pogodzie? Niezamknięty liść okna może doprowadzić do zaparowania, a także do szronu i mrozu w oknach.

  Głównym asystentem w kwestii uszczelniania jest pianka montażowa. Pamiętaj, że pianka montażowa dobrze chroni przed wiatrem, ale bez dodatkowej obróbki przechodzi przez wodę. Dlatego po zakończeniu prac uszczelniających należy gipsu i pomalować szew piankowy lub zamontować zbocza i drenaż wody. Ostrożnie wypełnij puste przestrzenie między ramą a ścianą. Po zestaleniu się pianki można usunąć drewniane kołki.

  Zwróć uwagę na właściwości pianki montażowej. Powinien być odporny na mróz. Nie zaleca się uszczelniania otworów w temperaturach poniżej 15 stopni.

  Przed nałożeniem pianki montażowej dokładnie zwilżyć powierzchnię wodą. Piana oprócz uszczelnienia ma dobre właściwości utrwalające, a także dobrą izolację akustyczną.

  Nadmiar piany po wyschnięciu można usunąć za pomocą noża biurowego.

  1. Taśma uszczelniająca jest ułożona wzdłuż szwu pianki montażowej.
  2. Instalując stojak i specjalną taśmę kompresyjną, zamiast taśmy można użyć pianki montażowej.
  3. Drenaż jest wkładany do specjalnego rowka na ramie okna, ze spadkiem w kierunku ulicy, aby umożliwić opływ deszczu przez grawitację.
  4. Wszystkie szwy są starannie uszczelnione szczeliwem.

  Po zamontowaniu ramy okiennej i uszczelnieniu listków można rozpocząć wstawianie szkła izolacyjnego. Szkło jest montowane w oryginalnym miejscu i mocowane specjalnymi listwami szklanymi wokół szyby zespolonej. Po włożeniu podwójnie oszklonych okien wszystkie drzwi powinny być sprawdzone pod kątem swobodnego otwierania i zamykania.

  Po zamontowaniu szyby zespolonej konieczne jest dostosowanie i regulacja drzwi okien, o tym, jak to zrobić, przeczytaj w tym artykule.

  Wniosek

  Drodzy czytelnicy, jeśli podoba Ci się nasza "instrukcja dla manekinów", kliknij przycisk sieci społecznościowych poniżej i podziel się z przyjaciółmi użytecznym artykułem. W ten sposób pomagasz w rozwoju zasobów 🙂 Jeśli masz jakieś pytania, zostaw je w komentarzach.

Dodaj komentarz

− 5 = 2